M'burgse raad behandelt begroting '73 op maandag dinsdag en woensdag IS DIT UW KIND? Eerste paal ontmoetings centrum Dauwendaele 3 NIET FIETSEN OP ABDIJPLEIN BEGROTINGS FOLDER I.V.H.A. SPORTIEVE RAADSLEDEN Nog een openbare raadsvergadering NIEUWS UIT POELENDAELE Weekenddiensten De Vierde Nacht van Scheldegouwen iiiiiiiiiiiipiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiuiiy, miiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmimiirm DE FAAM B. en tv. stellen voor: DONDERDAG 2 NOVEMBER 1972 Voor de 23 leden van de Middelburgse gemeenteraad breken drukke dagen aan. Op maandag 6 november a.s om 20.00 uur wordt begonnen aan de behandeling van de gemeentebegroting 1973. Ook op dinsdagmiddag, dinsdagavond en woensdagavond zullen er vergaderingen zijn waarin dit zo belangrijke stuk wordt besproken. Hier onder volgt een overzicht van hetgeen zo al op het pogramma staat. MAANDAG G NOVEMBER 20.00 UUR De vijf fractievoorzitters houden hun algemene beschouwingen. Elk heeft een spreek, tijd van 20 minuten toegewezen gekregen. De volgorde van sprekers rouleert elk jaar. Maandag zal de volgende volgorde aangehouden worden 1. de heer A. Bergshoeif, namens de gezamenlijke fracties van de A.R.P., C.H.U. en K.V.P.; 2. de heer C. A. Kammeraad, namens de V.V.D.; 3. de heer W. J. Akkerman, namens D'66; 4. de heer W. P. Rentier, namens de S.G.P.; 5. de heer H. Gillissen, namens de P.v.d.A. DINSDAG 7 NOVEMBER 14.00 -18.00 UUR De burgemeester en de wethouders beantwoorden de algemene beschouwingen van de avond tevoren. Ook hierbij geldt een spreektijd van 20 minuten per persoon. Deze middag zal ook een begin worden gemaakt met de replieken. (De reacties van de fractievoorzitters op hetgeen door de leden van het college naar voren werd gebracht). DINSDAG 7 NOVEMBER 20.00-22.00 UUR Voortzetting van de replieken en de duplieken (reacties van leden college op de re plieken). WOENSDAG 8 NOVEMBER 20.00 UUR Verdere afhandeling van de begroting en andere stukken waarbij aan de orde komen (in die volgorde): investeringsprogramma 1973/1977; subsidievoorstel 1973 (algemene subsidies); culturele subsidies voor 1973; wijziging verordening gastarieven; vaststelling nieuwe verordening op de heffing en invordering van straat belasting en rioolbelasting; verhoging aantal opcenten hoofdsom personele belasting Wanneer de zaken dinsdag erg vlot gaan, kan natuurlijk ook nog dinsdag met de ver dere behandeling van de begroting doorgegaan worden. IEDEREEN WELKOM De vergaderingen die besteed worden aan de behandeling van de begroting zijn open baar. Iedereen die deze behandeling wil bijwonen is welkom op de publieke tribune van de raadszaal van het stadhuis (ingang Markt). Nu drie vergaderingen op avonden zijn vastgesteld zijn meer mensen in de gelegenheid van nabij kennis te nemen hoe hun vertegenwoordigers hun belangen in de gemeentelijke volksvertegenwoordiging behartigen. verhoging gastarief verhoging riool- en straatbelasting verhoging opcenten personele be lasting In de begrotingsvergaderingen ko men drie voorstellen van burgemeester en wethouders aan de orde die, wan neer zij door de gemeenteraad worden aangenomen, tot gevolg zullen hebben, dat enkele belastingen en tarieven om hoog zullen gaan. Dit is, zo delen b. en w. mede, nodig om de begroting voor 1973 sluitend te maken. Gas De nieuwe tarieven voor de levering van gas worden als volgt: voor de eerste 300 m3 0,25 p. m3 voor de volgende 300 m3 0,20 p. m3 voor de volgende 1500 m3 0,10 p. m3 voor alle volgende m3 0,08 p. m3 Met deze verhoging wordt de laatste fase van de aanpassing van de gas tarieven aan het landelijke tarief een feit. De totale opbrengst van deze ver hoging is 35.000, Voor aangeslotenen,die meer dah 2100 m3 per jaar verbruiken betekent de tariefsverhoging een kostenstijging van 10,per jaar, exclusief omzet belasting. Voor degenen die per jaar 1600 m3 tot 2100 m3 verbruiken, bedraagt de ver hoging minder dan 10,— per jaar. Straat- en rioolbelasting Na diverse bezuinigingen aangebracht te hebben in de ontwerpbegroting (zie ook de folder) resteert nog een tekort van 325.000,„Hoewel wij u slechts node voorstellen tot deze lastenver zwaring voor een groot deel van de Middelburgse bevolking over te gaan, menen wij, dat er geen andere moge lijkheid is om genoemd tekort weg te werken", aldus schrijven b. en w. in hun voorstel aan de raad. Wanneer de verhogingen worden door gevoerd zijn de tarieven in de laatste drie jaren in totaal met ongeveer 20 gestegen. De laatste verhoging van de beide belastingen ging in op 1 januari 1970. Voor gebouwde eigendommen wil men het percentage optrekken van 22 tot 27 Dit laatste percentage is gelijk aan de door de regering gestelde norm. Voor ongebouwde eigendommen zal het percentage volgens het college moeten stijgen van 5V2 tot 6V2 °/o. Het tarief van de rioolbelasting zal wanneer de raad met het voorstel ak koord gaat. stijgen met 8 en wel van 39 tot 47 van de belastbareop brengst. De beide verhogingen geven een meeropbrengst per jaar van 333.000,—. Opcenten Sedert 1 januari 1969 worden 220 op centen geheven. De regeringsnorm is thans 268. Voorgesteld wordt over te gaan tot een optrekking tot de rege ringsnorm. Meeropbrengst 43.000, voor 1973, waarbij is uitgegaan van 7/12 van de jaaropbrengst. Het belas tingjaar loopt n.l. van juni tot en met mei. Het Abdijplein wordt wel het mooiste plein van Nederland ge noemd. Daarom is er al heel wat blik van het plein geweerd. An dere verkeersmaatregelen zijn het verklaren tot voetpad van een ge deelte van het Koorkerkhof en de Koorkerkhofpoort. Aan de in gangen van beide poorten die toe gang geven tot het plein is het bekende bord met de man en het kind bevestigd. Ook het Ab dijplein zelf is dus voetpad gewor den. En dat betekent, dat er ook niet meer gefietst en gebromd mag worden. Om dit nog duidelij ker aan te geven is aan de zijde van het Koorkerkhof een stoep aangebracht. Bord en stoep heb ben echter (nog) niet kunnen be werkstelligen, dat alle fietsers en bromfietsers niet meer over het Abdijplein rijden. En dat is toch de bedoeling. Werk mee om het mooiste plein van Nederland ook echt verkeersvrij te houden. Dank voor uw medewerking namens ve len. Het gemeentebestuur van Middel burg heeft ook dit jaar een be grotingsfolder samengesteld. Deze week wordt de folder huis aan huis in de gemeente Middelburg, waarbij ook Nieuw- en St. Joos- land en Sint-Laurens behoren, verspreid door de PTT. Mocht u onverhoopt geen folder in de bus vinden dan horen wij dat graag, zodat wij u er alsnog een kunnen toezenden. Even bellen naar bureau voorlichting gemeen te Middelburg, tel. 6251 als dat nodig mocht zijn. De medewerkster van het IVHA zegt: „Wanneer u iets koopt, koop dan met overleg. Bedenk of u iets werkelijk nodig hebt en maakt de aankoop het voeren van de huishouding egmakkelijker. El ke machine vraagt onderhoud, de een meer, de ander minder. Is de machine eenvoudig te bedie nen? Zijn er meer vergelijkbare machines in de handel die voor hetzelfde doel geschikt zijn? Alle maal vragen waarop u bij het voorlichtingsbureau van het IVHA, Nieuwstraat 36b een goed antwoord kunt krijgen. Koop geen kat in de zak. Stelt u zich voor het doen van een belangrijke aankoop eerst goed op de hoogte. Elke donderdag van 9-12 uur kunt u bij het genoemde bureau te recht. De nieuwe ballonsporthal aan de Bree- weg zal zaterdag 4 november a.s. voor het eerst worden gebruikt. Vanaf 9.00 uur 's morgens tot 17.00 uur 's mid dags wordt er het jaarlijkse sporttoer nooi van de personeelsvereniging van de gemeente Middelburg gehouden. In de morgenuren wordt er getafeltennist en gevolleybald, terwijl vanaf 12.00 uur een zaalvoetbaltoernooi wordt afge werkt. Aan het zaalvoetbaltoernooi doet ook een team van raadsleden mee. In dit team zal ook burgemeester Wolters meespelen. 'Officiële opening' Het is niet de bedoeling, dat allerlei plechtigheden worden ondernomen om de ingebruikneming van deze nieuwe accommodatie te vieren. Om half een speelt het gemeenteraadsteam de eer ste wedstrijden. Burgemeester Wolters zal de aftrap verrichten en daarmede is de 'openingshandeling' een feit. Een aftrap van een burgemeester is niet zo uniek. Het is echter wel bijzonder dat de aftrappende eerste burger daar na ook blijft meespelen. Belangstellen den die het gemeenteraadsteam aan het werk willen zien op de gloednieu we vloer zijn welkom. De toegang is gratis. Aan het volleybal- en/of voetbal toernooi nemen de volgende teams deel: politie, brandweer, gemeentelijke sociale dienst, gasbedrijf, gemeente werken, gemeentebedrijven, stichting sportbelangen, onderwijzers, stadhuis, gemeetehuis en emancipatie (een dames-volleybalteam Voor het tafeltennistoernooi gaven 21 deelnemers zich op. Het sporttoernooi wordt besloten met een feestelijke avond in het Zuiderbaken. Donderdag 9 november (16.00 uur). Zoals op een andere plaats op deze pagina wordt medegedeeld wordt de gemeentebegroting 1973 op maandag, dinsdag en woens dag 6, 7 en 8 november a.s. be handeld door de raad. Ook op 9 november a.s. komt de gemeenteraad bijeen. De dan te houden bijeenkomst begint om 16.00 uur. Tijdens die openbare vergadering wordt afscheid geno men van wethouder mr. J. J. van der Weel, wordt een nieuwe wet houder benoemd en wordt ook een nieuw raadslid beëdigd, in derdaad, het worden drukk gen voor de leden van de Mid delburgse gemeenteraad Zwemlessen voor volwassenen. Speciale aandacht vragen wij dit keer voor het onderwerp 'Zwemlessen voor volwassenen'. Het is een verheugend verschijnsel dat steeds meer volwasse nen die de zwemkunst niet machtig zijn les nemen. Er zijn speciaal op maandag en donderdag lesmogelijkhe- den voor volwassenen en wel van 12.15 tot 12.40 uur. Tot het eerste diploma bedraagt het lesgeld 35,-. Dat diplo ma moet men dan wel binnen zes maanden behaald hebben. Behalve het lesgeld dient met de normale toegangs prijs te betalen. Dat kan ook door mid del van een 10-badenkaart of een abon nement, hetgeen natuurlijk voordeliger is. De lessen duren 20 minuten. Er wordt tweemaal per week gelest. Op maandag en donderdag zijn er dus nog mogelijkheden van 12.15 uur tot 12.40 uur. Nadere inlichtingen kunt u bekortten in het overdekte zwembad 'Poelendaele', Poelendaelesingel 18 te Middelburg, telefoon 01180-6451. Diplomazwemmcn Zaterdag 4 november a.s. wordt er weer diploma gezwommen, zoals el ke eerste zaterdag van de maand. Het feest begint om 15.00 uur. Vanaf dat tijdstip is het bad voor vrij zwem men gesloten. Volgende week zaterdag op de elfde van de elfde dus, wordt er diploma wmnzeegmo er diploma gezwommen voor de diplo ma's C en D. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. H. GILLISSEN, PVDA Dit zijn de vijf fractievoorzitters, die maandag 6 november aan staande, bij de aanvang van de begrotingsbehandeling, him alge mene beschouwingen zullen hou den. De vergadering van de gemeente raad vindt plaats in het stadhuis te Middelburg (ingang Markt) en begint om 20.00 uur. Elke spreker krijgt maximaal 20 minuten de tijd om zijn beschouwing te hou den. Wilt u komen luisteren, dan bent u natuurlijk hartelijk wel kom op de publieke tribune. i A. BERGSHOEFF, ARP-CIIU-KVP C. A. KAMMERAAD, VVD W. J. AKKERMAN, D'66 W. P. RENTIER, SGP 4 en 5 NOVEMBER Hulpcentrum Noord- en Midden-Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmnummer 01180-5800 AMBULANCE bij ongevallen telefoon 01184-3515 BRANDWEER Alarmno. 01180-2233 Artsen: Middelburg: zaterdag 0-24 uur M. Reij- erse, Seisweg 29, tel. 01180-3456. Zondag 0-24 uur A. W. Boerwinkel, Noordweg 214, Tel. 01180-2460. Alleen voor spoedgevallen visites aan vragen vóór 10.00 uur. Spreekuur van 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Middel burg-Zuid (alleen patiënten van J. J. Jansen en S. M. P. F. Jansen-Schra- ma) zie onder Souburg, Nieuwland en Arnemuiden, Dauwendaele en Middel burg-Zuid. Souburg, Arnemuiden, Nieuwland, Dauwendaele en Middelburg-Zuid J. J. Jansen, Rijksweg 6 N- en St-Joosland, tel. 01182-340. Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke en Domburg L. Sloos, Middelburg- sestr. 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. Veere, Oostkapelle, Grijpskerke en Se- rooskerke P. J. Bekkers, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01180-1276. Dierenarts: R. M. Barkema, Middelburg, tel. 01180- 3118. Tandarts: G. J. v. Wiggen, p/a Julianalaan 4, Vlissingen, tijdens dienst 01184-2778. Apotheken: Middelburg: vrijdag 3 november tot vrijdag 10 november W. K. Humme- len, Markt 69, Middelburg. Vlissingen: vrijdag 3 november tot 10 november J. M. J. van de Sande, Badhuisstraat 22-24, Vlissingen, tel. 01184-2066. Wijkverpleegsters: Middelburg en Nieuw- en St-Joosland zr. A. Louwerse, Henry Dunantlaan 128, tel. 01184-3919. Domburg, Aagtekerke, Vrouwenpolder, Veere, Gapinge en Sint-Laurens zr. Goor, Vroonstraat 11, Serooskerke, tel. 01188-1226. Groene Kruis en Oranje-Groene Kruis Souburg en Ritthem C. Sinke van Loon, Molenweg 51, tel. 01183-1843. Zoutelande, Koudekerke, Meliskerke en Biggekerke J. Mijnders, Zuidstraat 14, Zoutelande, tel. 01186-325. Ook dit jaar zal de actieve motor- en autoclub MAC 'Scheldegouwen' te Middelburg, weer haar zo langzamer hand bekend geworden nachtrit orga niseren op 11 en 12 november a.s., welke rit van start zal gaan onder de naam 'de nacht van Scheldegou wen'. In de 3 voorgaande ritten is het deze vereniging gelukt met deze nachtrif een zekere faam te verwerven bij de autosportliefhebbers door een perfec te organisatie en een uitstekende ver zorging van de deelnemers. Ook dit jaar hebben de organisatoren weer al het mogelijke in het werk gesteld de deelnemers een rit voor te schotelen die voor elke liefhebber van dit soort ritten een hoogtepunt zal zijn van het wedstrijdseizoen. Reeds vele maanden is de uit 6 man bestaande wedstrijdcommissie elk weekend op pad om deze oriëntatierit, welke een lengte heeft van 170 km uit te zetten en te controleren. Zij hebben zich ook dit jaar weer de medewerking kunnen verzekeren van de beheerder van de sporthalkantine te Middelburg, de directie van de AKF-fabriek te Goes, welke de be drijfskantine weer geheel gratis be schikbaar heeft gesteld om de deelne mers tijdens de neutralisatie een warm onderdak te verschaffen en te voorzien van de nodige mondvoor raad, zoals broodjes, koffie en soep. Ook zal de altijd actieve wegenwacht van de ANWB weer op de route aanwezig zijn om eventueel gestrande deelnemers met raad en daad bij te staan. Het bestuur van de MAC 'Scheldegou wen' rekent dan ook op een groot aantal deelnemers van zowel in als buiten de provincie. Inschrijving voor deze rit is mogelijk bij de voorzitter van de wedstrijd- commissie, de heer P. de Ruijter, Veerseweg 109 te Middelburg, telefoon 01180-3259 en voorzover het aantal deelnemers dit toelaat des avonds 11 november in de kantine van de sport hal aan de Nassaulaan te Middelburg vanaf 19 uur. Het inschrijfgeld bedraagt bij voorin schrijving 12,50 en bij inschrijving op de dag van de rit 15 per equipe, hierbij is de verstrekking van brood jes, koffie en soep inbegrepen. De prijsuitreiking zal plaatsvinden op 12 november des middags te 15 uur in caféprestaurant "De Brasserie', Lange Delft 10 te Middelburg. Heerlijk, zo'n duimpje he. De moeder van deze pienter kijkende kleuter kan de originele foto leuk wel om te bezitten geheel gratis afhalen op het kantoor van de P.Z.C., Markt 51, Middelburg. Er ligt daar bovendien een waardebon van vijf gulden voor haar gereed. het niet onmogelijk dat er straks sprake is van een goede vriendschap". Het is de bedoeling dat het ontmoe tingscentrum omstreeks april volgend jaar gereed zal zijn. Binnenkort zal onder de bewoners van de Magistraat- wijk en Dauwendaele een actie wor den gehouden voor het kiezen van een naam voor het ontmoetingscentrum. De voorzitter van de bestuursgroep Ontmoetingscentrum Dauwendaele, de heer J. C. Heijkoop joeg de afgelopen vrijdag de eerste paal voor het toe komstige ontmoetingscentrum op vak kundige wijze de grond in. Een en ander gebeurde op het terrein achter het winkelcentrum, in aanbouw aan de Vrijlandstraat in de Middelburgse wijk Dauwendaele. Onder de belang stellenden bij deze feestelijke gebeur tenis bevonden zich mr. J. Hooy na mens b. en w. leden van het bestuur van de Stichting Maatschappelijke Op bouw Middelburg (SMOM), leden van de bestuursgroep ontmoetingscentrum Dauwendaele, leden van de belangen groep Dauwendaele, leden van de Wel- zijnsraad van Middelburg, de aanne mer en architect, namens de dienst gemeentewerken ir. J. Snoey, en verte genwoordigers van de wijkvereniging Zuid. De secretaris van de SMOM, de heer M. A. Mondeel vertelde tijdens de feestelijke bijeenkomst in de Hoek steen waar men na het heien van de eerste paal heen ging, dat er reeds half 1969 plannen bestonden voor een ont moetingscentrum. Hij vertelde ook hoe, om de kostdn te kunnen druk ken, de hoogte van het gebouw van zeven meter was teruggebracht tot drie-en-een-halve meter. Hij toonde zich verheugd over het feit dat men nu eindelijk begonnen is na een lange wachttijd en hij bracht een dronk uit op een voorspoedige bouw. De heer Heijkoop sprak zijn vreugde uit over het feit dat als basis van het ontmoetingscentrum het bewoners plan dienst doet, zoals dat door de bestuursgroep werd gepresenteerd. Hij was van mening dat het goed fimctioneren van het ontmoetingscen trum echter afhangt van de gebrui kers. „Aan de bestuursgroep zal het niet liggen", aldus de heer Heijkoop „waar het gaat om de relatie tussen bestuursgroep en bewoners te verste vigen en zij zal dit doen middels een scala van te ontwikkelen activiteiten waarbij de open ontmoeting centraal staat". Gemeentesecretaris mr. J. Hooy ver geleek het heien van de eerste paal met de tewaterlating van een schip. Aan beide handelingen gaan vele voor bereidingen vooraf maar daarna, gaat een en ander vlot in zijn werk. Bij de plannen voor het ontmoetingscentrum was het echter niet allemaal vlekke loos verlopen", aldus de gemeensecre- taris. „De conflicten zijn nu echter allemaal achter de rug en via een constructieve aanpak van de zaak, is HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 2 tot en met woensdag 8 november, do. 11.35, vr. 0.03 en 12 20, za. 0.43 en 12.56, zo. 1.15 en 13.29 ma. 1.45 en 14.00, di. 2.16 en 14.32, wo. 2.49 en 15.07. Westkapelle 21 min. vroeger en Vrouwenpolder 17 minuten later. Zoutelande en Domburg zijn ongeveer gelijk aan West kapelle.

de Faam | 1972 | | pagina 3