Slijterij Heijboer „Daar staat mijn man" Fotopuzzelrit tafel tennisvereniging mossel versteege ffV bij Mossel+Versteege hoeft U echt geen eigen orgel te hebben om moeiteloos te leren spelen Gesloten wegens vakantie VOORLICHTING AAN DE CONSUMENT Koopkracht- onderzoek Vlissingen Middelburg VAN KEES VISSER EN COEN HAGEN Bekend terrein DE FAAM NAPOLEON VSOP Lange Noordstraat 58 - Middelburg Telefoon (01180) 6011 HIGHLAND ROSE 1 ft QCZ 13,95 TEMERIJ COGNAC 12,95 MAC NICOLS WHISKY i n 43% 1^,570 WHITE HORS WHISKY 14,95 TIA MARIA 13,75 GORDON'S DRY GIN 13,50 BOBADILLA SHERRY 5,75 MANNING SHERRY LANDWIJN 1 1 nn WODKA of GIN 1 n KLEVERSKERKSE BOERIN GING VOOR HET EERST DE LUCHT IN DONDERDAG 14 SEPTEMBER 1972 Franse cognac org. Scotch whisky 40 UjöO 'n onmogelijke prijs voor deze ft *7ET kwaliteit, 3 flessen ^7j O 6 flessen 1 1 ,UU met gratis pot jus d'Orange I U,DU van maandag 25 september tot en met zaterdag 30 september Alvorens een consument beslissingen kan nemen inzake een te kopen arti kel heeft hij in het algemeen betrouw bare informatie nodig. Er bestaan verschillende organisaties die zich be zighouden met het geven van voor lichting op huishoudtechnisch gebied, o.a- de Stichting 'Instituut voor Huis houdtechnisch Advies' (1VHA) te Den Haag. die zich voornamelijk bezig houdt met het beheren van het goed- keuringsmerk van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, liet wel bekende 'groene zegel'. Voordat dit keurmerk wordt toege kend, wordt een artikel volgens genor maliseerde methoden uitvoerig onder zocht, veelal door een Instituut van TNO. Daarnaast verricht het IVHA op de praktijk gerichte proeven in eigen laboratorium en laat het artikel door een panel gebruiken in de huishou ding. Aan de hand van de resultaten hiervan en de gegevens van TNO wordt besloten of het artikel al dan niet kan worden goedgekeurd. De ei sen voor het keurmerk liggen zodanig, dat men met een goedgekeurd artikel geen 'kat in de zak' koopt. Belangrijk is bovendien of importeur zich ver plicht heeft bij gegronde klachten de klager genoegdoening te geven. Het werk rond het keurmerk is maar een deel van de aktiviteiten van het IVHA. De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen is participant in het Konsumenten Kontakt (voorheen Con sumenten Contakt Orgaan) en de Stichting Vergelijkend Warenonder zoek. Medewerkers van het IVHA ver tegenwoordigen de Nederlandse Vere niging van Huisvrouwen in deze orga nisaties. De directrice van het IVHA heeft zitting in de Adviescommissie In de periode 12 tot en met 20 september zal in Vlissingen en Middel burg en omgeving wederom een huis enquête worden gehouden in het ka der van het koopkrachtonderzoek. Het betreft hier een vervolg op de enquête die in maart 1971 werd gehouden. Gevraagd zal worden naar de plaats van aankoop van een aantal artikelen, voorzover dat geschiedde na de ope ning van de Miro. Het instituut Stad en Landschap te Rotterdam, dat dit onderzoek verricht, hoopt hiermee ge gevens te verzamelen over de invloed van het Miro-zelfbedieningswarenhuis op de koopgewoonten van het publiek. Als enquétrices zullen studenten uit Tilburg optreden. Warenwet. Voorts heeft het IVHA vertegenwoordigers in de verschillen de commissies voor het vaststellen van normen aan de hand waarvan artikelen getest worden en in nationa le en internationale commissies die de belangen van de consument beharti gen. In Middelburg zal een deskundige van het IVHA vanaf 7 september op iede re donderdagochtend van 9 tot 12 uur zitting hebben in liet pand Nieuw- straat 26b. Zij kan daar de consument tegen een kleine vergoeding bij aan koopbeslissingen terzijde staan en ie dereen die binnenloopt kan verschil lende consumentenbladen inzien. Ook kan het IVHA-contactlid bemiddelen in klachten, eventueel via het bureau in Den Haag- VLUCHT BOVEN MIDDEN-ZEELAND: APARTE ERVARING 63-JARIGE Middelburg heeft popboekingsbureau Op het vliegveld Midden Zeeland bij Arnemuiden vliegt de rode Cessna van Seaport/Cortin Air af en aan met passagiers die Walcheren ook wel eens vanuit de lucht willen zien. Het toestel maakt vanaf begin mei tot begin september iedere dag rond vluchten die meestal een kwartier duren; de kosten van zo'n vluchtje bedragen twintig gulden per persoon en vijftien gulden voor kinderen tot vijftien jaar. In het vliegtuig is plaats voor drie volwassenen en één kind, hierbij is de piloot niet inbegre pen. Tijdens een rondvlucht vliegt het toestel van de basis naar Middelburg, vandaar gaat het richting Veere waar een oversteek naar Kamperland volgt om zo weer op het vliegveld terug te keren. Wanneer er echter mensen zijn die in de buurt wonen en bijvoorbeeld graag eens over hun woning willen vliegen kan dit ook. De piloot, Ted Fieten, vraagt voordat hij opstijgt altijd eerst aan de mensen of er ergens voorkeur voor bestaat en meestal willen de mensen natuurlijk wel iets bekends vanuit de lucht zien. Voor velen is het de eerste keer dat ze vliegen zodat het vliegtuig altijd vol met enthousiaste, vaak een beetje zenuwachtige passagiers zit die stuk voor stuk na uitgebreid overleg met kennissen of familieleden tot het be sluit gekomen zijn om het dan toch maar eens te proberen. Met een ver beten maar vastberaden trek om het gezicht stappen ze in het vliegtuig, elkaar 'verwijtend' dat ze een beetje witjes om de neus zien. Maar na de start begint het allemaal mee te val len en komen de tongen los- Zo ook mevrouw Corré de Visser uit Klevers- kerke die het met haar drieënzestig jaren tijd vond dat ze haar boerderij eens ook uit de lucht te zien kreeg. Een kennis van haar was al eens naar Amerika gevlogen om daar een zuster op te zoeken, dus waarom zou zij dan niet een kwartiertje in zo'n ding dur ven zitten. Dinsdag was voor haar de grote dag en 's middags om drie uur was ze bij de havenmeester, de heer Minderhout om daar op haar vliegticket haar naam en adres in te vullen. Hier was nog net even tijd voor een paar vragen en die lagen natuurlijk voor de hand. „Is het nu echt niet gevaar lijk" en „er kan toch niets gebeuren" zeker hé". Wanneer iemand voor het eerst in het vliegtuig moet stappen zijn diens ge dragingen misschien te vergelijken met die van een bange tandartspa tiënt. Zo iemand loopt ook- eerst wat schichtig om de stoel heen totdat de specialist eindelijk zijn gevreesde woorden „gaat u maar eens zitten" uitspreekt. Ted Fieten zegt niet „gaat u maar eens zitten", maar „stapt u maar in", dan is er voor de passagier geen terug meer mogelijk of hij moet zich zo laten kennen dat hij op dat moment nog terugkrabbelt. Mevrouw Corré stapt echter dapper in en laat zich zonder blikken of blozen in haar stoel vastgespen. De motor wordt gestart en met een kalm gangetje taxiet het toestel naar het begin van de startbaan. Hier wordt alles voor het laatst gecontro leerd en wanneer dit is gebeurt, blijkt het toestel klaar voor de start. De piloot geeft vol gas en het vliegtuig begint te rollen, steeds sneller suist het over het grasveldje. Op het terras je staan mensen te wuiven, maar mevrouw Corré heeft hier geen tijd voor want op dit moment helt het toestel plotseling achterover, het nëus- wiel is nu los en op twee wielen raast het verder over de startbaan met een snelheid die voor de boerin geheel nieuw is. Ze ziet de graspollen onder haar door schieten en het opstapje wat een paar minuten geleden nog veilig aanvoelde doet ook al mee met deze angstwekkende snelheid. Dan Nog even een en ander over de foto puzzelrit die de tafeltennisvereniging •Middelburg Zuid' organiseert vanwe ge het vijfjarig bestaan van deze vere niging. Men wil dit heuglijke feit niet zomaar zonder meer voorbij laten gaan en daarom zal op 30 september a.s. een fotopuzzelrit plaatsvinden, die in de toeristische sfeer ligt en waarin iedere deelnemer evenveel kans op succes heeft. De puzzelrit heeft een sponsor gevon den in de firma Raas die hiermee het tienjarig bestaan van de Supermarkt in Middelburg-Zuid viert. Inschrijving voor de puzzelrit kan geschieden door middel van bijgaand inschrijfformu lier of men kan telefonisch inschrij ven bij een der onderstaande adres sen. Het verdient aanbeveling om voor af in te schrijven, daar aan de start inschrijven maar in beperkte mate mo gelijk is. Direct na voorinschrijving ontvangt men startnummer, starttijd en gegevens omtrent de rit. Er zijn voor de puzzelrit enkele medailles en een beker beschikbaar gesteld. Aan sluitend op de puzzelrit wordt in het 'Zuiderbaken' een feestavond gehou den. De aanvang is 20.00 uur. Tijdens deze feestavond wordt een kosteloze verloting gehouden met. aantrekkelij ke prijzen, terwijl tevens de uitslag van de fotopuzzelrit bekend zal wor den gemaakt. Voor muzikale omlijs ting van de feestavond zorgt het com bo Outermans. Deelnemers aan de puzzelrit ontvan gen per equipe twee gratis toegangs bewijzen voor de feestavond. Iedereen die wil kan aan de puzzelrit en aan de feestavond deelnemen. De feestavond is ook toegankelijk voor die genen die niet aan de puzzelrit hebben meegedaan. Kosten feestavond: leden TTVMZ 1,50, niet-leden '2,50. Inschrijfadressen fotopuzzelrit: W. de Roo, Radenhove 86, Middelburg, tel. 01180-6988: J. Vermeulen. Statenhove 21, Middelburg, tel. 01180-5827; C. Klaui, Rentmeesterlaan 24, Middel burg, tel. 01180-7225; C. Stamkot. Thi- bautstraat 16, Middelburg, tel. 01180- 7169. Nog wat nadere gegevens: start eerste equipe 13.30 uur. Start bij winkelcen trum Welsinge. Inschrijfgeld bij voorinschrijving 4,- per equipe. Bij de start: 5,-. Tafeltennisvereniging 'Middelburg-Zuid' (niet invullen) Startnummer Starttijd INSCHRIJFFORMULIER Bestuurder Waarnemer Adres Adres Woonplaats Woonplaats Ondergetekende verklaart, dat bij deelname aan de op 30 september 1972 te verrijden fotopuzzelrit met (merk en type auto), kenteken is voldaan aan het gestelde in de Wet Aansprakelijkheidsver zekering Motorrijtuigen. Middelburg Handtekening Naam in blokletters Dan ontrolt zich weldra een prachtig panorama, men ziet de zee, Vlissingen en Middelburg, Veere met zijn jacht haven en het Veerse Meer waar zeilers een halve dag voor uit moeten trekken willen ze dit helemaal rontt- zeilen is nu in één oogopslag te zien. Mevrouw Corré heeft eigenlijk geen woorden genoeg om te vertellen wat ze hiervan denkt- Ze vindt het in ieder geval 'kunstig'. Er wordt koers gezet naar Kleverskerke waar de boerderij van mevrouw Corré ligt. Twee Middelburgse jongelui. Kees Visser en Coen Hagen zijn het er al lang over eens: op popgebied komt Zeeland mijlen ver achteraan sjokken. Ondanks het feit dat er kortgeleden enkele popmanifestaties zijn georgani seerd is het al met al toch nog maar een droevige zaak. Vandaar dat Kees en Coen Coen en Kees mag ook hebben besloten om een popboekingsbureau op te richten. Binnen niet al te lange tijd konden ze hun plannen verwezenlijken en het resultaat van hun eerste activiteiten is een optreden van 'Long Tail Ernie and the Shakers', zaterdag 23 september in 'De Prins van Oranje' te Goes. Voor de pauze treedt dezelfde groep op in een concert maar dan onder de naam 'Moam'. Wanneer zoals na de pauze het geval zal zijn deze groep zich toelegt op de rock and roll, is ze vergelijkbaar met de Amerikaanse groep 'Shanana'. De beide Middelburgers hebben hun bureau 'Smile' gedoopt. ,We zijn ook van plan', zo vertelt Kees Visser, ,om heel het zuidelijk deel van ons land te be strijken. Misschien komt er nog wel een bijkantoor in Tilburg of zo... Ook in Brabant en Limburg wordt maar weinig op popgebied gedaan, het meeste gebeuren in het popwereldje speelt zich af in het noorden en het midden van ons land, in het zuiden ligt eigenlijk nog een groot terrein braak. We gaan ons op professionele wijze met de organisatie van de verschillende activitei ten bezighouden. Het mag en kan in geen geval amateuristisch geklungel worden. Het kan best zijn dat we na verloop van tijd als alles loopt zoals het lopen moet tenminste, ook zelf groepen onder contract nemen. We heb ben al verschillende belangstellenden voor een contract bij 'Smile'. Behalve met het optreden van 'Moam' houdt 'Smile' zich op het ogenblik ook bezig met het zoeken van ruimte om "Fleetwood Mac' een Engelse bluesgroep te kunnen laten optreden. De contracten liggen al bij 'Smile in de bureaulade, maar omdat er nog geen plaats voor het optreden is gevonden, althans geen geschikte, zijn ze nog niet ondertekend. „Voorlopig gaan we proberen om iedere maand iets te organiseren", aldus Kees Visser „Het kan best zijn dat we ook in de zomermaanden speciale dingen gaan ondernemen, in een tent bijvoorbeeld net als op de Waddenei landen wordt gedaan. De jeugd kan dan tenminste ergens naar toe, want in één of andere bar rondhangen ben je ook al vrij vlug zat". Op de vraag of het organiseren van popevenementen niet een wat moeilijke zaak is, antwoordt Kees Visser bevestigend. De twee jongelui moeten alles zelf doen: contracten, belastingtechnische kanten van de zaak, affiches, laten drukken en ze zelf ophangen, de kaartverkoop etc. Ze hebben het er in ieder geval wel druk mee. In oktober is ook nog een Noordzee-drive-in-show gepland. Drie minuten later is het toestel bo ven de hoeve tegenover de kerk van Kleverskerke. Daar is de drieënzestig- jarige passagiere op bekend terrein. „Kijk, daar zwemmen mijn eenden en daar staat het kerkje. Ginds is mijn man op het land aan het werk, wat zal hij een spijt, hebben dat hij niet meegegaan is wanneer hij hoort hoe makkelijk het allemaal gaat. Ja, ik kan er nu tenminste van meepraten hé." Hierna is het volgende doel Mid delburg, de plaats waar mevrouw Cor ré nogal eens gaat winkelen. Ze heeft echter moeite om bekende plaatsen in deze stad te herkennen maar de markt met het stadhuis zijn natuur lijk gauw gevonden. Na nog een rond je over Vlissingen gedraaid te hebben is de tijd om en gaat het terug naar vliegveld Midden-Zeeland. Onder de landing moet het haar toch nog een keer van het hart dat ze het 'kunstig' vindt om zomaar met zo'n ding de lucht in te kunnen en ze heeft grote bewondering voor de vlieger die in de lucht precies de weg weet te vinden. Eenmaal op het terras bij het vlieg veld gezeten voelt ze zich weer een beetje op haar gemak en kan nu heel wat vertellen. Muziekscholen Sn 's-Gravenhage, Leidschendam, Groningen, Heerlen, Middelburg. valt het lawaai van de wielen over het grasveld weg en er heerst een plotselinge rust in het toestel. De vertrouwde graspollen worden snel kleiner en al spoedig is het hele vliegveld niets anders meer dan een groen vierkantje. De mensen die even tevoren nog stonden te zwaaien zijn nu kleine poppetjes waar men zich ver boven verheven voelt. „Ik vind het eigenlijk best meevallen, het lijkt net of je in een auto zit en je hoeft helemaal niet bang te zijn voor ongelukken want der is ruumte zat". Alleen is er nogal veel lawaai in zo'n ding, je kunt eigenlijk niet fat- soendelijk met elkaar zitten praten maar verder valt het allemaal best mee. Ik heb er beslist geen spijt van, nu kan ik er tenminste over meepra ten". wmm. De beste manier om uzelf te over tuigen van onze unieke lesmethode is te komen kijken en luisteren. Vandaar onze uitnodiging aan u om onze gast te zijn op ons orgellesconcert. De gratis kaarten liggen.bij Mossel+Versteege voor u klaar. Dit concert wordt gehouden op donderdag 21 september a.s., 8 uur 's avonds, in Hotel de Brasserie, Lange Delft 10, Middelburg. Op deze avond introduceren wij onze moderne orgellesmethode in groeps verband met gebruik van audio-visuele hulpmiddelen. De voordelen van ons rationele los systeem zijn: spelenderwijs vlot leren spelen zonder droge theorie voor jong en oud na één uur speelt u al een melodie eigen orgel niet nodig door gratis studeergelegenheid ongelooflijk laag lesgeld: f25.- per maand. Laat deze prachtkans u niet voorbij gaan. Bestel vandaag nog telefonisch uw gratis kaarten voor het kennis makingsconcert of haal ze af bij: Lange Delft 103-105 Middelburg, tel.:01180-7684

de Faam | 1972 | | pagina 9