Interessante cursussen huishoudelijke- en gezinsvoorlichting Uit goed voor u! Is dit uw kind? 3 I DE FAAM H6T OQ0 Bescherming van huurders Rommelmarkt op Damplein VERKEERS MAATREGEL Openbare vergadering commissie gemeentewerken Eerste openbare vergadering Culturele Baad IVHA gaal huis houd technische adviezen geven Weekenddiensten wnraimiiiiiiiiimiiiinHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinimiiiiimiHmmiiiii DONDERDAG AUGUSTUS 1972 Ook in de komende wintermaanden organiseert de Plaatselijke Stichting voor Huis houdelijke- en Gezinsvoorlichting diverse zeer interessante cursussen. Onder deskun dige leiding kan men huishoudelijke (en andere) vaardigheden leren. Van de te geven cursussen noemen wij koken, kleine karweitjes in huis, milieuzorg, spelen met kin deren, handenarbeid, handwerken enz. Hoewel de cursussen in de eerste plaats be stemd zijn voor de leden van de stichting en daarbij aangesloten organisaties kan iedere belangstellende er ook aan deelnemen. De naai- en kookcursussen worden verzorgd door de Huishoudschool 'Het Molenwater'. Zij worden ook in die school ge geven. De meeste andere cursussen kunnen gevolgd worden in het voorlichtingscen trum, Nieuwstraat 36 b. Een volledig overzicht van het cursusprogramma volgt hier onder. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt in het Centrum. Nieuwstraat 36 b op 31 augustus en op 1, 4, 5 en 6 september a.s.. telkens tussen 10.00 en 12.00 uur en tussen 13.30 en 15.30 uur, of telefonisch door mevrouw E. van Kraaij, tel. 7821. De AANMELDING voor de cursussen kan geschieden in het Centrum in de Nieuw straat op de genoemde dagen of telefonisch bij mevrouw Van Kraaij. De diverse cursussen worden wekelijks gegeven gedurende de maanden september tot en met december 1972. =êk Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. BEWEGINGSLEER Op dinsdagmorgen vanaf 19 septem ber van 9.00-10.00 uur in het Voorlich tingscentrum. Op dinsdagavond vanaf 5 september van 20.00-21.00 uur in het gymnastieklokaal Baarsjesstraat. Op woensdagmorgen vanaf 20 september van 9.15-10.15 uur in de Ontmoetings- kerk. Op woensdagavond vanaf 6 sep tember van 20.00-21.00 uur in het gymnastieklokaal Rotterdamsekaai II. Op woensdagavond vanaf 6 september van 21.00-22.00 uur in het gymnastiek lokaal Roozenburglaan. Op donder dagmorgen vanaf 21 september van 9.00-10.00 uur in de Ontmoetingskerk. Op donderdagmorgen vanaf 21 sep tember van 10.00-11.00 uur in de Ont moetingskerk. Op donderdagavond vanaf 7 september van 19.30-20.30 uur in het gymnastieklokaal Roozenburg laan. Op donderdagavond vanaf 7 sep tember van 20.30-21.30 uur in het gymnastieklokaal Roozenburglaan. Kosten 11 voor 8 lessen. BEWEGINGSLEER VOOR OUDE REN Op dinsdagmorgen vanaf 19 septem ber van 10.00-11.00 uur in het voorlich tingscentrum. Op woensdagmorgen vanaf 20 september van 10.15-11.15 in Zoals elders al wordt opgemerkt ligt Middelburg in een geliberali seerd gebied. Voor de geliberali seerde gebieden, dus ook voor Middelburg, wordt per 1 septem ber a.s. een nieuwe regeling in het burgelijk wetboek van kracht, die de huurder van woonruimte bescherming geeft als de verhuur der hem de huur opzegt. Over dit onderwerp is een bro chure verschenen, die o.a. op het stadhuis gratis kan worden ver- kregen. In die brochure wordt ingegaan op de volgende punten: bescherming van de huurder in het burgelijk wetboek opzegging van de huur termijnen van opzegging verlenging van de huur. Volgende week komen wij op dit onderwerp nader en uitgebreider terug. Wilt u nu al meer weten dan kunt u dus een brochure verkrijgen op het stadhuis (ka mer 15). de Ontmoetingskerk. Kosten 9 voor 8 lessen. HANDWERKEN (textiel werkvor men): Met onder andere macramé (knoop- techniek), perzisch ajour, creatief naaldwerk, kralenwerk, ruimtelijk werken met allerlei materiaal. Meenemen: naaigerei. Op dinsdag avond v.a. 29 augustus van 19.30-21.30 in het Voorlichtingscentrum. Op don derdagavond vanaf 14 september van 19.30-21.30 in het Voorlichtingscen trum. Kosten 25 voor 8 lessen. HANDENARBEID Op donderdagavond vanaf 16 novem ber van 19.30-21.30 in het Voorlich tingscentrum. Kosten 25 voor 8 les sen. KLEINE KARWEITJES IN HUIS Doe het zelf: behangen, verven, beit sen, vernissen, repareren van lekkende kranen, ophangen van schilderijen enz., stoelbekleden. Op woensdag avond vanaf 20 september van 19.00- 21.30 in het Voorlichtingscentrum. Kosten 15 voor 4 lessen. WAT KUNT U DOEN MET KINDE REN Kinderspelletjes en speelliedjes, vrije expressie met waardeloos materiaal. Op maandagavond vanaf 11 septem ber van 19.30-21.30 uur in het Voor lichtingscentrum. Kosten 12,50 voor 4 lessen. KOKEN Op maandagavond vanaf 11 septem ber van 19.00-21.30 uur in de huishoud school 'Het Molenwater.' Kosten 27 voor 12 lessen. MILIEUZORG Welke bijdrage kan de huisvrouw le veren ter verbetering van het milieu. Op donderdagavond 14 september van 19.30-22.00 uur in het Voorlichtingscen-, trum. Kosten 7,50 voor 4 lessen. NAAIEN Op maandagavond vanaf 11 septem ber van 19.00-21.30 uur in de huis houdschool 'Het Molenwater.' Kosten 27 voor 12 lessen. VERZORGING PLANTEN EN BLOE MEN, BLOEMSCHIKKEN Bloemen schikken (ook droogbloe men), verpotten en stekken van ka merplanten. Op maandagavond vanaf 25 september van 19.30-21.30 uur in het Voorlichtingscentrum. Kosten 15 voor 4 lessen. KLEINE CADEAUTJES MAKEN VOOR DE DECEMBERMAAND Op woensdagavond vanaf 20 septem ber van 19.30-21.30 uur in het Voor lichtingscentrum. Kosten 10 voor 4 lessen. SURPRISEAVOND i.v.m. St-Nico- laas U kunt allerlei ideëen opdoen en leren hoe u die uitvoert. Op donderdag 23 november van 19.30-22.00 uur in het Voorlichtingscentrum. Kosten f 1,50. CONSUMENTENVOORLICHTING wordt gegeven elke donderdagmorgen Twee kinderen en 'n eengezinswoning Wie zou denken, dat dit de titel is van een boek of van een nieuwe tv-seric moeten wij teleurstellen. Het is de titel van een artikeltje, waarin wij wat meer willen ver tellen, over liet toewijzen van woningen in Middelburg. Op l januari 1972 stonden er in Middelburg 806 woningzoekenden ingeschreven. Dat betekent dus, dat nog heel wat mensen zoeken naar een huis (mensen die willen trouwen b.v. of personen, die zich hier willen vestigen). Daarbij moeten ook gerekend worden de personen, die een ander huis willen huren. Al bij het gereedkomen van het Damplein hebben mensen die daar kijk op hebben tegen elkaar gezegd, dat dit plein buiten het parkeren zeer geschikt is voor het. organiseren van diverse acti viteiten. Nou, die mensen hebben gelijk gekregen. Het begon ei genlijk al bij de opening toen in en bij de Graanbeurs muziek werd gemaakt, een taptoe werd gegeven, terwijl er ook geturnd werd. De winkeliers van het Damplein en omgeving haakten in met een braderie, compleet met het braden van een os. De hartenavonden brokken ook zeer velen naar het plein. De eerste rommelmarkt sloeg geweldig in. Afgelopen zaterdag organiseerden de zakenmensen van het Dam plein en omgeving weer een bra derie met daarbij enkele rommel- kramen. Ook die activiteit trok vele belangstellenden. Zoals vori ge week al werd aangekondigd zal er op zaterdag 9 septenroer a.s. (zaterdag over een week dus) weer een grote rommelmarkt worden georganiseerd. Dat ge beurt. onder auspiciën van het comité hartenavond. De heer En gelse, van vishandel 't. Zeepaard je, Vlasmarkt 7, tel. 4526 is de coördinator. De belangstelling is al groot naar wij vernamen. Er zal op die zaterdag vanaf half tien weer gelegenheid zijn allerlei goederen, die men aan de man wil brengen of die men wil ruilen in te brengen. Geliberaliseerd. Middelburg ligt wat de verhuur van woningen betreft in een zogenaamd geliberaliseerd gebied. Iedereen kan dus van een persoon, een makelaar, een woningbouwvereniging een wo ning huren, zonder dat daar een derde aan te pas hoeft te komen. I luisvestigingscommissie. De woningbouwvereniging Middelburg is een van de instanties die woningen verhuren. Die vereniging beheert vele honderden woningen in onze stad. Bo vendien worden er nog steeds nieuwe huizen gebouwd. In Dauwendaele, in Stromenwijk II later ook in het Zand- dorp enz. De woningen van de wo ningbouwvereniging Middelburg wor den toegewezen door de huisvestings commissie. Dat is een commissie on der voorzitterschap van de wethouder van volkshuisvesting de heer W. J. Baars, waarin o.a. ook een lid van de gemeenteraad en drie vertegenwoordi gers van de woningbouwvereniging zit ting hebben. Een maatschappelijk werkster en de secretaris van die commissie de heer Bastiaanse wonen de vergaderingen van die commissie ook bij. Er wordt elke week verga derd, zodat voorkomen wordt, dat wo ningen te lang leeg staan of anders gesteld om de mensen zo snel moge lijk aan een huis te helpen. Normen. Uiteraard wordt getracht de woningen door het IVHA in het Voorlichtings centrum van 9.00-12.00 uur. CURSUSGELD VOLDOEN BIJ OPGA VE, contant of per cheque, of bij de eerste les. AANMELDING Aanmelding in het Voorlichtingscen trum, Nieuwstraat 36b: op 31 augus tus, 1, 4, 5 en 6 september van 10.00- 12.00 en 13.30-15.30 uur, telefonisch bij mevrouw Van Kraaij, tel. 7821. Bij onvoldoende deelname gaat de cursus niet door. Knip dit uit erf bewaar het goed dan weet u wat u weten moet! zo rechtvaardig mogelijk toe te wij zen. Een belangrijk gegeven daarbij is het inkomen. Degene die liet betalen kan krijgt een duurdere woning en de burgers met een smallere beurs krij gen zoveel mogelijk een huis met een lagere huur. Een ander punt waarop gelet wordt is de gezinssamenstelling. Zo is de regel, dat eengezinswoningen uitsluitend toegewezen worden aan ge zinnen met twee kinderen. Natuurlijk zou liet prettiger zijn iedereen die woning te bezorgen die men het liefst heeft. Gezien het aantal woningzoe kenden en de beschikbare huizen is dat echter geen haalbare zaak. Verhouding inkomen: huurbedrag. De huisvestingscommissie gaat bij de beoordeling van de vraag welke huur bij welk inkomen hoort uit van het bedrag der loonbelasting (inkomsten belasting) die betaald wordt. Wordt bijvoorbeeld per maand 100,- loonin- komstenbelasting ingehouden, dan zal men volgens da regel die gehanteerd wordt een huur van minstens 108,- per maand moeten verwonen. ïs de loonbelasting 150,- per maand dan dient de huur minstens 150,- x 1,08 is 162,- te zijn. Als factor wordt dus 1,08 aangehouden. Dit betekent onge veer 15 procent van het bruto-inko- men. Spreekuren. De secretaris van de commissie is te spreken op maandag, woensdag en vrijdag van 8.30-9.30 uur in het stad huis. Daarnaast houden enkele com missieleden nog spreekuur op woens dag vanaf 11.00 uur, eveneens in het stadhuis (bij de bode kan men zich tevoren opgeven voor laatstbedoeld spreekuur). Ook andere woningen. Wellicht is het goed er nog eens op te wijzen, dat men zich ook tot diverse makelaars in Middelburg kan wenden wanneer men een woning wenst te huren. De huisvestingscommissie gaat uitsluitend over de toewijzing van wo ningen, die beheerd woningen door de woningbouwvereniging en door de ge meente. Ja, het winterseizoen staat weer voor de deur. Uitgaan in de win ter is geheel iets anders dan uitgaan in de zomer. Daarom heeft de Stichting Cultuursprei ding Zeeland in nauwe samenwer king met de ZVU, de Nutsdepar- tementen en de Algemene Kunst kringen een zogenaamde 'uit- krant' verspreid, waarin een schat aan informatie over allerlei activiteiten, die in de komende maanden worden georganiseerd te vinden is. De schouwburg. De Middelburgse Schouwburg aan het Molenwater 'zal een van de middelpunten zijn van theaterac tiviteiten. Hieronder een over zicht van evenementen, die op het schouwburgprogramma staan: vrijdag 22 september: cabaret Don Quishocking; donderdag 5 oktober: nationaal ensemble Senegal: woensdag 18 oktober: Mjoezikul en nu naar bed; donderdag 26 oktober: blijspel, Een oogje op Amelie; vrijdag 10 november: Tsjechav's drie zusters; vrijdag 1 december: Mickery; zaterdag 9 december- blijspel, Een Italiaanse strohoed; dinsdag 2 januari: de beste pre mière van toneelgroep Centrum; vrijdag 26 januari: groep Appel: Goed op aarde; vrijdag 2 februari: Wie is er bang voor Virginia Woolf?; donderdag 15 februari: de beste première van het Rotterdams To neel; vrijdag 23 februari: Piccolo Thea ter: Going home; dinsdag 20 maart: de beste pre mière van De Haagse Comedie; woensdag 4 april: Brecht's moe der Courage; vrijdag 25 mei: de beste premiè re van Globe. Burgemeester en wethouders hebben besloten een parkeerverbod in te stel len voor het westelijke gedeelte van de Gortstraat, gelegen tussen de Kor te Geere en de scheiding tussen de percelen Gortstraat 36 en 38. Overwo gen werd, dat in dat gedeelte van de Gortstraat zo druk geparkeerd werd dat het moeilijk is om zonder het ver keer al te zeer te belemmeren vanuit de Gortstraat het Kerspel in te rijden. Bovendien werd de bereikbaarheid van de percelen in dat gedeelte van de Gortstraat belemmerd. Dit besluit is op 16 augustus j.l. ter openbare ken nis gebracht. Binnen dertig dagen na deze datum kan iedere belanghebben de beroep instellen bij de kroon. Het beroepschrift moet. worden ingediend bij de commissaris van de koningin in Zeeland te Middelburg. De raadscommissie voor gemeen tewerken komt maandag 4 sep tember a.s. om half acht 's avonds in openbare vergadering bijeen in het stadhuis. Van de punten die aan de orde komen noemen wij: bergplaats op Arnekade grondverkoop aan de woning bouwvereniging Middelburg aan de Monlgomerylaan (Kla- renbeek verkoop van perceel grond aan bouwmaterialenhandel Boone gelegen aan Loskade en Oude Werfstraat verkoop van 3780 meter grond aan de Stichting Federatieve Provinciale Bibliotheek Cen trale aan de Dauwendaelse- straat (natuurlijk in Dauwen daele). We brengen nog eens onder de aandacht, dat een ieder deze ver gadering kan bijwonen. Eerste openbare vergadering cul turele raad De culturele raad van Middel burg, die onlangs werd geïnstal leerd gaat op dinsdag 12 septem ber a.s. om 16.00 uur in het stadhuis voor het eerst vergade ren. Zoals al eerder werd gemeld zullen de vergaderingen van deze raad openbaar zijn, zodat een ieder, die belangstelling heeft voor de zaken die in deze raad aan de orde komen hartelijk wel kom is. Met. ingang van donderdag 7 septem ber a.s. zal de Stichting Instituut voor Huishoudtechnisch Advies in Middel burg adviezen gaan geven aan een ieder die daarom vraagt. Elke donder dag van 9.00-12.00 uur kan men te ra de gaan bij een deskundige van de genoemde stichting, die zitting houdt op het adres Nieuwstraat 39b. De genoemde stichting adviseert de consument tegen een geringe vergoe ding (ƒ1,- voor een uitgebreid advies) bij het doen van aankopen van arti kelen. Wanneer u dus voor een belang rijke aankoop staat en u moet een keuze maken tussen diverse mogelijk heden dan verdient het beslist aanbe veling gebruik te maken van de door het IVHA te bieden mogelijkheden. Kamperen aan het Veerse Meer 2 EN" 3 SEPTEMBER 1972 r: 5;; - - f- r-' - - Hulpcentrum Noord- en Midden-Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmno. 01180-3800 AMBULANCE Bij ongevallen telefoon 01184-3515 BRANDWEER Alarmno. 01180-2233 Bovenstaande luchtfoto toont de cam ping de 'Witte raaf' bij Arnemuiden aan het Veerse Meer. Deze plaats aan het Veerse Meer, door ingewijden ook wel 'Costa del Piet' genoemd, is een geliefde plaats om te recreëren. De eigenaar van de 'Witte raaf' heeft van zijn kampeer plaats iets bijzonders gemaakt door in- plaats van vierkante veldjes, ronde seg menten te maken. De delen zijto om zoomd door bossen om de privacy van de kampeerder te verhogen. In de ring lopen vier wegen naar het midden, die op het centraal gelegen speelterrein uitko men. Artsen: Middelburg: zaterdag 0-24 uur: P. H. Schram, Oosterscheldestraat 2, tele foon 01180-4664, zondag 0-24 uur: J. K. Dominicus, Dam 55, tel. 01180-2830. Alleen voor spoedgevallen visites aan vragen vóór 10.00 uur. Spreekuur van 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Mid delburg-Zuid (alleen patiënten van J. J. Jansen en S. M. P. F. Jansen- Schrama) zie onder Souburg, Nieuw- land en Arnemuiden, Dauwendaele en Middelburg-Zuid. Souburg, Arnemuiden. Nieuwland, Dauwendaele en Middelburg-Zuid: H. Kapteijn, Diesestraat 47, Souburg, tel. 01183-2206. Westkapelle, Zoutelande en Koudeker- ke: L. Sloos, Middelburgsestraat 94, Koudekerke. tel. 01185-1231. Domburg: F. G. Vaandrager. West straat 7, Domburg, tel. 01188-1271. Veere, Oostkapelle, Grijpskerke en Se- rooskerke: J. W. Oosterhoff, Veere, Markt 12, tel. 01181-271. Dierenarts: Dr. R. M. Barkema, tel. 01180-3118. Consult alleen na telefonische af spraak. Tandarts: G. H. P. J. Miljoen, Eemstraat 5, Oost- Souburg, tel. 01183-1530. Apotheken: Middelburg, vrijdag 1 september tot vrijdag 8 september: W. K. Humme- len, Markt 69, Middelburg. Vlissingen vrijdag 1 september tot vrijdag 8 september, D. H. v. d. Kleine-Mulder, Singel 9, tel. 01184- 2730. Wijkverpleegsters: Middelburg en Nieuw- en Sint-Joos- land: zr. B. W. van der Logt, Bierkaai 9b, tel. 01180-7396. Domburg, Aagtekerke, Vrouwenpolder Veere, Gapinge en Sint-Laurens: zr v. d. Slikke, Oude Domburgseweg 22, Oostkapelle, tel. 01188-1472. Groene Kruis en Oranje-Groene Kruis Souburg en Ritthem: zr. c. Sinke-van Loon, Molenweg 51. tel. 01183-1843. Zoutelande, Koudekerke, Meliskerke en Biggekerke: zr J. A. Mijnders, Zuidstraat 14, Zoutelande, tel. 01186- 325. i De moeder van dit meisje, dat in haar spel op de wip door de fotograaf werd verrast, kan de originele foto gratis afhalen op het kantoor van de PZC, Markt M„ Middelburg. Zij ontvangt er dan bovendien een waarde bon van vijf gulden.

de Faam | 1972 | | pagina 3