tapijthuis Walco n.v. komt naar Middelburg 1FLES GIN 10,95 Biankenburgh's uitgebreid Tips voor dekeuken „PARKING" Wij hebben voorradig M. Hillebrand Herinneringen oan oud- Middelburg ZOMERWIJNEN BISQUIT 3 Deze week: VLEK BESSENROOD 1 O Ql= SANDEMAN SHERRY 5,95 GRATIS 6 liter R.C. TONIC bij RAAK fl CC TAPBIER C QC DE FAAM 9 RUIME PARKEERGELEGENHEID Politie- informatiebus bezoekt Walcheren TEKENWEDSTRIJD JEUGD EN GEZIN Nationale auto- stertocht door Zeeland DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1972 In Domburg staat een huis... Haast iedereen kent het beken de liedje: 'In Holland staat een huis'. Voor veel employés van de Amro-bank is dat echter ver anderd in: „In Domburg staat een huis....'. Met dat huis wordt dan in 99 van de 100 gevallen het vakantieoord van de Am- sterdam-Rotterdambank 'Am- sterda' bedoeld, waar ieder jaar een groot aantal gasten een veertiendaagse vakantie komen doorbrengen, 't Zijn niet alleen Nederlandse werknemers van met de Amsterdamse bank fu seerde. Later werd het bestemd tot vakantiehuis voor employés van de Amsterdamse bank tot dat weer een fusie plaatsvond, nu met de Rotter damse bank. Nu komen er dus perso neelsleden van de Amrobank, gewone kantoormensen maar daarnaast ook direkteuren". Dit verschil in functie geeft volgens de heer Van der Mei nooit problemen. Zodra ze in het vakantieoord arrive ren, zijn ze voor de heer en mevrouw Van der Mei allemaal precies hetzelf de, namelijk gast. „Er bestaat altijd enorm veel belangstelling voor Am- sterda', vertelt de heer Van der Mei. „Het is zo, dat mensen die hier een vakantie hebben doorgebracht, meest al erg graag weer terug willen ko men. Om de zaak een beetje eerlijk te De heer en mevrouw Van der Mei met hun herder Barend in de tuin van 'Amsterda' in het zomerzonnetje. verdelen het verblijf in een van de vakantieoorden wordt centraal gere geld vanuit Amsterdam wordt zo veel mogelijk geprobeerd om te voor komen dat mensen meerdere keren achter elkaar in hetzelfde vakantie oord terecht komen. De heer Van der Mei merkt op, dat wanneer blijkt dat het vakantieoord voor een bepaalde periode al volgeboekt is, de mensen vaak proberen tóch in Domburg te komen om him vakantie door te bren gen, zij het dan in een huis, apparte ment of ander pension of hotel. Behalve het ontvangen van de gasten, eens in de veertien dagen, het voeren voor zomerprijzen, 3 voor Uitzoeken uit 8 soorten 3 sterren U belt 01180-2129 en wij bezorgen het U (al is het één fles) gratis thuis Deze week zal de politie-informa- tiebus van het ministerie van bin nenlandse zaken o.m. de gemeen ten Middelburg en Vlissingcn be zoeken. Voornaamste reden voor het be zoek aan de gemeenten is de bestaande mening, dat de burger over het algemeen nog niet vol doende op de hoogte is van de vele. zowel plezierige als moeilij ke facetten, die het politicberoep kent. Daarnaast kan zonder dat de daartoe vaak noodzakelij ke aanleiding bestaat met de politie in contact worden getre den. Het bezoek is dan ook be doeld als een nieuwe stap om de politie dichter bij de burgerij te brengen. Tegelijkertijd zal de mogelijkheid worden benut om belangstellen den voor een functie bij de poli tie uitvoerig over de dagelijkse werkzaamheden van de politie man te informeren. Vanwege het grote aantal vactures bij de 130 gemeentelijke politiekorpsen in Nederland is met het wervingsas pect bij de inrichting van de informatiebus rekening gehouden. In het bijzonder door het aan wezige fotomateriaal kan men een indruk verkrijgen van het werk van de politieman in het algemeen. De in de bus dienst doende politiefunctionarissen kunnen bovendien de bezoekers volledig inlichten over eventuele specifieke werkzaamheden bij de plaatselijke politie. De informatiebus zal de volgende standplaatsen bezetten: donderdag 17 augustus te Middel burg, op de Dam, vrijdag 18 au gustus te Vlissingen, parkeerter rein aan de Spuistraat. De bus zal geopend zijn van 10.30 uur tot 20.00 uur. HOOG WATER VLISSINGEN. Van donderdag 17 tot en met woensdag 23 augustus. Do. 6.52 en 19.20, vr. 7.50 en 20.24, za. 9.02 en 21.39, zo. 10.17 en 22.52, ma. 11.32 en 23.58, di. 12.27, wo. 0.51 en 13.12. Westkapelle 21 min. vroeger en Vrouwenpolder 17 min. later. Domburg en Zoutelande zijn ongeveer gelijk aan Westkapelle. van de bedrijfsadministratie etc., or ganiseert de heer Van der Mei ook tal van recreatieve bezigheden voor zijn gasten. Vooral voor de kinderen is dat erg belangrijk. Zo zijn er vaak speurtochten, gezelligheidsavonden en kinderspelen in de tuin achter 'Am sterda'. In deze tuin is het bijzonder prettig toeven: je voelt er praktisch geen zuchtje wind, want er staan aan alle kanten bomen omheen. In de zes jaar dat de heer en me vrouw Van der Mei alweer in Dom burg zitten, is er in 'Amsterda' wel het een en ander veranderd en ver bouwd. Momenteel hebben de gemid deld 70-75 gasten per veertien da gen de beschikking over ongeveer 36 kamers. Daarbij zijn grote en klei ne kamers. Een groot deel ervan geeft uitzicht op de duinen en de zee, iets wat zeker voor stadsmensen, bijzon der fijn is. Eten wordt klaargemaakt in een hypermodern uitgevoerde keu ken met tal van praktische apparaten en machines. Het ontbijt komt uit een aparte ontbijtkeuken. De twee keu kens staan via doorgeefluiken in ver binding met de eetzaal. Verder heeft 'Amsterda' een speciale tv-kamer. Bij een interessant programma op beide netten wordt gestemd waar men naar wil kijken en er wordt beslist volgens het systeem meeste stemmen gelden. Dan zijn er ook nog een gezellige bar en een conversatiezaal met serre aan wezig. De kinderen amuseren zich bij regenachtig weer in de achterserre met spelletjes als bijvoorbeeld tafel voetbal en monopolie. Het personeel bestaat volgens de heer Van der Mei voor een deel uit vaste mensen. „Dat is erg belangrijk", zo vertelt hij, „want die mensen weten gewoon wat er allemaal in het vakan tieoord omgaat. Deze vaste kern wordt aangevuld met seizoenwerkers. Mijn vrouw heeft de leiding over het vrouwelijk personeel". Straks in het naseizoen, komen er weer gepensio neerde bankemployés op vakantie, evenals in het voorseizoen. Daarna gaat het stil worden in 'Amsterda Het vakantieoord wordt 'afgetakeld' en de heer Van der Mei begint aan de begroting voor het nieuwe 9eizoen. Er worden de nodige veranderingen aan gebracht en dan is het weer zoetjes aan tijd om opnieuw te gaan begin nen. VROUW EN AUTO Waar gebruiken vrouwen hun auto voor? In de Bondsrepubliek voor de volgende bezigheden: 61 procent neemt de auto voor het doen van inkopen en andere boodschapjes, 24 procent rijdt ermee naar de dagelijk se werkkring, 10 procent gebruikt het voertuig voor zakenreizen. Uitstapjes maken met de auto doet 27 procent van de Westduitse vrouwen, 12 pro cent gaat per auto op vakantie. 18 procent gaat op bezoek met het vehi kel en (slechts) 5 procent vervoert de kinderen per auto naar school of kleuterschool (dit alles volgens het Duitse blad Jasmin). De stichting 'Jeugd en Gezin' te Mid delburg gaat in september a.s. haar nieuwe gebouw aan de Londensekaai nr. 39 feestelijk openen. Als onderdeel van deze openingsgebeurtenis organi seert de stichting een tekenwedstrijd voor jongens en meisjes van 12 jaar cn wonend in de provincie Zeeland, het werkgebied van de stichting. Als onderwerp heeft men gekozen het thema Thuis', waarbij gedacht kan worden aan: alléén thuis samen thuis feest of vakantie thuis of over wat er allemaal nog meer rond 'thuis' valt te bedenken. Alle soorten 'technieken' zijn toegestaan: zwart-wit, kleur, viltstift, wasco, vingerverven enz. Afmetingen van het tekenpapier bij voorkeur ongeveer 24 x 36 cm. Naam. adres en geboortedatum moe ten achterop de tekening worden ver meld. Er worden drie prijzen beschikbaar gesteld: le prijs: waardebon van 50, 2e prijs waardebon van 40, 3e prijs waardebon van 30. Deze bedragen zullen in overleg met de prijswinnaars worden besteed. De prijsuitreiking vindt plaats op woens dag 13 september. Een deskundige jury zal worden gevraagd de tekenin gen te beoordelen. Zoveel mogelijk tekeningen zullen tij dens de openingsdagen worden ten toongesteld. De inzendingen moeten op 31 augus tus binnen zijn bij: Stichting voor Jeugd en Gezin, Postbus 62, Middel burg. de Amro-bank, maar vaak zijn er ook mensen bij van de ves tigingen uit België. Directeur van het vakantieoord is de heer Van der Mei, die bij het uitoe fenen van deze functie wordt geassisteerd door zijn vrouw. Beiden zijn vroeger werkzaam geweest op de Jeugdherberg te Soest, zodat ze zeer zeker erva ren zijn in de hotelbranche. „In totaal heeft de Amrobank een viertal vakantieoorden", zo vertelt de heer Van der Mei in zijn gerieflijke woning, die schuin tegenover het var kantieoord in de Domburgse Noord straat staat, „één in Soeren, één in Nunspeet, één in Luijksgestel en dan dit hier. 'Amsterda' dateert uit de tijd omstreeks 1890 en was voor de oor log bekend als hotel TEurope'. In de veertiger jaren werd het gebruikt door de Incassobank, de bank die de hotelbar. de tv-zaal in vakantieoord 'Amsterda' SLIJTERIJ - WIJNHANDEL r - I V- - Damplein 3 Middelburg Tel. 011,80-2129 i Na ongeveer een jaar in een eigenlijk te kleine winkelruimte te hebben moe ten werken, heeft men kans gezien om circa 150 m2 bij de bestaande winkel ruimte te trekken. De zaak is nu meer dan veertig meter diep. Om de klant een zo goed en duidelijk mogelijk beeld te geven van het uitge breide assortiment nylon en wol tapijt, zijn een zeventig verschillende soorten en dessins op grote rollen in rekken langs de twee zijwanden van de win kel gehangen. Achterin de zaak is een aparte kast voor een twintigtal antie ke oosterse en moderne karpetten. De firma Blankenburgh die in Nieuwdorp ook nog twee zaken (meubelinrich ting) heeft, betrekt heel voor vloerbe dekking van de bekende Belgische fa briek Louis de Poortere. Behalve kamerbreedte in vele dessins en uitvoeringen en van verschillende kwaliteiten, is natuurlijk ook het nodi ge naald-filles tapijt in voorraad. Bij zonder belangrijk noemt de heer J. M. Blankenburgh het feit dat er in de zaak ook een keur aan gordijnstoffen hangt. „Je moet vloerbedekking en gor dijnstoffen eigenlijk tegelijkertijd ko pen" zo vertelt hij. „De meeste mensen die hier komen vinden het ook al fijn dat we het allebei hebben, omdat ze dan niet nog eens een zaak hoeven te bezoeken. Als ze persé willen kunnen ze hier hun hele huis inrichten ook...". Op de bovenverdieping hebben we een sortering bedden en ledikanten". „We staan erop onze klanten een zo compleet en duidelijk mogelijke voor lichting te geven" aldus de heer Blan kenburgh" en mede daardoor voeren we eerste kwaliteit, in wat voor arti kel dan ook. Niet voor niets dat we het over Blankenburgh tapijtenspecia listen hebben!". De informatie die bij Blankenburgh verstrekt wordt gaat, soms vergezeld van een drankje aan de bar-informatiehoek, die halverwege de zaak is ingericht. De heer Blanken burgh vertelde erg blij te zijn met de overweldigende belangstelling op de openingsdag, belangstelling die voor namelijk de tapijtsoorten gold. GOEDKOPE KOOKSETS, EMAILLE, ROESTVRIJ STAAL VERER BONA KUIPJES, BROOD- SCHAAL, R.V.S., VLEESSCHAALTJES, KAASSTOLP, EIERDOPJES, LEPELVAASJES, IJSLEPELS ENZ. Uw adres Is NOORDWEG 342. ST. LAURENS (Middelburg). TEL. 01 180-2348 Vrijdag 18 augustus start de NV Walco Elektrotechnische fabriek uit Vlaardingen met een wikkelarij an nex revisiewerkplaats voor elektromo toren op het klein industrieterrein te Middelburg. Het bedrijf krijgt ruimte in een deel van de gebouwen van dc moederonderneming Croon en Co.. reeds geruime tijd in Middelburg ge vestigd. Walco NV, gespecialiseerd in elek trische aandrijvingen, heeft zich ook toegelegd op reparatie en revisie van elektromotoren, elektrisch regelbare machines en schakelapparaten. Daar naast neemt ook de handel in elektro technische apparaten een steeds voor namer plaats in. Walco. dat zich vooral toelegt op de dienstverlening aan industrieën in West-Nederland, wil zich met de ves tiging in Middelburg aansluiten aan de industriële ontwikkeling in Zee land. Na een start met een aantal vakmen sen uit. Vlaardingen en Middelburg, verwacht men dat het personeelsbe stand geleidelijk zal uitgroeien tot. 25 a 30 man. Op zaterdag 26 augustus heeft de Stichting Sportief Toerisme voor de echte liefhebbers een brok automobi lisme in petto, dat er zijn mag. Dan wordt namelijk voor de vijfde maal de Nationale Auto-Stertocht verreden, ditmaal met Tilburg als uitgangspunt. De tocht gaat voor een groot deel door de Bevelanden en Walcheren. De tocht heeft een lengte van iets minder dan 500 kilometer en zal zich kenmerken door de ononderbroken combinaties van prachtig natuur schoon en uiterst interessante wegen en weggetjes. Om het geheel een bij zonder karakter te geven, wordt een gedeelte van de route in het nachte lijk duister afgelegd. De hoogtepunten worden dan gevormd door het inval len van de duisternis, de ontmoeting met vele soorten wild en het aanbre ken van de dageraad. In de tocht zijn vijftien raakpunten opgenomen, waar de doorkomst van de deelnemers wordt geregistreerd. De route tussen deze raakpunten is vrij, doch de plaats is steeds zó gekozen, dat de route feitelijk ëën grote sportief toeristische tocht dooi de mooistë gedeelten van Midden- en West-Brabant en van de Zeeuwse ei landen Zuid- en Noord-Beveland en Walcheren vormt. Er is geen wed strijdverband en er zijn dus geen prijzen te winnen. Wel wordt na af loop aan iedere deelnemer, die de tocht volbrengt, een fraaie verzilverde herinneringsplaquette uitgereikt. De deelnemende automobilisten vertrek ken vanuit Tilburg op een tijdstip naar eigen keuze, doch niet vroeger dan 8 uur 's morgens en niet later dan 5 uur 's middags. Zij mogen er zo lang of 'zo kort over doen als zij dat zelf willen, mits het aankomst punt Tilburg uiterlijk de volgende ochtend 9 uur bereikt wordt. Teneinde gezoek te voorkomen wordt van orga- nisatiewege een routeboek verstrekt, waarin de geadviseerde route zeer uitvoerig wordt weergegeven. Voor diegenen, die onderweg nog een dikke 50 kilometer willen kaartlezen, is een speciale extra sportieve klasse inge steld. De kosten van inschrijving be dragen 45 per auto en daarvoor krijgt men het routeboek, twee draag- insignes met schildje 1972, de plaquet te en een ontbijt voor twee personen. Deelname aan de extra sportieve klas se is gratis. De inschrijving voor deze hijzonder interessante tocht sluit op 23 augustus aanstaande. Uitvoerige in lichtingen kunnen worden verkregen bij de Stichting Sportief Toerisme, Gaaspstraat 31, Amsterdam, telefoon 020-795070. ZE IS ER WEER nieuwe oogst 1972 I U|JÜ Blij met blik sinas - cola - citroen - tonic VjVW 12 halve liters J)UU Ditmaal weer eens een paar heel oude prentjes, uit de omge ving van de Veerseweg. Op het bovenste plaatje de Singel met de brug rechts naar de Oude Veerseweg, waarvan maar wei nig terug is te vinden. Net zo min als van het beeld op de onderste foto: een groen tewagen op de Veerseweg. In Ritthemwerd ring gestoken Zaterdagmiddag was het druk in Zeeuwse paarden streed om een zijn zoons. De heer De Visser is het dorpje Ritthem. In de hoofd- aantal bekers en prijzen. Er toer- secretaris van de rlngrijdersvere- straat toas een ringsteekfestijn, den vijfendertig beurten verre- niging. georganiseerd door de Ritthemse den. Opvallend was bij dit ring- ringr ij dersvereniging 'Het Klaver- steken de familie De Visser: zij blad'. Enkele tientallen in het wit deden met vijf man mee. name- Op de foto: één van de deelne- gestoken ringrijders op fraaie lijk vader De Visser en vier van mers in volle actie. Dinsdag negen augustus was voor de firma Blankenburgh in Middelburg een bijzonder feestelijke dag. Op die dag werd namelijk de uitgebreide zaak aan de Langeviele feestelijk heropend. GEGRILDE BAAD SPITJES Benodigdheden: 250 gram gehakt (half om half). 1 ei, 1 broodje, 1 ui, zout. peter, reepjes doorregen spek, boter, bananen, tomaten, 1 paprika, olijfolie, gekookte rijst, geraspte kaas. Bereid het gehakt met het geweekte en goed uitgedrukte brood, ei, 'gerasp te' ui, zout en peper. Maak van dit de gehaktballetjes een reepje spek en braad deze bruin in een pan met warme boter. Daarna wikkelt u om de gehaktballtjes een reepje spek en variërend met de in schijfjes gesne den bananen, tomaten en reepjes van een uitgeholde paprika rijgt u alles op satépennen. Bestrijk ze nu met olijfo lie en bij een grote hitte laat u de 'spitjes' plus minus 10 minuten gril len. U serveert hierbij gekookte rijst met geraspte kaas. KAAS SPITJES Benodigdheden: 500 gram Goudse kaas. 150 gram cervelaatworst, 150 gram ham. 2 bananen, 2 augurken. augurken en bananen verdeelt u in blokjes van plus minus 1 cm. en de augurken en banenen verdeelt u in schijven. Afioisselend steekt u deze ingrediënten op houte of bonte satépennen. De kaas doet. u aan het begin en het eind van ieder 'spitje'

de Faam | 1972 | | pagina 9