s dit uw kind? 3 Weekenddiensten DE FAAM Aanvullende huur subsidie Vóór 1 oktober 1972 Doorstromings- regeling Subsidie voor verbeteren woningen Voorbeeld Bejaarden Geen zomer woningen VERKEERS MAATREGELEN Zaterdag rommel markt op Damplein Kulturele raad Middelburg vvordl geïnstalleerd GROTE SLOTTAPTOE Orgelconcert Bernard Bartelink DONDERDAG 10 AUGUSTUS 197? U kunt ook geld van de gemeente krijgen In deze kop moet de nadruk gelegd worden op het woord krijgen. Graag willen wij namelijk aantonen, dat de gemeente er niet alleen op uit is om door middel van diverse soorten belastingen (belasting op honden, straatbelasting enz.) geld van de burgers in ontvangst te nemen overigens met het doel om daarmede iets nuttigs te doen maar als het mogelijk is graag eens wat terugdoet. In het verleden hebben wij al op de mogelijkheden in die richting gewezen. Wij noemden de zogenaamde doorstromingsregeling, de aanvullende huursubsidieregeling, de regeling volgens wel ke u een bijdrage kunt krijgen in het verbeteren van uw woning. Hieronder gaan wij wat dieper op de genoemde regelingen in. Meent u in aanmerking te komen voor een bijdrage ingevolgde een van deze regelingen, aarzel dan niet om naar het stadhuis (ka mer 15) te komen. Men zal u daar graag inlichtingen en indien nodig (tel. 6251) aan vraagformulieren verstrekken. Deze regeling heeft met ingang van 1 januari jl. eén belangrijke wijziging ondergaan. Meer woningen vallen nu onder de werking van die regeling, zodat ongetwijfeld meerdere burgers er gebruik van kunnen gaan maken. De bedoeling van deze regeling is een huursubsidie (een geldelijke bijdrage) te verstrekken aan hen, die regeling, zodat ongetwijfeld meerdere burgers er gebruik van kunnen maken. De bedoeling van deze regeling is een huursubsidie (een geldelijke bijdrage) te verstrekken aan hen, die gelet op hun inkomen een relatief hoge huur moeten betalen. Huurders, die blij vend periodieke bijstand in de alge meen noodzakelijke dagelijkse be staanskosten via de algemene bij standswet genieten, komen niet voor dit subsidie in aanmerking. Voor welke woningen? Tot nu toe gold de regeling in de eerste plaats voor die woningwetwo ningen en particuliere woningen, vQor de bouw waarvan subsidie uit de kas van het rijk is toegekend na 31 maart .1960. Bij de gemeente kan men navragen of zijn/haar woning al dan niet onder deze regeling valt. Sinds 1 januari 1972 is deze regeling ook van toepas sing op woningen, die met geldelijke steun van de overheid een belangrijke verbetering ondergaan. De kosten aan zo'n verbetering verbonden moeten dan ten minste ƒ10.000,- zijn. Deze maatregel geldt voor de volgende ca tegorieën woningen: woningen, die verbeterd worden met steun van de overheid op de voet van de 'Beschikking geldelijke steun verbetering woningen en woonbuurten'; woningen, die verbeterd worden met steun van de overheid op voet van de Beschikking geldelijke steun rehabilitatie; woningen, die. eigendom zijn van woningbouwverenigingen of de ge meente en die verbeterd worden ongeacht of daarvoor bijzondere financiële steun van overheidswege is verleend. Voor welke huurders? De regeling geldt voor huurders, die een inkomen genieten van minder dan 17.000 per jaar. Enkele voorbeelden van huurprijzen, die bij een bepaald inkomen verwoond moeten worden wil men voor een bijdrage in aanmer king komen: INKOMEN 9.000 minimale huur per jaar 1325 gld. inkomen 12 - 13.000 minimale huur per jaar 2325 gld. inkomen 16 - 17.000 minimale huur per jaar 3250 gld. Uiteraard zijn er allerlei tussenstati ons. Bij de bepaling van de huurbe dragen wordt er rekening mee gehou den of in de huurprijs al dan niet een bijdrage voor de cv is begrepen. Het is mogelijk om over het jaar 1972 in aanmerking te komen voor een huursubsidie. Vóór 1 oktober a.s. dient uw aanvraag dan ingediend t« zijn. Een bedrag van 1000 kunt u krijgen wanneer u verhuist naar een woning met een huur die 50 procent hoger is dan de huur, die u nu betaalt. Er zijn nog enkele andere vereisten waaraan voldaan moet worden voordat het genoemde bedrag kan worden geïncas seerd Het gaat hier dus om het bekende doorstromen. De bedoeling is, dat mensen die een, gelet op hun inkomen, hogere huur kunnen betalen verhuizen naar een duurdere woning, waarin veelal modernere voorzienin gen zijn. Zij maken op die manier een goedkopere woning vrij, die dan be trokken kan worden door een gezin dat ook weer gelet op het inkomen daarin past. Voorwaarden: De verlaten woning moet als huur woning beschikbaar blijven. De huurprijs van de verlaten wo ning mag niet meer dan 160 per maand bedragen. De huur van de woning die betrok ken wordt zal 50 procent hoger moeten zijn dan de huurprijs van de woning die men verlaat. De huur van de nieuwe woning mag echter niet meer bedragen dan ƒ325,- per maand. De maandhuur van de woning die betrokken wordt dient hoger te zijn dan 9 procent van de jaarlijk se door de aanvrager verschuldig de loon- en/of inkomstenbelasting. Betaalt iemand aan loon en/of inkomstenbelasting per jaar b.v. 2500 dan moet de maandhuur van de te betrekken woning ten minste 225 per maand zijn om voor een vergoeding in aanmerking te komen. Ook wordt de vergoeding ongeacht de huurprijs van de nieuwe woonruimte toegekend als: a. de woning die betrokken wordt, twee kamers kleiner is dan de woning die verlaten wordt; b. de woning die betrokken wordt een zelfstandige woonruimte is (bejaar dentehuis b.v.) In de laatstbedoelde twee gevallen dient natuurlijk een huurprijs met eer huur van minder dan 160 per maand beschikbaar te komen. Huurbedrag Onder huurbedrag moet worden ver staan het bedrag exclusief b.v. kosten van tuinonderhoud, water, gas, elektri- Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. citeit, huur elektrische apparaten (geisers, boilers) die gelden op de datum van ontruiming. Deze regeling heeft niet alleen betrek king op het verbeteren van woningen maar ook op het splitsen of samen voegen van woningen en op het ver bouwen van een gebouw tot een of meer woningen. Voor het verbeteren lan het algehele woongerief bedraagt d subsidie 25 procent van maxi maal 10.000 van de kosten van de te treffen voorzieningen. Voor verbe teringswerkzaamheden ten bedrage van ƒ10.000 (of meer) kan dus een bijdrage van 2.500 worden verkre gen. Voor bepaalde veel voorkomende voorzieningen zoals het vernieuwen van de keukeninrichting, het aanbren gen van een douche en het vervangen van een privaat door een toilet met waterspoeling wordt een vast bedrag toegekend. Wanneer de laatstgenoem de werkzaamheden tegelijk met een verbetering van het algehele woonge rief plaatsvinden, wordt de subsidie voor het verbeteren van het algehele woongerief verhoogd met eenderde van de vastgestelde subsidiebedragen voor deze verbeteringen. Totale verbeteringskosten van een plan omvattende verwijdering bedste den, aanbrengen slaapkamers op zol derverdieping, vernieuwen keukenin richting en vervanging primitief pri vaat door closet met waterspoelinf algehele verbetering woongerief ƒ9500. Bijdrage van 25 procent van 9500 is 2375, eenderde van 450 plus ƒ300 is ƒ250, (keukeninrichting en w.c.) is totaal ƒ2625. Voor het inrichten van een ruimte om te dou chen en het aanbrengen van een dou che-inrichting wordt ongeacht de kos ten een bedrag van ƒ450 toegekend. Voor het aanbrengen van een dou che-inrichting in een bestaande ruimte wordt 300 toegekend. In het alge meen komen alleen in aanmerking woningen welke vóór 1945 tot stand zijn gekomen. Voorts geldt de rege ling in beginsel slechts voor natuurlij ke personen. Het aanbrengen van c.v. komt niet voor subsidie in aanmer king. Voor woningen die bestemd zijn voor de huisvesting van bejaarden (65 en lichamelijk gehandicapten geldt de zelfde subsidieregeling. Voor het tref fen van specifieke voorzieningen om de woningen voor de betrokkenen (meer) passend te maken, kent de regeling geen maximum subsidiabel kostenbedrag. Bovendien geldt de be perking niet dat de woningen vóór 1945 moeten zijn gebouwd. Alleen bij dergelijke woningen komt voorts het aanbrengen van een centrale verwar ming en eventueel een liftinstallatie ook voor subsidieverlening in aanmer king. De regeling geldt slechts voor wonin gen, die permanent (zullen) worden bewoond. Zomerwoningen e.d. komen niet voor subsidie in aanmerking. Wanneer de kosten van de voorzienin gen minder bedragen dan ƒ1000 kan geen bijdrage worden verstrekt, tenzij die voorzieningen uitsluitend een pri mitief privaat of een douche betref fen. Woningen, die op korte termijn zullen worden afgebroken of aan de bewoning zullen worden onttrokken, komen niet in aanmerking voor subsi die. Voorzieningen, die op kostbare wijze worden uitgevoerd, of die eco nomisch niet verantwoord zijn, zijn ook van subsidiëring uitgesloten. Na dere inlichtingen omtrent de subsidie- ïegeling worden verstrekt ter gemeen tesecretarie (kamer 15) en de afde ling Bouw- en Woningtoezicht van de dienst gemeentewerken, Stadsschuur 1. Aanvragen van de bijdrage De bijdrage moet worden aange vraagd door middel van een aanvraag formulier, dat verkrijgbaar is bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht. Het aanvraagformulier moet ten stad- huize of ten kantore van de dienst gemeentewerken worden ingediend. De rijksbijdrage wordt niet verstrekt, wanneer met de verbetering van de woning een aanvang is gemaakt (voordat een aanvrage om subsidie bij de gemeente is ingediend). Het is bovendien aan te bevelen met het werk niet eerder aan te vangen, can van de gemeente bericht is ont vangen dat subsidiëring verzekerd is. Er gaat geen week voorbij of er worden wel bepaalde verkeersmaatre gelen genomen. Dat is noodzakelijk, omdat het autoverkeer steeds toe neemt en omdat de straten niet van elastiek zijn. De maatregelen hebben in het algemeen tot doel het verkeer beter te laten doorstromen (niemand heeft er wat aan om in rijen te staan wachten) of om de veiligheid van De op een na laatste activiteit van liet comité haTtenavond vindt plaats op zaterdag 12 augustus a.s. wanneer op het Damplein bij de Graanbeurs een ruil-, rommel en antiekmarkt, wordt, gehouden. Diverse handelaren hebben al toe gezegd een van de meer dan tien kramen te zullen bezetten. Ook mensen van het dienstencen trum Het Schuttershof zullen met diverse spullen naar het Damplein komen. Voorts zal er een speciale tegel kraam opgesteld worden. Wilt u iets kwijt? Het unieke van deze ruil- en rommelmarkt is, dat een ieder die iets kwijt wil of die iets ruilen wil met zijn of haar spul letjes naar het Damplein kan ko men. Men kan ze zelf aan de man brengen, maar men kan ze ook afgeven. Bij de te verkopen waren dient dan wel de prijs en de naam vermeld te worden. Spullen vóór negen uur brengen. Ruilen. Natuurlijk kan er ook geruild worden. Hierbij wordt vooral ge dacht aan de postzegelverzamela ren. De markt gaat om 10.00 uur 's morgens open en om vijf uur 's middags worden de kramen weer afgebroken. bepaalde weggebruikers te verhogen. Hieronder weer maatregelen die ge troffen zijn of worden. Fieitpad Koninginnelaan - Griffioen- pad; Vele kinderen maken dagelijks ge bruik van dit pad om per fiets naai school te gaan. Het is in de praktijk gebleken, dat gevaarlijke situaties ont staan, wanneer ook bromfietsers van dit pad gebruik maken. In verband hiermede is besloten dit pad aan te wijzen als onverplicht fietspad, het geen betekent, dat bromfietsers er geen gebruik meer van mogen maken (27 juli). Molstraat Pijpstraat. In verband met de ter plaatse van hei: genoemd punt aanwezige ruimte is besloten om vrachtauto's te verbieden vanuit de Molstraat rechtsaf de Pijp straat in te rijden. De stoepen van de percelen Molstraat 6 en Pijpstraat 1 moesten het nogal eens ontgelden. Vrachtwagens kunnen de Pijpstraat bereiken via de Schuitvlotstraat, zo dat de bereikbaarheid van de bedrij ven in de Pijpstraat niet wordt aange tast. Eenzelfde maatregel is uiteraard ook getroffen ten aanzien van de vrachtau to's die vanuit de Pijpstraat komend links af de Molstraat willen inrijden. Voorts i« besloten een parkeerverbod in te stellen voor de zuidzijde van de Pijpstraat over een afstand van 15 meter vanaf de Molstraat. (31 juli). Varkenmarkt Koestraat. De Koestraat bij de Varkensmarkt is nogal smal. Daarom is het moeilijk om vanaf de Varkensmarkt met een bocht naar rechts de Koestraat in te rijden, wanneer in het begin van de Koestraat auto's geparkeerd staan. Er is nu besloten voor beide zijden van de Koestraat over een afstand van 10 meter vanuit de hoek met de Var kensmarkt een parkeerverbod in te stellen. (26 juh 1972). Ieder belanghebbende kan tegen de maatregelen in beroep komen bij de kroon. Het beroepschrift moet wor den ingediend bij de commissaris van de koningin in Zeeland te Middelburg. Eventueel beroepschriften dienen bin nen dertig dagen na de vermelde data In het bezit van genoemde commissa ris te zijn. O De culturele raad Middelburg wordt maandag 11 augustus a.s. om 17.00 uur officieel door burgemeester Wol- ters geïnstalleerd. Dat zal gebeuren in de raadzaal van het stadhuis. Op 22 november van het vorig jaar besloot de gemeenteraad tot het instellen van deze raad en in de meivergadering werden de leden van deze raad be noemd. Voordat het zover was werd aan een groot aantal verenigingen en instanties gevraagd namen te noemen van Middelburgse inwoners, die naai de mening van die verenigingen en instanties in aanmerking komen om zitting te nemen in die raad. Daarbij is uitdrukkelijk gesteld, dat de leden geacht worden zitting te hebben voor het gehele culturele leven in Middel burg. Enge belangenbehartiging wil men voorkomen. De volgende personen zullen in de culturele raad zitting nemen. 1. mevrouw M. AdriaanseQuint; me vrouw Adriaanse beweegt zich op het gebied van het muziek en ande re vormen van het culturele leven; 2. mej. E. A. Binkhorst; zij kan ge acht worden uit de museale sector afkomstig te zijn, zij is schilderes en tevens lerares aan een school voor voortgezet onderwijs; 3. de heer C. B. Bisschop, wonende te Vlissingen doch werkzaam te Mid delburg; de heer Bisschop is ver trouwd met de problematiek ron dom de schouwburg en de openba re leeszaal; hij is leraar en conrec tor aan een school voor voortgezet onderwijs; 4. de heer P. de Jong, beeldhouwer en actief in het organisatieleven op het gebied van de kunst; 5. de heer B. Oostrom, stafmedewer ker van de Stichting Sociaal Cultu reel Opbouwwerk 't Trefpunt; in die functie heeft de heer Oostrom veel contacten met de jeugd; 6. de heer G. W. Bergman, vertrouwd met de amateuristische kunstzinni ge en muzikale vorming en met hedendaagse kunstvormen; 7. mevrouw A. Bogaert-Roeleveld, als kandidate gesteld door twee toneel verenigingen; 8. de heer W. Melse, bestuurslid van een muziekvereniging. De wethouder van culturele zaken mr. J. J. van der Weel is voorzitter van de raad. Voorts hebben vier raadsleden in de culturele raad zitting namelijk mevrouw M. A. v. d. Boogert-Selhorst en de heren D. Boogerd, P. J. Vergou we en W. de Voogd. De raad zal in het openbaar vergade ren. Ook de installatie kan door een ieder die daarvoor belangstelling heeft bijgewoond worden. De raadzaal is te bereiken via de hoofdingang aan de Markt. De serie succesvolle hartenavon den wordt op woensdag 16 augus tus a.s. besloten met een grootse taptoe, waaraan niet minder dan drie korpsen zullen medewerken. Het zijn het tamboers- en trom- petterskorps 'Juliana' te Middel burg met majorettenpeloton, de drumband 'Jonge Kracht' uit Ka- pelle-Biezelinge met majoretten en de drumband 'Rust Roest' uit Zierikzee ook al met een majo rettenpeloton. Vanuit diverse plaatsen in de stad zullen de korpsen om acht uur 's avonds starten. Om onge veer kwart voor negen zal dan op het Marktplein de grote tap toe worden verzorgd. in Middelburg 12 EN 13 AUGUSTUS 1972 Deze week stond Middelburg weer In het teken van de kermis. Op de Markt die doorgaans vol staat met gepar keerde auto's, hebben een groot aan tal kermisattracties een plaatsje ge vonden. Honderden mensen komen er vertier zoeken, iets wat vooral in de avonduren bij het licht van de vele gekleurde lampen, beslist niet moei lijk is. Bovendien zijn er voor twijfe laars die geen keus kunnen maken wat ze nu eerst gaan doen, altijd nog luidruchtig aanprijzingen van de 'spul- lebazen' die hun attracties luidkeels bij het publiek aanbevelen. Om de kermissfeer compleet te maken hangt over het hele kermisterrein de geur van oliebollen en maar al te vaak ziet men kermisgangers genieten van een echte, ouderwetse suikerspin. Overweldigend is de muziek die van alle kanten de trommelvliezen be laagd, variërend van een keiharde beat tot een populaire meezinger. Onge twijfeld zullen de ouderen even blij ven staan bij b.v. de Hully Gully of de Para Trooper waarin men pijlsnel en heel hoog rondsuist. In gedachten zien ze dan de oude stoomcarrousel uit hun jeugd weer voor zich. Het hoogst van alles is echter het reuzen rad dat voor het stadhuis staat, een schril contrast vormend met de prachtige gevel van dit gebouw, die voor een gedeelte aan het oog wordt onttrokken door de Cake Walk die naast het reuzenrad staat opgesteld. Een enorme trekpleister is de grote tent met de botsautootjes. Voor de kleintjes is er een ander soort auto scooter, wagentjes die langs een rail worden voortbewogen. Voor hen is er ook nog een tweetal carrousels die naast het eigenlijke kermisterrein een plaatsje hebben gekregen. Natuurlijk zijn er nog tal van andere attracties als een schiettent, een paar ronde stands met trekautomaten, bull- dozerspel etc. Om kort te gaan er is werkelijk voor elk'wat wils. Woensdag 9 augustus, om tien uur 's avonds werd ter ere van de kermis een vuurwerk afgestoken vanaf de Achtersingel. Het publiek kon een en ander gadeslaan vanaf de Schoor- steenvegerssingel. De kermis werd van daag donderdag afgesloten. Hulpcentrum Noord- en Midden-Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmno. 01180-5800 AMBULANCE Bij ongevallen telefoon 01184-3515 BRANDWEER Alarmno. 01180-2233 Artsen: Middelburg: zaterdag 0-24 uur: A. W. Boerwinkel, Noordweg 214, tel. 01180- 2460; zondag 0-24 uur: M. Reyerse, Seis- weg 29, tel. 01180-3456. Alleen voor spoedgevallen visites aan vragen vóór 10.00 uur. Spreekuur van 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Mid delburg-Zuid (alleen patiënten van J. J. Jansen en S. M. P. F. Jansen- Schrama) zie onder Souburg. Nieuw- land en Amemuiden, Dauwendaele en Middelburg-Zuid. Souburg, Amemuiden, Nieuwland, Dauwendaele en Middelburg-Zuid: M. L. v. d. Moer, Stationsplein 1, Ame muiden, tel. 01182-1308. Westkapelle, Zoutelande en Koudeker- ke: L. Sloos, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. Domburg: F. G. Vaandrager, West straat 7, Domburg, tel. 01188-1271. Veere, Oostkapelle, Grijpskerke en Se- rooskerke: J. W. Oosterhoff, Markt 12, Veere, tel. 01181-271. Dierenarts: E. P. Oldenkamp, Meliskerke, tel. 01186-287., consult alleen na telefoni sche afspraak. Tandarts J. D. W. Rombouts, Langeviele 47, Middelburg, tel. 01180-2882. Apotheken: Middelburg, vrijdag 11 augustus tot De organist van de kathedrale basiliek Sint Bavo te Haarlem, Bernard Barte link, zal dinsdag 15 augustus as. een orgelconcert geven in de Nieuwe Kerk te Middelburg. Aanvang 20 uur. Het volgende programma, ml worden uitgevoerd: 1 Ein fröhlig Wesen Jacob Obrecht ca 1430-1505 2 Maria zart, von edler Art Amolt Schlick ca 1460-1521 3 Echofantasie in a J«n Pb. Sweelinok 1562-1621 4 Preludium en fuga in Es Joh. Seb. Bach 1685-1750 5 Adagio - Allegro - Adagio Wolfg. A. Mozart 1756-1791 6 Fugue et Choral Arthur Honegger 1892-1955 7 Toccata, Fugue et, Hymne Flor Feel ers 1903- HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 10 tot en met woensdag 16 augustus, do. 2.34 en 14.54, vr. 3.13 en 15.30, za. 3.48 en 16.02, zo. 4.21 en 16.34, ma. 4.55 en 17.06, di. 5.26 en 17.42, wo. 6.05 en 18.26. Westkapelle 21 min. vroeger en Vrouwenpolder 17 min. later. Domburg en Zoutelande zijn ongeveer gelijk aan Westkapelle. iiHiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijj vrijdag 18 augustus: W. K. Hum me len, Markt 69, Middelburg. Vlissingen vrijdag 11 augustus tot za terdag 19 augustus, J. M. H. v. d. Sande, Badhuisstraat 22-24 'Vlissmgen, tel. 01184-2066. Wijkverpleegsters: Middelburg en Nieuw- en Sint-Joos- land: zr. N. H. Boogaard. F. G. Ale- manstraat 38, tel. 01180-3491. Domburg, Aagtekerke, Vrouwenpolder, Veere, Gaping® en Sint-Laurens: zr. N. Goor, Vroonstraat 11, Serooskerke, tel. 01189-1226. Groene Kruis en Oranje-Groene Kruis Souburg en Ritthem: zr. W. Minet- Hubers, Zuiderzeestraat 8, Souburg, tel. 01183-1736. Zoutelande, Koudekerke, Meliskerke en Biggekerke: zr. J. Mijnders, Zuid straat 14, Zoutelande, tel. 01186-325. Kermis in Middelburg. Dan ligt het wel voor de hand dat de kinderfoto van deze week op de kermis werd ge maakt. De moeder van deze jeugdige autocoureur kan de originele foto plus een waardebon van vijf gulden gratis afhalen op het kantoor van de PZC, Markt 51, Middelburg. VVWWWWW vVVVWWVVVWVWVVWVWVWV**W**VWVVvV ilTlllllllfelllllllllllllllllllllllllIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli Kermis

de Faam | 1972 | | pagina 3