Schaaksimultaan op Damplein VAKANTIE ZEEUWSE BLINDEN BEDREIGD DOOR GELDGEBREK Richtlijnen vrij kamperen Herinneringen aan oud- Middelburg Bekende Nederlanders op vakantie Vier dagen gratis naar Zweden Agrarische dagen in Oostkapelle 11 Weekenddiensten DE FAAM DONMRDAG 1-3 JULI 1972 Het was vorige week woensdagavond een drukte van belang op het Dam plein. Niet alleen Middelburgers wa ren in groten getale vertegenwoor digd, ook de toeristen uit de plaatsen aan de Walcberse kust kwamen een kijkje nemen op deze 'Hartenavond' georganiseerd door het hartenavond- comité. Op het Damplein, schuin tegenover de Graanbeurs stonden e en paar kraam pjes opgesteld waar o.a. gekookte mos selen, warme bolussen, bier en limona de en boterbabbélaars (de echte Zeeuwse) werden verkocht. Aan het begin van de avond deed mevrouw Jettie de Jonge de eerste zet in een schaaksimultaan tussen een vijftal le den van de schaakvereniging Middel burg en iedereen die maar wilde scha ken. De muziekvereniging het Middel burgse muziekkorps verleende muzika le medewerking, terwijl de dansgroep 'Medioburgum' verschillende dansen uitvoerde, o.a. een klompendans. Voor alle programma-onderdelen van deze hartenavond bestond ruimschoots be langstelling. Hartenavond: Een kijkje bij het schaken. communicatiestoornissen weinig of geen sprake zijn. Tot voor kort was het zo dat visueel gehandicapten en doofstommen niet of nauwellijks bij het vormingswerk werden betrokken. De staf van het 'Van Eeghenhuis' hoopt via dit experi ment nieuwe ervaringen op te doen en men is zeer enthousiast over de geplande vakantie. De secretaris van de afdeling Zeeland van de Nederlandse Blindenbond, de heer Daan Huijssen uit Wemeldinge, een van de mannen van het eerste uur die bij de organisatie van de vakantie week betrokken waren, is ervan overtuigd dat deze vormings week een groot succes zal worden. „Nog maar al te vaak", zo vertelt hij „worden blinden mogelijkheden om actief aan het leven in de maatschap pij deel te nemen, onthouden. Het komt ook dikwijls voor dat blinde mensen volkomen geïsoleerd blijken te zitten. In deze vakantieweek heb ben ze de mogelijkheid om vriend schapsbanden nauwer aan te halen en/of nieuwe contacten te leggen. In de afgelopen jaren is duidelijk naar voren gekomen hoe fijn de mensen het vinden er eens echt uit te zijn. De belangstelling voor deze bustochten is altijd erg groot". Voor de vakantieweek van de Zeeuw se blinden, die duurt van 12-19 augus tus, is een speciaal enquêteformulier samengesteld waarop een groot aantal vragen staat afgedrukt. Vragen met betrekking tot hobby's of de desbe treffende blinde ook deelneemt aan het verenigingsleven, en wat men graag tijdens de vormingsweek zou willen doen. Een van de vormingslei ders, Bert Geleijnse, noemde een aan tal mogelijke programmapunten als werken met de bandrecorder, handen arbeid. lezingen organiseren, expres sie en aangepaste gymnastiek. „We willen proberen", zo vertelt hij, „om zoveel mogelijk dingen te doen waar de blinde thuis ook nog wat aan heeft, oefeningen die ze zelf thuis ook kunnen doen. Het wordt tijd dat men gaat inzien dat de blinde op gelijke voet met de niet visueel gehandicapte moet worden gesteld, vandaar dat er ook de nodige aandacht aan deelname in de maatschappij zal worden be steed gedurende de vormingsweek". Ook in België bestaat belangstelling voor dit experiment; een van de vor mingsleiders is uit België afkomstig. Er is echter maar één aspect dat de vakantie voor deze groep gehandicap- e mensen bedreigt nl. geld gebrek. Het vormingswerk is duur en de hele vakantie komt per persoon op 125,-. Voor sommige blinden die van een AOW-tje moeten zien rond te komen, is dat bedrag niet op te brengen. Vandaar dat men gesteld heeft dat een bedrag van 75,- zelf moet worden betaald. De rest zou dan uit subsidies moeten komen. Jam mer genoeg is daar tot op heden bitter weinig van terecht gekomen. Overal waar werd aangeklopt, bleek de pot helemaal leeg te zijn, zowel bij gedeputeerde staten als de Stichting Zeeland kreeg men uiteindelijk nul op het request. Er was ook sprake dat men in eerste instantie een bedrag zou krijgen uit de Zeeuwse collecte, maar ook dat kon geen doorgang vinden. 'Een bedroevende zaak', vindt de heer Huijssen. Daarom heeft het organisa tiecomité met lood in de schoenen, een verzoek gericht tot de gehele Zeeuwse bevolking om een bijdrage te storten op giro 271955 t.n.v. de heer D. F. Huijssen, Dorpsstraat 35, We meldinge, met daarbij vermeld Actie fonds Vormingsweek Blinden. On danks het feit dat men goed op de hoogte is van het feit dat er haast iedere dag een aanslag op de porte monnee wordt gepleegd, hoopt men toch dat de week door zal kunnen gaan. Zeeland telt op het ogenblik ca .130 visueel gehandicapten. Tachtig van hen zijn aangesloten bij een bond, de Nederlandse Blindenbond, de Neder landse Christelijke Blindenbond en de katholieke Blindenbond 'St. Odile- a'. Een 1500 folders, uitgegeven door de provinciale raad voor recreatie, gaan de boeren die vrije kampeerders op hun erf willen toelaten, een handje helpen. Deze folder is samengesteld door mevrouw D. .1. Janvier-Scheele, huishoudlerares te Bergen op Zoom in opdracht van de Stichting Huishou delijke voorlichting ten Plattelande en de Economische Sociale Voorlich tingsdienst van de ZLM. Mevrouw Janvier heeft als boerendochter met veel kampeerervaring zich met grote bekwaamheid van haar taak gekwe ten. De folder werd geïntroduceerd door gedeputeerde A. L. van Geesber- gen tijdens een persbijeenkomst in het provinciehuis te Middelburg. Men kan de folder beschouwen als een leidraad tot 'goed gastheerschap'. Het gaat er naar uitzien dat een groep van ongeveer zestig Zeeuwse blinden dit jaar een onvergetelijke vakantie krijgt. Als alles volgens de plannen verloopt, gaan ze naar het 'Van Eeghenhuis' in Aardenburg. zodat er echt eens even helemaal uit kunnen zijn. Het zal de eerste keer worden in Nederland dat een groep blinden op dergelijke wijze vakantie viert. Er bestond wel een mogelijkheid voor visueel gehandicapten om op vakantie te gaan. n.l. naar 'de vier Foreesden' bij Vierhouten. Een dergelijke vakan tie stuitte maar al te vaak op bezwa ren, voornamelijk in verband met de moeilijke communicatie met de ande re vakantiegasten, blinden uit andere delen van het land. De groep Zeeuwse blinden kent elkaar en dus zal er van Ditmaal weer een kijkje op de omgeving van het Abdijcom plex: veel van het oude is er verdwenen, doch de mooie uit de vijftiende eeuw daterende Blauw- of Gistpoort is gebleven. Hier de poort vanuit de Korte Giststraat gezien. De huizen links zijn gesloopt en hebben plaats gemaakt voor een uitbrei ding in oude stijl van de provinciale griffie. Het gebouw boven de poort is in gebruik bij het kadaster. Momenteel is de poort in verband met de nieuwbouw, tijdelijk afgesloten. Het doorkijkje naar de Lange Giststraat zou er overigens ook niet meer zijn. De gevelwand van de Giststraat werd namelijk een paar jaar geleden gesloopt en is nu opgenomen in het thans als parkeerterrein dienst doende Damplein. We zitten midden in het seizoen, waar wet met z'n allen een jaar lang naar toeleven. De maanden van: koffers pakken en op het laatste moment ontdekken, dat een paspoort zoek is: van hopen dat het weer toch nog opknapt; van rijen caravans; van zuchtende vaders en kreunende auto's. Va kantie is voor de een dat tentje op de Veluwe of in Drente, voor de ander een rustig hotelletje in de Ardenne of de felle zonnestra len van de Costa del Sol. Wat va kantie betekent voor een aantal Nederlanders, dat lees u hieron der. JOOP SMITS (omroeper Vara radio en televisie) heeft zijn va kantie van vier weken in drieën gehakt. Met vrouw en twee zoons (9 en 13'* trekt hij eerst een week naar Haamstede, daarna .loudt de familie nog een weekje vakantie op Terschelling en om dat Joop ook nog wel wat anders .vil zien dan zand en water, gaat nij alleen met zijn vrouw een aantal dagen naar Parijs. „We zijn al eerder naar Haamstede ge weest, een ideaal oord... lekker rustig hotelletje en in de buurt toch mogelijkheden om gezellig uit te gaan. Mijn ideale vakan- ie? Nou... wat zwemmen, wande- en. spelletjes doen met de kinde ren, kletsen en een borreltje drin ken. En dan maar hopen dat we het droog houden". Voor HERMAN EMMINK (veel zijdig radio- en tv-man) is het ook dit jaar weer Vlieland ge worden. „Ik zit hier in een heer lijk rustig hotel. Kamperen is niks voor mij, ik heb drie linker handen. Wat me in Vlieland voor al zo aantrekt, is die geweldige rust; er rijden vrijwel geen au to's, bromfietsen zijn in de dorps kern zelfs verboden en daardoor kom je weer eens lekker op adem. Het gekke is, dat er vrij veel mensen naar de eilanden toe gaan, maar de meesten blijven op een kluitje ziten. Een paar kilometer verder is het doodstil en daar lig ik in een duinpas. Wat ik verder doe? Fietsen, sla pen, eten, Maigret lezen en naar de bios gaan. Gelukkig is er geen tv, mijn transistor radio is kapot en ik geniet alleen maar van de natuur. Prachtige vogels... ik weet niet hoe ze heten, voor mij zijn het allemaal drijfsijssies VTJE KEULEN DEELSTRA: „Wij zitten hier op de boerdrij in Imsum met zo'n 36 koeien, met kalveren, schapen en noem maar op en dan is het heus niet zo makkelijk om er zo maar tussen uit te trekken. In april zijn mijn man en ik op uitnodiging naar Mallorca geweest. Voor deze zo mer hebben we nog geen vaste plannen. Misschien huren we er gens een huisje voor een week, of anders gaan we daagjes weg. Ik vind het voor de kinderen echt nodig, dat ze er eens uitko men, maar we zitten altijd met de moeilijkheid, dat we een ver vanger op de boerderij moeten hebben. Wat vakantie voor mij is? Noueen beetje lui zijn, maar natuurlijk wel doorgaan met trainen: veel lopen, fietsen en met gewichten werken". GUUS BROX, de veel geplaagde manager van de Rotterdamse voetbalvereniging Feyenoord, zoekt het van het jaar eens wat lichter bij huis. „Ik ben enkele jaren naar Oostenrijk geweest. Ik dacht, dat is lekker ver weg, dan kunnen ze me niet zo gemakke lijk bereiken. Maar ze wisten me toch wel weer te vinden en daar om heb ik dit jaar maar gezegd: we gaan naar Ouddorp op Goeree sn als er wat is, ben ik vlakbij. Ik ben ontzettend blij, dat die hele transferperiode voorbij is en ik hoopt het er nu even van te kunnen nemen". Voor FRITS THORS geen zomer vakantie. De nieuwslezer van het NOS-joumaal en zijn vrouw gaan liever in de winter, omdat ze het haten in grote kudden weg te moeten. „Wij gaan er iedere win ter drie weken tussenuit naar Zwitserland., al jarenlang. We hebben een vast adres in een heel klein dorpje (waarvan ,ik de naam zeker niet zal noemen) en daar huren we een chalet. De lucht is er fris, je kunt er fijn wandelen, er is geen tv en nie mand herkent me en dan kom je weer eens op verhaal. In de herfst gaan we altijd nog een weekje naar Londen, vooral om goeie theaters te bezoeken, want ik vind dat we in Neder land op dat punt karig bedeeld zijn". Het acteursechtpaar INA VAN FAASSEN/TON VAN DUINHO VEN gaat steevast ieder jaar naar Zuid-Frankrijk. Ina en Tom zijn net terug van een vakantie van 2e week in een dorpje vijf kilometer van zee. Omdat het verblijf daar dit keer niet zo lang was, hebben ze in een hotel gelo geerd, gaan ze langer dan huren ze vaak een huisje. INA: „Wij voelen ons daar erg thuis, je hebt er alles bij de hand: bossen, zee, je kunt er rust vinden en als je behoefte hebt aan vertier, dan zijn Cannes en Nice vlakbij. Ja, en wat we daan dan doen? Wandelen, zwemmen lezen... eigenlijk allemaal dingen, waar je anders niet toe komt. HENK VONHOFF, staatssecreta ris van erm zegt: „Nee, ik ga niet met vakantie op de boerderij, hoewel het me niet zo gek lijkt voor het naseizoen. Voorwaarde is wel dat er voldaan word taan de redelijke eisen, die ik gesteld heb..." De heer Vonhoff vertrekt zo mo gelijk half juli na de techni sche voorbereiding van de begro ting met vrouw en drie kinde ren (twee dochters van 15 en 13 en een zoon van 10) voor een zwerftocht per kampeervouwwa- gen naar het zuidwesten van Frankrijk. „We zijn er al vaker geweest. Het is een heerlijk ge bied. En wat er dan doen? Zwemmen, wandelen (vooral ook langs het strand), wat roeien en vooral rust houden, rust Juli-evenementen op Walcheren AAGTEKERKE 22 juli ringrijden te paard om het kampioenschap le klas. Dorpskern. Gehele dag. ARNEMUIDEN Dagelijks rondvluchten in motorvlieg tuigen. Vliegveld Midden-Zeeland, Ca- landweg. Tarief: 15 min. 20; 30 min. f 38; 45 min. f 56 en 60 min. 72. Inl. tel. 01196-12644. Iedere za. en zo. rondvluchten in zweefvliegtuigen 10-15 min Vlieg veld Midden-Zeeland, Calandweg. Ta rief: 12,50. Inl. Vliegveld Midden- Zeeland, tel. 01196-12528. DOMBURG 14, 18, 21, 24, 26 en 31 juli filmvoorstelling. Recreatieterrein, cen trum. Aanvang 21.30 u. 6, 13, 20 en 27 juli filmvoorstelling in het Badpaviljoen. Aanvang 20 u. 13 en 28 juli fortenbouwwedstrijd op het strand. Aanvang 13.30 u. Inschrij ven bij Badpaviljoen. 14 juli lampionoptocht, start vanaf de Markt, 20 u. 17 en 26 juli lintenwedstrijd. Aanvang 13.30 u. Inschrijving bij Badpaviljoen. 18 tot en met 23 juli open tennistoer nooi aan de Badhuisweg. 18 juli show van de ponyclub 'De Gouwe Reyers'. Hof Domburg. Aan vang 19 u. Entree: vrij. 19 juli optreden van een gospel group in de herv. kerk. Aanvang 20.30 u. Entree: vrij. 21 en 22 juli voetbalwedstrijd tussen badgasten en VV Domburg op het sportterrein. Aanvang 19 u. 24 juli concert door muziekvereniging 'Apollo' op de muziektent. Aanvang 20 u. 25 juli badrit. Aanvang 20 u. Inschrij ven vanaf 19 u. bij Jan Tooropplein. 27 juli strandfeest voor kinderen. Aan vang 14 u. 15-16 juli 1972. Hulpcentrum Noord- en Midden-Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmno. 01180-5800 AMBULANCE Bij ongevallen telefoon 01184-3515 BRANDWEER Alarmno. 01180-2233 Artsen: Middelburg: zaterdag 0-24 uur M. Rei- jerse, Seisweg 29, tel. 01180-3456. Zondag 0-24 uur: A. W. Boerwinkel, Noordweg 214, tel. 01180-2460. Alleen voor spoedgevallen visites aan vragen vóór 10.00 uur. Spreekuur van 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Mid delburg-Zuid (alleen patiënten van J. J. Jansen en S. M. P. F. Jansen- Schrama) zie onder Souburg, Nieuw- land en Arnemuiden, Dauwendaele en Middelburg-Zuid. Souburg, Arnemuiden, Nieuwland, Dauwendaele en Middelburg-Zuid G. A. v. Bockel, Kanaalstraat 89, Souburg, tel. 01183-1500. Westkapelle, Zoutelande en Koudeker- ke: L. Sloos, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. Domburg F. G. Vaandrager, West straat 7, Domburg, tel. 01188-1271. Veere, Oostkapelle, Grijpskerke en Se- rooskerke A. C. Kousemaker, Toren straat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. Dierenarts: R. M. Barkema, tel. 01180-3118, Mid delburg, Sprencklaan 5. Consult alleen via telefonische af spraak. Tandarts: G. H. P. J. Miljoen, Eemstraat 5, O- Souburg, tel. 01183-1530. Apotheken: Middelburg, vrijdag 14 juli tot vrijdag 21 juli A. Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg, tel. 01180-2538. Vlissingen vrijdag 14 juli tot vrijdag 21 juli J. M. H. van de Sande, Bad huisstraat 22-24 Vlissingen, tel. 01184 2066. Wijkverpleegsters: Middelburg en Nieuw- en Sint-Joos land zr. J. M. Wapenaar, Prinses Ma rijkeplein 5, tel. 01180-3533. Domburg, Aagtekerke, Vrouwenpolder, Veere, Gapinge en Sint-Laurens zr. M. van der Slikke, Oude Domb. weg 22, Oostkapelle, tel. 01188-1472. Groene Kruis en Oranje-Groene Kruis Souburg en Ritthem zr. W. Verhagen- Westerbeke, Burg. Stemerdinglaan 119, tel. 01183-1541. Zoutelande, Koudekerke, Meliskerke en Biggekerke zr. J. Mijnders, Zuid straat 14, Zoutelande, tel. 01186-325 29 juli show van de kynologenclub Zeeland in het Badhotel. Aanvang 14 u. 29 juli concert door het koor 'Zang en Vriendschap' met aan het orgel Bram Beekman. Herv. kerk. Aanvang 20.30 u. Iedere zaterdag en woensdag kinder bal in het Badpaviljoen. Aanvang: 19.30 u. Tot en met 31 augustus rondleiding door het bos Westhove, bij kasteel behorend landgoed met belangwekken de plantengroei, duingebied. Iedere dinsdag. Aanvang 14.30 u. Samen komst op het recreatieterrein voor kasteel Westhove tussen Domburg en Oostkapelle. Inl. de heer M. C. Mol, tel. 01189-1756. HOGELANDE Tob en met augustus rondleiding on der deskundige leiding door de her bouwde kapel van Hogelande (voor malige ruïne), iedere woensdag en zaterdag. Aanvang 14, 15 en 16 u. Entree: volw. 0,50; kinderen 0,25. OOSTKAPELLE 14 juli gekostumeerde herenvoetbal wedstrijd tussen de VV Oostkapelle en badgasten. Voetbalterrein aan de Torenstraat. Aanvang 19 u. Na afloop dansavond en verkiezing "Mr. Oostka pelle', verder m.m.v. het trio Paula Koster. 14 en 15 juli agrarische dagen met keuringen, demonstraties, kunstmarkt en veiling. De 14e vanaf 9 u. keurin gen koeien, mestvee en schapen. Gehe le dag; de 15e 's morgens paarden- dressuur en 's middags gevarieerd programma. Terrein bij Maljaars aan de Dunoweg. Toegangsprijs: volw. f 3; kind. f 1,50. 20 juli prestatieloop van 5 km over het strand en door de duinen; het startschot wordt gegeven door Stien Baas-Keizer, aanmelden vanaf 18.30 u. bij de geluidswagen op de grote par keerplaats bij het strand. Start 19.30 u. 21 juli grote muzikale show door het muziek- en majorettenkorps 'Juliana'. Muzikale rondgang door het dorp om 19 u. Show op de grote parkeerplaats bij het strand aan de Duinweg. Aan vang 20 u. 23 juli concert door muziekvereniging 'Crescendo' en het jeugdkorps. Mu ziektent aan de Torenstraat. Aanvang 20.15 u. 25 juli dropping. Inschrijving vanaf 21 u. bij VVV 'Oostkapelle', start 21.30 u. 27 juli bingo-avond met mooie prijzen in het verenigingsgebouw. Aanvang 20 u. 28 juli voetbalwedstrijd. Voetbalter rein aan de Torenstraat. Aanvang 19 u. VEERE Tot en met 31 juli expositie van olieverfschilderijen van Piet Bulthuis in restaurant d'Ouwe Werf, Bastion 2. Geopend: dagelijks 10-22 u. Iedere maandag- en vrijdagmiddag boets-in voor boetseerders, iedere maandag- en donderdagavond draai-in voor pottenbakkers in potterij 'De Spreeuwenpot', Oomstraat 1. Deelna me gratis. Inl. tel. 01181-485. Gehele maand demonstraties spinnen en weven in atelier 'De Schapekop', Markt 23, tel. 01181-416. Gehele maand kinderspeelochtenden, voor kinderen van 4-12 j. Aanvang 10- 12 u. Prijs deelname: 0,25. Ook wor den diverse activiteiten georganiseerd, o.a. bingo-avonden, lampionoptochten, gezinsvossejacht, kinderpicknikken enz. Inl. de heer R. Hoogenkamp, Markt 35, Veere, tel. 01181-209. Tot en met 31 augustus vaartocht tussen Veere en Zierikzee over Oos- terschelde en Veerse Meer. Afvaart steiger achter de Campveerse Toren met m.s. 'Stad Zierikzee' van de rede rij NV RTM; maandag tot en met zaterdag 15.15. u. terugtocht per bus. Inl. VVV en NV RTM, tel. 01110-3751 Tot en met 31 augustus rondvaart Veerse Meer met m.s. 'Stad Zierikzee' van rederij NV RTM. Afvaart steiger achter Campveerse Toren; maandag tot en met zaterdag 13.30 u. Duur IV2 uur. Prijs: volw. 4; kind 4 tot en met 9 j. ƒ2. Inl. VVV en NV RTM tel. 01110-3751. VROUWENPOLDER Iedere woensdag toeristenmarkt, 14.30-21 u. 6 juli wandeltocht door uniek natuur- Bij de introductie van twee nieu we behangplaksels heeft Alabasti- ne Holland BV een wedstrijd uit geschreven om een goede slagzin voor de nieuwe produkten te maken. Dezer dagen toerden de hoofdprijsioinnaars naar de fa briek in Ammerzode uitgenodigd. Onder hen was mej. T. Mieras uit de Landluststraat te Middelburg. Zij won een derde prijs, bestaan de uit een vierdaagse reis per Tor Line naar Zweden. Voor de twintigste keer worden op 14 en 15 juli a.s. de Waleliersc Agrarische Dagen gehouden, en wel te Oostkapelle op het terrein van de heer Maljaars aan de Duinweg, hetzelfde terrein als vo rig jaar. De organisatiecommissie heeft alle mogelijke moeite ge daan 0111 deze juhileumdagen zo goed mogelijk te doen verlopen. De eerste dag zal hoofdzakelijk in het teken staan van keuringen en demonstraties van de verschil lende soorten vee. De tweede dag heeft een meer recreatieve inslag, er is een wedstrijd veebeoorde ling en een trekkerbehendigheids- wedstrijd, heide georganiseerd door de landbouwjongeren. Deze jongeren zorgen op vrijdagavond ook voor een ontspanningsavond met muziek en dans in de grote consumptietent op het terrein. De agrarische dagen worden vrij dagmorgen om half tien geopend door burgemeester F. G. Spren- ger van de gemeente Domburg. De eerste agrarische dag werd in Middelburg gehouden, vlak bij de veilinggebouwen. Dat was op 18 september 1952. Er was toen ei genlijk nog alleen maar sprake van een Fokveedag, pas tien jaar later zou deze Fokveedag worden uitgebreid tot de Agrarische Da^ gen Walcheren. Dit jaar is er een toename te bespeuren in de deelname. Bij het rundvee zijn er iets meer inzenders dan het vorige jaar, maar ook het mestvee en de schapen worden in grotere getale ingezonden. Bijzondere aandacht verdient de heer L. P. Brasser uit Vrouwenpolder die voor de twin tigste keer een aantal dieren ter beoordeling inzendt naar de Agra rische Dagen..! Vrijdag dus keuringen en demon straties. Vrijdagmiddag belooft vooral de demonstratie van de Vereniging 'Hippos' interessant te worden met twee-, vier- en indien mogelijk achtspan paarden. Za terdag is er gedurende de hele dag een kunstmarkt met ca. 15 kraampjes. Er komt een potten bakker, kunstschilder, spinster, een sieradenmaakster etc. Zater dagmiddag verlenen de Landelij ke Ruiters, de Ponyvereniging Walcheren en de Gouwe Rijders uit Serooskerke hun medewer king bij een springconcours en dressuur. Wanneer het weer meewerkt, be looft het evenement Agrarische Dagen Walcheren ook voor de toeristen weer een aantrekkelijk schouwspel op te leveren. En misschien niet alleen voor ont spanning, maar ook om er iets van op te steken. gebied o.lv. de heer J. Griep. Start bij restaurant 'Duinoord', Fort den Haak- weg om 19 u. 11 juli strandfiguren en fortenbouw op het Badstrand. Aanvang 14 u. 13 juli fietspuzzelrit o.l.v. de heren P. en C. Louwerse. Start bij verenigings gebouw, Dorpsdijk 36, 19 u. Na afloop prijsuitreiking m.m.v. een muziekge zelschap in het verenigingsgebouw. 18 juli kampvuur op het strand met het showorkest 'The Evergreens'. Aan vang 20.30 u. 25 juli optreden van de volksdans groep 'Vodago' op het parkeerterrein bij Breezand. Aanvang 19.30 u. 27 juli voetbalwedstrijd tussen de 'Trainingsclub' uit Vrouwenpolder en een elftal badgasten. Aanvang 19 u. HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 13 tot en met woensdag 19 juli. Do. 3.31 en 15.54, vr. 4.14 en 16.33, za. 4.52 en 17.10, zo. 5.27 en 17.48, ma. 6.07 en 18.31, di. 6.54 en 19.20, wo. 7.46 en 20.16. Westkapelle 21 min. vroeger en Vrouwenpolder 17 min. later. Domburg en Zoutelande zijn ongeveer gelijk aan Westkapelle. I

de Faam | 1972 | | pagina 9