3 DE FAAM GROF HlIISVUIG AANVRAGEN VERGUNNING HINDERWET Nieuwe politie verordening ligt ter inzage DAMMEN OP HET DAMPUEIN ZOMERAVONDCONCERT IN DE GRAANBEURS HOMETRAINER WEDSTRIJDEN PUZZELEND DOOK DE BINNENSTAD W aard om Ie behouden COMMISSIE VERGADERINGEN VERORDENING OP HET MARKTWEZEN DONDERDAG 13 JULI 1972 lililPi Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. Folkloristisch feest trok veel Van alle kanten klonk donder dag het klikken van de camera's en de bewonderende uitroepen tijdens de eerste folkloristische dag die in Middelburg werd ge houden. Op het Molenwater stond een rijendik publiek reik halzend toe te zien hoe in Wal- chers kostuum gestoken dames vanaf bijzonder fraai versierde sjezen de ring staken. Op het Molenwater was voor de sjezen een baan uitgezet met maar liefst drie ringen, terwijl onder de bomen bij de parkeerplaats van het ziekenhuis een baan voor het gewone ringsteken was uitgezet. Tijdens de pauze in het ringrijden trokken de sjezen en de ringrijders op hun paard in een bonte stoet dooi de stad. terwijl duizenden mensen toekeken. De stoet werd muzikaal be geleid door de vereniging EMM uit Serooskerke, een vereniging die dit al jaren achtereen doet. Er waren maar liefst drieëntwintig sjezen die meedongen naar een prijs. Opvallend was vooral het grote aantal jeugdige deelnemers: de jongste deel nemer was Jaap Joosse, 13 jaar oud. Uiteindelijk bleek de heer A. W. Bak- Een sigaar is onontbeerlijk om je gedachten bij het werk te houden en het bijhouden van de stand is zwaar werk... Een van de sjezen in volle actie. ker volgens de jury de mooiste sjees te mennen. (Misschien dankte hij dat ook wel een beetje aan de harten vrouw Jettie de Jonge die eveneens in Walchers kostuum gekleed bij hem in de sjees zat). De Middelburgse hartenvrouw kon goed met de lans overweg: zij stak maar liefst twee van de drie ringen, hetgeen haar 's avonds een prijs opleverde. Ook voor de twee best geklede paren was er een prijs beschikbaar. De eerste prijs, een beker kwam in het bezit van het echtpaar C. Stroo uit Middelburg, de tweede prijs was voor het echtpaar S. Reynierse uit Coudekerke. Tussen de beurten door tonden ring- en sjeesrijders af en toe ?en verfrissing halen in een grote tent die in het parkje bij de muziektent bij het Molenwater was neergezet. Vanzelfsprekend maakten ook de niet- rijders er dankbaar gebruik van. Houdt uw stad schoon (Ook in de vakantie) In de wijken waar op dinsdag en woensdag huisvuil wordt opge haald zal op vrijdag 14 juli as. grof huisvuil worden opgehaald. Grof huisvuil omvat riet aan be derf onderhevige afvalstoffen, af komstig uit gezinshuishoudingen, die door afmeting vorm of ge wicht. niet in gesloten plastic zak ken kunnen worden aangeboden. Na een twintig beurten moest de ringrijderij met de sjezen gestaakt worden. Men kon dus maximaal 63 punten behalen, maar er was niemand die dit aantal bereikte. J. de Visser uit Souburg bleek na een kamp met J. J. de Kroo uit Koudekerke de beste. Beiden waren met 56 ringen geëindigd. A. De heer A. Duynkerke gevestigd te Middelburg heeft een vergunAiing krachtens de hinderwet aangevraagd voor het oprichting, in werking "bren gen en in werking houden vani een spuitinrichting in het pand Penning- hoek 18. In die inrichting zal een elektromotor met een vermogen van 2Va pk worden gebezigd. Schriftelijke bezwaren tegen liet verle nen van de vergunning kunnen tot en met 17 juli a.s. worden ingediend bij burgemeester en wethouders v?m Mid delburg. Tijdens een op 24 juli a.s. om 16.00 uur in het stadhuis te houden openba- die bezwaren heeft kan die bezwaren mondeling worden ingebracht. Degene die bezwaren heeft kan dei bezwaren zelf inbrengen of bij gemachtigde. B. Voor het poldergemaal aan de Nieuwe Vlissingseweg 1 heeft het Wa terschap Walcheren een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, vergun ning ingevolge de hinderwet aange vraagd. In die inrichting zullen acht elektromotoren worden gebezigd met een gezamenlijk vermogen van 387 pk. Tevens zullen vier dieselmotoren ge bruikt gaan worden met een gezamen lijk vermogen van 467 pk. In de inrichting zullen voorts twee tanks van 50.000 liter een plaats krijgen. Schriftelijke bezwaren tegen het verle nen van de gevraagde vergunning kun nen tot en met 17 juli a.s. worden ingediend bij burgemeester en wet houders van Middelburg. Mondelinge bezwaren kan een ieder zelf of bij gemachtigde indienen tij dens een openbare zitting, die op 24 juli a.s. om 16.30 uur wordt gehouden in het stadhuis. De inwoners van Middelburg kunnen later alleen in beroep komen als zij de openbare zittingen hebben bijge woond of een gemachtigde hebben afgevaardigd. Voor personen die bui ten de gemeente Middelburg wonen geldt dit niet. Zij kunnen volstaan met een bezwaarschrift. De Middelburgse gemeenteraad heeft op 17 april .j.l. vastgesteld de Algemene Politieverordening Middelburg. Voor zover nodig hebben gedeputeerde Staten van Zeeland de verordening goedge keurd. De APV ligt vanaf 13 .juli voor een ieder ter lezing op kamer 15 van het stadhuis. De verordening treedt op 1 augustus a.s. in wer king. In deze rubriek, die zal worden opgenomen in de editie van de Faam, die op donderdag 27 juli a.s. vesrchijnl wordt op de be- langrijkste zaken van de nieuwe APV nader ingegaan. De heer C. Houterman uit Koudeker ke won het ringrijden te paard. Hij stak 21 ringen in dertig beurten. De prijsuitreiking vond donderdag avond plaats in 'De Brasserie'. Burge meester drs. P. A. Wolters van Middel burg reikte de prijzen uit, daarbij geassisteerd door de hartenvrouw. Na het uitreiken van de prijzen bleef men nog geruime tijd gezellig nakaarten. Hoog op vaders rug gezeten, heb je natuurlijk een eerste rangs plaatsje om alles goed te kunnen zien. Onze foto graaf maakte dit leuke plaatje bij festiviteiten in Middel burg. De moeder van het meiske kan de originele foto, plus een waardebon van vijf gulden, gratis afhalen op het kantoor van de PZC, Markt 51, Middelburg. Juist in deze vakantieperiode is het wellicht goed nog eens te wijzen op onze plicht de stad waarin wij wonen, doch ook de steden, die wij in de vakantie gaan bezoeken, schoon te houden. Proppen in de prullemand of in de tas. Enfin u weet er alles van. Enkele maanden geleden werden in Middelburg diverse acties ondernomen om de aandacht te vestigen op de vervuiling van de omgeving en de bestrijding daarvan. Vrij kort na de in Middelburg gevoerde acties werden er op vele scholen werkweken gehouden, tijdens welke ook onderwerpen als 'Opgeruimd staat netjes' centraal werden gesteld. Op een van de Middelburgse lagere scholen was een van de onderdelen van het programma liet schrijven van een brief aan de gemeente. Hieronder volgen vier van deze brieven van evenzovele vierdeklassers. Geachte Heer, Ik heet Erica van Vliet. Deze week hebben we werkweek. Dan krijgen we de hele week les van twee kwekelin gen. We hebben het over milieu ver vuiling en wat er bij hoort. Ik wil graag vragen wat u doet aan de vervuiling en kunt u een wet maken dat de mensen geen vuil zomaar weg mogen gooien? U zou eigenlijk ook een wet moeten maken dat ze geen vuil zo maar ergens mogen storten. Erica van Vliet". Geachte heer, Ik hou erg van natuur en dieren. Ik vind het erg jammer, dat de mensen rommel achterlaten in het bos of in het park of aan het strand. Ik neem altijd een zakje mee om het afval in te doen en dan doe ik thuis of in een bak die vlak bij staat er in. Ik vind dat er genoeg bakken staan. En dat de mensen het afval niet uit het autoraampje moeten gooien, roant de wind neemt het weer mee en legt het neer in het bos. Ook zie je vaak rommel naast de bakken. De mensen denken dan ik zit hier lekker, ik mik afval wel even in de bak en als het er naast ligt dan doet een ander even voor me in. De mensen worden veel te lui. Renate Sloot". „Geachte Heer. Ik zou graag iets zeggen het is: „Dat er een nieuwe wet moet komen tegen de vervuiling. De burgers van Middel burg en omtrek mogen geen afval lozen in de B weggetjes. En dat de gemeente in Zeeland compost-fabrie ken en een verbrandingsfabrielc. De politie moet strenger optreden tegen het lozen van olie. benzine en teer in de Westerschelde en tegen het papier gooien in de stad. Eric Jan Dingemanse". De Middelburgse gemeenteraad komt op maandag 24 juli a.s. in openbare vergadering bijeen. Aan vang 14.00 uur. Als voorbereiding op die vergade ring zullen diverse raadscommis sies volgende week beraadslagen. Hieronder een overzicht van de diverse commissievergaderingen, die door iedereen bijgewoond kunnen worden: maandag 17 juli a.s. 17.00 uur: commissie onderwijs dinsdag 18 juli a.s. 16.00 uur: commissie financiën dinsdag 18 juli a.s. 19.00 uur: commissie gemeentebedrijven. De vergaderingen vinden plaats in het stadhuis. De hartenavonden in Middelburg vol gen elkaar nu snel op. Elke woensdag avond is er wat te beleven in de hoofdstedelijke binnenstad. Na de zeer geslaagde folkloristische mossela- avond op het Damplein, waar overi gens ook het schaken veel belangstel ling trok en de dierenhartenavond op de Markt volgt op woensdag 19 juli a.s. een avond met opnieuw een zeer gevarieerde inhoud. Vanaf zeven uur 's avonds kan men aanschuiven (gratis) aan een van de veertig damborden, die op liet Dam plein klaar zullen staan. De heer Jac. Blaas uit Meliskerke, enkele jaren geleden Zeeuws damkampioen zal in zijn eentje de strijd aanbinden met een ieder die dat wil, tot een maxi mum van veertig spelers. In de graanbeurs ook op het Dam plein geeft de muziekvereniging ONDA uit Nieuw- en Sint-Joosland vanaf acht uur een concert. Eveneens in de graanbeurs zullen de muzieknummers worden afgewisseld door wedstrijden op hometrainers, waaraan een ieder kan deelnemen. Rond de graanbeurs zal weer een terras worden ingericht, waar men al genietend van muziek of wielrennen iets fris of warms kan drinken. tussen 19.00 en 20.00 uur ook al op woensdag 19 juli a.s. kan vanuit de hal van het stadhuis gestart worden voor een puzzelwandeltocht door de Middelburgse binnenstad. Het is een oriëntatietocht te voel tijdens welke ruim 25 vragen beantwoord moeten worden. De tocht voert de deelne mers! sters) langs de mooiste plekjes van de stad. Bij het zoeken naar antwoorden op de vragen zal men ongetwijfeld geconfronteerd worden met allerlei leuke bijzonderheden, die de argeloze wandelaar op bet eerste gezicht niet ziet. Na de wandeling van ongeveer een uur keert men weer terug op liet stadhuis, waar voor iedere deelnemer! ster) een vaantje klaarligt. Men kan zich bij de start voor deelname aanmelden. De tentoonstelling over de Middel burgse binnenstad, die op dit ogenblik in de vleeshal van het stadhuis te bekijken is krijgt veel belangstelling. Wellicht is het minder fraaie zomer weer van de laatste weken als een van de oorzaken aan te wijzen. Maar die omstandigheid bepaalt niet alleen de omvang van het bezoek. De ten toonstelling geeft een boeiend beeld van de binnenstad van vroeger en nu. Er wordt trouwens ook aandacht be steed aan de toekomst. Plannen voor het verder uitbreiden van voetgangers gebieden vormen n.l. ook een onder deel van de expositie. Oude prenten. Er zijn vele oude prenten te bewonde ren. Daartegenover zijn foto's ge plaatst. Foto's die pas geleden geno men zijn, en waarop men hetzelfde plekje van de oude prent terugvindt. Een boeiend spel, dat vooral ook de Middelburgse zelf zal bekoren. Bewoond en beleefd. Onder de wat plechtige titel 'Waard om te behouden' staat een ondertitel. 'De Middelburgse binnenstad, be woond en beleefd door mensen van vroeger en nu'. Vooral ook de foto's van fotograat' Den Hollander ziet men de mensen. De mensen van nu. Oud en jong. Ook op erg oude foto''s ziet men hoe de mensen van toen in Middelburg leefden en woonden. Kort om u moet beslist eens een kijkje in de vleeshal gaan .nemen. Openingstijden. De openingstijden zijn van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Omdat er op de hartenavon den op de woensdag nogal wat men sen in de binnenstad zijn, is na een geslaagde proef besloten de tentoon stelling ook op woensdagavonden van 19.00 tot 21.30 open te stellen. Als extra attractie is op de tentoonstel ling een fraaie luchtfoto van Middel burg te koop voor 3. Geachte heer, We hebben de hele week werkweek. En wij hebben het over een onder werp. dat is: opgeruimt staat netjes. En als iedereen zo door blijft gaan met picknicken dan ligt Nederland over een paar jaar vol rommel bij voorbeeld: blikjes, want die verteren bijna niet. Ze kunnen het wel verwer ken door er compost van te maken. Ik vind dat ze het niet moeten ver branden, want daar komt luchtvervui ling van. Einde. Johnny Rijnen". Tegelijk met de nieuwe politie verordening is ook de verorde ning op het marktwezen door de raad vastgesteld. Ook deze is in middels goedgekeurd door Gede puteerde Staten van Zeeland. Vanaf 17 juli a.s. ligt deze veror dening voor een ieder ter lezinge op kamer 15 van het stadhuis (afdling Algemene Zaken). Ook deze gemeentelijke wet treedt op 1 augustus a.s. in werking.

de Faam | 1972 | | pagina 3