Bankroet bedreigt Molukse Evang. Kerk Herinneringen aan oud- Middelburg Tips voorde keuken Winkelweek Dam werd succes 9 DE FAAM Dominees lijden stille armoe Zendingsavond Afdeling Zeeland Alg. Ned. Invalide Bond opgericht Parkeer- en stopverboden EXPOSITIE IN KAPEL ST-MAARTEN DONDERDAG 6 JULI 1972 Jeugdland weer gestart Ook dit jaar weer een groot aantal activiteiten in en om Jeugdland. Van 's morgens ne gen tot 's middags vier uur heerst er op het terrein van de sporthal en de sporthal zelf weer een enorme drukte. Ge middeld drie- tot vierhonderd kinderen verdringen zich dage lijks bij de vele spelletjes die Clubhuis ,'t Trefpunt' speciaal voor hen organiseerde. Jeugdland voor de achtste keer in Middelburg dit jaar werd maandag morgen door burgemeester drs. P. A. Wolters van Middelburg geopend. Hij deed dit door op een vreemd soort fiets over een wipplank te rijden, waarbij hij een blad met bekers wa ter met een hand in evenwicht moest zien te houden. Een haast onmogelij ke opgave voor Middelburgs eerste burger en onder luid gejuich kwamen de bekers met inhoud op de grond terecht....! In een korte openingstoe spraak wenste de heer Wolters de organisatoren veel succes en de kinde ren veel plezier met en in Jeugdland toe. Jeugdland biedt de kinderen van heel Walcheren bij minder geschikt strand weer een ideale speelplaats. Maar ook bij mooi weer is het er goed toeven. Waar kun je fijnere hutten bouwen, over hoge obstakels klimmen en in oude auto's spelen, dan op het terrein aan de Nassaulaan? Alle mogelijke materialen zijn er voorhanden. Om een greep uit het assortiment van activiteiten te doen: sport, films met veel tékenfilms en slapsticks, koken, een geheel nieuw onderdeel: de disco theek waar platen gedraaid kunnen worden en men zelf kan meespelen op verschillende instrumenten. Er is een auto racebaan, een Indianendorp, kin deren kunnen naar poppenkast kijken, tafeltennis beoefenen, biljarten etc. Ze kunnen ook kleien, tekenen en schilde ren of onder leiding van de Middel burgse hartenvrouw Jetty de Jonge zich uitleven in bewegingslessen en zelfgemaakte toneelstukjes. In de ve lodrome staan talrijke oude fietsen die omgebouwd mogen worden tot de meest vreemde voertuigen. Natuurlijk ontbreken aan Jeugdland de kinderba den in geen geval. Ook dit jaar weer enkele excursies, onder andere naar Stadsschuur, brandweer, politie en een cactuskwe ker. Ook een excursie naar de konin klijke marine staat op het volle pro gramma vermeld. Dinsdag 4 juli wa ren er in de City opnamen voor AVRO's Mikado. Aan dit programma werkten ook kinderen van Jeugdland '72 mee. Om in de omroepstijl te blijven: Gedurende enkele dagen wor den er ook zeskamp spelen georgani seerd en op 5 en op 12 juli komt de Goese volksdansleider Gerard van Damme om met de Jeugdlandertjes te gaan volksdansen. Last but not least een fantastische dierenshow; de in specteur van de dierenbescherming, de heer Jongepier, komt vergezeld van een kundige jury, een kijkje ne men hoe de huisdieren van de deelne mers aan de show eruit zien. Er rijden weer speciale Jeugdlandbus sen, een vertrekt uit Nieuwland bij het voormalige gemeentehuis, iedere morgen om 8.50 uur. Via Dauwendae- le, hoek Rozenburglaan-Torenweg, 9.00 uur en hoek Rozenburglaan-Dolfijn straat 9.02 uur gaat de bus de Vlis- singse Singel 9.05 vanwaar hij naar de Seis- en Noordsingel rijdt, respectieve lijk 9.10 en 9.12 uur. Een andere bus vertrekt uit de Magistraatwij k, hoek Huygenslaan-Statenlaan. Dit iedere morgen om 9.00 uur. Om 9.02 komt de bus in Tatenhove en vandaar gaat het naar Plein 1940 waar hij om 9.07 aankomt. De bus verschijnt om 9.10 uur op de Herengracht. Dezelfde rou te legt de bus om 16.00 uur in omge keerde richting af. Kinderen uit Mid delburg zien overal pijlen staan die de weg naar Jeugdland wijzen. Gezien de grote verscheidenheid in attracties mag worden verondersteld dat de organisatie van Jeugdland ook dit jaar weer op een geslaagde maand zal kunnen terugblikken. Jeugdland duurt nog tot 28 juli, entree bedraagt ƒ1,50 per dag, een vijf dagen kaart komt op ƒ5, een tien dagen kaart kost 9. Men schrijft ons: De Molukse Evangelische Kerk (Ge red,ja Indjili Maluku, kortweg G.I.M. genoemd) is in nood. Niet geestelijk, doch materieel. Gees telijk bloeit deze kerk. De Molukkers willen hun kerk, waar ze, haast dage lijks, zoveel aan danken, geldelijk wel schragen, maar kunnen het eenvoudig niet, al gaven zij hun laatste cent (trouwens dat doen ze al). AFLOPEND SUBSIDIE Bij het opbouwen van hun kerkelijk leven kreeg men Nederlandse over heidshulp in de vorm van een vrij snel aflopende subsidie, dat aan het eind van dit jaar ophoudt, na met 100 procent te zijn begonnen. De redene ring leek logisch genoeg: de kerk moest in materieel opzicht naar een Het leven in en rond de kazerne was vroeger jaren kennelijk een zeer gewild onderwerp voor de vakfotografen. Waar schijnlijk zal de 'commercie', zoveel mogelijk ansichten ver kopen, hieraan niet vreemd zijn geweest. Als herinnering aan Oud-Middelburg daarom deze week twee plaatjes uit en rond de kazerne, de oude kazerne aan de Korte Noordstraat. Boven: het exterieur van de kazerne waar voor het schildwachthuisje enkele militairen wel even wilden poseren. Onder: het aard appelschillen op de binnenplaats van de kazerne. Er is sinds dien wel wat veranderd zelfstandig functioneren toe. Maar de praktijk- Om te beginnen is het aantal Zuid- Molukkers sinds hun komst in Neder land in 1951 bijna verdrievoudigd. Verder zijn de kosten van 1951, die van 1973 niet. Vervolgens behoort 85 procent van de Zuid-Molukkers in Ne derland tot de arbeidersstand, waar van weer 70 procent tot de categorie ongeschoolden moet worden gerekend. Bemiddelde Zuid-Molukkers bestaan er gewoon niet. Wegens de blijvende hechte banden met het stamverband waar ter wereld je ook zit worden elk jaar door de Zuid-Moluk kers geld en goederen naar familiele den, die het veelal aan alles ont breekt, in de Indische archipel ge stuurd. Dat de gemeenten zich in verschillende bochten moeten wringen om de zaak nog zoveel mogelijk gaan de te houden behoeft geen twijfel. Predikanten verdienen vaak minder dan ongeschoolde landgenoten-arbei ders, lijden stille armoe. Maar wat willen zij, als zij zich realiseren, dat het kerkelijk budget opgebracht is met zware offers uit overbelaste inko mens. SAMENBINDENDE FUNCTIE De ouderen bevinden zich als minder heidsgroep in een merkwaardige posi tie: ze moeten mee in een westerse samenleving, maar verkeren met hun denken, voelen en willen volledig in hun vaderland. Mede door hun adat, cultuur en traditie voelen ze meer dan ooit de behoefte zich aan hun kerk vast te klampen om zich staande te houden. Niet alleen geestelijk, maar ook contactueel: vooral in de kerk en in de (vele) kerkelijke activi teiten ervaren zij hun saamhorigheid, die zich uit in open relaties onderling. De predikant treedt daarbij in veel meer hoedanigheden op dan zijn Ne derlandse collega. Hij is behalve pas toraal verzorger ook nog zoveel als reclasseringsambtenaar, maatschappe lijk werker, pedagoog, relatie-opbou wer, kortom raadsman in alle moge lijke en onmogelijke zaken. DE JONGEREN. Bij de jongeren ligt de zaak nog ingewikkelder. Ze worden in twee we relden opgevoed, en komen met weer geheel van elkaar verschillende nor menstelsels in aanraking: de eigen Zuid-Molukse normen en waarden, die van een complex karakter zijn en de doorgaans rationele, logische normen met andere graden van tolerantie van de Nederlandse, westerse wereld. Enerzijds voelen zij zich solidair met en beschermd door de gemeenschap waar ze uit voortkomen. Anderzijds voelen zij zich erdoor gefrustreerd als het bijvoorbeeld gaat om gezagsver houdingen, die thuis en in het eigen milieu zo heel anders liggen dan op school en in het werk. GENERATIECONFLICTEN Het gevolg is dat er problematische generatieconflicten ontstaan: de jonge ren vooral zijn het, die hun ouders verwijten doen het niet meer te wil len begrijpen. Ze manifesteren zich krachtig, ja, dreigen te derailleren als ze niet goed opgevangen worden. En welk instituut kan dit beter doen dan de kerk, wier functie nog onverkor' geldt en die gelukkig nog altijd eer greep blijkt te houden op de jongf ren. Een kerk, die daarvoor onder mee. over een groter gekwalificeerd kader, over voldoende middelen moet kun nen beschikken. ER STAAT DUS HEEL WAT OP HET SPEL! EEN ACTIE Een actie van erop of eronder. Een aantal dominees en andere leden van de Molukse Evangelische Kerk hebben de hoofden bij elkaar gesto ken om een actie te gaan voeren. Een actie van erop of eronder. Om te Men schrijft ons: woensdag 19 juli a.s. spreekt drs. Chr. Fahner in het kerkgebouw der gere formeerde gemeente aan de Segeer- straat. Aanvang 's avonds half acht. Drs. Fahner is zeer bekend wegens zijn werkzaamheden met ds. Kuyt en de verdere leden van het zendigsteam der gereformeerde gemeente in de Passvalley in West-Irian. Deze vallei ligt ten oosten van de Baliemvallei en tot voor kort leefden de inwoners hiervan nog in het stenen tijdperk. Naast de evangeliesatiewerkzaamhe- den die deze zendeling hier verricht, is hij gespecialiseerd op het gebied van de taalwetenschappen. Kort gele den nog werd door hem het Markus- evangelie vertaald in de tot dan toe nog ongeschreven taal van het Jali- volk dat hier woont. Verder speciali seert hij zich op het gebied van de cultuur, godsdienst en landbouw van dit Papoeavolk. In dit gebied wordt nog regelmatig kannibalisme bedre ven, terwijl de stammenoorlogen aan de orde van de dag zijn. Ook het zendingsteam der gereformeerde ge meente ondervindt daar bij tijd en wijle moeilijkheden mee. Vooral bij het bezoeken van nieuwe stamgebie den. Toch zijn er in de ruim 10 jaar dat de zending hier werkzaam is, belangrijke verbeteringen gekomen op godsdienstig, medisch en landbouw kundig gebied. Iedereen die zich inte resseert voor de ontwikkelingen in dit voormalig Nieuw-Guinea is hartelijk welkom op deze avond. De toegang is vrij, aan de uitgang zal een collecte ge houden worden voor het zendings werk. De Algemene Nederlandse Invalide Bond lieeft sinds kort ook een afde ling Zeeland. Voorzitster is mejuf frouw A. J. Oom, Seisweg 21, Middel burg en secretaresse is mejuffrouw M. A. Willemsen, Nassaulaan 201, Mid delburg, tel. 5184. De ANIB is een organisatie die op komt voor de belangen van invalide personen, geeft adviezen en tracht waar nodig contacten te leggen. Ook in individuele gevallen, waar het bij voorbeeld gaat om het gebruik maken van bepaalde uitkeringsregelingen, wordt hulp verleend. Het ligt in het voornemen om vanuit de Zeeuwse afdeling te komen tot meerdere regionale en/of plaatselijke afdelingen in deze provincie. In ver band hiermede zal het bestuur van de Zeeuwse afdeling graag in contact komen met personen, die belangstel ling hebben voor deze organisatie. Eenrichtingsverkeer in Middelburg uitgebreid beginnen onder de eigen gemeentele den met een extra geldoffer uit de toch al zo overbelaste gezinsporte monnee, V2 dan door middel van huis-aan-huis-collectes een beroep doen op menslievend Nederland. Ook wil men via de raden van kerken een klemmend beroep doen op zusterker ken. In plaatsen waar een Molukse Evangelische Kerk bestaat, zijn nu comités in oprichting, die de nodige activiteiten gaan ontplooien, met de hoop op giften van andere kerken en flinke opbrengsten van collecten langs alle'deuren. Men hoopt daarbij ook, dat door deze activiteiten er inniger banden zullen ontstaan tussen de Molukse Evangeli sche Kerk en de Nederlandse kerken en hierdoor tussen de Zuid-Molukkers en de bevolking ter plaatse. GROTE NOOD. Van 10 tot en met 15 juli aanstaande wordt in de gemeente Vlissingen een huis-aan-huis-collecte gehouden, terwijl het actie-comité Walcheren van de Molukse Evangelische Kerk doende is om toestemming te verkrijgen voor een collecte in de gemeente Middel burg van 14 tot en met 19 augustus aanstaande. Als men in die weken bij u aanklopt om een bijdrage, weet u hoe nodig het is dat u helpt. Mede christenen, stad- en dorpsgenoten in Zeeland, doe iets om de grote nood van de Molukse Evangelische Kerk in uw land te helpen lenigen; stort een bijdrage op rekeningnr 484316656 bij de Amro-bank van de Molukse Evan gelische Kerk Walcheren, t.n.v. E. Me- tiary, Oost-Souburg. In het Actie-comité Walcheren van de Molukse Evangelische Kerk (GIM) hebben o.a. zitting: ds. S. Pattinama, de heren S. Usmany, A. H. L. Lilipaly en E. Metiary. Correspondentie-adressen: Mackaj- straat 173, Vlissingen en Wijdaustraat 34, Middelburg. Het sinds enkele jaren bestaande één richtingsverkeer in het centrum van Middelburg, op het circuit Markt-Lan- ge Delft-Korte Delft-Sint-Pieterstraat- Balans - Wagenaarstraat - Hofplein Lange Noordstraat-Markt met meerde re binnen deze ring gelegen straten, zal vandaag (donderdag 6 juli) be langrijk worden uitgebreid. De toene mende verkeersintensiteit maakte deze uitbreiding noodzakelijk. Gebleken is dat door de invoering van het eerste éénrichtingsverkeercircuit de doorstroming van het verkeer in de binnenstad aanmerkelijk werd be vorderd, terwijl het aantal verkeer songevallen belangrijk omlaag ging. Deze twee factoren liggen zeker ook ten grondslag aan de thans gereali seerde plannen tot uitbreiding van het éénrichtingsverkeer. Vooral de Langeviele, die voor het verkeer uit de richting Vlissingen fun geerde als toegangsweg naar het cen trum en omgekeerd, was een duidelijk knelpunt, waar op drukke dagen soms chaotische toestanden dreigden te ont staan. Gezien de goede ervaringen met het éénrichtingsverkeer in boven genoemde ring, mag zeker verwacht worden dat de uitbreiding daarvan een vlottere doorstroming van het verkeer ten goede zal komen. De bij de uitbreiding betrokken stra ten waar dus met ingang van donder dag 6 juli eveneens éénrichtingsver keer wordt ingevoerd, zijn: Langevie- lebuitenbrug, verkeer toegestaan in richting Langeviele; Langeviele, ver keer toegestaan in richting Markt; Vlasmarkt, verkeer toegestaan in rich ting Kromme Weele; Kromme Weele, verkeer toegestaan in richting Seis- brug; Molenberg, verkeer toegestaan in richting Seisbrug; Gortstraat, ver keer toegestaan in richting Varkens- markt; Hoogstraat, verkeer toege staan in richting Nieuwe Haven; Nieu we Haven, verkeer toegestaan in rich ting Turfkaai; Gravenstraat, verkeer toegestaan in richting Markt. In de Gravenstraat gol dreeds voor een gedeelte éénrichtingsverkeer. Thans geldt het voor de gehele straat. Op de Molenberg gold tot dusver éénrich tingsverkeer in omgekeerde richting. PARKEER- STOPVERBODEN Samenhangend met de invoering van het éénrichtingsverkeer in genoemde straten zullen ten aanzien van het parkeren c.q. stoppen de volgende maatregelen van kracht worden: Langeviele: Op smalle gedeelten stop verboden. Over 2 korte afstanden aan de zuidzijde parkeerverboden (be doeld om het onmiddellijk laden en lossen van vrachtauto's mogelijk te maken). Overigens aan beide zijden parkeren toegestaan. Vlasmarkt: Stopverbod voor zuidzij de. Parkeermogelijkheden aan noord zijde blijven dezelfde als tot heden. Gebruik van parkeerschijf verplicht. Kromme Weele: Stopverbod aan west zijde. Aan oostzijde parkeren toege staan, behalve over korte afstand waar een gele streep is aangebracht. Ook hier blijft gebruik van parkeer schijf verplicht. Gortstraat: Parkeerverbod voor oost zijde. Aan westzijde parkeren toege staan, behalve op het smalle gedeelte bij de Varkensmarkt, waar voor beide zijden een parkeerverbod geldt. Varkensmarkt: Geen gelegenheid meer tot parkeren. Hoogstraat: Stopverbod voor het smalle gedeelte nabij de Varkens markt. Overigens parkeren aan beide zijden toegestaan. Nieuwe Haven: Parkeren aan bebouw de zijde toegestaan. Onbebouwde zijde blijft gedurende de zomermaanden be stemd voor het onmiddellijk in- en uitstappen van personen uit (toeris ten) autobussen. In de overige maan den parkeren aan beide zijden toege staan. In de consistorie van de kapel van St. Maarten te Grijpskerke wordt van 1 tot en met 31 juli een tentoonstelling van schilderijen en andere werken van Benjamin Royaards gehouden. De expositie is dagelijks te bezichtigen van 11-5 uur (ook za. en zo.). Sint-Janstraat: Gedeeltelijk parkeer en gedeeltelijk stopverboden. Parke ren alleen toegestaan nabij de Turf kaai. Gravenstraat: De bestaande parkeer verboden blijven gehandhaafd. Molenberg: Tussen Langeviele en Schuttershofstraat parkeerverboden aan beide zijden. Tussen Schuttershof- straat en Kromme Weele alleen par keerverbod over korte afstand aan onbebouwde zijdem Penninghoeksingel: Tussen Kromme Weele en Stadhuisstraat stopverbod aan onbebouwde zijde. Aan bebouwde zijde tussen Penninghoek en Stadhuis straat eveneens stopverbod. Tussen Kromme Weele en Penninghoek aan bebouwde zijde parkeerverbod. Op het wegdek Achter de Houttuinen bij de kruising met de Langevielebin- nenbrug en het Domburgs Schuitvlot zullen rijstroken worden aangebracht met richtingpijlen voor het rechtdoor- gaande en afslaand verkeer, waarmee bedoeld wordt een einde te maken aan de daar tot dusver gevaarlijke situatie voor fietsers en bromfietsers. Een zelfde maatregel is getroffen voor de kruising Markt-Pottenmarkt- Plein 1940. Al met al een pakket van maatregelen waarvan verwacht, mag worden dat ze een flinke bijdrage zullen leveren aan een betere door stroming en een grotere veiligheid van het verkeer. Als na spannende uren de kreet klinkt: „Ik ben geslaagd," is dat zeker een feestje waard. Hieronder vindt u enkele tips voor hapjes die de feest stemming zullen verhogen. DUITSE NAAMV ALLE NTAART 1 kant-en-klaar taartbodem2 potjes Bulgaarse yoghurt, 300 g aardbeien, 3 eetlepels basterdsuiker, 2 zakjes vanil lesuiker. likeur of likeuressence. Be sprenkel de taartbodem rijkelijk met likeur of essence met wat water. Roer door de Bulgaarse yoghurt de suiker en likeur of essence naar smaak. Was de aardbeien en snijd ze doormidden. Schep het yoghurtmengsel in de taart bodem. Beleg de bovenkant van de taart met de halve aardbeien. Wordt u overstroomd door feestvierders, dan kunt u nog snel gebak bij maken, door in kant-en-klare feuilletébakjes een schepje vanille-vla of surcream te doen en daarop enkele gewassen, ge halveerde aardbeien te leggen, zonodig bestrooid met wat suiker. In een wip gemaakt en overheerlijk. DIPLOMABROODJE 1 gesneden casinobrood, 1 krop sla, 200 g salamiworst, 1 blikje manda rijntjes, peterselie, margarine. Besmeer de boterhammen dun met margarine. Bedek de boterhammen met gewassen, uitgelekte slabladen. Leg hierop enkele plakken salami. Snijd de boterhammen doormidden en garneer met partjes mandarijn en gewassen en kleingesneden peterselie. Bijzonder gelukkig toonde mevrouw M. Davidse uit de Middelburgse Eigen- haardtstraat zich maandagmorgen, toen ze uit handen van de heer Vader in diens levensmiddelenbedrijf aan het Damplein, een prachtige vouwfiets in ontvangst mocht nemen. Deze fiets was de tweede prijs van een loterij die gehouden werd tijdens de winkelweek van 24 juni tot en met 1 juli jL De eerste prijs een reis naar het Duitse Zevengebergte werd gewonnen door de familie Klinken uit Geldrop. In het totaal waren voor de loterij een kleine honderd prijzen beschikbaar. 'De winkelweek waaraan door zeventien zaken van Dam en Damplein werd deelgenomen is beslist een succes ge weest" aldus de heer Vader. „Er vol gen dit jaar nog meer activiteiten, we hebben plannen voor een braderie en een openluchtbal, en nog diverse an dere dingen". SNEETJE PYTHAGORAS 1 pakje gesneden Fries roggebrood, 1 kuipje smeerkaas, 2 eetlepels gember- jam, gepelde halve walnoten. Roer door de smeerkaas de gember- jam en besmeer met dit. mengsel de sneetjes roggebrood. Snijd de sneetjes in twee droehoekjes en versier de bovenkant met halve walnoten. FRANSE THEMA-RONDJES 1 palcje Boursin, peterselie, selderij, bieslook, enkele gevulde olijven, klei ne zoute koekjes. Was de tuinkruiden en snijd ze fijn. Vermeng hiervan 1 eetlepel peterselie, 1 eetlepel selderij en eetlepel bies look met de boursin. Spuit dit meng sel met een spuitzak op de koekjes, natuurlijk kunt u het mengsel ook op de koekjes smeren. Garneer met een plakje olijf. Dit groene m.engsel kunt u afwisselen met een rood mengsel. U maakt dit als volgt: 1 pakje Boursin, l'A eetlepel chilisaus. Roer de chili saus door de Boursin, spuit dit op de koekjes en garneer met een reepje rode of groene paprika. HOE RA-DRANK OM MEE TE TOAS TEN 1 fles druivesap doit), I fles perlé wijn, 500 g schoongemaakte meloen, 1 bakje aardbeien, 75 g blauwe rozijnen, 1 blikje mandarijntjes, 1 pot reine claude, geraspte schil van 'A citroen, suiker naar smaak. Snijd de meloen in blokjes. Maak de aardbeien schoon en was ze, evenals de rozijnen. Voeg de vruchten uit blik en pot bij de verse vruchten en schenk hierop het druivesap. Vermeng de geraspte citroenschil en laat de bowl enkele uren slaan. Maak vlak voor het opdoen de drank af met bastardsuiker en voeg de wijn toe. GEROOSTERD VARKENSVLEES groentensaus Atjar Tsampoer), een heerlijk Indonesisch recept voor een warme zomerdag. Ingrediënten: 1 kilo hamlappen: 1 eet lepel babi pangang' kruiden; 2 eetle pels sherry (cognac); 3 eetlepels ket jap: zout; 3 eetlepels (sla) olie. Bereidingswijze: Per persoon 150 gram vlees nemen: plm. 2 cm dik. Eerst een uur (of lan ger) laten staan in een marinade van: babi pangang kruiden (overal te koop en zeker in Indonesische zaken), sher ry (of cognac), ketjap en zout. Na het uitlekken het vlees met olie bestrijken en gaarbakken in 20-25 minuten onder de grill, of op de barbecue. Serveren met rijst en het volgende frisse zoet zuur: ATJAR TJAMPOER (zoetzure groente saus) Ingrediënten: 200 gram fijngesneden wittekool; 150 gram sperciebonen; 'A bloemkool: 250 gram worteltjes; 1 kleine komkommer; 2 uiten; 2 lom boks (zonder zaadlijsten); 'A theelepel sambal oelek; 'A theelepel sambal oelek; !A liter azijn; 'A liter water; 'A eetlepel zout2 theelepels koenjit; 4 eetlepels bruine suiker; 2 theelepis gemberpoeder. De boontjes l kende bloemkool in roosjes verdelen, worteltjs en kom kommer (zonder zaadlijsten) in lange dunnen reepjes snijden. De uien in de lengte in dunne reepjes sneden. Azijn, water, kruiden, zout en suiker aan de kook brengen. Dan proeven, want het moet zoetzuur smaken. De groenten hierin 5-8 minuten koken, daarna laten afkoelen en in schone potten plm. 2 weken bewaren.... want eigenlijk is Atjar Tjampoer dan pas het smakelijkst!

de Faam | 1972 | | pagina 9