Hartenavond met dieren U/aard om te behouden Is dit uw kind? Weekenddiensten GROF HUISVUII HINDERWET Komende raads vergaderingen BEIAARD- CONCERTEN "Hair* in openluchttheater Toorenvliecli Jfipo 111 openluchttheater Orgelconcert Piet van Egniond DONDERDAG JULI 1972 FAAM In de wijken waar op maandag huisvuil wordt opgehaald, zal op vrijdag 6 juli a.s. grof huisvuil gratis worden opgehaald. Grof huisvuil omvat niet aan bederf onderhevige afvalstoffen, afkom stig uit gezinshuishoudingen, die door afmeting, vorm of gewicht niet in gesloten plastic zakken kunnen worden aangeboden. De lieer J. Hendrikse zal in de panden Klein Vlaanderen 69-73 een aanne mersbedrijf vestigen, waarin 3 elek tromotoren gebezigd zullen worden met een gezamenlijk vermogen van 11 pk. Betrokkene heeft hiervoor een vergunning ingevolge de hinderwet aangevraagd. Eventuele schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de gevraagde vergunning ontleend aan vrees voor gevaar, schade of hinder kan een ieder gedurende tien dagen na 30 juni 1972 indienen bij burge meester en wethouders van Middel burg. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting, die wordt gehouden in het stadhuis. Lan ge Noordstraat 1 op 19 juli a.s. om 9.00 uur. Inwoners van de gemeente Middelburg kunnen later alleen dan in beroep komen wanneer zij zelf of hun gemachtigde op de genoemde openbare zitting verschenen zijn. Voor degenen, die buiten de gemeente wo nen geldt dit niet. Zij kunnen om eventueel later van hun beroepsrecht gebruik te kunnen maken volstaan met het indienen van een bezwaar schrift. De aanvraag met bijlagen en eventueel ingekomen bezwaarschriften liggen ter inzage op de afdeling Alge mene Zaken van het stadhuis (kamer 15). Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. ::-v: De parkeerautomaat, die'til een poosje nog gedeeltelijk aangekleed op het Damplein staat, zal op maandag 10 juli a.s. om 9.00 uur geheel or.'ibloot worden. Dat betekent dat vanaf dat tijdstip voor het parkeren op het Damplein betaald zal moeten worden. Er wordt dus eenzelfde systeem toegepast als op de Markt, waar al weer enkele jaren bij de automaat parkeertijd gekocht kan worden. Ook op het Damplein moet op alle dagen van de week behalve 's zondags voor het parkeren betaald worden' van 9.00 uur 's mor gens tot 18.00 uur 's avonds. Op zondag, en op andere dagen vóór 9.00 uur en na 18.00 uur kan de auto er dus gratis geplaatst worden. Ondanks de vakanties gaat het werk van de Middelburgse ge meenteraad gewoon door. Extra vergadering gezondheids nota). Op dinsdag 11 juli a.s. om half acht 's avonds wordt in een open bare vergadering de deel-gezond- heidsnota behandeld. Die vergade ring. die dus door eidereen bijge woond kan worden, wordt gehou den in de raadzaal van het stad huis (ingang Markt). Onderwer pen. die in deze deel-nota aan de orde worden gesteld en waarover naar mag worden aangenomen van gedachten gewisseld zal wor den zijn: Ziekenhuisvoorzieningen in de regio. Het ambulancevervoer. Schoolartsendienst. Schooltandartsendienst. Wijkgezondheidscentra. Normale vergadering De maandelijkse raadsbij een komst gaat in juli gewoon door. Op maandag 24 juli a.s. vergadert de gemeenteraad in de raadzaal. Aanvang 14.00 uur. Het heeft al uitgebreid in de kranten gestaan. Vandaag wordt het gebied in de Middelburgse binnenstad, waar maar in één richting gereden mag worden aanmerkelijk uitgebreid. Hier boven zijn de straten vermeld waar nu ook éénrichtingsverkeer wordt in gesteld. Ook de Molenberg (het al geldende éénrichtingsverkeer wordt daar omgedraaid) en de Gravenstraat (het al geldende éénrichtingsverkeer is nog iets uitgebreid) zijn bij de veranderingen nauw betrokken. Op een andere plaats in deze editie van 'De Faam' wordt op de maatregelen nader ingegaan. Hieronder daarom al leen nog een vermelding van de bijko mende verkeersmaatregelen, die in de desbetreffende straten zijn getroffen en die wij graag ter lezing aanbeve len. Langeviele: Op smalle gedeelten stop verboden. Over 2 korte afstanden aan de zuidzijde parkeerverboden (be doeld om het onmiddellijk laden en lossen van vrachtauto's mogelijk te maken). Overigens aan beide zijden parkeren toegestaan. Vlasmarkt: -Stopverbod voor zuidzij de. Parkeermofielijkheden aan noofd- zijde blijven dezelfde als tol heden. Gebruik van parkeerschijf verplicht. Kromme Weele: Stop verbod aan west zijde Aan oostzijde parkeren toege staan, behalve over korte afstand waar een gele streep is aangebracht. Ook hier blijft gebruik van parkeer schijf verplicht. GortstraaU -Parkeerverbod voor oost zijde. Aan westzijde parkeren toege staan, behalve op het smalle gedeelte bij de Varkensmarkt, waar voor beide zijden een parkeerverbod geldt. Varkensmarkt: Geen gelegenheid meer tot park ren. Hoogstraat: Stopverbod voor het smalle gedeelte nabij de Varkens markt. Overigens parkeren aan beide zijden toegestaan. Nieuwe Haven: Parkeren aan bebouw de zijde toegestaan. Onbebouwde zijde blijft gedurende de zomermaanden be stemd voor het onmiddellijk in- en uitstappen van personen uit toeris ten) autobussen. In de overige maan- Tarief Op het Damplein is het parkeerter rein 25 cent voor de eerste ll/a uur en 25 cent voor elk daarop volgend half uur. Voor twee kwartjes kan men er dus twee uur parkeren. Dat is iets goedkoper dan op de Markt, waar voor het eerste uur een kwartje betaald moet worden en ook voor elk daarop volgend half uur 25 cent. Bij de be paling van dit wat goedkopere tarief is overwogen, dat het Damplein ten op zichte van het eigenlijke stadscentrum iets ongunstiger is gelegen. Ruim 125 plaatsen De parkeervakken zijn op dit zo fraaie plein gelukkig niet met witte lijnen aangegeven. Op fraaie en duidelijke wijze geven bakstenen aan waar de auto's geparkeerd dienen te worden. Het Damplein biedt ruim 125 parkeer plaatsen, die vanaf maandag dus voor al door de kortparkeerders benut kun nen gaan worden. Want de bedoeling van het invoeren van betaald parkeren is de beschikbare parkeerruimte zo doelmatig mogelijk te gebruiken. Door deze maatregel wordt voorkomen, dat een langparkeerder b.v. een gehele dag de plaats inneemt, die door 9 a 10 kort parkeerders benut had kunnen wor den. En dat is dachten wij een goede zaak. Vanaf volgende week donderdag 13 juli a.s. zal elke week op donderdagavond van half acht tot half negen een beiaardconcert worden gegeven. Deze reeks om vat zes concerten, zodat de laat ste bespeling op 17 augustus zal plaatsvinden. Er komen vijf gast- beiaardiers het klokkenspel van de Lange Jan bespelen. Op 13 juli de heer J. L. van der Zwart uit Zoetermeer; op 20 juli de heer D. S. Donker uit Sneek; op 27 juli mevrouw Erica Kuit uit Utrecht; op 3 augustus de heer N. Reyn- ders uit Sint-Truiden (België); op 10 augustus dhr. C. Versichen uit Zottegem-Strijpen (België); op 17 augustus de heer P. H. Broerse stadsbeiaardier van Vlis- singen, Veere en Middelburg. 'Diere en vriend'. Woensdagavond 12 juli a.s. op de Markt, waar de dieren- harenavond om zeven uur begint. Grote en kleine dierenliefhebbers zul- Rasdieren zullen op het Marktplein lcn op woensdag 12 juli aanstaande zelf bewonderd kunnen worden. Door hun hart kunnen ophalen. De dan te de PKSCV "Walcheren' wordt name- organiseren hartenavond zal namelijk lijk een tentoonstelling van diverse geheel in het teken van het dier staan. soorten rasdieren ingericht, die ook De Markt te Middelburg is de plaats weer gratis te bekijken is. U kunt. er waar mensen en dieren elkaar kunnen treffen pluimvee, konijnen, cavia's, ontmoeten. Vanaf zeven uur 's avonds sierduiven enz. wordt op het plein voor het stadhuis Ponyshow een grote huisdierenkeuring gehouden. Op het nog resterende gedeelte van de waar iedereen met zijn of haar huis- Markt zal de ponyclub Middelburg om dier gratis aan kan deelnemen. Boven- acht uur een show geven, waarvoor dien zijn er waardevolle geschenken- zo'n tien kleine maar ook grote po- bonnen te verdienen. Zie de adverten- ny's met him jeugdige berijders( sters tic in dit blad. zullen aantreden. Al met al belooft het een bijzonder leuke avond te Tentoonstelling PKSCV 'Walcheren.' worden. Het openluchttheater Tooren- sical 'Hair' te geven. Deze voor- vliedt wordt, en terecht, een van stellingen zullen om half negen 's de mooiste in Nederland ge- avonds beginnen. Dit in verband noemd. Het is dan ook niet ver- met te gebruiken lichteffecten, wonderlijk, dat dit theater in het die pas goed tot hun recht ko- groen meer en meer in de be- men als het wat duister gaat langstelling komt. De 'Openlucht- worden. De voorstellingen zullen spelers' hebben hun voorstellin- om 23.00 uur afgelopen zijn. Hoe- genreeks net afgesloten, Swieber wel dat niet gedurende de gehele komt op 25 juli a.s. en het Thea- voorstelling het geval zal zijn, terbureau De Smet uit Amster- moet er rekening mee gehouden dam heeft het theater op 10 en worden, dat nu en dan het nodige 11 juli a.s gehuurd om er voor- geluid geproduceerd zal worden, stellingen van de succesvolle mu- Op dinsdag 11 juli a.s. om twee uur 's middags zal ons aller Pipo optreden in het Middelburgse openluchttheater Toorenvliedt aan de Koudekerseweg. VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVWVVW/AVWNV^W/VNW HOOG WATER VLISSINGEN Van donderaag 6 tot en met woensdag 12 juli. do. 9.15 en 21.43, vr. 10.28 en 23.02, za. 11.42, zo. 0.12 en 12.43, ma. 1.07 en 13.36, di. 1.57 en 14.24, wo. 2.46 en 15.11. Westkapelle 21 minuten vroeger en Vrouwenpolder 17 minu- en later. Domburg en Zoutelande zijn ongeveer gelijk aan Westkapelle. Hulpcentrum Noord- en Midden-Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmno. 01180-5800 AMBULANCE Bij ongevallen telefoon 01184-3515 BRANDWEER Alarmno. 01180-2233 Door het op zijn plaats hangen van een grote foto opende burgemeester drs. P. A. Wolters van de gemeente Middelburg, vorige week vrijdag de tentoonstelling over de Middelburgse binnenstad 'Waard om te behouden'. Op deze zomertentoonstelling is een groot aantal foto's van Dutchy den Hollander te bewonderen, naast ma quettes en prenten en kaarten, aqua rellen, die allemaal 'n gedeelte van de binnenstad tonen. De foto's dienen min of meer als leidraad; men kan aan de hand daarvan een indruk krij gen van het verschil tussen vroeger en nu. Even te voren waren de ca. vijftig genodigden welkom geheten door mr. J. J. van der Weel, wethouder van culturele zaken en voorzitter van de tentoonstellingscommissie. Hij wilde niet te diep ingaan op alle besprekin- zowel op Walcere al daarbutesnshn gen die gaande zijn over binnensteden, zowel op Walcheren als daarbuiten, maar volstond met het lezen van enkele citaten o.a. enkele van profes sor Aldo van Eyck. Hij sprak de hoop uit dat de bezoekers van de tentoon stelling een lijn zouden ontdekken naar de toekomst in het tentoonge stelde materiaal. Vervolgens bracht hij dank voor het werk dat de foto graaf Dutchy den Hollander had vi richt. Ook de instanties die materia: ter beschikking hadden gesteld o.i het Zeeuws Museum en het Zeeuw: Genootschap der Wetenschappen de gemeente Middelburg en het Docu mentatiecentrum Zeeuws deltagebied. Tijdens de bezichtiging die na de openingshandeling volgde, musiceer den Wannes van de Velde en Flor Hermans, op respectievelijk doedelzak en viool. Ook brachten ze nog enkele liederen ten gehore. De tentoonstelling is tot en met 31 augustus geopend van maandag tot en met zaterdag van 10-17 uur en s zondags van 14.00- 17.00 uur. Onder auspiciën van de Stichting Or gelcentrum wordt op donderdag 13 juli aanstaande in de gereformeerde kerk te Serooskerke een orgelconcert gegeven. Dit traditionele zomeravond concert, waarvoor steeds een zeer grote belangstelling bestaat, zal, even als vorig jaar, worden gegeven door Piet van Egmond. Het programma dat zal worden uitge voerd vermeldt: orgelconcert no 2 van Gecrg F. Handel; Voluntary, John Stanley; Sonate II, Felix Mendels sohn; A Trumpet Menuet, Alfr. Hol- lins; Suite Gothique, L. Boëllmann; 'Dieu parmi nous', Olivier Messiaen. Piet van Egmond besluit zoals ge woonlijk met een improvisatie. Aan vang 20 uur. Vlissingen, tel. 01184-2644. Apotheken: Middelburg, vrijdag 7 juli tot vrijdag 14 juli: L. v. d. Boogert, Korte Delft 12. Middelburg. Vlissingen: vrijdag 7 juli tot vrijdag 14 juli: D. H. v. d. Kleine Mulder Singel 9, Vlissingen, tel. 01184-2730. Wijkverpleegsters. Middelburg en Nieuw- en Sint Joo; land: zr G. A. M. van der Linden Sloehavenstraat 17, Nw. en St. Joos land, tel. 01182-1474. Domburg, Aagtekerke, Vrouwenpol der, Veere, Gapinge en Sint-Lauren zr R. Goor, Vroonstraat 11, Seroos kerke, tel. 01189-1226. Groene Kruis en Oranje-Groene Kruis Souburg en Ritthem: zr. C. Sinke-va Loon. Molenweg 51, tel. 01183-1843. Zoutelande, Koudekerke, Meliskerkt en Biggekerke: zr. N. de Balk, Wes: straat 17, Koudekerke, tel. 01185- 1318. Het is weer de tijd van de Tour de France en dan komt ook de jeugd bij net spel in de tourkoorts. In Middelburg knipte onze fotograaf dit knaapje op zijn 'racefiets'. Een reuze vehikel, zonder zadel, zonder achterspatbord, je hoeft er echt niet zuinig mee te zijn. Wat wil je nog meer? De moeder van deze knaap kan de originele foto gratis krijgen op het bureau van de P.Z.C. Markt 51, Middelburg. Zij ontvangt er dan nog een waardebon van vijf gulden ook. \rtsen: Middelburg: zaterdag 0-24 uur: H. A. Delfos, Rouaansekaai 47, tel. 01180 637. Zondag 0-24 uur: J. de la Hayze Jeisdam 22, tel. 01180-4305. \lleen voor spoedgevallen visites aan ragen vóór 10.00 uur. Spreekuur van 2.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Mid- lelburg-Zuid (alleen patiënten van J. r. Jansen en S. M. P. F. Jansen Schrama) zie onder Souburg, Nieuw and en Arr.emuiden, Dauwendaele en diddelburg-Zuid. Souburg, Arnemuiden, Nieuwland. Jauwendaele en Middelburg-Zuid: dr M. L. v. d. Moer, Stationsplein 1. irnemuiden, tel. 01182-1308. Vestkapelle, Zoutelande en Koudekei e: dr. H. Frima, Duinweg 59, Zoute inde, tel. 01186-282. lomburg: F. G. Vaandrager, West traat 7. Domburg, tel. 01188-1271. 'eere, Oostkapelle, Grijpskerke en Se ooskerke: J. W. Oosterhoff, Markt 12, 'eere, tel. 01181-271. Merenarts: Hoftijzer, Nw. en St. Joosland, tel. 11180-3118, consult alleen via telefoni- che afspraak. Tandarts: .i. H. de Vries, Badhuisstraat 107,

de Faam | 1972 | | pagina 3