PARK MEIVELD - MIDDELBURG trapveldjes tsbaan '*iS kinde] Nieuwe Schroeweg 3 DE FAAM Basisplan binnenstad op 22 juni a.s. in raad HINDERWET Rondivandeling Shoiv ramma Fanfare DONDERDAG 15 JUNI 1972 200 meter een speelweide met spartelvijver; een speelweide met gelegenheid tol dagkamperen. In deze speelweide wordt een sledeheuvel van 4 meter hoogte aangelegd; enkele trapveldjes met verplaatsba re doeltjes; een ruw speelterrein (een bouw speelplaats) waar de kinderen zelf hutten kunnen bouwen e.d.; een aantal schooltuintjes; een zandbak met rolschaatsbaan op de plaats waar nu de rioolzui veringsinstallatie is; Maas zijn de bedoelingen zo duidelijk mogelijk weergegeven. Onze toelich ting kan dus vrij kort zijn. Het plan, zoals u het thans voor u ziet is ontworpen door gemeentewerken en de plantsoendeskundige. Bij het ma ken van het plan is zoveel mogelijk rekening gehouden met allerlei wen sen, die ia de loop van de afgelopen jaren aan ,J\efc gemeentebestuur wer den doorgegeven. Dat gebeurde door brieven van kinderen, door gesprek ken met een schoolklas, die op het stadhuis op bezoek kwam enz. Ook hebben twee leden van het bestuur van de wijkvereniging 'Zuid' zitting in de z.g. 'Werkgroep Meiveld', die zich met het ontwerpen van de plannen heeft beziggehouden. Het ligt in de bedoeling om na de vakanties nog nader met een ieder die daarvoor belangstelling heeft, over de plannen te praten. De kinderen zullen vooral daarbij betrokken worden. De Middelburgse gemeenteraad zal in zijn vergadering van maandag 19 juni a.s. een voorstel behandelen over de aanleg van het Meiveld. Het Meiveld wordt een park, dat in Middelburg* Zuid (tussen de torenflats én het nieuwste gedeelte van de Schroeweg) zal worden aangelegd. Een gedeelte is trouwens al gereed, hoewel dat op enkele plaatsen nog wordt aangepast. Op de afgedrukte tekening van Leo HET,PLAN. Het plan omvat: een kinderboerderij met dierenwei de, waarvoor de bestaande boerde rij aan de Oude Schroeweg ge schikt gemaakt wordt; In een extra vergadering van de Middelburgse gemeenteraad, die op donderdag 22 juni as. om 20.00 uur in de raadszaal van het stadhuis wordt gehouden, zal het zogenaamde basisplan voor de binnenstad worden behandeld. In dit basisplan worden aan de raad de uitgangspunten voorgelegd, die burgemeester en wethouders wil len hanteren bi* het opstellen van het bestemmingsplan voor diver se delen van de binnenstad. Het basisplan stelt het volgende: Krediet vergoeding schade inbraak Prinses Ireneschool. Krediet voor geschikt maken ge bouw Toorenvliedt' voor tijdelij ke dependance 'Driestromen- school'. Vaststelling exploitatie-opzet be stemmingsplan Dauwendaele lb. Idem bestemmingsplan Tooren vliedt'. t/m 24. Aankoop Lange Geere 14, 16, 18, Molendijk 29 en 29a en 1.03.00 ha bouw- en weiland, Se- geersweg 58. Verkoop Domburgs Schuitvlot 9. Verkoop 70.000 m2 grond in plan Dauwendaele 1B aan beleggers. Krediet voor te sluiten pachtont- binding. Beroep tegen weigering toeken ning doorstromingstegemoetko ming door de heer J. C. Vader. Bestemming grond nabij Molenwa ter. Wijziging verordening tarief ont smetting veewagens. Destructieverordening voor de ge meente Middelburg. Zomertentoonstelling in Vleeshal. Krediet van ƒ217.000 voor bouw nieuwe werkplaats met was- en kleedruimte aan Molenwater t.b.v. gemeentebedri j ven Begrotingswijzigingen. Goedkeuring begroting Godshui zen. Verdaging beslissing over bestem mingsplan Spuistraat/Spanjaard straat. Rondvraag. menlijk vermogen van 13,5 pk worden gebezigd. Zitting wordt gehouden op 29 juni a.s. om 10.30 uur. Bekendgemaakt 13 juni 1972. 1. Drie aanvragen om een hinder wet deze week. Schriftelijke be zwaren tegen het verlenen van de vergunningen, ontleend aan vrees voor gevaar, schade of hinder kunnen binnen tien dagen na de vermelde data bij het gemeente bestuur van Middelburg inge diend worden. Voor elke aan vraag wordt ook een openbare zitting gehouden, tijdens welke ieder persoonlijk of bij gemach tigde bezwaren kan inbrengen. De aandacht wordt erop gevestigd, dat inwoners van de gemeente Middelburg later slechts tegen het verlenen van de vergunning in beroep kunnen komen wan neer zij op de desbetreffende zit ting zijn verschenen in persoon of bij gemachtigde. De zittingen worden gehouden in het stadhuis. De gemeente Middelburg vraagt een hinderwetvergun ning voor het oprichten, in werking brengen en in wer king houden van een drukver- hogingsinstallatie waarin een elektromotor met een vermo gen van 25 pk gebezigd zal worden, t.b.v. twee torenflats aan de J. van Reigersberg straat te Middelburg.Zitting op 29 juni a.s. om 11.00 uur. Be kendgemaakt op 14 juni 1972 In afwijking van de algemene regel vergadert de gemeenteraad van Middelburg maan dag 19 juni a.s. niet 's middags, maar 's avonds. Deze vergadering wordt gehouden in de raadzaal van het stadhuis en begint om 20.00 uur. Wanneer u deze vergadering wilt bijwonen, dan bent u hartelijk welkom^ Ingang stadhuis aan de Marktzijde. INTERESSANTE VERGADERING Natuurlijk worden in elke raadsvergadering belangrijke zaken besproken. In de ver gadering van maandag a.s. komen punten aan de orde die ongetwijfeld voor grote groepen van de Middelburgse bevolking van belang zijn. Wij noemen het voorstel over de reconstructie van de Concert- en Gehoorzaal, die 1.300.000,kost, en het voorstel over de aanleg van het Meiveld (zie tekening). Deze punten zijn in het begin van de agenda geplaatst, zodat zij kort na acht uur aan de orde zullen komen. In verband met de ruimte volgt hieronder alleen de agenda. Volgende week hopen wij op enkele voorstellen nog wat nader in te gaan. 10. Eervol ontslag aan de Sanden- burchschool. 11. Verlenging waarneming hoofdleid- sterschap aan openbare kleuter school 'De Pierrot'. 12. Verlenging waarneming hoofdleid- sterschap en benoeming hoofdleid ster in vaste dienst aan openbare kleuterschool T>e Wantewevers'. 13. Voorzieningen aan ols T)e Zuid- burch'. 14. Medewerking art. 72 L.O.-wet ver nieuwing gedeelte gasleiding P.C.- school Noordweg 442. 15. Medewerking art. 72 L.O.-wet voor aanleg cv-installatie P.C.-school Noordweg 442. 16. Aanvullend krediet le inrichting r- k basisschool Dauwendaele. een concentratie van een hoogwaardig winkelcentrum Lange Delf-Geereplan; uitbreiding van de parkeerac commodatie tussen de tangen ten en de kern; handhaving van de verweven heid (men kan in de binnen stad wonen, winkelen, recre- eren in de gebieden rondom de kern; een concentratie van indus triële en ambachtelijke bedrij vigheid in het Z.O. haven )- sector; versterking van de verkeers- aanlrekkende functies in het saneringsplan Achtersingel. Deze vergadering is uiteraard openbaar, zodat een ieder de be raadslagingen over dit onderwerp kan bijwonen. 3. De heer W. A. Nooijens vraagt een hinderwetvergunning voor het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een inrichting (verplaatsbare wagen) voor het bakken van voedings- en genotmiddelen. De inrichting is gevestigd aan de Rentmeesterlaan. Vier elek tromotoren worden gebezigd met een vermogen van 1 pk.Zitting op 29 juni a.s. om 9.00 uur. Bekendmaking 13 ju ni 1972. 1. Notulen. 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken. 3. Reconstructie Concert- en Gehoor zaal. In principe garanderen geld lening van 1.300.000. 4. Aanleg park Meiveld. 5 .Krediet aanleg speciale speelgele- genheid voor peuters aan Nassau- laan. 6. Subsidie project 'Muziek op straat' voor Jeugd en Muziek. 7. Subsidie in kosten reis Middel burgs Kamerkoor naar Helsinki. 8. Aansluiting Nw. en Sint-Joosland op gemeentelijke persleiding. 9. Aanwijzing de heer S. Wisse als tweede vervanger gemeentesecre taris. 1. De V.O.F. Louwerse-Poppe wil een hinderwetvergunning voor het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een rundveehouderij annex mestopslag aan de L. Stom- mesweg. In dat bedrijf zullen elektromotoren met eeen geza Vermeld wordt nog dat de stuk ken die op deze aanvragen be trekking hebben ter inzage liggen bij de afdeling Algemene Zaken kamer 15 stadhuis. wordt afgesloten door het showkorps 'Gorkum'. Om voor zover dat nodig is belang stellenden naar de Markt te lokken, maken beide korpsen voor de aan vang van het programma op de Markt nog marsen door de stad. De Heineken-fanfare start om zeven uur 's avonds vanaf de molen 'Ons Genoe gen' in de Magistraatwijk. Via de Statenlaan, de Schroeweg, de Schroe- brug, Het Groene Woud, de Potten bakkerssingel en de Langeviele gaat men naar de Markt. Het korps uit Gorkum start om half acht vanaf de Markt en loopt via de Lange Delft, de Korte Delft, het Damplein, de Sint- Pieterstraat, de Balans, de Wagenaar- straat en de Lange Noordstraat weer naar de Markt. Zoals reeds eerder werd gemeld wor den de hartenavonden georganiseerd door een speciale commissie, die werkzaam is onder auspiciën van de VVV Middelburg. De serie hartenavonden, die deze zo mer in de Middelburgse binnenstad georganiseerd wordt gaat op zaterdag 17 juni a.s. op spectaculaire wijze van start met een non-stop muzikale show op de Markt. De show die zal worden verzorgd door het chr. showkorps 'Gorkum' en de Heineken-fanfare be gint om acht uur 's avonds en zal du ren tot ongeveer half tien. eindigde 'Gorkum' op de vijfde plaats van de in totaal zestig deelnemende korpsen. Het showkorps 'Gorkum' be staat uit zeventig personen. Vijftig muzikanten en twintig in kleurige uni formpjes gestoken majorettes. Het in strumentarium omvat onder meer zes tien jachthoorns, twaalf trompetten, acht trommen, twee dieptetrommen, een lyra, twee tuba-bassen en twee sousafoons. De heer C. B. Jansen, de hoofdinstructeur van het korps, dat eind 1966 werd opgericht, is er in enkele jaren in geslaagd een uitste kend op elkaar ingespeelde eenheid op de been te brengen, die in binnen- en buitenland al vele successen boek uit zeventig personen. Dit semi-be- roepsgezelschap treedt zeer regelma tig overal in het land op. Niet alleen het goede musiceren trekt de aan dacht. Ook weten deze biermedewer kers het een en ander van show. Ook de Heineken ook, die altijd met het korps meetrekt, heeft niet over ge brek aan belangstelling te klagen. Het muziekgezelschap dat uit 's-Hertogen- bosch komt staat onder leiding van de heer De Rooij. Het chr. showkorps 'Gorkum' behoort tot een van de beste korpsen van dit soort in Nederland. Tijdens het we reldmuziekconcours 1970 te Kerkrade verwierf dit gezelschap de hoogste nationale onderscheiding bij de show wedstrijden. Na drie Amerikaanse bands en een band uit Nieuw-Zeeland Beide gezelschappen zullen tweemaal optreden. De Heineken-fanfare opent het programma om 20.00 uur. Daarna volgt een show van 25 minuten door het korps uit Gorkum. Vervolgens komt de fanfare weer aan de beurt en het ongetwijfeld boeiende schouwspel

de Faam | 1972 | | pagina 3