Deltabakkerij nu ook ambachtelijk Els Hollebrandse exposeert in Kloetinge TOERISTEN IN VOOR DICHTE PARIJS KOMEN DEUREN VVAO-BROCHURES WIJST MEISJES DE WEG NAAR BEROEP Tips voor ae keuken Amusementshal in Domburg geopend NUTTIGE TIPS VAN BUIT. ZAKEN Arrestatie Ziekte Oorzaken Echec Verdovende middelen Lange en dure opleid ing, of zo maar een baantje JUNI 1972 Narigheid voorkomen bij vakantie in buitenland periode, alsmede het nummer van het verzekeringsbewijs. In verband met de mogelijkheid dat men als gevolg van een ongeval niet meer in staat is te verklaren, wie men is, dient men vermelde aanteke ning alsook een opgave met nam en adres bij zich te dragen Heerlijke geuren verspreiden zich door de afdeling 'Ambachtelijke bak kerij' van de Delta Bakkerijen NV te Westkapelle, wanneer daar 's nachts met behulp van een lange 'overschie- ter' de bijzondere broodsoorten die hier gebakken worden uit de gloed nieuwe oven worden gehaald. Brood soorten als tijgerbrood, snijders, stok brood, maanzaadbollen, sesambolle- tjeo en volkorenbrood, waarvan tot voor kort veel mensen dachten dat ze alleen bij de warme bakkers verkrijg baar waren, maar nu dus ook bij alle klanten van de Delta Bakkerijen. De Ambachtelijke bakkerij draait sinds ongeveer half mei met toene mend succes. De directie van de Delta Bakkerijen heeft speciaal voor deze nieuwe afdeling een aantal personeels leden aangetrokken. "Wat de industrië le lijn betreft' zo vertelt de heer H. Bimmel een van de directeuren van Delta Bakkerijen, kun je nog wel eens wat doen met minder vakbekwame mensen omdat het werk aan de be kende broodsoorten als Bums, Juweel, King Com etc. zich vaak beperkt tot lopende-band-werk. Natuurlijk zorgen vakkundige bakkers ook hier voor een perfecte samenstelling van het brood, maar de ambachtelijke bakkerij is toch weer iets heel aparts, vandaar ook speciale mensem "behalve die per soneelsleden kwam er voor de bijzon dere broodsoorten een speciale oven Het is een oven met vier bak-etages met stenen vloeren, waarop de brood soorten hun krokante korst krijgen. Dit wordt nog bevorderd door het inspuiten van stoom tijdens het bak- proces. In tegenstelling tot in vele grote broodfabrieken wordt het brood in de Delta Bakkerijen zeker ben minuut of tien langer in de oven gehouden dan te doen gebruikelijk. Dit komt onder meer ten goede aan de smaak. Het brood dat de ambachtelijke bakkerij verlaat is steeds van een perfecte kwaliteit. Het wordt gemaakt uit on gebleekte bloem van uitstekende kwa liteit. Bovendien staat het brood on der voortdurende controle van het station voor bakkerij en maalderij in Wageningen. Het verwerken van onge bleekte bloem betekent dat er in net brood behalve haast geen vet. ook geen chemische bestanddelen voorko men; iets waar steeds meer nadruk op wordt gelegd. De bijzondere zorg die aan het brood wordt besteed, de extra mankracht, de arbeidsintensivi teit en de apparatuur die voor het bereiden en bakken ervan nodig is, hebben tot gevolg dat de bijzondere broodsoorten doorgaans wat duurder zijn dan het gewone melkbrood. Om plaats te kunnen bieden aan de ambachtelijke bakkerij moest een ge deelte van de meelvoorraad naar el ders verhuizen. Men heeft nu buiten een aantal silo's staan die per stuk vier ton bloem kunnen bevatten. De bloem wordt per tankauto aangevoerd en in de silo's gespoten. Het komt pneumatisch in de bakkerij. Door de toenemende vraag naar produkten uit de ambachtelijke bakkerij, is het niet onmogelijk dat er binnenkort nog een oven bij zal moeten komen. u verhand met liet komende vakan- riseizoen vraagt het ministerie van mitenlandse zaken bijzondere aan lacht van landgenoten, die voorne nens zijn hun vakantie in het buiten and door te brengen, voor liet volgen le: Voor de toelating in een groot antal landen, o.m. Engeland, Portu gal, de Scandinavische landen. Spanji en Zuldslavië, is het bezit van een .eldig paspoort verplicht. Men moet lerhalve tijdig voor liet vertrek con troleren of het paspoort niet is verlo- ïen, dan wel of de geldigheidsduur laarvan niet tijdens het verblijf in iet buitenland afloopt. Het kost namelijk tijd een nieuw paspoort te verkrijgen, dan wel dit te laten verlengen, bij een der Neder landse consulaten in het buitenland. Men moet verder zuinig zijn op het paspoort. De Nederlandse consulaten zijn namelijk niet gerechtigd een nieuw paspoort uit te reieken. wan neer het paspoort is gestolen of wan neer het is verloren. Het dashboard kastje van de auto is geen veilige plaats om het paspoort op te bergen. Dit is evenmin het geval met een colbertjasje dat in verband met de warmte uitgetrokken wordt en over een stoelleuning in een restaurant wordt gehangen. Voor het geval het paspoort onverhoopt toch verloren mocht zijn gegaan, dient men daarvan aangifte te doen bij de plaatselijke politie en daarna contact op te nemen met de Nederlandse diplomatieke ver tegenwoordiging in het land van ver blijf, dan wel met het dichtstbijzijnde consulaat. Na onderzoek kan een do cument voor terugkeer naar Neder land worden verstrekt. Indien geld of reischeques verloren zijn gegaan, kan het Nederlandse con sulaat onmogelijk een lening verstrek ken om de vakantie voort te kunnen zetten. Men dient derhalve ook voor jichtig te zijn met geldmiddelen. Het verdient daarbij aanbeveling het grootste gedeelte van het vakan'iepot- je in de vorm van cheques mede te nemen, aangezien deze in geval van diefstal geblokkeerd kunnen worden en veelal duplicaten kunnen worden verstrekt. Mochten geldmiddelen toch verloren zijn gegaan, dan is de Neder landse diplomatieke vertegenwoordi ging in het land waar men- verblijft dan wel het dichtst bijzijnde consulaat gaarne bereid te adviseren omtrent de snelste wijze van overmaking van gel den uit Nederland, dan wel een voor schot voor terugkeer naar Nederland met de goedkoopste wijze van ver voer te verstrekken. Vrijwililg verzekerden op grond van de ziekenfondswet genieten geen dek king in het buitenland voor de kosten van medische behandeling ingeval van ziekte of ongeval. Verplicht verzeker den hebben deze dekking slechts bij verblijf in enkele landen (men neme voor zijn vertrek contact met het ziekenfonds op) en dat meestal nog slechts op basis van de verstrekkin gen in de desbetreffende landen. Particuliere ziektekostenverzekeringen vergoeden niet in alle gevallen en niet tot elk bedrag de honoraria van in het buitenland geconsulteerde artsen Op de foto: 'Arlc', linoleumsnede. tTot 8 juli a.s. is er werk van de Domburgse kunstenares Els Holle brandse te zien in het atelier 'De Verfmoien' te Kloetinge. Gezien de afmetingen van de expositieruimte kon het maar een bescheiden tentoon stelling worden V2 er zijn een 16-tal tekeningen en grafische werken te zien. De linoleumsneden, waarvan er enkele zeer laag geprijsd zijn, dragen titels als: masker, zeewier, oester, ark, vis ies. Het zijn typische .onderwerpen voor Els Hollebrandse die haar motie ven graag vindt langs de waterkant en in de oosterse culturen. Een drie tal grote pentekeningen waarin enor me insecten kleine mensfiguurtjes be dreigen en op de vlucht, jagen, zijn hoewel ze al eerder op een tentoon stelling te zien waren nog steeds nieuw en een beetje een onverwacht element in het. werk van de door gaans nogal nuchter en weinig drama tisch werkende Els Hollebrandse. Het atelier is geopend: 'op dinsdag- en donderdagavond van 19-22 uur en op zaterdagmiddag van 13-17 uur. Jach thuisstraat 21 te Kloetinge. PARIJS Het zit niet zo erg goed meer met het toerisme in Parijs. Met pasen is het al aardig in het honderd zo niet het duizend gelopen, doordat on telbare vreemdelingen die zich weer eens in de lentezon van de Lichtstad wilden koesteren, bij gebrek aan een hotelkamer bij zonsondergang met de staart tus sen de benen uit de stad hunner dromen af moesten druipen.. Voor zover ze dan niet bereid waren tussen de clochards en de hippies de nacht onder de blote sterrenhemel en de zo romanti sche bruggen van de Seine door te brengen. Niettemin schat men het aantal buitenlanders dat 't maar niet laten kan hun schreden naar Parijs te richten nog altijd op een vlotte drie miljoen per jaar. De oorzaken van het negatieve antwoord op die massale toeloop van de kant der gastheren zijn tamelijk veelvuldig. Vorig jaar benoemde de Parijse gemeente raad in de persoon van een onge lukkige verkiezingskandidaat een nieuwe directeur van het officiële toeristenbureau. Hij zou het wel even klaren, maar het is hem helaas nog niet gelukt. Er werden liefst 12 verblindend fraaie poe zen als 'hostesses' aangesteld, in wier armen —figuurlijk gespro ken natuurlijk iedere nood druftige buitenlandse toerist om advies kon aankloppen. Maar die lieve kinderen hebben het werk ook niet afgekund en bovendien blijft het altijd wat lastig een hotelbed te vinden dat er gewoon niet meer is. Tenzij zo'n vreemdeling dan bereid en in staat is 100 a 200 harde fran ken neer te leggen voor enkele uren verdiende nachtrust (doch zonder ontbijt en warme crois santen). Hotelpaleizen verrijzen, en pas weer door Air France, als giganti sche paddestoelen uit de Parijse aarde, maar de doorsnee-toerist die geen fortuinen te verteren heeft, wordt van die etablisse menten ook niet zo heel veel wijzer. De kleine en soms wat verveloze hotelletjes waar de gas ten door madame persoonlijk van achter haar keukentafel in de loge ontvangen werden, zijn er steeds minder meer bij. Sedert 1950 hebben bijna 200 van die logementen de deuren gesloten, omdat de eigenaars het niet meer zagen zitten. In een vlaag van modernistische gran deur had de regering in die tijd verordonneerd dat elk hotel over een minimum aan sanitair, zo niet comfort moest beschikken, eti dat kost allemaal maar wer- qéld. Terwijl ze hun hand moe hoefden te openen om een ver blindende bom duiten te touche ren van de kant van 'promoto ren'. die op de oude plek van hun bezit en broodwinning een flatge bouw of een veel duurder hotel uit de grond wilden stampen. Met het gevolg dat de laatste overlevenden in de hotellerie voor de bescheiden beurzen a raison van zo'n 20 franken per dag in het seizoen hun kamers wel vier of vijf keer zouden kun nen verhuren. Om van de enige jeugdherberg die Parijs rijk is en' die over 300 slaapplaatsen be schikt maar helemaal niet meer te praten. De nieuwe toeristenbaas die zijn échec nu ook al wel erken nen moet, wijst ter verklaring met een droeve blik naar zijn brandkast waarin de Parijse overheid ieder jaar een fooi van 2,5 miljoen franken stort. Bere kend naar het inwonertal, be steedt Parijs zo slechts één hele frank per hoofd en per jaar aan het toerisme, en indirect dus aan het internationale prestige van de stad. Het Provence-stadje Arles komt voor die post met zes franken over de brug en Pontarlier spant de Franse kroon zelfs met 17 franken. Men heeft natuurlijk ook al wel over weer een nieuwe belasting gedacht, die de vreem deling dan zelf op zijn hotelreke ning zou mogen bijdragen. Maar de minister van het toerisme, die zelf hotelier is, zegt nee. Buiten landers ook nog eens financieel bestraffen omdat ze de euvele moed hebben een paar dagen in Parijs te willen zijn, vindt hij dan toch niet helemaal juist. Doch voor de mensen die het kunnen weten, waartoe die bui tenlandse toeristen zelf ook nog wel eens behoren, is de afgang van het Parijse vreemdelingenver keer niet alléén een duitenkwes tie. In het zomerse hoogseizoen is het bij het Parijse toneel-, muziek- en verdere uitgaansleven, zo beklagen ze zich, de droeve dood in de pot. En ten slotte hebben ze dan op de minzame gastvrijheid van de Parijzenaars ook nog wel eens iets af te dingen. Ook die Parijse charme, vinden ze. is niet helemaal meer wat het eens geweest is. En ook die grief of beschuldiging vindt helaas be vestiging in de ervaringen van het Parijse toeristenbureau. Op dat kantoor had de directeur een lijst gedeponeerd voor Parijze naars die thuis wel eens een buitenlander als bezienswaardig heid wilden ontvangen. De lijst vermeldt sedert een jaar zegge 'en schrijve zes namen en adres sen... en de nota's van ziekenhuizen. Helaas mag niet onvermeld blijven dat met de overbrenging van de stoffelijke resten van een in het buitenland overleden toerist een groot bedrag gemoeid is; men mag derhalve beslist niet nalaten een reisongevallenverzekering ter dek king van deze risico's af te sluiten. Het daarmee gemoeide bedrag "ormt slechts een zeer bescheiden gedeelte ran het bedrag dat men voor vakantie in het buitenland zal besteden. In vele gevallen strekt de wettelijke aanspra kelijkheidsdekking voor automobiel verzekeringen zich niet tot alle landen in Afrika of Azië uit. Landgenoten, die voornemens zijn een reis per automo biel naar een van deze werelddelen te maken, mogen derhalve beslist niet nalaten hun assuradeur te vragen of hun automobielpolis ook dekking geeft tegen de wettelijke gevolgen van ongevallen in de landen, die zij zullen gaan bezoeken. In dit verband zij er nog op gewezen, dat in een aantal landen vreemde automobilisten bij een auto-ongeval slechts aan gevan genneming kunnen ontkomen wan neer een borgsom wordt gestort, ter wijl zij deze landen niet mogen verla ten vóór een schikking met de gelae- deerden of met de nabestaanden van de slachtoffers va het verkeersonge val wordt getroffen. Personen, die onder medische behandeling zijn en die met instemming van hun huisarts een vakantie in het buitenland zullen gaan doorbrengen, doen er bijzonder verstandig aan een in de Engelse of Franse taal gestelde medische verkla ring van hun ziekte, de wijze van behandeling en de samenstelling van de medicijnen, mede te nemen. De buitenlandse arts kan dan in geval van ziekte de behandeling van zijn Nederlandse collega voortzet,ten. Ieder jaar opnieuw kost het dikwijls bijzon der veel moeite vast te stellen of door een toerist, die in het buitenland ziek is geworden of is overleden, een verzekering tegen deze calamiteiten werd afgesloten. Het verdient daarom aanbeveling dat men voor zijn vakan tiereis begint, een van zijn familiele den of kennissen een opgave met de volgende gegevens ter hand stelt: 1.-Bij welke ziekenfonds men ver plicht of vrijwillig verzekerd is. onder vermelding van het registratienum mer, dan wel; 2. de ziektekostenverzekeringsmaat schappij, waabij men een verzekering tegen de financiële gevolgen van ziek te of ongeval heeft afgesloten alsme de het nummer van de polis; 3. gegevens omtrent, de afgesloten reis ongevallenverzekering, bij welke maatschappij afgesloten, voor welke In geval van arrestatie, b>'ivoorbeeld in verband met het veroorzaken van een verkeersongeval, mag men niet nalaten te vragen de Nederlandse di plomatieke vertegenwoordiging of consulaat in te lichten. Genoemde di plomatieke vertegenwoordiging of consulaat kan dan zo nodig adviseren bij de regeling ran de verdediging, o.m. de keuze van advocaat en er verder op toezien, dat het vreemde recht juist, wordt toegepast. Ieder jaar bereiken het ministerie verzoe ken tot opsporing van landgenoten in het buitenland, ten einde hen in te lichten omtret. het plotselig overlij den of ernstig ziek worden van ver wanten in Nederland. Als regel blijven de ter zake door het ministerie onden- nomen pogingen zonder positief resul taat. Derhalve wordt aangeraden ver blijfplaats in het. buitenland ten spoe digste aan een van de verwanten of kennissen in Nederland bekend te ma ken, dan wel in het bijzonder wanneer men korte tijd op één plaats denkt te blijven af en toe telefo nisch contact met. huis op te nemen. De kosten van een en ander vallen erg mee. Het ministerie betreurt het te moeten constateren dat het aantal voorname lijk jeugdige landgenoten, dat in het buitenland wegens smokkel van verdo vende middelen wordt gearresteerd, een stijgende lijn vertoqnt. Zo heeft Harer Majesteits mbassadeur te Te heran zich genoopt gezien in de wchtkmer van de ambassade een waarschuwing op te hangen, waarin de aandacht wordt gevestigd op de strenge straffen, die in Iran aan smokkelaars van verdovende middelen worden opgelegd. Harer Majesteits ambassadeur te Madrid heeft het no dig geacht een folder van dezelfde strekking op te stellen, die aan jeugdi ge toeristen - wordt uitgereikt. Er mo ge met nadruk op worden gewezen, dat. wanneer smokkel van verdovende middelen wordt bewezen, de diploma tieke vertegenwoordiger in het desbe treffende land, noch het consulaat kan voorkomen, dat deze landgenoten dik wijls tot een gevangenisstraf van vele jaren worden veroordeeld. Jeug dige landgenoten dienen zich voorts te realiseren, dat ook het bezit van een geringe hoeveelheid 'drugs' aanleiding tot gevangenisstraf kan vormen en zij dienen zich tevens voor ogen te hou den. dat de praktijk genoegzaam heeft geleerd, dat verdovende middelen in de regel aan de speurzin vap de politieambtenaren of de functionaris sen van de grensbewaking niet ont gaan. Het is voorts in vele landen gebruikelijk het vervoermiddel waar mede smokkelwaar wordt vervoerd, verbeurd te verklaren. Men dient zich derhalve uiterste voorzichtigheid in acht te nemen bij het meenemen van lifters. DEN HAAG In heel Nederland gaan binnenkort de schooldeuren weer dicht achter meisjes die hun schooljaren erop hebben zitten. Ach ter hen ligt de schooltijd, voor hen staat levensgroot de vraag die ieder jaar aan het eind van de schooltijd Tongsalade 300 g gerookte rundertong of gaar mager rundvlees, 400 g aardappelen. 300 g sperziebonen, blikje mandarijnt- tjes 'h ui, 5 eetlepels azijn, 2 eetlepels mandarijnenvocht. peper, zout, mos terd, enkele gewassen slabladen. Schil de aardappelen, was ze en kook ze bijna gaar, snijd ze in kleine blokjes Haal de sperziebonen zonodig af. was ze en kook ze bijna gaar. Laat de mandarijnen uitlekken. Snijd het vlees in kleine blokjes. Maak een saus van de mosterd, de azijn, het mandarijnenvocht, peper en zout. Meng alle ingrediënten door elk aar. Beleg een platte schaal met gewassen slabladen en schep daar de sla op. Garneer met gewassen en fijngesneden peterselie. Deze salade kan met brood een hele warme maaltijd vervangen. Als hij koel bewaard wordt, is het een heer lijk picknick-gerecht. Een éénpersoonsportie levert 270 calo rieën. Eet u er 2 sneden bruinbrood bij. dan levert deze maaltijd u 420 calorieën. Sla met varkensvlees 200 g gaar mager varkensvlees (bv. varkensfricandeau)400 g bloemkool, 1 paprika, 8 zure augurken, 4 tomaten, 1 hardgekookt ei, 1 eetlepel mosterd, 4 eetlepels azijn, peper, zout. enkele gewassen slabladen. Maak de bloemkool schoon, was hem en kook hem 3 minuten in ruim water met zout. Laat de bloemkool afkoelen en snijd hem in roosjes Maak de paprika schoon verwijder het steeltje, het zaad en de vliezen was hem en snijd hem in kleine stukjes. Was de tomaten en snijd 3 ervan in blokjes. Snijd de augurken in plakjes. Vermeng het vlees en de groente. Maak een saus van de mos terd. de azijn, peper en zout. Schep de saus door de sla. Leg enkele gewassen slabladen op een schaal en schep daar de sla op. Garneer met plakjes tomaat en plakjes hardge kookt ei. De salade kan met brood en eventuee een kop soep een volledige warmt maaltijd vervangen. Ook als lunchgr recht is hij heel goed te gebruiken. De portie persoon levert 140 caloru en, 2 sneden bruinbrood 150 calorieën 290 calorieën. In Domburg werd zaterdag 10 jüni een grote nieuwe amusementshal geo pend, die is ingericht in de voormali ge garage van de firma Carlier aan de Weverijstraat. De bedoeling die beide eigenaren hebben, is het bieden van een amusementsfactor voor het plaat selijk toerisme hij een wat minder mooie dag waarop maar weinig men sen naar het strand trekken. De heer Carlier uit Domburg en Loontjes uit Middelburg die de amu sementshal, genaamd 'The Game' in nauwe samenwerking exploiteren, zijn van mening dat er een dringende behoefte aan een gelegenheid als deze bestond. Al meteen na de openstelling voor het publiek, waarbij ook de Domburgse muziekvereniging een be langrijk aandeel had, ontstond er een hele drukte in 'The Game'. Er is in deze amusemtnshal voor elk wat wils: er staan tientallen speelautomaten waaronder flipperkasten, schietkasten, automatische kegelbanen, voetbalspe len, blijarts en penningautomaten. Zo wel van de zijde der Domburgse be volking als van badgasten liet men zich niet lang noden en er waren dan ook ogenblikkeen dat er geen enkele speelkast onbezet was. Voor de amusementshal ligt een vrij groot, eigen parkeerterrein zodat nen praktisch altijd de auto kwijt kan. Ten gerieve van de bezoekers staan er ook verschillende frisdrankautomaten opgesteld en het ligt in de bedoeling om straks ook ijs te gaan verkopen. Opvallend in 'The Game' is de verlich ting die bestaat uit grote gekleurde halve bollen die tegen het plafond zijn bevestigd. Het interieurontwerp is voor een groot deel afkomstig van de Middelburger Piet van Liere en zijn team medewerkers. De hele verbou wing van garage tot amusementshal nam slechts een week of wat in beslag. De grote garagedeur aan de voorkant van het gebouw zijn dichtge maakt en vervangen door een grote deur aan de zijkant van het. pand, die uitkomt op het parkeerterrein Dit wordt mogelijk door het slopen van een boerenbehuizing die tot voor kort naast de garage stond. Het is niet geheel onmogelijk dat de slogan: 'Heeft men pech of wil hef niet, bei dan even drie een drie die het vroegere garagebedrijf voerde, wordt vranderd in: 'Heeft men pech en regent het, bij 'The Game' toch dolle pret'. Ter gelegenheid van de opening zaterdag waren een groot aantal bloemstukken gearriveerd bij wijze van gelukwens. Onder de vele belangstellenden bevond zich ook een aantal leden van de gemeenteraad en het bijna voltallige college van b. en w. voor honderden meisjes actueel isc welk beroep moet ik kiezen, hoe, en waarom? En met dat waarom zitten ze dan meteen midden in de fel- lcvende problematiek dezer dagen waarvan een zekere Marie (die nodig wijzer moet worden) het symbolisch middelpunt is: waarom zou een meis je gaan studeren of een vak le ren? Studeren betekent: opnieuw ipet de neus in de studieboeken die nog maar pas met enige opluchting opzij zijn geschoven. Het baantje ('zomaar een baantje') lokt, met geld en met (vaak vermeende) vrijheid. Ergens op de achtergrond staat bovendien de ge dachten aan trouwdag en huwelijk. De weg van de minste weerstand, de weg naar 'zomaar een baantje', wint te vaak het pleit. VROUW-MET-EEN-VAK Maar: „Een vrouw met een vak is heel gewoon. Een moeder met een vak wordt heel gewoon". Dat zegt de commissie voor beroepenvoorlichting die, met een aantal Nederlandse vrou wenorganisaties, hard ingaat tegen de nog steeds heersende mentaliteit van 'meisjes trouwen toch, waarom dan eerst een lange en vaak dure oplei ding?' Die commissie voor beroepenvoor lichting is al in 1935 ingesteld door de WAO, de vereniging van vrouwen met academische opleiding in Neder land. Ook de nationale unie van Ne derlandse soroptimistenclubs, de bond van vrouwen in bedrijf en beroep, de vereniging voor vrouwenbelangen en de vereniging man-vrouw-maatschap pij zijn in deze commissie vertegen woordigd. Voor de vrouwelijke leerlingen' die in 1972 vwo of havo verlaten heeft de commissie een brochure over beroe pen en opleidingen, universitair en niet-universitair, samengesteld. Naast een pleidooi voor bewuste deelneming aan de huidige samenleving, ook door meisjes, bevat de brochure gegevens over studieduur en andere facetten van wetenschappelijke opleidingen, be roepen op het gebied van het onder wijs, sociaal gerichte beroepen, beroe pen op medisch en aanverwant, ge bied. Over functies op het gebied van handel, industrie en communicatie, van huishoudkunde, land-, bos- en tuinbouw, van kunst en kunstnijver heid. Verder in deze brochure tips over de mogelijkheden van rijksstudievoor- schotten, rijksbeurzen en studiefond sen, een lijstje van aanbevolen lectuur over opleidings- en studiemogelijkhe den, en voor uitvliegers inlichtingena- Iressen voor werken in het buitenland of emigTeren. De brochure heet Waar om. hoe, wat moet ik kiezen?' en is te <oop voor vijftig cent, te storten op gironummer 53 61 85 van de penning- meesteresse commissie beroepenvoor lichting WAO te Oegstgeest.

de Faam | 1972 | | pagina 15