VERKEERS MAATREGELEN Schoo'zwemdan inPoelendaele' Doe-het-zelf zaak Geschiere I 3 Weekenddiensten DE FAAM Suggestie a Suggestie b BROOD VOOR DE EENDJES Suggestie c Suggestie d Suggestie Sanderse Extra vergaderingen gemeenteraad Sticlitin O' Sportbelangen NIEUWS UIT DE POELENDAELE Paspoortzaken ook 's avonds Commissie gemeente werken vergadert *s maandags GROF HUISVUIL v*eT Oft Hearing deel- gezond heidsnota op 8 juni a.s. imiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiii DONDERDAG 1 JUNI 1972 Lange Delft straks verkeersvrij De toeneming van het verkeer heeft er toe geleid, dat met name op dagen dat er veel gewinkeld wordt, de binnenstad vaak verstopt zit met auto's, Dat is niet prettig voor de automobilisten en dat is evenmin leuk voor de mensen, die aan het winkelen zijn. Al langere tijd wordt gezocht naar mogelijkheden om de auto op elegante wijze uit het hart van de stad te bannen. De omvorming van de Nieuwe Burg tot een promenade is een eerste stap in die richting geweest. Die eerste stap is dachten wij met succes ingezet. De volgende schrede zal, naar het zich laat aanzien, zijn het omvormen van de Lange Delft of gedeelten daar van tot een promenade. Tijdens een op 11 april j.l. gehouden bijeenkomst heeft het college van b. en w. aan alle ondernemers uit de Lange Delft en de Korte Delft een aantal suggesties voorgeleegd. Enkele dagen geleden zijn deze sug gesties op kleiner formaat vermenigvuldigd en toegezonden aan deze onder nemers. Een ieder kan de suggesties dus rustig thuis bekijken. Burgemeester en wethouders hebben om een reactie gevraagd. Het is de bedoeling dat in gezamelijk overleg de beste oplossing wordt gekozen. In die bespreking is ge steld, dat wanneer verwerkelijking van een van de suggesties dit jaar niet meer mogelijk is de uitvoering ervan toch uiterlijk volgend jaar zal moeten plaats vinden. Het is dus stellig de bedoeling dat niet te lang wordt gepraat en dat vrij spoedig tot daden wordt overgegaan. Hieronder een omschrijving van de ge dane suggesties. De Lange Delft wordt erfstraat. Alleen rij verkeer met bestemming Lange Delft (bewoners en bezoekers) is mo gelijk. Het doorgaande verkeer wordt geweerd door het niet toe te staan via de oostelijke zijde van de Markt te rijden en door het gedeelte van de Lange-Korte Delft gelegen tussen de Nieuwstraat en het Damplein tot voet gangersgebied te bestemmen. Het rijgedeelte van de straat wordt teruggebracht tot een breedte van 4Va meter, terwijl een strook van 5 meter wordt ingericht als parkeergelegen heid voor 80 auto's. De auto's moeten in dit geval schuin op de stoep wor den geparkeerd. De breedte van de stoepen is respectievelijk 4Va meter en 3 meter. De straat wordt wat de functie be- Het voederen van eenden in ves ten, vijvers e.d. is een geliefde bezigheid. Vooral 's zomers heb ben de eenden het verschrikkelijk goed. Te goed eigenlijk, want op diverse plaatsen is waar te ne men, dat onze gevederde vrien den het brood niet eens allemaal op kunnen. Dat is ook logisch, want de eenden hebben in de zomer minder voeding nodig dan in de winter, omdat de eenden 's zomers ook algen peuzelen. Zeer natuurlijk voedsel dus. In de win ter liggen de zaken anders. Juist dan hebben de eenden behoefte aan extra voedsel. Brood is in het koude jaargetijde echt nodig. Maar het voederen van eenden in de sneeuw gebeurt (en dat is logisch veel minder dan wan neer het zomerse zonnetje groot en klein naar buiten lokt. 's Zomers niet te veel. 's Winters meer. Graag roepen wij de medewer king in van alle eendenvrienden/ en -vriendinnen om het voederen 's zomers te matigen. En als gevoederd wordt werp dan kleine stukjes in het water en geen halve broden, zoals ook voor komt. Wanneer niet al het brood door. de eenden wordt opgegeten komen n.l. de ratten. En hoe meer voedsel, hoe meer ratten. Dat maakt het weer noodzakelijk, dat de ratten worden bestreden. Dat is niet van gevaar ontbloot voor de kleine kinderen bij de vijvers. Het is trouwens ook ge vaarlijk voor de eenden. Dank bij voorbaat voor uw medewerking. treft in vier stukken verdeeld. 1. Van de Markt tot aan de Sint-Jansstraat erfstraat (rijverkeer met bestemming dat gedeelte van de Lange Delft is mogelijk) met bescheiden parkeergele genheid voor dertien auto's. Het rij- verkeer kan via de Sint-Jansstraat de Lange Delft verlaten. Breedte rijgedeelte 4 Va meter. Breedte parkeerstrook (auto's parke ren achter elkaar) 2 meter. Breedte stoepen respectievelijk 7Va meter en 3 meter. 2. Van de Sint-Jansstraat tot de Se- geerstraat uitsluitend voetgangersge bied met mogelijkheid tot bevoorra ding winkels gedurende bepaald ge deelte van de dag. 3. Van de Segeerstraat tot aan de Nieuwstraat erfstraat (rijverkeer met bestemming dat gedeelte van de Lan ge Delft is mogelijk) met bescheiden parkeermogelijkheid voor 17 auto's. Het rijverkeer komt via de Segeer straat dat gedeelte van de Lange Delft binnen en verlaat deze straat via de Nieuwstraat. Zie punt 1 van suggestie b voor breedte straatonderdelen. 4. Van de Nieuwstraat tot het Dam plein uitsluitend voetgangersgebied met bevoorradingsmogelijkheid voor winkels gedurende bepaald gedeelte van de dag. Als suggestie b met dien verstande, dat in erfstraatgedeelten, waar dus rijverkeer toegelaten wordt, de par- keermogelijkheden vervallen. De daar door vrijkomende ruimte wordt benut voor het plaatsen van vitrines e.d. Ook in de voetgangersgedeelten tus sen de Sint-Jansstraat en de Segeer straat en tussen de Nieuwstraat en het Damplein kunnen vitrines worden geplaatst. In de gedeelten waar nog rijverkeer mogelijk is blijven in dit geval de bestaande trottoirs gehand haafd en wordt liet 'rijgedeelte terug gebracht tot een breedte van 5 meter. De Lange Delft en Korte Delft van Markt tot aan Damplein wordt voet gangersgebied met uiteraard bevoor radingsmogelijkheden voor de winkels gedurende bepaald gedeelte van de dag. In de gehele straat woren stro ken gereserveerd voor het plaatsen van vitrines en/of kleine winkelgalerij- jes. Het gedeelte van de Lange Delft tus sen Markt en Segeerstraat wordt voetgangersgebied met bevoorradings mogelijkheden voor winkels. Het ge deelte van de Lange Delft en de Korte Delft tussen de Segeerstraat en het Damplein blijft functie van stroom- straat houden. Het rijverkeer komt door de Segeerstraat de Lange Delft binnen en verlaat deze straat via de Koorkerkstraat en het Damplein. Ondanks de vakantieperiode gaat de volksvertegenwoordiging van de gemeente Middelburg in de komende maanden nog twee maal extra vergaderen. Op donderdag 22 juni om 20.00 uur wordt het onlangs in de commissie ruimtelijke ordening gelanceerde basisplan binnenstad besproken en op dinsdag 11 juli a.s. om 19.30 uur zal de deel- gezondheidsnota onderwerp van bespreking zijn. Het algemeen bestuur van de stichting sportbelangen Middel burg komt hedenavond (donder dag 1 juni) om 8 uur in de raadzaal van het stadhuis voor de eerste maal in openbare ver gadering bijeen. Een ieder kan dus op de publieke tribune van de raadzaal deze vergadering bijwonen. Punten die aan de orde komen zijn o.a.: tarieven sportac commodaties, planning sportac commodaties voor de komende vijf jaar, ballonhal Voorborch en deelname aan Welzijnsraad. Elke maand is het in 'Poelendaele' diplomazwemmen geblazen. Zaterdag 3 juni a.s. wordt er weer afgezwom men voor de diploma's A en B. Het diplomazwemmen begint om 15.00 uur. Het overdekte zwembad zal in verband daarmee vanaf die tijd geslo ten zijn. Ook het buitenbad gaat voor het vrije zwemmen op zaterdag 3 juni a.s. eerder dicht en wel om kwart voor vier 's middags. Dan beginnen n.l. in dat bad zwemwedstrijden. Schoolzwemwedstrijden. De schoolzwemwedstrijden die afgelo pen vrijdag in het overdekte bad werden gehouden zijn een groot suc ces geworden. Vijftien Middelburgse basisscholen kwamen tegen elkaar uit. De aanmoedigingskreten waren niet van de lucht. Het was dikwijls zo spannend, dat de jeugdige toeschou wers niet op de banken konden blij ven zitten. De wisselbeker die door de gemeente beschikbaar was gesteld kon door wethouder Hubregtse voor de eerste maal uitgereikt worden aan de 'Arneburch'. Deze wedstrijden wor den een traditie aldus de wethouders, zodat de 'Arneburch' de beker volgend jaar zal moeten verdedigen. Wellicht doen er dan nog meer scholen mee. De afdeling bevolking van het stadhuis (ingang poortje Lange Noordstraat) is ook óp dinsdaga vonden van 19.00 tot 20.00 uur geopend voor de behandeling van zaken betreffende reisdocumen ten (paspoorten, toeristenkaarten e.d.). Met het oog op de verkeersveiligheid en een vlotte afwikkeling van het verkeer moeten mede als gevolg van het steeds toenemende aantal auto's diverse verkeersmaatregelen getroffen worden. Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen dagen weer diverse besluiten genomen. Hieronder een overzicht. Langeviele Deze straat wordt gesloten voor alle verkeer, behalve voetgangers, in de richting van de Langevielebinnen- brug. Het wordt verboden te stoppen aan de noordelijke zijde van de Lan geviele vóór de percelen 52 tot en met 74 en vóór het eveneens aan de noordelijke zijde gelegen gedeelte van die straat tussen het perceel no. 10 en de Pottenmarkt en aan de zuidelijke zijde van de Langeviele van perceel 13 tot de Pottenmarkt. Het parkeren wordt verboden voor de zuidelijke zijde van de Langeviele vanaf de scheiding tussen de percelen 59 en 61 tot aan de Lange Geere en eveneens aan de zuidelijke zijde vanaf de scheiding tussen de percelen 39 en 41 over een afstand van 18 meter in de richting van de Pottenmarkt. Het stopverbod wordt opgeheven voor beide zijden van het gedeelte van de Langeviele tussen de Potten markt en perceel Langeviele 17. 8 Het parkeerverbod voor beide zij den van de Langeviele tussen perceel no. 17 en de Molenberg wordt opgehe ven. (25 mei 1972). Vlasmarkt Deze straat wordt gesloten voor alle verkeer behalve voetgangers in de richting van de Markt. Een stopverbod voor de zuidelijke zijde van de Vlasmarkt. Het parkeerverbod voor één zijde Zoals gebruikelijk komt de com missie gemeentewerken od de eerste maandag van de maand in openbare vergadering bijeen. Op maandag 5 juni a.s. om 19.30 uur zal dat ook het geval zijn. Een ieder, die de vergadering wil bij wonen is dus welkom in het stadhuis, ingang Lange Noord straat. Grof huisvuil omvat niet aan be derf onderhevige afvalstoffen, af komstig uit gezinshuishoudingen, die door afmeting, vorm of ge wicht niet in gesloten plastic zak ken kunnen worden aangeboden. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. van de Vlasmarkt, jaarlijks wisselend, wordt opgeheven. Het parkeerverbod voor één zijde van de Vlasmarkt, jaarlijks wisselend, wanneer geen gebruik gemaakt werd van parkeerschijf, wordt opgeheven. (25 mei 1972). Kromme Weele Deze straat wordt gesloten voor alle verkeer, behalve voetgangers in de richting van de Vlasmarkt. Er wordt een stopverbod inge voerd voor de westelijke zijde van deze straat. Het parkeerverbod voor één zijde van de Kromme Weele. jaarlijks wisse- selend wordt opgeheven. Het parkeerverbod voor één zijde van de Krome Weele, jaarlijks wisse lend, wanneer geen gebruik gemaakt werd van parkeerschijf, wordt opgehe ven. (25 mei 1972). Penninghoeksingel Er wordt een parkeerverbod inge voerd voor de zuid-oostelijke zijde van het gedeelte van de Penninghoek singel, dat ligt tussen de Kromme Weele en de Penninghoek. Het parkeerverbod voor het ge deelte van de noord-westelijke zijde van deze singel gerekend vanaf de scheidingslijn van de percelen 91-97 over een lengte van zeven meter, in de richting van de Kromme Weele wordt opgeheven. Een stopverbod wordt ingevoerd voor de zuid-oostelijke zijde van de Penninghoeksingel gelegen tussen de Penninghoek en de Stadhuisstraat. Er wordt een stopverbod inge voerd voor de noord-westelijke zijde van de Penninghoeksingel, gelegen tus sen de Kromme Weele en de Stad huisstraat. (25 mei 1972). Sint-Jansstraat. Een parkeerverbod wordt inge voerd voor dat gedeelte van de weste lijke zijde van de Sint-Jansstraat dat ligt tussen de percelen 36 en 54. Het parkeerverbod voor de weste lijke zijde van het gedeelte van de Sint-Jansstraat., bij de Vismarkt en ter breedte van de Vismarkt wordt opgeheven. (25 mei 1972). Varkensmarkl. Een parkeerverbod wordt ingevoerd voor de oostelijke zijde van de Var- kensmarkt voorlangs de percelen 7 tot en met 15. (25 mei). Gortstraat Deze straat wordt gesloten voor alle verkeer behalve voor voetgangers in de richting van Plein 1940. Een parkeerverbod wordt ingevoerd voor de oostelijke zijde van de Gort straat en voor de westelijke zijde van deze straat van perceel 56 tot de Varkensmarkt. (25 mei 1972). Molenberg. Het éénrichtingsverkeer wordt omge draaid. Het verkeer mag nu uitslui tend via de Molenberg in de richting van de Kromme Weele rijden. (25 mei 1972). Vlissingsestraat. Het éénrichtingsverkeer wordt omge draaid. Het verkeer mag nu uitslui tend in de richting van de Varkens- markt rijden. (25 mei 1972). Stadsscliuur. Ook hier wordt het éénrichtingsver keer omgedraaid. Verkeer mag nu uitsluitend richting Vlissingsestraat. (25 mei 1972). Gravenstraat. De rijrichting van het verkeer in deze straat wordt van de Varkensmarkt naar de Gravenstraat. (25 mei 1972). Hoogstraat Deze straat wordt gesloten voor alle verkeer behalve voetgangers in de richting van de Varkensmarkt. Een stopverbod wordt ingevoerd van de noordelijke zijde van de markt tot en met perceel no. 9 en voor de zuidelijke zijde van het gedeelte vim de Hoogstraat vanaf de Vlissingse straat over een afstand van 13 meter in oostelijke richting (25 mei 1972). Nieuwe haven. De Nieuwe Haven wordt gesloten voor alle verkeer behalve voor voet gangers in de richting van de Hoog straat. (25 mei 1972). Schroeweg. Voor het gedeelte van deze nieuwe. Schroeweg dat gelegen is tussen de spoorwegovergang en de kruising Vrijlandstraat - Statenlaan geldt nu een maximumsnelheid van 50 km per uur. Gezien het karakter van deze weg (2-baans, 4-stroken) is besloten een maximumsnelheid van 70 km per uur toe te staan. (24 mei). Alle besluiten moesten in het kort worden weergegeven. Uiteraard is het mogelijk over de diverse besluiten nadere inlichtingen in te winnen bij de afdeling algemene zaken van het stadhuis (kamer 15). De achter de besluiten vermelde data geven aan wanneer deze besluiten ter openbare kennis gebracht zijn. Iedere belanghebbende kan beroep in stellen tegen een of meerdere van de besluiten bij de kroon binnen 30 da gen na genoemde data. Het beroep schrift moet worden ingediend bij de commissaris van de koningin in Zee land te Middelburg. De deel-gezondheidsnota, waaro ver wij in de laatste twee edities van deze rubriek het een en an der vertelden wordt zoals elders is vermeld op dinsdag 11 juli a.s. door de gemeenteraad behandeld. Op onderdag 8 juni a.s. om 19.30 uur zal in het stadhuis een hearing over de inhoud van deze nota worden gehouden. Een ieder die wil komen luisteren of mee praten over de in deze nota aan de orde gestelde onderwerpen is dan dus welkom. Grof huisvuil In die wijken waar op maandag huisvuil wordt opgehaald zal op vrijdag 2 juni a.s. (de eerste vrijdag van de maand) weer grof huisvuil worden opgehaald. Een drukke bedoening was het vrij dag 27 mei in het Middelburgse over dekte zwembad 'Poelendaele'. Onge veer driehonderd kinderen van vijf tien verschillende Middelburgse basis scholen namen deel aan een zwemdag, georganiseerd door de zwemvereni ging 'Luctor', het bureau sport- en jeugdzaken van de gemeente Middel burg en door de Stichting Sportbelan gen. Het programma dat 's morgens al om half tien begon, vertoonde de volgen de onderdelen: 25 meter schoolslag, 50 meter enkelvoudige rugslag, 50 me ter schoolslag, 25 meter enkelvoudige rugslag en in totaal acht series esta fette van 4 x 25 meter. Alle program ma-onderdelen golden zowel voor jon gens als meisjes. De beste resultaten werden behaald door de Arneburch school: 103 pun ten. Deze school kreeg de eerste prijs, een fraaie beker en bovendien ook nog een wisselbeker, beschikbaar gesteld door de gemeente Middelburg. De tweede en derde prijs, in de vorm van een fraaie standaard, kwamen terecht bij de Sandenburch- en de Drie Stro- menschool. De prijzen werden uitge reikt door wethouder van onderwijs de heer M. A. L. Hubregtse. In een korte toespraak die hij aan de over handiging van de prijzen vooraf liet gaan, merkte de wethouder op, dat HOOG WATER VLÏSSINGEN Van donderdag 1 juni tot en met woensdag 7 juni. Do. 4.21 en 16.41, vr. 5.03 en 17.21, za. 5.49 en 18.06, zo. 6.41 en 18.59, ma. 7.39 en 20.00, di. 8.46 en 21.09, wo. 9.55 en 22.21. Westkapelle 21 min. vroeger en Vrouwenpolder 17 min. later. Zoutelande en Domburg zijn ongeveer gelijk aan Westkapelle. 3 EN 4 JUNI 1972 Hulpcentrum Noord- en Midden-Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmno. 01180-5800 AMBULANCE Bij ongevallen telefoon 01184-3515 BRANDWEER alarmno. 01180-2233 men wil proberen van deze zwemda- gen een traditie te maken. „We gaan ze dan in de vakantie houden", aldus de wethouder, die vond dat er uitste ken gezwommen was. „Jullie hebben natuurlijk voor je school gezwommen, maar toch wel een beetje voor jullie zelf", aldus de heer Hubregtse. Aan het eind van zijn toespraak zwaaide hij ook de organisatoren van de zwemdag lof toe. Artsen: Middelburg: zaterdag 0-24 uur: J. Z. S. Pel, Rouaanse Kaai 11, tel. 01180-2585; zondag 0-24 uur: mevrouw J. Pel-Mel- link, Rouaanse Kaai 11, tel. 01180-2585. Alleen voor spoedgevallen visites aan vragen vóór 10.00 uur. Spreekuur van 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur Mid delburg-Zuid (alleen patiënten van J. J. Jansen en S. M. P. F. Jansen- Schrama) zie onder Souburg, Nieuw- land en Amemuiden. Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke zo.: H. Prima, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-282. Domburg: F. C. Vaandrager. Weststr. 7, Domburg, tel. 01188-1271. Souburg, Arnemuiden en Nieuwland: za., zo. Th. Bloos, Kanaalstraat 70, Souburg, tel. 01183-1212. Veere, Oostkapelle, Grijpskerke en Se- rooskerke. A. C. Kousemaker, Toren straat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. Dierenarts: za., zo. E. P. Oldenkamp, tel. 01186- 287. Tandartsen: A. H. Oort, Tobagolaan 6, Vlissingen, tel. 01184-4390. H. A. Reddingius, Badhuisstraat 11, Vlissingen, tel. 01184-2481. Apotheken: Middelburg: vrijdag 2 juni tot vrijdag 9 juni: A. Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg. Vlissingen: vrijdag 2 juni tot vrijdag 9 juni: D. H. v. d. Kleine Mulder, Sin gel 9, Vlissingen, tel. 01184-2730. Wijkverpleegsters: Middelburg en Nieuw- en Sint-Joos- land: zr. A. Jasperse, Nassaulaan 169, tel. 01180-2919. Domburg, Aagtekerke, Vrouwenpolder, Veere, Gapinge en Sint-Laurens: za. zo. zr. M. C. v. d. Slikke, Domburgse- weg 22, Oostkapelle, tel. 01188-1472, (b.g.g. 1390). Groene Kruis en Oranje-Groene Kruis: Souburg en Ritthem: za., zo. zr. W. Verhagen-Westerbeke, Burg. Stemer- dinglaan 119, tel. 01183-1541. Zaterdag j.l. werd in de Gortstraat te Middelburg de nieuwe Doe het zelf zaak van de heer G. Geschiere geo pend. Het pand, dat de heer Geschiere met behulp van enkele vrienden in een paar maanden tijd heeft ver bouwd en ingericht, was vroeger in gebruik bij een pedicure. Van de oor- spronkelijke functie van het gebouw is niets meer te herkennen; de heer Geschiere die vroeger in de bouw werkzaam is geweest, heeft er heel iets anders van gemaakt. Van de heer Van Liere gaf adviezen voor het aan brengen van kleuren in de zaak. De heer Geschiere heeft de beschik king over een aanzienlijke ruimte, weliswaar smal, maar de lengte be draagt zeker twintig meter. Het voor ste gedeelte van de winkel is bestemd voor de verkoop van allerlei materia len voor de rasechte doe-het-zelver zoals gereedschappen, onderhoudsma- terialen als verf en bijts, bevestigings materiaal en wat dies meer zij. Achter in de zaak is een voor zover de heer Geschiere althans bekend voor Middelburg unieke houtkeuze stelling, waarin allerlei soorten hout opgeslagen liggen in zes verschillende maten. De heer Geschiere levert ook diverse meubelzelfbouwpaketten. Net even voor het trapje dat overigens maar twee treden telt dat naar de zagerij voert, is een klein zitje gecreëerd door middel van een wandtafel en een paar barkrukken. Hier kan de heer Geschiere zijn klan ten rustig van advies dienen indien zulks gewenst is. De zagerij dient tevens als opslagplaats voor de zwaar dere soorten hout en plaatmateriaal. Om ruimte te besparen is overal zo veel mogelijk gebruik gemaakt van wandrekken. De fraaie etalage werd ingericht door de Middelburgse eta leur Ad de Werk. Vrijdagavond was er een openingsre ceptie in de nieuwe zaak en tal van vrienden, bekenden en relaties van de heer Geschiere maakten van deze ge legenheid gebruik om hem geluk te komen wensen. Natuurlijk ontbraken de nodige bloemen niet bij het ope ningsfestijn. Om de klanten van de feestelijkheden mee te laten profite ren, kreeg men zaterdag op alle arti kelen 10 procent korting. Zoutelande, Koudekerke, Meliskerke en Biggekerke: zr. J. Mijnders. Zuid straat 14, Zoutelande, tel. 01186-325. I IS DIT UIV KIND? I S De moeder van deze jeugdige wielerenthousiast kan de originele foto gratis afhalen op het bureau van de PZC, S Markt 51, Middelburg. Haar wacht bovendien een waar- 3 debon van vijf gulden. 3

de Faam | 1972 | | pagina 3