KUNSTWERK OP BURGPROMENADE Zaterdag a.s. Hercules-sportdag Tweede Ford garage in Vlissingen I IS DIT UW KIND? Middelburgse raad vergadert maandag a.s. Van, voor en over vrouwen 3 Weekenddiensten BESTEMMING 'MODDERPOELEN' DAUWEND AELE TENTOON STELLING KIMPE NOG EEN COMMISSIE VERGADERING OOK 'S AVONDS OM EEN PASPOORT NIEUWS UIT POELEND AELE GROF HUISVUIL DE FAAM Hals in de watten Hemelvaartsdag, 13 en 14 mei '72 Hulpcentrum Noord- en Midden-Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmno. 01180-5800 AMBULANCE Bij ongevallen telefoon 01184-3515 BRANDWEER alarmno. 01180-2233 Artsen: Hemelvaartsdag 0-24 uur: C. F. Fru- mau, Groenmarkt 17, tel. 01180-2635. Middelburg. Middelburg: zaterdag 0-24 uur: M. Rev erse, Seisweg 29; tel. 01180-3456. zondag 0-24 uur: A. W. Boerwinkel, Noordweg 214. tel. 01180-2460. Alleen voor spoedgevallen visites aan- Sinds kort prijkt op de Burgprome nade in Middel burg een kunst werk van de Am sterdamse beeld houwer Wessel Couzijn. Veel van de voorbijgangers zullen er in het begin wel wat vreemd tegenaan hebben gekeken en zich hebben af gevraagd: 'Wat moet dat nu weer verbeelden?' De meesten van hen zullen wel niet de tijd genomen heb ben om het kunst werk eens even wat nader en van verschillende kan ten te bekijken. Wanneer men dat doet, blijkt duide lijk dat hier spra ke is van een dy namisch beeld; het vertolkt op plastische wijze 'beweging'. Men kan er de gratie van een vis, of zo men wil een vogel in ontdekken. De naam van het kunstwerk, dat da teert uit 1961, is echter 'De molen'. Gezien het ele ment beweging dat er in zit en de draaiende lijn be slist niet verkeerd gekozen. vragen vóór 10.00 uur. Spreekuur van 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur Mid delburg-Zuid (alleen patiënten van J. J. Jansen en S. M. P. F. Jansen- Schrama) zie onder Souburg, Nieuw- land en Amemuiden. Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke en Domburg: F. L. Berghauser-Pont, De Casembrootstraat 26, Westkapelle, tel. 01187-234. Souburg, Amemuiden en Nieuwland: Hemelvaartsdag, G. A. v. Bockel, Ka naalstraat 89, Souburg, tel. 01183-1500. za. en zo. M. L. v. d. Moer, Stations plein 1, Amemuiden. tel. 01182-1308. Veere, Oostkapelle, Grijpskerke en Se- rooskerke: Becker, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Dierenarts: J. Hoftijzer, tel. 01180-3118, consult alleen na tel. afspraak. Tandartsen: Hemelvaartsdag: A. Peeters, Houtkaai 7. Middelburg, tel. 01180-2565. za. en zo. H. H. de Vries. Badhuis straat 107. Vlissingen, tel. 01184-2644. Apotheken: Hemelvaartsdag, J. H. Tan-Meijer, yVVWVWVVVNvVVVVWW/AVvVWVVVWVVVVVVVVVVVVVVVYVv HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 11 tot en met woensdag 17 mei. do. 0.03 en 12.31, vr. 0.47 en 13.15, za. 1.27 en 13.55, zo. 2.08 en 14.37, ma. 2.54 en 15.23, di. 3.44 en 1612, wo. 4.36 en 17.03. Westkapelle 21 min. vroeger en Vrouwenpolder 17 min. later. Zoutelande en Domburg zijn ongeveer gelijk aan Westkapelle. Scheldestraat 26, tel. 2025. za. en zo. J. M. H. v. d. Sande, Badhuisstraat 22/24 Vlissingen, tel. 01184-2066. Hemelvaartsdag 11 mei: L. v. d. Boo- gert, Korte Delft 12, Middelburg. Vrijdag 12 mei tot vrijdag 19 mei 1972 A. Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg. Wijkverpleegsters: Middelburg, Nieuw- en Sint Joosland: Hemelvaartsdag: zr N. Heyboer, Prin ses Marijkeplein 11. tel. 01180-3615. za. en zo. zr B. W. v. d. Logt, Bierkaai 9b, tel. 01180-7396. Domburg, Aagtekerke, Vrouwenpolder, Veere, Gapinge en Sint-Laurens: zr M. v. d. Slikke, O.Domb.weg 22, Oostka pelle, tel. 01188-1472. Groene Kruis en Oranje-Groene Kruis Souburg en Rit them: zr W. Minet- Huber, Zuiderzeestraat 8, tel. 01183- 1736. Zoutelande, Koudekerke, Meliskerke en Biggekerke: zr J. Mijnders, Zuid straat 14, Westkapelle, tel. 01186- 325. Zaterdag 13 mei aanstaande zal in Middelburg in de sporthal en op de voetbalvelden van Middelburg I aan de Nadorstweg de traditionele jaar lijkse sportdag van Hercules NV wor den gehouden. Hieraan zullen meer dan 500 personeelsleden deelnemen. Zij zijn afkomstig uit de bedrijven te Den Haag, Zwijndrccht en Middel burg, alsook van een zusterbedrijf van Forddealer voor Walcheren M. de Dreu en Co's NV in Vlissingen opende op donderdag 27 april j 1. een tweede bedrijf in de Scheldestad. liet nieuwe bedrijfspand ligt vlak om de hoek van Paul Krugerstraat en Industrieweg. Het nieuw betrokken bedrijf was voorheen in gebruik bij de heer Wcsl- strate. Ter gelegenheid van de inge bruikstelling van de nieuwe bedrijfs ruimte die over twee panden is ver deeld, organiseerde De Dreu een im posante autoshow waarin een groot aantal Ford-modellen werd ge toond. In tijd van drie dagen zo lang duurde de show kwamen maar liefst twee a drieduizend mensen een kijkje nemen. Het duurde dan ook niet lang of op verschillende auto's prijkte een kaartje met 'verkocht'. In het middelpunt van de belangstelling stonden de nieuwe Ford Granada, de Consul 4-deurs en de Consul coupé. Voor de bezoekers van de Ford-show was een quiz georganiseerd waarin aantrekkelijke prijzen vielen te win nen. Er waren o.a. een autoradio, een set mistlampen en nog tal van andere auto-accessoires. Speciaal voor de show waren de beide bruggen in de garagehal met bloemen versierd, ter wijl er hier en daar ook door de hal bloemen stonden opgesteld die de show een feestelijk tintje gaven. Een kopje koffie verhoogde de gezellig heid. De bedrijfsleider van het nieuwe bedrijf is de heer J. M. van der Jagt, die tevens bedrijfsleider is van het reeds bestaande pand op de hoek Paul Krugerstraat-Singel. Hercules NV, de NV Chemische Verf- stoffenfabriek v/h L. Th. Ten Hom in Maastricht, een 100 pet dochter van Hercules Incorporated. Hercules Middelburg, dat ditmaal or ganisator van de jaarlijkse sportdag is, heeft voor 13 mei een aantrekke lijk programma opgesteld. In de sport hal zullen tafeltennis- en volleybal wedstrijden tussen de diverse teams uit de vier vestigingsplaatsen worden speeld. Er wordt daar eveneens ge klaverjast. Op de voetbalvelden van Middelburg I wordt een vierkamp gehouden. Deze zal bestaan uit skilo pen, kogelstoten, steile wand, estafette hardlopen, doelschieten en het betre den van een evenwichtsbalk boven een waterbassin. De constructie van het waterbassin dat een inhoud heeft van 50.000 liter heeft men mede met hulp van de gemeenteautoriteiten kunnen realiseren. De wedstrijden beginnen 's-morgens om 10.00 uur en eindigen 's-middags om 16.30 uur, waarna de Managing Director van Hercules. NV, de heer C. Muys, de prijzen zal uitreiken. Vrouwen maken wel hun gezicht op, maar vergeten meestal de hals. En dat is geheel verkeerd, volgens de Amerikaanse huidarts dr. Frederick Urbach. In de medische rubriek van Ladies' Home Journal adviseert hij vrouwen om ook de hals te bedekken met basiscrême en poeder of andere make-up en wel tot aan de halslijn van jurk of blouse. Dat kan dus een heel geknoei worden, maar de dokter zegt dat we het toch maar moeten doen: niet vanwege het mooi, maar omdat die make-up de halshuid zacht en jong houdt. Alle vrouwen, waar ze ook wonen, zouden volgens dr. Urbach buitenshuis altijd make-up moeten dragen om de huid te beschermen. Volgens hem is daarbij een anti-zonnebrandcrême de beste basis onder de gekleurde make up. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll! s In verband met Pinksteren komt de volksvertegenwoordiging van de Zeeuwse hoofd stad al op maandag 17 mei a.s. in vergadering bijeen. Het is uiteraard een open bare vergadering, zodat een ieder op de publieke tribune welkom is (ingang Markt- zijde). De agenda vermeldt dit keer 33 punten. Naar voren springende onderwerpen zijn ongetwijfeld de voorstellen betreffende de bouw van een ballon-sporthal bij het sportpark aan de Breeweg; de uitbreiding van het Centrum voor Vakopleiding voor Volwassenen; de samenstelling van de culturele raad; de maatregelen tot behoud van groenvoorziening die door aardgas bedreigd wordt/kan worden; het aanvullende krediet voor de restauratie van de Kuiperspoort. Uiteraard komen ook weer diverse onderwijsvoorstellen aan de orde. Hieronder een overzicht van de op de agenda staande punten in volgorde van be handeling. De vergadering begint om 14.00 uur. 1 Notulen vergadering 21 februari 1972. 2 Mededelingen en ingekomen stuk ken. 3 Bouw ballon-sporthal en in principe garanderen van rente en aflossing daarvoor te sluiten geldlening. De Stichting Sportbelangen Middel burg heeft plannen ingediend voor de bouw van een ballon-Sporthal op het parkeerterrein bij het sportpark Voor- borch-Breeweg. Dit in verband met de grote behoefte aan overdekte sport accommodatie. Totale kosten 200.000. 4, 5 en 6 Behandeling bezwaren tegen weigering doorstromingsvergoeding door de heer A. Geensen H. G. van Heuven en J. F. H. Meerman. In alle drie gevallen wordt de raad voorgesteld het beroep ongegrond te verklaren, aangezien niet voldaan wordt aan de eis, dat de maandhuur van de nieuwe woning hoger moet zijn dan het bedrag dat ontstaat wan neer 9 pet van het jaarlijks aan inkomsten en of loonbelasting ver schuldigde bedrag wordt genomen. 7 Krediet van 313.335 voor uitbreiding Centrum Vakopleiding Volwassenen. Het Centrum voor Vakopleiding voor Volwassenen aan de Kleverskerkse- weg zal wanneer de raad de benodig de kredieten beschikbaaf stelt binnen kort worden uitgebreid. Gevraagd wordt om een krediet van 315.000. Door een verhoging van de huurprijs, die bij het rijk in rekening wordt De bewoners van het complex 170 woningen in Dauwendaele hebben allemaal een brief in de bus gekregen, waarin zij worden uitgenodigd op maandag 15 mei a.s. om 20.00 uur aanwezig te zijn in 'De Hoeksteen'. Vertegenwoordigers van het ge meentebestuur en het bestuur van de woningbouwvereniging Middelburg willen op die bijeen komst met de desbetreffende be woners overleggen welke bestem mingen het beste gegeven kunnen worden aan de nog braak liggen de stukjes grond bij de woningen die tot het meer genoemde com plex behoren. Die stukjes grond worden nogal eens misbruikt voor het storten van vuil. In tijden dat er veel regen Valt zijn het kleine modderpoelen Hope lijk zullen v.elen aan de invitatie gehoor geven, zodat in gezamen lijk overleg tot de beste oplos sing gekomen kan worden. gebracht zullen uit deze investering, naar wordt verwacht, geen nadelige financiële gevolgen voor de gemeente voortvloeien. 8 Benoeming hoofdleidster 'De Krab- beljacht.' Voorgesteld wordt mevrouw J. D. van der Graaf-Van de Velde te Middelburg te benoemen tot hoofdleidster van deze kleuterschool die staat aan de Schepenenhof nr 1. Zij zal bij benoe ming mevrouw M. J. Blom-Beijer op volgen, aan wie op haar verzoek eer vol ontslag is verleend. 9 Benoeming hoofd derde openbare basisschool in Magistraatwijk. Drie personen zijn voorgedragen voor de benoeming tot hoofd van de derde openbare school voor gewoon lager onderwijs in de Magistraatwijk. 1 F. J. P. van de Wege te. Hoedekens- kerke; 2. J. H. A. Kooning te Baarland en 3. L. Eikenhout te Spijkenisse. 10 Vakature bestuur Stichting Middel burgse Schouwburg Voorgesteld wordt de heer D. Boog- erd te benoemen tot lid van dit bestuur in de vakature van de heer drs. M. Beinema. 11 Benoeming leden Kulturele Raad Aan de raad wordt aanbevolen de volgende acht personen te benoemen tot lid van de onlangs in het leven geroepen Kulturele Raad. 1. mevrouw M. Adriaanse-Quint; zij beweegt zich op het gebied van het muziek- en andere vormen van het kulturele leven; 2. mejuffrouw E. A .Binkhorst; zij kan geacht worden uit de museale sector afkomstig te zijn, zij is schil deres, tevens lerares aan een school voor voortgezet onderwij; 3. de heer C. B. Bisschop, wonende te Vlissingen doch werkzaam te Middel burg, de heer Bisschop is vertrouwd met de problemen rondom de schouwburg en de openbare leeszaal, hij is leraar en conrector aan een school voor voortgezet onderwijs. 4. de heer P. de Jong, beeldhouwer en actief in het organisatie leven op het terrein van de kunst; 5. de heer B. Oostrom, stafmedewer ker van de Stichting Sociaal Kultureel Opbouwwerk 't Trefpunt; in die func tie heeft de heer Oostrom veel contac ten met de jeugd; 6. de heer C. W. Bergman, vertrouwd met de amateuristische kunstzinnige en muzikale vorming en met heden daagse kunstvormen; 7. mevrouw A. Bogaert-Roeleveld, naar voren gebracht door twee toneel verenigingen; 8. de heer -W> Melse, bestuurslid van een muziekvereniging. De Kulturele raad bestaat Uit tenmiri- ste 9 en.ten hoogste 15 leden. Eén lid wordt door b. en w. uit hun midden aangewezen, terwijl de gemeenteraad vier raadsleden moet aanwijzen. Voor lopig worden twee plaatsen dus open- Nog tot en met zaterdag 13 mei a.s. kunt u een bezoek brengen aan de tentoonstelling van werk van Reimond Kimpe, die in de Vleeshal van het stadhuis wordt gehouden. Openingstijden: 14.00- 18.00 uur en op vrijdagavond van 19.00-22.00 uur. Toegangsprijs 0,50 per persoon. Tot nu toe bekeken al 700 personen het geëxposeerde werk. gehouden. De heer mr. J. J. van der Weel is door b. en w. aangewezen als lid. De raad moet dus nu vier leden uit zijn midden aanwijzen. Het is de bedoeling, dat de kulturele raad op 1 augustus a.s. van start gaat. 12 2e wijziging spaarverordening 13 Wijziging Bezoldigingsverordening 14 Meubilair en leer- en hulpmiddelen voor W. Teelinckschool De raad wordt voorgesteld ingevolge art. 72 medewerking te verlenen voor het aanschaffen van schoolmeubilair en leer- en hulpmiddelen t.b.v. de Willem Teelinckschool. 15 aanvullende kredieten voor scho lenbouw Door de stijging van de bouwkosten en het verwerken van enkele wijzigin gen zijn de stichtingskosten van de 2e P. C. kleuterschool en de 2e P. C. lagere school in Dauwendaele aan de Torenhofstraat hoger geworden dan aanvankelijk was begroot. De raad wordt voorgesteld aanvullende kredie ten beschikbaar te stellen tot een totaal bedrag van 78.546. Tevens wordt voorgesteld een krediet voor de eerste inrichting tot een bedrag van 85.000 te verstrekken voor de lagere school. 16 Wijziging statuten Stichting Sport belangen De raad heeft gevraagd of de be stuursvergaderingen van de stichting sportbelangen in beginsel openbaar kunnen zijn. Dit gebeurde bij de be handeling van een statutenwijziging. Het stichtingsbestuur kan daarmede instemmen, zodat de vergaderingen openbaar zullen worden. De benoe ming van leden van de stichting zal volgens het voorstel dienen te geschie den door het college van b. en w. 17 Voorbereidingsbesluit gedeelte Dauwendaele I A Zoals al eerder ook in deze rubriek is medegedeeld zal de Stichting Federa tieve Bibliotheekcentrale Zeeland op de hoek van de Roozenburglaan en de Dauwendaelsestraat een gebouw bou wen. Aangezien het bouwplan niet ge heel overeenstemt met het vastgestel de bestemmingsplan wordt aan de raad voorgesteld voor het betreffende gebied een voorbereidingsbesluit te nemen. Via die weg kan op korte termijn met medewerking van gedepu teerde staten een bouwvergunning worden afgegeven. 18 Vaststelling bestemmingsplan Toorenvliedt Het gaat hier om het gebied dat wordt begrensd door de Koudekerkse- weg, de D. Rijkerstraat en de west grens van het complex Vijvervreugd. In dit plan dat aangepast is aan de nieuwe voorschriften op het gebied van de ruimtelijke ordening is ook het park Toorenvliedt opgenomen. De huidige bestemming van de gronden ten oosten van het complex Vijver- vreugd van tentoonstellingsterrein is gewijzigd in een bestemming voor openbare en bijzondere doeleinden, to- dat ter plaatse de bouw kan plaatsvin den van een werkplaats voor de Werkplaatsen Walcheren en de stich ting van een schoolgebouw voor de chr. detailhandelsvakschool. In het vorige week in deze ru briek opgenomen lijstje ontbrak nog een commissievergadering. Op woensdag 10 mei a.s. om 17.00 uur komt n.l. de commissie voor culturele zaken in het stad huis in openbare vergadering bij een. Punten die aan de orde ko men zijn de culturele raad en de Kuiperspoort. Afgelopen dinsdag was de afde ling bevolking van het stadhuis voor de eerste maal dit seizoen van 7 tot 8 's avonds geopend voor zaken betreffende reisdoku- menten: paspoorten, toeristen- kaarten, e.d. Genoemde afdeling zal tot en met 27 juni a.s. elke dinsdagavond van 7 tot 8 uur geopend zijn. Met enige nadruk vermelden wij dat dan uitsluitend paspoorten, toeristenkaarten e.d. aangevraagd en afgehaald kunnen worden. Ook brengen wij nu al onder de aandacht dat de ge meente op Pinkster drie niet werkt. Op 23 mei a.s. kan men dus niet terecht. Overigens bent u natuurlijk ook elke werkdag van 8 tot 12.00 uur 's morgens op de afdeling bevol king welkom voor de afhandeling van de hierboven genoemde za ken. Komt u nu, en niet vlak voor uw vakantie. De wachttijden zijn nu nog niet lang en liet gewenste dokument is nu nog snel in uw bezit Met de feestmuts op wordt je niet iedere dag gefotogra- 9 feerd. Daarom wel een plaatje om te bewaren. De moe der van deze jongeman kan de originele foto plus een waardebon van vijf gulden gratis afhalen op het bureau s van de PZC, Markt 51, Middelburg. Hemelvaartsdag. Het zwembad zal op Hemel vaartsdag geopend zijn op de vol gende uren: 10.00-12.00 uur en 14.00-17.00 uur. Diploma's Zeven E-diploma's en vijf F-diplo- ma's werden afgelopen vrijdag behaald. Geen der kandidaten be hoefde te worden afgewezen. De dag daarop konden 93 A-diplo ma's en 11 B-diploma's worden uitgereikt. Kleutervijver. Nu het mooie weer velen weer naar het open zwembad lokt wil len wij graag even wijzen op de aanwezigheid van de prachtige kleutervijver, die op de zonnewei de is aangelegd. Voi'ig jaar kon van die zonneweide nog geen ge bruik worden gemaakt. Het gras is nu echter sterk genoeg. In die piasvijver zullen de kleintjes zich ongetwijfeld geweldig vermaken. En wat belangrijk is. Zij wennen aan het water. 19 Vaststelling bestemmingsplan Dau wendaele I B In dit gebied, dat begrensd wordt door de Vrijlandstraat, de Roozen burglaan en de Dauwendaelseweg en de Torenweg, lag het accent bijzonder zwaar op de hoogbouw. De verhou ding hoogbouw-laagbouw was bijna 2:1. Nu is aan de wensen en behoef ten m.b.t. een groter percentage laag bouw tegemoet gekomen. Het desbe treffende plan heeft gedurende een maand ter inzage gelegen. Bezwaren werden niet ingediend. De raad wordt nu gevraagd het plan vast te stellen. 20 Kredieten bouwrijpmaken gedeelte Magistraatwijk Ook is al eens eerder gemeld, dat in de voormalige boomgaard van Domi- nicus aan de Oude Vlissingseweg wo ningen zullen worden gebouwd. Zoveel mogelijk bomen worden gespaard. De maatschappij die de 42 woningen zal bouwen, wil in augustus 1972 begin nen. De raad wordt gevraagd om een krediet van 453.000 om de gronden bouwrijp te kunnen maken. 21, 22 en 23 Aankoop woningen Ach tersingel 7, Van Akenstraat 3 en Been houwerssingel 17 24 'Reddingsactie bomen' De komst van het aardgas heeft nogal wat bomen het leven gekost. Veel werk is besteed om al aangetaste bomen in leven te houden. Bovendien werden preventieve maatregelen ge troffen om te voorkomen, dat bomen aangetast zouden worden. B. en w. delen de raad mede het zeer belang rijk te achten, dat voortgegaan wordt met het treffen van genoemde maat regelen. Gevraagd wordt om een kre- Op vrijdag 12 mei a.s. kunnen de bewoners van de dinsdag- en woensdagwijk, wat huisvuil be treft, weer grof huisvuil op de stoep zetten. Grof huisvuil omvat niet aan bederf onderhevige af valstoffen, afkomstig uit gezins huishoudingen, die door afmeting, vorm of gewicht niet in gesloten plastic zakken kunnen worden aangeboden. diet van 101.000. 25 Verbetering openbare verlichting Langevieleweg vanaf Vlissingsesingcl tot en met Karei Doormanplein 26 Meer geld voor restauratie Kuiper spoort De forse loon- en prijsstijgingen heb ben hun invloed uiteraard ook doen gelden op de kosten, die gemaakt moeten worden om de panden Kuipers poort 1 tot en met 25 te restaureren. Een nadere raming heeft geleerd, dat 572.199 meer nodig is. De meerdere netto kosten die ten laste van de gemeente blijven zijn 237.563. Na aftrek van de subsidies kost deze restauratie de gemeente in totaal nu 750.038. 27 Verbetering podium openluchtthea ter Het podium in het openluchttheater zal verbeterd en enigszins vergroot worden. Kosten 4150. De raad wordt gevraagd daar een krediet voor te verlenen. 28 Verhoging subsidie Vereniging voor Veilig Verkeer. Deze vereniging moet een hogere huur aan de gemeente gaan betalen omdat men een betere ruimte krijgt. Voorge steld wordt thans in het hogere be drag aan huur een subsidie te verle nen gelijk aan het bedrag der hogere huur. 29 Winkelsluitingswet In verband met de te organiseren hartenavonden verzoekt de Middel burgse Centrale van Ondernemers in het midden- en kleinbedrijf op de woensdagavonden 28 juli, 12 juli en 26 juli de winkels open te mogen houden. Die toestemming was vorig jaar gegeven voor donderdagavonden. De meerderheid van het, cpllege van b. en w. stelt de raad voor het verzoek in te willigen. 31 en 32 Begrotingswijzigingen 33 Rondvraag

de Faam | 1972 | | pagina 3