Eenrichtingsverkeer Langevieie maandag a.s. weer in gemeenteraad Middelburg: schonere stad Middelburg maakt 'schoon schip' 3 v*eT oq Weekenddiensten DE FAAM Ver keer si naai r eg el en Zaterdagmarkt op andere plaats MARLOW MOSS Grof huisvuil Veel belangstelling voor tentoonstelling kunstzinnige vorming NIEUWS UIT POELEN DAELE Collecte voor Kinderbescherming DONDERDAG 13 APRIL 1972 Tijdens de vorige vergadering van de Middelburgse gemeenteraad werd nog geen besluit genomen over het instellen van eenrichtingsverkeer in de Langevieie. Niet omdat men het niet eens was met de hoofdgedachte, maar wel omdat men een betere oplossing wilde voor bepaalde ver keersproblemen. In de maandag a.s. te houden raad gaat men er weer over praten. Direct daarmee verband houdend komt een voorstel aan de orde om een krediet voor de verbetering van de Seisbinnenbrug te verlenen. De reconstructie van het kruispunt Langevielesingel-Oude Kou- dekerkseweg en de reconstructie van de Langevielesingel komen ook aan de orde. De Algemene Politieverordening komt ook weer in behan deling. En voorts staan er niet minder dan negen onder wij svoorstellen op de agenda. Een ander belangrijk punt (welk punt is overigens niet belangrijk) betreft de voorgenomen restauratie van de panden Mol straat 12 tot en met 18 (even). Hieronder weer een overzicht. (De ver gadering begint om 14.00 uur). 1. Beëdiging: nieuw raadslid de heer P. A. Bouwense. 2. Notulen vergaderingen 17/12, 10/1 en 24/1. 3. Mededelingen en ingekomen stuk ken. 4. Benoeming leden bestuur Stichting Openbare Bibliotheek Middelburg. Voorgesteld wordt in plaats van mevrouw Vink-Olthoff mevrouw Schute-Bertels te benoemen en in plaats van mevrouw Edelman- Ghijsen mevrouw Wegener Slees- wijk-van Waning. Laatstgenoemde zal als secretaresse van de stich ting gaan optreden. 5. Vervulling diverse fur.'cties in com missies. Door het ontslag van de heren Don en Harrewijn wordt de raad gevraagd in enkele vacatures die ontstonden te voorzien. 6. Benoeming lid bestuur Convert- en Gehoorzaal. Voorgesteld wordt de heer drs. M. Beinema in dit bestuur te benoe men als opvolger van de heer H. van den Briel. 7. Eervol ontslag hoofdleidster 'De Krabbeljacht' Schepenenhof 1. 8. Verlenen ontslag als hoofdleidster van de openbare kleuterschool 'De Kleuterboek', Gravenstraat 63 en ben'oeming tot hoofdleidster van de openbare kleuterschool 'De Kleuterboek'. 9. Intrekken besluit tot benoeming hoofdleidster openbare kleuter school 'De Eutebeuters' en benoe ming hoofdleidster openbare kleu terschool 'De Kleuterboek'. 10. Buitengewoon onderhoud r.-k. kleuterschool. Burggang 3. Dit schoolgebouw vertoont scheu ren als gevolg van verzakking. Aan de raad wordt voorgesteld finan ciële medewerking te verlenen aan het benodigde buitengewone on derhoud. 11. Zonwering voor p. c. kleuterschool Veersesingel 45. Aan de raad wordt voorgesteld medewerking te verlenen voor het aanschaffen van luxaflex. Deze zonwering komt in de plaats van de versleten overgordijnen. 12. Extra leermiddelen voor 'Buiten- hoveschool'. Medewerking wordt gevraagd voor het aanschaffen van leermiddelen voor 12 leerlingen van de eerste klas van de p. c. lagere school Bui- tenhove 161. Uitgegaan werd van een aantal leerlingen in de eerste klas van 36. Dit aantal is nu al opgelopen tot 48. Vandaar. 13. Handwerkhulpmiddelen voor r.-k. lagere school Bachtensteene 18. Voorgesteld wordt de gevraagde medewerking voor het aanschaffen van een naaimachine, een hand- werkkast, een strijkplank en een strijkijzer te verlenen. 14. Verbetering verlichting r.-k. lagere school, Bachtensteene 18. Voor verbetering van verlichting in 5 lokalen van deze school vraagt het schoolbestuur financiële mede werking van de gemeente. Aan de raad wordt voorgesteld de gevraag, de medewerking te verlenen. 15. Vergoeding schade inbraak Prin ses Ireneschool. Door inbraak is onder meer schade ontstaan aan de eigendommen van de school. Voorgesteld wordt de gevraagde vergoeding te verlenen. 16. Toelichting beroepschrift voor commissie. Volgens artikel 390 var.' de herzie ne bouwverordening dienen be langhebbenden voortaan in de ge legenheid gesteld te worden hun beroepschrift toe te lichten aan de raad of een door de raad aai.*- gewezen commissie. B. en w. stel len aan de raad voor de commissie van bijstand voor gemeentewer ken (een raadscommissie dus) daarvoor aan te wijzen. 17. Exploitatieopzet plan Zuid Ic-BNG. Voor het gebied tussen Prinsenho- ve en de Schroeweg is een plan op gesteld dat voorziet in de moge lijkheid tot het bouwen van 26 eengezinswoningen, een kleuter school, een school voor basisonder, wijs en een kerk. Voorgesteld wordt de grondprijzen voor dat gebied vast te stellen. 18. Bejaai'denwoi/ingen in Sint Joris- straat. De woningbouwvereniging Middel burg heeft het plan aan de Sint Jorisstraat 14 bejaardenwoningen in twee bouwlagen te doen bou wen. Daar het bouwplan niet over eenstemt met het vastgestelde be stemmingsplan Sint Jorisstraat II en omgeving, wordt een wijziging van dat plan voorbereid. Om de bouw niet te stagneren wordt thans aan de raad voorgesteld en z.g. voorbereidingsbesluit te nemen. 19. Voorbereidingsbesluit gedeelte be bouwde kom Nieuwland. Aan de raad wordt voorgesteld de percelen Rijksweg 24d t/m 54 ook te betrekken bij het voorberei dingsbesluit (voorloper bestem mingsplan) dat al geldt voor een gedeelte van de bebouwde kom van Nieuw- en Sint Joosland. Dit is nodig om medewerking te kun nen verlenen aan bouwplannen, die voldoen aan het in voorberei ding zijnde bestemmingsplan. 20. Voorbereidingsbesluit gebied in plan Stromenwijk II. Om het mogelijk te maken tussen de 'Klimop'-school en de in aan- 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 32. 33. 34. 35. 36. 37. 38. 39. bouw zijnde 'Driestromen'-school bungalows en een woning met praktijkruimte voor een huisarts te bouwen wordt de raad voorge steld voor dat gebied een voorbe reidingsbesluit te nemen. Administratieve overdracht ge bouwtje. Overdracht gemeentelijke woning wetwoningen en verstrekking van geldleningen aan de woningbouw vereniging 'Middelburg'. Restauratie panden Molstraat 12 t/m 18 (even). De Middelburgse Maatschappij tot Stadsherstel NV is van plan de panden Molstraat 12 t/m 18 (even) te gaan restaureren. Deze panden zijn vrij ongunstig gelegen. Er is geen mogelijkheid tot het schep pen van een achteruitgang. Het is echter noodzakelijk deze het stads beeld ontsierende panden te res taureren. Aan de raad wordt voor gesteld de nddige financiële mede werking te verlenen. Vaststelling Algemene Politieveror. dening Middelburg. Vaststelling verordening tot wijzi ging van de verordening op het marktwezen in Middelburg. Vaststelling verordening gevaarlij ke stoffen Middelburg. Wanneer de raad deze verordening heeft vastgesteld zal in een van de uitgaven van deze rubriek worden weergegeven welke wijzigingen al lemaal zijn aangebracht. Verhoging vastrecht centrale wijk- verwarming. Ongeveer 1200 woningen in de Ma- gistraatwijk ontvangen him warm te uit het centrale ketelhuis. Men is dus aangesloten op de wijkver- warmlng. Tot nu toe werden de lasten van de c.v. niet verhoogd. Het is normaal, dat de jaarlijkse huurverhoging ook wordt bere kend over de in de huurprijs be grepen vaste lasten voor een cen trale verwarmingsinstallatie. Aan de raad wordt nu goedkeuring ge vraagd om met ingang van 1 mei 1972 de vastrechtbedragen gedu rende vijf achtereenvolgende jaren te verhogen met het percentage waarmede de huurbedragen Jaar lijks worden opgetrokken. Voorzieningen brandweerkazerne. Financiële medewerking vliegveld Midden-Zeeland. Aan de raad wordt voorgesteld te besluiten aan dit vliegveld finan ciële medewerking te verlenen, aangezien het ook voor Middelburg van belang is, dat dit vliegveld er is. Het subsidiebedrag over 1971 zal ongeveer 8400,- bedragen en over 1972 ongeveer 9000,-. Subsidiëring Regionaal Pedago gisch Centrum Zeeland. Éénmalige bijdrage 25-jarig be staan Algemene Bond van Bejaar den afdeling Middelburg 250.-). Krediet 5000,- t.b.v. vuurwerk. In het kader van diverse evene menten, die een speciaal comité van burgers in de komende zomer in Middelburg wil gaan organise ren, wordt door de gemeente een vuurwerk aangeboden. Aan de raad wordt voorgesteld daarvoor een bedrag ran 5000,- uit te trek ken. Dit bedrag komt uit de pacht som van de kennis. Krediet van 5200,. t.b.v. verbete ring openbare verlichting kruis punt Seisweg - Laurens Stommes- weg. Krediet van 6000,- t.b.v. 2 abri's voor buspassagiers (aan Koude- kerksewcg bij "Vijvervreugd). Krediet van 8800,- t-b.v. herstel oevers Vllssingse Watergang aan Piet Heinstraat. Krediet voor instellen éénrichtings verkeer Langevieie e.o. Krediet van 177.000,- voor recon structie kruispunt Langevielesin gel - Oude Koudekerkseweg. Krediet van 242.000,- voor recon structie Langevielesingel. Krediet van 260.000,- voor recon structie Seisbinnenbrug. Krediet van 13.440,. voor omscha keling op luchtkoelir.'g door slacht huis. Krediet van 39.000,. voor inrich ting transformatorruimte. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. 40. Krediet van 76.000.- voor trans formatorruimte groot-industrieter rein. 41. Krediet bouwrijp maken Zand- dorp. Markt. In verband met de verplaatsing van de zaterdagmarkt zijn voor het westelijke gedeelte van de Markt (de kant van Suisse dus) enkele verkeersmaatrege len getroffen. Het gedeelte van die rij baan gelegen tussen Gravenstraat en uitrit Markt is tussen 8.00 en 18.00 uur op zaterdag gesloten in beide richtin gen voor alle verkeer behalve voetgan gers. Het gedeelte van deze rijbaan ge legen tussen uitrit Marktplein en de rij baan voorlangs het stadhuis is op ge noemde tijden gesloten voor het ver keer richting Gravenstraat (5 april 1972). Molenwater. Langs de stoep, die gelegen is voor de percelen tussen het pand Molenwater 69 en het Noordbolwerk gold een parkeerverbod. Beslote nis dit verbod op te heffen, zodat langs deze stoep nu wel geparkeerd mag worden (6 april 1972). Stationsstraat. Door een wetswijziging kon van be paalde aanwijzingen voor het gebruik dér parkeerhavens in de Stationsstraat geen gebruik meer worden gemaakt. Daarom moest besloten worden de twee parkeerhavens, die aan weers zijden van de Stationsstraat 't dichtst bij de kruising Loskade-Blauwedijk zijn gelegen, aan te wijzen als laad- en loshavens. Daar mag dus niet 'ge woon' geparkeerd worden. In de ove rige parkeerhavens in deze straat is het niet meer verboden om te parke ren (6 april 1972). De besluiten zijn openbaar gemaakt op de data, die hierboven vermeld zijn. Binnen dertig dagen na deze data kan iedere belanghebbende beroep instel len bij de Kroon tegen deze besluiten. Het beroepsschrift moet ingediend worden bij cle commissarisder konin gin in Zeeland 'te Middelburg. dat de reinigingsdienst zijn taak niet goed zou uitvoeren, maar wel om een ieder er op te wijzen dat hel ljier gaat om een gezamenlijke taak. Dinsdag werden al borden geplaatst. 'Poep van de stoep', 'Wachten? Motor af?', 'Blijf van ons af'. Dat waren zinnen die men op vele plaatsen kon tegenkomen, 's Woensdags werden diverse binnen grachten schoongemaakt door de zee verkenners. Op donderdag zwermden enkele tientallen 'padvindsters' door het centrum van de stad gewapend met handschoenen en plastic zakken. Zij baalden heel wat op. BurgemeesteT Wolters en wethouder Baars plaatsten op vrijdag in de Lange Delft de eerste van een serie papierbakken. Zaterdagmorgen werd er weer geraapt, geprikt en geveegd. Bij het stadhuis startte een wakker groepje raadsleden en andere burgers o.l.v. burgemeester Wolters voor een tocht door de stad. De nieuwe bezems veegden inderdaad goed schoon. In Stromenwijk werden zo'n 80 a 90 zakken gevuld. De Jeugd brandweer ondernam ook al een de monstratieve aktic. Stoepen werden sclioongespolen. Op het Damplein was er grote belangstelling voor de uitlaat- g.assencontrolc die daar door de ser vice stations Wagenaar en Van Noorl vqii Shell werd gehouden. Vele auto's bleven boven het maximaal toelaatbare percentage. Zij worden bijgesteld. Op de scholen komt er nog een vervolg op deze aktie. Aan de hand van dia's en het zogenaamde schone boekje zal nog uitgebreid aandacht aan de aspec ten der vervuiling worden geschonken. Meerdere follow-ups zijn te verwach ten. Een ieder die daadwerkelijk heeft meegeholpen aan de diverse akties har telijk dank namens de Junior Kamer Walcheren en de gemeente Middelburg. Honderden inwoners van onze goede stad zijn vorige week in aktie geko men voor een schonere stad. Niet om- Er wordt een proef genomen met het houden van de z.g. zaterdag markt op een andere plaats. Tot nu -toe stonden de kramen waar vooral fruit, doch ook kippen wer den verkocht aan de zijde van de Huifkar op de Markt. Bij grote drukte stonden de mensen op de rijweg, die zeer druk bereden wordt. Geen ideale situatie dus. Gedurende vier weken wordt nu een proef genomen met het hou den van deze markt aan de andere zijde van het marktplein en wel t.o. het Nederlandse Koffiehuis. De rijweg is daar afgesloten, zo dat men veel rustiger en veiliger appeltjes, peertjes en kippen kan kopen. Voldoet deze nieuwe plaats goed dan zal deze verplaatsing een permanent karakter krijgen.. In de vleeshal in het gotische deel van het stadhuis wordt van 8 tot en met 23 april a.s. een tentoon stelling gehouden van werk van de kunstenares Marlow Moss. De ex positie is dagelijks, dus ook op zaterdag en zondag geopend van 14.00 tot 18.00 uur. Op vrijdag 14 april a.s. zal in de dinsdag en woensdagwij k weer grof huisvuil worden opgehaald. De maandagwijk is op vrijdag 21 april a.s. weer aan de beurt. Grof huisvuil omvat niet aan bederf onderhevige afvalstoffen, afkom stig uit gezinshuishoudingen, die door afmeting, vorm of gewicht niet in gesloten plastic zakken kunnen worden aangeboden. Dit voorschrift houdt verband met het feit, dat het grove vuil en het klei nere huisvuil op verschillende plaatsen wordt gestort. Grote stuk ken. zoals matrassen, gebundelde takken en emmers zijn dus wel kom. Zoals bekend wordt eenmaal per week huisvuil opgehaald, dat in de plastic zakken met de op druk 'Gemeente Middelburg' moet zijn verpakt. De paasexpositie van werk van cursisten van het Zeeuws Insti tuut voor Kunstzinnige Vorming, die onlangs in de Vleeshal werd gehouden mocht zich in een grote belangstelling verheugen. Niet min der dan 3400 belangstellenden kwamen een kijkje nemen. Onder die belangstellenden waren niet alleen inwoners van deze gewes ten, maar ook vakantiegangers uit Scandinavië, Canada, Engeland Frankrijk, Ned. Antillen en zelfs Australië wandelden de Vleeshal binnen. De lopende band der diploma's loopt gewoon door. Op 1 april j.l. konden 59 A-diploma's en 14 B-diploma's wor den uitgereikt. Afgelopen zaterdag gin gen 35 kandidaten op voor het C-diplo- ma. 32 voldeden aan de gestelde eisen. Van de 14 kandidaten die een gooi de den naar het D-diploma slaagden er 12. Op zaterdag 29 april a.s. kan weer proef gezwommen worden voor de di ploma's A en B. Een week later kan dan afgezwommen worden. Het proef- zwemmen begint om 13.00 uur en het zwemmen voor de diploma's op 6 mei a.s. vangt aan om 15.00 uur. Het bin nenbad zal dan gesloten zijn. Inder daad we zijn al weer zover, dat het buitenhad geopend zal zijn. Het buiten bad zal zijn poorten weer openen op zaterdag 29 april a.s. druk In de weer met bezems en papierprikkers, plastic zakken en an dere materialen. Burgemeester Wolters en wethouder Baars van Middelburg plaatsten vrij dag jl. eigenhandig een aantal papier bakken in de Lange Delft. Speciaal voor de actie waren een aantal pa pierbakken gevuld met bloemen, maar die zullen er later uit verwijderd worden. Zaterdag 8 april was de dag waarop de meeste activiteit voor een schoner Middelburg ten toon werd gespreid. Van 10 uur 's morgens tot vijf uur 's middags stond er op het Damplein een teststation om uitlaatgassen van auto's te controleren op het C'O-gchal- te. Een groot aantal automobilisten maakte van de gelegenheid gebruik en rijdt nu met een 'schonere' auto. In de tent waarin de auto's werden ge test, werden boeken verkocht waar van de opbrengst is bestemd voor de Nederlandse Sport Federatie. Rinus Israël en Wim van Hanegem waren present om de boeken van hun hand tekening te voorzien. Geen wonder, dat het soms een heel gedrang was in de tent. De heer M. A. Mondeel kwam de beide voetballers een interview afnemen voor de ziekenomroep Radio Walcheren. In drie wijken van Middelburg ging zaterdag een raap- en prikactie van start. Alle verzamelde vuil werd naar de Markt gebracht waar een wagen van de reinigingsdienst gereed stond om het weg te brengen. De jeugd brandweer van Middelburg spoot de trottoirs voor het stadhuis schoon en nam ook de inleverplaats nog even onderhanden. Het is zeer waarschijn lijk dat er inhakend op deze actie, nog meer initiatieven zullen loskomen. Wim van Hanegem zet handtekenin gen in sportboeken. Meer dan 40.000 Nederlandse kinderen groeien op zonder de sfeer van het eigen nest, zonder het stimulerend voorbeeld van eigen ouders. Groeien wordt dan een griezelige zaak, vooral wanneer er alleen maar gezorgd kan worden voor een bed, een bord, droge kleren aan het lijf en een goede begeleiding. Zo liggen de feiten. De Nederlandse kinderbescherming kan weinig meer doen als er builen de overheidssubsidies geen geld binnen komt. De stichting SAKO (Samenwerkende Kinderbescherming ORganisaties) pro beert om voor alle kinderbescher mingskinderen geld bij elkaar te ha len. Geld maakt gelukkig in de kinderbe scherming. Gunt u ze dat? Stopt ze dan wat extra's toe. Tijdens de natio nale collecte van 17 tot en met 22 april a.s. Of op giro 404040 van 'SA- KOR' Den Bosch. 15 en 16 april 1972 Hulpcentrum Noord- en Midden-Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmno. 01180-5800 AMBULANCE Bij ongevallen telefoon 01180-5800 BRANDWEER alarmno. 01180-2233 Artsen: Middelburg: zaterdag 0-24 uur: A. W. Boerwinkel, Noordweg 214, tel. 01180- 2460; zondag 0-24 uur: H. A. Delfos, Rouaansekaai 47, tel. 01180-2637. Alleen voor spoedgevallen visites aan vragen vóór 10.00 uur. Spreekuur van 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur. Mid delburg-Zuid (alleen patiënten van J. J. Jansen en S. M. P. F. Jansen- Schrama) zie onder Souburg, Nieuw land en Amemuiden. Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke en Domburg: F. L. Berghauser-Pont, De Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-234. Souburg, Amemuiden en Nieuwlandt Th. Bloos, Kanaalstraat 70, Souburg, tel. 01183-1212. Veere, Oostkapelle, Grijpskerke en Se- rooskerke: J. Bekker. Dierenarts: J. Hoefijzer, tel. 01180-3118. consult alleen na tel. afspraak. Tandartsen: A. de Koning, Kanaalstraat 91, O.- Souburg tel. 01183-1347. Apotheek: C. P. Lastdrager, C. v. Perestraat 1, Souburg, tel. 01183-1593. Vrijdag 14 april tot vrijdag 21 april 1972 L. v. d. Boogert, Korte Delft 12, Middelburg. Wijkverpleegsters: Middelburg, Nieuw- en St. Jooslandt zr M. den Boer. Adr. Lauwerijszstraat 77, Middelburg, tel. 01180-6286. Domburg, Aagtekerke, Vrouwenpolder, Veere, Gapinge en Sint-Laurens: zr M. v. d. Hekke, O. Domburgseweg 22, Oostkapelle, tel. 01188-1472. Groene Kruis en Oranje-Groene Kruis Souburg en Ritthem: zr W. Verhagen- Westerbeek, Burg. Stemerüiuglaan 119, tel. 01183-1541. Zoutelande, Koudekerke, Meliskerke, Biggekerke zr J. Mijnders, Zuidstraat 14, Zoutelande, tel. 01186-325. HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 13 tot en met woensdag*19 april: do. 1.16 en 13.41, vr. 1.52 en 14.18, za. 2.29 en 14.56, zo. 3.10 en 15.37, ma. 3.53 en 16.21, di. 4.43 en 17.12, wo. 5.36 en 18.11. Westkapelle 21 min. vroeger en Vrouwenpolder 17 min. later. Zoutelande en Domburg zijn ongeveer gelijk aan Westkapelle. V%VV WVVS*N*VVW**V*y*VVVWVV*/**VWVW*/*V*VVV*WWV Van vier tot en met acht april werd in Middelburg de nadruk gelegd op 'een schone stad'. Daartoe hadden de junior kamer Walcheren en de ge meente Middelburg een groot aantal activiteiten op touw gezet. Padvinders en kinderen plaatsten overal in de stad borden met als opschrift: Poep van de stoep, een hint voor de bezit ter van honden, 'Wachten? Motor af' bij de bruggen en de spoorwegover gangen en in bloembakken en parken kon men bordjes aantreffen met daar op: Blijf van ons af. Gedurende enke le dagen waren groepen kinderen Burgemeester Wolters en wethouder Baars bezig met het plaatsen van de papierbakken in de Lange Delft.

de Faam | 1972 | | pagina 3