BIOLOGIELES Van industrieterrein naar industriepark 3 Weekenddiensten DE FAAM DONDERDAG APRIL 1972 verd voor het stadhuis waar een wagen van de rei nigingsdienst gereed staat uur Jeugdbrandweer spuit stoepen schoon in bin- stad. De prik- en raapleider van de ac tie die voor het stadhuis start is burgemeester Wolters. Hij heeft alle raadsleden verzocht aanwezig te zijn om de actie te steunen. Vele andere burgers zijn uiteraard ook hartelijk wel kom. Deze week zijn al meerdere acties gehouden. Dinsdag j.i. plaatsten padvinders borden in de stad met pakkende leuzen om de mensen te bewegen te hel pen de stad schoon te houden. Middelburg is het waard. Afgelopen donderdag hebben padvinders te water binnenkana- len schoongemaakt. Ook op donderdag hebben padvinders aktiviteiten ontplooid. Zij heb ben met name in de binnenstad papieren van de straat geplukt. Op vrijdag 7 april a.s. plaatsen burgemeester Wolters en wet houder Baars om 15.00 uur sa men een van de papierbakken, die op de stoepen in het cen trum van de stad 'gestationeerd worden'. Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. Leerlingen van de lts/huishoudschool begonnen dezer dagen reeds met de aktie 'Schoner Middelburg'. In het kader van de door de Shell gevoerde actie ten behoeve van de Nederlandse sport zullen Wim van Hanegem en Rinus Israël op zaterdag 8 april a.s. in Middelburg zijn. Deze beide sportlieden zijn op die dag van 14.00 tot 16.00 uur op het Middelburgse Damplein te vinden, waar zij het boek 'Sport en Spel' voorzien van hun handtekening zullen ver kopen.' 3 Hoek Laan der Verenig de Naties/Eur opalaan; 4 Voor het stadhuis Er wordt voor zakken ge zorgd. Neem zelf harken ve gers enz. mee. Voor grote re stukken is het prettig te beschikken over wagentjes e.d. Doe mee aan deze gemeenschapsaktie! TIES DIE STARTEN OP VERSCHILLENDE PLAAT SEN IN DE STAD. 10.00 - 17.00 uur DAMPLEIN GRATIS CONTROLE UIT LAATGASSEN AUTO'S DOOR SHELL QUICK SERVICEBEDRIJVEN L. VAN NOORT EN A. WA GENAAR. In de komende dagen zullen er weer enkele vergaderingen van raadscommissies plaatsvinden, te weten: Commissie Onderwijs: 10 april 17.00 uur; Commissie Financiën: 11 april 16.00 uur; Commissie Gemeentebedrijven: 11 april 19.00 uur. De vergaderingen vinden zoals gebruikelijk plaats op het stad huis, ingang Lange Noordstraat. Junior Kamer Walcheren en de gemeente Middelburg hopen dat velen zich zullen melden om aan de hierboven aangekondig de acties deel te nemen. 1 Statenhove I bij het Mei veld; Tussen half twaalf en twaalf uur kan het verza melde vuil worden ingele- 2 Hoek Westerschelde- straat/Maasstraat; 10.00 uur PRIK- EN RAAPAC Woensdag 29 maart deden 105 leerlin gen uit de hoogste klassen van 'De Arneburch' de 'De Casembrootschool' en 'De Admiraalschool' te Middelburg aan de nationale boomplantdag mee. Dit gebeuren vond plaats op een strook grond, gelegen op het Grootin dustrieterrein, evenwijdig lopend aan de Nieuwlandseweg. Het boomplant- feest begon 's morgens om 9 uur in de kantine van de Vitrite Fabriek NV,; waar de kinderen een appel werd aangeboden. Daarna begaven de kinde ren zich naar de bestemde strook grond, die 5 ha groot is. Hier lagen 105 iepen klaar om geplant te worden. Ieder kind mocht zijn eigen boom planten onder leiding van perso neelsleden van de Middelburgse Plant soenendienst. Het planten van de iepen was een symbolisch begin van de aanplant van twee bossen aan weerszijden van de strook. Deze bossen worden weer verbonden; door een groenstrook waarop de ie pen staan. Men wil hierop een wilde flora laten groeien. De aanplant wordt gesubsidieerd door Staatsbosbeheer en is door de Plantsoenendienst aan de Ned. Heidemij. overgedragen. Er worden door de Heidemij. 8 a 9 duizend struiken machinaal geplant. Na het enthousiast bomen planten werden de kinderen in de kantine van de Vitrite onthaald op limonade en twee filmvoorstellingen, waaronder één natuurfilm. Dit lag natuurlijk he lemaal in de sfeer van de activiteiten van die morgen. Daarna kwam burgemeester drs. P. A. Wolters voor het uitreiken van een vaantje aan de vertegenwoordigers van de drie scholen. Eveneens reikte hij prijzen uit aan de winnaars en winnaressen van de knutsel- en teken wedstrijd, die in het teken van de natuur stond. In zijn toespraak maakte de burge meester de kinderen duidelijk dat ze eraan meegewerkt hadden om van het industrieterrein een industriepark te maken. Hij vroeg de kinderen voorts mede te werken aan het schoonhouden van de stad en geen vernielingen aan te brengen in de natuur. Dit zou, aldus de burgemeester, de schoonheid van de stad Middelburg zeer ten goede komen. Na afloop kregen de kinderen een herinneringsvaantje, een lineaaltje en een plant, om zelf op te kweken. ^/VVVSA/V^VVVWVVWVWWSAA/WWVVWVVVvNA/VVVVvVNVVA/W> HOOG WATER VLISSINGEN y Van donderdag 6 tot en met woensdag 12 april. 5 Do. 6: 6.26 en 18.55, vr. 7: 7.31 en 20.03, za. 8: 8.47 en 21.24, zo. 9: 10.06 en 22.43, ma. 10: 11.19 en 23.47, di. 11: 12.17, wo. S 12: 0.36 en 13.01. S Westkapelle 21 min. vroeger en Vrouwenpolder 17 min. la- ter! Zoutelande en Domburg zijn ongeveer gelijk aan West- kapelle. VVWWVWWvWWWVWVWWWWW^WVVWWWVWWWW r/{////ff////////S////f///////////f////////////f////ff////////f//////f///S//S/^ IS DIT (JW KIND? i I Als kleuter kun je lelijk in moeilijkheden komen wan neer je iets in je mond krijgt, dat niet lekker is. Heerlijk als dan de helpende hand van mama in de na bijheid is. De moeder van deze kleuter kan de orginele foto èn een waardebon van vijf gulden gratis afhalen op het kantoor van de PZC, Markt 51, Middelburg. -KV. Kwart eeuw bij Boddaert Op 26 maart j.l. was het precies vijfentwintig jaar geleden dat de heer J. D. van Wallenburg uit Souburg in dienst trad bij v/h Boddaert en Go's Ijzergieterij en Machinefabriek in Middelburg. Dat was op 26 maart 1947. Tot daarvoor had hij op de Schelde in Vlissingen gewerkt. Hij trad bij het bedrijf in dienst als voorman modelmaker en is ongeveer vijf jaar als zodanig werkzaam ge weest. Daarna werd hij chef van de fabriek. Sinds vier jaar houdt hij zich bezig met de werkvoorbereiding en alles wat daarmee samenhangt o.a. produktieplanning en werkverde ling. „In de vijfentwintig jaar dat ik hier werk is er heel wat verhnderd", merkt de heer Van Wallenburg op. „Toen ik hier pas begon, was het bedrijf nog niet meer dan een klein éénmanszaak je dat amper het hoofd boven water wist te houden. In de loop van de tijd is ons bedrijf uitge groeid tot één van de grootste giete rijen van de Rijn-Schelde-groep waar van we deel uitmaken. Tevens zijn we een dochteronderneming van Thomas sen Motorenfabriek in De Steeg. Mo menteel leveren wij gietstukken tot. twintig ton. Daar deze stukken in tijd van een paar minuten worden gego ten, betekent dit een grote verant woordelijkheid voor de modelmakers. Ikzelf heb dat werk altijd met plezier gedaan, ondanks de diverse moeilijk heden die dit werk met zich mee brengt". In de tijd dat de heer Van Wallen burg bij Boddaert werkt heeft hij drie direkteuren gehad. Zowel met hen als met het personeel kon hij altijd uitstekend overweg. Van Wallen burg legt vooral de nadruk op het zelfstandig werken. Iemand die nieuw in het bedrijf komt, moet zo snel mogelijk meedraaien. „We hebben hier overigens wel de nodige moeilijkheden gehad", vertelt hij, „althans wat de produktie betreft. Ettelijke keren is de fabriek uitge breid, maar het werk moest gewoon doorgaan. Nou als je tijdens je werk het dak boven je hoofd ziet afbreken en een nieuw verschijnen, dan weet je het wel., concentratie op het werk is dan ver te zoeken. Nu zijn we zover uitgebreid, dat we geen expansieruim te meer hebben hier, we zullen naar het industrieterrein moeten, zo gauw we daartoe de mogelijkheid hebben". Na zijn drukke werkdagen ontspant de heer Van Wallenburg zich middels de muziek en de watersport. Al gerui me tijd is hij bezig met de bouw van een boot. Wat muziek betreft: hij speelt in 'Vlijt en Volharding' eveneens vijfentwintig jaar. Twintig jaar speel de hij eerste tuba, de laatste vijf jaar eerste trombone. Ter gelegenheid van het jubileum was er een receptie in de personeelskanti- ne van Boddaert. Tijdens deze recep tie voerden tal van sprekers het woord waarbij de bescheiden Van Wallenburg feestelijk in het zonnetje werd gezet. Vrouw, kinderen en verde re familieleden ontbraken niet op het appel. Naast een respectabele hoeveel heid bloemen waren er vele geschen ken, waaronder enkele attributen voor de boot. „Wanneer de pensioengerechtigde leef tijd niet naar zestig jaar wordt terug gebracht, kan ik de veertig jaar nog volmaken", aldus de jubilaris. „Dat zal in dat geval wel gebeuren: het honk vaste zit wel een beetje in de familie bij de Wallenburgs. Enkele broers van hem werken ook al heel lang bij dezelfde baas als waar ze bij begon nen zijn. Eén werkt bij de PZEM: 25 jaar, één bij de Schelde 25 jaar en de is binnenkort 25 jaar in over heidsdienst...! 1. 2 en 3 april, Pasen 1972 Hulpcentrum Noord- en Midden-Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarnmo. 01180-5800 AMBULANCE Bij ongevallen telefoon 01180-5800 BRANDWEER alarmno. 01180-2233 Artsen: Middelburg: zaterdag 0-24 uur: J. K. Dominicus, Dam 55, tel. 01180-2830; zondag 0-24 uur: M. Reijerse, Seisweg 29, tel. 01180-3456. Alleen voor spoedgevallen visites aan vragen vóór 10.00 uur. Spreekuur van 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Middel burg-Zuid (alleen patiënten van J. Jansen en S. M. P. F. Jansen-Schra- ma) ZIE ONDER Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke en Domburg: H Frima, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-282. Souburg, Arnemuiden en Nieuwland: N. Kapteyn, Dintelstraat 1, Souburg, tel. 01183-1630. Veere, Oostkapelle, Grijpskerke en Se- rooskerke: J. W. Oosterhof, Markt 10, Veere, tel. 01181-271. Dierenarts: R. M. Barkema, tel. 01180-3118, con sult alleen na tel. afspraak. Tandartsen: C. Westveer, Loskade 21, tel. 01180- 6694. Apotheek: D. H. v. d. Kleine Mulder, Singel 9, Vlissingen, tel. 01184-2730. Vrijdag 7 april tot vrijdag 14 april 1972, W. K. Hummelen, Markt 69, Middelburg. Wijkverpleegsters: Middelburg, Nieuw- en St Joosland: zr. N. Heyboer, Prinses Marijkeplein 11, M'burg, tel. 01180-3615. Domburg, Aagtekerke, Oostkapelle, Grijpskerke, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere, Gapinge en Sint-Lau-I In de week van 27 tot en met 301 maart heeft de heer G. de Ru, leraari aan de lts/huishoudschool, enkele bio-i logielessen op de Middelburgse bol werken gegeven. Het was namelijk zijn bedoeling de leerlingen bewust te maken van het ontluikende natuurschoon en hen bo venal te tonen, dat de bolwerken door milieverontreiniging bedreigd worden. Om verandering in deze verontreinig de toestand te brengen deelde de heer De Ru enkele afvalzakken onder zijn leerlingen uit, waarin ze alle afval, die ze op him weg tegen kwa men, konden deponeren. Voordat men aan de wandeling over de bolwerken begon vroeg de biologieleraar aan de kinderen of ze niet alleen tijdens de les maar in het vervolg ook daarbui ten alle afval op de daarvoor bestem de plaatsen willen deponeren. Hij wees vooral op het feit, dat plastic een hardnekkige vervuiler is, daar het niet verteert. De grote schoonmaak van de bolwer ken werd zeer grondig en met veel enthousiasme gedaan. De kinderen zorgden er uiteraard wel voor, dat ze op hun jacht naar afval geen struiken en planten vernielden. Tijdens deze werkzaamheden vond men gelukkig nog tijd om af en toe stil te staan voor het bewonderen van de knoppen en het jonge groen aan de struiken. De heer De Ru gaf de Middelburgse jeugd vast een voorproefje van de in voorbereiding zijnde acties voor een schonere stad (Middelburg). (Zie foto onder rubriek 'Door het oog van de Lange Jan') rens: zr. R. Goor, Vroonstraat 11, Serooskerke, tel. 01189-1226. Groene Kruis en Oranje-Groene Kruis Souburg en Ritthem: zr. C. Sinke-van Loon, Molenweg 51, Soflburg, tel. 01183-1843. Wijkverpleging Zoutelande, Koudeker ke, Meliskerke, Biggekerke: zr. N. de Back, Weststraat 17, Koudekerke, tel, 01185-1318.

de Faam | 1972 | | pagina 3