1 Is dit uw dochter? Joziasse Middelburg heeft nu madehuis in Vlissingen Ier inzage Weekenddiensten Bloembakken Ten l oo nslc^l lin g e n Vilvoordse scholieren naar Middel burn Groenvoorziening industrieterrein In verband niet Pasen is de sluitings tijd van advertenties voor DE FAAM van 6 april VERVROEGD naar VRIJ DAG 31 maart >S MORGENS 10 uur. Combinatie-advertenties DE VL1S- SINGER/DE FAAM sluiting donder dag 30 maart \s middags 4 uur. Tentoonstel 1 i ng Robert Maaskant DONDERDAG MAART 1972 DE FAAM Om kwart over negen beginnen de plantwerkzaamlieden. Dc bomen zul len worden geplant aan de Industrie weg en de Grenadiersweg. Om half elf na het planten dus, wordt in de kantine van de Vitrite (op bet groot-industrieterrein) limonade ge dronken, een van de leden van bet college van burgemeester en wethou ders zal een toespraakje houden en er worden films vertoond. Aan de vertegenwoordigers van dc scholen wordt een herinneringsvaantje uitgereikt, terwijl voorts prijzen uitge reikt worden voor dc beste werkstuk ken die door de plantende leerlingen over het onderwerp de natuur zijn gemaakt. Tot slot het is dan bijna twaalf uur krijgen de kinderen een herinneringslineaaltje en een plantje om zelf op te kweken. Ook dit is dus een actie om de stad mooier te maken. Laten wij hem mooi houden. En weer moeten wij Vilvoorde ten tonele voeren. Maar dat doen wij graag, want het lijkt ons een goede zaak dat internationale contacten worden gelegd en on derhouden. In het kader van de uitwisseling met Vilvoorde komt de Konin klijke Rederijkerskamer 'De Goudbloem' uit die stad zaterdag a.s. naar Middelburg. De leden van 'De Goudbloem' zijn dan de gast van het Middelburgs Dilet tantentoneel. Om acht uur 's avonds wordt in de schouwburg een voorstelling gegeven het stuk 'Wanneer trouw je met mijn vrouw". Graag wekken wij een ieder op zaterdag a.s. naar de schouwburg te gaan. Het belooft een leuke avond te worden. Wij moeten er wat aan doen. Aan wat? Aan al die papieren in de plantsoenen, aan de rommel in het water van sloten en watergangen, aan de rommel die op de straten steeds weer te vinden is. Samen zullen wij ons als Middelburgers er voor moeten gaan inzetten, dat Middelburg een schonere stad wordt. En met stad bedoelen wij zowel de binnenstad als de buitenstad. De Juniorkamer Walcheren heeft liet initia tief genomen om allerlei acties op touw te zetten. Dit initiatief wordt krachtig on dersteund door de gemeente Middelburg. Afgelopen maandag trok de gemeenteraad diverse kredieten uit om de stad een nog gezelliger aanzien te geven en ook om te bereiken, dat dat gezellige aanzien niet wordt verstoord door achteloos neergewor pen tabakszakken, fritespapier enz. enz. Let op en doe mee. goed voorbeeld gegeven. Vorig jaar ging men n.l. niet akkoord met het voorstel om op dezelfde plaats par- keermeters te installeren. Nee, er moeten bloembakken komen, aldus werd geredeneerd. En zo zal het nu gaan geschieden. In het centrum van de binnenstad worden overigens al enkele jaren op brede trottoirs bloembakken neerge zet. Zij fleuren de binnenstad gewel dig op. Enkele dagen geleden versche nen de eerste bakken weer in de lentezon. Vele hyacinten lachten ons tegemoet. Enkele bloemen moesten het al ontgelden. En dat is bescha mend. 7200 stelde de raad beschikbaar voor het aanschaffen van papierbak ken, die op diverse plaatsen in de stad neergezet zullen worden. Dat is een goed begin. Men moet in staat gesteld worden afval op de juiste plaats kwijt te kunnen raken. Wat echter nog belangrijker is, is dat door wat spectaculaire acties de burgers er bij bepaald worden, dat het vrij sim pel is de straten, plantsoenen enz. schoon te houden. Laat papier niet zo maar wegwaaien. Ruim direct alles op in de huisvuilzak. Pluk eens een zak uit een bosje. Afgelopen maandag stalde de raad ook 4000 beschikbaar om op de Varkensmarkt acht bloembakken te plaatsen. De gemeentelijke volksverte genwoordiging heeft op dit punt een Redactie Bureau Voorlichting gemeente Middelburg Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. Het wordt de komende maanden weer druk met tentoonstellingen in de Vleeshal van het stadhuis. Van 30 maart tot en met 4 april a.s. wordt door het Zeeuws Insti tuut voor Kunstzinnige Vorming een expositie ingericht van werk van leden van dit instituut. Op 7 april a.s. wordt een exposi tie van werk van Marlow Moss geopend. Deze is vanaf zaterdag 8 april a.s. voor het publiek geo pend. Werd van de in 1970 overle den kunstenaar Reimond Kimpe wordt in de Vleeshal tentoonge steld van 29 april tot en met 13 mei a.s. ongeveer 11.00 uur bij het Middelburg se stadhuis aan. Zij zullen natuurlijk in het stadhuis worden verwelkomd. De rest van de dag wordt doorge bracht in de gastgezinnen. De volgende dag worden twee groe pen gevormd, elk bestaande uit 25 Middelburgse en 25 Vilvoordse kinde ren. Zij trekken een hele dag samen op. Er wordt een wandeling door Middelburg gemaakt, die zal uitmon den op Miniatuur Walcheren en ver der wordt een boottocht op het Veer- se Meer georganiseerd, 's Avonds zijn de kinderen weer in de gastgezinnen. Op 5, 6 en 7 april a.s. zullen 50 leerlingen van lagere scholen uit Vil voorde (België) te gast zijn in Mid delburg. Zij zullen logeren in Middel burgse gezinnen. Het gaat hier om een tegenbezoek, want vorig jaar brachten 50 Middelburgse kinderen een bezoek aan Vilvoorde. Dat bezoek is toen een groot succes geworden. Voor het bezoek aan Middelburg is een aantrekkelijk progTamma opge steld. De Belgische vriendjes en vriendinne tjes komen op woensdag 5 april om In de komende weken zult u in deze rubriek ongetwijfeld steeds berichten over acties tegenkomen. Wilt u mee doen? Belt u op naar Buro Voorlich ting, tel. 6251, toestel 18. Samen met de Juniorkamer en andere instellingen en verenigingen zal er in de komende weken aan gewerkt moeten worden de stad schoon te maken en wat nog belangrijker is door die acties een mentaliteitsverandering tot stand te brengen. Neen, geen eenvoudige zaak, maar we moeten er wat aan doen. Doet u mee? Papierprikken, motor afzetten bij gesloten overweg enz.? Niet alleen in de nieuwe en oude woonwijken wordt getracht door het planten van bomen en strui ken en het zaaien van gras het leefklimaat te verbeteren. Ook op het grootindustrieterrein wordt de nodige groenvoorziening aan gebracht. De gemeenteraad trok daar afgelopen maandag ƒ22.700 voor uit. De groenvoorzieningen zullen voor het grootste gedeelte uitgevoerd worden als bosplant soen. Op de morgen van de laatste dag (7 april a.s.) kunnen nog wat inkopen worden gedaan, terwijl de kinderen ook kunnen gaan zwemmen in 'Poe- lendaele'. Om twee uur 's middags wordt bij het stadhuis verzameld, waar een af scheidsbijeenkomst wordt gehouden. Om drie uur vertrekt de bus van de Markt weer naar Vilvoorde. Nog meer contacten met Vilvoorde. De contacten met Vilvoorde zijn de laatste jaren beduidend uitgebreid. Za terdag a.s. geeft de Rederijkerskamer uit die gemeente een opvoering in de schouwburg en op 5 mei a.s. wordt er in de Belgische zusterstad een ten toonstelling geopend van werk van Middelburgse kunstenaars. Toelichting overbodig. Vervuiling van het water in het Prins Hen drik Dok aan de Dam te Middel burg. We moeten daar iets aan doen. Dat kan in de komende weken. Lees de inhoud van deze •■ubrielc en van de komende. iPlil 25 en 26 maart 1972 Hulpcentrum Noord- en Midden-Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmno. 01180-5800 AMBULANCE Bij ongevallen telefoon 01180-5800 BRANDWEER alarmno. 01180-2233 Artsen: Middelburg: zaterdag 0-24 uur: J. Z. S. Pel, Rouaansekaai 11, tel. 01180-2585; zondag 0-24 uur: mevrouw J. Pel- Mellink, Rouaansekaai 11, tel. 01180- 2585. Uleen voor spoedgevallen visites aan- /ragen vóór 10.00 uur. Spreekuur van 2.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Middel burg-Zuid (alleen patiënten van J. J. lansen en S. M. P. F. Jansen-Schra- ma: zie onder Souburg, Nieuwland en Irnemuiden. Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke *n Domburg: L. Sloos, Middelburgse straat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. Souburg, Arnemuiden en Nieuwland: J. J. Jansen, Rijksweg 6, Nieuwland, el. 01182-1340. Veere, Oostkapelle, Grijpskerke en Se- ooskerke: P. J. Bom, Dorpsstraat 2, Jostkapelle, tel. 01188-1276. Herenarts: 5. P. Oldenkamp, tel. 01186-287. Tandartsen: G. J. v. Wiggen, p/a Julianalaan 4, ijdens dienst tel. 01184-2778. \potheek: I. J. Tan-Meyer, Scheldestraat 26, tel. 11184-2025. /rijdag 24 maart tot vrijdag 31 maart 1972: L. v. d. Boogert-, Korte Delft 12, /liddelburg. Wijkverpleegsters: Middelburg, Nieuw- en St.-Joosland: In De Beuk te Middelburg wordt van 3 tot en met 7 april een tentoonstel ling gehouden van grafisch werk van Robert Maaskant. De tentoonstelling zal lino's, litho's, tekeningen, etsen, houtsneden en zeefdrukken en ook enkele ruimtelijke vormen omvatten. Als bijzonderheid valt te vermelden dat op enkele van de grafische wel ken muziek is gemaakt door Dies lt Due, Bram le Due en Robert Maas kant, en dat deze muziek op de ten toonstelling ten gehore zal worden gebracht, waarbij 'n bijbehorende dia reeks en films zullen worden ver toond. De muziek zal op casette wor den uitgebracht, zodat het mogelijk zal zijn om zich een ets met bijbeho rende muziek aan te schaffen. De tentoonstelling is geopend van 15.00-17.00 uur en van 19.00-21.00 uur. zr. B. W. van der Logt, Bierkaai 9b, Middelburg, tel. 01180-7396. Domburg, Aagtekerke, Oostkapelle, Grijpskerke, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere, Gapinge en Sint-Lau- rens; zr. M. van der Slikke, Oude Domburgseweg 22, Oostkapelle, te!. 01188-1472. Groene Kruis en Oranje-Groene Kruis Souburg en Ritthem: W. Verhagen- Westerbeke, Stemerdinglaan 119, tel. 01183-1541. Wijkverpleging Zoutelande. Koudeker ke, Meliskerke, Biggekerke: N. de Back. Weststraat 17, Koudekerke, te! 01185-1318. Deze blozende Zeeuwse schone-in-de-dop werd gefotogra- feerd in Middelburg. De moeder (of vader) van deze lieve dochter kan de originele foto alsmede een waardebon van vijf gulden) gratis afhalen op het kantoor van de PZC te MiddelburgMarkt 51. HOOG WATER TE VLISSINGEN Van donderdag 23 tot en met woensdag 29 maart, do. 8.16 en 21.05, vr. 9.50 en 22.32, za. 11.16 en 23.46, zo. 12.18, ma. 0.35 en 13.01, di. 1.14 en 13.35, wo. 1.43 en 14.05. Westkapelle 21 min. vroeger en Vrouwenpolder 17 min. later. Zoutelaande en Domburg zijn ongeveer gelijk aan Westkapelle. VVVVVWv'v^A'VVVVWWWVVVW^wVWVWVVVVVVVN^'VVVVvWVV Sedert vorige week vrijdag zetelt in de Vlissingse Badhuisstraat een afde ling van modehuis Joziasse uit Mid delburg. Als onderkomen werd daar een vroegere zaak in baby-artikelen gekozen waarvan liet interieur in tijd van amper drie weken geheel werd veranderd. Men heeft gebruik ge maakt van het 'shop in shop' systeem, hetgeen betekent dat er in de winkel een stuk of drie losse 'stands' staan opgesteld, elk met een apart soort kleren. Dit systeem van winkelinrichting geeft ook de mogelijkheid om meer naar voren te kunnen brengen wat er aan kleding voorhanden is. Modehuis Jozi asse brengt dameskleding voor jong en oud. De afdeling in Vlissingen echter is wat meer gespecialiseerd op de wat jongere vrouw. Enkele merken uit de collectie die modehuis Joziasse voert: Barclay, Plutina, en exclusief voor Vlissingen 'Lieverdje'. De prijzen voor de jeugdige modellen vallen praktisch allemaal in de middenklas hoewel er ook wel wat duurdere bij zijn. De collectie voor de oudere da mes ligt wat hoger in prijsklas. Modehuis Joziasse heeft een apart plaatsje ingeruimd voor de suède kle ding waarbij behalve mantels en ge wone korte jasjes natuurlijk de panta lons niet ontbreken. Een groot gedeel te van de nieuwe voorj aars en zomer collectie o.a. van Betty Barclay moet nog binnen komen. Dat zal waarschijnlijk een dezer dagen gebeu ren. Bij de inrichting van de winkel is gebruik gemaakt van de kleurencom binatie oranje-zwart-wit hetgeen de zaak een levendig aanzien bezorgt. In de nieuwe zaak zijn een viertal paska mers aangebracht-, elk voorzien van een grote passpiegel. In de winkel zelf bevinden zich ook nog twee grote spiegels. In totaal is er ongeveer 55 meter hangruimte voor kleren gecreë- eerd en deze ruimte wordt ten volle benut. Bij de kledingrekken die voor zien zijn van een overkapping is aan de binnenzijde een tl-buis aange bracht, de 'stands' worden door spots beschenen. Doorgaans klinkt er in de zaak een vriendelijk muziekje. Bij de openingsreceptie kwamen vele belang stellenden zich van de veranderingen op de hoogte stellen en her en der in de zaak stonden bloemen en bloem- stukjes opgesteld die bij wijze van gelukwens waren ontvangen. Graag herinneren wij er nog even aan, dat het Middelburgse film journaal over de jaren 1969 en 1970 (samengevoegd tot een film van bijna een uur) gereed is. Deze film, waarin aan vele zaken die in Middelburg in die jaren plaatsvonden aandacht wordt be steed, is voor verenigingen e.d. beschikbaar. Voor 25 verzorgt het filmteam een complete voor stelling. De film is opgenomen op super 8. Inlichtingen en reservering: Buro Voorlichting, Stadhuis, tel. 6251, toestel 48. In het kader van het landelijke boom- plantfeest wordt in Middelburg ook dit jaar weer een boomplantdag geor ganiseerd. Elk jaar komen enkele scholen aan de beurt om aan de plantactivitcitcn deel te nemen. Deze keer zijn bel kinderen uit de hoogste klassen van 'De Arnebureh', de Casem- brootschool en de Admiraalschool, die op woensdag 29 april a.s. enkele hon derden bomen zullen planten. Rondom die erg belangrijke activiteit is een aantrekkelijk programma geor ganiseerd door de gemeentelijke plantsoenendienst en het buro sport en jeugdzaken. De ongeveer 105 kinderen verzamelen zich om 9.00 in de morgen bij de 'Vitrite' op het grootindustrieterrein. Om goed te kunnen planten is nogal wat energie nodig en daarom krijgen de planters en plantsters eerst een appel aangeboden. Op kamer 15 van het stadhuis (de afdeling Algemene Zaken, de heer Van de Meijden) liggen o.a. de volgende zaken ter inzage. - Het ontwerp-bestemmingsplan Spui straat - Spanjaardstraat en omgeving. Dit ontwerp-plan heeft betrekking op het gebied, dat wordt begrensd dooi de Dam, de Molstraat, de Koepoort- straat, de Zuidsingel, de Bleek, de Haringplaats en de St-Pieterstraat. Tot; 6 april 1972. Enkele punten uit de toelichting op het plan: Als basis voor het ontwerp hebben de volgende overwegingen gediend: het eigen karakter van het gebied en voor zover mogelijk van de in het plangebied gelegen monumenten moet worden gehandhaafd; de mogelijkheden voor een goed woon- en leefklimaat moeten worden geschapen; de verkeers- en parkeerproblemen moeten worden opgelost. In het ontwerp zijn de doorbraak van de Spanjaardstraat naar de Zuidsingel en de verbreding van de Spuistraat, die in de bestaande regeling voorkwa men, niet gehandhaafd. Het tussen de toegang van het terrein van de scho lengemeenschap en de Spuistraat gele gen gedeelte van de Spanjaardstraat zal verkeersvrij gemaakt worden. - Tot 17 april ligt ook ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan Dauwendae- le IB. Dit plan heeft, betrekking op het gebied, dat wordt; begrensd dooi de Schroeweg, de Vrijlandstraat, de Roozenburglaan, de Dauwendaalseweg en de Torenweg. - Tot 17 april ligt. ter inzage het; ontwerp-bestemmingsplan Tooren- vliedt. Dit plan heeft betrekking op het gebied dat wordt begrensd door de Koudekerkseweg, de D. Rijkers- straat, de Vlissingse Watergang, de Grevelingestraat en de westgrens van het complex Vijvervreugd. Eveneens op kamer 15 van het stad huis liggen alle overige bestemmings plannen voor een ieder ter inzage. Tot de genoemde data kan een ieder tegen de ontwerp-plannen bij de ge meenteraad schriftelijk bezwaren in dienen.

de Faam | 1972 | | pagina 3