"I 6 P Geboorte-, Verlovings-, Huwelijkskaarten Visitekaartjes BOONMAN RUIMT OP!! personeel indetechnische onderhoudsdienst CARNAVALS ARTIKELEN GERJA au,voor,over,vrouwen Vaatwasser Wasautomaten Koelkasten Bandrecorders - cassetterecorders Stereo afspeelapparatuur Portables Televisie Radiomeubels Elektrische dekens Recorderbanden 2 HALEN 1 BETALEN Opruiming grammofoonplaten boonman 868,— 898,- 479,— 949,- 399,— 479,— 489,— 449,— 649,— 1599,- ...1895, ...2245, 475, 548,— 578,— 598,— 4,90 0,98 12 PECHINEY NEDERLAND N.V. zoekt voor haar Alumimumfabriek aan de Sloehaven te Vlissingen-Oost Leeftijd20 - 50 jaar. Onze voorkeur gaat uit naar kandidaten met een ruime ervaring bij een onderhoudsdienst van een groot bedrijf. Wij bieden aantrekkelijke kansen aan hen die bij een nieuw bedrijf een goede carrière willen opbouwen. Er zijn plaatsingsmogelijkheden voor: onderhoudsmonteurs monteur-bankwerkers smeerders in dagdienst en ploegendiensten. Op korte termijn zijn huisvestingsmogelijkheden aanwezig. Heeft U belangstelling voor deze functie, dan ontvangen wij gaarne Uw sollicitatie onder no. E35 op onze afdeling Personeelszaken Péchiney Nederland N.V., LITTOOIJ OLTHOFF Pilletjes proberen Linnengoed van Yves Film-nep Regenjassen Presidentsvrouw Kinderkamers Pil tegen verveling Studeren Binnenhui s-komf or f DE FAAM Donderdag 20 januari 1972 GROEP PECHINEY Postbus 49, Vlissingen, Tel. 01196 - 16651 li Een pracht sortering in kleding in vele soorten (geen verhuur) Hoeden, petten, mutsen, kousen, grote schoenen, oorringen, baarden, snorren, pruiken, boerenkielen, brillen, neuzen, tanden, plastic snorren, rubber han den, goudband, maskers, schminken, balonnen con- fettie, serpetine, lange oogv/impers, stikkers om op kleding te plakken, stikkers voor op de huid te plakken enz. enz. Te veel om op te noemen. KORTE DELFT 3 - MIDDELBURG Spanjaardstraat 47 Middelburg In de mooie stad Brussel moet heel wat ongedierte op vier pootjes rond lopen. Deb estuurders van de Belgi sche hoofdstad hebben tenminste drie jaar uitgetrokken voor een groot scheepse j,jacht op ratten in B russel. Men schat dat de rattenvangers tot eind 1!)74 bezig zullen zijn met hun onverkwikkelijk taakje. De kosten worden volgens Paris Matcli geschat op ruim een miljoen Belgische francs per jaar. „Ik heb ze allemaal geprobeerd", zegt in Ladies' Home Journal een 47- jarige doktersvrouw, pratend over het vaak onschuldig beginnend gebruik van tranquilizers en slaappillen. Ze raakte aan de drank toen haar doch ter naar het buitenland verhuisde, zag kans om van de borrel af te raken maar werd zonder drankgebruik ner veus en onrustig. Sindsdien gebruikt ze tranquilizers en slaapmiddelen, naar haar eigen zeggen Voorzichtig en met mate', maar wel regelmatig. Ze behoort tot de nog steeds groei ende groep Amerikanen die regelma tig tranquilizers gebruikt (10 procent van de volwassen bevolking van de VS doet dit, 13 procent van de Ameri kaanse huisvrouwen hoort tot de ge bruikers). Meer dan 10 procent van deze groep huisvrouwen geeft toe, op eigen houtje af te wijken van de hoeveelheden die de huisarts voor schrijft. Versoheidenen van hen men gen de rustgevende middeltjes met andere 'opwekkende' geneesmiddelen, sommigen vertellen dat ze drie of meer verschillende soorten dieet-, slaap- en peppillen, pijnstillers en anti- depressieve middeltjes door elkaar ge bruiken. De Amerikaanse huisvrouwen die slaappillen gebruiken, behoren, socio- economisch gezien, vrijwel allemaal tot de 'midden- en hogere klasse' van de bevolking. Vaak zijn ze al een heel eind op weg naar de verslaving aan pep- en slaapmiddelen, terwijl ze zelf nog in de mening verkeren, dat ze desgewenst elke dag met het gebruik kunnen stoppen. Steeds meer beroemde couturiers steken hun creatieve talent in de huis- tuin- en keukenprodukten van de textielindustrie. Yves Saint-Laurent, al eerder uit zijn ivoren toren van won- derkind-der-couture gestapt, heeft zijn eerste collectie 'huishoudlinnen' gelan ceerd die beddelakens met bijpassen de spreien, handdoeken, badmatjes en douchegordijnen omvat. Marie Claire signaleerde een en an der in een nieuwe Parijse boutique en vertelt dat Yves als basiskleuren voor zijn huishoudelijke collectie beige, steenrood, amandelgroen, geel, mari neblauw en t.urquoise heeft gekozen. Geometrische dessins vor het be drukte goed dat vanwege het beroem de etiketje vrij prijzig is: badhanddoe ken van 19 tot 60 francs, effen lakens van 48 tot 100 francs, bednikte lakens van 57 tot 120 francs. Yves maakt zijn lakens in drie maten: voor een persoons, tweepersoons en extra-lange bedden. En zo gaat het soms in de filmwe reld: Brigitte Bardot zal in haar nieu we film 'Les pétroleuses' op zeker ogenblik to zien zijn als stoer berijd ster van een tamelijk wild paard. Het Duitse blad Jasmin fotografeerde Bri gitte in deze scene waar geen paard aan te pas blijkt te komen. De ster zit (in ouderwetse ruitjesjurk met hoge rijglaarsjes) schrijlings bovenop een trap, met wapperend krullen en met een stel leidsels in de gehand- schoende handjes. Waar straks in de film het echte paard in het beeld zal komen blijft het gezicht van B.B. in de schaduw en dat is maar goed ook, want de B.B. uit dit woeste filmfrag ment is een man. In geheel Andalusie (waar de buite nopnamen worden gemaakt) bleek na melijk geen meisje te vinden dat ook maar in de verste verte op Bardot leek en bovendien kans zag om boven op een wild paard te blijven zitten. De plaatsvervanger die tenslotte na urenlang zwoegen van make-up- en kostuumdeskundigen op enige afstand redelijk aan het silhouet van de film ster bleek te beantwoorden, is een plaatselijke herder die (bij wijze van spreken) al vanaf zijn geboorte op paarderuggen zit. Rechte schouders, smal bovenlijf geaccentueerde taille: dat zijn (vol gens vakblad Textilia) de voornaam ste kenmerken van de regenkleding- mode voor lente en zomer van 1972. De lengte ligt 'tussen knie en kuit', de kleuren zijn pasteltinten (roze, laven del, zachtgeel, beige) en vrolijke zo- merkleuren (kersenrood, mosterdgeel, hardblauw). Ook zwart, wit, khaki, caramel en grijs spelen mee. Stijlen: de duffeljas, de navylook, de militaire stijl met insignes op mouwen en zak ken, de Olympische stijl met garne ring van allerlei sportieve symbo len. „Ik laat aan hem de zorg over om te beslissen. Mijn rol bestaat uit helpen en uit het delen van zijn vreugden en zijn zorgen. Ik spreek hem nooit tegen". Pat Nixon, eerste vrouw van Amerika, geciteerd in een artikel in Paris Match over het leven van de Amerikaanse president en zijn echtge note. En dit zegt Nixon over zijn vrouw: „Ze is voor mij een spiegel, een arts, een psychiater, en een steun in het openbare leven". De roddelaars van Washington be-] schrijven haar als een 'niet bijzonder elegante, maar wel altijd zeer correc te verschijning'. En een Amerikaanse huisvrouwenvereniging heeft haar on derscheiden met de titel 'de ideale echtgenote'. Franse schoolkindertjes mochten teke ningen maken van wat ze als hun 'ideale kamer' zien en de resultaten leken in geen enkel opzicht op wat. volwassenen het kind op dit gebied aanbieden. Elle fotografeerde kleurige maquettes van de bizarre woonruim ten waar kinderen van dromen: ka mers die zich over bergen en dalen moeten kunnen verplaatsen, die op de zee kunnen drijven en in de wolken kunnen verdwijnen. De grond zou zacht moeten zijn als zand zodat je kunt vallen zonder je te bezeren. Er zou een zwembad op het dak moeten zijn, veel kussens, een televisie, bloe men die nooit verwelken en huisdie ren. Kinderen dromen ook van een bolvor mig huis. ,met licht maar niet teveel, met kleine venstertjes en smalle deurtjes'. Een meisje van tien jaar wil 'een heel, heel groot bed. bedekt met iets dat heel zacht moet zijn, zoiets als bont, en dat gaat schomme len als je op een knop drukt. De vloer zou ook heel zacht moeten zijn zodat je hele dagen op blote voeten zou kunnen lopen; De muren, het tapijt, alles zou paars moeten zijn. De meu bels: een sodawaterfonteintje, een bi bliotheek tot aan het plafond met duizenden boeken, en een volière met een heleboel vogels'. Koren op de molen van alle voor standers van inschakeling der vrouw in het arbeidsproces: vrouwen met een beroep buitenshuis zijn psychisch evenwichtiger dan vrouwen die 'alleen maar' hun huishouding te doen heb ben. In het Duitse blad Jasmin'vertelt psychiater en neuroloog Heinz Die trich dat werkende vrouwen volgens hem minder last van neurotische stoornissen hebben dan getrouwde vrouwen tussen dertig en veertig, die HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdagdag 20 tot en met woensdag 26 januari, do. 4.23 en 16.45, vr. 4.59 en 17.23, za. 5.37 en 18.08, zo. 6.26 en 19.03, ma. 7.26 en 20.09, di. 8.41 en 21.28, wo. 10.05 en 22.47. Westkapelle 21 min vroeger en Vrouwenpolder 17 min. later. Zoutelande en Domburg zijn ongeveer gelijk aan Westkapelle. Alle seinvlaggen die aan boord van het woonschip 'Waarheen' ie vinden waren, had men vorige week vrijdag te voorschijn ge haald om de woonark tijdens de huwelijksdag van de dochter van de eigenaar, de heer Bos, er bij zonder feestelijk uit te laten zien. Veel voorbijgangers bleven die dag even staan kijken, de meesten vroegen zich af wat er nu eigen lijk aan de hand ivas. Het is een aloud schippersgebruik om bij een huwelijk een boot op dergelij ke wijze te pavoiseren. Op de fo to: het (otne nog) toekomstige echtpaar Joosse-Bos op de loop- plank van de 'Waarheen'. alleen maar hun huishouding hebben. Zelfstandige vrouwen hebben ook minder last van depressies dan de zogenaamde 'groene weduwen'. Buitenshuis werkende vrouwen met een interessante werkkring vragen maar zelden om kalmerende pilletjes, zelfs wanneer ze zich op zeker ogen blik een beetje overwerkt voelen. De eentonigheid en verveling daarentegen doen de andere groep steeds vaker naar 'kalmeringsmiddelen' grijpen (43 miljoen verpakkingen werden in 1970 in de bondsrepubliek verkocht). Vrouwen die een werkkring buitens huis willen zoeken, doen vaak de ontnuchterende ervaring op dat het heel moeilijk is om zonder de onder grond van een vakopleiding in het arbeidsproces te worden opgenomen. „Maar", zo vraagt het maandblad 'Vrouwen en hun belangen' zich af. „houden zij er rekening mee dat hun dochters over x-jaren met dezelfde zorgen geconfronteerd zullen worden, wanneer de meisjes-van-nu geen vak opleiding krijgen"? Het blad publiceert enkele cijfers ter illustratie van de nog altijd onge lijke studiemogelijkheden: nog altijd krijgt acht procent van de veertienja rige meisjes geen volledig dagonder wijs meer (voor de jongens is dat drie procent). Van de zestienjarigen volgt 45 procent van de meisjes geen volledig dagonderwijs meer (bij de jongens 32 procent). In 1970 kregen 70.000 jongens onderwijs via het leer lingenstelsel, tegen slechts énkele dui zenden meisjes. Op de MAVO treft men evenveel jongens als meisjes, op het atheneum 91.000 jongens tegen 43.000 meisjes, op de universiteiten 70.000 mannelijke- studenten tegen 15.000 vrouwelijke (cijfers van 1968). „Uitrustingen voor het binnenhuis- comfort" noemen onze zuiderburen de veelsoortige elektrische huishoudappa- ratuur die het dagelijks werk van de moderne huisvrouw aanzienlijk lichter maakt. In België is de markt op dit terrein nog lang niet verzadigd, meldt de internationale jaarbeurs van Brus sel. Volgens de jongste cijfers (date rend uit 1970) heeft 65 procent der Belgische gezinnen een koelkast in huis, 64 procent een wasmachine en een stofzuiger, bijna 60 procent een mixer. Achttien procent beschikt over een bandrecorder, 11 procent heeft een diepvriezer of een elektrisch keu kenfornuis, twee procent een vaatwas- machine en nog geen half procent een wasgoeddroger. Als U er vlug bij bent kunt U nu koopjes halen bij BOONMAN. Een ruime keus uit overjarige modellen, licht beschadigde toestellen, demonstratie-apparaten en andere zeer aantrekkelijke koopjes Bosch „Tophit" met ontharder 1168, Philips voorlader met ontharder 1160, (beide modellen overjarig) liioA Philips voorlader type 3825 met ontharder 1498,Luö7^ Edy wasautomaat licht beschadigd nu m.ï Edy centrifuges 2800 toeren 199,nu 149,- Philips wasautomaat HN 3113 lichtbeschadïgd, 1235,m.i Ook onze overige wasmachines nog tegen oude prijzen Wij hebben enkele licht beschadigde modellen Marijnen kastmodel 185 liter 479,nu Philips kastmodel 200 liter 579,nu Philips combikast 225 liter, opruimingsprijs Philips mono-recorder 4303 229,- Philips mono-recorder 4307 412,349,- Philips mono-recorder 4308 495,419,- Philips stereo recorder 4404, zonder microfoon, licht beschadigd 499,- Philips cassetterecorder EL 3302 199,159,- SPECIALE AANBIEDING 1 Blaupunkt tuner-versterker 2 x 15 watt 2 Blaupunkt boxen a 188, 1 Philips platenspeler met lift 998,- 376,- 140,- Nu in één koop voor SAMEN 1514,— 998,- Tuner-versterker 2x6 Watt met boxen 498,298,- Tuner-versterker 2x8 Watt met boxen 549,599,- Philips HiFi versterker 2 x 30 Watt licht beschadigd van 729,voor 1 Philips electrofoon 22GF 417 - 2 x 10 Watt. 2 drukkamer-luidsprekerboxen 826, 1 Radio cassette recorder Batt. en lichtnet van 379,— 1 Philips radio 22 RL 500 357,—299,- 1 Philips radio 22 RL 393 206,— 169,- 1 Philips radio 22 RL 583 310— 219,- 1 Philips radio JC 103, speciale prijs 69, KLEUR 1 kleinbeeld (56 cm) KTV nu 1 grootbeeld KVT met onderstel, 2345,— 1 KTV nieuw model, witte uitv. licht beschadigd nu ZWART-WIT 1 grootbeeld TV houten kast Ned. I ,11, België UHF Leinetal vol-stereo 698, Grundig licht beschadigd, vol-stereo 698, Nordmende licht beschadigd met visserijband 798 Speciale aanbieding PHILIPS DEKENS TIENTALLEN GULDENS GOEDKOPER L.P.'s vanaf SINGLES vanaf NOG VELE ANDERE KOOPJES IN ONZE ETALAGE EN IN DE WINKEL Radio, TV. elektr. huish. ap paratuur, verlichting en grammofoonplaten. Vlissingen, Walstraat 62 tel. 01184-7518 Ovezande, Burg. Andriessen- straat 2, tel. 01195-395.

de Faam | 1972 | | pagina 12