Nieuw informatiecentrum Bouwfonds IS DfT UW KIND? Weer aandacht voor huis- en bedrijfsvuil Openingstijden bruggen Raadsreslen Brandmelding in Nieuwland Parkeren op de Markt Kerstexpositie in Vleeshal Sluiting kantoren DE FAAM S Open la fel, ontmoeting voor iedereen NIEUWS UIT POELENDAELE HINDERWET VOLKS KERSTZANG HEDENAVOND Redactie Bureau Ontwikkeling en Voorlichting gemeente Middelburg, Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. Voor de bewoners van Nieuw- en Sint-Joosland is een grote verbe tering gekomen in de wijze waar op een melding van brand e.d. doorgegeven kan worden. Er is thans een rechtstreekse telefoon verbinding tussen Nieuwland en de brandweerkazerne in Middel burg aangelegd. Bij brand kunnen de mensen in Nieuwland volstaan met het draaien van nummer 1700. Men krijgt dan dus direct aansluiting met de Middelburgse brandweerkazerne. In de dagbladen is al enkele malen aandacht besteed aan het feit, dat de gemeente Middelburg terecht via de parkeerautomaat op de Markt enige vergoeding vraagt voor het parkeren op dat plein. U weet dat de regeling voor het betaald parkeren is in gevoerd om een zo goed mogelij ke verdeling te krijgen van de beschikbare parkeerruimte in het hart van de stad. Voorkomen wordt, dat langparkeerders gedu rende enkele dagen een plaats in beslag nemen, waarvan vele kort- parkeerders nu gebruik kunnen maken. B en w hebben geen enkele aarzeling gekend bij het besluit vergunning te verlenen tot bet vestigen van een nieuw informatiecentrum van de NV Bouwfonds Nederlandse Gemeenten", aldus burgemeester drs. P. A. Wolters vrijdagmorgen tijdens de opening van dit centrum, dat onderdak heeft ge vonden in een voormalige zaak in foto-artikelen op de hoek van de Lan ge Delft en Nieuwstraat. „Het past uitstekend in de functie van de bin nenstad. Evenals geldwinkels moeten er ook bouwwinkels zijn". De burgemeester toonde zich bijzon der verheugd over het feit dat uit het jaarverslag van de NV blijkt, dat men zich meer gaat bezighouden met het bouwen van woningen, waarvoor niet reeds een koper is. Voordien hield het bouwfonds zich meer bezig met het bouwen van huizen die direct ver kocht konden worden. „Ik hoop dat het fonds net als de gemeentebesturen vooral aandacht zal besteden aan het woonmilieu", aldus de burgemeester. „U hebt van uw goede bedoelingen dienaangaande al blijk gegeven. Hij doelde daarbij op het. bedrag van 5000, dat de heer R. R. Karsten, de commercieel directeur van het bouw fonds, de gemeente Middelburg heeft toegezegd, om in overleg met het gemeentebestuur, als cadeau een sculptuur aan te kopen dat zal dienen ter verfraaiing van de wijk Klaren- beek. De heer Karsten was van me ning dat het zeer belangrijk was, dat nu de grootwinkelbedrijven hun heil buiten de steden gaan zoeken, andere dienstverlenende instanties naar de binnenstad trekken. Hij vertelde dat de activiteiten van het bouwfonds steeds meer in de hypotheeksector getrokken worden. „U ziet het aan de lichtreclames voor het raam", zei hij, „een lichtbak met daarop NV Bouw fonds Nederlandse Gemeenten, en twee met het woord 'Hypotheken'." Hij sprak de hoop uit, dat de verzeke ring nooit iets achter de Middelburgse vestiging zou gaan zoeken. Dit in verband met de brand in de voormali ge vestiging van het bouwfonds aanj de Van de Spiegelstraat in Goes. Juist' de dag voor de brand had men de verzekering van het pand verhoogd. Op de dag van de brand kwam de goedkeuring van de plannen voor de Middelburgse vestiging door b en w van die stad. Het nieuwe informatie centrum is het enige van het bouw fonds in Zeeland. Sinds de ramp in 1953 heeft het bouwfonds al ruim 2000 woningen in Zeeland gebouwd de zestien woningen aan de Churchilllaan te Middelburg zijn daarbij inbegrepen. Na de officiële opening kreeg drs. Wolters een fraaie plaat aangeboden met daarop de Middelburgse Koe poort. Het informatiecentrum gaat inlichtin gen verstrekken over alle diensten die het bouwfonds ter beschikking heeft, zowel op bouwgebied als het verstrek ken van hypotheken op bestaande panden en op nieuwbouwwoningen, die ook anderen kunnen worden ge bouwd. Het is dus niet zo, dat ei- alleen eigen woningen werden ver kocht. kor n krabbus Een vorige keer heb ik op deze plaats al gewezen op een ge wenste verbetering van de bus verbinding tussen binnenstad en Zuidgeen overbodige luxe als men beseft, dat er aan de over kant van het kanaal toch nog altijd zo'n tienduizend mensen wonen. En nu zal niet iedereen van ongeduld staan te trappelen tot die verbinding nu eindelijk eens wat beter wordt (per slot van rekening hebben steeds meer mensen ejgen vervoer) toch moet er op zo'n groot aantal inwoners nog wel een belangrijk percentage overblij ven, dat veel profijt zou kunnen trekken uit een betere verbin ding. Laten we alleen maar eens kijken naar de moeders met kleine kinderen en laten we ook vooral niet vergeten dat er nogal wat bejaarden in Middel burg-Zuid wonen. Sinds de ge- meentebegrotina voor 1972 ui: is weten we echter, dat de Mid delburgers in ait nieuwe stads deel voorlopig wel kunnen flui ten naar deze verbeterde verbin ding via het openbaar vervoer, want we hebben allemaal kun nen lezen dat men het tekort op de begroting heeft willen terugbrengen door onder meer de uitgaaf ts schrappen voor het onderhouden van een half- uursdienst met autobussen tus sen het centrum en zuid. Besturen is kiezen, zo heeft bur gemeester Wolters in het huis- aan-huis verspreide begrotings- krantje voorgehouden. En daar mee bedoelt hij. waarschijnlijk dat het gemeentebestuur de geldmiddelen zo goed mogelijk moet verdelen. Maar met deze maatregel wordt duidelijk een bepaald deel van de Middelburg se bevolking ten achter gesteld. En het moet dan ook voor vele zuiderlingen hartverwarmend zijn geweest dat tenminste een raadslid de moeite heeft geno men om een lans te breken voor deze verbinding, waarbij hij bovendien nog eens terloops heeft gewezen op het feit, dat mede dank zij een goed open baar vervoer tussen binnenstad en buitenwijken Middelburg aantrekkelijker kan worden ge maakt als koopstad. Aan de an dere kant zou je bovendien nog kunnen stellen, dat het project uitstekend had gepast in hel kader van het streven naar een betere presentatie van het open baar vervoer, waar ene meneer Drees zo'n grote voorstander van is. De wijkvereniging in zuid heeft gelukkig, opkomend voor de belangen van haar be woners. een verzoek gericht aan het streekvervoer Walcheren om tenminste te komen tot een zodanige ombuiging van de bus route door Zuid dat de afstan den tussen de buurten, waar veel bejaardenwoningen staan en de haltes kunnen worden verkort. Want dat is wel het minste wat men kan doen. En nu we het dan toch hebben over de wijkvereniging in Zuid: die zit weer midden in de voor bereidingen voor het komende carnavalsfeest, ivaarbij deze keer ook de bejaarden zullen worden betrokken. Er is althans een speciaal feest voor deze oudere beivoners in de maak. En voor de rest zijn er natuur lijk de traditionele onderdelen als een lach in, een bezoek aan Vijvervreugd en het carnavals bal, plus het kinderfeest. Het ziet er naar uit dat Middelburg- Zuid met carnaval ook iveer een stukje aan de weg zal gaan timmeren, want er is opnieuiv een uitnodiging binnen gekomen voor de prins om deel te nemen aan een verkiezing van het bes te carnavalslied in de 'Salaman der' in het Belgische Mechelen, een gebeuren dat de tv in de huiskamers zal brengen. Wie dit jaar prins carnaval zal zijn blijft echter nog een grote vraag. Maar verrassingen moe ten er altijd blijven, anders is de aardigheid er af. Waar en nu praten we even over iets anders de aardig heid echt helemaal af is, is de versiering van een etalage zoals we die ergens in Middelbur-.j aantroffen. Het betreft hier een sexshop, waar in de etalage een grote kerstboom is geplaatst, ivelke is opgetuigd met allerlei anticonceptiva en andere voor werpen die men zoal in een sexshop kan kopen. Als men op deze wijze gestalte ivil geven aan de naderende kerstviering hoeft het voor mij niet meer Traditiegetrouw wordt in deze tijd in de vleeshal van het Mid delburgse stadhuis door de Zeeuwse Kunstkring de z.g. kerst expositie gehouden, die overi gens dooi-loopt tot in het nieuwe jaar. Vanaf donderdag 23 december (dus vandaag) is de tentoonstel ling voor publiek geopend. De openingstijden zijn van 14.00 - 17.00 uur. De expositie loopt tot en met 9 januari a.s. met dien verstande dat de Vleeshaldeuren op eerste kerstdag en op één januari geslo ten zullen zijn. De toegangsprijs bedraagt 1. Kinderen onder de veertien jaar hebben vrije toegang. 0,p deze tentoonstelling is werk te zien van 25 Zeeuwse kunste- naai-s, w.o. het echtpaar Braat, Els Holebrandse. Andries Minder hout en Peter de Jong. Er wor den beeldhouwwerken, schilderij en. wandkleden en kei-amiek geëx poseerd. Een intenessant aspect aan de tentoonstelling is, dat al het werk te koop is met toepas sing van subsidiei-egelingen, het geen betekent dat men in de aankoopkosten een subsidie van 35 procent kan krijgen, terwijl voor werk van kunstenaars die in Middelburg of Vlissingen wonen een subsidiepercentage van 45 procent geldt. O Voor de goede orde wijzen wij u er op, dat de gemeentelijke kan toren en diensten op vrijdagmid dag 24 december a.s. gesloten zullen zijn. Dit is ook het geval op 31 december vanaf 16.00 uur. Het gemeentelijke apparaat staat op de 3e januari a.s. vanaf 10.00 uur 's morgens weer tot uw dienst. DONDERDAG 16 DECEMBER 1971 r##i Leuk, zo even op de foto. Wanneer dit uw zoontje is, mevrouw, dan kunt u de originele foto plus een waarde bon van vijf gulden gratis afhalen op het kantoor van de PZC, Markt 51, Middelburg. w/iftifiiiitifi/iMMiiiiiitii/ifMif/wi/i/iMn/iif/rii/i/ffiffiMfm *W*VW**WWVW\*WV\AA'VVWWW\A*\A/V\\*VVVN*\AA*VN HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 23 tot en met woensdag 29 december, do. 5.20 en 17.49, vr. 6.06 en 18.41, za. 6.57 en 19.39, zo. 8.00 en 20.44, ma. 9.12 en 21.57, di. 10.28 en 23.07, wo. 11.39. Westkapelle 21 min vroeger en Vrouwenpolder 17 min. later. Zoutelande en Dombui-g zijn ongeveer gelijk aan Westkapelle. Deze cijfers spi'eken voor zich. Overi gens wordt gewoon doorgegaan met het diplomazwemmen. De eerste keer in het nieuwe jaar worden op zater dag 8 januari a.s. om 15.00 uur in - 'Poelendaele' weer proeven afgenomen voor het A- en B-diploma. Proefzwem- men (ook voor degenen, die geen lessen volgen in het zwembad) woens dag 29 december a.s. om 9.00 uur. Met ingang van 1 januari 1972 komen er enkele belangrijke wijzigin gen in het ophalen van huisvuil, grof huisvuil en bedrijfsvuil. Boven dien wordt het tarief gewijzigd. Omdat het bijzonder belangrijk is dat iedere inwoner van onze stad tijdig op de hoogte is van deze ver anderingen wordt eind deze week, begin volgende week huis-aan-huis een groengekleurde folder verspreid, waarin uitgebreide informatie over deze zaken wordt gegeven. Dit gebeurt niet via de PTT (Tante Pos heeft het met kerst- en nieuwjaarskaarten natuurlijk erg druk) maar via een verspreidingsbedrijf. De mogelijkheid is dus niet uitge sloten, dat de 'vuilfolder' samen met nog andere stukken in uw bus glijdt. Houdt u de groene folder in de gaten. De inhoud ervan is be langrijk. O Bij de jaarwisseling: wensen wij el kaar het allerbeste toe voor het jaar dat komt. Dat gebeurt in de familie- kring, dat gebeurt in de kring van collega's. Voor het eerst wordt dit jaar in het Middelburgse stadhuis ter gelegenheid van het aanbreken van het nieuwe jaar een zogenaamde open tafel georganiseerd door het gemeen tebestuur. Iedereen is welkom. Om dat nog eens te benadrukken worden er aan verenigingen, instanties e.d. invitaties gezonden. Hieronder volgt de inhoud van die invitatie. Middelburg, december 1971. Zeer geachte medeburger. Ter gelegenheid van de jaarwisse ling zal in de burgerzaal van het stadhuis op dinsdag 4 januari 1972 (17.30 uur) een bijeenkomst worden gehouden, waar een ieder welkom is. Wij stellen ons voor op deze nieuw jaarsbijeenkomst, die wi: 'OFEN TAFEL' hebben genoemd, de Middelburgse burgerij en vooral ook vertegenwoor digers van allerlei Middelburgse vere nigingen, organisatie enz. te kunnen ontmoeten. Tijdens de bijeenkomst zal door ons een 'nieuwjaarsdrankje' worden aangeboden, terwijl het onderwerp 'Relatie overheid-burgers' in het kort door de heer mr. P. J. Mijksenaar, oud-directeur van het Bu reau Voorlichting en Representatie van de gemeente Amsterdam, zal wor den ingeleid. Aan het slot van de samenkomst die een gezellig informeel karakter zal dragen, wordt een eenvoudige brood maaltijd gebruikt, in de kosten waar van wij u een bijdrage van 2,50 vragen. Wij hopen bij deze proef van een 'nieuwjaarsbijeenkomst nieuwe stijl' vele van onze medeburgers op dins dag 4 januari a.s. de hand te mogen drukken. Hoogachtend, Burgemeester en wethouders van Middelburg. Met nadruk zij vermeld, dat wanneer u of uw vereniging toevallig geen uit nodiging ontvangt u toch zeer welkom bent. In verband met een zo goed mogelijke voorbereiding verzoeken wij de mensen, die niet in het bezit van een antwoordkaart komen deze week zich schriftelijk of mondeling (telefonisch) even te melden. De kos ten kunnen bij binnenkomst in het stadhuis worden voldaan op de 4e januari zelf. De komende feestdagen hebben na- tuui-lijk ook hun invloed op de ope- Bij het opendraaien van de draaibrug (stationsbrug) over het Kanaal door Walcheren wordt rekening gehouden met de treinenloop. Hieronder een overzichtje van de tijden, dat de draai brug open is voor LANDverkeer. Zon- en feestdagen Werkdagen ningstijden van het overdekt zwem bad. Hieronder de opemngstijden op de daarbij vermelde dagen, vrijdag 24 december 7.00-15.00 uur zaterdag 25 december gesloten le kerstdag) zondag 26 december iO.OU-12 00 en 14.00-17.00 uur vrijdag 31 december 7.00-15.00 iur zaterdag 1 januari gesloten (nieuwjaarsdag) zaterdag 8 januari 9.00-15.00 uur diplomazwemmen) Diploma's in 1971 Zoals uit eerdere berichten in deze rubriek is gebleken, zijn er in het afgelopen jaar heel wat zwemdiplo ma's gehaald. In 1971 ging het om de volgende aantallen. A-diploma B-diploma C-diploma D-diploma E-diploma F-diploma 692 305 997 373 369 742 42 42 19 19 7 7 14 14 van tot 05.38-05.43 06.48-06.53 07.28-07.33 08.15-08.20 09.16-09.21 10.16-10.21 11.16-11.21 12.16-12.21 13.16-13.21 14.16-14.21 15.16-15.21 16.16-16.21 17.14-17.19 18.16-18.21 19.16-19.21 20.16-20.21 20.16-20.21 20.59-21.14 21.59-22.04 Bovendien zijn de twee bruggen open voor LANDverkeer van maandag tot en met zaterdag van negen uur 's avonds tot vijf uur de daaropvolgende morgen en op zon- en feestdagen van 0.00-7.00 uur, van 9.00-19.30 uur en van 22.00-24.00 uur. Voor de OPHAALBRUG gelden geen sluitingstijden i.v.m. de treinenloop. Wel is het zo, dat altijd een van de bruggen geopend is voor LANDver keer. Bij de hinderwet gaat het niet alleen om grote fabrieken en inrichtingen, die mogelijk hinder veroorzaken. Het plaatje moet dan ook gezien worden als karikatuur. De heer S. de Visser, Schroeweg 124 heeft een aanvraag ingediend om een vergunning krachtens de hinderwet tot het oprichten, in wex-king brengen en in werking houden van een pro- paangasinstallatie, bestaande uit een 1510 liter tank. De inrichting is gevestigd aan de Schroeweg 124. Schriftelijke bezwai-en tegen het verle nen van de vergunning, ontleend aan vrees voor gevaar, schade of hinder kan een ieder gedurende tien dagen na 24 december 1971 indienen bij het college van b en w van Middelburg. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbren gen tijdens een openbare zitting, die in het stadhuis, Lange Noordstraat 1 te Middelburg op 1 januari a.s. om 8.00 uur Noordstraat gehouden. De aandacht wordt er op gevestigd, dat inwoners van de gemeente Middel burg later slechts tot beroep gerech tigd zijn, indien zij in persoon of bij gemachtigde op de bovengenoemde openbare zitting zijn verschenen. De belangrijkste veranderingen. Het grof vuil wordt vanaf 1 januari maar lx per maand meer opgehaald; Op de dag dat het grof huisvuil wordt opgehaald mogen uitsluitend die zaken worden aangeboden, die niet in een gesloten plastic kunnen worden verpakt; Aan de in de folder omschreven definitie van grof huisvuil moet streng de hand worden gehouden, om-, dat het 'normale' huisvuil en het grof huisvuil op verschillende plaatsen moeten worden gestort. Het bedrijfsvuil, dat in het afgelo pen jaar door bedrijven op de dagen dat grof huisvuil werd opgehaald werd aangeboden zal niet gratis meer worden meegenomen. In de folder zijn andere afvoermogelijkheden voor bedrijfsafval uitvoerig omschreven. Om verband te kunnen leggen tus sen de hoeveelheid vuil die men aan biedt en de te betalen rechten is het vastrecht per aangeslotene verlaagd van 26,40 per jaar tot 21,60 per jaar. De prijs van de plastic zakken wordt daai-entegen verhoogd van ƒ0,125 per zak tot ƒ0,20 per zak. Voor degenen, die per jaar 64 zakken op de stoep zetten (met opdi-uk 'Ge meente Middelburg') betekent dit geen verzwaring der lasten. Overigens moet worden opgemeiitt, dat de reini gingsdienst ondanks deze tariefsverho ging nog een tekort oplevert. De kwaliteit van de plastic zakken wordt verbeterd. Graag verwijzen wij u naar de inhoud van de groene folder. Mocht u die folder voor nieuwjaar nog niet heb ben ontvangen, dan horen wij dat graag zodat wij u er nog een kunnen toezenden. In de burgerzaal van het stadhuis wordt heden (dondei-dag 23-12 om 20.00 uur door de koninklijke vereniging 'Uit het volk voor het Volk' een volkskerstzang georga niseerd. ONDA de bekende brass band uit Middelburg en een koor verlenen medewerking. Iedereen is welkom. ■HnBHHU'.'iaHHBIWnBBMnu.* r*»l* U hebt nog van ons een toelichting tegoed op nog een paar onderwerpen, die vrijdag jongstleden door de ge meenteraad zijn behandeld. Een van die voorstellen 'haalde' het niet. Dat. voorstel betrof het plaatsen van par- keermeters op de parkeerstroken rond om het Damplein. Zoals u wellicht al weet zal op het Damplein ook een parkeerautomaat worden geplaatst. Dit met het doel de kortparkeerders aan een parkeerplaats in het centrum van de stad te helpen. Rondom het Damplein zijn ook 38 parkeei-plaatsen geschapen. Volgens het colllege van b en w zijn er vier mogelijkheden om het parkeren op deze plaatsen te regelexi: het parkeren op de stroken vrij laten; het instellen van een blauwe zone; het plaatsen van parkeermeters en het instellen van een parkeerver bod op de stroken. In het voorstel aan de raad schrijven b en w voorts, dat wanneer het parkeren op de stroken wordt vrijge laten deze ongetwijfeld bezet zullen worden door langparkeerders. Voor het instellen van een blauwe zone is men ook niet geporteerd, omdat de 'altijd zuinige automobilist' zijn auto zal parkeren op de parkeerstroken rondom het plein en het betaald pai-- keerteri-ein onbenut zal laten. Het in stellen van een parkeerbod komt het college onlogisch voor, omdat de par keerstroken nu zijn aangelegd. Blijft dus over het plaatsen van parkeenne- ters. De raad, u heeft dat waarschijn lijk al gelezen, ging daar niet mee akkoord. Men vond parkeermeters le lijke dingen. Het college van b en w zal nu dus opnieuw met een voorstel moeten komen. Lichtmasten Noord weg. De raad verleende een aanvullend kre diet van 10.000 voor het plaatsen van lichtmasten op het gedeelte van de Noordweg tussen de oude gemeen tegrens en de Leliëndaalseweg. Op 6 oktober jongstleden had het college wegens gebrek aan voldoende midde len voorgesteld de masten op 3-voudi- ge afstand te doen plaatsen. De raad wees in de oktobei'vergadering echter middelen aan om een kleinere afstand tussen de masten te kunnen verwezen lijken. Zo zal het dus nu gebeuren. Nog meer lichtmasten op Noordweg. Onder een volgend agendapunt stelde de raad een bedrag van 19.400 be schikbaar voor de verbetering van de openbare verlichting op het gedeelte van de Noordweg dat ligt tussen de Noordsingel en de oude gemeente grens. In dat gedeelte zullen volgens de plannen lichtmasten voorzien van natriumvei-lichting -worden geplaatst. Clubhuis Gouden Cirkelgroep. De raad stelde een subsidie van 5750 beschikbaar ten behoeve van het nieu we onderkomen van de Gouden Cir kelgroep. Het nieuwe clubhuis kostte 23.000. De helft van dit bedrag heeft de groep door eigen accticviteiten bij eengebracht. Van het rijk hoopt men ook een bedrag van 5750 te krijgen. 19.59-20.04 van tot 06.13-06.18 07.10-07.15 07.56-08.01 08.58-09.03 09.54-09.59 10.59-11.04 11.59-12.04 12.59-13.04 13.59-14.04 14.59-15.04 15.59-16.04 16.59-17.04 17.59-18.04 18.52-18.57 19.59-20.04 van tot 07.10-07.15 08.15-08.20

de Faam | 1971 | | pagina 3