Focus Optiek barbecue en fondue Is dit üw Modeshow van 'Fiësta' Maandag, dinsdag en woensdag a.s. begroting 1972 in raad Weekenddiensten 3 VERKEERS MAATREGELEN TARIEFS VERHOGINGEN GAS, WATER EN HONDEN BEGROTINGS VERGADERINGEN IN BURGERZAAL Tentoonstelling in Vleeshal gratis toegang DE FAAM Water Honden Gaskosten DONDERDAG 2 DECEMBER 1971 Sinds kort is Focus Optiek weer terug op het oude vertrouwde adres aan de Burgpromenade in Middelburg. Sinds begin augustus tot half november was de zaak wegens een ingrijpende ver bouwing gesloten geweest en vond de verkoop plaats in het kantoor in de Noordstraat. De winkel is geheel ge moderniseerd en voorzien van een nieuwe pui nw>t grote etalageruiten die de zaak j heel ander voorko men geven. J Voor de oorlog was Focus gevestigd in twee panden aan de Burg. In 1940 werden deze echter beide geheel ver woest. Na de oorlog werd er een groot pand voor in de plaats gezet. In eerste instantie werd er een kantoor in gevestigd, daar nog maar zeer weinig verkoopmateriaal aanwezig of zelfs maar te krijgen was. Pas gerui me tijd na de bevrijding kon men weer overstappen op de speciale arti kelen optiek, staalwaren en bandage, die ook nu nog het belangrijkste on derdeel van de verkoop vormen. De opening werd in besloten kring verricht door de heer C. J. Mazure. Op de openingsreceptie is het gewel dig druk geweest. Een groot aantal bloemen en bloemstukjes gaven blijk van de vele gelukwensen. De verbou wing is uitgevoerd door de fa. Ge- schiere uit Middelburg. Het is nu moeilijk om zich nog voor te stellen hoe de winkel er vroeger uitzag. Een scheidingswand die achter in de zaak stond is weggebroken. De drie paska mertjes zijn teruggebracht tot één. Dit vertrek wordt gebruikt wanneer er bandages gepast moeten worden of gipsafdrukken voor steunzolen moeten worden gemaakt. De winkel heeft een natuurstenen vloer met marmerstruc tuur gekregen die geheel verwarmd wordt, zodat er in de gehele winkel geen radiatoren meer zijn te vinden. Langs de wanden zijn rekken aange bracht waarop de nieuwste modellen brilmonturen overzichtelijk liggen uit gestald. In de zaak staan drie pasta feltjes, voorzien van grote ronde spie gels. Voorin zijn een paar gezellig aandoende zitjes gecreëerd. Behalve brilmonturen en glazen van de meest uiteenlopende sterkte, die in de eigen werkplaats achter de winkel worden bewerkt, omvat de sortering van Fo cus Optiek ook artikelen als loepen, verrekijkers, barometers etc. De toon bank is in het midden opgesteld. Ver der staan er ook nog enkele vitrines, waar men vrij omheen kan lopen. Overeenkomstig de modernste eisen op het gebied van de winkelinrichting, zorgen de zachte kleuren voor een fijne, rustige sfeer, terwijl het geheel een ruime indruk maakt. De heer De Werk zorgde voor een bijzonder deco ratieve etalage. AA^^AAAAAAAAAA^aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa^AAAAAAAAAAA^A HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 2 tot en met woensdag 8 november, do. 1.17 en 13.32, vr. 2.02 en 14.19, za. 2.48 en 15.08, zo. 3.36 en 15.57, ma. 4.22 en 16.46, di. 5.09 en 17.31, wo. 5.58 en 18.23. Westkapelle 21 min. vroeger en Vrouwenpolder 17 min. later. Zoutelande en Domburg zijn ongeveer gelijk aan Westkapelle. ■i^AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA^ De heer Verburg, eigenaar van een le- vensmiddelenbedrijf in de Middelburg se Gravenstraat heeft zijn winkel uit gebreid met een speciale fondue- en barbecue afdeling. Zijn kantoor heeft hij naar achteren verplaatst, zodat er een behoorlijke ruimte voor deze afde ling vrij kwam. Er zijn tal van beno digdheden voor de fondue verkrijg baar, zoals pannen, komfoortjes, vor ken en diverse sauzen en kruiden. Ook heeft de heer Verburg een geweldige kaassortering. Barbecue-installaties en pennen zijn ook ruim voorradig. Daar bij deze gelegenheden een goed glas wijn beslist niet te versmaden is, heeft de heer Verburg ook daar een behoor lijke sortering in. De afdeling is geheel naar eigen ontwerp ingericht en voor zien van een zeer decoratief behang. Wanneer men de naam 'Fiësta' hoort noemen in verband met een mode show denken de meeste dames onmid dellijk aan bruidskleding. Dat is ge zien de reputatie van deze speciaal zaak ook niet te verwonderen. Vorige week hield mevrouw Outermans nu echter eens een show van uitgespro ken avondkleding, speciaal met het oog op de komende feestdagen en verder om eens duidelijk te laten zien, dat er ook nog wel iets anders dan bruidstoiletjes te koop zijn in haar moderne modehuis in de Lange Delft te Middelburg. Vorige week dinsdag waren er 's avonds twee shows, waarvoor een ruime belangstelling bestond. In snel tempo iedere show duurde onge veer een uur lieten de mannequins een groot aantal verschillende model len avondjurken, bi'oekpakken, tuniek- pakken en wat eenvoudiger jurken zien, die geknipt waren voor diverse feestelijke en bijzondere gelegenhe den. Niet alleen voor de oudere gene ratie was er keus te over, ook voor de jongere wat sportievere vrouw en tienermeisjes bleek de collectie zeer uitgebreid. Opvallend was het aantal modellen dat was voorzien van zeer fraai borduursel. Vooral een van de laatste modellen, een lange rok van zwarte jersey waarvan de zoom en de taille met kleurige wol geborduurd was, oogstte een warm applaus. Ver der waren er veel zwart-wit-combina- ties te zien. Lady-speaker, mevrouw Outermans, wist de show op uiterma te vakkundige wijze aan elkaar te praten en zorgde met tal van gevatte uitspraken voor een intieme sfeer. Zij was gekleed in een zelfgemaakte avondjapon van paarse stof die in Fiësta los wordt verkocht. Aan de hals was de japon afgezet met een zilverkleurige versiering. Er werd de ze avond trouwens toch extra aandacht aan de zelfgemaakte kleding gewijd. Mevrouw Outermans vertelde de da mes dat 'Fiësta' ook zorgt voor patro nen en het knippen van stof. Op deze show bleek eens te meer, dat ook in de grotere maten heel mooie model len zijn te krijgen. Mevrouw Van Liere oogstte met een door mevrouw Outermans als 'koninklijk' aangeduid gewaad veel succes. De meeste model len waren ook heel mooi van coupe en dessin, terwijl tevens de kleuren met elkaar wedijverden. De manne quins droegen bij de diverse modellen completerende sieraden in de vorm van broches, armbanden, oorhangers en colliers van juwelier De Vos uit Middelburg. Uit een spontaan applaus aan het eind van de show bleek dat het publiek duidelijk had genoten. 4 EN 5 DECEMBER 1971 Hulpcentrum Noord- en Midden- Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmno. 01180-5800 AMBULANCE bij ongevallen telefoon 01180-5800 BRANDWEER alarmno. 01180-2233 Artsen: Middelburg: za. 24.00 uur: M. Reijerse, Seisweg 29, tel. 01180-3456. zo.: H. A. Delfos, Rouaanse Kaai 47, tel. 01180-2637. Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke en Domburg: L. Sloos, Middelburgse straat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. Souburg, Amemuiden en Nieuwland: J. J. Jansen, Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340. Veere, Oostkapelle en Grijpskerke: J. W. Oosterhoff, Markt 12, Veere, tel. 01181-271. Dierenartsen: J. Hoftijzer, Middelburg, consult alleen na telefonische afspraak. Tandartsen: W. Krommenhoek, Rouaanse Kaai 23, Middelburg, tel. 01180-3320. Apotheek: C. P. Lastdrager, C. v. Perestraat 1, tel. 01183-1593. Vrijdag 3 dec. tot vrijdag 10 dec.: W. K. Hummelen, Markt 69, Middelburg. Wijkverpleegsters: Middelburg, Nieuw- en Sint-Joosland: Zr M. den Boer, Adr. Lauwereyszstraat 77, tel. 01180-6286. Veere, Vrouwenpolder, Serooskerke, Gapinge, Sint-Laurens, Aagtekerke en Domburg: Zr Corrie, Noordstraat 27, Domburg, tel. 01188-1427. Groene Kruis Souburg: Zr A. M. v. Sabben, Sottegemstraat 22, Vlissingen, tel. 01184-2914. Oranje-Groene Kruis en Wit-Gele Kruis Souburg en Ritthem: mevr. N. Felius-Westerbeke, Middenhofsingel 29, tel. 01183-1668. Voor de stad Middelburg zeer belangrijke zaken zullen op maandag dinsdag en woensdag a.s. worden besproken tijdens de behandeling van de gemeentebegroting 1972 door de raad. De 23 gemeentelijke volksvertegenwoordigers kregen de begroting voor het komende jaar eind oktober in de bus. In de afgelopen weken is dit stuk natuurlijk bijzonder nauwkeurig door de gemeenteraadsleden doorgenomen. Zo werd op 15 november jl. het zg. afdelingsonderzoek gehouden. Dat is een vergadering van de gemeenteraad (dit jaar voor het eerst openbaar) waarin allerlei kleine technische vragen worden gesteld. Enkele voorbeelden: „Hoe staat het met de verkoop van toestellen" (begroting gemeentebedrijven). „Wordt het onderhoud van de rei- nigingsauto's nog verzorgd door de brandweer?" (begroting brand weer). De grote lijnen komen tijdens de 'echte' behandeling van de gemeentebegroting aan de orde. Die begrotingsbehandeling vindt plaats op de volgende dagen en uren: Redactie Bureau Ontwikkeling en Voorlichting gemeente Middelburg, Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. m3 0,20, voor de volgende 1000 m3 0,10 en voor alle volgende m3 0,08. De prijs voor blokverwarmingsgas wordt verhoogd tot 0,08 per m3. Bij gemeenschappelijke meting wordt het vastrechtbedrag per woning ver hoogd van 12,- tot 18,-. Deze verhoging gaat in op 1 januari a.s., althans als de raad met het voorstel accoord gaat. Aan de raad wordt voorgesteld de tarieven voor de levering van water te verhogen. Het vastrechttarief voor kleinverbruikers wordt per aansluiting per jaar verhoogd met 9,-. Het watertarief voor grootverbruikers wordt met 5 cent per m3 verhoogd. In het voorstel wordt nog opgemerkt, dat na doorvoering van deze verho ging de tarieven van de gemeente Middelburg nog aanzienlijk lager zijn dan de tarieven van de N.V. Waterlei dingmaatschappij Zeeland. Maandag 6 december a.s. 20,00 uur Algemene beschouwing fractievoorzit ters in de volgende volgorde: PvdA, rechtse fractie (chu, arp, kvp), VVD, D'66 en SGP. Elke spreker krijgt maximaal 20 mi nuten de tijd. Dinsdag 7 december a.s. 14.00 uur 18.00 uur, 19.30 uur-22.00 uur. Antwoord college b. en w. reactie raad, tweede antwoord b. en w. Behandeling begrotingen diensten en bedrijven en gemeente. Woensdag 8 december a.s. 20.00 uur. Behandeling van die zaken, die de dag tevoren nog niet konden worden afge daan. De agenda voor deze ene over drie dagen uitgesmeerde raadsvergadering- ziet er als volgt uit. 1 Behandeling gemeentebegroting 1972. 2 Vaststelling in beginsel van 5-jaren programma (1972 t/m 1976) investe ringen en vaststelling investerings programma 1972. 3 le Subsidievoorstel (algemene subsi dies). 4 2e Subsidievoorstel (culturele subsi dies). 5 Wijziging verordening waarin tarie ven voor levering van gas worden geregeld. 6 Wijziging verordening waarin water tarieven worden geregeld. 7 Nieuwe verordening op de heffing van hondenbelasting. 8 Krediet voor toneeluitwisselingen met Vilvoorde 3425). 9 Krediet van ƒ44.900 voor aanschaf fen grote maaimachine voor Stich ting Sportbelangen. 10 Rondvraag. Het is voor de eerste keer, dat de begrotingsvergadering uitgesmeerd is over drie dagen. In vorige jaren werd het de tweede avond meestal nacht werk en daarom is nu een derde bijeenkomst voorzien. Op woensdag wordt alleen vergaderd als het nodig is. Aangenomen mag worden, dat die noodzaak wel zal bestaan. 1 In verband met de verkeersveilig heid op de Schroeweg is de moge lijkheid weggenomen om vanaf die Schroeweg de Oude Vlisèingseweg op te rijden. Om het pand Oude Vlissingseweg 3 te kunnen blijven bereiken is besloten het bord "ver boden voor auto's" te verplaatsen tot 10 meter vanaf de Schroeweg (15/11). 2 De brandgang, die gelegen is tussen de Spinhuisweg en de J. C. Mathias- straat achter de huizen aan de Statenlaan werd gebruikt als fiets en brommerpad. Door het plaatsen van het bord van de man met kind is nu uitdrukkelijk bepaald, dat dit pad een voetpad is (wat het ook al was). (25/11). 3 Hetzelfde geldt voor het pad achter de J. Magnusstraat en het gedeelte van de Rentmeesterlaan dat daarop aansluit. (26/11). 4 Ook voor de brandgang achter de panden aan de Spinhuisweg, tussen de .J Magnusstraat en de Staten laan zijn de in punt 2 omschreven regelingen getroffen (29/11). 5 In de brandgang die evenwijdig loopt aan de J. C. Mathiasstraat. met enkele aftakkingen mag nu ook officieel niet meer gefietst en ge bromd worden. Ook daar besloten b. en w. borden te plaatsen (29/11). 6 In verband met een vlotte doorstro ming van het verkeer hebben b. en w. besloten in het gebied van de Klarebeeklaan/Sprencklaan de vol gende maatregelen te nemen. Het parkeren te verbieden voor de noordelijke en westelijke zijde van het gedeelte van de Seislaan gele gen tussen KI ar eb eek laan en de Sprencklaan en voor de oostelijke zijde van het gedeelte van de Seis laan gelegen tussen de Sprencklaan en de Seissingel. Het gedeelte van de Seislaan, gelegen tussen de Kla- rebeeklaan en de Sprencklaan in de richting van de Sprencklaan te slui ten voor alle verkeer behalve voet gangers (29/11). Achter de punten zijn de data ver meld, waarop de besluiten officieel ter openbare kennis worden gebracht. Iedere belanghebbende kan binnen 30 dagen na de vermelde data beroep instellen bij de kroon. Het beroep schrift moet worden ingediend bij de commissaris van de koningin in Zee land te Middelburg. Op de agenda voor de gemeenteraads vergadering, die op 6, 7 en 8 decem ber a.s. in de burgerzaal van het stadhuis wordt gehouden staan drie punten, die betrekking hebben op bet verhogen van tarieven. Sinds de aanwending van aardgas voor allerlei doeleinden wordt er naar gestreefd in Nederland zoveel moge lijk uniforme tarieven in te voeren. Er is een landelijke commissie, die aanbevelingen doet voor het bepalen van de tarieven. Per 1 januari 1972 zijn verhogingen geadviseerd voor de tarief groepen van 7 en 7 3/4 cent tot 8 cent per m3 en een verhoging van de vastrechtbedragen voor alle groe pen met ƒ6,- per jaar. Die verhogin gen zijn noodzakelijk in verband met het stijgende loon- en kostenpeil en ook om de mogelijkheid te behouden een deel van de winst op het gasver- bruik voor algemene gemeentelijke doelen te gebruiken. Uit de hogere opbrengsten zullen voorts ook de kos ten worden bestreden, die zullen voortvloeien uit een regelmatige in spectie van de verbruiksapparatuur. Bij een verbruik tot en met 170.000 m3 per aansluiting per jaar mits niet bestemd voor blokverwarming: 1. een vastrecht van 18,- per jaar; 2. een bedrag per m3 van: voor de eerste 300 m3 0,25, voor de volgende 300 De tarieven van de hondenbelasting, die in 1968 voor de laatste maal werden herzien bedragen: a. voor een zgn. 'luxe' hond 24,- per jaar, b. voor een bedrijfs- of waakhond ƒ12,- per jaar en c. voor een kennel xnaxi- maal ƒ90,- per jaar. Volgens de wet van 24 december 1970 inzake gemeentelijke en provinciale belastingen mag geen onderscheid meer worden gemaakt tussen 'luxe' en andere honden. Het speciale tarief voor bedrijfs- of waakhonden komt dan ook te vervallen. "Gezien de geldontwaarding van de laatste jaren achten wij het aanvaard baar de huidige tarieven met 50% te verhogen. Het tarief voor de eerste hond wordt dan ƒ36 per jaar, terwijl de belasting voor een kennel maxi maal 144 gaat bedragen". Aldus een zin uit het raadsvoorstel. En verder citeren wij nog: „In de huidige veror dening is voorts bepaald, dat voor de tweede en elke volgende hond even veel betaald wordt als voor de eerste hond. Wij achten het gewenst deze herziening van de hondenbelasting aan te grijpen om het tarief voor een tweede en elke volgende hond van dezelfde houder hoger te stellen dan voor de eerste hond en wel op 72 per jaar. Wij menen dat dit het nevendoel van de hondenbelasting nj. het aantal honden binnen de perken houden, ten goede zal komen". Tijdens de vergaderingen, waarin de begroting wordt behandeld komen ook twee voorstellen aan de orde om aan diverse verenigingen en instanties in 1972 een subsidie te verlenen. Hier onder een overzicht van de z.g. cultu rele subsidies. In de meeste van on derstaande gevallen gaat het om een bijdrage in het exploitatietekort tot een maximum van het genoemde be drag. Zeeuwse musèumstichting 58.992; Stichting Openbare Bibliotheek 171.472; C. J. V. bibliotheken Sint- Laurens/M'burg 259; Chr. Volksbi bliotheek 146; Stichting Concert- en Gehooi-zaal 18.000; Nieuwlands da meskoor ƒ450; Chr. Zangvereniging 'De Lofstem' 450; Zangvereniging 'De Volksstem' ƒ550; Middelburgs Mannenkoor ƒ700; Kon. Zangvereni ging 'Tot Oefening en Uitspanning' f 3500; Hervormd Jeugdkoor 'Blijde Stemmen' 150; De Openluchtspelers 1000; Het Zeeuws Orkest 3000; Stichting Zeeuws Jeugdorkest 270; Nederlands Centrum voor Aamateur- toneel ƒ270; Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming afdeling Mid delburg 14.000; Stichting Volksster renwacht 'Philippus Lansbergenƒ5223. (dit bedrag wordt xnet ƒ2000 vermin derd wanneer geen andere huisvesting in '72 is gevonden); Jeugd en Muziek 6560; Stichting Algemene Kunstkring "Middelburg ƒ4510; Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit ƒ27.060; Z.V.U. t.b.v. hedendaags toneel 2870. Hoewel natuurlijk ook onder cultuur vallend zijn de volgende subsidies niet in het desbetreffende, voorstel begre pen, omdat daarvoor afzonderlijke subsidieregelingen bestaan. Zeeuwse Muziekschool ƒ110.000; Mu ziekkorpsen 12.575; Drumbands- trompetterskorps 2400. Volgende week een overzicht, van meer algemene subsidies, die in de begroting 1972 zijn opgenomen. De vergaderingen van de gemeen teraad, waarin de begroting 1972 wordt behandeld zullen evenals bij de vorige gelegenheid gehou den worden in de burgerzaal van het stadhuis. Er zal plaats zijn voor ruim 100 personen. Bij de behandeling van de begroting '71 was er veel belangstelling van de zijde van de burgers. Gehoopt wordt dat dit nu ook het geval zal zijn. De ingang is aan de zijde van de Markt. Iedereen is welkom. De aanvangsuren vindt u ook in deze rubriek. Wethouder J. A. van Bennekom van Sociale Zaken en Volksge zondheid heeft gisteren (1 decem ber) de tentoonstelling geopend van werk van Middelburgse kun stenaars, dat via de contrapresta tieregeling werd aangekocht. Het is een bijzonder interessante tentoonstelling waarop 90 werken te zien zijn. Er zijn schilderijen, tekeningen en gouaches van een kleine tien kunstenaars in de Vleeshal opgesteld. Iedere kunste naar heeft een eigen hoek. Al het aanwezige werk op drie bruik leenstukken na is te koop. De prijzen variëren van 100 tot f 5000. Voorts zijn de exposanten in de gelegenheid om ook ander werk te tonen en te verkopen. De expositie is geopend van don derdag 2 december tot en met dinsdag 14 december a.s. dage lijks van 14.00-18.00 uur. Ook op zaterdag en zondag kunt u er dus een kijkje gaan nemen. De toe gang is gratis.

de Faam | 1971 | | pagina 3