Winkelactie Langevieie omgeving Geslaagde braderie op Damplein Dauwendaele IB waarom zo?" 3 BAZAR VOOR GEHANDICAPTE KIND KLEREN INZAMELING VOOR VLUCHTELINGEN IN INDIA SINT-NICOLAAS KOMT ZATERDAG A.S. NAAR MIDDELBURG Nieuws uit Poelendaele Donderdag 25 nov. 20 uur stadhuis DE FAAM Weekenddiensten Zwem-trimmen 99 Wereldstedebouivdag over DONDERDAG 18 NOVEMBER 1971 20 EN 21 NOVEMBER 1971 Hulpcentrum Noord- en Midden- Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmno. 01180-5800 AMBULANCE bij ongevallen telefoon 01180-5800 BRANDWEER alarmno. 01180-2238 Artsen: De winkeliersverenigingen van Lange vieie, Pottenmarkt en Vlasmarkt, Kromme Weele organiseren ook dit Bij de braderie die ter gelegenheid van de opening van het Damplein werd gehouden was het vorige week zaterdag, ondanks het slechte weer, toch nog aardig druk. De meeste winkeliers die met hun stands op het plein stonden, konden nu wel niet direct spreken over een overweldigen de belangstelling, maar over het ge heel genomen ging het allemaal wel. Bijzonder veel aandacht kreeg slager Plasscliaert uit Axel die onder het dak van de Graanbeurs bezig was een hele os aan het spit te braden. Tal van belangstellenden liepen rond met een heerlijk broodje ossevlees. In de Graanbeurs waren een aantal stoeltjes en tafeltjes neergezet, zodat de brood jes ook zittend konden worden genut tigd. Bij de firma Loontjes hangen een drietal horden met daarop winnende nummers van dc bonnenactie, die door de diverse winkeliers tijdens de winkelweek en de braderie is gevoerd. Zaterdag 20 november aanstaande or- ganiseeert de vereniging van ouders en vrienden van het geestelijk gehan dicapte kind 'Help Elkander' een ba zar in het 'Anker' in de Bonedijke- straat te Vlissingen. De opbrengst komt ten goede voor de inrichting van een gezinsvervangend huis. Er zijn vele mooie en nuttige prijzen voor diverse attracties, onder andere het raden van de naam van een Zeeuwse-boerinnenpop, verloting, bal lonnen met prijzen, sjoelen enzo voorts. Er is ook gelegenheid koffie met gebak te gebruiken. Onder de vele prijzen die door winke liers en vele anderen beschikbaar zijn gesteld, zijn ook artikelen gemaakt door de gehandicapte kinderen. De openingstijden zijn 's morgens 10 uur tot 13 uur en 's middags 14 uur tot 21 uur. Ook in Middelburg zullen de padvin- dersgroepen zaterdag a.s. kleding gaan inzamelen voor de Pakistaanse vluchte lingen in India. Het is duidelijk, dat de padvinders in één dag niet de gehele stad kunnen be strijken om de kleding aan de huizen op te halen. Daarom wordt ook gaar ne de gelegenheid gegeven om kleding die men voor dit doel wenst af te staan, zélf naar het groepsgebouw Zuidsingel 92 te brengen. Voor velen misschien nog wel zo gemakkelijk, om dat men dan niet thuis behoeft te blijven totdat mogelijk de padvinders komen om één en ander af te halen. Het groepsgebouw is zaterdagochtend vanaf 9 uur open. Middelburg: za. 24.00 uur: J. de la Hay- ze, Seisdam 22, tel. 01180-4305. Zo. P. H. Schram, Oosterscheldestraat 2, tel. 01180-4664. Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke en Domburg: H. Frima. Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-282. Souburg, Amemuiden en Nieuwland: N. Kaptein, Dintelstraat 1, Souburg, tel. 01183-1630. Veere, Oostkapelle en Grijpskerke: P. J. Bom, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Dierenartsen: E. P. Oldenkamp, Meliskerke, tel. 01186- 287. Tandartsen: A. de Koning, Kanaalstraat 91, Oost- Souburg, tel. 01183-1347. Apotheek: D. H. v. d. Kleine Mulder, Singel 9, Vlissingen, tel. 01184-2730. Vrijdag 19 november tot vrijdag 26 november: A. Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg. Wijkverpleegsters: Middelburg, Nieuw- en Sint-Joosland: zr A. Jasperse, Nassaulaan 169, tel. 01180-2919. Veere, Vrouwenpolder, Serooskerke, Gapinge, Sint-Laurens, Aagtekerke en Domburg: zr. Corrie, Noordstraat 27, Domburg, tel. 01188-1427. Groene Kruis Souburg: zr A. M. van Sabben, Sottegemstraat 22, tel. 01184- 2914. Oranje-Groene Kruis en Wit-Gele Kruis Souburg en Ritthem: mevr. N. Filius-Westerbeke, Middenhofsingel 29, tel. 01183-1668. jaar weer een gratis kindervoorstel ling in het Citytheater. Dit kinderfes tijn zal plaatshebben op 28 december en bestaat uit een optreden van de jeugdrevue Hocus - Pocus, verschillen de conferences, een accordeonshow, een gooehelshow en tal van andere aantrekkelijke onderdelen. Men heeft dit jaar gerekend op vier voorstellingen; daarvoor worden 2000 toegangsbewijzen gereedgehouden. Vo rig jaar waren er ongeveer 1200 kin deren die de voorstelling hebben bij gewoond. Mochten er dit jaar plaat sen over zijn, dan zal met diverse bejaardentehuizen contact worden op genomen zodat eventueel een aantal bejaarden er ook eens even uit kan. Voor vervoer van en naar de tehuizen wordt gezorgd. De toegangsbewijzen kunnen worden verkregen door het inwisselen van bonnen die bij 43 winkeliers in de bovengenoemde straten bij de aan koop worden uitgereikt. Bij iedere gulden die wordt besteed, ontvangt men 1 waardebon. Veertig van deze bonnen geven recht op een toegangs bewijs. Deze actie duurt tot 5 decem ber. Voor de ouderen heeft men wel een heel speciale actie op touw gezet. Vorige week zaterdag is men begon nen om door een 'onbekende' vijftig kippen te laten uitdelen. Deze onbe kende schiet op straat, in de Lange- Viele, op de Pottemnarkt, in de Kromme Weele of op de Vlasmarkt mensen aan waneer deze uit een win- viele, op de Pottenmarkt, in de desbetreffende zaak iets hebben ge kocht. Op vertoon van hun kassabon, krijgen ze dan gratis een kip aangebo den. Deze actie zal nog twee zaterda gen duren. HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 18 tot en met woensdag 24 november 1971: do. 1.42 en 13.58; vr. 2.14 en 14.31; za. 2.51 en 15.09; zo'. 3.30 en 15.49; ma. 4.10 en 16.31; di. 4.52 en 17.17; wo. 5.35 en 18.08. Westkapelle 21 min. vroeger en Vrouwenpolder 17 min. later. Zoutelande en Domburg zijn ongeveer gelijk aan Westkapelle. Wie is de moeder van deze klauterende jongedame, waar- van onze fotograaf deze leuke opname maakte. De originele j| foto plus een waardebon van vijf gulden kunnen gratis worden afgehaald op het bureau van de PZC, Markt 51, Middelburg. Raad Middelbur De leden van de gemeenteraad van Middelburg gaan weer drukke weken tegemoet. Afgelopen maandag hogen zij zich al over de begroting 1972 tijdens het z.g. afdelingsonderzoek waarbij alle gewenste nadere informatie door het college van b. en w. werd gegeven. Maandag 22 november a.s. volgt de 'gewone' maandelijkse vergadering, en voor 6, 7 en 8 december a.s. staat de eigenlijke behandeling van de begroting 1972 op het programma. Wij bepalen ons in deze uitgave van het oog tot de maandag a.s. te houden maandelijkse vergadering. Deze vindt zoals te doen gebruikelijk plaats in de raadszaal van het stadhuis en begint om 14.00 uur. Op de publieke tribune is een ieder weer welkom. Hieronder een overzicht van de punten die in deze volgorde ook behandeld zullen worden. 1 Mededelingen en ingekomen stuk ken. 2 Ontslag hooi'dleidster openbare kleuterschool 'De Wantewevers'. De hoofdleidster van de openbare kleuterschool 'De Wantewevers', Radenhove 1 heeft ontslag ge vraagd. Voorgesteld wordt haar diteervol te verlenen met ingang van een door het college nader te bepalen datum. 3 2e wijziging uitkerings- en pensi- oenvérordening wethouders. Betreft enkele kleine wijzigingen. 4 Aanvullend krediet 2-klassige p.c. kleuterschool aan Henri Dunant- laan. De raming voor de bouw van deze school in de Griffioen die in janua ri 1969 werd gemaakt bedroeg ƒ291.000. Nu de school is aanbe steed blijkt met in achtneming van enkele bezuinigingen ƒ364.500 no dig te zijn. De raad wordt voorge steld een aanvullend krediet van ƒ73.500 beschikbaar te stellen. 5 Pick-up voor 'Prins Willem Alcxan- derschool' Sint-Laurens. Het bestuur van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van een school met den Bijbel te Sint- Laurens vraagt om medewerking voor het aanschaffen t.b.v. de hier boven genoemde school van een pick-up. De raad wordt voorgesteld de medewerking te verlenen. 6 50.000 voor twee houten noodlo- kalen Stedelijke Scholengemeen schap. Reeds eerder werden twee houten noodlokalen bij de Stedelijke Scholengemeenschap geplaatst om het ruimtegebrek op te lossen. Het aantal leerlingen blijft groeien en daarom zijn nog twee lokalen no dig. Voor bouw en inrichting van die lokalen is een bedrag nodig van 50.000. De raad wordt ge vraagd een krediet tot dit bedrag beschikbaar te stellen. 7 Aankoop van Akenstraat 13. Voor de verwerkelijking van het bestemmingsplan Van Akenstraat te Nieuw- en Sint-Joosland is het noodzakelijk, dat de gemeente het eigendom verwerft van dit pand. De raad wordt voorgesteld tot aankoop over te gaan. 8 Aankoop Segeersweg 30 en 32. Voorgesteld wordt deze panden aan te kopen met het oog op de verwerkelijking van het bestem mingsplan Dauwendaele I. 9 Voorbereidingsbesluit gedeelte wijk Prinsenhove. Prinsenhove is het nieuwste gedeel te van de Magistraatwij k. Het complex van 200 woningen is bijna klaar. Een gedeelte van de wijk die met de naam Prinsenhove is getooid ligt nog braak. Dat is het gedeelte tussen de Schoutstraat en de Schroeweg (dat gedeelte van de Schroeweg dat dicht bij de Toren- weg ligt). De gereformeerde ge meente wil op een deel van dat terrein een kerkcentrum met een schoolgebouw stichten. Volgens het thans van kracht zijnde plan zou op die plaats een volkstuinen complex gemaakt kunnen worden, terwijl langs de Schoutstraat 9 bungalows zijn geprojecteerd. Men wil thans het plan herzien opdat de bouw van het genoemde kerk centrum met schoolgebouw door gang kan vinden. Bovendien ont staat door de in voorbereiding zijnde verandering de mogelijkheid voor de bouw van 28 eengezinswo ningen. De raad wordt voorgesteld een z.g. voorbereidingsbesluit te nemen, zodat op grond daarvan met medewerking van gedeputeer de staten een bouwvergunning kan worden verleend. 10 Bestemming gebied Zanddorp. Door het afbreken van de 72 nood woningen in het z.g. Zanddorp is een grondgebied vrijgekomen, waaraan een andere bestemming moet worden gegeven. Op 12 mei j.l. is in de raad over de nieuwe bestemming al gesproken. B. en w. hadden vier plannen gemaakt waaruit de raad een keuze kon doen. Plan A kwam toen als eerste uit de bus. Dat plan voorziet in de bouw van 22 bungalows en 20 eengezinswoningen. De woning bouwvereniging Middelburg is in de gelegenheid gesteld een alterna tief plan te maken. Dit plan is nu klaar. Het voorziet in de bouw van 124 eengezinswoningen. Door het aanhouden van het bestaande stratenplan en het aanhouden van de boekwaarde is het mogelijk goedkope huizen te bouwen. Hoe wel b. en w. mede door de vermin dering van groen vinden, dat dit nieuwe plan een stedebouwkundïge verarming is, wil men daar toch mee instemmen, gezien het grote gebrek aan goedkope woningen. De raad wordt nu voorgesteld een keuze te doen tussen de twee plan nen die hierboven zijn omschre ven, terwijl bovendien (dit om on gewenste bebouwing te voorko men) gevraagd wordt een voorbe reidingsbesluit te nemen. 11 Vaststelling le herziening bestem mingsplan Magistraatwijk. Voorgesteld wordt de eerste her ziening van dit bestemmingsplan vast te stellen. Door de voorgestel de herziening, die een maand ter inzage heeft gelegen en waartegen geen bezwaren zijn ingediend, Redactie Bureau Ontwikkeling en Voorlichting gemeente Middelburg, Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. wordt het mogelijk (wordt gelega liseerd), dat aan de Oude Vlis- singseweg een garagebedrijf wordt/ is gebouwd, dat bij de woningen in Statenhove I en II garages worden gebouwd, en dat aan de J. G. Schorerstraat in plaats van 10 patiobungalows 96 autoboxen of carports worden gebouwd. Voor de bouw van de bungolows be stond in verband met de situering weinig belangstelling. Ter verduidelijking van het woord carport. Wat een fietsenstalling bij een school is voor een fiets is een carport voor een auto. 12 Bouw van 129 woningen in plan Stromenwijk II. Begin volgend jaar wil de Woning bouwvereniging Middelburg star ten met de bouw van 129 woning wetwoningen (eengezinswoningen) in Stromenwijk II. Deze woningen zullen incl. vaste lasten c.v. mini maal ƒ202 per maand gaan kos ten. Aan de raad wordt voorgesteld de bouw van deze woningen mogelijk te maken door het verlenen van de benodigde financiële medewer king. De volgende punten worden in ver band met de ruimte alleen aange duid met de omschrijving van het onderwerp. Volgende week komen wij daar wat uitgebreider op te rug. 13 Vaststelling verordening culturele raad. 14 Vaststelling wijziging winkelslui tingsverordening. 15 Verfijning algemene uitkering bo demgesteldheid. 16 Vaststelling nieuw reglement ge meentelijke kredietbank. 17 Wijziging verordening reinigings- rechten. 18 Krediet voor tentoonstelling wer ken Marlow Moss. 19 Aankoop Kunstwerk Nieuwe Burg/Groenmarkt. 20 Voorbereidingskrediet voor wijkge zondheidscentrum. 21 Krediet uitwerking plan Meiveld. 22 Parkeermeters op parkeerstroken Damplein. 23 Verhoging garantie Werkplaatsen Walcheren. 24 Garantie geldlening t.b.v. bouw dorpshuis Nieuwland. 25 Garantie geldlening Stichting Sportbelangen voor bouw kleedac commodatie met kantine op sport park Nadorst. 26 Garantie geldlening Godshuizen. 27 t/m 35 Begrotingswijzigingen. 36 Rondvraag. Zoals beloofd volgt hieronder de rou te, die de goede sint zaterdag a.s. na zijn aankomst bij de Beatrixbrug om kwart voor twee volgt in Middelburg. Rouaanse Kaai, Bierkaai, Londense Kaai, Segeersstraat, Lange Delft, St. Pieterstraat, Balans, Wagenaarstraat, Hofplein, Korte Noordstraat, Noord- poortstraat, Gasthuis, waar via Klein Vlaanderen wordt omgekeerd, Noord- poortstraat, Korte Noordstraat, Lange Noordstraat, Markt, Vlasmarkt, Kromme Weele, Seisdam. Achter de Houttuinen, Langevieie, Pottenmarkt, Plein 1940, Zusterstraat, Gravenstraat, Markt. Op het Noordpoortplein zal halt worden gehouden voor het zie kenhuis. St.-Nicolaas zal daar versna peringen afgeven voor de kinderen die er worden verpleegd. Op de Markt zullen er door de zwarte Pieten pe pernoten voor de jeugd worden ge strooid. Te circa kwart over drie arriveert de stoet voor het stadhuis op de Markt en zal St.-Nicolaas en zijn gevolg officieel door het gemeen tebestuur ten stadhuize worden ont vangen. Fa. Van 't Westende zal in die tussentijd op de markt St-Nicolaasvers- jes ten gehore brengen. De van de pui van het stadhuis of bij slecht weer in de hal te houden toespraken, zullen door middel van luidsprekers over het gehele Marktterrein te vol gen zijn. Te ongeveer half vier ver trekt de stoet weer van de Markt langs de volgende route: Markt, Lan ge Delft, Segeersstraat, Houtkaai, Sta tionsstraat, Loskade, waar de stoet wordt ontbonden. In het overdekte zwembad Toelendae- le' vliegen de diploma's de pan uit. Vorige week berichtten wij u, dat al bijna 2000 diploma's KNZB- en schooldiploma's sedert de opening van het bad in oktober vorig jaar konden yfor<len. .uitgereikt.N atuurlij k werden érg veel A- èh B-diploma's- gehaald. Afgelopen zaterdag werden proeven afgelegd voor de C- en D- diploma's. Zesentwintig kandidaten be haalden het C-diploma (twee moeten het nog eens over doen) en de twaalf gegadigden voor het D-diploma slaag den allen. Op zaterdag 27 november a.s. om 13.00 uur kan er weer proefge- zwommen worden voor de diploma's A en B en een week later, dus op 4 december a.s. kan er worden afge zwommen door degenen, die de proef hebben 'doorstaan'. Om aan het proef- zwemmen te kunnen deelnemen is het niet nodig, datmen lessen volgt in Poelendaele. Vorige week hebben wij abusievelijk gemeld dat bij het diploma-zwemmen geen gymnastiekschoenen gedragen mogen worden. Dit mag wel. Het dragen van een gymnastiekbroek is evenwel niet toegestaan. Bij het woord trimmen wordt, al thans zo vergaat het ons, in de eerste plaats aan wandelen en hardlopen gedacht. Daarmee wordt echter tekort gedaan aan allerlei andere vormen van lichaamsbeweging. Het zwemmen bijvoorbeeld is ook een uitstekende vorm van trimmen. Meer en meer mensen gaan dat ontdekken. Zo ko men er 's morgens om kwart voor- acht nogal wat mensen naar Poelendae le om voor het werk nog wat baan tjes te trekken. Het op deze manier trimmen wordt gestimuleerd door het uitgeven van kaarten, waarop een pro gramma is afgedrukt. Men verplicht zich zelf dus als het ware om elke dag een bepaalde afstand zwemmen af te leggen. In het zwembad kan men u er alles over vertellen. Enkele maanden geleden trok de gemeenteraad zeven eneenhalf miljoen gulden uit om het gebied Dauwen daele I B bouwrijp te ma ken. In dat gebied waarvan het grootste gedeelte ligt tussen de Schroeweg en de Dauwendaelseweg, zullen ruim 1200 huizen worden ge bouwd. Rioleringsbuizen werden al aangevoerd. Het bestemmingsplan Dauwen daele I B zal over enkeie maanden ter inzage worden gelegd. Eerder, en wel op donder dag 25 november a.s. zal in de Burgerzaal van het stad huis een openbare informa tie- en praatavond worden georganiseerd, over de plan nen voor dit gebied. Die bijeenkomst wordt ge houden in het kader van de wereldstedebouwdag. Deze dag valt eigenlijk op 8 no vember, maar door omstan digheden is het wat later ge worden. Bij het maken van de plan nen voor dit stuk grondge bied van de gemeente Mid delburg hebben diverse ste debouwkundigen en archi tecten zeer nauw samenge werkt. Een van hen en wel de heer A. P. Bontenbal uit Den Haag, zal aan de hand van kaarten, maquettes en dia's antwoord geven op de vraag: 'Dauwendaele I B, waarom zo?'. Hij zal vooral ook vertellen hoe stede bouwers nu eigenlijk te werk gaan bij het maken van plannen als deze. Waar mee moeten zij allemaal re kening houden. Men bouwt nu toch huizen, waarin het over 25 en 30 jaar nog goed wonen moet zijn. In de geschreven toelichting op het plan komen wij aan duidingen tegen als het verkeersstelsel wijkontsluitingswet buurtstraten voetpaden parkeren bijzondere bebouwing enz. Kortom het belooft een zeer interessante avond te wor den. Iedereen is welkom om te luisteren en te praten. Vorige bijeenkomsten, die in het kader van de wereld stedebouwdag werden ge houden, mochten zich in een grote belangstelling verheu gen. Als u ook komt zal ook nu de Burgerzaal van het stadhuis door vele burgers gevuld worden, en dat is de opzet.

de Faam | 1971 | | pagina 3