Nieuwe garaqe Van Fraassen Nacht van Scheldegouwen KORTE KRABBELS IS DIT UW KIND? VRIJDAG EN ZATERDAG FEEST OP HET DAMPLEIN T «S Raad onderzoekt begroting 1972 in openbare zitting Sint Nicolaas Middelburg schone stad 3 WEEKENDDIENST ARTSEN DE FAAM Welfare-expositie Programma Kruiwagen Muziek, gymnastiek, vuurwerk Nap rogranima Snert en chocolade Ook zaterdag veel activiteiten NIEUWS UIT POELENDAELE Elke maand DQWDBRDAG 11 NOVEMBER 1971 mmm Aan de Oude Vlissingseweg in Mid delburg staat de nieuwe garage van de gebr. Van Fraassen. Vorige weck vrijdag en zaterdag werd er in dit gebouw, dat pas volgend jaar officieel In gebruik zal worden genomen, een shöw gehouden van de Daf. Een groot aantal bezoekers kwam op deze twee dagen een kijkje nemen en er zijn heel wat auto's verkocht. De blikvanger was ongetwijfeld de Daf-Marathon die vlak bij de ingang stond opgesteld. Deze wagen in rally- uitvoering, is uitgerust met brede ban den en voorzien van een zwarte streep over de gehele lengte van de carrosserie. Tevens zijn uiterst com fortabele slaapstoelen aangebracht. Al le tentoongestelde auto's, een vrij groot aantal, kwamen uit de voorraad van het bedrijf. In de fraaie show room had een zestal Daf's een plaats je gevonden. Het was voor de meeste mensen de eerste keer dat ze het nieuwe gebouw van binnen konden bekijken. Behalve een zeer ruime stalling en werkruimte biedt het gebouw onderdak aan een tankstation en een reisbureau. Ook zijn er diverse aparte kantoren. Een kantine voor het voorlopig vijf man tellende personeel ontbreekt niet. In de garage staan twee moderne hef- bruggen en bij het doorsmeren wordt gebruik gemaakt van de modernste apparatuur. In dit geval een zich automatisch vullende smeerinrichting. De gebr. Van Fraassen en Zn hopen met deze Middelburgse vestiging hun cliënten in deze stad nog verder tege moet te zijn gekomen. Bedrijfsleider is de heer T. van Baaien. De nachtrit van MAC 'Scheldegouwen' die dit jaar voor de derde maal van start gaat, belooft evenals voorgaande jaren, weer een autosportevenement van het zuiverste water te worden. De sportcommissie, belast met organisa tie en voorbereiding van deze rit is reeds enige maanden met man en macht in de weer om alles op tijd en in de puntjes voor elkaar te krijgen. Het moeilijkheidsgehalte van deze rit zal dit jaar weer een stuk hoger liggen dan in 1970. Ook het uithou dingsvermogen van de deelnemers zal weer flink getest worden, want ten slotte is zo'n rit van goed 170 km, en dan 's nachts, geen peuleschil. Wind en weder dienende zal de eerste deelnemer zaterdag 13 november aan staande om half negen 's avonds van start gaan bij de Sporthal, Sportlaan- hoek Nassaulaan te Middelburg. De neutralisatie na het eerste traject be vindt zich bij de AKF te Goes en zal lVa uur duren, gerekend van tijdstip van berekende aankomst van de deelne mer. Er worden gratis soep, koffie en broodjes uitgereikt om weer monter aan het tweede traject te kunnen beginnen. Het inschrijfgeld bedraagt bij voorin schrijving 12,50. Bij de start is dit ƒ15,-, doch dan zal nog slechts in De nieuwe wijk Griffioen II begint al aardig gestalte te krij gen en daarmee wordt ook de behoefte groter om over een eigen winkelcentrum te kunnen beschikken. Een advertentie die vorige week in de krant stond en waarin werd meegedeeld dat binnenkort zal worden begon nen met de bouw van het wijk centrum aan de Laan der Vere nigde Naties, op de hoek bij de Europalaandeed mij besluiten om eens voor u te informeren naar de stand van zaken op dit moment. Veel kan er echter nog niet over gezegd worden. De exploitant van dit centrum, een maatschappij in Zeist, rvil eerst eens de reacties peilen voordat men kan overgaan tot een verdeling van de beschikba re ruimte over de diverse bran ches. Middelburg krijgt er in ieder geval door de plannen in de Griffioen II een aardig win kelcentrum bij, want men zal kunnen beschikken over een to taal aan eenheden tot een op pervlakte van negenhonderd vierkante meters. En dat is niet weinig. Om een beetje een in druk te krijgen van de omvang: het winkelcentrum Welsinghe in de Magistraatwijk heeft aan winkelruimte een oppervlakte van ongeveer duizend vierkante meters. Het wachten is nu op eventuele gegadigden en daarbij rekent de maatschappij die dit project ontwikkelt vooral ook op de belangstelling van de plaatselijke middenstand, die bijvoorbeeld in het centrum een nevenvestiging zou kunnen on derbrengen. Wanneer het nieu we winkelcentrum zal kunnen gaan draaien is nog moeilijk te zeggen, zo vertelde men mij. Dit heeft natuurlijk in de eerste plaats te maken met het feit of de middenstanders die er zich willen vestigen al voldoende consumenten in de nabijheid hebben waar ze hun artikelen aan kwijt kunnen. Het woning- bouwtempo zal daarom mede bepalend zijn voor het feit of men in de Griffioen II al gauw zal kunnen beschikken over een eigen winkelcentrum. Maar nu eens even heel iets anders. Een paar dagen geleden viel mijn oog op een vereni gingsblad waarin het bestuur van het Middelburgse muziek korps de liefhebbers aanspoor de zich op te geven als nieuw lid. Het blijkt dat het bestuur dergelijke oproepen in tal van bladen heeft gezet, in het infor matiebulletin van de wijkvereni- ging zuid, in het blad van de buurtvereniging 't Zand en in het personeelsblad van Hercu les. De resultaten zijn echter bedroevend. vrienden. „Geen sterveling heeft gereageerd", zo vertelde mij een duidelijk te leurgestelde secretaris De Kui per. Goed, men heeft nu wel een aantal leerlingen, maar het duurt nog wel een paar jaar voordat die zover zijn dat ze als volwaardig lid in het korps kunnen meespelen. En intussen zit het korps toch wel in een benarde positie. Met kunst en vliegwerk probeert men de zaak in stand te houden. Maar het kost wel veel moeite om nog behoorlijk voor de dag te ko men, zo moet de heer De Kui per toegeven. Toch probeert men waar het kan acte de pre sence te geven. Zo zal het korps een mini-concert geven ter gele genheid van de opening van het Damplein aanstaande vrijdag. Al was het alleen in verband met de subsidiërina door de gemeen te. Want je wilt als korps toch wel eens wat terugdoen. Aan vankelijk was de gedachte dat het overjarig uniform een aan tal belangstellenden ervan iveer- hield om toe te treden tot het korps. Maar daar is verandering in gekomen. Het korps beschikt over fraaie moderne uniformen. Daar ligt het dus niet aan. Maar ondertussen blijft de be- 'anastellinp zich aan te melden bedroevend. En dat is toch wel allerzieligst, zeker als men weet dat het Iver gnnf. om een knrns met een rijke historie. Het Mid- ielburqse mv.ziekk.orps werd na melijk op 27 februari IS 15 al opgericht als dienstdoende schutterij. Zo'n korps is waard om te behouden. En nu moet me iets van het hart: ik ben het niet helemaal eens met wat de secretaris van het korps ervan vindt. Hij zei me: „Het lijkt wel of er geen fut meer in de Middelburgers zit". Kom, kom, zeg ik op mijn beurt, zo'n vaart zal het niet lopen. Daarom richt ik op deze plaats nog eens een extra op roep tot de hh muzikanten: laat die tv nu eens een avondje onberoerd en ga eens een par tijtje meeblazen met het Mid delburgse muziekkorps. Ze zul len u met open armen ontvan gen. Ja en dan nog wat: het Middel burgse muziekkorps mag dan een noodlijdend bestaan leiden, een ander korps in Middelburg heeft inmiddels de geest gege ven. Het is het majorettenkorps uit Middelburg-Zuid. Ik vreesde al het ergste, want ik had in geen maanden meer wat van de meisjes gehoord. Maar het is mij nu duidelijk geworden: het korps heeft opgehouden te be staan. Bijna vijf jaar lang vro lijkte het clubje mening festijn op. Het korps trad op in bin nen- en buitenland. Bij elkaar wel honderdtachtig keer. Pro blemen over de overname van de taak van de leider die door andere bezigheden genoodzaakt was zijn activiteiten voor het korps te staken zijn er de direc te oorzaak van geiveest dat 'Dietrich' het loodje legde. We zullen de meisjes niet meer in hun leuke uniformpjes in de Middelburgse straten kunnen zien paraderen. De pakjes wa ren slechts een keer gedragen. Nu loopt een majorettenkorps in Wemeldinge ermee te pron ken. En dat is erg jammer. Want 'Dietrich' mocht gezien worden. ii/miiiiiimiFiimimmf/ffinmnr/ii/immi/mimmim ■m: MÈÈÊÊêmk beperkte mate kunnen worden inge schreven. Inschrijfformulieren schrif telijk of telefonisch aanvragen bij P. de Ruyter, Veerseweg 109, Middelburg (telefoon 01180-3259). Er is een totaal bedrag aan prijzen van rond de 500,-. Het is de moeite waard om mee te doen. De eerste prijs bestaat uit de prachti ge Scheldegouwen-cup en de wisselbe ker van de gemeente Middelburg. De Scheldegouwen-cup blijft eigendom van de vereniging. In de cup worden namen van de winnaars gegraveerd. Verder krijgt de eerste prijswinnaar een complete set mistlampen en mist- achterlicht ter waarde van 100,-. Voorts zijn er onder meer prijzen voor de best geklasseerde dames-equi pe, de verstkomende equipe en een poedelprijs voor de laagst geklasseer de Scheldegouwen-equipe. Mocht men niet kunnen deelnemen doch is men wel genegen te helpen als controleur of controleuse, dan bent u van harte welkom. Wil men zich opgeven als controleur of controleuse, dan wende men zich tot een der volgende adressen, waar men u ook kan inlichten over de rit zelf: P. de Ruyter, Veerseweg 109, Middel burg (telefoon 01180-3259). W. G. Vos, Oostgatstraat 7, Middel burg (telefoon 01180-7582). 13 EN 14 NOVEMBER 1971 Hulpcentrum Noord- en Midden- Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmno. 01180-5800 AMBULANCE bij ongevallen telefoon 01180-5800 BRANDWEER alarmno. 01180-2233 Artsen: Middelburg: za. 24.00 uur: J. K. Domi- In Middelburg poseerde deze poppenmoeder voor onze lens. Is dit uw dochtertje mevrouw? Dan kunt u de ori ginele foto gratis afhalen op het kantoor van de PZC, Markt 51, Middelburg. Er ligt daar bovendien een waar debon van vijf gulden voor u gereed. ff/MniiiiniF/fiiiFimjiMfiiiii/ii/F/WFiiiii/fiiiMi/iffiimiifi/iim nicus, Dam 55, tel. 01180-2830. Zo. A. W. Boerwinkel, Noordweg 214, tel. 01180-2460. Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke en Domburg: F. G. Vaandrager, West straat 7, Domburg, tel. 01188-1271. Souburg, Amemuiden en Nieuwland: Th. Bloos, Kanaalstraat 70, Souburg, tel. 01183-1212. Veere, Oostkapelle en Grijpskerke: J. W. Oosterhoff, Markt 12, Veere, tel. 01181-271. Dierenartsen: I. C. Klok, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Tandartsen: G. H. van Bergen, Damnlein 37, Mid delburg, tel. 01180-2936. Apotheek: J. M. H. van de Sande, Badhuisstraat 22-24 Vlissingen, tel. 01180-2066. Vrijdag 12 november tot vrijdag 19 november L. van de Boogert, Korte Delft 12, Middelburg. Wijkverpleegsters: Middelburg, Nieuw- en Sint-Joostland: zr B. W. van der Logt, Bierkaai 9b, tel. 01180-7396. Veere, Vrouwenpolder, Serooskerke, Gapinge, Sint-Laurens, Aagtekerke en Domburg: zr E. Vogelaar, Markt 36, Veere, tel. 01181-339. Groene Kruis Souburg: R. Boersma, Wielingenlaan 2a,' Vlissingen, tel. 01184-2735. Oranje-Groene Kruis en Wit-Gele Kruis Souburg en Ritthem: W. Verha- gen-Westerbeke, Stemerdinglaan 119, tel. 01183-1541. Dinsdag 16 november a.s. organiseert de vrijwillige Welfare van het Rode Kruis een verkooptentoonstelling van de voorwerpen, gemaakt door bejaar den, zieken en invaliden in Middelburg. Deze tentoonstelling, waar ieder wel kom is, wordt gehouden in het bejaar dentehuis De Griffioen aan de Seissin- gel van 14.00 tot 17.00 uur. Dit keer wordt de speciale aandacht gevraagd voor de zelfgemaakte Sint-Nicolaas- en Kerstgeschenken. MIDDELBURG heeft er een tweede uniek plein bijgekregen. Inderdaad, het Damplein. Deze sfeervolle ruimte wordt a.s. vrij dagavond feestelijk in gebruik genomen. Met muziek, met gym- nastiekdemonstraties en met een vuurwerk. De Zeeuwse hoofd stad heeft zich stijlvol aangepast aan moderne behoeften door het Damplein te maken, zoals het nu gemaakt is. Op het plein zullen niet minder dan 111 auto's geparkeerd kunnen worden, terwijl er in de voormalige Korte Delft en Lange Gistraat ook nog zo'n dertig auto's geplaatst kunnen worden. Met de auto kan men dus in het hart van de stad doordringen. Dit plein is vooral bedoeld voor de kort-parkeerders. Daarom wordt er evenals op de Markt een parkeerautomaat geplaatst. Maar eerst wat meer over het programma, dat vrijdagavond 12 november a.s. wordt afgewerkt en waarvoor het plein zich zeker óok zal blijken te lenen. Redactie Bureau Ontwikkeling en Voorlichting gemeente Middelburg, Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. Even na half acht is er op het Dam plein al het nodige te beleven. De Scou- tingband (de padvindersdrumband) verzorgt dan n.l. al een showtje om de wachtende mensen bezig te houden. Om tien voor acht neemt het jeugd- korps van ONDA Middelburg de graan- beurs in gebruik als muziektent en geeft een klein concertje. In die tussentijd is de signaalafdeling van de Middelburgse Turnvereniging al bij het stadhuis gearriveerd. Ook Ju liana zal bij het stadhuis aanwezig zijn. Deze twee bands zullen de genodigden, die om half acht in het stadhuis bijeen komen naar het Damplein begeleiden. MTV start eerst en daarna vertrekt Juliana. Rond acht uur zullen deze korpsen met de genodigden op het Damplein arriveren. In de stoet, die van bet stadhuis via de Lange Delft en de Korte Delft naar het Damplein trekt, lopen de burgemeester en wethouders mee, ook leden van de raad en andere personen, die bij de tot standkoming van het plein en de graanbeurs betrokken zijn geweest. Een van de wethouders, n.l. de heer W. P. J. Baars, van openbare werken, zal de laatste stenen die nog gelegd moe ten worden, met een kruiwagen van het stadhuis naar het Damplein bren gen. In het stadhuis zullen de stenen hem door leden van de gemeenteraad worden aangegeven. Zo zullen velen hun steentje in de meest letterlijke zin des woords bijdragen. Op het Damplein aangekomen zal de heer Paauwe, voorman der straatma kers, die op het plein aan het werk geweest zijn de laatste stenen aanbren gen. Na het leggen van de laatste stenen, dat zal om ongeveer tien over acht het geval zijn, ontrolt zich op het Dam- plein een programma van ongeveer een half uur, waarin achtereenvolgens de volgende bands en verenigingen hun aandeel zullen leveren. De Scoutingband De Chr. Gymnastiekvereniging Veldo De Signaalafdeling van MTV De Middelburgse Turnvereniging Het Trompetterskorps Juliana De Chr. Gymnastiekvereniging Veldo Het Trompetterskorps Juliana Veldo komt met vrije oefeningen, ter wijl MTV met een herenploeg werkt op de lange mat en de minitramp zal laten zien. Naar wij vernamen zal Juliana voor het eerst in het openbaar optreden met zes nieuwe trommels met speciale sound. Om kwart voor negen wordt een vuur werk ontstoken. Dat gebeurt vanuit het plantsoen aan de Dam in de rich ting van het dok. Vanaf het Damplein kan men dit uitstekend volgen. Dit vuurwerk duurt ongeveer een kwartier. Vanaf ongeveer negen uur, dus na af loop van het vuurwerk, zullen in de graanbeurs achtereenvolgens optreden jeugdkorps ONDA, de bekende beat- band Beautiful Idaho en het Middel burgse Muziekkorps. Na het Middel burgs Muziekkorps treedt voor de tweede maal Beautifiul Idaho op. De graanbeurs wordt feestelijk ver licht. Op het Damplein, de Dam en in de Korte Delft zullen de winkels open zijn ter gelegenheid van de opening van het Damplein. Op het plein zullen voorts enkele tent jes aanwezig zijn waar men warme chocolademelk en erwtensoep kan ko pen. Kortom het belooft allemaal erg gezellig te worden. Er wordt dan ook op veel belangstelling gerekend. Vrijdagavond kan men meteen eens zien of het plein ook geschikt is voor het vieren van wat feest. Jammer al leen dat de opening in dit jaargetijde valt. Wellicht kan het gereedkomen van de restauratie van de Spanjaardstraat en de Kuiperspoort eens in de zomer ge vierd worden. Nu de gemeente Middel burg aan plannen doet kan zeker met deze wensen rekening gehouden gaan worden. De winkeliers van het Damplein en om geving maken van het gereedkomen van het plein een groot feest zo was vorige week in deze Faam te lezen. Zij ontplooien hun activiteiten deze week al in de vorm van een actie. De top valt echter op zaterdag a.s. wanneer van 's morgens tot 's avonds een brade rie wordt gehouden met als middel punt een sudderende os aan het Axelse spit. Zaterdag kan men er dus brood jes kopen met een mals stuk ossevlees. In stilte is een klein comité al weer druk bezig geweest om de aankomst van de goede sint in Middelburg voor te bereiden. Sint heeft namelijk laten weten, dat hij op zaterdag 20 november a.s. Middelburg wil bezoeken. De stoomboot zal om ongeveer kwart voor twee bij de Beatrix- brug arriveren. Hij komt natuur lijk niet alleen. Vele Pieten ko men mee om de cadeautjes te dragen en uit te delen en om pepernoten te strooien. Na een tocht door de stad (de route nemen we volgende week op) komt sint op de Markt. Dan zal het ongeveer kwart voor drie zijn. In het stadhuis wordt de kindervriend door het gemeente bestuur ontvangen. Hij zal daar een kopje chocolademelk drinken. Om half vier vertrekt de stoet, waarin onder meer Juliana mee loopt, richting Loskade, waar sint in een van de hotels logeert. Ook in ons goede Middelburg grijpt de openheid om zich heen. Gelukkig maar. Vanaf be gin volgend jaar zullen vele raadscommissies, die tot nu toe 'achter gesloten deuren' verga derden, hun besprekingen in het openbaar gaan houden. Het gaat hier om een proef van een jaar. Wat ook nog nooit eerder is voorgekomen is, dat de leden van de gemeenteraad hun voor onderzoek van de begroting 1972 in het openbaar houden. Een ieder kan die bijeenkomst dus bijwonen. Deze 'vergade- ring' wordt gehouden op maan dag 15 november a.s. om 14.00 uur in de raadszaal van het stadhuis. Tot nu toe was het zo, dat wel de schriftelijke antwoorden op allerlei door de raadsleden aan het college ge stelde vragen aan de pers werden ver strekt. De besprekingen zelf waren echter niet openbaar. Maandag a.s. is het vooronderzoek zoals gezegd dus wel openbaar. Deze bijeenkomst wordt voortgezet en door het oudste lid van de raad, in dit geval dus de heer Kam- meraad. De leden van het college van burgemeester en wethouders dalen af van hun „hoge" zetels en nemen plaats bij de raadsleden. Er worden geen al gemene beschouwingen gehouden. Zo'n vooronderzoek is met name bestemd om de raadsleden over allerlei zaken nader te informeren. De vergadering heeft dan ook geen officieel karakter. Het is meer een vraag en antwoordspel waaraan ook de diverse diensthoofden desgevraagd hun bijdrage kunnen le veren. De volgorde van behandeling is als volgt: 1. Brandweer 2. Gemeentebedrijven 3. Slachthuisdienst 4. Gemeentewerken 5. Reinigingsdienst 6. Grondbedrijf 7. Stedelijke Scholengemeenschap 8. Stichting Sportbelangen 9. Stichting De Middelburg Schouw burg 10. Stichting Voortgezet Economisch Onderwijs 11. Gemeentelijke Sociale Dienst 12. Gemeentebegroting diploma's, 7 D-diploma's, 6 E-diplo- ma's en 14 F-diploma's. Dat is het doel waar wij naar stre ven. Een stad waar de plantsoenen gevrijwaard blijven van achteloos weggeworpen «zaken als patates- frites-zakjes en dergelijke. Waar ook de straten goed schoon zijn. Waar geen afval wordt gedepo neerd op stille plekjes. Daaraan moeten we allemaal meewerken. In de Lange Delft en op de Burgpromenade staan inderdaad papierbakken waarin men papier dat men kwijt wil kan stoppen. Doet u het? Dank u. Groot nieuws dit keer. Zoals u wel licht al in de krant hebt gelezen is afgelopen zaterdag het 1000ste zwem diploma van dit jaar uitgereikt. Het was het B-diploma dat Norbert ter Mors uit handen van de burgemeester mocht ontvangen. Het is een geweldig aantal en dat in ruim 10 maanden. En dan ging het in dit geval alleen nog maar om de KNZB-diploma's. Er wor den namelijk ook zogenaamde school diploma's afgegeven. Hetzelfde exa men maar zonder KNZB-officials. Van die schooldiploma's zijn er dit jaar ook al 421 uitgereikt. Vanaf de ope ning van het bad, vorig jaar oktober tot nu toe, dus in ruim een jaar, werden 1275 KNZB-diploma's uitge reikt en 703 schooldiploma's. Samen dus bijna 2000. Het A-diploma werd afgegeven aan 1184 jonge en ook al wat oudere kandidaten. Het B-diplo ma werd sedert de opening van het overdekte bad 738 maal uitgereikt. Verder werden dan nog gehaald 18 C- Afgelopen zaterdag toen 170 diploma's werden verzwommen werd het weel een latertje voor de examinatoren. Van vijf uur 's middags tot half negen 's avonds moesten zij in de weer zijn. Om enige regelmaat in het afzwemmen te brengen heeft het be stuur van de Stichting Sportbelangen besloten elke eerste zaterdag van de maand de mogelijkheid te openen om af te zwemmen. Tijd: 17.00 uur. Een week tevoren kan men proefzwem- men. Tijd van het proefzwemmen 13.00 uur. Hoewel de eerste zaterdag van de maand december op 4 decem ber a.s. valt is toch besloten ook dan ,af te laten zwemmen'. Zoals gezegd: een week tevoren kan men proef zwemmen. Op zaterdag 13 november a.s. om 17.00 uur wordt er gezwommen voor de diploma's C en D. Op het moment dat we dit schrijven waren er 29 kandidaten voor het C-diploma en 13 voor het D-diploma. Nog even het volgende. Als men in kleren moet zwemmen dan is het voorgeschreven dat men een hemdje en onderbroekje draagt. Gymnastiek- schoentjes zijn niet toegestaan.

de Faam | 1971 | | pagina 3