Ontmoeting gehandicapten Op 12 november in Middelburg N.O.S. 'STEK' IN MUZIEKEXPERIMENT MIDDELBURG IS DIT UW KIND? AANBIEDINGSBRIEF EN ONDERWIJS Weekenddiensten 3 DE FAAM HOOGWATER Initiatief van V.V.H NIEUWS VAN HET SCHUTTERSHOF Onderwijs algemeen jj Kleuter onder ivijs Lager onderwijs Voortgezet onderwijs Buitengewoon ondenvijs Gymnastieklokalen SPORTENDE GEMEENTE AMBTENAREN VOOR- EN ACHTER- LICHTENTIJD DAMPLEIN- FEESTEN OP 12 EN 13 NOVEMBER FIETSEN IN DE STROOPOORTGANG J NIEUWS UIT J POELENDAELE jj Donderdag 4 november 1971 Artsen: Middelburg: za "24.00 uur: dr. H. A. Delvos, Rouaansekaai 47, tel. 01180- 2637. Zo. J. K. Dominicus, Dam 55, telef. 01180-2830. Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke en Domburg: L. Sloos, Middelburgse- straat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. Souburg, Arnemuiden en Nieuwland: J. J. Jansen, Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340. Veere, Oostkapelle en Grijpskerke: A. C. Kousemaker, Torenstraat 46, Se- rooskerke (W),tel. 01189-1212. J. Hoftijzer," Middelburg, tel. 01180- 3118. Consult alleen na telefonische af spraak. Tandarts: A. H. Oort, Tobagolaan 6, Vlissingen, tel. 01184-4390. Apotheek: C. P. Lastdrager, C. v. Perestraat, 1, Oost-Souburg, tel. 01183-1593. Vrijdag 5 november tot vrijdag 12 november W. K. Hummelen, Markt 69, Middelburg. W ij kverpleegsters Middelburg, Nieuw- en St.-Joosland: zr. J. M. Wapenaar, Prinses Marijkeplein 5. tel. 01180-3533. Veere, Vrouwenpolder, Serooskerke, Gapinge, Sint-Laurens, Aagtekerke en Domburg: zr. M. v. d. Slikke, O. Domburgseweg 22, Oostkapelle, tel. 01188-1472. OranjeGroene Kruis en Wit-Gele Kruis Souburg en Ritthem: mw. N. Filius-Westerbeke, Middenhofsingel 29, Souburg, tel. 01183-1668. Van donderdag 4 tot en met woens dag 10 november. do. 2.17 en 14.29, vr. 3.00 en 15.15, za. 3.45 en 16.04, zo. 4.33 en 16.55, ma. 5.25 en 17.48, di. 6.24 en 18.52, wo. 7.31 en 20.03. Westkapelle 21 min. vroeger en Vrou wenpolder 17 min. later. Zoutelande en Domburg zijn ongeveer gelijk aan Westkapelle. Al een aantal jaren worden op 'Het Zilveren Schor' in Arnemuiden zomer weken georganiseerd voor lichamelijk gehandicapte en niet-gehandicapte jon geren uit Noord-Brabant en Zeeland. De deelnemers daaraan zingen en spe len, dansen en feesten en doen neg veel meer dingen, die zowel leuk als interessant zijn. Daardoor leert men zijn eigen en eikaars mogelijkheden beter kennen. Er wordt ook gepraat en er ontstaan contacten, die na de zomerweek nog blijven bestaan en onderhouden worden door brieven en bijeenkomsten. Naar aanleiding van deze ervaringen hebben de Zeeuwse Stichting voor Revalidatie en 'Het Zilveren Schor' samen het plan opgevat om ook voor de lichamelijk gehandicapten tussen 20 en 40 jaar ontmoetingsweekends te organiseren. Wat daar precies gedaan wordt zal in de eerste plaats door de deelnemers zelf bepaald moeten worden. Wellicht kunnen eigen ervaringen uitgewisseld worden en nieuwe opgedaan. Mis schien ook kunnen plannen gemaakt worden om te komen tot bepaalde voorzieningen, die men in Zeeland nog mist. De medewerkers van de Zeeuw se Stichting voor Revalidatie en van 'Het Zilveren Schor' willen hierover graag meedenken. Op 20 en 21 novem- Zaterdag 13 november wordt in de Concert- en Gehoorzaal, te Middelburg onder de titel 'STEK' een bijzonder experiment op het gebied van de amateuristische muziek gehouden. Een aantal Zeeuwse muziekensembles, waaronder de popgroepen 'Beautiful Idaho' en 'Devil's Workshop' uit Mid delburg, 't Zeeuws Jeugdorkest, basis ensembles van de Zeeuwse Muziek school, de christelijke muziekvereni ging 'Onda' uit Nieuw- en Sint-Joos- land, en het Middelburgs Mannenkoor zullen hieraan deelnemen. Het muziekexperiment gaat uit van de redactie van de NOS-radiorubriek 'In zet', een programma over amateuristi sche muziekbeoefening. De redactie van dit programma, dat elke zaterdag van 16.45 tot 17.15 uur via Hilversum 2 wordt uitgezonden, wordt gevormd door Harmke Pijpers, Hans Onno van den Berg en de componist/dirigent Bernard van Beurden. Vorige maand werd een dergelijk ex periment in Enschede gehouden. Na Middelburg komen in de loop van volgend jaar Maastricht en Groningen aan de beurt. Het NOS-muziekexperiment in Middel burg bestaat uit een workshop, 's middags, en een uitvoering 's avonds. De workshop, die om 14.00 uur in de Concert- en Gehoorzaal begint, wordt het laatste half uur (van 16.45 tot 17.15 uur) rechtstreeks uitgezonden in de radiorubiek 'Inzet'. De deelnemen de ensembles studeren tijdens de workshop het zogenaamde verras singsstuk 'De Algemene Vergadering' in, dat speciaal voor het experiment 'STEK' is geschreven door Bernard van Beurden. De repetities, waaraan ook het publiek kan meedoen, worden geleid door de eigen dirigenten en door de redactie van 'Inzet'. De toe gang is vrij. Iedereen is welkom om mee te musiceren. De uitvoering 's avonds begint om 20.00 uur, eveneens in de Concert- en Gehoorzaal. De toegangsprijs hiervoor bedraagt 1,-. Op deze avond voeren de deelnemende ensembles elk het eveneens door Bernard van Beurden geschreven stuk 'De Notulen' uit, dat zij in de voorafgaande weken hebben kunnen instuderen. Vervolgens speelt elk ensemble een werk uit eigen re pertoire. Na de pauze volgt het geza menlijk door alle deelnemers uit te voeren 'De Algemene Vergadering', dat evenals 'De Notulen' grafisch ge noteerd is. Ook bij de uitvoering van Koopavond voor gehandicapten Vrijdag 12 november wordt er bij V en D in Middelburg weer een koop avond voor lichamelijk gehandicapten georganiseerd. Hoewel deze avond nog maar voor de vierde keer wordt gehouden, kan men gezien het succes, al haast van een traditie spreken. De organisatie is in handen van de Vrou welijke Vrijwillige Hulpverlening in de steden Middelburg en Vlissingen. Deze organisatie zorgt dat respectieve lijk de gehandicapten van Middelburg en de rest van Walcheren naar Mid delburg kunnen komen, evenals die uit Vlissingen. Voor vervoer van de woonplaats naar Middelburg worden een groot aantal particuliere wagens gecharterd onder andere van leden van de Rotary, de Lionsclubs, Round- table en Junior Kamer. Speciaal voor de gehandicapte men sen is een avondje zelf winkelen een grandioze gebeurtenis. Iemand die zelf goed gezond is, staat er in de regel niet bij stil wat het betekent overal zomaar naar toe te kunnen gaan om iets te kopen. Veel mensen die door een of ander gebrek aan huis of bed gebonden zijn, moeten wanneer ze iets willen hebben, dit door anderen laten halen. Als iets niet naar hun zin is, moeten ze degene die de bood schappen heeft gedaan weer terugstu ren om het gehaalde te ruilen. Als ook het geruilde artikel nog niet goed blijkt te zijn, wordt dit vaak maar verzwegen om vooral niet lastig te lijkenEn nu plotseling zelf kun nen kiezen en passen! Vorig jaar was er bij de groep be jaarden een man die in drieëndertig- jaar niet meer in een winkel was geweest. Het is haast ondenkbaar, maar deze dingen komen voor. Vaak worden de eerste contacten gelegd via de wijkverpleegsters, die dan op een soms aanzienlijke drempelvrees stui ten. Maar zodra de gehandicapten een keer er echt even uit zijn geweest, hebben ze spijt, dat. ze dat niet eerder hebben gedaan. Ook voor kinderen van het Zeehospitium Zonneveld is de koopavond een hele belevenis. Voor de meesten is het een unieke kans om met de ouders eens een keertje uit te gaan, want er zijn veel ouders die geen auto hebben. Voor de gehandi capten zijn aan deze avond, behou dens dan hetgeen ze kopen, geen kos ten verbonden. Op kosten van V en D krijgen ze een kopje koffie met een gebakje aange boden in de rest-o-rette of in de speciaal ingerichte veel ruimere lunch room op de derde verdieping. Zeer belangrijk is ook het feit, dat er op de koopavond uitsluitend gehandicap ten in de winkel zijn. Deze mensen voelen zich dan veel meer op hun gemak dan wanneer er van alle kan ten tegen hun of tegen hun rolstoel wordt geduwd. Ze hoeven zich ook niet aan de haast van andere gezonde bezoekers te ergeren. Het personeel zal op deze avond ge heel belangeloos werken, dat wil zeg gen het geld dat ze verdienen, komt ter beschikking van de gehandicapten of een ander charitatief doel. Een bekende verschijning op deze avond is St-Nicolaas, die de sfeer door zijn aanwezigheid nog zal verhogen. Als begeleiders van de gehandicapten zul len naast bekenden en familieleden ook UVV-dames en Rode Kruishelp- sters dienst doen. Er is al sprake van, dat er zelfs mensen uit Zierikzee komen. Deze komen dan wel op eigen gelegenheid. Ook de politie gaat dit jaar bijzondere medewerking verle nen. Vorig was het zo, dat er een verschrikkelijk lange rij auto's stond te wachten tot op de Markt toe. omdat alleen de hoofdingang van V en D werd gebruikt. Dit jaar gaat men ook de achteringang erbij betrek ken. Als speciale service hebben de deelne mende mensen een folder thuisgekre gen met daarop vermeld een aantal artikelen. Wanneer ze voor een be paald artikel belangstelling hebben, kunnen ze dat aankruisen, want het gebeurde vaak dat een en ander 'in de haast om alles te zien' gewoon werd vergeten. Men wil proberen dat nu te voorkomen. De mogelijkheid om aan deze koopavond mee te doen bestaat nog steeds. Men kan zich opgeven bij mevrouw D. II. Kruijder-Kam, Sir Win ston Churchilllaan 1, Middelburg, bij mevrouw R. A. M. Boogert-Boers, Noordsingel 20, Middelburg en bij mevrouw J. S. van Heel-van Lent, Seislaan 14, eveneens in dezelfde plaats. PETER JENSE dit stuk zal het publiek direct worden betrokken. Van de gehele uitvoering, die onder leiding staat van de dirigent van het Zeeuws jeugdorkest, Peter Jense, maakt de NOS-radio opnamen, die in de rubiek 'Inzet' van zaterdag 20 november worden uitgezonden. 6 EN 7 NOVEMBER 1971 Hulpcentrum Noord- en Midden- Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarnmo. 01180-5800 AMBULANCE bij ongevallen telefoon 01180-5800 BRANDWEER alarmno. 01180-2233 ber aanstaaade wordt als eerste ver kenning een weekend georganiseerd, waar lichamelijk gehandicapten uit Zeeland tussen 20 en 40 jaar (eventu eel met begeleiders) welkom zijn. Wel zal aan bepaalde medische en ver pleegkundige voorwaarden moeten worden voldaan. Voorlopig wordt ge dacht aan een maximum aantal deel nemers van 20 personen. De kosten bedragen 20, Wanneer men niet over eigen vervoer beschikt, zal gezocht worden naar een oplossing hiervoor. Voor nadere inlichtingen of opgave voor deelneming kan men zich wen den tot de Zeeuwse Stichting voor Revalidatie, Bogardstraat 7, Middel burg, telefoon: 01180-3069. Eventueel ook tot 'Het Zilveren Schor', Arnemui den, telefoon: 01182-1285. Ook wensen of suggesties zijn op beide adressen van harte welkom. Gezien het beperkte aantal deelne mers en de te treffen voorbereidingen is spoedige aanmelding zeer gewenst. Vrijdagavond 12 november (dus niet 5 november zoals eerder vermeld) wordt er door de sectie 'cultuur' van het Sociaal Cultureel Centrum voor Zuidmolukkers op Walcheren der mr, dr. Soumokil-Stichting, een Zuidmo- lukse dansavond aangeboden. Het pro gramma bestaat uit Zuidmolukse dansen en zang. Een unieke aangele genheid om kennis te nemen van een andere cultuur en een prachtige kle derdracht. Tijdens de pauze zal een zeer speciaal hapje' worden aangebo den. Aanvang: 20.00 uur. Plaats van uitvoe ring: Dienstencentrum 'Het Schutters hof', Schuttershofstraat la te Middel burg. Kaarten zijn reeds nu verkrijg baar in het dienstencentrum. De leiding van de 'sectie Cuituur' is in handen van de heer J. C. Hitijahubessy. Graag tot ziens in het Schuttershof js Is dat uw dochtertje, mevrouw? Dan kunt u de originele foto gratis afhalen op het kantoor van de PZC, Markt 51, Middelburg. U kunt dan tegelijk een waardebon van vijf gulden in ontvangst nemen. De begroting voor het jaar 1972 van de gemeente Middelburg is, zoals wij vorige week al meldden, aan de leden van de raad toegezonden. Op 6, 7 en 8 december aanstaande zal de gemeenteraad dit stuk in openbare vergaderingen behandelen. Vorige week putten wij al wat bijzonderheden uit de brief, de nota van aanbieding, die bij de begroting behoort. Met name besteedden wij toen aandacht aan financiële zaken (een begroting is tenslotte een financieel stuk), aan de ontwikkeling van Middelburg en aan nog enkele andere punten. Wij dachten dat het wellicht interessant zou zijn eens onverkort een gedeelte uit de aanbiedingsbrief, die dus met de begroting aan de raad werd toegezonden, op te nemen. Wij kozen daarvoor het onderwerp onderwijs, omdat het onderwijs een aangelegenheid is waarmede zeer vele medeburgers te maken hebben. H§§ Schreven wij in onze nota van aanbie- ding bij de ontwerp-begroting voor 1971 dat in dat jaar een verdere verlaging van de leerlingenschaal kon ==g worden verwacht voor het kleuter- en het basisonderwijs (welke verlagingen ook inderdaad gerealiseerd zijn), Hg thans kan worden medegedeeld dat de ||3 huidige regering eveneens verdere ver- ==5 lagingen van de leerlingenschalen voorstaat. Vanzelfsprekend zijn wij mede van oordeel, dat dergelijke verlagingen al- leen maar zijn toe te juichen, alhoe- wel dat voor bepaalde scholen huis- vestingsmoeilijkheden zal kunnen meebrengen. |=5 Dergelijke maatregelen kunnen, zoals in het verleden reeds meermalen is gebleken, het behoud van een leer- =3 kracht betekenen. Wel zal een en ander, wij stelden dit reeds vorig jaar, in de nieuwe woon- wijken een versnelde behoefte aan schoolruimte betekenen. Hetgeen wij reeds enkele jaren schrij- ven met betrekking tot de financie rs ringsmoeilijkheden bij de bouw van scholen is, helaas, nog steeds van kracht, terwijl het er niet naar uitziet dat daarin in de naaste toekomst verbetering zal optreden. Het zal u ongetwijfeld duidelijk zijn dat dit voor een vlotte realisering van de bouwplannen niet bevorderlijk is. Daarbij komt nog dat er, het zal u niet zijn ontgaan, van regeringswege gesproken wordt over een bouwstop, welke mede betrekking zal hebben op de bouw van scholen in de diverse sectoren. Wat hieruit ook moge voortvloeien, SU een vergemakkelijking van de situatie met betrekking tot de scholenbouw is niet te verwachten. In Dauwendaele bestaat momenteel een grote behoefte aan kleuterscholen. Er bestaan, zowel voor het openbaar als voor het bijzonder onderwijs, lan- ge wachtlijsten. In oktober 1971 zal, naar verwacht wordt, de 2-klassige kleuterschool aan Buitenhove gereedkomen, waardoor de twee mobiele lokalen aan het Wij ss dauplantsoen vrijkomen, welke beide dan weer ruimte kunnen bieden aan maximaal 74 kleuters. In Dauwendaele-Noord is thans in aanbouw de derde 2-klassige definitie fs ve stenen kleuterschool in die wijk. Deze school zal, naar wij verwachten, in het voorjaar van 1972 gebruiks klaar zijn. De bouw van een tweede 2-klassige prot. chr. kleuterschool in Dauwendae le is in een vergevorderde staat van voorbereiding. Wij hopen dat de bouw van deze school, door het ontbreken van de noodzakelijke financierings middelen, niet te veel zal worden opgehouden. Voor de huisvesting van een r-k kleu terschool in Dauwendaele zal, mits de nodige financieringsmiddelen verkre gen kunnen worden, een tijdelijke huisvesting tot stand worden gebracht in de vorm van een mobiel lokaal. Met het oog op de voorgenomen wo ningbouw in Dauwendale 1 B worden voor een verdere scholenbouw voorbe reidingen getroffen. In de Magistraatwijk zal met het gereedkomen van de thans in aan bouw zijnde kleuterscholen in Keurlio- ve en Prinsenhove voorlopig in de behoefte aan schoolruimte zijn voor zien (genoemde scholen zullen gereed komen resp. eind 1971 en begin 1972). Het aantal kleuters van de openbare kleuterschool in de Griffioen groeit gestadig. Het zal een dezer dagen de 30 overschrijden. Met het bestuur van de Stichting Kleuterklas Rijksleerschool hebben besprekingen plaatsgevonden om te komen tot samengaan met de openba re kleuterschool in de binnenstad. Wij hebben vertrouwen dat deze bespre kingen tot het beoogde doel zullen leiden. In Dauwendaele zal in het le halfjaar van 1972 de tweede openbare school gereedkomen. Het rijk heeft inmid dels te kennen gegeven vanaf de start van de school het gebouw in gebruik te willen nemen. Zoals u wellicht bekend is zal op het aangrenzende terrein de rijks pedagogische acade mie gebouwd worden. Omtrent de overname van het gebouw door het rijk moet nog verder onder handeld worden. De voorbereiding tot de stichting van de tweede prot. chr. lagere school in Dauwendaele (Torenhofstraat) is reeds vergevorderd. Voor Dauwendaele 1 B worden, zoals wij hiervoor onder 'Kleuteronderwijs' reeds schreven, met het oog op de voorgenomen woningbouw, ook voor het lager onderwijs voorbereidingen getroffen voor de bouw van openbare Redactie Bureau Ontwikkeling en Voorlichting gemeente Middelburg, Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. en bijzondere lagere scholen. In de Magistraatwijk komt omstreeks de jaarwisseling, naar thans mag worden verwacht, de tweede prot. chr. lagere school gereed (Prinsenhove). In de behoefte aan schoolruimte voor het prot. chr. onderwijs zal daarmede in de Magistraatwijk voorlopig zijn voorzien. De beide openbare lagere scholen in de Magistraatwijk (De Zuidburch en De Zeeburch) zijn thans volledig bezet. Met het oog op de thans in uitvoering zijnde en nog voorgenomen woning bouw in die wijk is de bouw van een derde openbare lagere school noodza kelijk. Uw besluit tot stichting van deze (3e) school in de Magistraatwijk is inmid dels door gedeputeerde staten goedge keurd. De voorbereidingen voor de bouw van deze school zijn reeds begonnen. Omtrent de bouw van een nieuwe prot. chr. lagere school in de Griffi oen zijn de noodzakelijke onderhande lingen nog niet afgesloten. Deze zaak is bijzonder tijdrovend nu ook (zo niet: vooral) het rijk mede gespreks partner is geworden i.v.m. de overna me van de 'oude' prot. chr. lagere school door het bestuur van de prot. chr. mavo-school. Volledigheidshalve zij hier nog ver meld dat de prot. chr. lagere school aan de Herengracht per 1 augustus 1971 werd opgeheven. De leerlingen van deze school zijn opgevangen door andere prot. chr. scholen, voornamelijk de scholen aan de Zuidsingel en de Olmenlaan. De voorbereidingen voor de bouw van het schoolgebouw voor de stedelijke scholengemeenschap vinden gestadig voortgang. Het ontwerp bevindt zich in een ver gevorderd stadium. Het overleg tus sen de dienst van gemeentewerken (architect) en het Informatie Cen trum Scholenbouw verloopt vrucht baar. De bouwcommissie is inmiddels na een zorgvuldig en uitgebreid onder zoek door de dienst van gemeentewer ken en onder onze goedkeuring, uitge breid met een aannemer, t.w. de 'Ba taafse Aanneming Maatschappij' te Vlissingen. Inmiddels zijn adviseurs ingeschakeld voor de cv-installatie en ventilatie, licht- en krachtinstallatie en voor de bouwfysica. Naar wij hopen en verwachten zal het nieuwe schoolgebouw voor de lom school (Driestromenschool) eind 1972 in gebruik genomen kunnen worden. Dit is te meer van belang nu blijkt dat het aantal leerlingen van deze school gestadig groeit. Het bestuur van deze school treft thans voorbereidingen om te trachten in 1972 te komen tot de vorming van een afdeling voortgezet buitengewoon onderwijs. Aan uitbreiding van het aantal gym nastieklokalen wordt gewerkt. Zoals u bekend is kwam het gymnas tieklokaal in Dauwendaele inmiddels gereed. Voor de bouw van het gymnastieklo kaal in de Griffioen stelde u een krediet beschikbaar in uw vergadering van 24 mei 1971. Eveneens bestaat nog behoefte aan gymnastiekruimte in de Magistraat wijk en de Breewegwijk. Wij trachten hierin op de kortst mogelijke termijn te voorzien. In welke mate hier het tekort aan de nodige financieringsmid delen een rol zal (blijven) spelen is nog niet te zeggen. De leerlingen van de beide lagere scholen in Nw.- en St-Joosland maken momenteel gebruik van het gymnas tieklokaal in Dauwendaele (busver voer). Door de personeelsvereniging van de gemeente Middelburg wordt zaterdag aanstaande in de sporthal van 12.00- 18.00 uur een sporttoernooi georgani seerd. Sporten die beoefend worden zijn zaalvoetbal en volleybal. Aan elke sporttak nemen niet minder dan ne gen teams deel. Het gaat hier om een intern toernooi, waaraan uitsluitend hoofdstedelij ke gemeente-ambtenaren kunnen meedoen. Toch gaat dit weer niet helemaal op, want ook de leden van de Middelburgse gemeenteraad hebben zowel een voetbal- als een volleybalteam geformeerd. Of bij de opstelling rekening wordt gehouden met de politieke plaats is niet bekend. Behalve de gemeenteraad zijn van de partij de brandweer, politie, gemeen tewerken, gemeentebedrijven, onder wijzers, gemeentelijke sociale dienst, Stichting Sportbelangen (bij voetbal erg sterk) en natuurlijk het stadhuis. De toegang is gratis. Het wordt later licht en het wordt vroeger donker. Dat brengt met zich, dat de sportieven onder ons, die zich op de fiets naar school, fabriek, kan toor en dergelijke begeven in donkere dagen de dynamo weer tegen de band moeten zetten. Het komt zo in het begin van het donkere seizoen nogal eens voor, dat na die handeling niet altijd het gewenste resultaat wordt bereikt. Het achterlichtje laat het af weten en/of het voorlicht blijkt nog niet helemaal in orde te zijn. Graag voldoen wij dan ook aan het verzoek van de politie om u te vragen nu alle aandacht te besteden aan de verlichting van fiets en brommer. Vooral ook wordt een beroep gedaan op de ouders van 12- en 13-jarigen, wier kinderen op de fiets naar school gaan, te controleren of de lichtinstal latie van de fiets in orde is. Het gaat om de veiligheid van uw kind. En voor de ouderen geldt hetzelfde na tuurlijk. Zorg dat u zichbaar bent in duisternis en schemer. Op een andere plaats in deze Faam wordt al aandacht besteed aan de Dampleinfeesten, die op 12 en 13 november aanstaande zullen plaatsvin den. Er is ook reden om wat feest te vieren. Immers een bijzonder belang rijke stedebouwkundige ingreep komt gereed. Vijftig panden werden gesloopt en op de ruimte die ontstond is een sfeervol plein gekomen. Wij dachten, dat de stedebouwers, die van mening waren, dat dit plein een stede bouwkundig accent nodig had in de e== vorm van de gereconstrueerde Koren- beurs het goed gezien hebben. Het jm plein heeft nu iets intiems gekregen. Pas over enkele jaren zal pas goed bekeken kunnen worden hoe leuk het m Damplein is geworden, want dan zul- len ook de bomen zijn geplant en opgegroeid. Op vrijdag 12 november aanstaande om kwart voor acht is er op het plein al het nodige te beleven. Een uur later zal een bescheiden vuurwerk worden afgestoken en daar- na wordt in de Graanbeurs, die i'eeste- lijk wordt verlicht, een programma met diverse soorten muziek afge- werkt. Op zaterdag kan men ossevlees e== gaan eten. Komt u ook? Enkele weken geleden hebben wij uit- =H voerig stilgestaan bij de wijzigingen, =s die tot stand zijn gebracht in de Stroopoortgang en op het Walplein. Daar zijn, zoals de meesten van u =s zullen weten goede stallingsmogelijk- heden voor fietsen en brommers ge- schapen. Was het voordien voor V D vaak een chaotische toestand met kris-kras-door-elkaar staande tweewie- Iers, nu is dat niet meer nodig. Het is prettig te constateren, dat 80 procent §H§ van de mensen hun fietsen plaatsen in de daarvoor speciaal gemaakte rekken in de Stroopoortgang en op het Wal- n= plein. Dit stukje is dan ook alleen bestemd voor de resterende 20 procent, die nu m op de trottoirs in de Lange Delft voldoende ruimte menen te hebben gevonden voor hun voertuig. Die ruimte is evenwel voor de voetgan- gers. Graag vanaf nu iedereen fiets of =j brommer plaatsen op de daarvoor bestemde plaatsen. U kunt het niet vergeten, want er staan voor het =s meergenoemde warenhuis borden met een vriendelijk verzoek. Aanstaande zaterdag wordt het weer een drukke boel in het overdekte e== zwembad Poelendaele. Om een uur 's middags kan er proef worden ge- ses zwommen voor de diploma's C en D. (de eisen waaraan moet worden vol- daan werden opgenomen in de Faam van 14 dagen geleden) en om 17.00 uur wordt afgezwommen voor de di- ee= ploma's A en B.

de Faam | 1971 | | pagina 3