KORTE KRABBELS IS DIT UW ZOONTJE 8 Middelburgse raad vergadert maandag a.s. Porgy and Bess '^Purple cJ-l az& naar ^-ierenótraat Weekenddiensten 3 NIEUWS UIT POELENDAELE DÉ FAAM fc 2 Dorpshuis Commissies LOM-scliool B ejaardenwerk Kredieten DONDERDAG 7 OKTOBER 1971 De vrijdagse bejaardenbus in Middelburg loopt als .een trein, vrienden. Er wordt een gretig gebruik gemaakt van deze speci ale vijfenzestigplussersdienst die eens in de week wordt inge steld en waarbij een rit wordt gemaakt langs de diverse be jaardentehuizen. een rit die hel centrum als einddoel heeft. Vooral nu we weer voor een jaargetijde staan waarin ioe on gunstige xo eersomstandigheden kunnen verwachten, zullen onge twijfeld vele bejaarden hun toe vlucht gaan nemen iot deze mo gelijkheid om veilig, vlug, voor delig en vooral ook droog naar de stad en terug te komen. Maar eigenlijk wordt hier toch een klein gedeelte van de be jaarden. in een bevoorrechte po sitie 'gebracht. Er zijn in Mid delburg nog wel andere wijken waar bejaarden wonen. En die zouden ook wel eens graag van een soortgelijke regeling willen profiteren. Zo is het bekend dat er dergelijke wensen leven bij bewoners in Nieuw Middelburg en bij mensen die woonachtig zijn aan het Bastion. Maar die uitvoerbaarheid ligt toch niet zo gemakkelijk als het lijkt. De bus van de vrijdagmorgen draait namelijk op de garantie van de thuizen. Voor de eventu ele tekorten maakt men per tehuis een omslag. En dat legt men dan erbij. Dat is nog net te doen. De tehuizen voelen er echter weinig voor om bijvoor beeld die mensen van het Basti on die ook graag van de dienst regeling gebruik willen maken ook te gaan subsidiëren. Maar, naar ik heb begrepen wordt er toch serieus over gedacht om een regeling te vinden waarbij ook die bejaarden in andere gedeelten van de stad wekelijks tegen- een redelijk prijsje een - busritje naar het centrum kun- néil maken. Van de zijde van het Streekvervoer Walcheren is er 'in ieder geval al een bereid heid om daar waar mogelijk wat te realiseren. Een ■woordvoerder liet me namelijk weten; ■-dat zolang deze vorm van vervoer buiten de spitsuren -blijft er ,zeer veel gedaan kan worden voor niet te veel geld'. Overigens bestaat er ook een vervoersprobleem in Middel burg-Zuid. De wijk breidt zich steeds meer uit en er komen ook steeds meer bejaarden te wonen. De afstanden die er moeten worden afgelegd liegen er niet om. Om dit probleem waarmee de nu ruim 200 be jaarden in Middelburg zuid te kampen hebben, te lijf te kun nen gaan is men in deze actieve wijk gekomen met het initiatief van een vrijwilligers autodienst voor vijfenzistig plussers. Er. zijn al diverse en hoopgevende reacties binnen gekomen, maar men kan nog best wat vrijwilli gers gebruiken. Die moeten zich dan maar eens in verbinding stellen met mevrouw Van Krui- ningen uit de Dolfijnstraat (te lefoon 2318). Toch verdient het aanbeveling om dat hele openbare vervoer door Middelburg-zuid eens na der te bekijken. Want de situa tie zoals die er nu is, is verre van ideaal. Goed, er is een half- uürsdienst door de Statenlaan, maar Zuid is in de loop der jaren dermate uitgebreid dat de loopafstand naar de dichtstbij zijnde halte toch wel erg groot is geworden. Het zal waar schijnlijk niet mogelijk zijn om net zoals in Vlissingen te ko men tot een stadsdienst, maar een verbetering van de huidige situatie is toch ivel het minste wat men mag eisen. Er zou al een héle hoop verbeterd zijn, wanneer de bus van die strakke Statenlaanroute zou afwijken en een soort lus door de wijk zou maken. Men zou zich een verbetering kunnen voorstellen wanneer de bus de Statenlaan niet zou nemen maar meteen de Spinhuisweg op zou gaan om dan vervolgens door de Magne- straat of door de Baljuwlaan te rijden. Op de hoek van Keurho- ve kan dan een halte gemaakt ivorden waar vooral de bejaar den uit het nabije woonblok gebruik van zouden kunnen ma ken. Deze ene .slinger' zou al een grote oplossing kunnen zijn. Als men dan nog eens dicht in de buurt van die hoge flats zou kunnen komen, zouden toch al weer heel wat mensen meer geholpen zijn. Een ding is ze ker: een wijk met tienduizend bewoners heeft recht op een betere busverbinding met de stad. Alleen is het natuurlijk de vraag: wie moet dat betalen? En op deze vraag moet ik voor lopig het anwoord schuldig blij ven. Voor de derde keer binnen twee jaar is de 'Purple Haze' verhuisd. De eerste keer dat er in Middelburg' van deze winkel met oosterse sier- en kunst voorwerpen sprake was stond deze in de Korte Noordstraat. Geruime tijd daarna moest de winkel verplaatst worden naar bet Domburgs Schuitvlot, omdat het pand in de Korte Noord straat teveel krot was geworden. Ook in het Schuitvlot wilde de zaak niet erg vlotten. De ruimte om te wonen was behoorlijk goed maar de winkel ruimte was niet geschikt. Zodoende belandde 'Purple Haze' in de Herenstraat, midden in het Middel burgse centrum. In dit winkeltje voor zover er dan van winkel sprake is zijn allerhande leuke sieraden te koop. Ook zijn er verschillende soor ten hemden en vesten te krijgen die afkomstig zijn uit India en Afghanis tan. Deze kledingstukken blijken er de laatste tijd steeds meer in te komen. Vooral om thuis te dragen zijn ze ge weldig fijn. Behalve sieraden en kle ren liggen er ook tal van zeer fraaie kunstvoorwerpen. Opvallend hierbij is dat deze voorwerpen duidelijk in de details, verschillen vertonen. Het ge beurt ook vaak dat ze onregelmatig van vorm zijn terwijl men zou ver wachten dat er juist gelijkheid in de bepaalde onderdelen moest zitten. He laas is dit voor veel mensen aanleiding om van een eventuele koop af te zien. Deze mensen zien echter vaak niet de achtergronden van dergelijke voorwer pen, de historie die een dergelijk voor werp met zich draagt. De meeste voor werpen zijn door vrienden of beken den uit het land van herkomst meege bracht. Deze landen variëren van Ma rokko via Afghanistan tot Nepal en In dia toe. Bijzonder mooi is de collectie Perzische miniaturen. Om de oosterse sfeer nog te comple teren wordt er in de winkel zo nu en dan een wierookstokje aangestoken. Vanzelfsprekend is ook dit artikel in 16 en 17 oktober 1971 Hulpcentrum Noord- en Midden- Zeeland 01100-4444 POLITIE Alarmno. 01180-5800 AMBULANCE bij ongevallen telefoon 01180-5800 BRANDWEER alarmno. 01180-2233 Artsen: Middelburg: za. 24.00 uur: dr. A. W. Boerwinkel, Noordweg 214, tel. 01180- 2460. Zo. dr. M. Reijerse, Seisweg 29, tel. 01180-3456. .Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke en Domburg: H. Prima, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-282. Souburg, Amemuiden en Nieuwland: J. J. Janssen, Rijksweg -6, Nieuwland, tel. 01182-1340. Serooskerke, Veere, Oostkapelle en Grijpskerke: dr. A. C. Kousemaker, To renstraat 46, tel. 01189-1212. Dierenarts: J. Hoftijzer, consult alleen na telefoni sche afspraak. Tandarts: A. Peeters, Houtkaai 7, Middelburg, tel. 01180-2565. Apotheek: J. M. H. v. d. Sande, Badhuisstraat 22/24, Vlissingen. tel. 01184-2066. Vrijdag 15 oktober tot vrijdag 22 oktober W. K. Hummelen, Markt 69, Middelburg. Wijkverpleegsters: Zr. N. Heyboer, Prinses Marijkeplein 11, Middelburg, tel. 01180-3615. Veere, Vrouwenpolder, Serooskerke, Gapinge, Sint-Laure-ns, Aagtekerke en Domburg: zr. E. C. Vogelaar, Markt 36, Veere, tel. 01181-339. Groene Kruis Souburg: zr. C. J. Rad- stake, Sottegemstraat 28, Vlissingen, tel. 01184-2286. Oranje-Groene Kruis en Wit-Gele Kruis Souburg en Ritthem: zr W. Ver- hagen-Westerbeke, Stemerdinglaan 119, Souburg, tel. 01183-1541. een ruime sortering aanwezig. Ronny en Tonia vinden overigens dat het zeer opvallend is dat juist artikelen die zij in voorraad hebben vaak expres uit Amsterdam gehaald worden. 'Het zou. eenvoudiger en vooral ook goedkoper zijn om bijvoorbeeld een Afgaanse jas hier te kopen dan in Amsterdam'. Nu Turple Haze' in de Herenstraat is ge vestigd wordt het er ook drukker. Er komen vaak mensen spullen brengen gewoon omdat ze het winkeltje leuk vinden. Die krijgen ze dan voor de ver koop. Vaak zijn hier voorwerpen uit Indonesië bij. Echt een blijk van sym patic dus. Vooral in de zomermaanden zijn er heel wat toeristen die even bin nenwippen, op weg van de bussen die op de. kade staan geparkeerd naar het centrum. Tonia en Ronny hopen echter dat de toeloop van mensen uit Middel burg nu ook wat groter wordt. IfWWWWWWJ&WWWfmJWWMMWWWWWMWJWWffJffWmWWMWWWMMWWl In een van de Middelburgse straten zag onze foto- graaf dit ventje voorbij komen op zijn step. De moe der van deze lachende krullebol kan de originele foto gratis afhalen op het kantoor van de PZC, Markt 51, Middelburg. Er ligt dan bovendien een waardebon van vijf gulden voor haar klaar. HOOG WATER VLISSINGEN Van donderdag 14 tot woensdag 20 oktober, do. 10.38 en 23.14, vr. 11.38, za. 0.06 en 12.25, ma. 0.45 en 12.59, ma 1.16 en 13.30, di. 1.44 en 13.59, wo. 2.13 en 14.26. Westkapelle 21 min. vroeger en Vrouwenpolder 17 min. later. Zoutelande en Domburg zijn ongeveer gelijk aan Westkapelle. In de vergadering van deg emeenteraad van Middelburg, die maandag 18 oktober a.s. wordt gehouden (aanvang 14.00 uur) komen diverse zeer interessante zaken aan de orde. Voor de bewoners van Nieuw- en Sint Joosland is het natuurlijk van groot belang te weten of de raad zal instemmen met het voor stel per jaar een bedrag van 37.293,uit te trekken om het verwachte nadelige exploitatiesaldo van het dorpshuis annex gymnastieklokaal te kunnen opvangen. De openbaarheid van commissievergaderingen is een ander punt dat zeker belangstel ling' zal trekken. B. en w. stellen voor gedurende een jaar een proef te nemen. Hieronder zoals gebruikelijk weer een overzicht van de punten, die aan de orde komen. En voor degeen die het nog niet wist zij hier nog eens duidelijk vermeld, dat de vergaderingen van de gemeenteraad openbaar zijn. Een ieder is dus welkom op de publieke tribune, die via de hoofdingang van het stadhuis aan de Markt is te bereiken. 1. Mededelingen en ingekomen stuk ken. Op 5V2 bladzijden stellen b en w de raad in kennis van vele besluiten, die het college heeft genomen met betrek king tot verhuur van woningen, de aankoop van panden, de verkoop van kavels grond, het toekennen van res tauratiesubsidies enz. Het gaat hier om de wat 'kleinere' zaken. De ge meenteraad heeft voor het verrichten van bijvoorbeeld de kleinere aanko pen en dergelijke namelijk een mach tiging verleend aan b en w. 2. Hoofdleidster kleuterschool Wi.jdau- plantsoen. Door het gereedkomen van een defini tieve behuizing voor de p.c. kleuter school in Dauwendaele, komt een lo kaal aan het Wijdauplantsoen beschik baar voor tijdelijke huisvesting van de derde openbare kleuterschool in deze snel groeiende wijk. Voorgesteld wordt mevrouw M. Reid-Van den Hoek uit Apeldoorn tot hoofd van deze school te benoemen. 3. Dorpshuis-gymnastieklokaal Nieuw en Sint-Joosland. Als de raad dit voorstel aanneemt krijgt Nieuwland zijn dorpshuis in meer moderne termen ook wel ge noemd gemeenschapshuis annex gym nastieklokaal. Een lang gekoesterde wens van dit dorp zal dan in vervul ling gaan. Dat men in Nieuwland enthousiast is over de komende ac commodatie blijkt wel uit het feit, dat men zelf de handen uit de mou wen gaat steken om een bedrag van 27.245 te gaan verdienen als eigen inbreng. De totale kosten van bouw, verbouw bestaand 'verenigingsgebouw' en inrichting zijn ruim 470.000. Het jaarlijkse nadelige saldo wordt ge raamd op ƒ37.293. Aan de raad wordt nu voorgesteld een door de Stichting- Maatschappelijke Opbouw Middelburg aan te gane lening te garanderen en het genoemde jaarlijkse exploitatiete kort voor rekening van de gemeente te nemen. Het dorpshuis annex gym nastieklokaal zal omvatten een grote zaal 10x18 meter voor grote uitvoerin gen en sport, vooral ook lessen licha melijke opvoeding voor de leerlingen van de twee basisscholen, een kleinere zaal van 11x6 meter (bestaand vereni gingslokaal van hervormde kerk), ver der zijn er een hal-foyer, een berging voor toestellen, twee kleedkamers met wasgelegenheid, een keuken en een sauna. 4. Tentoonstelling werk contrapresta tieregeling'. Aan de raad wordt een krediet van 1500 gevraagd om een tentoonstel ling te kunnen houden in de vleeshal van het werk dat in de loop der jaren is aangekocht in het kader van de zogenaamde contraprestatieregeling'. Die expositie zal gehóuden worden van 1 tot en met 11 december aan staande. Wij zullen u hierover op de hoogte houden. 5. Openbaarheid commissievergaderin gen. Het college van b en w stelt aan de raad voor gedurende een jaar een proef te nemen met het in het open baar laten vergaderen van de raads commissies. Dit betekent dus dat een ieder de vergaderingen van de com missies als toehoorder kan gaan bij wonen. Het betekent natuurlijk ook, dat de medewerkers van de kranten die vergaderingen zullen verslaan in hun dagblad, zodat velen op de hoog te kunnen'zijn van wat de raadsleden in de vergaderingen van de commis sies naar voren brengen. Het gaat hier onder andere om de commissie van financien, de commissie van open bare werken, de commissie van onder wijs, de commissie van openbare orde en veiligheid, de commissie van ge meentebedrijven, de commissie van culturele zaken. Deze commissies be staan uit raadsleden en worden, voor gezeten door de wethouder cq burge meester, die de desbetreffende porte feuille beheert. Die commissies laten hun licht schijnen over de zaken die een goede week later in de gemeente raad aan de orde komen. „In die commissie speelt zich een fase van voorbereiding van veel bestuursbeslis- singen af. Door de burger tot de commissievergaderingen toe te laten, zal hij of zij als het ware in de keuken van het bestuur kunnen kijken en zich daardoor een beter oordeel over bestuurskwesties kunnen vor men," aldus een citaat uit het voor stel. Opzet is dus de burger meer bij het bestuur van de stad te betrekken. Er komt meer openheid. Behalve voordelen signaleert het college toch ook enkele nadelen. Er kunnen zich namelijk omstandigheden voordoen, bijvoorbeeld de bescherming van de Redactie Bureau Ontwikkeling en Voorlichting gemeente Middelburg, Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. privacy van de individuele burger of van het financiële belang van de ge meente, die zo zwaar wegen, dat het belang van de openbaarheid der ver gadering daarvoor moet wijken. Zoals reeds gezegd zal er dus een proefperi ode van een jaar gelden. Aan de hand van de ervaringen zal dan na afloop van dat tijdvak bekeken kunnen wor den welke weg men zal gaan. In deze rubriek zullen wij natuurlijk steeds aankondigen wanneer er openbare commissievergaderingen zullen wor den gehouden, althans als de raad het voorstel aanneemt. 6. Binnengemeentelijke decentralisa tie. - Overeenkomstig bepalingen in de ge meentewet kunnen in een gemeente functionele en wijkraden worden inge- 18. verordening kinderdagverblijven, orgaan, dat bepaalde belangen moet, behartigen (de commissie voor jeugd beleid wordt als voorbeeld genoemd). Een wijkraad is een orgaan dat de belangen van een bepaald stadsdeel moet behartigen. Aan beide soorten raden kan bestuurs- en wetgevingsbe voegdheid worden toegekend. Boven dien kunnen niet-raadsleden lid zijn van genoemde raden. Zaken die dus nu door de raad of het college van b en w worden behartigd zouden vol gens de geneentewet of aan eëh func tionele raad of door een wijkraad kunnen worden opgedragen. Da ge meenten, die de laatste jaren bij een herindeling betrokken waren moesten antwoord geven op de vraag van de minister of tot een vorm van binnen gemeentelijke decentralisatie was overgegaan. In Middelburg is dat niet het geval. Zoals gezegd zijn de commissie voor het jeugdbeleid en ook de raad voor het bejaardenwerk aan te merken als functionele raden. Zij hebben echter uitsluitend adviserende bevoegdheid. B en w stellen de raad voor'aan de minister via gedeputeerde staten te berichten, dat Middelburg nog niet zal overgaan tot het instellen van raden zoals hierboven omschreven. Met na me doelt men hier op de wijkraden. Immers Nieuw- en Sint-Joosland en Sint-Laurens kwamen in 1966 bij Mid delburg. Gesteld wordt, dat. de Middel burgse schaal zich eigenlijk nog. niet leent voor het instellen van wijkraden met eigen bevoegdheden. De bevoegd heden, die de gemeenteraad aan der gelijke organen zou moeten overdra gen zouden niet .zo gro.ot, zijn. Een ander argument is, dat de spontaan ontstane wijk verenigingen met en thousiasme him taak verrichten en dat met deze verenigingen goede con tacten worden onderhouden. Een van bovenop ingestelde wijkraad heeft het gevaar van verstarring in zich. Overi gens zal over deze materie nog nader met de in Middelburg opererende wijkverenigingen van gedachten wor den gewisseld, aldus wordt in het raadsvoorstel nog opgemerkt. 7. Permanent gebouw voor lom school. De Driestromenschool voor kinderen met. leer- en opvoedingsmoeilijkheden is zoals bekend tijdelijk gehuisvest in ■de Gravenstraat. Reeds eerder besloot de raad medewerking te verlenen tot het stichten van een permanent schoolgebouw aan de Grevelingen- sfcraat. De stichting die de zaken van de lom-scholen in Zeeland behartigt heeft nu de gemeente om een krediet gevraagd voor de bouw- en grondkos- ten voor de te stichten school. Het gaat hier om een bedrag van 1.937.425. Het gebouw zal onder an dere bestaan uit 6 leslokalen, 1 handen arbeidlokaal, 1 gemeenschapsruimte en een gymnastieklokaal. De directeur van gemeentewerken heeft nog enkele bezuinigingen voorgesteld. Aan de raad wordt thans gevraagd het ge noemde krediet te verlenen. 8. Aankoop pand Van Akenstraat 5. Voor de uitvoering van het recon structieplan Van Akenstraat en om streken (Nieuwland) is het nodig, dat de gemeente het eigendom verwerft van het pand Van Akenstraat 5. Voor gesteld wordt tot aankoop daarvan te besluiten. 9. Aankoop Segeerssingel 102-104. Voor de uitvoering van het plan Dau wendaele II wil de gemeente dit pand in eigendom verwerven. De raad wordt voorgesteld tot aankoop te be sluiten. 10. "Aankoop Segeersweg 44. ■Zie punt 9. 11. Verkoop grond aan Dampoortweg. Voorgesteld wordt aan het aanne mersbedrijf Versluijs een perceel grond van 3730 m2 aan de Dampoort- weg (klein industrieterrein) te verko pen. 12. Provinciale waterstaat aan Potten bakkerssingel. Aan de raad wordt voorgesteld aan de provincie Zeeland een perceel grond van 8000. m2 aan de Pottenbakkers- singel te verkopen voor de bouw van een nieuw kantoor voor de provincia le waterstaat. Dit perceel ligt in de buurt van waar zich nu nog provisori sche parkeerplaats van het zwembad bevindt. 13. Verkoop grond aan rijk voor 2e baan rijksweg 58. Aan de raad wordt voorgesteld te besluiten tot verkoop van grond aan het rijk t.b.v. het aanleggen van de tweede rijbaan van het gedeelte rijks weg 58 tussen Nieuwland en Oost- Souburg. 14. Verkoop erfpacht en verkoop grond aan Den Bouwmeester. Aan de raad wordt voorgesteld te besluiten met NV Den Bouwmeester overeenkomsten aan te gaan tot af koop van erfpacht, die rustte op grond aan de Loskade en tot verkoop van grond aan de Kleverskerkseweg. 15. Wijziging verordening grondbe- drijf. Deze wijziging houdt in dat de rente van de reserves van het grondbedrijf zullen worden aangewend ter dekking van de lasten van de sanering. Voor 1971 gaat het om een bedrag van 152.545. 16. Speelplaats in algemene dienst. Een administratieve zaak. Voorgesteld wordt het speelterrein aan de Nassau- laan, dat in beheer was bij de Stich ting Sportbelangen in te brengen in de zogenaamde algemene dienst. 17. Herziening regeling organen voor bet bejaardenwerk. Op 24 november 1969 besloot de ge meenteraad twee organen in te stellen voor het bejaardenwerk. Dit om te komen tot stimulering van de dienst verlening aan bejaarden en een ver dergaande samenwerking tussen de bestaande organisaties die op dit ge bied al werkzaam zijn. Zo werd de raad voor het bejaardenwerk inge steld, alsook een commissie van ad vies en bijstand voor het bejaarden werk. De raad zou wat groot zijn om slagvaardig te kunnen werken, aldus werd geredeneerd. In de praktijk is echter gebleken, dat de raad voor liet bejaardenwerk zeer wel slagvaardig kan werken en dat de commissie eigenlijk geen werk heeft. Voorgesteld wordt daarom om de commissie maar af te schaffen. 18. verordening kinderdagverblijven. De maatschappelijke ontwikkelingen brengen met zich, dat steeds meer moeders met jonge kinderen gaan werken. De kinderen worden onderge bracht in crèches. Deze opvangmoge lijkheden ontwikkelen zich in de rich ting van verblijven, waar naast de verzorging ook het opvoedkundige ele ment een rol speelt. Het college van b en w heeft het daarom raadzaam geacht een verordening op de 'kinder dagverblijven' in het leven te roepen waarin diverse eisen m.b.t. tot die inrichtingen zijn opgenomen. 19. Geen vermakelijkheidsbelasting meer op sport. B en w stellen aan de raad voor de verordening op de heffing van verma kelij kheidsbelasting zodanig te wijzi gen, dat deze belasting voor sportwed strijden en circussen wordt afge schaft. 20. Geldleningsbesluit en kasgeldbe- sluit 1972. Deze besluiten lopen op 31 december aanstaande af. Voorgesteld wordt ter zake nieuwe besluiten te nemen. 21. Krediet t.b.v. verbouwing stadhuis. In verband met de ruimte wordt dit punt en ook de volgende alleen met onderwerp aangeduid. Volgende week gaan we er wat uitgebreider op in. 22. Delegatie garantie rente en aflos sing van lening t.b.v. aankoop eigen woning. 23. Kredieten van 7410 voor advies inzake organisatie personeelsbeleid. 24. Verbouwing conciërgewoning stad huis 6500. 25. Krediet aanschaf materiaal reini gingsdienst 70.760. 26. Krediet van 21.000 voor le fase verbetering verlichting Noordweg. 27. Krediet van 24.900 voor verbete ring verlichting Noordsingel van Noordbrug tot Churchill-laan. 28. Krediet 5000 voor hogere licht masten rijwielpad Griffioen-Breeweg. 29 tot en met 32. Begrotingswijzigin gen. 33. Rondvraag. Een uit 75 medewerkers bestaand Amerikaans neger-ensemble zal op dinsdag 19 oktober aanstaan de in de schouwburg onder auspi ciën van de in Middelburg samen werkende culturele instellingen (MSC) een opvoering geven van Gerswin's wereldberoemde Porgy and Bess. Middelburg is de enige plaats in Zeeland, waar een voor stelling wordt gegeven. De kaart verkoop start op 16 oktober aan staande. Omdat het een bijzonde re kostbare voorstelling betreft, zullen verhoogde entreeprijzen worden gevraagd. Niet minder dan 178 diploma's kon den afgelopen zaterdag worden uitge reikt aan alle zwemsters en zwem mers, die aan het diploma-zwemmen hadden deelgenomen. Inderdaad dat betekent, dat niemand zakte. Er wer den 98 A-diploma's en 80 B-diploma's gehaald. Op 6 november aanstaande om 17.00 uur is er weer diploma- zwemmen voor A en B proefzwem- men een week daarvoor en wel op zaterdag 30 oktober aanstaande om 13.00 uur. Het proefzwemmen kost behalve het toegangskaartje niets. Voor het deelnemen aan het zwem men om een diploma is men 2,50 per persoon verschuldigd. Voor de verder gevorderden is het wellicht interessant reeds nu te vernemen, dat er op 13 november aanstaande ge zwommen kan worden voor de diplo ma's C en D. Over de eisen waaraan moet worden voldaan voordat die di ploma's in de zak kunnen worden gestoken (boven het bed kunnen wor den gehangen) volgende keer meer.

de Faam | 1971 | | pagina 3