Autobedrijf BERBO laborant EURO CAR CENTER Geboorte-, Verlovings-, Huwelijkskaarten Littooij Olthoff Reactie op ,Koopkracht'-beschuldiging Bedden opmaken is niet Wilde zwijnen brachten f 4500,- op meer nodig 1m MAZDA -HERCULES NV vrijdag - zaterdag - zondag „PAKKING" 6 SHERRY 13 VLEKSE DE FAAM Donderdag 7 oktober 1971 Gildeweg 21 VLISSINGEN Tel. 01184-3995 Te leveren in de typen: 1300 - 616 coupé 1800 BS - RX 2 coupé MET WANKELMOTOR 1300 en 1800 Estate Voor het Laboratorium van ons bedrijf te Middelburg zoeken wy een Een jongeman met een opleidingsniveau van tenminste Mavo of Mulo-B en belang stelling voor de chemie bieden wij interessant werk, bestaande uit het analyseren van grondstoffen, tussen- en eindprodukten, kortom het bewaken van de konstante kwaliteit Enige ervaring op dit gebied is goed bruikbaar, maar geen voorwaarde. De werk zaamheden worden verricht in dagdienst, maar de bereidheid tot werk in volcon- tinu-dienst moet aanwezig zijn. Belangstellenden nodigen wij uit een sollicitatiebrief te richten aan: Hercules NV, Postbus 81, Middelburg. Telefoon 01180-7551. Veerseweg 40 Middelburg Veerseweg 40 MIDDELBURG - Tel. 01180-7965 Spanjaardstraat 47 - Middelburg Telefoon 01180 - 2438 3,80 10,50 li 1,55 RUIME PARKEERGELEGENHEID Efficient huishouden Uitgeslapen MAZDA SHOW Hercules NV is een chemische industrie. Het hoofdkantoor van Hercules NV, de Nederlandse vestiging van Hercules Incorporated, U.S.A., is in Den Haag gevestigd. Produktiebedrijven bevinden zich in Middelburg, waar DMT - grondstof voor polyestervezels en films - wordt geproduceerd, en in Zwjndrechtwaar defabrikage van kunstharsen, eellubseproduk- ten en papier chemicaliën plaatsvindt «li SLIJTERIJ - WIJNHANDEL Damplein 3 Middelburg Tel. 01180-2129 JONGE JENEVER, extra zacht met gratis schenkkurk Bij 25,aan boodschappen EEN SPEL KAARTEN CADEAU 3 VOOR U belt 01180-2129 en wij bezorgen het U (al is het één fles) gratis thuis Vierhand reclamediensten verhuurt adressenbestand De directie van het Haarlemse bedrijf Vierhand Reclamediensten NV wijst de beschuldigingen van liet Consu menten Contact Orgaan Koopkracht dat zij adressen van Nederlanders waarover zij beschikt aan anderen verhuurt zonder dat die anderen daar van weten, van de hand. De affaire begon in juni jl. toen Koopkracht schreef, dat Vierhand niets heel laat van de privé-sfeer. Doordat tal van organisaties Vierhand toestaan hun bij de Haarlemse onder neming berustend adressenbestand aan anderen te verhuren, wordt Ne derland overstroomd met ongevraag de postreclame. Vierhand onderzoekt nu in hoeverre de klacht van het Consumenten Con tact Orgaan hout snijdt. Er wordt door haar een envelop rondgezonden waarop gedrukt staat: privacy is ontheiligd, vindt u het onplezierig aan biedingen als deze te ontvangen? Laat ons dat dan weten. Wij zullen uw naam dan onverwijld uit het adressen bestand verwijderen". Gevraagd naar een reactie op de pu- blikatie van Koopkracht zei de direc tie van Vierhand: „Al onze adressen zijn in een computer gestopt. Achten negentig procent van die adressen zijn zakenadressen: bedrijven, instellingen industrieën die in allerlei selecties bij ons verkrijgbaar zijn teneinde mensen te benaderen met normale zakelijke aanbiedingen. Men noemt dat 'direct mail'. In Nederland is dat in de afgelopen jaren het tweede reclame medium geworden. Daarnaast hebben we een dienst, die we zelf 'rent-a-list-service' noemen. Daartegen gaat met name de kritiek van het Consumenten Contact Orgaan. Er zijn namelijk tal van groepen, die van belang zijn voor de producenten: de adressen van de boekenclubs zijn van belang voor de zaak die boeken kasten verkoopt. Met deze adressen kan de fabrikant de boekenliefhebbers benaderen. Vierhand treedt in zo'n geval op als 'makelaar'. Zij heeft niet alleen adres sen in de computer, maar treedt ook op als bemiddelaar tussen organisaties die adressen bezitten en firma's die belangstelling voor dergelijke adres sen hebben. Het Consumenten Contact Orgaan stelde zich op tegen dit laatste ver buursysteem toen bleek dat de druk ker van het orgaan van de Nederland se Bond van Plattelandsvrouwen aan Vierhand zijn adressenbestand had verhuurd. Het orgaan schreef toen: „Dank je wel bond, die haar leden versjachert". Maar achteraf bleek, dat de bond nergens van wist. De gang van zaken is volgens de directie van Vierhand als volgt: als er een gegadigde komt wordt in dit geval aan de drukkerij gevraagd of men de adressen wil verhuren. Wij gaan er daarbij vanuit dat de drukker het recht heeft dat te doen. Juridisch is de Bood van Plattelands vrouwen wel eigenaar van de adres sen, maar de drukker heeft ze in bezit en het is zijn verantwoordelijkheid om te vragen of de organisatie waar voor hij drukt met het afstaan van de adressen akkoord gaat. Het is een uitzondering als dat gevraagd wordt. Dat gaat altijd rechtstreeks en die drukker staat te goeder naam en faam bekend, aldus Vierhand. Toen de Bond van Plattelandsvrou wen, geschrokken door de publikatie in het rontactorgaan, de adressen te rugvroeg zijn die ook teruggegeven. „Wij zijn nietgeïnteresseerd als de eigenaar van de adressen geen ver huur toestaat"., aldus de directie van Vierhand. Er gebeuren geen stiekeme dingen met 'die adressen. Er komt nooit een overeenkomst tot stand over afstand van adressen als de eigenaar van het bestand niet volledig op de hoogte is van de huurder en zijn antecedenten. Alsmede van de boodschap die hij wil richten tot de geadresseerden. Een ander verwijt van het Consumen ten Contact Orgaan betrof het feit dat Vierhand uitzoekt tot welke categorie een groep geadresseerden behoort: of dat bijvoorbeeld gereformesraen zijn, of leden van een boekenclub of wat dan ook. Maar de directie van Vierhand wijst dat verwijt terug met de opmerking dat men niets uitpluist of uitzoekt. Het is gewoon bestaande informatie. Die stelt zij ter beschikking van ie mand, die die bepaalde informatie nodig heeft. Adressen van gerefor meerden bijvoorbeeld als er een kerk Hoewel het slapen onder donsdekens de laatste jaren snel aan populariteit wint, wordt in Nederland nog lang niet zo 'donzig' geslapen als in vele andere Europese landen. In West- Duitsland bijvoorbeeld slaapt bijna ie dereen onder dons, evenals in geheel Scandinavië. Ook in landen als Oos tenrijk, Zwitserland en de laatste ja ren vooral Engeland geniet de donsde ken absoluut meer belangstelling dan thans in Nederland. Wie naar het waarom van deze ach terstand vraagt, stuit al spoedig op het vroeger zo bekende schudbed, u weet wel, waar grootmoeder nog on der sliep. Nu sliep dit schudbed inder daad niet bijster comfortabel. Het betekende 's nachts een zware ballast, en gleed nu ,en dan zelfs van het bed af doordat de vulling ging schuiven. Volgens de directie van Iriset.te, de belangrijkste leverancier van donsde kens in Nederland, mag de moderne donsdeken echter op geen enkele wij ze worden vergeleken met dat ouder wetse schudbed uit grootmoeders tijd. De moderne donsdeken heeft een aan tal eigenschappen, die iedereen zal aanspreken, in het bijzonder de vrouw. Voor alles heeft de donsdeken een belangrijke en welkome onwikkeling ingeluid voor de huisvrouw en ook voor de werkende gehuwde vrouw, die nog maar weinig tijd overhoudt voor het werk in eigen huis en daar om zal trachten haar huishouding zo efficient mogelijk op te zetten. Wat is eigenlijk efficiënter dan bedden met donsdekens? In feite behoeven de bed den met donsdekens nauwelijks meer te worden opgemaakt! Voortaan geen moeizaam gemartel meer met het rechtleggen en nog eens netjes instoppen van bovenlaken, wol len dekens en sprei, nee, nu heel eenvoudig de donsdeken met fleurige lakenovertrek eventjes rechttrekken, en het bed is alweer opgemaakt. Al leen 't 'luchten' blijft. Dit scheelt natuurlijk aanmerkelijk in tijd en inspanning, en heeft het bed den opmaken zelfs tot verleden tijd gemaakt! Alleen al om deze reden is de donsde ken voor de Nederlandse vrouw een welkome en vooral tijdbesparende aanwinst. Hoe welkom moge blijken uit een recent onderzoek onder Neder landse huisvrouwen naar de 'waarde ring' van huishoudelijke karweitjes. Het bleek dat zij schoenpoetsen de meest vervelende bezigheid vindt, met bedden opmaken als 'goede' tweede. De komst van de donsdeken heeft haar (en niet te vergeten haar overige gezinsleden...) in elk geval van een vervelende bezigheid bevrijd! Daar komt dan nog bij dat de donsde ken geen stof veroorzaakt, zodat zwabberen, en stofzuigen van het slaapvertrek minder tijd in beslag zal nemen dan ooit tevoren. Maar niet alleen het gemak dient de huisvrouw. Het belangrijkste blijft na tuurlijk het slapen zelf, en het mag gezegd: het is voortreffelijk slapen onder dons. Uw lichaamstemperatuur wordt direct overgenomen door de donsdeken, waardoor u gelijkmatiger verwarmd zult slapen. Tevens rust u stukken beter uit door de inderdaad unieke ventilatie van dons. Het geringe vocht van de donsdeken bevordert boven dien dat u meer ontspannen zult dro men, dus verkwikt zult opstaan. Ook rheumapatienten zullen gebaat zijn bij het slapen onder het zachte en lichte dons, juist vanwege die ge lijkmatige verwarming. Natuurlijk: wegglijden is er tegen woordig niet meer bij. Geen koude, blote voeten, want de moderne dons dekens zijn voorzien van stiksels en tussenschotjes. Deze houden het geriefelijke dons op zijn plaats en voorkomen dat de de ken wegglijdt. Er is nog een recente ontwikkeling, waarbij het slaapvertrek een nieuwe plaats inneemt in het huis. Men be trekt de slaapkamer steeds meer in gebouwd moet worden en intekenaren op een obligatielening gezocht worden. Wie voor een doel komt dat de direc tie niet geschikt acht, krijgt nul op het rekest. Dat is ook een soort consumentenbescherming, aldus de Haarlemse ondememimg. En krijgt Vierhand adressen van der den, dan garandeert zij dat die onge zien -worden verwerkt en nooit wor den gereproduceerd. Misbruik op dat gebied zou de onderneming in één klap diskwalificeren als makelaar. Men raadt de cliënten trouwens zelf aan om steekproefadressen tussen het adressenbestand te voegen, zodat ge controleerd kan worden of de adres- j sen ook voor andere doeleinden wor-| den gebruikt. En Vierhand beschikt over niets an ders dan wat algemeen bekend is. Dus niet over persoonlijke gegevens als religie, gezinsgrootte, inkomen of iets dergelijks. Aan de overlast die veel directe recla me de geadresseerden zou veroorza ken tilt Vierhand niet zwaar. De Ne derlander krijgt gemiddeld twee brie ven per dag. Zou een of twee druk werken per dag meer last geven? Bovendien betreft het drukwerk dat desnoods ongezien kan worden wegge-: gooid. Advertenties in bladen zouden dan ook wel overlast kunnen veroor zaken. Overlast bezorgt u een colpor teur die aan de deur komt als de mensen rustig bij eikaar zitten. de woon- dus interieursfeer en laat de mode hierin doorwerken. De fleurige, gemakkelijke afneembaare laken- en kussenovertrekken van donsdekens bieden nu de mogelijkheid interieurva riatie in de slaapkamer toe te passen. Zijn donsdekens duur in aanschaf? Ze zijn niet goedkoop, want een goe de kwaliteit dons is nu eenmaal aan de prijzige kant. Toch bedraagt de prijs van een moderne donsdeken niet meer dan de prijs van twee traditio nele wollen dekens samen. En dan te bedenken dat een donsde ken voldoende is voor een bed, waar op normaal twee dekens liggen, en dat een donsdeken op z'n minst 15 tot 20 jaar meegaat. Het sprookje van het Domburgse die renbos is voorgoed voorbij. Donder dag 30 september is de tentoonstelling achter de slagerij van de slager vetkunstenaar Hugense officieel voor gesloten verklaard door burgemeester F. G. Sprenger van de gemeente Dom burg. Hij maakte tevens van de gele genheid gebruik om de winnaar van de hoofdprijs in de zakjes-actie van Radio Walcheren bekend te maken. Dit viel in eerste instantie niet mee, daar er enige moeilijkheden rezen bij het openen van het slot dat op de grote verzamelbus zat. Nadat de bur gemeester er zich terdege van had overtuigd, dat de vele envelopjes goed door elkaar gehusseld waren, trok hij er een uit de stapel. Het was het envelopje van de familie P. C. Jacob- se, Bleek 28, Middelburg. De gelukkige winnaars, je moet het maar treffen als ze je naam tussen 7004 andere vandaan halen krijgen met de kerstdagen van slagerij Hugense een eerste klas ham op tafel die versierd zal zijn met een fraai bloemstuk of bloemstukjes. Zoals bekend, werd de show geopend op 14 juni. Reeds na een maand bereikte men het aantal van 10.000 bezoekers, op 11 augustus werd de 20.000 ste ingehaald en op 10 septem ber de 30.000ste. Op de laatste dag dat de tentoonstelling te bezichtigen was, kwam men tot een totaal aantal bezoekers van ruim 35.000. Men kan dus gerest stellen, dat deze tentoom stelling een overweldigend succes is geweest. Het totaal aantal Nederland- se bezoekers is ca. 26.330. Verder waren het voor het grootste deel de Duitsers die het bezoekersaantal de den stijgen (8030). Andere bezoekers waren Belgen, Engelsen, Zwitsers, Spanjaarden en nog velen van andere nationaliteiten. Zij allen zorgden er voor, dat Radio Walcheren via de envelopjes met kwartjes actie een bijdrage kreeg van, maar liefst ruim 2000. Met de show in de Middelburgse vleeshal meegere kend hebben de wilde zwijnen in totaal een bedrag van 4500! Dit geld. zal worden gebruikt voor de bouw1 van een studio in het ziekenhuid en voor de aanschaf vah twee eerste klas draagbare bandrecorders om de re- portagedienst van de Walcherse Zieke nomroep in staat te stellen technisch nog betere reportages te maken. Dit is immers zeer belangrijk, wanneer men bedenkt, dat de zieken door middel van deze reportages bij het gewone leven in de regio worden betrokken. De enigen die op het appel ontbraken waren de mensen van kwekerij Dek ker. Die waren druk bezig met het inrichten van de ontvangst-hal op het terrein van de Pechiney ter gelegen heid van de opening van dit bedrijf door Z.K.H. Prins Bernhard. Namens Rawa krijgt de heer Hugense een dezer dagen een gecaliigrafeerde oor konde aangeboden als aandenken aan de prettige samenwerking vertelde de Rawa-voorzitter, de heer Schreuder. Op zijn beurt bood de heer Hugense als wandversiering in de nieuwe stu dio een grote kleurenfoto aan van de zwijnen in de vleeshal .te Middelburg.

de Faam | 1971 | | pagina 6