KORTE KRABBELS DIT UW ZOONTJE IS I Nieuwe sportaccommodatie op het Nadorstterrein Weekenddiensten 3 KORTE BERICHTEN DE FAAM KERKDIENSTEN DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1971 BFMT Uffl| IM HETlgJg§$ër^ UEEK.ENlÏÏm^M NIET THUIS rteffl IPS TER VOORKOMING VAN MISDAAD. Zet geen briefje op Haal ladders.stoelen de deur dat uafvve, [etc, uit de tuin als u zig bent of met vakantie.| afwezig bent. Sluit niet alleen de deuren en ramen goed maar Iet voor. al op bovenlichten en w.c._ramen. Vertel de buren dat u weg bent en vraag hun op te letten. Let op het verwijde.' ren van trektouw. I Leg slèutefs NIET tjes etc. van deur. onder de deurmat,de2e grendels en sloten, [plaats is te bekend, g Hulpcentrum Noord- en Midden- Zeeland 01100-4444 POLITIE alarmno. 01180-5800 AMBULANCE bij ongevallen telefoon 01180-5800 BRANDWEER alarmno. 01180-2233 Artsen: Middelburg: za 0.00-24.00 dr A. W. Boerwinkel, Noordweg 214, tel. 01180- 2460. Westkapelle, Zoutelande, Koudekerke: L. Sloos, Middelburgsestraat 94, Kou dekerke, tel. 01185-1231 Domburg: F. J. Vaandrager, West straat 7, Domburg, tel. 01188-1271. Souburg, Amemuiden, Nieuwland: dr G. A. Bockel, Kanaalstraat 89, Sou burg, tel. 01183-1500. Serooskerke, Veere, Oostkapelle en Grijpskerke: P. J. Bom, Dorpsstraat, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Dierenarts: I. C. Klok, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Tandarts: H. H. de Vries, Badhuis straat 107, Vlissingen, tel. 01184-2644. Apotheek: Vrijdag 27 augustus tot vrijdag 3 september A. Ringeling, Lan ge Delft 133, Middelburg. Wijkverpleegsters: Middelburg, Nieuwland: zr N. H. Boogaard, Memanstraat 38, tel. 01180- 3491. Zondag 29 augustus 1971. Kóllekte in de eredienst: kerkvoogdij, Deurkollekte: Bouwfonds. Nieuwe Kerk: 10.00 uur ds Ytsma, Uitzending Gast huis en Ter Veste; 19.00 uur ds Rinkema, Heilig Avondmaalsdienst in bijzondere vormgeving. Koorkerk: 10.00 uur ds Van Santen, deurkollek te: Tot Steun. Oostkerk: 10.15 uur: ds Rinkema; 19.00 uur ds Van Hensbergen, Dirksland. Ontmoetingskerk: 10.15 uur ds Kronenburg. Startdienst in het openluchttheater Toorenvliedt. (Bij slecht weer Ontmoetingskerk). Medewerking Ontmoetingskerkkoor en brassband 'Onda'. 19 uur geen dienst. Zuiderbaken: 10.15 uur ds Van. Embden met mede werking van Kinderkoor 'Blijde Stem men'. Eglise Wallone: 10.30 uur Pasteur Le Gras. Doopsgezinde Kerk: geen dienst. Lutherse Kerk: 10.30 uur ds Nierop. Veere, Vrouwenpolder, Serooskerke, Gapinge, St-Laurens, Aagtekerke en Domburg: zr E. C. Vogelaar, Markt 36, Veere, tel. 01181-339. Groene Kruis Souburg: zr W. Verha- gen-Westerbeke, Burgemeester Ste- merdinglaan 119. Oranje-Groene Kruis en Wit-Gele Kruis: Souburg, Ritthem: zr W. Ver- hagen-Westerbeke, Burgemeester Ste- merdinglaan 119, tel. 01183-1541. Redactie Bureau Ontwikkeling en Voorlichting gemeente Middelburg, Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. diverse suggesties tot ons. Iemand uit Rotterdam stelde voor eens te bekij ken of het mogelijk is de wieken van de molens te laten draaien in het toeristenseizoen. Wat de bestemmin gen betreft kwamen er eigenlijk niet zoveel nieuwe gezichtspunten. Een museumpje over molens. Een boutique met mogelijkheden voor modeshows e.d. U begrijpt dat er wei enige tijd nodig is om alle ideeën en suggesties te bekijken en op hun gebruikswaarde te toetsen. Vooral het financiële as- Burgemeester Wolters zal op donderdag 26 augustus 1971 (dus vandaag) de eerste paal slaan voor de bouw van nieuwe wonin gen in Griffioen II. Het gaat hier om 93 woningen, die de eerste aan zet vormen voor een totaal van ruim 200 huizen, die in opdracht van het Administratiekantoor Zuid-Limburg worden gebouwd. Op dinsdag 14 september a.s. zal in het stadhuis de in deze rubriek al eerder aangekondigde hearing (hoorzitting) worden gehouden over de inhoud van de nota inza ke culturele aangelegenheden. Ie dereen is welkom. Het gymnastieklokaal aan de Roozenburglaan Dauwendaele zal op woensdag 29 september aanstaande door de heer A. Klaassen, inspecteur lichamelijke opvoeding officieel in gebruik worden gesteld. De Middelburgse gemeenteraad zal de begroting voor het jaar 1972 behandelen op 6, 7 en 8 december a.s. Op de zesde 's avonds op de zevende 's middags en 's avonds en op de achtste 's avonds. Tot nu toe werden voor de begrotingsbehandeling een avond, een middag en nog een avond uitgetrokken. Omdat het dan vrijwel altijc nachtwerk werd is er nu dus een avond bijgenomen. Het zal de heren van de ge meente ongetwijfeld een genoe gen doendat er zoveel sugge sties binnenkomen voor een mogelijke bestemming van de molen 'Ons Genoegen' aan de Oude Vlissingseweg. Vandaag staat in de rubriek 'Door het oog van de Lange Jan' weer een aantal suggesties op een rijtje. En uit de diverse publikaties over dit onderwerp in de dag bladen valt wel af te leiden, dat veel mensen erin geïnteresseerd zijn wat er met die molen gaat gebeuren. Alles bij elkaar een aardig brokje inspraak. Alleen is het wel te hopen dat er ook serieus met die suggesties zal worden gewerkt. Want ik weet bijvoorbeeld dat er een plan is, bekend bij de gemeente zelfs, waarin een aantrekkelijke be stemming voor de molen was gedacht. De eerste ideeen voor dit plan werden destijds uitge dragen in de PZC-ruonek eiland rond de toren. En die spectacu laire plannen waren afkomstig van de heer Bud Oostrom, cul tureel werker van 't Trefpunt. Als het aan Bud Oostrom zou liggen, zo lezen we uit die PZC- rubriek van 23 september 1969, kreeg de afgebrande molen een recreatieve functie. Hij denkt zelfs aan het maken van een speelplastiek in deze molen voor kinderen van verschillende leeftijd. Daarmee zou volgens Bud Oostrom een tweeledig doel zijn gediend. Er is. meer speelgelegenheid geschapen en te vens zou men de inrichting van de molen kunnen zien als een antimonumentenzorg actie. En dit laatste is volgens de heer Oostrom hard nodig. Het stikt hier in Middelburg van de on aantastbare ruimten. Plet is niet reeel. om alles per se in de mo numentensfeer te houden." Van daar dus het plan van Bud Oostrom, dat er nog steeds is. Als ik goed ben ingelicht is het destijds om een onduidelijke re den afgeketst. Maar het is de moeite waard om de zaak nu, twee jaar later, nog weer eens nader te bezien. Want de ideeen van de heer Oostrom zijn be slist de moeite waard nog eens opnieuw te bestuderen. Zijn plan bestaat hierin dat hij graag van de benedenruimte in de mo len een creche zou willen ma ken. De ouders aan wie destijds de tekening werd voorgelegd waren er wild enthousiast over. Op de verdieping daarboven heeft hij een ruimte gedacht waar kinderen kunnen spelen met constructiematerialen, een soort lego dus maar dan in het groot. En voor de bovenste ver dieping had hij een inrichting gedacht die voorziet in de afne mende mogelijkheid om in be weging te zijn. Deze ruimte zag de heer Oostrom graag opge vuld met een somt van klauter- web. Als men op het stadhuis straks rond de tafel gaat zitten om na te gaan welk plan het meest de moeite waard is om uit te voeren zal naar mijn mening ook het wat op de ach tergrond geschoven plan van de heer Oostrom in de discussie moeten worden betrokken. Het is het zeker waard. Ja en dan heb ik nog iets: veel mensen zijn beslist niet blij met het feit dat dit seizoen bij de activiteiten in het park Too renvliedt nogal sterk het accent is gelegd op het popgebeuren. Er is zo'n regelmaat gekomen in het optreden van allerlei groepen dat Toorenvliedt zo'n beetje is uitgegroeid tot een poppark. Tot grote schrik van de omwonenden, die met een behoorlijke brok geluidshinder worden opgescheept. Vooral de laatste keer liep het volkomen uit de hand. Het is dan ook wel te gek dat een halve stad last had van het lawaai dat ver sterkt door vierentwintig (24) geluidsboxen op misschien hon derdvijftig jongelui werd losge laten. Het regende dan ook klachten. Vooral vanuit de om geving van de Wester schelde- straat, waar de flats als een klankbord fungeerden. Er was zelfs iemand die staande voor de Ontmoetingskerk een hele duidelijke opname maakte van de muziek: wat honderden me ters verder in het park werd geproduceerd kwam feilloos op de band, zo hard stond de mu ziek. Eerst om elf uur in de avond werd op last van de politie de geluidsknop een slag terugge draaid. Veel verandering bracht dat niet met zich mee. Het lawaai werd er niet minder om. Eigenlijk zou men op dit punt een straffer optreden van de politie moeten verwachten. Een caféhouder wordt bij het eerste beste telefoontje uit de buurt er al op geattendeerd dat de juke box te hard staat. In Tooren vliedt was het wel een graadje erger. Maar daar werd lustig verder gespeeld. Nogmaals een straffer optreden van de politie ware op dit punt meer dan ge wenst. Want anders zou men maar al te gemakkelijk de in druk krijgen dat er in Middel burg met twee maten wordt ge meten. En dat zou jammer zijn! Vakantiegangers in hoger sferen in Middelburg De torenwachterskamer boven in de Lange -Jan te Middelburg, is het domein van de heer J. Meijers. Deze zomer is het de vierde achtereenvolgende dat hij van 's morgens tien tot 's mid dags vijf uur de bezoekers ont vangt. De toren gaat voor be zoekers in de regel de zaterdag voor Pasen open. Dit blijft zo tot 1 oktober. Tot nu toe heeft de heer Meijers, die alles nauw gezet bijhoudt, al een aantal van 22.000 genoteerd. Er zijn dagen bij geweest dat hij 1100 mensen per dag boven kreeg. „Dat wa ren dan wel de records", zo ver telt hij. „Nu in het naseizoen heb je vaak dagen van 2 a 300 bezoekers, het wordt echt stil ler. In het voorseizoen zijn het vaak groepen schoolkinderen en soms ook wel reisgezelschap pen die een bezoek aan de Lan ge Jan brengen". Nu het niet zo druk meer is, heeft de heer Meijers de gelegenheid de bezoe kers wat'meer over de uitzicht dat deze biedt „Wanneer je hier 1100 mensen boven krijgt komt daar natuurlijk niets van," zegt hij zelf, „je hebt er ook nog altijd tussen die eerst tien minu ten naar de 0,45 moeten zoeken, dus dan blijf je helemaal nergens." De vragen die hij krijgt over de toren zijn zo vaak hetzelfde, dat de heer Meijers er maar een foldertje van heeft laten maken. In deze folder dus een schat aan gegevens over de toren. De heer Meijers krijgt ook de nodige vragen te beantwoorden over het ei land Walcheren, waar de verschillende plaatsen liggen, veel jongelui willen weten waar hun camping ligt, als het schoolseizoen pas is begonnen komen veel kinderen van buitenaf ook een kijkje nemen, om hun woonplaats vanuit de hoogte te kunnen bekijken. Op de vraag of de heer Meijers het daarboven naar zijn zin heeft ant woordt hij zeer positief. „Ik ben al tijd werkzaam geweest bij de recher che in Middelburg, vertelt hij, „ik heb dus altijd met mensen omgegaan en mensen om me heen gehad. Na mijn pensionering nu" vier jaar gele den, werd van gemeentewege mij ge vraagd of ik dit werk wilde gaan doen. Ik hoop dat ik volgend jaar weer hier zal kunnen zijn." Van de toeristen zijn de Duitsers het meest klimlustig. In het topseizoen heb je op 100 Duitsers, 1 Engelsman en 1 Fransman en 2 Belgen- Het deurtje van de torenwachterska mer gaat open en twee mensen ko men biazend en puffend binnen, dood op van de 207 treden tellende klim. Zegt de heer Meijers: „U heeft de ochtendgymnastiek nogal laat ge maakt geloof ik." „Soms," zegt hij „loop ik die trap wel twee of drie keer per dag. Maar ik doe het rustig aan, ze zullen mij niet horen hijgen als ik boven kom." De laatste paar weken van het seizoen gaat de lieer Meijers op vakantie. Dan neemt een vervanger waar. Daarna is het voor de heer Meijers uitrusten geblazen tot het volgende seizoen. Vorige week lag in het kanaal door Walcheren bij de Middelburgse Stati- onsbrug, een aantal motorjachten aan de Loskade. Het waren schepen die, aangesloten bij de Koninklijke Neder landse Motorboot Cub, een veertien daagse tocht over de Zeeuwse wate ren maakten. Deze vaartocht was be slist geen rally; het ging enkel om de gezelligheid. Aan boord van een van de schepen werd het 35-jarig huwelijks feest van de heer en mevrouw Van der Vlist uit Wassenaar gevierd, heer Van der Vlist is voorzitter de vaarcommissie van de schepen die bij de KNMC voerden een oranje vlag, waardoor een opvallend geheel vormden. Q Dit jongetje wordt vast nog eens een groot coureur. Hij heeft er de houding al voor. Zijn moeder kan de foto gratis komen afha- len op het kantoor van de PZC, Markt Middelburg. En ook ligt S er een waardebon van vijf gulden klaar. VMWwwwwwwwwrwrwwwwwwwwwmMmwwwMWMMwmmwwMwwi voor gedeelten van het Oud Arne- muidsvoetpad en het sluiten voor alle verkeér, behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers van het gedeelte van het Oud Amemuidsvoetpad gelegen tussen het Veersepad en de Oostperk- weg, in de richting van de Dam poortstraat. (Op deze manier komt het gebruik van dit pad dichter bij de naam). ,ONS GENOEGEN' Vorige week hadden wij geen ruimte om aandacht te besteden aan de mo len 'Ons Genoegen'. Behalve het dag blad 'De Stem' en de PZC heeft ook de NRC-Algemeen Handelsblad een pu- blikatie gewijd aan het streven om voor de molen een zo goed mogelijke bestemming te vinden. De NRC haalde ook een van dc drie andere molens er bij. Maar goed. Ook van buiten de provinciegrenzen kwamen daardoor ÜH Met vijf stemmen tegen heeft de gemeenteraad maandag jl. het voorstel aangenomen fis om een bedrag van 300.000,- uit te trekken voor de bouw van een nieuwe kleedka- meraccommodatie annex kantine op het Nadorstterrein. Het terrein dus waar de eerste elftallen van Middelburg en Zeelandia him thuiswedstrijden spelen. In het investerings- plan 1971, dat in de begrotingsvergadering aan de raad ter goedkeuring werd voorge- legd was voor investeringen in de sportsektor een bedrag van 200.000,- uitgetrokken. Het was de bedoeling daarvoor de volgende voorzieningen tot stand te brengen. a. nieuwe kleedkameraccommodatie op het sportpark 'Nadorst'; b. het aanbrengen va.i verlichting op het parkeerterrein bij het sportcom plex 'Voorborch' (Breeweg); c. asfaltering van de paden van de complexen 'Nadorst' en Nassaulaan. Voor de verwerkelijking van punt a is al eer. bedrag van 300.000 nodig, zodat de punten b en c dit jaar niet meer aan de beurt zullen komen. Nu het gezondheidscentrum van de kruis verenigingen niet doorgaat is een ge deelte van het bedrag dat daarvoor was gereserveerd naar de sportaccom modatie overgeheveld. HET PLAN Het plan dat nu uitgevoerd gaat wor den komt overeen met dat van de accommodatie, die op het sportpark aan de Breeweg te vinden is. Een zeer aantrekkelijk geheel mogen wij wel stellen. De nieuwe accommodatie zal omvatten: zes kleedlokalen (5x3 meter) met evenzo vele waslokalen elk met twee douches, een toilet en was bakken; twee kleedkamers voor scheidsrechters met douche en toilet; diverse bergingsruimten; een kantine met bar (totaal 10 x 9 meter); een buitenterras (10 x 6 meter) Het gebouw komt te staan ongeveer op de plaats waar nu het oude hard aan vervanging toe zijnde gebouw is gesitueerd. Het plan is gemaakt door gemeentewerken. HOOFDLEIDSTERS jl werd gehouden kwamen drie voor stellen aan de orde, die alle betrek king hadden op de waarneming van het hoofdleidsterschap van openbare kleuterscholen. Om hoofdleidster van een kleuterschool te kunnen worden moet men twee jaar gewerkt hebben als leidster op een kleuterschool. In de praktijk blijkt het niet altijd moge lijk te zijn gegadigden voor de functie van hoofdleidster te vinden, die vol doen aan de diensttijdtermijn van twee jaar. In die gevallen wordt dan iemand benoemd als leidster die het hoofdleidsterschap waarneemt. Wan neer betrokkene door het voortschrij den van de tijd wel aan de gestelde tijdseis voldoet kan tot benoeming als hoofdleidster worden overgegaan. Vorige week hebben wij in dit ver band de term 'echte' hoofdleidster gebruikt. Zoals men begrepen zal heb ben, hebben wij deze term uitsluitend gebruikt om te trachten de zaken in het kort duidelijk te maken. De da mes, die het hoofdleidsterschap waar nemen achten wij uiteraard even hoog als elke andere leidster of hoodf- leidster. VERKEERSMAATREGELEN Burgemeester en wethouders hebben besloten de volgende verkeersmaatre gelen te nemen. Het instellen van een parkeerverbod voor gedeelten van de Hoge Stelle (Nieuwland) en het slui ten voor alle- verkeer behalve voet gangers, fietsers en bromfietsers van de hoofdrijbaan van de Hoge Stelle in de richting van de noordoostelijke aansluiting van deze hoofdrijbaan op de Rijksweg. In de raadsvergadering, die maandag Het instellen van een parkeerverbod peet van de zaak zal in deze tijd van het aanhalen van de buikriem bij de beoordelingen betrokken moeten wor den. Overigens ligt de kap van 'Ons Genoegen' al te wachten tot hij door een grote kraan op de stenen body van de molen zal worden gezet. Zoals al eerder werd toegezegd. Wij houden u op de hoogte.

de Faam | 1971 | | pagina 4