Kijk feest" op de kunstmarkt 10.000ste op expositie in Domburg VAKANTIE-TIP IS DFT (Jlflr KIND? VERKEERSLICHTEN OP POELENDAELE Lekker eten in restaurant „Balirt Orgelconcert in de St. Jacobskerk Kermis Klimgrage mensen Verkeers maatregelen DE FAAM WEEKENDDIENST ARTSEN Ophalen grofvuil Nog een verzoekje Adressering brief aan de gemeente V akantiehulpen bij tentoonstelling gevraagd Koopavonden De kunstmarkt die gehouden wordt op de Middelburgse Vismarkt had vorige week donderdag twee bijzonde re attracties. In de eerste plaats was er de modelbouwer Chr. Bliek uit Middelburg. Deze oud-scheepsbouwer toont in zijn modellen, dat hij het vak waarin hij veertig jaar werkzaam is geweest bij de gebr. Meerman uit Amemuiden, nog niet is verleerd. Hij bouwt op schaal hoogaarzen (I 20). Hij doet dat nog steeds op dezelfde manier als op de werf in Amemuiden zonder werktekening, enkel met de vitale maten, die van vader op zoon worden overgeleverd, in het hoofd. De heer Bliek bouwt zijn modellen van eikehout, van triplex of iets dergelijks maakt hij nooit gebruik. Onder het toeziend oog van tientallen mensen liet de heer Bliek zien hoe zo'n hoogaars wordt gebouwd. Uiter aard der zaak bleef dit laten zien' beperkt tot een fragment, want de bouw van een hoogaars in 't klein vergt altijd nog zo'n 400 werkuren. Ook bij het maken van de tuigage en zeilen wordt nog van het originele materiaal gebruik gemaakt. Door het Scheepvaartmuseum in Rotterdam en het Openluchtmuseum Arnhem, zijn al hoogaarsmodellen van de heer Bliek aangekocht, maar in de regel legt hij zich niet toe op de verkoop van zijn modellen. De tweede .attractie' was er een van heel andere aard: achter een van de kraampjes was zeer regelmatig een grote groep fotograferende kunst marktbezoekers te vinden. Aanleiding VLISSINGEN Er is in Vlissingen weer een Chinees restaurant bijgeko men. Restaurant „Bali" aan het Bel- lamypark heeft haar poorten wijd open gezet om de bezoekers te laten genieten van Chinese en Indische ge rechten. Acht man personeel zal er voor zorgdragen dat de liefhebbers van Chinese en Indische maaltijden „op hun wenken" worden bediend. De inrichting van het restaurant is bijzonder sfeervol: houten wanden en aan het plafond hangen originele Chi nese lampen. Een bijzonderheid is ook het oud-Hollands plafond. Bloemstuk ken en andere versieringen vervolma ken het geheel. daartoe vormde een oude antieke kin derwagen met daarin een lief klein kindje. Dit kindje was het dochtertje van Olga van de heer Blom uit Breu- kelen, die op de kunstmarkt zijn eigen gemaakte smeedijzeren voorwerpen aan de man tracht te brengen. Hij wist de meer dan 100 jaar oude kinderwagen een poosje geleden op een markt op de kop te tikken. Hulpcentrum Noord- en Midden- Zeeland 01100-4444 POLITIE alarmno. 01180-5800 AMBULANCE bij ongevallen telefoon 01180-5800 BRANDWEER alarmno. 01180-2233 WEEKENDEISNT ARTSEN 24 'EN 25 JULI ARTSEN: Middelburg: za 0.00-24.00 dr M. Reijer- se, Seisweg 29, tel. 01180-3456; zo dr A. W. Boerwinkel, Noordweg 214, tel. 01180-2460. Westkapelle, Zoutelande, Koudeker- ke: M. Huygens, De Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-234. Domburg: F. G. Vaandrager, Weststraat 7. Domburg, tel. 01188-1271. Souburg. Amemuiden, Nieuwland: dr J. J. Jansen, Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-340. Serooskerke, Veere. Oostkapelle en Grijpskerke: dr. Kousemaker, Toren straat 46, Serooskerke, tel. 01189-212. DIERENARTS: dr R. M. Barkema, Middelburg (con sult alleen na telefonische afspraak). TANDARTS: T. J. Smit, Londense Kade 29, Middel burg, tel. 01180-2738. APOTHEEK: Vrijdag 23 juli tot vrijdag 30 juli W. K. Hummelen, Markt 69, Middelburg. WIJKVERPLEEGSTERS: Middelburg, Nieuwland: zr B. W. v. d. Logt. Bierkaai 9. Middelburg, tel. 01180-7396. Veere, Vrouwenpolder, Serooskerke, Gapinge, St. Laurens, Aagtekerke en Domburg: zr Goor, Vroonstraat 11, Se rooskerke, tel. 01189-1226. Groene Kruis Souburg: zr Van Sab- ben, Sottegemstraat 22, Vlissingen, tel. 01184-2914. Oranje-Groene Kruis en Wit-Gele Kruis: Souburg- Ritthem: zr W. Ver- hagen-Westerbeke, Burg. Stemerding- laan 119, tel. 01183-1541. Aanstaande vrijdagavond 23 juli con certeert Bram Beekman op het orgel! van de St. Jacobskerk te Vlissingen. Aanvang 20 uur. De toegangsprijs is j 2,50 scholieren en CJP-houders 1,25). Kaarten voor dit concert zijn] verkrijgbaar bij het kantoor van de VVV. Paul Krugerstraat 19 te Vlissin-' gen, en 's-avonds aan de kerk. Het programma luidt als volgt: 1 Preludium en Fuga in D. J. S. Bach (1685-1750); 2 Trio in c, J. L. Krebs (1730-1780); 3 Adagio-Allegro-Adagio, W. A. Mozart (1756-1791); 4 Variaties en fuga over het Oudnederlandse lied: „Ic wil mi gaen vertroosten", J. Bijster (1902-1958); 5 Choral nr 11 in b, C. Franck (1822-1890); 6 Marchf? Pontificale C. M. Widor (1845-1937); 7 Improvisatie, op een thema van Ge rard Akkerhuis te 's-Gravenhage. (Het thema zal direct voor de aanvang van het concert worden overhandigd Het volgende orgelconcert in de St. Jacobskerk zal worden gehouden op vrijdag 20 augustus. Organist: Kristi- aan van Ingelgem te Opwijk 'België). Thema's voor een in dit programma te spelen improvisatie (eventueel ook een koraal of liedmelodie) kunnen door belangstellenden worden ingezon den. Toezending (gaarne met opgave van naam en adres) vóór 5 augustus aan het kerkkantoor der Nederlands hervormde gemeente, Branderijstraat 3 te Vlissingen. Vrijdagavond jongstleden kwam de 10.000ste bezoeker voor de expositie die slager Hugense uit Domburg in samenwerking met kwekerij Dekker uit Middelburg, op een terrein achter zijn winkel in Domburg houdt. Het was een feestelijk moment dat men zeker niet zo maar onopgemerkt voor bij wilde Jaten gaan. Daartoe was ook de heer M. A. Mondeel van Radio Walcheren met opnameapparatuur aanwezig. Zoals bekend bestaat de mogelijkheid bij een bezoek aan de expositie, Radio Walcheren daadwerkelijk te steunen door het .kopen' van een envelopje voor een kwartje, dat men in het envelopje in een daartoe bestemde bus deponeert. Degene die de 10.000 volmaakte was de heer G. Beekhuizen uit R'nenen, momenteel op vakantie in Veere. Toen hij in Veere hoorde ver tellen over de prachtige vette zwijnen in Domburg, wilden hij en zijn echtge note dit meteen gaan zien. Vooral mevrouw Beekhuizen gaf duidelijk te kennen hoe zeer ze van het tentoonge stelde onder de indruk was. Na een kleine toespraak van de heer Mondeel kreeg de heer Beekhuizen een pakket met allerlei soorten vleeswaren aange boden en mevrouw Beekhuizen ont ving een prachtig boeket bloemen. Het had maar een haartje gescheeld of de expositie was voortijdig afge broken. Tijdens het warme weer van de vorige week, begonnen de twee zwijnen tekenen van smelten te verto nen. Begrijpelijk dat de heer Hugense en zijn zoons een paar slapeloze nach ten hadden. In een van die nachten heeft men in allerijl een koelmachine geïnstalleerd die de temperatuur weer binnen de veiligheidsmarge bracht. De heer Hugense heeft daarna nog wel een en ander moeten bijwerken, maar gelukkig kon de expositie verder ge woon doorgang vinden. Uit bovenstaande blijkt wel hoe groot de belangstelling voor de expositie is. De heer Hugense vertelde ons, dat het publiek soms wel vier rijen dik staat...' De tentoonstelling blijft nog tot eind september geopend. Een bloemenhulde voor de tiendui zendste in Domburg. Wie op vakantie gaat in Tunesië, Grie kenland, Spanje of een ander warm en zuidelijk land. zal er steeds weer aan moeten denken: geen water drin ken. Dat. water is niet zo schoon als ken. Dat water is niet zo schoon bij ons. Als je geen dagen met buik pijn in je bed wilt liggen, moet je geen water drinken. En wie al die waarschuwingen van reisbureau, buren en kennissen, die er óók geioeest zijn, in de wind wilt slaan, zal het dan letterlijk aan den lijve ondervinden. Water is daar voor ons taboe. Toch willen we in die warmte wel eens iets anders drinken dan wijn, cola. of prïklimonade. Voor één glaas je drinkbaar water zouden we de gekste dingen willen doen. Wie dit jaar op vakantie gaat met de A.CF Drinkwaterset in de koffer, hoeft deze zomer niet eens van die gekke dingen te doen, om over normaal drinkbaar water te beschikken. Om zorgeloos en- goedkoop zijn dorst te lessen. De witte en blauwe tabletten uit deze set kunnen gezamenlijk 75 liter water veilig maken. De witte tablet toegevoegd aan een liter water, doodt in 30 minuten alle bacteriën die zich hierin bevinden, de blauwe ta blet maakt een einde aan de lichte chloorsinaak. die de witte tablet mo gelijk achterlaat. De kleine heeft er de handen vol aan om deze hindernis te nemen. En u krijgt er de handen volaan als dit uw kind is. Want dan kunt u op de het kantoor van de PZC, markt Middelburg de originele foto komen afhalen. Gratis. Jawel. En in uw andere hand stoppen wij dan nog eens een waardebon van vijf gulden. Zo zijn we nou ook weer. Maandag j.l. heeft de raad een voorstel van het college van burgemeester en wethouders om een krediet van 47.000 be schikbaar te stellen voor een verkeerslichteninstallatie op het Poelendaelekruispunt aangeno men. Deze zaak is voor vele Middelburgers en andere be woners van Walcheren van be lang. Daarom laten wij het voorstel aan de raad onverkort hieronder volgen. „De verkeersdrukte op het kruispunt Nieuwe Vlissingseweg - Poelendaele- weg Vlissingsesïngel - Poelendaelesingel maakt het reeds geruime tijd noodza kelijk ter plaatse regelmatig verkëers- regelend op te treden. Deze verkeersregeling bestaat hieruit uur door de politie toezicht op de van 12 tot 13 uur en van 17 tot 18 vaste uren blijkt het ook op andere afwikkelingen van het verkeer wordt gehouden en dat een agent regelend optreedt zodra de situatie daartoe aanleiding geeft. Buiten de genoemde vast uren blijkt het ook op andere tijdvakken zo nu en dan nodig te zijn, met name op donderdagen, zaterda- gan en zondagen in het vakantiesei zoen, ter plaatse regelend op te tre den. Hoewel de doorstroming van het ver keer op het kruisount nu nog groten deels zonder de hxilp van een agent of een verkeerslichteninstallatie wordt bereikt, menen wij toch dat het om de volgende redenen noodzakelijk is om op korte termijn tot het plaatsen van verkeerslichten te komen. De ver keersdrukte op het kruispunt is ook buiten de uren waarop thans ver keersregeling plaats vindt, blijkens ge houden tellingen, aanzienlijk. Het kruispunt vormt, een onderdeel van twee doorgaande routes, waarvan de route rijksweg 58 naar de Walcher- se badplaatsen aan belang heeft ge wonnen door het gereed komen van de Schroebrug en de daarop aanslui tende wegen. Het verkeer dat van deze nieuwe verbinding gebruik maakt stuit op genoemd kruispunt, waar het voorrang moet geven aan het verkeer over de Nieuwe Vlissingseweg en de Vlissingsesingel. Het verkeer dat het kruispunt vanaf de Schroeweg nadert en de Nieuwe-Vlissingseweg wil oprij den, moet bovendien voorrang verle nen aan het verkeer dat vanaf de Poelendaeleweg naar de Schroebrug toil rijden. Dit verkeer steekt de krui sing in de regel slechts traag over, in verband met het slechte uitzicht al daar. Deze situatie leidt er bij de bestaande verkeersintensiteit al gemakkelijk toe dat door het nemen van risico's de verkeersveiligheid in gevaar wordt ge- bacht. De voortdurend toenemende verkeers drukte zal er ongetwijfeld toe nopen de uren gedurende welke het verkeer op het kruispunt ivordt geregeld, te vermeerderen. In dit verband is illus tratief de verkeersdrukte op de Nieu we Vlissingseiveg. De drukte op die weg heeft al weer het niveau bereikt van vóór het gereedkomen van de rijksweg Nieuw- en Sint Joosland- Vlissingen. Wij zijn van mening dat het beter is de ontwikkeling vóór te zijn door het kruispunt nu van verkeerslichten te voorzien. Hiermede zal een grotere veiligheid en een niet te verwaarlozen verlichting van de taak van de politie, worden bereikt. De installatie zal gekoppeld kunnen iverken met de verkeerslichten rond de Schroebrug. De lichten zullen overi gens slechts in werking zijn geduren de de tijden ivaarop de verkeersinten siteit zulks vordert. In de begroting die voor u op de gebruikelijke wijze ter inzage ligt, worden de kosten van aanschaf en plaatsing van deze ver keerslichteninstallatie geraamd op f 47.000" Redactie Bureau Ontwikkeling en Voorlichting gemeente Middelburg, Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. Dat elke week op maandag of dinsdag of woensdag het huisvuil in de beken de plastic zakken wordt opgehaald is natuurlijk wel bekend. De dienstregeling voor het ophalen van grof vuil laten wij nog graag even volgen, omdat die wat moeilijker te onthouden is. Maandagwijk, vrijdags van elke le en 3e week van de maand: dinsdag- en woensdagwijk, vrijdags van elke 2e en 4e week van de maand. Onder grof vuil wordt verstaan grof huisvuil. Als de reinigingsdienst 's-morgens komt zet u dan de plastic zakken of het grove huisvuil niet al de avond tevoren op de stoep, maar zo kort mogelijk voor de koms tvan de vuilnis auto. Dank u. 'De gemeente' is zo'n woord waarmee vele zaken kunnen worden bedoeld. Met 'gemeentebestuur' kan men ook verschillende kanten op. De raad kan ermee worden aangeduid, echter ook het college van b en w en in bepaalde gevallen ook de burgemeester. Jaarlijks komen zo'n 10.000 brieven op het Middelburgse stadhuis binnen, die betrekking hebben op allerlei za ken. De meeste brieven zijn geadres seerd aan het college van burgemees ter en wethouders, het dagelijks be stuur van de stad. Het komt echter voor dat de schrijvers zich recht streeks tot de raad willen richten. Dat blijkt niet altijd uit de adressering van de brief. Voor de goede orde wijzen wij er dan ook graag op, dat wanneer u zich rechtstreeks tot de raad wil wenden over een bepaalde zaak u de brief moet adresseren aan 'De raad van de gemeente Middel burg'. Dit adres moet u zowel op de enveloppe als op de brief zelf vermel den. Op zaterdag 7 augustus a.s. begint de Middelburgse kermis. Deze kermis duurt tot en met donderdag 12 augus tus a.s. Op zondag zal het tijdelijke vermaakcentrum gesloten zijn. Dit jaar zal de kermis bestaan uit 31 'onderdelen, waaronder natuurlijk een poffertjeskraam, een suikerspin, een autoscooter, een gebakwagen, een draaimolen, een schuivenspel, een schiettent, mini-bowling, zweefmolen, Belze Buth, reuzenrad, rups enz. enz. Uit allerlei berichten weet u natuur lijk, dat de belangstelling voor de Nehalennia tentoonstelling zeer groot is. Een dezer dagen wordt de 15.000 ste bezoeker verwacht. Door die grote toeloop moesten vakantiehulpen wor den ingeschakeld om de zaken in goede banen te leiden. "Voor een of meer weken gedurende de maand augustus 1971 zijn nog enkele vakantiehulpen nodig. Nadere inlichtingen worden graag verstrekt door de heer H. Moor, ambtenaar culturele zaken, stadhuis kamer 9 (fel. 6251). Bij hem kan men zich ook aanmelden. Behalve het stadhuis, met tentoonstel ling en toren is ook de Lange Jan in het vakantieseizoen voor mensen, die van een wijde blik over de stad en Walcheren houden, geopend. Trimmen in de vakantie met als beloning een uniek uitzicht. Vorige week donderdag werd op de Lange Jan een record gevestigd. Meer dan 1190 personen beklommen de trappen. Op die dag mocht de stadhuistoren zich overigens ook in een grote belangstelling ver heugen. Zo'n 700 mensen zochten het toen op de Markt hogerop. In een zich uitbreidende en daardoor drukker wordende stad, als Middel burg is het nodig dat het verkeer zo goed mogelijk wordt geregeld. Bijna elke week kunt u in deze rubriek een aantal besluiten van burgemeester en wethouders vinden die te maken heb ben met wijziging van bepaalde situa ties. Ook dit keer weer het bekende overzicht. Een tunneltje vormt de verbinding tussen de Achtersingel en het overdek te en onoverdekte zwembad (ook richting Jaagpad). Besloten is nu fiet sers en bromfietsers te verplichten van deze tunnel gebruik te maken met het oog op de verkeersveiligheid. Het pad tussen het Griffioenpad en de ingang van het tennisbanencomplex bij 't Zanddorp was tot nu toe aange duid als voetpad. Dit pad is inmiddels zodanig verbeterd, dat het zonder be zwaar met voertuigen bereden kan worden. Het bord voetpad wordt daarom verwijderd. De Schoorsteenvegerssingel is een druk bereden toegangsweg naar het centrum van de stad geworden. Op die singel komt een aftakking van de Achtersingel uit, waarvan geen druk gebruik gemaakt word. Besloten is het verkeer dat over de Schoorsteen vegerssingel rijdt voorrang te geven boven het verkeer dat van genoemde aftakking gebruik maakt. Ook de tunnels, die zijn aangelegd onder de kruising Statenlaan - Schroe weg moeten door fietsers en brom fietsers gebruikt worden. De borden die die verplichting aangeven zijn/ worden geplaatst. Bij de aftakking Groenewoud naar Vlissingsebinnenbrug is een voetgan- gersoversteekplaats gemaakt. Op de donderdagen 15, 22 en 29 wor den/werden er in Middelburg koop avonden gehouden. De eerste avond is al gehouden en de publieke belangstelling was groot. Ook vanavond, als u de Faam nog op donderdag krijgt en volgende week donderdag zijn er dus nog koopavon den Samen naar de koopavond, ja gezellig. De gemeenteraad was nier eenstem mig voor het houden van deze koop avonden. Tijdens de maandag jongstle den gehouden vergadering werd o.a. gewezen cp de belangen van het win kelpersoneel. Het. voorstel va,n b en w om toestemming voor het houden van deze koopavonden te verlenen werd wel aanvaard, zij het dat er vijf leden tegen het voorstel hun stem uitbrach ten.

de Faam | 1971 | | pagina 3