V- ft L K S 8 G Tip voor de keuken .Straatmuzikanten' trokken door iiddelburg Trein' met hout op de boot EÏ-Jt LEESBOEK' too* rvt ïSJH i- H- «ft» MU> If t 9H| liSli DE FAAM 11 DONDERDAG 1 JULI 1971 Herinneringen aan oude leesboekjes (slot) Vn (vaat)wn»maehlne en de waterleiding In ons vorig artikel (Faam 24 juni) schreef ik aan het slot dat Anslijn in een tweede deeltje dichtstukjes van overleden dich ters opnam. Wel vermeldt hij de namen niet, maar een tweetal kon ik toch ontdekken. Hier mag dan wat rijmwerk volgen. OP DEN OUDERDOM Wanneer de jaren ons ontvliên Dan is er geen meer vreugd te hopen Dan moet men op drie beenen loopen, Dan moet men door vier oogen zien. Men kan ons bijzijn niet verdragen: Men hoort ons stenen, kugchen, klagen. De jicht maakt onze leden krom. O, wolk een last is de ouderdom! De veenzon 1) aan den warmen haard Moet in dien staat ons koestren, stoven. Wij zitten in een hoek verschoven. Ons leed wordt dag aan dag verzwaard De krachten hebben 't lijf begeven. Ons leven is bijna geen leven. O, welk een last is de ouderdom! Nogtans, elk sterf ling wenscht er om. Lucas Pater (1707-1781) )1) Met de veenzon wordt het tur- vuur bedoeld. Niet erg opwekkend voor de jonge lezertjes, maar ja, de jeugd kreeg in die dagen wel meer, dat niet bepaald ,des kinds' was. HET REGENT GINTER OOK De regen, viel geweldig uit de lucht Eik bleef in huis, of bergde zich ter vlugt. Doch Krelis ging bedaard zijn wegen. Hij scheen, hoe 't regende, onverlegen. Klaas, die dit zag, riep lagchend, maat! Gaat gij zoo langzaam langs de straat? Maar Krelis, schoon zijn Ideeren drogen De regen stoof gelijk een rook— Sprak: lieve laas! cat helpt mij 't loopen? Het regent ginter ook Pieter Huijzinga Bakker (1713-1801) KORTSTONDIGE BEKEERING Hans Likkeboer, gewoon kroeg uit, kroeg in te sluipen, Kreeg voor een korte wijl een tegenzin in 't zuipen. Hij spant zijn krachten in en neemt een vast besluit Geen kroeg meer in te gaan en voert het mann'lijk uit Hij wenscht zich zelv' geluk en gaat, met open oogen Vol moeds een kroeg voorbij .hij prijst van zijn vermogen Deez' proef, en zegt: ,Zie zoo, daar mag een slok op staan, En keert terstond ter kroeg, zoo pas voorbij gegaan. Dit rijmseltje de maker heb ik niet kunnen ontdekken! is allesbehalve fraai en voor meisjes en jongens totaal ongeschikt. Maar toch hebben de kinderen het jammer genoeg! moeten lezen. DE BLIKSLAGER Bij den blik of koperslager Wordt veelligt de kunst wel grager, Om door 't oor eens net te raan, Hoe zijn tikketoonen flaan Als hij zegt: Echt, Regt, glad. Tik, Ik, Dik, Blik, Plat. Maar in de eerste school, dat is de hoogste klas, lazen de kinderen ook ,Het leven van Jezus' wéér van de hand van N. Anslijn N. Z. De inhoud van het boekje was natuurlijk aan de vier evangeliën ontleend, en voor die tijd werkelijk prettig en bevat telijk geschreven. De hoofdstukjes zijn met letters van verschillende ty pen gedrukt en de zogenaamde goti sche of bijbelletters ontbreken natuur lijk niet. Mijn exemplaar is van 1848. Toen was deze zeventiende druk al verschenen, maar er volgden nog heel wat uitga ven méér. Bijzonder gewild was ook ,De geschie denis van Jozef, voor kinderen' van Willem van Oosterwij k Hulshoff de bekroonde .Prijsstoffe' betreffende de lotgevallen van Jozef, in 1793 uitge schreven door de Maatschappij tot nut van 't Algemeen. Er waren 13 inzendingen en Hulshoff verwierf de eerste prijs een gouden medaille. Eerst iets maar zeer verkort uit de inleiding. In zeker dorp woonde een School meester, die vele kinderen op zijne school had, zelfs eenige kinderen uit andere dorpen vijf meisjes en vijf jongetjes. Zij woonden bij de meester in huis. Vaak wandelden zij met hun onder wijzer, maar als het koud en guur was en de lange winteravonden kwa men, moesten zij thuisblijven. Wat deed de meester dan? Hij ging bij het vuur zitten met de jongetjes aan zijn ene zijde en de meisjes aan zijn andere, in een grote kring. Dan vertelde de meester een mooie geschiedenis. Altijd wist hij zulke ver tellingen uit te kiezen, daar de kinde ren pret in hadden en zij tevens iets goeds uit konden leren. EERSTE AVOND Meester Kinderen! wij hebben gis teravond onze vertelling uit gekregen. Zal ik nu een nieuw verhaal beginnen, of wilt gij liever iets anders doen? Alle de kinderen Neen, lieve Mees ter! weer eene vertelling, weer eene vertelling, als 't u belieft! Meester Zeer gaarne. Ik wil u dan eene groote geschiedenis verhalen uit het beste boek, dat er in de wereld is. Ik wil u iets vertellen uit den Bijbel. Kees Uit den Bijbel? dat spijt mij! Meester En waarom dat, Keesje? Keesje Omdat ik vrees, dat de vertelling niet mooi zal wezen. De bijbel is toch geen pleizierig boek! Meester Hebt gij er dan wel in gelezen? Keesje Ja, Meester! te huis, bij mijne Ouders, moest ik alle morgens een heel uur daarin lezen, en, als ik tast da Inslallatie over aon oen erkende Inslattalour. H'if weet of do machine oen Inge'oouv/do bavoillglng heoft. Ie dat nlat het goval, don Installeert hij oen kraan met een Ingebouwde beluchter (snuiver) on plaatst dozo 30 cm bovon do bovonkant van het apparaat Sluit de kraan van de (vaat)wasmachliio altijd af r.a gebruik opdat do slar.g niet barst ■mm |p«|f Ijj1 VjjMiij thf'11 ,ü!té il^l^Ëliiiê'i -fii S^iü J W MS; IJSTAART 100 g zachte boter of margarine, 200 g bruine basterdsuiker, 3 koppen Corn Flakes, 75 g 6 eetlepels) fijnge hakte amandelen, 75 g 12 eetle pels) geraspte cocos, l (vanille) ijs niet te hard. Roer de boter of margarine schuimig, eventueel met een elektrische hand- klutser. Schep er de volgende 3 ingre diënten doorheen. Druk twee-derde van het mengsel gelijkmatig uit op de bodem en langs de zijkant van een glazen schaal of springvorm 23 cm middellijn) en laat het goed af koelen. Verdeel er het ijs overheen en daarna de rest van het Corn Flakes mengsel. Serveer de ijstaart eventueel met vruchten. Een groepje musicerende jongeren op een binnenplaatsje van het abdij com plex in Middelburg, was in het kader van de actie Muziek op straat' heel geen vreemd gezicht. Vier dagen lang kon men in Middelburg op straten en pleinen enthousiate muziekstudenten, leden van het Zeeuws Jeugdorkest, al spelend aantreffen. Deze actie stond onder leiding van de bekende Daan Manneke. De Antwerpse straatzanger van Wan nes van de Velde waren ook van de partij, evenals Koperen Ko, die zeker voor de kinderen in Middelburg een echte bezienswaardigheid was. Ook het draaiorgel ,de Sater' was ter gele genheid van .Muziek op straat' te voorschijn gehaald. De jongelui en de organisatoren van dit muziekevene ment kunnen op een zeer geslaagde actie terugzien. fout geweest was, nog veel langer. Meester Zoo! Nu begrijp ik, waar om gij den Bijbel niet pleizierig vondt. Gij waart nog te jong, om alles alleen te verstaan. Ik zal uwe Ouders verzoeken, dat zij u daar vrij van laten, als gij weer te huis komt. Ik weet vast, dat mijne vertelling u wel bevallen zal. Gij zult spoedig merken, dat de Bijbel een voortreffe lijk boek is. Keesje Als dat zoo is. meester! begin dan maar, als 't u belieft! Ik besluit met wat ik een echt leer- leesboek zou vullen noemen, namelijk .Zeeland. Een leesboek voor de volks school' van de hand van niemand minder dan de bekende Sluise hoofd onderwijzer J. H. van Dale de samensteller van de .Grote Van Dale' het bekende, nog steeds, schoon vaak bijgewerkte woordenboek van de Nederlandse taal. Van Dale schreef zijn .Zeeland' dank zij de hulp van een aantal Zeeuwse bovenmeesters. De beschrijving van onze provincie is dan ook vrij uitvoerig en bevat juist voor onze tijd heel wat wetenswaardigs. Maar de beschrijvin gen zijn werkelijk dor en droog en ook nu weer geen enkele illustratie. Toch het boekje bevat enige ge dichtjes en diè zijn mijns inziens het lezen méér dan waard, al zijn ze ook zonder een grondige verklaring! véél te moeilijk voor de jonge lezert jes. Constantijn Huijgens (1596-1687) schreef zijn .stedestemmen' kleine gedichtjes en in elk daarvan beschrijft hij, héél in het kort, een van de Hollandse steden. Het voorbeeld van Huijgens werd ge volgd door ds H. M. C. van Oosterzee (1806-1877), dié aanvankelijk predi kant te Eikerzee en later te Oirschot een grote liefde voor Zeeland koester de. Ook hij schonk in kleine gedicht jes zijn aandacht aan steden, maar aan Zeeuwse. Hij voerde die steden sprekende in. Ik geef eerst het woord aan Middel burg. Men heeft voordezen mij Klein-Am- sterdam genoemd. En 'k was te land en zee om komen- schap 1) beroemd. Waar eens mijn haven was, zie 'k weiden nu en teelland. Mijn nieuwe dreigt almeè. Ai, geef mij niet te veel land! Graaf Floris gaf mijn schoot zijns vaders kil gebeent. Tweehonderd jaar daarna heb ik mijn brand beweend. 'k Had naauw de mijter op, of ze is mij afgevallen. Ik berg veel gouds, veel goeds, veel sierlijks in mijn wallen. Héél aardig gevonden, maar zonder uitleg onverteerbare kost voor kinde ren. Kregen zij die uitleg? Nu het woord aan de Scheldestad. Toen Alva moordde en brandde, op Neêrlands doodsnik hopend, Heb ik mijn poorten voor de vrijheid 't eerst geopend; Ik ging heel Neerland voor, en waag de goed en bloed, Maar ging in later' tijd meer glorie te gemoet: Ik gaf aan menig held en waterleeuw het leven. De Ruijter bovenal, die heeft mijn roem verheven. Nu pronk ik met zijn beeld, waaraan de wereld ziet: Het dankbaar Vaderland vergeet zijn ldnd'ren niet. 1) handel. Ik begon met de hoogvereerde dichter mr Hieronymus van Alphen en ik wil ook met hem besluiten. Even nog een gedichte van hem. HET HONDJE Hoe dankbaar is mijn kleine hond Voor beentjes en wat brood! Hij kwispelstaart, hij loopt in 't rond En springt op mijnen schoot. Mij geeft men vleesch, en brood en wijn En dikwijls lekkernij; Maar, kan een beest zoo dankbaar zijn, Wat wacht men niet van mij! Maar een spotvogel, die blijkbaar wei nig eerbied voor mr. Hieronymus had, verving de tweede, vierde, zesde en achtste regel door de overeenkomsti ge regels van het eerste couplet van Tollens' Wien Neerlands bloed als volkslied destijds zeer populair. De grappenmaker kreeg dus dit: Hoe dankbaar is mijn kleine hond, Van vreemde smetten vrij. Hij kwispelstaart, hij loopt in 't rond. Verheft den zang als wij. Mij geeft men vleesch, en brood en wijn Met onbeklemde borst Maar kan een beest zoc dankbaar zijn Voor Vaderland en Vorst! O, o, wat ondeugend! Maar mijns inziens niet onaardig bedacht! C. J. G. Van het terrein van Houthandel v/h den Bouwmeester, vertrok vorige week een colonne van maar liefst 14 vracht wagens, geladen met Middeneuropees hout. Het totaalgewicht van de om vangrijke last was 140 ton. Met de veerboot Vlissingen-Breskens ging het transport om 10.55 uur naar Zeeuwsch- Vlaanderen. Het hout was bestemd voor rioleringswerken bij Temeuzen. Van de veertien wagens die aan het transport deelnamen, waren er 8 het eigendom van Houthandel v/h den Bouwmeester. Een van deze wagens heeft een hydraulische kraan, waarmee de hele partij hout werd gelost. Evenementen op Walcheren in de maand juli DOMBURG: iedere dinsdag rondleiding onder lei ding van de boswachter door het bos Westhove. Aanvang 14.30 uur. Start recreatieterrein Westhove. 2 juli: handbalwedstrijd in de avondu ren. 8 juli: oriëntatiebos- en strandloop in de avonduren. 10 juli: muzikale show door trompet terkorps .Juliana' uit Middelburg met majorettes op het sportterrein in de avonduren. 12 juli: f or tenbouw wedstrijd voor kin deren in de middag. 14 juli: strandfeest voor kinderen. 15 juli: lintenwedstrijd. 21 juli: oriëntatierit voor automobilis ten in de avonduren. 26 juli: lampionoptocht met show van oude Zeeuwse klederdrachten in de avonduren. 28 juli: demonstratie ponyclub Se- rooskerke bij het Hof Domburg in de avonduren. 20 t/m 25 juli Tennistoernooi voor Badgasten. GRIJPSKERKE: 31 juli: Muziekuitvoering met. lampion optocht. Start Dorpsring. Aanvang 20 uur. MIDDELBURG: t/m 3 oktober Miniatuur-Walcheren, Molenwater. In juli en augustus geo pend dagelijks van 9-22 uur. t/m 22 augustus Rondvaart met ms .Noordzee' naar het Veerse Meer. Af vaart Loskade. Duur van de tocht ca 3 uur. Vertrek: ma t/m vrijdag 10 en 14 uur, zaterdg en zondag 14 uur. t/m 3 september Klank- en Lichtspel' in het Abdij complex, t/m 2 juli aan vang 21 uur; 7 t/m 30 juli woensdag en donderdagavond aanvang 21 uur en 21.30 uur, vrijdagavond 21 uur. t/m 30 september rondleiding onder leiding door het stadhuis, maandag t/m woensdag en vrijdag 10-12.30 en 13.30-16 uur, donderdag 12-12.30 en 13.30-17 uur. t/m medio augustus iedere donderdag Kunstmarkt op de Vischmarkt 10-17 uur. t/m 28 augustus Tentoonstelling ,Van Centrale Kern tot Kerncentrale'. Ge slacht en Land van Borssele in het Rijksarchief in Zeeland, St-Pieter- straat 38. Geopend maandag t/m vrij dag 9.30-12.30 en 13.30-17.30 uur. zater dag 9.30-12.30 uur. t/m 29 augustus tentoonstelling ,Neha- lennia, de Zeeuwse Godin' Romeinse monumenten uit de Oosterschelde, Zeeland in de Romeinse tijd. Geopend maandag t/m zaterdag 10-17 uur zon dag 13-17 uur. 29 juni t/m 4 juli Int. FIM-motorrally. 1 juli ringrijden met versierde sjezen. Terrein Molenwater. 2, 3 juli voorstelling van de .Open luchtspelers' in het openluchttheater Toorenvliedt. ,De Bruiloft van Figa ro", aanvang 20.30 uur. 5 t/m 30 juli .Jeugdland-Middelburg', speel- en ontspanningscentrum voor kinderen t/m 14 jaar. Geopend maan dag t/m vrijdag 9-16 uur. In de sporthal en nabijgeplaatste tent. 6 juli concert door de Spaanse gita rist Paco Pena in de Burgerzaal van het stadhuis, aanvang 20 uur. 6 juli orgelconcert door Simon C. Jansen, in de Nieuwe Kerk, aanvang 20 uur. 10 juli Wandelmars-Jeugdland. Afstand 5, 10 en 15 kilometer. Start Nassau- laan. Aanvang 14 uur. 13 juli orgelconcert door H. Schoon- broodt in de Nieuwe Kerk, aanvang 20 uur. 20 juli orgelconcert door Maurice Pi- renne in de Nieuwe Kerk, aanvang 20 uur. 27, juli orgelconcert door Charles de Wolff in de Nieuwe Kerk, aanvang 20 uur. 30 juli optreden Bulgaarse dansgroep in de avonduren. OOSTKAPELLE 3 juli dansavond met de Dixilandband in het verenigingsgebouw. Aanvang 20 uur. 6 juli vossejacht start VVV-kantoor te 20 uur. 8 juli concert en zanguitvoering door Brassband .Crescendo' en het zangkoor .Sursum Corda' in de gereformeerde kerk, Brouwerijstraat. Aanvang 20 uur. 9, 10 juli agrarisch dagen met onder andere op zaterdag 10 juli concours hippique op terrein Malj aars aan de Duinweg. 13 juli Poppenkastvoorstelling met ex tra attractie ih het verenigingsge bouw. Aanvang 19 uur. 11 juli folkloristische lampionoptocht met medewerking van .Crescendo' en andere muziekkorpsen en ponyclub ,De Gouden Rijders'. Start VVV-kan toor te 20 uur. 15 juli orgelconcert in de Nederlands hervormde kerk met medewerking van blokfluitkwartet. Aanvang 20 uur. 16 juli schuurfeest met onder andere bingo, volksdansen en dergelijke in schuur aan de Molenweg. Aanvang 19.30 uur. 17 juli ,Brass-Inn' met medewerking van diverse brass-bands op parkeer terrein CNV. Aanvang 20 uur. 19 juli knobbeltocht te voet. Start VVV-kantoor te 20 uur. 20 juli voetbalwedstrijd VV Oostka- pelle - elftal badgasten. Voetbalveld, Torenstraat. Aanvang 19.30 uur. 21 juli orgelconcert in de Nederlands hervormde kerk. Aanvang 20 uur. 22 juli prestatieloop 10 km. Inschrij ving vanaf 18.30 hij geluidswagen op parkeerplaats Duinweg. Start 19 uur. 24 juli: gecostumeerd damesvoetbal. Elftal inwoonsters Oostkapelle - elftal dames badgasten op voetbalveld To renstraat. Aanvang 19 uur. 27 juli: Folkloristische dansavond met medewerking van volksdansgroep op schoolplein lagere school, Torenstraat. Aanvang 19.45 uur. 28 juli: poppenkastvoorstelling met speciale attractie in het verenigingsge bouw aanvang 19 uur. 29 juli: muzikale show door het tam boer- en pijperkorps .Juliana' met ma- jorettenpeleton. 19 uur: rondgang door het dorp: 20 uur: show op de parkeerplaats aan de Duinweg. SEROOSKERKE 14 juli dropping vanuit camping Ol- menveld. Aanvang ca 22 uur. 21 juli: demonstratie ponyclub in ma nege Pouwer, Gapingseweg 1. Aanvang 19 uur. VEERE: t/m 31 augustus rondvaart over het Veerse Meer met ms ,Stad Veere'. Vertrek dagelijks om 10 uur (niet op zaterdag en zondag) 12 uur, 14 uur en 16 uur. t/m 31 augustus: bus- en boottocht naar Zierikzee. per bus (SW) naar Goes en Zierikzee; vanaf Zierikzee per boot terug naar Veere. Vertrek boot Zierikzee 11.45 uur. Atelier de Schaepekop, Markt 23. De monstraties spinnen en weven, tapijt- knopen, edelsteenslijpen en polijsten van maandag t/m zaterdag 10-17 uur. Potterij De Spreeuwenpot, Oomstraat, Demonstratie pottenbakken, boetseren en dergelijke maandag t/m zaterdag 10-17 uur. 26-27 juni: open zeilwedstrijden op het Veerse Meei' in eenheidsklassen 470, 420, OK, Europa Hoth, Schakel en Vaurien. gehele dag. 2 juli: disco-avond in verenigingsge bouw, Oudestraat. Aanvang 20 uur. 5 t/m 30 juli: maandag t/m vrijdag kinderepelen voor jeugd van 5 t/m 12 jaar onder leiding. 10-12 uur: verzamelen bij verenigings gebouw, Oudestraat. 7 juli: Optreden Joegoslavische volksdansgroep .Ansembli Narodri Igara I Pijesama' in verenigingsge bouw Oudestraat. Aanvang 20 uur. 8, 23 juli: lampionoptocht met mede werking van muziekkorps. Start ca 20 uur vanaf verenigingsgebouw. 9 juli: Optreden beatband .Karma Re- pair Kit', verenigingsgebouw, aanvang 20 um-. 14 juli: voorstelling Papilion', revue- ette onder leiding van A. van Noort. verenigingsgebouw, aanvang 20 uur. 15, 29 juli kinder kermis in vereni gingsgebouw, Oudestraat, aanvang 19 uur. Entree vrij. 16 juli: roek-avond in verenigingsge bouw, aanvang 20 uur. 13, 27 juli picknick voor de deelne mers aan de kinderspelen. Boord mee nemen. Verzamelen 10 uur. Vereni gingsgebouw, Oudestraat. 21 juli barbecue-avond met medwer- king.van liedjeszanger. Aanvang ca 21 uur bij het Zandhoekje achter de haven. 23 juli ludieke bazaar in verenigings gebouw, Oudestraat. Aanvang 20 uur.28 juli: bingo-avond in vereni gingsgebouw, aanvang 20 uur. 30 juli: disco-bal in verenigingsge bouw, aanvang 20 uur. VROUWENPOLDER: Toeristenmarkt tot medio september iedere woensdag 15-21 uur op het Dorpsplein en Fort den Haakweg. 29 juni muziekconcert op het Dorps plein door accordeonvereniging. Aan vang 20 uur. Na afloop stoelendans met muzikale begeleiding. 6 juli: show van oude Zeeuwse kleder drachten. Aanvang 19.30 uur. 13 juli: wedstrijd fortenbouw en zand- figuren voor de jeugd. Aanvang 13.30 uur. 15 juli voetbalwedstrijd elftal badgas ten - elftal inwoners Vrouwenpolder. 20 juli: vossenjacht. Aanvang 19 uur. 22 juli optreden volksdansgroep .Me dio Burgum' op het parkeerterrein Fort den Haakweg. Aanvang 20 uur. 27 juli muziekshow door draaiorgel .De Sater'. 29 juli optreden van de boerenkapel uit Westkapelle op het Dorpsplein. Aanvang 20 uur. WESTKAPELLE: 6 en 7 juli: volleybaltoernooi voor badgasten op het strand. 7 juli: muzikale rondwandeling door muziekvereniging OKK. Aanvang 20 uur. 8 juli: strandloop. Aanvang circa 19.30 uur. 9, 10 en 12 juli: kermis op het Marktplein; 14 en 28 juli: kreekloop. Aanvang circa 19.30 uur. 15 juli: strandfeest op het strand Aardappeldal. Aanvang 14.30 uur. 17 juli: strandfeest op het badstiand met wedstrijd zandfiguren maken. Aanvang circa 14 uur. 20 juli: oriëntatierit voor automobilis ten. Start circa 19 uur. 21 juli: lampionoptocht met medewer king van muziekvereniging OKK. Start circa 19.30 uur. 24 juli: ringrijden te paard. Aanvang 9 uur op Marktplein. 31 juli: bazaar korfbalvereniging op Marktplein. Aanvang circa 13.30 uur. 31 juli: strandfeest op het badstrand. Aanvang circa 14 uur. ZOUTELANDE: 1 juli: bridge-drive in zaal Midden- dorp. Aanvang 19.30 uur. 8 juli: voetbalwedstrijd badgasten - w Meeuwen op het sportterrein, aanvang 19 uur. 12, 13 en 15 juli: campingvoetbaltoer nooi op het sportterrein. Aanvang 19 uur. 14 juli: optreden van de groep Papil- Ion' in zaal Middendorp met zang, dans en spel, aanvang 20.30 uur. 15 juli: muzikale rondwandeling met majorettenpeloton. Aanvang 18.45 uur. 21 juli: oriëntatierit voor automobilis ten. Start en inschrijving 13 uur vanaf de CR De Walcherse Kaasboer. 21 juli: prestatieloop in samenwerking met vv Meeuwen. Start 19 uur. 22 juli: muzikale rondwandeling met majorettenpeloton. Start 19 uur. 22 juli: politiehondendressuur op het sportterrein, in de pauze muzikale show met optreden majorettes. Aan vang 19.30 uur. 26 juli: voorstelling poppentheater De Kriekeputte in zaal Middendorp. Aan vang 19.30 uur. 27 juli: voetbalwedstrijd badgasten-w Meeuwen op het sportterrein. Aan vang 18.45 uur. 27 juli: lampionoptocht met muzikale begeleiding. Aanvang 19.30 uur. 29 juli: optreden volksdansgroep op het sportterrein. Aanvang 19 uur. 31 juli: voetbalwedstrijd B-junioren- toernooi op het sportterrein. Aanvang 10 uur. 31 juli: oefenwedstrijd w Meeuwen op het sportterrein. Aanvang 19.45 uur.

de Faam | 1971 | | pagina 11