btên&fi Voor uw drukwerk Dat valt nog te bezien! KORTE KRABBELS NACHTGOED GEEN PROBLEMEN NACHTKLEDING EN VOOR HEREN VOOR KINDEREN NACHTKLEDING VOOR VAKANTIE Slijterij-Wijnhandel „PBrkïng £>G0EDKOPE GOES-M/DDELBUQG jonge energieke VERKOPER (ster) kam I 8 4.25 8,95 9,65 9,45 18,50 LITTOOIJ OLTHOFF OS DE FAAM DE FAAM Donderdag 3 juni 1971 Je zoekt een baan of je gaat verder feretv. Maar wat je ook gaat doen, je zult eerst zo goed mogelijk geïnformeerd willen zijn voor je wat kiest v.h. J. Roose. Damplein 3, telefoon 01180-2129, Middelburg Voor de zomerse dagen een koel glas bij iedere gelegenheid Speciaal voor de dames een koel aperitief Cheerio vruchtenwijn in de smaken Apricot, Cassis of Cor dial van 3,95 voor 2,25 's middags een heerlijke sherry of vermouth Sherry pale dry no. 13 van 3,80 voor 3,25 of de beroemde Stock vermouth (rood of wit) liter 7,05 's avonds of bij het eten een heerlijk glas wijn 1 liter Bourgogne of Beaujolais Apellation controlée voor Bij de koffie na het eten echte Franse Cognac Droudun (gratis glas) voor 13,75 Heerlijk "on the rocks" London Dry gin - Jamaicarhum Wodka Moscow - Finest Old Whisky geen 10,95 maar Als slaapmutsje Jan Huygen vieux liter Jan Huygen Genever liter Sjouw niet zelf U belt 01180-2129 en wij bezorgen het U (al is het een fles) gratis thuis BABY- EN KLEUTERKLEDING zal wegens vakantie gesloten zijn op zaterdag 5 juni t.m. dinsdag 22 juni De Weefstoel, Langeviele 3, Middelburg meer, als u vrij binnenloopt bij ons u meteen alles wat er te koop is in Of u iets aparts zoekt voor op reis een eenvoudig nachthemdje voor thi zijn er volop pijjama's in keper of I in poplin en tricot of een gewoon lo: van elke leeftijd ook altijd nieuws i zowel in het gewone als een tikkeltj in een luxe hotel in warme landen is er licht en luchtig nachtgoed om in gezien te worden Voor op camping of thuis is er weer ander om in rond te dwalen, maar wat u ook zoekt voor elk doel en elke prijs is er nachtgoed in de speciaalzaken Spanjaardstraat 47, Middelburg ONZICHTBAAR STOPPEN STOMERIJ MAARTENSE NAAST POSTKANTOOR MIDDELBURG Met zo'n moderne omlijsting van 'T JANTJE VAN ALLES wordt uw foto, plaat, ets, te gel, schilderstuk of borduur werk een nieuwe wandver siering. Vraagt vrijblijvend prijsopgaaf. Korte Noordstr. 11-15, Middelburg, tel. 3733 In onze kantoorboekhan del Segeerstraat 28, heb ben wij plaats voor een 16 tot 19 jaar 5-daagse werkweek Eens per 2 weken zaterdag vrij Enige opleiding aan de Handelsvakschool strekt tot aanbeveling, doch niet noodzakelijk. Ook zij die aan het einde van het schooljaar eerst met vakantie willen, kun nen nu reeds solliciteren. is Segeerstraat 28. Middelburg, tel. 2727 De eerste baan de béste? Je spreekt erover met je ouders, je vrienden, de leraren of de schooldecaan. Je pluist de kranten uit, de personeelsrubrieken. En dan rijzen de vragen: over werk en studie en hoe je die kunt combineren. Over bedrijfsorganisatie (hoe zit zo'n groot concern nu eigenlijk in elkaar?). Ove de rechten, die je als werknemer hebt naast de plichten. Hoe je moet solliciteren; waar je bij een sollicitatiegesprek op moet letten, enz. enz. Als je nog op zoek bent naar de antwoorden ga dan eens je licht opsteken bij de „VRAAGBAAK" fn het arbeidsbureau. Voor Jou - eo voor al die anderen, die binnenkort met of zonder diplöma van school af komen - zijn in de „Vraagbaak" de hele dag mensen aanwezig (w.o. een jeugdconsulent). Zij kunnen je van alles vertellen over opleidingen en beroepen en over de mogelijkheden, die het bedrijfsleven je heeft te bieden. Bovendien kan je er allerlei folders en brochures over beroepen vinden. Kennis nemen van bestaande vacatures en studie- en beroeps keuze-advies krijgen. ■aa Van 6 mei tot 1 juR 1971 „Vraagbaak voor de toekomst" in het Arbeidsbureau, Balans 25, MIDDELBURG, tel. 01180-8025. Openingstijden: maandag t.m. vrijdag van 9-12 en 14-17 uur. Tevens op donderdagavond van 19-21 uur. Het vakantieseizoen is weer aangebroken. Dat is met Pink steren duidelijk gebleken. Gedu rende een aantal weken zal Mid delburg weer trekpleister zijn voor zovele dagjesmensen en voor vakantiegangers, die aan de kust verblijven en die een winderige of regenachtige dag willen benutten door een be zoek aan Middelburg te bren gen. Een van de plaatsen waar al die toeristen, die braaf de bewegwijzering naar interessan te punten in de stad volgen, terecht komen is zonder twijfel miniatuur Walcheren. En daar wil ik het even over hebben. Niet zozeer over deze toeristi sche attractie zelf, maar meer om de onmiddellijke omgeving, waarmee de toerist bij een be zoek aan miniatuur Walcheren wordt geconfronteerd. Die aan blik is allerminst een attractie! Ik doel daarbij op de toestand van de verlaten noodwoningen in de nabijheid van ,de miniatu ren'. Dat is daar ronduit een smerige boel. Een doorn in het oog is ook het hoekpand tegenover de Koepoort u weet wel het pand waar de afgelopen winter een nachtelijek brand korte metten mee maakte. De puinhoop ligt er nog precies zo bij als van de winter. Alleen zijn er voor de openingen in de muur, daar waar eens ramen deuren zaten, planken gespijkerd. Deze planken zijn nu weer op gesierd met allerlei affiches. Al les bij elkaar kan ik dat niet bepaald een visitekaartje voor de stad vinden. En toch komen op deze plaats praktisch alle toerusten, die Middelburg .aan doen'... En laten we nog maar even op dat onderwerp toerisme door borduren. We moeten daarvoor echter de stad uit, richting Vrouwenpolder. Om. precies te zijn naar de Veersedam. Ook in dit nieuwe seizoen zullen de duizenden die hier recreëren en dat zijn vooral dagjesmen sen het zonder behoorlijke voorziening moeten stellen. Het enige wat er staat is een frites- wagen. Maar daar is dringend behoefte aan een etablissement en aan een toïlettenbatterij, om maar eens even enkele zaken te noemen. De Veerse Meergids weet te melden dat er bij rijks waterstaat alle begrip bestaat voor de situatie. En de nood zaak van voorzieningen wordt zowaar ook nog onderkend. ,De Gids schrijft: bezien zal wor den in welke orde van grootte een accommodatie kan worden toegestaan. De hoop herleeft dat men een volgend seizoen hier datgene zal vinden wat dit con centratiepunt dringend nodig is.' Ik zou zeggen: we zullen de moed er dan nog maar wat inhouden! la en dan nog wat: er is reden om nog even terug te komen op de bijdrage van 8 mei, toen ik de gevaarlijke verkeerssituatie 'n de omgeving van de Hoog straat belichtte en daarbij met name wees op de risico's die de daar spelende kinderen constant lopen. Deze kritische kantteke ning die werd gemaakt naar aanleiding van gesprekken met bewoners uit deze buurt is voor de gemeente aanleiding geweest om er in de gemeentelijke ru briek ,door het oog van de lange Jan' in dit blad op te reageren. Men heeft het zich kennelijk nogal aangetrokken dat de bewoners het bewuste kranteknipsel over de situatie zowel bij de stadsschuur als bij het stadhuis op de deur heeft geplakt om daarbij nog eens duidelijk aan te geven dat het hier om een zaak gaat, die een hoogst serieuze aanpak ver dient. In de reactie van de ge meente werd de schrijver van deze rubriek verweten de zaak niet van meer zijden te hebben belicht. Met name was men gevallen over de gesignaleerde afwezig heid van speelruimte voor de kinderen. In deze kolommen werd in dit verband onder meer opgemerkt: ,Wat een aantal ou ders tegen de borst stuit is dat het plein bij de school in de Gravenstraat de enige nabije speelmogelijkheid voor de kin deren niet toegankelijk is. Elders in de stad hébben ge meentelijke scholen op verzoek van de stadsbestuurders de plei nen opengesteld voor de kinde ren. Maar dat blijkt bij deze bijzondere school wat moeilij ker te liggen. De ouders laten zich echter niet zo gauw afsche pen. Het is bekend dat het plein meerdere keren is .gekraakt'. Volgens de gemeente zou er blijkens de reactie in ,het oog van de lange Jan' nooit een verzoek zijn ingediend om het plein als buurtspeelplaats te mogen gébruiken. Noch bij het hoofd van de school, noch bij de gemeente. Misschien heeft er een vuiltje ,in het oog' gezeten, zodat men niet heeft opgemerkt dat er wel degelijk een verzoek bij de gemeente is ingediend, al dateert dit verzoek van enige jaren geleden. Maar het kan natuurlijk best, dat dit monde ling gerichte verzoek gewoon voor kennisgeving is aangeno men. Het enige positieve, dat met het schrijven is bereikt is dat er nu toch en dan offi cieel toestemming is dat de kinderen uit de buurt op het plein mogen spelen. Maar er komen wel allerlei restricties bij zoals: er moet toezicht zijn en de poort moet 's avonds op slot. Kijk en daar zijn die buurtbewoners nu niet zo tevre den mee. Want het eigenlijke doel: er een echte openbare speelplaats van te maken is niet bereikt. Waarom kan hier niet gebeuren wat ook elders in de stad kan, zo zegt een woord voerder uit deze omgeving. Die hekken zouden eigenlijk weg moeten. En ik kan het er alleen maar mee eens zijn: afsluiten zs uit de tijd. Er moet in die buurt een openbare speelplaats komen. En vlug. Want elke dag kunnen er ernstige ongelukken gebeuren! Verschijnt wekelijks in Middelburg, Oost- en West Souburg, Arnemuiden, Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Grijpskerke, Koudekerke, Meliskerke, Nieuw- en St. Joosland, Oostkapelle, Serooskerke, St. Laurens, Veere, Vrouwenpolder, Westkapelle Zoutelande en BRESKENS

de Faam | 1971 | | pagina 8