REGELING GEESTELIJKE VERZORGING ZIEKENHUIZEN OP WALCHEREN Nieuwe regeling zieken en ongevallenvervoer DIT UIV KIND? IS S.M.O.M., opbouwwerk, opbouwwerken Weekenddiensten mm 3 Kleuterschool Ritthem moet sluiten.... ip.m DE FAAM Hercules-sportdag in Dordrecht Nelialemiia- ten toonstelling Gesprek Gratis cultuur nota's m DONDERDAG 3 JUNI 1971 Hulpcentrum Noord- en Midden- Zeeland 01100-4444 POLITIE alarmno. 01180-5800 AMBULANCE bij ongevallen Telefoon 01180-5800 BRANDWEER alarmno. 01180-2233 ARTSEN: MIDDELBURG: ZA. 0.00-24.00 uur: dr M. Reijerse, Seisweg 29, tel. 01180-3456; zo. 0.00-24.00 uur: dr P. H. Schram, Oosterscheldestraat 2, tel. 01180-4664. Weekend-spreekuren (voor dringende gevallen(: 12.30-13.00 uur en 17.30- 18.00 uur. MIDDELBURG-ZUID (alleen) patiën ten van J. J. Jansen en S. M. P. F. Jansen-Schrama: zie onder Souburg, Nieuwland, Arnemuiden. V. JSTKAPELLE, ZOUTELANDE, KOUDEKERKE, L. Sloos, M'burgse- straat 94, Koudekerke, tel. 01185- 1231. VLISSINGEN Mogen we op uw, medewerking rekenen om alles zo snel mogelijk te laten verlopen'. Met deze zin besloot de brandweercom mandant uit Vlissingen, de heer C. Janse, tijdens een officiële bijeen-j komst op 26 mei in het stadhuis van Middelburg, zijn uiteenzetting over zieken- en ongevallenvervoer. De ver gadering was belegd door de .Stich ting Zieken- en Ongevallenvervoer op hierop nader te studeren, waarbij ook contact gezocht zal worden met de leiding van de opleiding, de directies en de specialisten. Tevens zal worden nagegaan, in hoeverre meer contact tussen behandelend artsen en geeste lijke verzorgers ten behoeve van indi viduele patiënten, gewenst en moge lijk is. Tien kleutertjes telt de kleuterschool De Klavertjes' in Ritthem nog. Dit is olgens de wet precies 10 kleutertjes e weinig om er een schooltje voor te lebben. En het gaat er straks met de lanvang van het nieuwe schooljaar ïog triester uitzien, want dan gaan namelijk zes Ritthemse kinderen die ïu nog kleuter zijn, over naar de lagere school. Op dat moment zal de kleuterschool zeer waarschijnlijk nog maar 4 kinderen tellen. Dat zal dan tot 31 december 1971 zo zijn, maar dan is het definitief afgelo pen. Het schooltje zal met ingang van 1 januari 1972 opgeheven worden. De leidster van de Ritthemse kleuter school, mevrouw A. Wentzler-Struyk uit Goes, heeft de hele geschiedenis ran het schooltje van de oprichting ot de sluiting dan meegemaakt. Sinds 964, het eerste jaar van ,De Klaver- jes' is zij de kleuterleidster op Rit- hem. We zijn het eerste schooljaar, dus 7 'aar geleden met 28 kleuters gestart. Sik daarop volgend jaar is het aantal -.eruggelopen. De oorzaak is dat er ?een jonge mensen meer in Ritthem tomen wonen zodat het kinderaantal achteruit loopt. Ook het voortbestaan van de lagere school, die nu nog twee klassen telt, zal op den duur in ge vaar komen. Ik lever tenslotte m'n laatste kleuters dit jaar af.' Na de ondertekening van het Protocol van Overeenkomst tussen de drie Wal-| cherse ziekenhuizen eind december 1969 en de oprichting van een over koepelend orgaan, zijn in de loop van 1970 enige commissies ingesteld, on der meer de commissie .Geestelijke verzorging'. Hierin kregen zitting: namens Bethes-! da: ds J. W. Maris, christelijk gerefor meerd predikant te Vlissingen, be-l stuurslid van Bethesda; namens hel St.Joseph-ziekenhuis: drs W. C. M. van der Riet, pastoor te Vlissingen, be-( stuurslid van het StJoseph-ziekenhuisJ pater J. G. De Bakker, ziekenhuispas- toor van het St.Joseph-ziekenhuis; na mens het Gasthuis: mevrouw M. M.i van Ham-van der Eist, vertegenwoor-| digster van het Humanistisch Ver bond en ds A. van Santen, hervormd predikant te Middelburg. De opdracht luidde: Antwoord te geven op de vraag, op| welke wijze de geestelijke verzorgingj in de tijd vóór de totstandkoming van' het ene ziekenhuis voor Walcheren, volledige en op moderne wijze tot haar recht zo.u kunnen komen. In de loop van 1970 is door deze commissie een rapport uitgebracht. De hierin gegeven adviezen zijn door het overkoepelend orgaan besproken en aanvaard. De commissie heeft zich laten leiden door een passage uit het rapport van de commissie Walcheren van 26 no-i vember 1969, wat aan de onderteke-i ning van het genoemde protocol voor af is gegaan en welke luidt: ,De; grondslag voor het ene ziekenhuis: berust op de samenwerking van de drie thans op Walcheren gelegen zie kenhuizen, reden waarom aan dit zie-' kenhuis het karakter van .gemeen schappelijk' ziekenhuis zou dienen te; worden gegeven. Dit impliceert dat de: verworvenheden van de drie afzonder lijke ziekenhuizen zoveel mogelijk in het nieuwe ziekenhuis moeten worden geïntegreerd, waarbij met name wordt gedacht aan waarborgen voor de belangen op godsdienstig en levens beschouwelijk gebied zoals deze thans door de twee confessionele zie kenhuizen en het algemene ziekenhuis worden behartigd.' Zich hierop baserend heeft de com missie gemeend dat in de gang van zaken betreffende geestelijke verzor ging in Vlissingen en Middelburg, reeds thans zoveel mogelijk eenheid gebracht moet worden. Het in deze geest gevoerde overleg heeft tot aan tal conclusies en adviezen gelied, wel ke in het genoemde rapport zijn ver werkt. Daarna is de aandacht vooral ?:ericht geweest op de samenvoeging van de beide Vllssingse ziekenhuizen .Bethesda' en het ,St .Joseph-zieken- huis' en de consequenties hiervan voor de geestelijke verzorging. In overleg met besturen en directies te Middelburg en Vlissingen is, zowel voor het Gasthuis als voor Bethesda- St.Joseph, tot de volgende regeling besloten: Bij opname van een patiënt wordt de vraag gesteld: ,Hoe wenst u in ver band met geestelijke verzorging inge schreven te worden?' De bedoeling is, dat patiënten de geestelijke verzorging krijgen die zij wensen maar ook vrij zijn te kiezen voor geen geestelijke verzorging. De commissie is voorts tot de conclu sie gekomen dat hier voor patiënten op Walcheren allereerst een taak ligt voor hun eigen geestelijke verzorgers. Deze zullen dan ook bericht van de opname/ontslag krijgen, dat wil zeg gen in Middelburg en Vlissingen via contactadressen per kerkgenootschap, daarbuiten rechtstreeks. Hiervoor zijn lijsten hij de administraties beschik baar met alle adressen van instellin gen die zich met geestelijke verzor ging bezighouden, waaronder ook het Humanistisch Verhond. Ook buiten Walcheren wordt bericht gezonden. In de ziekenhuizen wordt een kaarten bak bijgehouden met gegevens ten! behoeve van geestelijke verzorgers die; verder ook de nodige faciliteiten krij gen om hun werk te kunnen doen. In Bethesda-St.Joseph is als zieken huispredikant aanwezig, ds Kwast, ter wijl pater De Bakker als ziekenhuis pastoor wegens ziekte vervangen wordt door pastoor Van der Riet- In het Gasthuis is geen speciale zie kenhuispredikant. De ziekenhuispastores ontvangen be richt van de opname van patiënten die zich als protestant, respectievelijk rooms-katholiek hebben doen inschrij ven en bezoeken deze. Zij treden des gewenst bemiddelend op plaatsvervan gend op als patiënten geen of onvol doende bezoek krijgen van hun eigen predikant of pastoor bijvoorbeeld doordat zij van buiten de omgeving afkomstig zijn. Het verplegend perso neel en de patiënten zelf kunnen steeds een beroep doen op hen als iemand behoefte heeft aan geestelijk contact en wanneer zich ongevallen of andere noodsituaties voordoen. Het is de bedoeling dat ds Kwast, zolang Bethesda en het St.Josephzie- kenhuis nog niet geheel zijn samenge voegd, in beide huizen weeksluitingen zal verzorgen op zaterdagmiddag of zaterdagavond, met inschakeling van andere predikanten. De juiste tijd zal aan de patiënten nader bekend ge maakt worden. Daarnaast wordt in de kapel van het St.-Josephziekenhuis op zondagmorgen een Eucharistieviering- gehouden, waaraan lopende patiënten kunnen deelnemen. Het is niet moge lijk, deze uit te zenden naar de ka mers, omdat in het St.Josephzieken- huis geen oorschelpen aanwezig zijn en door het gebruik van luidsprekers anderen gehinderd zouden kunnen worden. In het reuma-paviljoen in Bethesda wordt ook wekelijks een r-k viering verzorgd. Als de verbouwing van Bethesda ge reed zal zijn, zullen diensten via de huislijn worden uitgezonden vanuit de wachthal, die tevens als kerkzaal ge bruikt zal worden. Deze diensten zijn dan met behulp van oorschelpen door bedlegerige patiënten te beluisteren. Nagegaan wordt, in hoeverre verzor ging van diensten in het Gasthuis te Middelburg wenselijk en mogelijk is. Vooralsnog blijven de bestaande lijn verbindingen met plaatselijke kerken, zowel n Middelburg als in Vlissingen gehandhaafd. Ook radiodiensten kunnen beluisterd worden. Zoals bekend is de opleiding voori verplegenden, ook voor het Gasthuis, gecentraliseex-d in Vlissingen. Er wordt door vertegenwoordigers van verschillende levensbeschouwingen les gegeven in .geestelijke oriëntatie en vorming', hetgeen door alle leerlingen gevolgd moet worden omdat zij als verpleegster-verpleger te maken krij gen met patiënten van diverse levens beschouwingen. Ook vraagstukken van medische ethiek komen bij de opleiding aan de orde. Wat dit laatste betreft ligt het in de bedoeling van de commissie, De laatste kleuters vertrekken Walcheren i.o.' omdat met ingang van 1 juni een nieuwe regeling omtrent het vervoer van zieken en ongevallen van start is gegaan. De wethouders van volksgezondheid van Middelburg en Vlissingen, respec tievelijk de heer J. A. van Bennekom en de heer G. J. Janse, alsmede de brandweercommandanten uit beide ge meenten, namelijk de heren J. M. de Jong en C. Janse, gaven een duidelijke uiteenzetting over de nieuwe regeling. Aanwezig waren verder de geneeskun dig inspecteur van de volksgezondheid voor Zeeland, dr S. Lelie, enkele art sen en afgevaardigden van ziekenhui zen, gemeentebesturen en politie. Met ingang van 1 juni zijn de ambu lancewagens voor heel Walcheren in Vlissingen gestationeerd. Alleen voor Middelburg wordt een uitzondering gemaakt. Het ongevallenvervoer bin nen de stadsgrenzen van Middelburg heeft een eigen ambulancewagen ter beschikking. De praktijk heeft name lijk uitgewezen dat er gemiddeld drie ongevallen per week in Middelburg plaatsvinden. Binnen anderhalve maand zal Middelburg een nieuwe ambulancewagen krijgen die volgens de laatste technische eisen ingericht zal zijn. De ambulancewagens voor overig Wal cheren zullen alle vanuit Vlissingen gedirigeerd worden. Het zijn een vier tal wagens die bemand worden door brandweerpersoneel waarvan altijd acht man op wacht zijn. In de praktijk komt het er wel op neer, volgens de brandweercomman dant van Vlissingen, dat de auto's de grenzen van Walcheren van tijd tot tijd overschrijden. Eén of twee maal in de maand moet er zelfs naar het buitenland gereden worden met zie ken vanuit Vlissingen of overig Wal cheren. Het is te begrijpen dat om tijd te winnen, het van het grootste j belang is dat de alarmberichten goed j binnenkomen. De aanvragen voor ambulance dienen in het vervolg als hieronder vermeld plaats te vinden: A. 1: voor zieken op Walcheren: brandweer Vlissingen: 01184-3515 of 2323. 2: voor ongevallen op Walcheren: in.u.v. onder B. Brandweer Vlissingen: 01184-3515 of 2323. B. voor ongevallen binnen de gemeen tegrenzen van Middelburg: gemeentepolitie Middelburg: 01180- 5800. DOMBURG F. G. Vaandrage, West straat 7, Domburg, tel. 01188-1271. SOUBURG, ARNEMUIDEN, NIEUW LAND: dr Th. Bloos, Kanaalstraat 70, Souburg. SEROOSKERKE, VEERE, OOSTKA- PELLE EN GRIJPSKERKE: dr P. J. Bom, Dorpsstraat 2, Oostkapelle. DIERENARTS: dr R. M. Barkema, Middelburg, Sprencklaan 5, tel. 01180-3118. Consult alléén na telefonische afspraak. TANDARTS: W. Krommenhoek, Rouaansekaai 23, APOTHEEK: Vrijdag 4 juni tot vrijdag 11 juni: A.; Ringeling, Lange Delft 133, Middel burg. WIJKVERPLEEGSTERS: MIDDELBURG EN NIEUWLAND: z. B. W. van der Logt, Bierkaai 9b tel. 01180-7396. VEERE, VROUWENPOLDER, SE ROOSKERKE, GAPINGE, ST-LAU- RENS, AAGTEKERKE EN DOM BURG: zr v. d. Slikke, Oude Dom- burgseweg 22, Oostkapelle, tel. 01188-1472. GROENE KRUIS SOUBURG: zr v. Sabben, Sottegemstraat 22, Vlissin gen, tel. 01184-2914. ORANJE-GROENE KRUIS EN WIT GELE ARUIS SOUBURG: mevr. N. ^ilius-Westerbeke, Middenhofsingel 29, tel. 1668. Zaterdag 5 juni zal in Dordrecht in dC| sporthal ,Wielwijk' en op de voethal- j velden aan de Sportlaan de traditione le jaarlijkse sportdag van Hercules; NV worden gehouden. Hieraan zullen i meer dan 500 personeelsleden deelne men. Zij zijn afkomstig uit de bedrij ven te Den Haag, Zwijndrecht en i Middelburg, als ook van een zusterbe drijf van Hercules NV, de NV Chemi sche Verfstoffenfabriek v-h L. Th. Ten Hom in Maastricht, een 100 pet doch ter van Hercules Incorporated. Hercules Zwijndrecht, dat ditmaal or ganisator van de jaarlijkse sportdag- is, heeft voor 5 juni een aantrekkelijk programma opgesteld. In de sporthal zullen tafeltennis- en volleybalwed strijden tussen de diverse teams uit de vier vestigingsplaatsen worden ge speeld. Er wordt daar eveneens gekla verjast. Op de voetbalvelden van DBC. SSW en Geluksvogels wordt een voet balcompetitie gespeeld. Bij slecht weer vindt ook deze competitie in de zaal plaats. De wedstrijden beginnen 's mogrgens om 10 uur en eindigen 's middags om 16.30 uur, waarna de Managing Direc tor van Hercules NV, de heer J. Vt Wagemaker, de prijzen zal uitreiken. De moeder van deze klauterende knaap kan do originele foto S gratis afhalen op het kantoor van de PZC, Markt 51, Middel- E burg. Bovendien ligt er een waardebon van vijf gulden voor haar te wachten. SMOM is de afkorting van Stich ting Maatschappelijke Ophouw Middelburg. Een stichting, die op 19 september 1967 het levens licht aanschouwde. Het werkge bied van de stichting omvat ge heel Middelburg. Het eerste ob ject waarmede het bestuur van de SMOM zich bezighield was het Zuiderbaken', het in de Ma- gistraatwijk staande wijkcen trum, dat in 1968 werd geopend. Dat gebouw is eigendom van de stichting. Men zou het het vi sitekaartje kunnen noemen. Ook het wijkgebouw in Sint Laurens wordt door de SMOM beheert. Momenteel wordt gewerkt aan De belangrijkste aan de godin Neha- lennia gewijde altaren, beelden en fragmenten, die sinds 14 april 1970 uit de Oosterschelde zijn opgevist, zijn van 17 juni tot en met 29 augustus aanstaande in de vleeshal van het stadhuis te zien. De traditionele zo- mertentoonstelling in de vleeshal staat dit jaar namelijk in het teken van .Nehalennia de Zeeuwse godin. Behalve meer dan 50 altaren en beel den worden ook andere belangrijke voorwerpen uit de Romeinse tijd, die in Zeeuwse bodem werden aangetrof fen tentoongesteld. Met dia's wordt een beeld gegeven van de viswerk- zaamheden. Voorts wordt een beeld gegeven van d ebelangrijke opgravin gen bij Aardenburg enz. Het belooft een voor iedereen zeer interessante expositie te worden. De tentoonstel ling, die op 16 juni aanstaande door heer mr J. van Aartsen, officieel wordt geopend, zal worden ingeleid door een tweedaags congres in de burger zaal dat uiteraard ook aan Nehallen- nia is gewijd. Dit congres wordt georganiseerd door het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. de voorbereidingen van het ge meenschapshuis annex gymna stieklokaal te Nieuw- en Sint- Joosland en het ontmoetings centrum in Dauwendaele. De Stichting Maatschappelijke Op bouw Middelburg houdt zich echter niet alleen bezig met het stichten en beherenvan accommodaties in diver se wijken van de stad. De andere wellicht niet zo duidelijk zichtbare taak bestaat uit het opbouwwerk. Een speciaal voor dat opbouwwerk heeft de stichting een opbouwwerker aange trokken. Wat doet zo'n opbouwwerker nu? Is hij leider van jeugdclubs, zoals de mensen van bet Trefpunt? ,Bent u misschien maatschappelijk werker?'. Zo luidt een meer dan eens aan de opbouwwerker gestelde vraag. De heer J. C. Stootman, wij hebben u dat al eens eerder bericht, is sinds 15 februari jongstleden de Middelburgse opbouwwerker. Hij kwam in de plaats van de heer Beurskens, die de eerste opbouwwerker in de Zeeuwse hoofdstad was. Een gesprek met de heer Strootman over opbouwwerk werkt verhelderend. Wij hopen, dat u diezelfde ervaring heeft bij het lezen van ons vraag en antwoordspel. Wij: ,IIoe lang bestaat opbouwwerk, boe is het ontstaan en waarom is het ontstaan?' Dhr. S.: ,Het opbouwwerk bestaat nog niet zo lang. Het is in Nederland begonnen in de vijftiger jaren. De Nederlandse regeringen gingen toen een regionaal industrialisatiebeleid voeren Dat bracht in die gebieden nogal wat veranderingen teweeg. Al lerlei technieken werden toen gehan teerd om de bevolking wegwijs te maken in die veranderingen en haar zelf bij die veranderingen te betrek ken. Dat is men toen maatschappelijk opbouwwerk gaan noemen.' Wij: ,Wat is de bedoeling van opbouw werk?' Dhr. S.: ,De bedoeling van het op bouwwerk is: De mensen bij elkaar en aan de gang brengen. Er bestaan dacht ik veel initiatieven onder de bevolking alleen we weten het vaak niet van elkaar. Er zijn wensen en ideeën wanneer we onze huiskamer willen inrichten; maar ook wanneer we samenleven in een buurt een wijk of een stad zijn er wensen en ideeën over de inrichting. Een opbouwwerker is dus geen ideeënwarenhuis die zijn eigen artikelen aan de man gaat bren gen. Wel probeer ik te achterhalen wat de mensen willen en vinden dat er moet gebeuren. Ik zal trachten dat te coördineren en voorts te stimule ren dat de bevolking er zelf iets aan gaat doen.' Wij: ,Als wij het goed begrepen heb ben is het de taak van opbouwwerk, de bewoners van een stad zoveel mogelijk te betrekken en deel te laten nemen aan alles wat er in die leefge meenschap gebeurt. Als het plaatselijk bestuur in die richting actief is, is er dan nog een taak voor bet opbouw werk?' Dhr.: S.: ,Als deze redenering opgaat, dan ziet het er slecht uit voor het opbouwwerk, maar ook voor de poli tieke partijen. Want de functie van politieke partijen is naar mijn mening het activeren en mobiliseren van de bevolking om de wensen van de samenleving in priori teiten te vertalen. Terwijl de wezenlij ke functie van de overheid, als diena resse van de bevolking, is omdeze prioriteiten via een beleid tot uitvoe ring te brengen. We moeten de situatie dus eigenlijk weer omkeren. Er moet weer een markt komen waar we gezamenlijk onderhandelen over de dingen die tot stand moeten komen of moeten ver anderen. Waar ook een positieve kri tiek op de overheid mogelijk is.' Wij: ,Wij hebben eens gelezen, dat een opbouwwerker het als zijn taak zag zichzelf overbodig te maken. Het stoot dus eigenlijk zichzelf het brood uit de mond. Wat vindt u daarvan?' Dhr S.: ,Ik vind het prachtig dat u blijft zoeken naar een situatie waarin opbouwwerk niet meer bestaat. Dat betekent namelijk dat er geen proble men meer zijn. Een opbouwwerker zwengelt alleen maar aan; daarna kunnen de mensen het zelf wel. En er zijn nog zoveel zaken waartoe mensen gestimuleerd moeten, en naar mijn mening ook Na onze duidelijkere mededeling over het gratis verkrijgbaar zijn van ,No ta's inzake culturele aangelegenheden in de Faam van vorige week, hebben heel wat burgers een nota afgehaald. Deze in boek(jes)vorm uitgevoerde nota is gratis verkrijgbaar op kamer 14 (Bureau Ontwikkeling en Voorlich ting) van het stadhuis. willen, worden. Want we vernemen enerzijds meer en meer dat overheden en organisaties zover van de mensen afstaan; maar anderzijds wordt het onbehagen daar over steeds groter.' Wij: ,Is er overal behoefte aan op bouwwerk .In de grote stad en op het platteland?' Dhr S.: ,Ja, overal spelen samenle vingsproblemen en overal moet een .samenlevingsspel' gespeeld worden. Dat is nu ook de gedachte van het ministerie van crm.' Wij: ,Is opbouwwerk in nieuwe wij ken nu erg verschillend van dat in de oude stadscentra?' Dhr S: ,Dat dacht ik wel. Nieuwe en oude wijken verschillen bijvoorbeeld in het relatiepatroon (in een nieuwe wijk ken je elkaar vaak minder) maar ook zijn er verschillen in de aanwezige voorzieningen. Opbouw werk zal dan verschillend zijn omdat ze nu eenmaal uitgaat van de bevol king zelf'. Wij: ,Wat is het verschil tussen maat schappelijk werk en opbouwwerk (de stichting waarvoor u werkt heet toch Stichting Maatschappelijk Opbouw Middelburg)?' Dhr S: .Simpel gesteld: een maat schappelijk werker helpt bij persoon lijke problemen en een opbouwwerker helpt bij gezamenlijke problemen van bijvoorbeeld een groep bewoners, een wijk, verenigingen of instellingen'. Wij: .Wordt het niet allemaal erg ingewikkeld voor de gewone burger. Al die instellingen die het zo goed met de burgers voor hebben. Is het gevaar niet groot dat er overlappin gen plaatsvinden?' Dhr S: ,Het is geloof ik nu al erg ingewikkeld. Hoewel er is juist in Middelburg een streven van allerlei instanties om tot samenwerking te komen. Overigens ben ik van mening dat we in Middelburg moeten komen tot een stedelijk orgaan waarin aller lei organisaties, de bevolking en de overheid meedoen. Een soort ,wel- zijnsmarkt' waar allerlei zaken het welzijn betreffende aan de orde zou den moeten komen. Ik zei het tot stand komen van een dergelijk orgaan als een taak voor het opbouwwerk'. Wij: ,Is er een speciale opleiding voor opbouwwerkers? Wat wordt daar de toekomstige opbouwwerkers bijge bracht?' Dhr S: ,Ja, na de studie aan een sociale academie bestaat de mogelijk heid om een gespecialiseerde tweejari ge opleiding te volgen. Je wordt ge leerd inzicht te krijgen in de samenle ving, in organisaties, in het functione ren van de overheid: ook moet je iets afweten van al die werksoorten waar je mee te maken krijgt: maar vooral moet je het in de vingers krijgen om mensen te stimuleren, om mensen op te sporen die weer anderen kunnen stimuleren. De werkelijke dekundig- heid krijg je als je de stad waarin je zelf werkt goed kent'. Wij: Waarom bent u opbouwwerker geworden?' Dhr S: Omdat ik vind, dat inspraak geen kreet mag blijven, want de in spraak van de bevolking moet de uitspraak van de overheid zijn. Maar dan moet ook het spreken van de bewoners wat meer geluid krijgen. En daar wil ik graag aan meewerken doormiddel van het opbouwwerk'. Wij: ,Ziet u al duidelijke taken voor uzelf in Middelburg? Zo ja, welke?' Dhr S: ^Allereerst zijn er een aantal taken die ik van mijn voorganger heb overgenomen. Zo ben ik betrokken bij het tot standkomen van een ontmoe tingscentrum in Dauwendaele en een dorpshuis in Nieuw- en Sint-Joosland. Ook ben ik lid van een werkgroep die zich bezig houdt met de vernieuwing van de dorpskern van Nieuw- en Sint- Joosland. Er zijn ook al contacten met de wijkverenigingen; met maat schappelijk werk en met het Trefpunt. Ik neem mij voor om contact op te nemen met bewoners uit verschillende wijken. Bijvoorbeeld in Zuid over de resultaten van het woningonderzoek wat daar is gehouden. Belangrijk vind ik in dit verband echter ook dat een ieder met datgene wat hij belangrijk vindt kan aankomen. Mijn kantoor is: Rentmeesterlaan 245 (in het Zuiderba ken) telefoon 3991. Dit is de lieer J. C. Strootman (tele foon 3991), opbouwwerker in dienst van de Stichting Maatschappelijke Op bouw Middelburg. Met hem hadden wij deze week een gesprek over op- bouivioerk. ■■■■pi /- ili %<''W

de Faam | 1971 | | pagina 3