CONCIERGE DEKKER VERTELT Parkeren bij zwembad IS DIT m KIND? HELPHETRODE KRUIS HELPEN En dan nog wat... Oq Campagne voor goed gasgebruik Weekenddiensten Van de marine naar school Drukbezet Examentijd Nog een |1 parkeerverbod Stadhuis en gem diensten Pinkster drie gesloten Gratis culturele nota Paco Pena naar Middelburg Alleen zaterdag nog naar de kwekerij Pools danstheater naar Middelburg Hind ei 'iv et DONDERDAG 27 MEM971 DE pAAM ,Men moet echt wel wat voor de hedendaagse jeugd voelen; zeker als je ook nog iets voor ze wil betekenen.' Aan het woord is de heer P. Dekker, die als conciërge is verbonden aan de stedelijke scholengemeenschap te Middel burg. Hij is werkzaam in het gebouw van de voormalige rijks hbs aan de St-Pieterstraat. Na een loopbaan bij de koninklijke marine als administratief be roepsmilitair, zag hij het daar na zijn huwelijk in 1951, niet meer zo best zitten. ,Ik was bijna altijd op zee,' ver telt de heer Dekker, ,en als je vrouw dan maar alleen thuis moet zitten, vind ik dat niet zo geweldig. Ik stond trouwens op de nominatie om sergeant-schrij ver te worden en dat hield in, dat de marinestaf er het laatste woord in had als het om ontslag uit dienst ging en daar voelde ik ook al weinig voor. Stel je voor, je zult daar weg willen en ze zeggen tegen je: ,we kunnen je nog niet missen!' Óp 1 april 1954 ben ik er dan ook mee gestopt en na nog wat andere baantjes ben ik hier terecht gekomen en het bevalt me uitstekend.' Het fijnste facet van zij werk vindt de heer Dekker het omgaan met de meest verschillende men sen. ,Ik ben er voor de leraren, maar evengoed voor de leerlin gen. Deze jongelui hier op school zitten in de veel besproken moei lijke leeftijd van 12 tot 19 jaar. De afstand tussen rector en kin deren is nogal groot en ik zie het als een onderdeel van mijn werk, dit een beetje op te vangen.' Vaak komen er ook kinderen bij hem aankloppen die problemen hebben. Soms op school, maar het komt ook regelmatig voor dat ze thuis wat problemen heb ben. De heer Dekker heeft in de hal van de school een eigen kan toortje. Soms zitten er ook nog zo'n kleine twintig leerlingen bij! Het gebeurde dan ook wel eens dat hij erzelf amper nog in kon. Dat bewijst wel dat de leerlingen op zeer goede voet met de heer Dekker staan. ,Ach,' zegt hij, ,dat is eigenlijk altijd nog zo geweest in de tijd dat ik hier zit. Toen ik hier nog niet zo lang was, vond de heer Van Dalsum die toen directeur was, dat hij van mij zc weinig klachten kreeg. De vorige conciërge verscheen vaak wel drie maal per week met een leerling die een of ander had uitgehaald, hij nam aan dat er daar nog wel niets in veranderd zou zijn. Dat was ook niet het geval, maar ik los moeilijkheden met de leerlingen liever zelf op. Vaak heb je daar nog betere resultaten van ook.' Een week of wat geleden wilde een mms-klas naar Brugge. Pro beerde direct de heer Dekker over te halen om eens mee le gaan. Samen met de muziekle raar de heer Jense heeft hij de leiding op zich genomen en het is voor allemaal een .hartstikke' fij ne dag geworden. Het is vanzelf- sprekend dat de heer Dekker een druk bezet leven heeft: Hij moet altijd beschikbaar zijn en soms is hij niet voor tien uur 's avonds klaar, want er worden in het schoolgebouw ook nog avondcur sussen gegeven. De bezetting van ongeveer 400 leerlingen op deze school bezorgt hem daarboven ook nog de nodige administratie ve werkzaamheden onder andere de inkoop van materiaal voor schoolgebruik. Ook mevrouw Dekker helpt af en toe een handje. Letterlijk en fi guurlijk in geval van nood. Ze beheert namelijk de EHBO-afde ling. Ook als er iemand ziek wordt, brengt mevrouw Dekker die per auto naar huis. Eén van de leukste ervaringen die de heer Dekker heeft, was de geweldige belangstelling bij de geboorte van zijn 'weede kind. De hele kamer stond vol met fruit, bloemen en allerlei andere geschenken. Iedere klas had twee afgevaardigden gestuurd. Daarbij waren zowel jongens als meisjes. Een hele aparte sfeer hangt er in de examentijd. Dan- zijn er een heleboel leerlingen onder een hoedje te vangen. De examens v/orden in de school afgenomen en vooral bij het mondelinge ge deelte komen er nogal eens ner veuze toestanden voor. Maar ge lukkig weet de heer Dekker dit allemaal keurig te ondervangen. Ook de zorg voor de koffis-auto maat berust bij hem. Plij heeft er een gewoonte van gemaakt als hij tussen de middag gaat eten, op zijn werktafel in het kantoort je een bepaald aantal kwartjes neer te leggen, die de leerlingen dan zelf kunnen wisselen, als ze zelf geen kleingeld bij zich heb ben. Nog nooit heeft de heer Dekker ook maar één kwartje gemistDat deze jeugd heel anders is. veel meer kritiek uitoe fent en eerlijk voor een mening uitkomt, vindt de heer Dekker bijzonder fijn. .Het begin is meestal het moei lijkst.,' zegt hij ,als ze eenmaal weten wat ze aan je hebben, is er geen vuiltje meer aan de lucht. De nieuwe klassen horen weer van de hogere over ervaringen die ze met mij hebben opgedaan, dus loopt de zaak gesmeerd. Af en toe gebeurt het wel eens dat ee oud-leerling bij me thuis op bezoek komt. Kijk, zoiets vind ik nou geweldig....! Het toont aan dat je dan toch wel degelijk iets voor die mensen bent geweest.' ilillllll lllllilllllllli Regelmatige bezoekers aan het tweelingbad ,Poelendaele' men kan nu zowel overdekt als onoverdekt zwemmen heb ben al ondervonden, dat het niet meer toegestaan is op ,Het Groene Woud' en de Poelendae- lesingel te parkeren. De wegen die naar de nieuwe brug leiden worden met het naderende zo merseizoen steeds drukker. Met het oog op de verkeersvei ligheid moest dan ook besloten worden een parkeerverbod in te stellen. De auto's van de zwembadbezoekers kunnen nu worden geparkeerd op een par keerterrein dat gelegen is tus sen de Pottenbakkerssingel en de Achtersingel. Via een tun neltje kan men zeer veilig van het parkeerterrein bij het zwem bad komen. Het is inderdaad wat verder lopen. Voor degenen, die naar het zwembad gaan om er de spieren te laten werken, kan dit wandelingetje be schouwd worden als een ,war- ming-up'. Dank bij voorbaat voor uw medewerking. Promenade) worden regelmatig auto's geparkeerd. Hierdoor is het voor het bedienend verkeer, dat op een beperk te wijze de Nieuwe Burg (de voet- straat) mag berijden soms onmoge lijk om de winkels te bevoorraden. B en w hebben thans besloten het par keren op het hierbovenbedoelde stuk je te verbieden. Een gele streep zal worden aangebracht. Binnen 30 dagen na 21 mei 1971 kan iedere belangheb bende beroep instellen bij de kroon (via de commissaris van de koningin in Zeeland). Dinsdag 1 juni is derde pinkster dag. Op die dag zijn de werkne mers van de gemeente Middelburg- vrij. Het stadhuis en de gemeen telijke diensten zijn dan gesloten. Op dinsdagavond kunnen dus ook geen paspoorten e.d. worden ge daan. Voor de regeling voor het ophalen van het huisvuil verwijzen wij u naar de advertentie, die ook in deze Faam is opgenomen. Op het zuid-westelijke gedeelte van de Groenmarkt tussen de percelen Groen markt 1 en 10, het gedeelte dus dat aansluit op de Nieuwe Burg (Burg Al eerder hebben wij onder de aandacht gebracht, dat u gratis een exemplaar van de ,Nota inza ke culturele aangelegenheden' kunt afhalen op kamer 14 van het stadhuis. Deze nota is onlangs aan de leden van de raad aangeboden. Ook al lerlei verenigingen en instanties hebben deze nota toegezonden ge kregen. Men is gevraagd op de in houd ervan schriftelijk commen taar te geven. Na de vakanties wordt een hoorzitting gehouden. Redactie Bureau Ontwikkeling en Voorlichting gemeente Middelburg, Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. Paco Pena is de naam van een jong bijzonder begaafd Spaans gi tarist. In het Brabants Dagblad schreef men over zijn optreden: ,Na enkele seconden werd al dui delijk, dat hij over alle capacitei ten beschikt om de zo aantrekke lijke flamenco-muziek zo stijlvol en geladen als maar mogelijk is tot klinken te brengen'. In het kader van het Holand festi val komt Paco Pena op 6 juli a.s. naar Middelburg om op te treden in de burgerzaal van het stadhuis. Hij komt niet alleen. Hij wordt bijgestaan door de Sevillaanse zanger Barrilito en het Madrileen- se danspaar Faiquillo de Cordoba en Marga. Zaterdag 29 mei a.s. kunt u voor de laatste maal een gratis kijkje gaan nemen op de gemeentelijke kwekerij aan de Langevielesingel. U bent daar welkom van 10.00 tot 11.00 uur. Een deskundige is daar aanwezig om u over allerlei zaken van de kwekerij het naadje van de kous te laten weten. Op 29 juni a.s. treedt in het kader van het Holland Festival in de schouwburg op het Pools Panto mime Theater. Eigenlijk geen goe de naam voor dit gezelschap, om dat het hier gaat om een dans theater dat zich toelegt op moder ne verhalende balletten. Illllliillllll! Twee aanvragen om verlenen van een vergunning ingevolge de hinderwet de ze week. Voor het overdekte zwem bad en het daarbij gebouwde filterge bouw heeft de stichting sportbelangen Middelburg een aanvraag ingediend voor een hinderwetsvergunning. 32 elektromtoren met een gezamenlijk vermogen van ongeveer 67 pk zullen gebezigd worden. Schriftelijke bezwa ren kunnen tot en met 7 juni aan staande worden ingediend bij b en w door een ieder die vreest gevaar, schade of hinder te zullen ondervin den van deze inrichting. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingediend door een ieder persoonlijk of bij gemachtigde op een openbare zitting, die op 11 juni aanstaande om 9.30 uur in het stadhuis wordt gehouden. In het perceel Noord Monsterweg 10 te Middelburg wil men een inrichting vestigen voor het vervaardigen van metalen pijpen en andere artikelen, die van plaatstaal en plaataluminium gemaakt worden. 30 elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van ongeveer 80 pk zal worden gebezigd. Tot en met 4 juni kan een ieder, die vreest gevaar, schade of hinder te ondervinden van deze inrichting schriftelijke bezwaren indienen bij b en w van Middelburg. Mondelinge be zwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde indienen op een open bare zitting, die op het stadhuis wordt gehouden op 14 juni aanstaan de om 9.00 uur. Voor beide zaken geldt, dat inwoners van Middelburg later slechts in be roep kunnen gaan wanneer zij in persoon of bij gemachtigde op de openbare zittingen zijn verschenen. Zij die niet in de gemeente wonen, kunnen om van hun beroepsrecht ge bruik te kunnen maken volstaan met het tijdig indienen van een bezwaar schrift. De stukken op deze aanvragen betrekking hebbend liggen op kamer 15 (algemene zaken) van het stadhuis ter inzage. ,En dan nog wat.,.: is de titel van een rubriekje, dat ook regelmatig op deze pagina te vinden is en ivaarin de heer Manus Blusser Middelburgse zaken beschouwt. Op S mei jongstleden richtte de heer Blusser zijn zoeklicht op de omgeving van de Hoogstraat. Behalve het verkeer werd aandacht besteed aan de afwezigheid van speel ruimte voor de kinderen. Wij citeren: .Wat een aantal ouders ook tegen de borst stuit is dat het plein bij de school in de Gravenstraat de enige nabije speelmogelijkheid voor de kin deren niet toegankelijk is. Elders ïn de stad hebben gemeentelijke scho len op verzoek van de stadsbestmir- ders de pleinen opengesteld voor de kinderen. Maar dat blijkt bij deze bijzondere school wat moeilijker te liggen. De ouders laten zich echter niet zo gauw afschepen. Het is be kend, dat het plein meerdere keren is .gekraakt.' Tot zover het stukje van de heer Blusser. Naar aanleiding van de gemaakte op merkingen is eens nagegaan hoe de vork in de steel zit. Het bleek, dat. voor zover is na te gaan, nooit een verzoek om het plein van de school als buurtspeelplaats te mogen gebrui ken is ingediend. Noch bij het hoofd van de school, noch bij de gemeente. Voorts verklaarde de heer Tuinstra. het hoofd van de lom-school, dat wanneer er iemand op school aanwe zig is buiten de schooluren er altijd kmderen uit de buurt op het plein spelen. Het schoolhoofd verklaarde dat er in principe geen enkel bezwaar tegen bestaat het plein open te stellen voor de buurtkinderen tot ongeveer 7 jaar. Wel wordt het gewenst geacht dat er enig toezicht wordt gehouden. Dat is wel begrijpelijk ivant zoals wij vorige week berichtten was het nodig om om. een tweetal scholen een afras tering te maken om vernielingen zo veel mogelijk te voorkomen. Een van de ouders uit de buurt heeft zicli bereid verklaard de pleinpoort des avonds te sluiten. Het is jammer dat de heer Blusser deze zaak niet van meerdere zijden heeft belicht. Het zou dan stellig wat anders overgekomen zijn. Een oplos sing is dachten wij op een zeer een voudige wijze te bereiken. Van 24 mei tot en met 5 juni gaat het Nederlandsche Roode Kruis de straat op om geld in te zamelen om al zijn activiteiten ten behoeve van mede mensen in moeilijke omstandigheden te kunnen blijven bekostigen. Ook aan u wordt dan weer gevraagd een offer te brengen voor het vele Rode-Kruis werk, dat jaar in jaar uit in nog steeds toenemende mate wordt ver richt. Iedere Nederlander kent een aantal facetten van dat werk: de bloedtrans fusiedienst, de vakantieprojecten met onder andere het hospitaalschip Hen ry Dunant, de hulpverlening langs de wegen, de lectuurvoorziening voor verpleegden in inrichtingen en thuis- liggende zieken. En zeer goed bekend is dat het Rode Kruis na rampen in het buitenland altijd zo snel mogelijk die hulpgoederen zendt die het eerste nodig zijn. Er is echter meer, veel meer werk, dat niet altijd zo op de voorgrond komt. Zoals dat van de Radio Medis che Dienst, die per jaar honderden adviezen geeft voor schepelingen die ziek zijn of een ongeluk hebben gekre gen. Zoals de hulp van de trombose diensten en de moedermelkcentrale en r.n dinzen-) ^n-één goede diénsten var het jeugd Rode Kruis en de jongeren hulpdiensten. Zoals het stimulerende en activerende werk van talloze bezig heidstherapeuten voor patiënten in ziekenhuizen. En zoals de ontspan ningsavonden die door het Prinses Irene Fonds van het Rode Kruis in bejaardentehuizen en inrichtingen worden verzorgd. Dat zijn een aantal nationale taken van het Nederlandsche Roode Kruis. Maar daarnaast wordt in do meer dan 450 plaatselijke afdelingen van het Rode Kruis nog veel meer verricht: niet overal hetzelfde, maar juist dat waaraan in de eigen plaats of streek de meeste behoefte bestaat. Mogelijk hebt u wel gehoord van auto- en bustochten voor bejaarden, kerstpak ketten en sinterklaasatte-nties voor langdurig zieken, fruitacties voor be- hoeftigen, zwemochtenden voor gehan dicapten, koopavonden voor mensen die zelf niet kunnen winkelen. En als de He-nry Dunant 's avonds ergens afmeert is er telkens weer een andere Rode-Kruisafdeling die de recreatie aan boord verzorgt. Sommige afdelingen hebben zeer bij zondere activiteiten ontwikkeld. Zo werd enin verschillende plaatsen ten behoeve van de plasma-avonden bloed- schudmachines ontworpen en verwaar digd. Elders wordt jaarlijks een pony safari voor gehandicapte kinderen ge houden. En in weer een andere plaats werd bemiddeld bij de opsporing van vermiste familieleden in Indonesië en bij de terugzending van de ring van een in de oorlog overledene. Veel van dat werk is ingebed in de plaatselijke activiteiten van Rode-Kruiscolonnes, de vrijwillige welfare en het jeugd Rode Kruis, dat bijvoorbeeld ook EH- BO-opleidingen voor verkeersbriga- diertjes verzorgt. En een groot aantal afdelingen is ingeschakeld bij de ver spreiding van het tijdschrift Beter met Max voor patiënten in ziekenhui zen en inrichtingen. Al dat werk is Rode-Kruiswerk en met het meeste van dat werk is geld gemoeid. Veel geld. Vandaar deze op roep om de jaarlijkse inzamelings campagne van het Nederlandsche Roode Kruis van 24 mei lot en met 5 juni met een zo groot mogelijke bij drage te steunen. 2 Als u cle gelukkige moeder van deze peuter bent, kunt u de S originele foto gratis afhalen op het kantoor van de PZC, E Markt 51, Middelburg. U krijgt er ook nog een waardebon 5 van vijf gulden bij. ÜiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiL Aardgas is in de Nederlandse huishou ding de meest gebruikte brandstof. Door de omschakeling van stadsgas op aardgas is de apparatuur die hier bij gebruikt wordt over het algemeen betrekkelijk nieuw: storingen hebben zich nog weinig voorgedaan. Doordat aardgas bovendien gemakkelijk is in het gebruik krijgt de consument gauw het gevoel dal er verder niet naar omgekeken hoeft te worden. Dat laatste is niet helemaal juist. Eventjes omkijkc i blijft nodig, ook bij aardgas. Er zijn enkele punten ten aanzien van het gebruik en het onderhoud waarop gelet dient te worden. Deze zijn van essentieel belang voor een veilig ge bruik van aardgas. Om de consument hierbij een geheu gensteuntje te bieden is een folder campagne ontwikkeld door de NV Nederlandse Gasunie en het VEG-Gas- instituut met medewerking van het Veiligheidsinstituut te Amsterdam, on der de naam VLAM ATTENT. Periodiek zullen, voor het eerst in de ioop van deze maand, folders worden toegezonden aan de consumenten van aardgas. Ze geven in enkele punten informe le over onderhoud en gebruik waarop de consument bedacht moet zijn. De folders zijn zo fleurig en origi- ner1 uitgevoerd dat ze in veel wonin gen wel een plaatsje aan de wand zullen krijgen, in de keuken of mis schien in de kamer van de kinderen. Zij hebben daar tegelijkertijd een de coratieve en een nuttige functie. Want het blijft een zaak van even attent zijn. 29, 30 en 31 mei: SOUBURG, ARNEMUIDENNIEUW-, LAND: dr G. A. v. Bockel, Kanaal-j straat 89, Souburg, tel 01183-1500. SEROOSKERKE, VEF.RE, OOSTKA- PELLE EN GRI.JPSKERKE: dr J. W. Oosterhof. Markt 12, Veere, tel. 01181- 271. DIERENARTS: 29, 30 en 3i mei, dr R. M. Barkema, tel. 01180-3118, Middelburg. TANDARTS: 29 en 30 mei: G. J. v. Wiggen, p/a Julianalaan 4, Vlissingen, 01180-2994, tijdens dienst 01184-2778. 31 mei: T. J. Smit. Londense Kade 29, Middelburg, tel. 01180-2738. APOTHEEK: Vrijdag 28 mei. Pinksteren tot vrijdag 4 juni: L. v. d. Boogert, Korte Delft 12, Middelburg. WIJKVERPLEEGSTERS: MIDDELBURG EN NIEUWLAND: 29 en 30 mei: zr N. Heyboer, Prinses Marijkeplein 11, tel. 01180-3615. 31 mei: zr N. Schout, Verlengde Oude Straat 1, Veere, tel. 01181-208. VEERE. VROUWENPOLDER. SE ROOSKERKE, GAPINGE. ST.-LAU- RENS, AAGTEKERKE EN DOM BURG: zr W. Haartsen, Lantsheer- straat 21, Oostkapelle, tel. 01188-1719. GROENE KRUIS SOUBURG: zr Boersma, Wielingenlaan 2a, Vlissingen. tel. 01184-2735. ORANJE-GROENE KRUIS EN WIT GELE KRUIS SOUBURG: 29-30-31 mei: zuster W. Verhagen-Westerbeke, Burgem. Stemerdinglaan 119, tel. 01183-1541. Hulpcentrum Noord- en Midden- Zeeland 01100-4441 POLITIE alarmno. 01180-5800 AMBULANCE bij ongevallen Telefoon 01180-5800 BRANDWEER alarmno. 01180-2233 WEEKENDDIENSTEN Zaterdag 29 mei, Pinksteren 30 mei en pinkstermaandag 31 mei 1971. ARTSEN: MIDDELBURG: ZA. 0.00-24.00 uur: dr P. H. Schram, Oosterscheldestraat 2, tel. 01180-4664; zo. 0.00-24.00 uur: pink sterzondag dr De la Hayze, Seisdam 22, tel. 01180-4305, pinkstermaandag dr P. H. Schram. Oosterscheldestraat 2, tel. 01180-4664. W end-spreekuren (voor dringende gevallen): 12.30-13.00 uur en 17.30-18.00 uur. MIDDELBURG-ZUID (alleen) patiën ten van J. J. Jansen en S. M. P. F. Jansen-Schrama: zie onder Souburg, Nieuwland, Arnemuiden. WESTKAPELLE, ZOUTELANDE, KOUDEKERKE, DOMBURG- Pinkster zondag: M. Huijgens, De Casembroot- straat 24, Westkapelle, tel 01187-234. Pinkstermaandag: H. Frima, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-282.

de Faam | 1971 | | pagina 3