RADIO WALCHEREN BRACHT VREUGDE AAN ZIEKEN Is dit uw zoon? Koninginnedag in het Gasthuis Donderdag 6 mei 1971 Damplein 3 u hier een serie De eerste 50 klanten van onze slijterij ontvangen een GRATIS BOS BLOEMEN Ter gelegenheid van deze heropening vindt ZEER SPECIALE AANBIEDINGEN DE FAAM DONDERDAG MEI 1971 De medewerkers van Radio Walcheren hebben 30 april extra hun best gedaan om de koninginnedag voor de patiën ten van het Middelburgse zie kenhuis tot een gezellige dag te maken. Behalve een studio uit zending die de hele dag duurde, waren er verschillende life-uit- zendingen. Twee reporters wa ren de hele dag op pad om zo veel mogelijk van de feestvreug de in Middelburg aan de zieken te kunnen doorgeven. De hele dag door kwamen ze in het pro gramma binnenvallen' met re portages uit de stad. Het hoog tepunt van de uitzending van Radio Walcheren was echter de directe uitzending vanuit de hal van het ziekenhuis waar een 80-tal patiënten rond de micro foon van Radio Walcheren ver zameld waren. De héér Sc'nreuders en mevrouw Overmans hielden een quiz waarbij de patiënten min of meer moeilijke vra gen moesten beantwoorden als: Wie is de architect van het Middelburgs stadhuis?' Wat is een koninginnepage? en hoeveel kinderen en kleinkinderen heeft de koningin samen? Het hele ziekenhuis dacht en luisterde mee en dat maakte het voor de mensen in de hal des te moeilijker. Ook het spellet je ,geen ja, geen nee' werd direct vanuit de hal uitgezonden. Dit spellet je is door de medewerkers van radio Walcheren, Arend de Jonge, al tot een van de populairste uitzendingen van de ziekenomroep geworden. De heer De Jonge is er een meester in. Hoe de deelnemers zich ook hebben ingeprent geen ja of nee te gebruiken, door de argeloze vragen van Arend de Jonge is het eruit voor men er erg in heeft. Door alle uitzendingen heen werden verzoekplaten gedraaid van patiënten voor patiënten en van familieleden die het tevoren hadden opgegeven. Tijdens de uitzendingen door werden nog een aantal gasten ontvangen, on der andere de heer Tillema, van de plantsoenendienst en oud-wethouder Hoek die iets vertelde over de vroege re koninginnedag vieringen in Middel burg. In de avonduitzendingen van radio Walcheren kwam nog een speciaal koninginnedagprogramma voor, de zg. sinaasappel-opbel quiz'. Ieder zaal uit het ziekenhuis kreeg hierbij de op dracht een rijmpje te maken en wie het snelst aan de telefoon kwam met een gedicht, werd winnaar van een sinaasappel. Het ging er uiteraard om welke zaal de meeste sinaasappels in de wacht zou slepen. Radio Walcheren hoopt binnenkort in: een nieuwe en ruimere studio in het ziekenhuis te betrekken. Momenteel is men bezig met de inrichting en de plaatsing van de nieuwe apparatuur. Aan wat nieuwe spullen is de zieken omroep volgens de heer Schreuders hard toe. ,We verbazen ons er soms over hoe het nog lukt met die gam mele apparatuur. ,De nieuwe studio zal zo'n 10.000 gaan kosten en dat is voor de ziekenhuis omroep eigenlijk wel een probleem. Nu is er een lande lijke organisatie waarbij de ziekenhuis- omroepen in Nederland zijn aange sloten. de stichting Zonnefonds. Deze stichting gaat speciaal voor de nieuwe studio van radio Walcheren een twee tal acties op touw zetten. Op de middelbare scholen zal een balpenac tie gehouden worden en de lagere scholen die mee willen doen zullen i het met prikkaarten gaan proberen. I - sn dan nog mm 7... Waarschijnlijk zal een aantal bewoners van de omgeving Hoogstraat -wel even zijn opge veerd toen zij hoorden van de nieuwe plannen rond de Middel burgse binnenstad, wamt een van de ideeën kan verstrekken de gevolgen hebben voor de leefbaarheid die in deze buurt toch al niet is om over naar huis te schrijven. Er zijn name lijk gedachten, die gaan in de richting van een afsluiting van een stukje Lange Delft waar door de verkeersstroom wordt omgebogen via Gortstraat, Hoogstraat en Nieuioe Haven. En het is daar al zo schrikba rend druk! De bewoners in deze omgeving kunnen er wel boeken over dichten. Ze zitten in hun huis of tuin in hun stoelen te trillen als het verkeer over het slechte wegdek voorbij dendert. En die snelheid is vaak niet gering. Vooral automobilisten die vanaf de brede Kaai in de richting van Plein 1940 komen durven best zestig of zeventig te rijden. En met zo'n vaart perst men zich dikwijls door de bott leneck bij de Hoogstraat, waar de voetgangers erbij lopen als waren zij zo juist vogelvrij verklaard. Je bent er je leven dan ook niet zeker als je daar als wandelaar dit stukje Middel burg moet zien door te komen. Men zit er bovendien met het euvel dat de stoepen daar op verschillende plaatsen onbegaan baar zijn vanwege de schuine kelderluiken. Vlak langs de stoep worden dan meestal nog auto's geparkeerd zodat er voor de voetganger vaak niets anders op zit om op straat te gaan lopen. Nou ik kan u garanderen dal dat allesbehalve een veilig gevoel geeft. Vooral als je bij zo'n hoek komt als bij de St-.- Jansst.raot en bij de Varkens- markt. Daar suist het verkeer op een afstaml van zo'n vijftien centimeter langs een gevel. Daar moet dan toevallig eens een voetganger lopen! In het verleden is al eens gesteld dat de situatie in deze omgeving eenvoudig roept om een snelle verbetering. Maar mi er plannen zijn die er op duiden dat het op deze route wel eens nóg druk ker zal kunnen worden is men er helemaal als de kippen bij om te wijzen op de problema tiek van de Hoogstraat en om geving. Want zo wordt er gere deneerd. men maakt plannen zonder te realiseren hoe de situ atie eigenlijk wel is in de Hoog straat. Vooral ouders met klei ne kinderen staan vaok doods angsten uit. Het is dan ook al meer dan eens gebeurd dat er kinderen aan een ongeval zijn ontsnapt. Nog niet zolang gele den heeft men zelfs op het punt gestaan om de Dolle Mina's in te schakelen en op een dag de straat met kinderwagens af le zetten om zo van dit gevaarlij ke stukje Middelburg voor één dag een speelgebied te kunnen maken. De kinderen kunnen na melijk nergens heen. Men be treurt het dan ook zeer dat er voor de kinderen in dit gedeelte van de binnenstad zo weinig of beter gezegd helemaal geen speelruimte is. Het heeft een aantal buurtbewoiiers geïrri teerd dat men wel bij de Stads- schiiur een groot terrein asfal teerde om er materialen van gemeentewerken te kunnen op slaan. .Dat heeft een slordige som geld gekost, maar voor onze kinderen kan er niks af', zo wordt er gemopperd. Wat een aantal ouders ook -tegen de borst stuit is dat het plein bij de school in de Gravenstraat de enige nabije speelmogeliik- heid voor de kinderen niet toegankelijk is. Elders in de stad hebben gemeentelijke scho len op verzoek van de stadsbe stuurders de pleinen openge steld voor de kinderen. Maar dat blijkt bij deze bijzondere school wat moeilijker te liggen. De ouders laten zich echter niet zo gauw afschepen. Het is be kend, dat meerdere keren het plein is .gekraakt'. Er zouden zelfs m.ensen rondlopen met ee nagemaakte sleutel van het hek van deze school, zodat men zich tijdens de schoolvakanties toch toegang kan verschaffen tot het plein. Het is eigenlijk teleurstel lend dal men op deze wijze een veilige plek voor de kinderen moet veroveren. Hier zijn drin gend afdoende voorzieningen nodig. Het toegankelijk maken van Het schoolplein kan moge lijk een overbrugging vormen van de periode die nodig is om maatregelen te treffen. Daarom alvast deze wens: in naam van de veiligheid, doe open die poort! Manus Blusser óczt; week weer een jongen in ons foto-rubriekje. Welke moeder uit Middelburg of omgeving herkent hem als haar zoontje? Aan het bureau van de PZC, Markt 51Middelburg, kan zij de originele foto in ontvangst nemen. En, zoals ge bruikelijk, nog een waardebon van vijf gulden toe! i.Hivr, HEROPENING PARKING Middels deze advertentie dankt de heer Roose al zijn relaties voor het in hem gestelde vertrou- 6 wen en draagt heirbij zijn taak over aan de heer De Heus. MIDDELBURG De heer De Heus zal met zijn vakbekwaamheid ongetwijfeld aan ieders wensen tegemoet kunnen komen en zal tevens volgens de eis van deze tijd nieuwe verkoopmethoden toepassen. Tel. 0110-2129 Rode Bordeaux Chateau ,Le Tros- per fles geen 5,95 maar Sherry J'ale Dry' no geen 3,80 maar Jus Orange van 0,93 voor London Dry Gin Jamaica Rum - Wodka Moscow - Finest Old Whisky per fles geen 10,95 maar Cheerio likeurwijn Abricot Cordial Cassis van 3,95 voor Vermouth Martini geen ƒ5,95 maar 1/1 liter Corby landwijn van ƒ2,95 voor Sherry .Hidalgo' Pale Dry, met gratis sherryglas, voor Smirnoff Wodka van 14,95 maar Franse cognac .Droudun', met gratis cognacglas, voor .VLEKJE' jonge jenever. Extra zacht Jan Huygen jenever van 11,50 voor ,VLEK'S' vieux. Extra zacht (2 liter jenever Jan Huygen voor ƒ18,50) Vieux .Riant', bereid met echte Franse brandy Jan Huygen Vieux van 11,95 voor u beu aiau en- wij bezorgen elke bestelling gratis hij u thuis. de heer De Heus

de Faam | 1971 | | pagina 3