KORTE KRABBELS Revolutionaire in Middelburg U MIDDELBURG I SPREEKUREN VAN DE HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING jj GOES Trimmen bij fakkellicht in St. Laurens DE FAAM Voorblijven Nog niet helemaal bij de tijd Materiaal Meer spullen Manschappen Strak geleid Alarmering Vele taken Altijd present Cijf ers **An©^ Jeugdbrandweer Beste Manus Boomplantfeest \s Middags bij liet zwembad Hinderwet Nieuws van ,Het Schuttershof' TWEE WETEN MEER DAN EEN Waar en wanneer DONDERDAG MAART 1971 Brandweer is in ontwikkeling Eind volgende maand zal, naar het zich laat aanzien, de eerste Mid delburgse torenflat (elf verdiepingen) bewoond gaan worden. Vo rige week vrijdag werd in Dauwendaele de eerste paal geslagen voor de bouw van de meander, een slingerflat', die uit zes woon lagen zal gaan bestaan. In Middelburg (het groot-industrieterrein) en in de nabijheid Sloehavenvestigen zich de laatste jaren chemi sche bedrijven. Ook over de Middelburgse wegen rijden auto's mét brandbare stoffen, die bij een ongeval betrokken kunnen raken. Al deze ontwikkelingen worden dooi de 'Middelburgse brandweer nauwlet tend gevolgd. Men volgt die ontwikke lingen niet alleen, men tracht ze wat de uitrusting van het materiaal en de geoefendheid van de manschappen be treft, voor te blijven. Een duidelijk voorbeeld hiervan is de aankoop van een hypermoderne hydraulische lad derwagen, ongeveer een jaar geleden. Met die ladderwagen (een Magirus) met korf (een bakje op de ladder) kan men tot een hoogte reiken van 30 meter. Het is bovendien voor diege nen, die op de ladder in actie zijn, mogelijk de ladder zelf te bedienen. Tot de huidige uitrusting van de Mid delburgse brandweer behoort ook een speciale poederwagen met 250 kg poe der, die ingezet kan worden bij vloei- stofbranden. Toch is de heer J. M. de Jong, commandant van de hoofdstedelijke brandweer, nog niet helemaal tevre den. ,Het materieel is nog teveel afge stemd op een verleden', aldus Middel burgs eerste brandweerman, die on geveer anderhalf jaar geleden het commando overnam van de heer A. J. W. Mathijssen. Met de vernieuwing is echter een begin gemaakt. Dat ook de gemeenteraad overtuigd is van de noodzaak om te beschikken over een goed uitgeruste brandbestrijdingsor- ganisatie, blijkt uit het feit dat op het gemeentelijke investeringsplan voor dit jaar een bedrag van 128.000, is uitgetrokken voor het aanschaffen van een hoge en lage druk tankauto spuit 90.000,-) en een hulpverle- ninigs-wagen (ƒ38.000,-). De Middelburgse brandweer beschikt nu over de volgende apparatuur: een tankautospuit hoge druk (1958) een tankautospuit lage druk (1958) een tankautospuit hoge en lage druk (1969) een autospuit lage druk (1942) een autospuit lage druk (1960) een ladderwagen een commandowagen, die gebruikt werd als ambulance een poederwagen. De uit 1958 daterende hoge drukspuit zal worden vervangen door de gecom bineerde tankautospuit. Nu de ge meenteraad maandag jl besloot de post Sint-Laurens op te heffen, zal de lage drukspuit uit 1958 verhuizen naar Nieuw- en Sint-Joosland, welke post vooralsnog gehandhaafd blijft. De in 1942 aangeschafte lage drukspuit, die in Nieuwland was gestationeerd, gaat er uit. Behalve diverse spuiten, ladderwagen e.d., beschikt de brandweer natuurlijk over nog meer spullen. Zo zijn er diverse reddingsmiddelen, zoals een springzeil, een beademingstoestel, een redkoker en een duifeuitrusting. Voorts kan men beschikken over een lichtaggregaat met zes schijnwerpers. Ook heeft men de beschikking over een complete duikuitrusting. Het hoofdstedelijke brandweerkorps bestaat op het ogenblik uit 6 beroeps mensen en 69 vrijwilligers. In deze getallen zijn ook begrepen de man schappen uit Sint-Laurens en Nieuw en Sint-Joosland. Sedert de grenswijzi gingen op Walcheren in 1966 is in de .nieuwe' gemeente Middelburg een goed functionerend .totaalkorps' ont staan. Het besluit om de post Sint Laurens op te heffen was dan ook eigenlijk een bekrachtiging van een reeds gegroeide situatie. Er wordt zeer regelmatig geoefend bij de brandweer. Volgens een opgesteld rooster dienen de vrijwilligers een maal in de drie weken aan een oefe ning deel te nemen. Er zijn echter diverse brandweerlieden, die zo en thousiast zijn, dat zij elke week van de partij zijn. De oefeningen, die on der supervisie van ondercommandant De Kam staan, worden geleid door de beroepsmensen en door ervaren vrij willige brandweermensen. Hoewel commandant De Jong erg tevreden is over de situering van de kazerne men heeft naast de kazerne een ruim plein waarop geoefend kan worden zou men graag beschikken over bij voorbeeld een kleine bunker, waarbij en waarin zoveel mogelijk echte brandsituaties nagebootst kunnen wor den. Het oefenen In de stad wordt namelijk steeds moeilijker door het toenemend aantal geparkeerde auto's. De brandweer is een strak geleide organisatie. De aard van het werk maakt dit noodzakelijk. Komt men pas bij het korps, dan begint men als aspirant brandwacht. Door het volgen van bepaalde opleidingen kan men achtereenvolgens opklimmen tot brandwacht 2e klas, brandwacht le klas, hoofdbrandwacht enz. Het waarschuwen van het personeel bij brand geschiedt door middel van brandschellen, die geplaatst zijn in de woningen van de brandweerlieden. Volgens het jaarverslag over 1970, gevat in een toepasselijke vuurrode kaft, voldoet dit systeem tussen 8.00 en 17.00 uur slecht. Men moest dan ook in 80 pet van de keren die men uitrukte met onderbezette voertuigen naar de brand. Bij controle bleek, dat bij elke melding overdag 20 brand weermensen zich binnen een straal van 1,5 km van de kazerne bevonden bij een alarmering. Volgens comman- dat De Jong in het jaarverslag: ,Zal de oplossing voor dit probleem gevon den moeten worden in het mede- alarmeren met behulp van een perso- nen-oproep-installatie'. Voorstellen daartoe zijn reeds aan het gemeente bestuur voorgelegd. De brandweerorganisaties in grote steden ontwikkelen zich in hulpverle ningsorganisaties op veel bredere ba sis. Een dergelijk ontwikkeling is ook in Middelburg, zij het in geringere omvang te bespeuren. Zo beschikt de brandweer over een snijbrander, die kan worden ingezet bij ernstige onge vallen. Een van de beroepsmensen bekwaamt zich momenteel als duiker. Ook bij minder ernstige zaken steekt de brandweer graag een helpende lad der of slang toe. Er is een stijging in het aantal verzoeken om hulp te con stateren. Men weet de brandweer ge makkelijker dan voorheen te vinden bij omgewaaide tv-antennes, bij uit het water halen van dieren, bij het overlo pen van dakgoten enz. enz. Comman dant De Jong is blij met deze ontwik keling. De brandweer is er voor de medeburgers en waar dat mogelijk is zullen wij graag hulp verlenen. En op de vraag: .Hoeveel kost dat?' kan steeds geantwoord worden: .Niets'. In de brandweerkazerne is dag en nacht een permanente bezetting van respectievelijk 3 en 2 man aanwezig. Dat is nodig gezien het stijgend aan tal brandgevallen. Dat komt natuur lijk door de uitbreiding van de stad, maar ook, aldus de mening van de heer De Jong, door een toenemende nonchalance van de mens, alsook door een toenemende baldadigheid (het spelen met lucifers). Ook het toenemend aantal elektrische appara ten in de huizen speelt bij deze toe- ning een rol. Uit het meergenoemde jaarverslag putten wij nog de volgende cijfers. In 1970 rukte de brandweer 85 keer uit, 15 keer was het loos alarm, 61 keer betrof het een kleine brand, 7 keer ging het om een middelgrote brand en twee keer om een grote brand. In 23 gevallen had men te doen met Redactie Bureau Ontwikkeling en Voorlichting gemeente Middelburg, Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. binnenbrandjes in woonhuizen, 22 keer rukte men uit voor buitenbran- den. Binnen de gemeentegrenzen zijn door gemeentebedrijven en de waterleiding mij. Midden-Zeeland plm 820 brand- kranen geplaatst. Een verhaal over de brandweer zou beslist niet compleet zijn wanneer we niet even het licht zouden laten schij nen over de jeugdbrandweer. Twintig jongens van 14 tot 16 jaa* behoren bij de Middelburgse jeugdbrandweer. Zij krijgen dezelfde elementaire oplei ding als de pas beginnende senioren. Daarnaast doen zij op vrijdag aan sport in de zaal bij de brandweerka zerne. De jeugdbrandweer bestaat nu zes jaar. De lèiding berust bij enkele beroepsbrandweermensen, alsmede bij een aantal vrijwilligers. Manus je bent meestal een goed geïnformeerde stukjesschrijver. Maar vorige week had je het toch niet helemaal bij het rech te eind. Je schreef dat de huur van de autoboxen bij de flats in Driewegenhof 45,- bedroeg. Dat is slechts ten dele waar. Er zijn boxen van 45,- per maand, maar die zijn extra groot. Zo groot, dat je er wel twee auto's in kunt stallen. De normale boxen, waarvan er de meeste zijn, doen een huur van 30,- per maand.- Ik wilde dat toch even berichten. Hartelijke groet. Ook in Middelburg is het op woensdag 31 niaart aanstaande boomplan tdagfeest. Zowel 's morgens als 's middags worden door schoolkinderen op twee plaatsen in de stad bomen in moeder aarde gezet. Het begint al om 9 uur, wanneer plus mi nus 100 kinderen van de hoog ste klassen van. de Van Rand- wijckschool en de Chr. school uit Nieuw- en Sint-Joosland en van j)e Oosterburch' en de pc school .Buitenhove' zich op de diverse schoolpleinen verzame len. Nadat een appel is uitge reikt is (inderdaad, er wordt verstandig gesnoept) gaat men naar de Amepoort, het viaduct onder de Nieuwlandseweg, om bomen te planten. Het hele ge zelschap gaat na het planten naar het Zuiderbaken', waar films worden vertoond. Tegen twaalf uur wordt het program ma besloten met het uitreiken van een boomplantdaglineaaltje en een plantje, dat de kinderen zelf kunnen opkweken. Eenzelfde soort programma wordt 's middags afgewerkt. Planters zijn dan leden van de zwemvereniging ,Luctor et Emergo' en leden van jeugd clubs van "t Trefpunt'. De bo men worden geplant rond de in aanleg: zijnde zonneweide tussen het overdekte- en het openbad. De films worden 's middags ge draaid in de kantine van de PZEM. Door Jac. Hermans Prijsslag NV te Bergen op Zoom is een -vergunning ingevolgde de Hin derwet aangevraagd voor het in werking brengen en houden van een supermarkt, waarin onder anderen 6 elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 6,41 pk zullen worden gebezigd. De supermarkt is, zoals bekend, gevestigd aan de Blauwedijk 47. SCHRIFTELIJKE bezwaren te gen het verlenen van de vergun ning, ontleend aan gevaar, scha de of hinder, kan een ieder gedurende TIEN DAGEN na dagtekening van deze bekend making indienen bij bovenge noemd gemeentebestuur. MONDELINGE bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij ge machtigde inbrengen op een openbare zitting, welke wordt gehouden ten gemeentehuize, Lange Noordstraat 1 alhier, op 7 april 1971 te 10.00 uur. j De aandacht wordt er op geves tigd, dat Inwoners van de ge meente Middelburg .later slechts tot beroep gerechtigd zijn, in dien zij in persoon of bij ge machtigde op bovengenoemde openbare zitting zijn versche nen. Zij, die niet in deze gemeente wonen, kunnen, teneinde van hun beroepsrecht gebruik te kunnen maken, volstaan met het tijdig indienen van een be- zwaarschift. Bovenvermelde aanvraag met bijlagen, alsmede de eventueel ingekomen bezwaarschriften, liggen ter inzage op de afdeling Algemene Zaken van de ge meentesecretarie, Lange Noord straat 1 alhier. Op enkele bijzondere acitviteiten ma ken wij u attent: de puzzehveek iedere donderdagmorgen van half 11 - 12 uur loopt goed. Er staat al een stapel puzzels in voorraad. Er worden er ook veel cadeau gedaan. Voor jongere en oude re .ruilers' dus te kust en te keur... Vakantieweek voor 65 Van 19-24 april in Bosch en Duin' te Oostkapelle. Een rustige en gezellige week voor mensen die er eens uit willen en niet te ver. De dames Bokhorst en Straks gaan als begeleidsters mee, maar de deelnemers ,spreken-in' wat ze graag doen. Warme onderkomens, prima maaltijden, onderhoudend programma in eigen tempo. Kosten: (vervoer in begrepen) 77,50. Inlichtingen en op gave: iedere woensdagmorgen. En dan de filmvoorstelling in de PZEM-kantine op 2 april, om half 3. Het spannende avontuur van de .Kanonnen van Naverone', waarbij een fort, dat een zee-engte bestrijkt, veroverd moet worden. Kaarten bij de medewerksters. Hebt u problemen of zoekt u bezig heid in club-verband: WELKOM IN ,HET SCHUTTERS HOF' Het is al weer bijna twee jaar geleden dat de Kloveniersdoelen na een grondige restauratie als een gaaf bouwwerk aan de se rie Middelburgse monumenten kon worden toegevoegd. Ter ge legenheid van de officiële inge bruikname was er voor ieder die dat wilde gelegenheid om het gebouw eens goed van bin nen te bekijken. En daar is een druk gebruik van gemaakt want per slot van rekening krijg je niet elke dag de kans om een pand met zo'n rijk verleden te betreden. Tevens kon men in een ideeënbus een briefje depo neren met een suggestie voor een eventuele definitieve be stemming van dit belangrijke restauratieproject in de her bouw van de stad. Het gebouw heeft de laatste tijd onder meer als onderkomen gediend voor de christelijke detailhandelsvak school en nu is de centrale van plattelandsbibliotheken de tijde lijke huurder. Tot een definitie ve bestemming is het echter nog niet gekomen. Goed, er zijn wel wat ideeën over. Zo heeft bijvoorbeeld de directeur van de provinciale Zeeuwse VVV al meer dan eens laten doorsche meren dat zo'n gebouw uiterma te geschikt zou zijn om er een toeristisch voorlichtingskantoor van te maken. Het is vooral uit dit oogpunt buitengewoon representatief en bovendien is de Kloveniersdoe len nog centraal gelegen. Dus wat wil je nog meer, zou men geneigd zijn te zeggen. In het gebouw zouden informatrices nadere inlichtingen kunnen ver strekken over Zeelandin de zalen zouden gezelschappen kun nen worden ontvangen, bijvoor beeld voor de vertoning van de Zeelandfilm of voor een uiteen zetting over recreatieve zaken, kortom: men zou vanuit dit ge bouw op een uitstekende ma nier aan Zeeland promoting kunnen doen. Bovendien zou in het gebouw ook eventueel nog een representatief industrieel voorlichtingsapparaat kunnen worden ondergebracht. Alles on der een dak. Mooier zou het eigenlijk niet kunnen. Naar ver luidt is het gemeentebestuur op het ogenblik weer bezig om eventuele gegadigden nader te polsen. Groot struikelblok zal echter de hoge huur van het pand kunnen vormen. Er gaan geruchten over een jaarhuur van f 40.000. En dat is geen habbekrats. Een instelling als de provinciale VVV zou zoiets nooit kunnen opbrengen. Aan de andere kant zou het jammer zijn wanneer bijvoorbeeld een of andere gemeentelijke dienst blijvend bezit zou nemen van de Kloveniersdoelen. Want het is typisch een gebouw dat een functie voor de gemeenschap moet krijgen. Uiteindelijk heeft diezelfde gemeenschap er ook een aardig bedrag voor moeten neertellen. Want de kosten van de restauratie werden in de loop van de jaren verdriedub beld en liepen tenslotte op tot dik anderhalf miljoen gulden, waarvan een belangrijk deel echter door het rijk werd ge subsidieerd. De naaste toekomst zal leren welke definitieve be stemming dit voormalige schut tershof zal krijgen. Het is te hopen dat men straks bij de uiteindelijke keus zal kunnen zeggen: ze hebben goed gescho ten! Overigens en dan dwalen we even af hebben we de Mid delburgse schutterij in een an der verband vermeld gezien in het Elseviers vxekblad van en kele weken geleden. Dat was in een artikel over de Nederlandse staatsloterij. Het begrip loterij, zo lezen we in het artikel, da teert uit de eerste helft van de vijftiende eeuw. In Middelburg hadden de leden van de schutte rij van de Edele Kruisboog van St-Joris een nieUw schuttershof nodig. Maar er was een moei lijkheid. Het geld daarvoor ont brak. Dit probleem werd echter opge lost, doordat de overheid verlof gaf om een loterij te houden. En zo kon het verenigingsge bouw er uiteindelijk toch ko men. Keizer Karei de Vijfde was de kwaadste niet en ver leende .octrooi', zoals dat in die tijd heette. Er werden 190.261 loten geplaatst, waarvan een derde in Antwerpen. De deelne mers tekenden in op registers. Loterijbriefjes waren toen nog onbekend. Men mocht de loten echter ook in goederen betalen. De prijs per lot bedroeg drie stuivers Zo dat weten we dan ook weer. Wat u allen ook hebt kunnen constateren is dat een ander Middelburgs monument - het stadhuis weer voor een deel aan het oog is onttrokken door een schutting. Dat zal niet van zo lange duur zijn. Het gaat om een restauratie van het bordes. De toegang strappen tot het stadhuis verkeerden in een zo danige staat de de bruidjes er bijna op struikelden. Daar moest dus nodig iets aan ge daan worden. Want het is te gek, dat je als bruidje op je eerste huwelijksdag al een mis stap maakt Ui Al gedurende enige tijd worden in Goes en Middelburg spreekuren gehouden door de huishoudelijke voorlichting. Waarvoor kan de huisvrouw nu op deze spreekuren terecht? §|f Als consumenten ervaren wij allemaal dat er een groot aanbod van artikelen op de markt is. Als we op een bepaald moment een keuze uit een groep van apparaten moeten doen, dan zal die keus ook niet altijd gemakkelijk zijn. Het kan zeer waardevol zijn, om vóór de aanschaf plaats vindt, zich in het alge- meen eens te oriënteren. Op deze spreekuren wordt dan ook objectieve informatie gegeven omtrent dat ing gene wat bekend is van huishoudelijke apparatuur en hulpmiddelen; hierbij denken wij aan vergelijkend warenonderzoek, publikaties van KEMA, NITHO, enz. De inlichtingen worden behalve mondeling ook telefonisch of schriftelijk gegeven. Hf De gevraagde informatie wordt gratis verstrekt. Doe er uw voordeel mee en maak gebruik van deze vorm van voorlichting. Iedere dinsdag van 10-12 uur en van 14-16 uur. §Hf Landbouwcentrum (kamer 221), Westsingel 58, telefoon (01100) 6440. Voorlichtster: Mej. C. G. Rezelman, verbonden aan de Stichting voor Huishoude- lijke Voorlichting ten Plattelande. Iedere donderdag van 10-12 uur en van 14-16 uur. Kantoor Nieuwstraat 36b, telefoon (01180) 5594. Voorlichtster: Mevr. C. de Dreu-Koster, verbonden aan de Plaatselijke Stichting voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting. Stroopoortgang fietsenstalling Bijna dagelijks wordt een heel groot gedeelte van liet trottoir voor Vroom en Dreesmann NV aan de Middelburg se Lange Delft door kriskras neerge zette fietsen en brommers in beslag genomen. Vooral op drukke dagen, zoals don derdag en zaterdag, brengt dat velen in gevaarlijke en soms levensgevaar lijke situaties. De doorgang is dan vaak zo smal, dat bij het passeren een gedrang ontstaat waardoor men sen de rijbaan op worden geduwd. De kans op een val is dan zeker voor oudere mensen niet uitgesloten. Passeert op dat moment een auto, dan zijn de gevolgen te raden. Vooral als een vrouw met een kinderwagen de .hindernis' moet passeren, dan blijft er voor de andere voetgangers niets anders over, dan even te wach ten, of van het voetpad af te gaan. Ook voor kinderen is de situatie bij Vroom en Dreesmann erg gevaarlijk. Niet alleen is het risico groot dat ze bij een opstopping zonder meer de straat oplopen, maar ook leveren vallende fietsen en brommers met al hun scherpe uitsteeksels voor hen gevaar op. Vooral bij harde wind of storm liggen nogal eens meer voertuigen op de grond, dan dat er nog staan. Er ontstaat dan een ware metaalkluwen die slechts met veel in spanning te ontwarren is. Velen heb ben bij die poging verwondingen en beschadigde kledingstukken opgelo pen. Het bekijken van de etalages is overdag bijna helemaal onmogelijk. Wil men dat toch doen, dan moeten acrobatische toeren worden uitge haald. Om aan deze chaotische toestand eer' einde te maken, zal de hele Stroo poortgang als stalling voor fietsen en bromfietsen worden ingericht. Hier door zal de Stroopoortgang voor alle verkeer behalve voor voetgangers worden afgesloten. Verder zal het wegdek van de gang helemaal op nieuw worden bestraat. Omdat de stallingsgelegenheid voor een groot gedeelte door bezoekers van Vroom en Dreesmann zal worden gebruikt, zal dit warenhuis een gedeelte van de kosten van deze voorziening voor haar rekening nemen. Zelfs op een rustige dinsdagmiddag is het moeilijk om de jietsenhindernis zonder kleerscheuren te passeren. De revolutionaire Volkswagen K70 is nu ook in Zeeland. Op shows bij alle dealers in de provincie kan men deze nieuwe wagen bekijken. In Middelburg is dit bij Autobedrijf Waverijn. De K70 is in de eerste plaats een revo lutionaire wagen, omdat hij spot met alle Volkswagentradities. Zit bij alle Volkswagens achterin een luchtgekoel- de motor, die ook de achterwielen aan drijft, de K70 heeft een watergekoelde notor voorin en ook de aandrijving /indt op de voorwielen plaats. Dat is niet verwonderlijk, want de K70 s eigenlijk een ontwerp van de NSU- fabriek. Deze wilde de wagen op de markt brengen als een goedkopere uit gave van de Ro 80, die met zijn wan- •celmotor eveneens een enorme veran dering in de autowereld is. Duidelijk zijn in de K70 dan ook de trekken van dat grote NSU-model te vinden. Toen echter twee jaar geleden NSU door het Volkswagenconcern werd overgeno men, ging dit plan niet door en werd besloten om de jongste telg van NSU als volkswagen op de markt te bren gen. Aan de buitenkant van de VW K70 geen overdadig vertoon van glimmend chroom, maar simpele eenvoud. Bin nen een comfortabel en smaakvol in terieur. Door de grote wielbasis vallen de wielkasten volledig buiten de passa giersruimte. Hierdoor ontstaat maxi male zitruimte. In het zwarte, met kunststof beklede, dashboard vindt u snelheidsmeter, klok, benzinemeter en koelwatertemperatuurmeter. De negen tig pk uitvoering heeft bovendien een toerenteller. De kofferruimte is erg royaal. De VW K70 is leverbaar met een 75 of 90 pk motor. Daarnaast zijn nog twee K70 versies om uit te kiezen De standaartuitvoering, en de K70-L met slaapstoelen en tapijt op de vloer in plaats van rubber matten. De prij zen van de leverbare typen lopen van 11.000 tot bijna 12.000 gulden. Wie wil trimmen bij fakkellicht dient zich aanstaande vrijdag naar St-Lau- rens te begeven, want daar organiseert de sport- en ontspanningsvereniging een exclusief evenement: namelijk een fakkelprestatieloop. Er zijn twee ver schillende leeftijdsgroepen. De kinde ren tot en met dertien jaar kunnen deelnemen aan een tocht over een af stand van dik drie kilometer. De starttijd is zeven uur. Om negen uur komen de ouderen aan bod voor een loop over een afstand van onge veer zeveneneenhalve kilometer, uit gezet op een aantal b-wegen. De fak kels hebben een brandtijd van een uur, dus moet het mogelijk zijn om .met licht op' de tocht uit te lopen. Start en finish zijn bij het wijkver- enigingsgebouw aan de Van Citters- straat. De deelnemers die de fakkel loop tot een goed eind brengen komen in het bezit van een herinneringsvaaiv tje. Voor nadere inlichingen: 01180 5498.

de Faam | 1971 | | pagina 3