KORTë KRABBELS 1 6 P produktie personeel onderhouds monteurs onderhouds- elektriciëns lasser- pijpf itters 3 MAANDAGAVOND A.S. BEHANDELT MIDDELBURGSE RAAD SPORTNOTA PECHINEY NEDERLAND N.V. DE FAAM WEER IN DE BURGERZAAL 8 UUR 'S AVONDS Ophaalbrug heet Schroebrug Laat blijken wie u bent Verandering verkeerssituaties Bejaarden- woningen Nieuwland (PJ^ Hinderwet Wat ter inzage ligt Zoeken PECHINEY NEDERLAND N.V. PECHINEY NEDERLAND N.V. PECHINEY NEDERLAND N.V. Hoe is de situatie op het gebied van de sportaccommodaties in Middelburg. Zijn er voldoende voorzieningen? Zo neen, wel ke voorzieningen moeten er nog getroffen worden en wanneer? Op deze vragen is getracht in de sportnota, samengesteld dooi de stichting Zeeland een antwoord te geven. Tn de maand april van het vorige jaar kwam de sportnota gereed. 220 exemplaren werden .uitgezet' in de Middelburgse gemeenschap. Er werden twee hearings gehouden, tijdens welke respectievelijk de buitensportbeoefenaren en de binnensportbeoefenaren hun opmerkingen over de inhoud van de nota konden spuien. Die opmerkingen zijn op schrift gesteld. Het een en ander is door de stichting Zeeland nog eens nader onder de loep genomen. Maanaagavona Komen zowel ae sportnota, als de resultaten van de hearings aan de orde tijdens een speciale vergadering van de gemeenteraad. Het enige punt van de agenda voor die raadsver gadering is dan ook .Sportnota'. Gezien de bijzonder plezierige ervaringen bij de behandeling van de gemeentebegroting (er was toen een grote belangstelling van de zijde van de burgers), wordt deze vergadering in de burgerzaal gehouden. De ongetwijfeld vele belangstellende burgers voor de ze raadsvergadering kunnen dus weer rekenen op een goede zit plaats. Burgemeester en wethouders zijn door de raad gemachtigd om aan straten, pleinen bruggen en derge lijke namen te geven. Onlangs hebben burgemeester en wethou ders besloten de ophaalbrug over het Kanaal door Walcheren een naam te geven. Die naam1 is Schroebrug. Wij hebben Manus Blusser onze buurman op deze pagina niet altijd even goed ge volgd in zijn overpeinzingen, maar wij hopen, dat hij met die naam kan instemmen. De weg, die loopt vanaf de Schroebrug in zuidelijke richting naar de ge meentegrens, blijft Schroeweg lie ten. De Oude Vlissingseweg en de Segeerssingel blijven hun naam behouden. Dit kopje stond onlangs in het huis-aan-huis -verspreide bulletin van het dienstencentrum ,Het Schuttershof.' In dat berichtje werd de oproep gedaan aan de oudere bewoners van onze stad om in de portemonnee een identi teitskaart je te dragen, waarop vermeld staan: naam en adres het adres van de naaste fami lieleden of kennissen; naam en telefoonnummer van de huisarts. Zo'n kaartje kan nuttig zijn, wan neer de houders of houdsters er van onverhoopt op straat iets overkomt. Omstanders, politie en of dokter weten dan met wie men te doen heeft. Het kaartje waarover wij schrijven kunt u gratis krijgen in het dienstencen trum, Schuttershofstraat. Ook de instellingen voor maatschappelijk werk, gezinszorg en wijkverple ging kunnen u er aan helpen. Wester scheidestraat Sinds kort is in de Westerschei- destraat een parkeerverbod van kracht. De bekende gele streep is er aangebracht. Deze maatregel is door de politie genomen om dat de autoparkeerders hun ver voermiddel niet aan de andere zijde van deze straat plaatsen, waar parkeerhavens aanwezig zijn en op deze wijze de verkeers veiligheid in gevaar brengen. Seisstraat In de Seisstraat is éénrichtings verkeer ingesteld voor alle ver keer. Tot voor kort gold dit een- richtingsgebod uitsluitend voor gemotoriseerd verkeer. Nu geldt het voor alle verkeer, dus ook voor fietsers. Op donderdag 11 maart aanstaan de zullen aan de eerste bewoners vah de nieuwe bejaardenwonin gen in Nieuw- en Sint-Joostland de sleutels worden uitgereikt. De ze woningen werden gebouwd fn opdracht, van de Algemene Wo ningbouwvereniging. Osaka, Montreal en Middelburg: schoonste steden ter wereld. Het stond pas geleden met koei en van letters in een adverten tie in Elseviers weekblad. De adverteerderleverancier van vuilniswagens, schreef eronder: controle toegestaan. En daar ben ik deze keer maar eens op in gegaan. Want, beste mensen, is Middelburg rui werkelijk zo schoon? Je zou het niet altijd zeggen als je zo eens langs de buitenkant van de stad rijdtof loopt. Het is voornamelijk daar, waar men nog al eens gemakke lijk, het liefst onder dekking van de duisternis, een doos met vuil of een oude stoel buiten de auto zet, of ,per ongeluk' van de fiets laat vallen. Wilt u de plaatsen weten? Ga ei- maar eens kijken: bij de Spin huis weg, de Oude Vlissingseweg vooral in het lommerrijke Dau- wendaelse weggetje, maar ook aan de andere kant van de stad in de omgeving van de Nadorst, de Grevelingenstraat(dao.r ivaar het plan Stromenwijk II begint), de Laurens Stommes- weg en het Roompotpad nabij Toorenvliedt. Ook op de boliver- ken wil men nog al eens graag eeen stukje afval deponeren. Oude matrassen, bromfietsen en fietsen, ze worden daar regel matig in de bosjes gevonden. En dan zijn er natuurlijk de grachten, die als vuilstortplaats worden gebruikt. Zoals bij de Penninglioek en de Molenberg. Sommige mensen nemen zelfs niet eens de moeite om de deur uit te gaan voor het schielijk wegwerken van overtollig vuil. Die kieperen het zo over het balcon van de flat, waarin 'ze wonen. En dat gebeurt dan ook nog zo achteloos, dat mensen van de gemeente die het gazon moeten maaien er bij voorbaat een beetje rekening mee hou den, want het is wel eens ge beurd dat er een lading aardap pelschillen op hun hoofd neer kletterde. Middelburg één van de schoon ste steden ter wereld? Ja mor gen brengen, redeneer je dan als je dit alles er tegen afweegt. Maar laten we redelijk blijven: het kon veel en veel erger. Je hoeft er de provincie niet voor uit om dat te kunnen vaststel len. En daarbij komt nog dat er duidelijk een verbetering valt waar te nemen nu er regelma tig (twee keer in de maand) grof vuil wordt opgehaald. Vroeger moest je bellen naar de gemeentelijke reinigings dienst en dat werd voor een bepaald bedrag het hele boeltje opgehaald. Maar de praktijk toonde aan dat het daar bij velen niet van kwam. Die von den het gemakkelijker om 's avonds even een rustig wegge tje op te zoeken en zo de overtollige voorraad van schuur of zolder neer te smijten. Nzi bestaat er regelmatig gelegen heid om van dat grof vuil af te komen. Er blijven echter mensen die het nooit leren. Die gaan onbe kommerd verder met hun kwa lijke praktijken. En het is daar bij soms onbegrijpelijk wat de mensen bezielt om toch op clandestiene wijze van hun af val af te komen, terwijl de vuilnisman regelmatig langs de deur komt. Want wat moet je ervan denken als je ziet dat bij dat afval dat in Middelburg aan de buitenkant van de stad langs de weg ligt ook plastic zakken met de opdruk van een andere Walcherse gemeente zijn te vin den. Vuil is vervelend. Afval ver stoort de sfeer. De sfeer van een stad. Iedereen kan eraan mee helpen om de naam, die Middelburg in het Elseviers weekblad heeft gekregen als een van de schoonste steden ter wereld' waar te maken. Ook u. Redactie Bureau Ontwikkeling en Voorlichting gemeente Middelburg, Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. Zoals trouwe lezers en lezeressen wel licht hebben opgemerkt, wordt in deze rubriek sinds enkele weken ook melding gemaakt van zoge naamde hmderwetsaanvragen. Aan vragen om vergunningen dus, die men nodig heeft volgens de hinder wet. De firma J. A, Verdonk, Grenadier- weg 13 te Middelburg (groot-indus trieterrein) wenst over te gaan tot uitbreiding van een benzinepomp installatie met een 10.000 liter tank voor dieselolie, waarbij 1 elektromotor met een vermogen van i/4 pk gebezigd zal worden. Hiervoor wordt door deze firma een vergunning ingevolge de hin derwet aangevraagd. SCHRIFTE LIJKE bezwaren tegen het verle nen van de vergunning, ontleend aan vrees voor gevaar, schade of hinder, kan een ieder gedurende tien dagen na 26 februari 1971 (dus tot en met 8 maart aanstaan de) indienen bij b en w. MONDE LINGE bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde in brengen op een openbare zitting, die wordt gehouden in het stad huis op 17 maart aanstaande om 9.00 uur. De aanvraag met bijlagen ligt ter inzage op de afdeling Alge mene Zaken van het stadhuis (ka mer 15). De heer J. van Maldegem, hande lend onder de firma Van Dort, Segeerstraat 35 Middelburg, wil t.b.v. zijn vishandel 2 elektromoto ren gaan gebruiken met.'een- geza: menlijk vermogen van 0,75 pk/ De daarvoor benodigde hinderwetsver gunning is aangevraagd.''SGHRïFr TELIJKE' BEZWAREN (zie hierbo ven) kunnen ingediend worden bij b en w, stadhuis, Middelburg tot en met 8 maart aanstaande. MON DELINGE bezwaren kan een iedér persoonlijk of bij gemachtigde in brengen op. een openbare zitting, die in het stadhuis wordt gehou den op 17 maart aanstaande om 10.00 uur. Ook deze aanvraag met de daarbij behorende stukken ligt op het stadhuis, kamer 15, ter inzage. De NV Vitrite-fabriek zal in de nieuwe bedrijfsgebouwen aan de Elektraweg groot-industrieterrein onder anderen 19 elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 38.66 gaan gebruiken. Daarvoor is een hinderwetsvergunning nodig, die aangevraagd werd. Wanneer men gevaar, schade of hinder vreest, kan men tegen verlening van de gevraagde vergunning- schriftelijk bezwaren indienen bij burgemeester en wethouders tot en met 15 maart aanstaande. Mon delinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde in brengen op een openbare zitting, die op 24 maart aanstaande om 11.00 uur in het stadhuis wordt gehouden. T.b.v. het slachthuis aan de Seis- weg te Middelburg is ook een hinderwetsvergunning aange vraagd, die de gehele inrichting zal omvatten. 38 elektromotoren zul len worden gebezigd met een geza menlijk vermogen van 77V2 pk. Tot en met 14 maart aanstaande kun nen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij b en w. De openbare zitting wordt gehouden op 24 maart aanstaande, om 9.00 uur in het stadhuis. Behalve de hmderwetsaanvragen, die in deze rubriek aan de orde zijn gesteld, liggen nog meer za ken ter inzage.- Het ontwerp-bestemmingsplan Elzenlaan. Het voorbereidingsbesluit met daarbij behorende stukken, dat de raad nam voor de kom van Nieuw- en Sint-Joostland. Het bestemmingsplan Sint-Jo- risstraat II, waarvan de goedkeu ring onherroepelijk is geworden. Het ontwerp tot wijziging van het partiële uitbreidingsplan in hoofdzaak 1959. BOVENGENOEMDE ZAKEN ZIJN IN TE ZIEN OP KAMER 15 VAN HET STADHUIS. De afgelopen weken heeft u wat moeten zoeken naar het vervolg of naar het begin van artikeltjes in deze rubriek. Wij hopen nu onze bijdrage zo duidelijk ingele verd te hebben, dat onze ,zet- vrienden' er ook wijs uit zullen kunnen. GROEP PECHINEY zoekt voor haar Aluminiumfabriek aan de Sloehaven te Vlïssingen- Oost: voor de diverse afdelingen, !n twee ploegen- en volcontinudienst Leeftijd20-50 jaar. Onze belangstelling gaat uit naar kandidaten die reeds enige jaren ervaring bij een industriële onderneming hebben opgedaan, maar ook ongeschoolden komen in aanmerking. Wij bieden aantrekkelijke kansen aan hen die bij een nieuw bedrijf een goede carrière willen opbouwen. Op korte termijn zijn huisvestingsmogelijkheden aanwezig. Indien 11 belangstelling hebt voor bovengenoemde funktie,dan zien wij gaarne Uw sollicitatie tegemoet onder no. F10, afdeling Perso neelszaken. U kunt zich eveneens dagelijks van 9-12 uur en 14-16 uur persoonlijk aanmelden op ons hoofdkantoor aan de Europaweg, Sloehaven te Vlissmgen'-Oost. Péchiney Nederland N.V., Postbus 49, Vlissingen. GROEP PECHINEY zoekt voor haar Aluminiumfabriek aan de Sloehaven te Vlissingen-Oost: Leeftijd20-50 jaar Onze voorkeur gaat uit naar kandidaten met een ruime ervaring bij een onderhoudsdienst van een groot bedrijf. Aantrekkelijke mogelijkheden voor een ieder die in een nieuw bedrijf zijn carrière wij opbouwen. Op korte termijn zijn huisvestingsmogelijk heden aanwezig. Hebt U belangstelling voor deze functie, dan ontvangen wij gaarne Uw sollicitatie onder no. E13, afdeling Personeelszaken: Péchiney Nederland N.V., Postbus 49, Vlissingen. GROEP PECHINEY Zoekt voor haar Aluminiumfabriek aan de Sloehaven te Vlissingen-Oost: Onze voorkeur gaat uit naar kandidaten die enige jaren ervaring hebben opgedaan in de elektrische dienst van een groot bedrijf. Voor hen die in een nieuw bedrijf een car rière willen opbouwen, liggen hier goede kansen. Op korte termijn zijn huisvestingsmogelijk heden aanwezig. Indien u interesse heeft voor bovengenoemde functie, schrijft u dan aan onze afdeling Personeelszaken onder vermelding van refe rentienummer E16 Péchiney Nederland N.V., Postbus 49, Vlissingen. W GROEP r, PECHINEY zoekt voor haar Aluminiumfabriek aan de Sloehaven te Vlissingen-Oost: Leeftijd20-50 jaar Onze voorkeur gaat uit naar kandidaten met een ruime ervaring bij een onderhoudsdienst 1 van een groot bedrijf. Aantrekkelijke mogelijkheden voor een ieder die in een nieuw bedrijf zijn" carrière wil opbouwen. Op korte termijn zijn huisvestingsmogelijk heden aanwezig. Hebt U belangstelling voor deze functie, dan ontvangen wij gaarne Uw sollicitatie onder no. E 21, afdeling Personeelszaken Péchiney Nederland N.V., Postbus 49, Vlissingen.

de Faam | 1971 | | pagina 3