,Dit is mijn zaak' KORTS KRABBELS ,BARBARELLA BOUTIQUE' 1 WAAROM? WELKt VRAGEN? ytxxmi Grote drukte in Vleeshal Clubcompetitie ABC INHOUD VRXGEN DE FAAM 3 TAFELTENNISKAMPEN VAN MIDDELBURG-ZUID Zendingsavond In burgerzaal 40 65-plussers naar Folkestone Speel plaatsje in Dauwendaele Ophalen huisvuil en grofvuil Koningin Wilhelmina-woud Raad vergadert in Burgerzaal DONDERDAG 4 FEBRUARI 1971 Johannes Harten is de jonge (30) eigenaar van garage .Euröcar- Center aan de Veerseweg 40 in Middelburg. Een unieke garage, met een unieke eigenaar, want alles bouwde Johannes met eigen handen op. Eerst natuurlijk zijn werkruimte. Wat eerst een ver vallen schuur was toverde hij op wonderlijke wijze om, tot een kleine, maar goed geoutilleerde garage. Het er achter gelegen varkenshok werd een overzichtelijk magazijn. Een even verval len schuur, met een wat groter vloeroppervlak, werd veranderd tot showroom. Alles, wat voor deze werkelijk metamorfose nodig was deed Johannes met eigen handen. Het bekleden van plafonds, het stukadoren van muren, het aanleggen van elektriciteit en wat verder moest gebeuren, om een bouwval in een aantrekkelijk geheel te doen veranderen. Toch moest er in die tijd van opbou wen geld op tafel komen. Zo kon het gebeuren, dat Johannes auto's stond te repareren midden tussen de balen cement. Ook belegde hij eigenhandig het terrein voor de showroom met ruim 3000 zware tegels. Zodoende was het hem pas na ongeveer een jaar mogelijk om redelijk te starten. En die start lukte aardig. Ruim een jaar woont Johannes Har ten nu in Middelburg. Aan zijn uit spraak is zijn Haagse afkomst duide lijk te herkennen. Waarom is hij naar Middelburg gekomen? ,In Den Haag had ik geen enkele mogelijkheid om uit te breiden en waren de huisves tingsmogelijkheden verre van ideaal. Bovendien had ik geen zin om me diep in de schulden te steken om Drie weken heeft de verkoop stilge staan, in de toch al exclusieve Barba- rella-Boutique aan de Middelburgse Segeersstraat 33. Drie weken van ver bouwen, geheel eigenhandig uitge voerd door de jonge eigenaar Henry Mückenheimer. Maar nu kunnen de dames en meisjes weer in de door hen ontdekte zaak terecht. Die ontdek king is bijzonder snel gegaan, want na een korte tijd van bestaan, was de boutique al hard aan uitbreiding toe. Vanuit heel Zeeland weten de liefhebsters de zaak nu al te vinden. Volstond men eerst met de benedenverdieping, nu is ook een ge deelte van de bovenverdieping voor de verkoop ingericht. Na het beklim men van een smalle draaitrap komt men in deze knusse verkoopruimte terecht. Naast exclusieve kleding in de kleinere maten vindt de modebewus-l te jonge vrouw er tassen, laarzen, riemen en bijzondere armbanden. Ook' zijn er in de .Barbarella-Boutique' gedurfde bikini's te koop voor het komende badseizoen. Al met al, dei toch al zo exclusieve Barbarella-Bou tique' is nog exclusiever geworden. Voor vrouwen die van mode weten, beslist een reden om er eens binnen te stappèn. ergens anders in de stad in een grote re ruimte te gaan beginnen. Via een vriend kwam ik toen in Middelburg terecht. Hier bestaat nog de mogelijk heid om meer ruimte te krijgen voo,- minder geld, alleen heb je hier ook wel minder klanten en inkomsten dan in de stad'. Johannes is geen jongen met een niets en niemand ontziende dadendrang, maar een bedachtzaam pratende ietwat verlegen jongeman. Een in een groene overall gestoken sleutelaar en bepaald niet het type van de vlotte zakenboy die het alle maal wel even fikst. Een preciese werker en een goed vakman, dat wel. Een vier jaar geleden is Johannes Harten in Den Haag gestart met een garage. Hij huurde toen een oud pak- huisje. Van zijn spaargeld kocht hij het hoogst nodige gereedschap en bouwde het pand om tot een sobere maar doeltreffend ingerichte garage Ook daar deed hij alles zelf. ,Me< mijn handen kan ik alles'. Zijn klandi zie bestond in het begin uit familiele den enkennissen. Later kreeg hij een vaste klantenkring. Een eerste vereis te voor Johannes is, dat zijn klanten hem vertrouwen. ,Ik praat veel met zijn klanten. Ik hou niet van dat vage. Je moet ze laten zien wat je aan hun auto doet. en ze overtuigen, dat het noodzakelijk is. Het is een koud kunstje om de mensen enorme reke ningen te presenteren voor een aantal zogenaamde hoogst noodzakelijke re paraties. Daar kraait geen haan naar, want de meeste mensen weten bar weinig van hun auto af. Ik peil van i evoren het bedrag dat de mensen aan een bepaalde reparatie denken uit te geven. Merk ik nu onder het repa reren dat er nog veel meer aan zo'n auto moet gebeuren, dan bel ik die klant eerst even op. Het is een slechte streek om iemand opeens een hoge rekening onder zijn neus te duwep'. Kom je wel eens vreemde dingen tegen in je vak? ,Dat kom je zeker. Op drukke dagen reed ik samen met een vriend in een servicewagen over de rijkswegèn, om gestrande automo bilisten te helpen. Op een gegeven moment komen we bij iemand met een drooggekookte motor. Wij zorgen voor nieuw water en de man vraagt, wat hij moet betalen. Ik zeg, geeft u maar een gulden. De man begint me uit te schelden voor oplichter en ik zeg, geef dan maar twee kwartjes. Dat vond hij ook nog te veel. Toen heb ik het water er maar weer uit laten lopen'. Johannes Harten in zijn werkplaats. Heeft hij nog een voorkeur voor be paalde auto's? ,Ach. ik vind alle auto's wel fijn om aan te werken, maar ik ben een beetje gespecialiseerd in En gelse wagens. Die zijn goed en dege lijk'. En plannen voor de toekomst? .Rustig sleutelen en langzaam uitbrei den'. Het zal hem best lukken, die Johannes Harten. In een jaar tijd veranderde hij met eigen handen een woesternij in een doeltreffend geheel. En hij heeft er nog veel meer voor over om te kunnen blijven zeggen: ,Dit is mijn zaak'. Bij een achtkamp senioren van de tafeltennisvereniging Middelburg-Zuid liet C. Zwijnenburg zich niet verslaan. J. de Wit, J. Schutte en H. Overtveld behaalden elk 5 punten en klasseerden zich op grond van het game-gemiddel- de respectievelijk als 2e, 3e en 4e. Resultaat overigen: J. den Herder (2), C. Hackenberg (2), L. Brouwers (1) en J. Saris (1). Simone Snikkers leverde in een acht kamp junioren een opvallende presta tie door in een sterk bezet veld met 6 overwinningen als eerste te eindigen. Alleen Roel Lastdrager wist haar een nederlaag toe te brengen. Dick Volbe- da kwam met 6 punten op de 2e plaats. Resultaat overigen: Roel Last drager (5), Pierre Liplijn (5), Henk Kastelijn (4), Marijke van de Voorde (1), Philippe van Hartingsveldt (1) en Veronique Nijs. Evenals vorige week liet de veelbelo vende Lenny Wouts zich door al haar tegenstanders feliciteren. In een acht kamp behaalde ze de volle winst. De talentvolle Ronnie Tas verloor alleen van Lenny en legde hierdoor beslag op de 2e plaats. Klassering overigen: Jeanine Wouts ook niet zonder aanleg (5), Jan Meijs (4), Karin Geelhoedt (3), Gert Jan Bontebal (2), Han Breunesse (1) en Ingrid Smit. De uitslag van de clubcompetitie van de bridgeclub ABC te Middelburg is: 4e ronde A-lijn. 1 Bastiaanse-De Jong 59 procent; 2 Laurens - Kooman 58; 3 echtpaar Vlieger 53,50; 4 ds Kooman-Verstrate 52,50; 5 echtpaar Van Tilburg 53 pro cent; 6 Loekemeyer-Verstrate 52; 7 mevrouw Merk-mevrouw Bergmans 48; 8 de heer De Jong-v. d. Linden 46,50; 9 echtpaar Jul 39; 10 Ekkebus-v. Giesen Jr 38,50. Stand A-lijn: Bastiaanse - De Jong 241,49; Laurens- Kooman 225,07; echtpaar v. Tilburg 217,58; Aerts-Morsheim 210,41; Filius- Vermeulen 202,91; echtpaar Vlieger 202,19; ds Pot-Morsheim 198,69; ds Kooman-Weststrate 198,33; Loekemey er-Verstrate 184,04; ds Jong-v. d. Linde 180,66; Ekkebus-v. Giesen Jr 179,75; echtpaar Uyl 160,25. B-lijn 4e ronde: Rutgers-v.d. Linden 57,50 procent; echtpaar Bronkhorst 57,67; echtpaar Lezer 55,38; Schreinemaker-Schuur- man 52; echtpaar Poley 51,67; Step- mevrouw v. d. Bont 50,83; echtpaar v. Giesen 50,83; Klomp-De Bie 40,83; echtpaar Stouthart 34,67. Stand B-lijn: Schreinemaker-Schuurman 236,50; de heer Step 232.74; echtpaar Bronkhorst 218,84; mevrouw Roegiers-De Smet 213.33: echtpaar Lezer 209; Rutgers Weststrate 207,33; echtpaar Poley 205,33; mevrouw Smet-Roegiers 200.99: echtpaar v. Giesen 191,49; Klomp-De Bie 168,66; echtpaar Stout hart 156,34. De zendingspredikant ds P. Bons ver telt vrijdag 12 februari in de hal van de Ontmoetingskerk te Middelburg over zijn werk op Celebes. Hij zal zijn causerie toelichten met dia's. De ze zendingsavond gaat uit van de classicale zenaingscommissie van de Nederlandse hervormde kerk, classis j Middelburg. Het leven wordt met de dag duurder, mijne vrienden. Een onnozele zak patat frites kostte ons deze week in Middelburg alweer twee kwartjes. En wat zit er eigenlijk in zo'n zakje? Een flinke aardappel, meer niet: Voor datzelfde bedrag heb je bij de groenteboer tegenwoor dig twee en een halve kilo aard appelen. Maar ja het zal met deze prijsverhoging ookl we weer zijn als met al het andere: je leert ermee leven en voor we een paar weken verder zijn, we ten we niet beter. Maar nu eens even heel iets anders. We sprin gen vandaag toch van de hak op de tak. Pas geleden hadden we een merkwaardige ervaring bij een Middelburgsetandarts. Je voelt je in de wachtkamer van zo'n tandarts toch al niet zo overdreven op je gemak, dus kan het eigenlijk veel gauwer dan ergens anders voorkomen dat je nog even van het toilet gebruik wilt maken. Maar Wat moest ik constateren: de deur van het toilet ivas op slot. Op een vraag waarom dat dan wel was. antwoordde de juist passe rende echtgenote van de tand arts dat de mensen maar moe ten zorgen dat ze thuis van het toilet hebben gebruik gemaakt, voordat ze naar een tandarts gaan. Dan hoeven we daar niet meer. .Als ik naar een huisarts moet, kan ik daar ook niet naar het toilet,' zo voegde de echtge note van de tandarts daar nog aan toe. Nou, toevallig heb ik andere ervaringen. Mijn eigen huisarts heeft een toilet dat speciaal be stemd is voor zijn patiënten. Zo hoort het ook eigenlijk. Het toilet ten huize van de tandarts was echter privé-terrein. En dat terrein was slechts in zeer uit zonderlijke gevallen te betreden, als men bijvoorbeeld met kinde ren zou zittendie zo nodig moesten. Een vreemde zaak mensen. Betalen we soms nog niet genoeg. Iets anders: dan dé Lange Noordstraat in Middelburg tegen over het postkantoor hebben creatieve jóngeren zich ont fermd over de schutting, die is geplaatst als afscheiding van de plek waar eens hotel ,De Post' heeft gestaan. Zoals bekend: dit hotel brandde begin van vorig jaar af. De schutting bevat fraaie tekeningen in diverse kleuren wat de aanblik nog al tijd een stuk plezieriger maakt dan te moeten aankijken tegen een kale wand. Uit het recente verleden herinner ik me ook nog dat er eens een Middelburg se schilder een initiatief heeft genomen om de schutting rond de nieuwbouw van zijn bedrijf te laten beschilderen door een schoolklasje, Een initiatief dat de creativiteit van de jeugd al leen maar bevordert. Misschien komt er ook nog wel eens wal van het idee dat pas geleden in de Middelburgse raad is gesig naleerd en waarbij men terecht stelde dat de muur van het huis van bewaring die nu door de sanering wel lelijk in het zicht is komen te liggen, eigenlijk ook best wel eens van een kunstzinnige beschildering zou kunnen worden voorzien. Mis schien kan men. om eens even iets anders te verzinnen er mo gelijk vitrines hangen. Al v:as het alleen maar om dat ontsie rende element wat te camoufle ren. En nu we dan vandaag toch over allerlei onderwerpjes pra ten, moet ik op de valreep toch nog wel even kwijt, dat ik met grote bezorgdheid de werkzaam heden van gemeentelijke werk lieden gadesla in Toorenvliet en dan met name bij het Tooren- vliedtwegje waar niet gewoon bo men een snoeïbeurt krijgen, maar waar bomen compleet worden gerooid. En men heeft nog maar kort geleden een school voorbeeld bij de hand gehad zoals het niet moet! En dan doel ik alleen maar even op de ware ontluistering van de school aan het Toorenvliedtweg- je, een gebouw dat altijd in een fraaie lommerrijke entourage was gevat. Ga er nou maar eens kijken. Een lelijke kale vlakte. Moet het met de rest van het Toorenvliedtweg je soms ook die kant op? Ik zou zeggen: alstublieft niet!!! llllüllllil Volkstelling is eigenlijk geen goede aanduiding voor de ver zameling van diverse gegevens, die eind februari, begin maart 1971 plaatsheeft. Hieronder zal een overzicht worden gegeven van de soorten vragen die zoal gesteld zullen worden. Er is nog al wat te doen over de volkstel ling'. Niet zo veel mensen weten echter welke vragen aan de be woners van ons land zullen wor den voorgelegd. Voordat dat overzicht wordt gegeven willen wij even stilstaan bij de vraag waarom nu zo'n onderzoek wordt gehouden. Het belangrijkste is, dat gegevens worden verzameld, die niet of slechts ten dele kunnen worden geput uit bestaande informatie-bronnen Het is van belang, dat een inzicht wordt verkregen in de levensomstan digheden van bepaalde groepen van ons volk. Genoemd kunnen worden de bejaarden, gehandicapten laagstbe taalden, werkende jongeren en. Pas als men goede gegevens heeft kunnen bekomen kunnen goede regelingen worden getroffen. Diverse te verzamelen gegevens zijn van belang met het oog op de ruimte lijke ordening, de verkeersplanning, het regionale industrialitiebeleid enz. De inhoud van de komende volkstel ling, annex woningtelling is in grote lijnen onder te brengen in een zeven, tal hoofdstukken te weten. algemene gegevens betreffende de totale bevolking gegevens over de vruchtbaarheid van de gehuwde en gehuwd geweest zijnde vrouwen gegevens over de gevolgde opleidin gen gegevens over de arbeidsmarkt gegevens over het woon-werkver- keer gegevens over de woningvoorraad en de huisvestingssituatie Hieronder een voorbeeld van de vra gen die moeten worden ingevuld. Geslacht Gehuwd of ongehuwd gescheiden, weduwe of weduwnaar Geboortedatum Geboren in huidige woongemeente? Wanneer (voor het laatst) in deze gemeente komen wonen? Indien niet in huidige woongemeen te geboren in welke provincie dan? Wordt beroep uitgeoefend? Is men door ziekte, ongeval, ouder dom, aangeboren gebrek aangewezen op hulp van anderen-speciale hulpmid delen?, Hoe is de aard van deze hulp? Kerkelijke gezindte Nationaliteit Voornaamste bron van inkomen Indien men aow-aww geniet heeft men daarnaast nog een uitkering inge volge de bijstandwet, ander inkom sten, geen andere inkomsten? De klasse van inkomen waarin men valt Hoeveel kinderen werden levend ter wereld gebracht? Wanneer is huwelijk gesloten Vragen over onderwijs dat gevolgd wordt Vragen over behaalde diploma's Het beroep of de functie Omschrijving van werkzaamheden Hoeveel tijd heeft men nodig voor heenweg naar werk? Met welk vervoermiddel wordt grootste deel van heenweg afgelegd? Als men over een personenauto beschikt, waar stalt men deze dan 's nachts? Hoeveel uren werkt men gemid deld per week? Vragen voor werkzoekenden e.d. Heeft men telefoon aan huis? Diverse vragen over de woning (huurwaarde, soort woning, datum ge reedkomen, ligging privaat, soort ver- wanning, voornaamste verwarmings brandstof e.d. Eind februari kunt u het allemaal zelf bekijken. Een nieuwtje is, dat de begrotingsver gaderingen niet in de raadzaal van het stadhuis zullen worden gehouden, maar in de veel grotere burgerzaal. Hiertoe is besloten, omdat in de afge lopen twee jaar de publieke tribune veel te klein bleek om alle belangstel lenden te herbergen. Er werden toen noodmaatregelen getroffen, die tot ge volg hadden, dat de afstand tussen kiezers en gekozenen (afstand in let terlijke zin) ongemakkelijk klein werd. In de burgerzaal zal zowel voor pu bliek als voor de leden van de ge meenteraad voldoende ruimte zijn. We herhalen het nog maar eens. IEDER EEN IS WELKOM Op uitnodiging van mr A. J. E. God den, de in Middelburg ook zopi beken de hotelier uit Folkestone, zuhen van 15 tot 22 april a.s. wederom 40 Mid delburgse 65-plussers een vakantie doorbrengen in Folkestone. Wederom, want ook in 1964 en in 1967 brachten bejaarde Middelburgers een bezoek aan deze mooie Engelse zusterstad. Dezer dagen zijn ongeveer 1200 brie ven verzonden aan medeburgers, die geboren zijn op of na 31 maart 1901 en vóór of op 1 april 1905. Het gaat dus om een groep Middelburgers, die tijdens de trip zelf een leeftijd hebben bereikt die ligt tussen de 65 en 70 jaar. Het verblijf in Folkestone en de uit stapjes daar zijn gratis. De deelne mers! sters) aan de reis wordt ge vraagd om een bijdrage in de reiskos ten. verzekering e.d. van f 75 per persoon of 125 per echtpaar. Degenen, die aan deze aantrekkelijke reis willen deelnemen kunnen het bij de brief gevoegde antwoordformulier ingevuld terugzenden in de eveneens bijgesloten enveloppe, die niet gefran keerd behoefd te worden. Bij de vorige twee keren waren er veel meer liefhebbers dan de veertig mensen die aan de reis kunnen deel nemen. Naar wordt verwacht zal dit nu ook wel zo zijn. Er wordt een zo goed mogelijke selectie gemaakt. Ie dereen, die reageert krijgt zo spoedig mogelijk na 12 februari a.s, de datum waarop de antwoorden binnen moeten zijn, bericht of men al dan niet is .uitverkoren'. Vorige week maakten wij mel ding van een bijeenkomst, die op maandag 1 februari 1971 zou worden gehouden in ,De Ooster- burch'. De bewoners van de Rus tenburgstraat, het Rustenburg plantsoen, de Vluchtenburgstraat, de Wijdaustraat, het Wijdauplant- soen en de Tappershofstraat wer den uitgenodigd te komen praten over het inrichten van het speel- terreintje dat gepland is in het Rustenburgplantsoen. Zo'n 175 uitnodigingen gingen de deur uit. Met acht vaders, inder daad een niet al te grote op komst, is van gedachten gewis seld over de te kiezen materialen en de inrichting van het geheel. Als de geopperde plannen kunnen worden uitgevoerd komt er veel groen (gras, struiken, boompjes) en een grote zandbak, waarin en waaromheen een aantal speelma terialen komt te staan, alsmede een paar banken. De gekozen speelmaterialen zijn een klimbol, een autovormige opstelling van modem materiaal, een soort bi son en een ezeltje (voor de aller kleinsten). Redactie Bureau Ontwikkeling en Voorlichting gemeente Middelburg, Stadhuis Middelburg. Telefoon 6251, toestel 48. Tentoonstelling verlengd. Het komt maar zelden voor, dat een in de Vleeshal van het stadhuis inge richte tentoonstelling in nog geen week tijds door meer dan 2000 be langstellenden worden bezocht. Dit op merkelijke feit, heeft zich nu voorge daan. Het werk van slager Hugense uit Domburg en kwekerij Dekker te Middelburg, dat op zo smaakvolle wij ze in de Vleeshal wordt geëxposeerd, blijkt grote aantrekkingskracht te hebben op vele bewoners van Walche ren en daarbuiten. Die grote belangstelling heeft de orga nisatoren doen besluiten de tentoon stelling met nog een aantal dagen te verlengen. Bovendien zal de expositie gedurende drie avonden opengesteld worden. Voor degenen, die nog een bezoek aan de Vleeshal willen gaan brengen volgen hieronder de openings tijden. donderdag 4 februari 10.00-17.00 uur en 19.00-21.00 uur. vrijdag 5 februari 10.00-12.00 uur 14.00-17.00 uur en 19.00-21.00 uur zaterdag 6 februari 10.00-17.00 uur en 19.00-21.00 uur zondag 7 februari 14.00-17.00 uur maandag 8 februari 14.00-17.00 uur. Maandag 8 februari a.s. is dus de laatste dag van deze tentoonstelling, waarvan de toegangsgelden en de ,raadgelden' (voor een kwartje kunt u raden hoeveel uren de makers aan de zwijnen en het bostableau nebben ge werkt; prijzen vijf hammen) voor Radio Walcheren zijn. Het loopt fijn met de nieuwe regeling voor het ophalen van huisvuil. Maar dat wist u al. Op verzoek van de reinigingsdienst brengen wij nog graag even het volgende onder de aandacht. Het grove vuil wordt in de maandag- wijk opgehaald op de le en 3e vrijdag van de maand (dus voor februari op de 5e en 19e). In de dinsdag, en woensdagwijk wordt het grove vuil opgehaald op de 2e en 4e vrijdag van de maand (in februari dus op de 12e en 26e). Een aantal mensen heeft de vraag gesteld waar men de plastic zakken kopen kan. De zakken met de opdruk .gemeente Middelburg' kan men kopen bij de melkhandel. Niet alleen aan de kar, maar ook bij de melkhandelaren thuis. Voor grote hoeveelheden kan men zich telefonisch wenden tot no. 2866 (Melkinkoopver. De Samenwer king). Volgende week zullen wij een volledig overzicht van de verkoopadressen van plastic huisvuilzakken publiceren. De leden van de gemeenteraad hebben op 18 januari j.l. besloten een bedrag van 225 beschikbaar te stellen voor 30 bomen die een onderdeel zullen gaan vormen van het bij Nazaret-h in Galilea (Israël) te stichten Koningin- Wilhelminawoud. Dit bedrag werd uitgetrokken op ver zoek van het Joods Nationaal Fonds te Amsterdam, ter gelegenheid van de herdenking van het feit dat door ko ningin Wilhelmina 90 jaar geleden bij paleis Huis ten Bosch het eerste stek je voor dit woud werd geplant. Zoals reeds eerder werd bericht zal de Middelburgse gemeente raad de begroting 1971 behande len op maandag 15 en dinsdag 16 februari a.s. 's Maandags begint de vergade ring om 19.30 uur en 'insdag om 14.00 uur. Ook dinsdagsavonds zal de vergadering wel voortgezet worden. In voorgaande jaren hadden de leden n.l. die dinsdaga vond ook nodig om zich door alle hoofdstukken van de lijvige begroting heen te worstelen.

de Faam | 1971 | | pagina 3