KORTS KRABBELS msrmtmswED: Met een advertentie in de combinatie DE FAAM - DE VUSSING bereikt U geheel Walcheren en Breskens zeer lage advertentietarieven interessante introductiekorting zeer aantrekkelijke combinatiekortingen met de PZC en DE FAAM 4 UITGAVE: CV PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VLISSINGEN -OOST-EN WEST SOUBURG - RITTHEM - KOI DEK EIRE SIGGEKERKE - MELISKERKE - ZOUTELANOE - WESTKAPELLE - BRESKENS Donderdag 28 januari 1971 DE FAAM f.» 4V Overal in het zuiden-des-lands zit men tot over de oren in de voorbereidingen voor het ko mende karnavalsgebeuren. De laatste jaren hoort ook Middel burg bij die plaatsen, waar drif tig aan dit volksfeest wordt ge timmerd. Een paar jaar geleden zou zoiets voor onmogelijk zijn gehouden, maar nu het feest alweer enkele jaren achtereen succesvol verloopt, begint het op Walcheren tot voor kort vrij onbekende carnavalsgebeuren er toch wel een beetje in te ko men. De Middelburgse carnavals prins Floor de Eerste ver schijnt zelfs aanstaande zater dag op de beeldbuis. Woensdag zijn in het Belgische Mechelen de opnamen gemaakt voor een programma, waarin de carna- valsvorsten uit de provinciale hoofdsteden elkaar ontmoeten. En zo wordt ook het Middel burgse carnavalsfestijn in een breder kring geïntroduceerd. Overigens is het nog steeds een feest van Middelburg-Zuid. In de nieuwe carnavalskrant, die dezer dagen in de Magistraat- wijk en in Dauwendaele in de brievenbussen wordt gedepo neerd schrijft men onder meer: al leggen ze tien bruggen naast elkaar over het kanaal door Walcheren, dan nog zal Middel burg niet uitgroeien tot een tweede Krabbegat (Bergen op Zoom, of Oeteldonk-Den Bosch). Want de zuiderlingen die aan de overkant van het kanaal, ko mend vanuit Brabant of Lim burg het carnavalsfeest in de hoofdstad van dit kleiland heb ben geïntroduceerd, zijn met te weinigen om het carnavalsvuur verder aan te wakkeren tot het heel Middelburg in zijn greep heeft. Voor de geboren carnavalsvier ders en de mensen die er na een paar jaar aan-mee-doen de smaak van te pakken hebben gekregen, is slechts één vrolijk muziekje, één serpentine of één handvol confetti al voldoende om ze bij het carnavalsbewust- zijn te brengen. De nuchtere Walcherenaar, die zelden uitbun- ding zijngevoelens zal laten blijken vormt echter nog een grote belemmering voor het feest: Hoewel: de laatste tijd wordt in achter zaaltjes van ca fé' en bars al ijverig geprobeerd om iets van die bijzondere sfeer over te brengen op de bezoekers (tussen haakjes: er heeft de prinsenraad van Mid delburg-Zuid al een verzoek be reikt om in een aantal uitgaans gelegenheden in de stad acte de presence te geven). Voorlopig echter zal dit zotte festijn tot een exclusief spektakel blijven voor Middelburg-Zuid waar de .import' het carnaval heeft inge voerd. Maar, zo schrijft de carnavals krant, daarom niet getreurd. Beter is het carnaval vieren met mensen die ervan overtuigd zijn dat er een heilzame uitwer king uitgaat van dit festijn dan er lieden met de haren bij te slepen en ze via een vurig plei dooi proberen te winnen voor deze vrolijke vorm van milieu hygiëne. De grote kracht van het carnaval is dat het gelegen heid biedt om eens even uit de dagelijkse sfeer te breken, het juk van de burgelijkheid af te leggen en gewoon jezelf te zijn. Zoiets moet je aanvoelen. Een leerschool bestaat er niet. Daarom past het, zo schrijft het carnavalsblad, niet de felle te genstanders van dit feest te ver oordelen. De goede zielen weten niet beter. Men is zich totaal niet bewust van vfat men mist, voelt deze mogelijkheid van stoom afblazen dan ook niet aan en dat krijgt dan vorm in het zich afzetten tegen iels waarvan men toch niets be grijpt. Laten wij aanhangers van het caranvalsgebeuren, al dus het relaas in de carnavals krant, elkaar feliciteren met het feit dat wij wel de zin van deze onzin inzien. Het hele jaar door zijn we de gewichtige Janse of de aanzienlijke Pieterse: men sen die zich druk maken om vele dingen, elke dag weer. Op carnaval bedenken we dat en we uiten dat door een masker op te zetten of ons te hullen in een narrenpak, dat Anton van Duinkerken zei het zo fraai— ons uiterlijk verfraait maar ons innerlijk even bevrijdt van de plichtplegingen en de voor schriften van deze vergankelij ke wereld. Kortom. Laat de druil oren die dit feest niet verdra gen, omdat het toevallig vrolijk is, in hun eigen diamantvet (of is het cromaj, gaar sudderen. Aldus het blad. Op zaterdag 6 februari begint in Middelburg de jaarlijkse carnvalsvieringDe toegangsprijs bedraagt voor niet-leden een appel en een ei plus f4,98. Het succes van de vorige jaren geeft aanleiding tot een hooggespannen verwachting, zo meldt de carnavalskrant. Op zulke dagen als deze. vrienden betreur ik het dat ik niet in Middelburg-Zuid woon. Want daar leeft een opgeruimd, levens lustig volkje. Gisteren werd ik weer moeder. 't Zal 'n paar dagen terug geweest zijn, dat dat aardige jonge vrouwtje van een paar huizen verderop bij me aanbelde en me heel verlegen vroeg, of ik misschien op die en die avond op haar dochtertje zou willen passen. Nou mens, ik sprong 'n gat in de lucht! Eindelijk weer 'hs zo'n klein ding om te vertroetelen..- Heerlijk Ze had allemaal lekkers voor me neergezet en toen ze thuiskwamen hebben we nog 'n tijd gezellig zitten kletsen. Aardige man ook. Heeft wel wat van m'n jongste, Henk, die in Australië woont. Geëmigreerd. Die zie ik dus niet zo vaak meer, hè. En Peter woont ook niet direct naast de deur. Ja, je hebt dat op z'n tijd echt nodig, dat „contact met de medemens", zoals ze op de TV altijd zo mooi zeggen. In ons land leven méér van deze vrouwen. En mannen. Die niet bij de pakken neer willen zitten. Die wat willen doen. Corrigeren. Controleren. Administreren, 't Doet er niet zoveel toe wat. Wellicht kimt u één van hen gebruiken. Ja? Plaats dan een annonce in de krant. Met onderstaand vignet. (Het blad waarin u gaat adverteren heeft het in zijn bezit). Wij weten dan dat het om oudere werkkrachten gaat. 1.342.567 Nederlanders zijn bejaard. Niét verjaard. ss*

de Faam | 1971 | | pagina 9