Ga er even voor zitten Vlissings Jaagpad Uit Zuid Ontvanger verhuisd Donderdag 5 november 1970 DE FAAM Donderdag 5 november 1970 SITUATIE TEM NOORDEN VAN DE TWEEDE KANAAL BRUG Sinds zaterdag j.L staat de zeer brede klap van de nieuwe brug over het Kanaal door Walcheren open. Volgens de plannen zal deze klap op zaterdag 19 december a.s. met enige plechtigheid naar beneden gelaten worden om dan definitief als zeer belangrijke schakel tussen noord en zuid te gaan dienen. De aanleg van de brug is een specta culaire zaak. Maar wat dunkt II van de aanleg van de wegen en tunnels nabij de brug En het verleggen van de spoorwegovergang niet te vergeten. De hierboven afgedrukte schets is be doeld om U alvast een beeld te geven van de nieuwe situatie, die ontstaat aan de stadszijde van de nieuwe brug. Neemt U de moeite om, wanneer U dat al niet gedaan hebt, deze schets rustig onder de loep te nemen. Op enkele punten willen wij U graag wijzen. Het verkeer dat rijdt via het Groenewoud naar of van de Poelen- daelesingel heeft, wanneer de verkeer- lichten buiten werking zijn, voorrang. Zie de haaientanden. Van de tunnels, die het dichtst bij de brug liggen kun nen uitsluitend voetgangers gebruik maken. Iedere ingang is te bereiken via een trap en via een helling, zodat ook kinderwagens en mensen met fietsen of brommers AAN DE HAND daar van gebruik kunnen maken. De fietsers en bromfietsers die van het Vlissings Jaagpad afkomen kun nen op -hun voertuig blijven zitten wanneer zij van de daarbij gelegen tunnel gebruik maken. In die tunnel is n.l. een pad voor fietsers en brom fietsers en een voor de voetgangers. Van het Groenewoud kan men komend uit zuidelijke richting niet rechtsaf slaan naar de Stadsschuur. De Vlissingsestraat heeft éénrich tingsverkeer vanuit de stad richting zwembaden. Komend uit de Vlissing sestraat kan men wel via Vlissingse- brug naar het Groenewoud rijden. Daar aangekomen mag men echter alleen rechtsaf slaan (richting Vlis- singen dus). Komt men via de nieuwe brug uit Middelburg-Zuid en Dauwendaele dan kan men op twee manieren naar het centrum. Direkt na de brug kan men de Blauwedijk oprijden of men gaat via het Groenewoud en de Schoorsteenvegerssingel. Het zal stel lig van de bestemming in het centrum afhangen welke route men neemt. Op de nieuwe wegen zijn geen zebra's aangebracht. De voetgangers moeten dus (overigens in hun eigen belang) gebruik maken van de ruime tunnels. Bekijkt U het eens rustig. Als er vragen zijn, dan horen wij dat graag. Bureau Ontwikkeling en Voorlichting Stadhuis, Lange Noordstraat 1Mid delburg. Tel. 6251, toestel 48. Nu wij toch aan het wegwijzen zijn willen wij graag nog eens onder de aandacht brengen, dat de gemeentelijke kassier niet meer zit in het hoofdgebouw van het stadhuis, maar in het bij gebouwtje in de Stadhuisstraat. Dus niet ingang Lange Noord straat, maar ingang in het poortje waar ook de toegang tot de Gemeentelijke Sociale Dienst is. f

de Faam | 1970 | | pagina 6