PROGRAMMA Dodenherdenking op h mei 1968 in de Abdij des avonds te 19.30 uur. 1. Koraal uit te voeren door het Muziekkorps "Onda" te Middelburg. 2. Samenzang met medewerking van het Muziekkorps en enige plaatselijke zangve renigingen Wilt heden nu treden. Wilt heden nu treden voor God den Heere Hem boven al loven van herten seer. End'maken groot sijnslieven naemens eere, Die daar nu onzen vijant slaet ter neer. Bid, waket end'maket, dat g'in bekoring End' 't quade met schade toch niet en valt U vroomheijt brengt de vijant tot verstoring Al waer sijn rijck noch eens soo sterck bewalt. 3. Declamatie door Mevrouw A.A. Scheltens - Koops. k0 Heer, die daer. 0 Heer, die daer des hemels tente spreijt End1 wat op aerd' is hebt alleen bereijt Het schuijmig woelig meer kond maken stille. Endalles doet naer Uwen lieven wille; Wij slaen het oog tot U omhoog Die ons in anxst en noot Verlossen kont tot aller stont Jae selfs oock van de doot. Als ghij (o vrome.') dickwijls hebt gesmaeckt Vermaeckt U nu vrij dat t U herte raeckt Looft God den Heer met singen ende spelen End'roept vrij uijt te saem met luijder keelen: Hadd'ons de Heer, Hem sij de eer Alsoo niet bijgestaen Wij waren lang (ons was soo bang) Al in den druck vergaen. 5. Declamatie door Mevrouw A.A. Scheltens - Koops. 6Samenzang. Blijf bij ons Heer. (Abide with me). Blijf bij ons Heer, want davond is gedaald. Straks volgt de nacht, Heer, laat ons niet alleen. Als allen henengaan in stormgetij Blijft Gij ter hulp gereed. 0, blijf met mij. Als in de doodsvallei ik eens zal staan En 'k zie de poorten voor mij opengaan. Ook na de dood voor mij geen vreeze meer Houdt Gij mijn hand steeds vast, blijf bij mij Heer! Te 19.50 uur zal de klok van de Lange Jan en van de R.K. Kerk worden geluid Gezamenlijk wordt via de Balans gewandeld naar het monument op de Groen markt. Te 20.00 uur zal door een hoornsignaal 2 minuten stilte worden aangegeven, waarna de Last Post zal worden geblazen. Hierna wordt gelegenheid gegeven tot het leggen van bloemen, waarna de plechtigheid met het zingen van het 6e couplet van het Wilhelmus wordt besloten. c 6e couplet Wilhelmus. Mijn schild ende betrouwen zijt Gij, o God, mijn Heer! Op U zoo wil ik bouwen, verlaat mij nimmermeer! Dat ik toch vroom mag blijven, Uw dienaar t'aller stond: de tirannie verdrijven, die mij mijn hart doorwondt. Bij zeer ongunstig weer zal het eerste deel van dit programma worden uit gevoerd in de Nieuwe Kerk aan de Groenmarkt. Het daartoe door het gemeentebestuur van Middelburg ingesteld: Comité van Aanbeveling.

de Faam | 1968 | | pagina 7