Grijs geworden Voor rijwiel reparatie of nieuwe fiets FONGERS hulp voor het schoonmaken van glaswerk en andere werkzaamheden» ZOEK DE MOORDENAAR •k Te koop gevraagdmeubi lair, kabinetten, ouderwetse meubelen, oude klokken, ledi kanten, oude tafels, stoelen, kasten, bureaux, porcelein en aardewerk, oude schilderijen en prenten, koperwerk enz. Hoge prijs. Ook zolderopruiming. Gabriëlse, tel. (0 1180) 35 13, Vlissingsesingel 34, Middelburg •fa Pracht kiepauto, dubbele as 3,25 Duikelvliegtuig 1.45 Duikeltank 1.65 Vliegende schotel „1.20 „GERJA" Korte Delft 3, Middelburg. TE KOOP 2 zo goed als nieuwe kolenhaarden, een keu kenkachel, 2 vloerkleden, een ledikant met bed, 2 lampen, een gang- en traploper, overgordij nen en een geyser. Te bevra gen IJsselstraat 52 (tussen 18 en 20 uur), Middelburg. Te koop wegens overcom pleet een 2-persoons binnen- vering matras (2-delig). Is zo goed als nieuw. Te bevragen zaterdagmiddag a.s. tussen 2 en 3 uur, Oude Vlissingseweg 24, Middelburg. ■fa TE KOOPverschillend weinig gebruikt afbraaktim merhout. Spotgoedkoop. Lan- gevieleweg 75, Middelburg. Bij T JANTJE VAN AL LES koopt U steeds voordeli ger met Zilverzegels Loop- paardjes 5,98, houten drie- wielstepjes 6,75, loopezels 10,98, loopscooters 10,75, groot plastic paard met stem 9,98, houten paard 3,98, plastic kruiwagens 3,75, mo derne poppenwagens 32,50, rieten poppenwagens 9,98, poppen wandelwagens vanaf 12,98, reuze plastic kiepauto 12,50. Ziet onze sortering Korte Noordstraat 1115 Middelburg, Tel. 37 33. TE KOOP droge zuivere GEKAPTE HOUTJES. Te vens haard- en kachelblokken. Aan het zelfde adres een ster ke werkfiets 6,Lange- vielesingel 75, Middelburg. -fa TE KOOP2-persoons Engelse ledikanten met of zon der bed, T.V.-tafels, radiota fels, enkele bankstellen, 1- en 2-pits aardgasstellen enz. enz. Van Halen, Gravenstraat 94, Tel. 39 76, Middelburg. ■jc TE KOOPz.g.a.n. uit- neembare Van Werven kin wagen met bedje. Molenberg 49, Middelburg. TE KOOPin goede staat zijnde KINDERWAGEN. J. Corbijn, Vlissingse Molenstraat 32, Middelburg. TE KOOP GEVRAAGD in goede staat zijnde WAN DELWAGEN. J. Corbijn, Vlissingse Molenstraat 32, Middelburg. HOGE BIJVERDIENSTE (thuiswerk, voor iedereen) aangeboden tot 150,per week. Centrum, postbus 2 63 (2 postz. v. 20 insl.), Haarlem Kleur- en tekenblok 0,80 Zak met ballonnen 0,60 Guirlandes vanaf 0,20 enz. enz. „GERJA" Korte Delft 3, Middelburg. -fa Wandfiguren kinderkamer 0,85 Leuke popjes voor de baby met geluid 0,95 Piepfiguren in vele soorten vanaf 0,60 Poppenmeubeltjes per set vanaf 1,50 „GERJA" Korte Delft 3, Middelburg. -fa TE KOOP donkerblauwe kinderwagen. Burg. Dregmans- straat 6, Middelburg. -fa Borduurdozen vanaf 1,95 Houten paardjes vanaf 1,30 Bromtollen vanaf 1,20 Hobby gereedschapkaart bankschroef, hamer, schroevendraaier en nijptang 2,90 „GERJA" Korte Delft 3, Middelburg. it Te koop: z.g.a.n. meisjes- wintermantel, leeftijd 12 jaar, compl. olievat op standaard, gr. hondenmand, wandelwagen tje, T.V. antenne voor Ned. 1, partij weckflessen en Eng. led. met bed. Veerseweg 5, Veere, Telefoon 321. ic Pipo de clown (lopend) 3,25 Trommels 1,30 Grote ballen 0,95 Wonderballen (blijven springen) 0,95 „GERJA" Korte Delft 3, Middelburg. it: TE KOOP in goede staat zijnde Sparta bromfiets met verzekering. A. Matthijsse, Wagenaarstraat, Veere. Tóch kunt U jong blijven Met Crème Marchal (géén verf, géén spoeling) her krijgt Uw haar zijn natuur lijke kleur. Tube voor 6 maanden 3,75. Ook ver krijgbaar in diepzwart. Gra tis folder bij Parfumerie „MODERN" Gravenstraat 8, Middelburg Lange Delft 109, Tel. 2813 Middelburg. FONGERS GAZELLE (Inruil mogelijk) Ook nog enkele wandel wagens tegen extra lage prijs wegens schoonheid foutjes. FEUILLETON Het LABORATORIUM van het GASTHUIS TE MIDDELBURG vraagt Sollicitaties aan de Geneesheer-Directeur. door AGATHA CHRISTIE 58) Hij kon op een andere manier die intense vermoeid heid en matheid niet verklaren. Die matheid hoorde, dat voelde hij, niet bij deze vrouw. Amy Foliiat was een vrouw met karakter, vol energie en vastberaden heid. Ze had veel ellende doorgemaakt, ze had haar huis, haar geld, haar beide zoons verloren. En ze had dat alles overleefd. Ze had het „dode hout" zoals ze het zelf uitdrukte, weggesnoeid. Maar er was iets in haar leven dat ze niet weg kon snijden en dat niemand voor haar kon wegsnoeien. Als het geen lichamelijke ziekte was begreep hij niet wat het kon zijn. Zc glim lachte even alsof ze zijn gedachten raadde. „Ik heb werkelijk niet heel veel meer om voor' te leven, mr. Poirot," zei ze. „Ik heb veel vrienden, maar geen bloedverwanten, geen familie." „U heeft uw huis," zei Poirot spontaan. ,,U bedoelt Nasse Ja „Het is toch uw huis, is het niet, hoewel het officieel het eigendom is van Sir George Stubbs En nu Sir George naar Londen is gegaan beheert u het in zijn plaats." Weer sprak er vrees uit haar ogen en toen ze sprak was er een ijskoude klank in haar stem „Ik weet niet goed wat u bedoelt, mr. Poirot. Ik ben Sir George dankbaar dat hij me dit huisje verhuurt, ik zeg ver huurt, Ik betaal hem jaarlijks een bepaald bedrag voor het recht op het terrein te wandelen." Poirot spreidde zijn handen uit. „Ik bied u mijn verontschuldigingen aan, madame, het was niet mijn bedoeling u te beledigen." „Dan heb ik u zeker verkeerd begrepen," zei mrs. Foliiat koeltjes. „Het is een prachtig bezit," zei Poirot. „Een mooi huis, een mooi terrein. Het is hier 20 vredig, zo sereen." „Ja." Haar gezicht klaarde op. „Dat hebben wij ook altijd zo gevoeld. Ik voelde het al toen ik hier als kind voor het eerst kwam." „Maar heerst hier nu nog dezelfde, rust en vrede, madame „Waarom niet?" „Een niet gewroken moord," zei Poirot. „Het ver gieten van onschuldig bloed. Zolang die schaduw niet is weggetrokken zal er hier geen vrede en rust zijn. En ik geloof, madame, dat u dat even goed weet als ik." Mrs. Foliiat gaf geen antwoord. Ze bewoog zich niet. Ze bleef heel stil zitten en Poirot vroeg zich af waaraan ze zou denken. Hij boog zich iets naar voren en zei„Madame, u weet veel, misschien alles, van deze moord af. U weet wie dat meisje gedood heeft, u weet ook waarom. U weet wie Hattie Stubbs heeft vermoord en u weet misschien ook waar haar lijk nu is." Nu sprak mrs. Foliiat eindelijk en haar stem klonk luid en hees „Ik weet niets. Niets." „Misschien heb ik het verkeerde woord gebruikt. U wéét het niet, maar ik geloof, dat u het vermoedt, madame. Dat wéét ik zeker." „Neem me niet kwalijk, maar nu praat u onzin." „Het is geen onzin, het is iets heel anders, het is gevaarlijk." „Gevaarlijk? Voor wie?" „Voor u, madame. Zolang u hetgeen u weet voor uzelf houdt verkeert u in gevaar. Ik ken de mentaliteit van moordenaars beter dan u." „Ik heb u al gezegd, dat ik niets weet." „Dan koestert u verdenkingen „Ik koester geen verdenkingen." „Pardon, madame, dat is niet waar." „Het zou verkeerd, zelfs misdadig zijn, om iets uit te spreken dat niets is dan een vermoeden." „Even misdadig als wat hier meer dan een maand geleden gebeurd is Ze kromp ineen en fluisterde „Praat er niet over". En toen met een sidderende zucht„Het is nu voorbij. Afgedaan." „Hoe kunt u dat zeggen, madame Ik verzeker u dat het met een moordenaar nooit afgedaan is." Ze schudde haar hoofd. „Nee, nee, het is afgelopen. Uit. En er is niets dat ik doen kan. Niets." Hij stond op en keek op haar neer. Ze zei bijna snibbig „Zelfs de politie heeft het opgegeven". Poirot schudde het hoofd. „O nee, madame, daarin vergist u zich. De politie geeft het niet op. En ik ook niet. Onthoud dat goed, madame, ik, Hercule Poiiot, geef het niet op." En met die veelbetekenende woorden ging hij heen. HOOFDSTUK XVII. Poirot begaf zich van Nasse naar het dorp, naar het huisje waar de Tuckers woonden. Zijn kloppen bleef een poosje onbeantwoord daar het werd overstemd door het schelle geluid van mrs. Tuckers stem binnen. en hoe krijg je het in je hoofd, Jim Tucker, om met je vuile laarzen over mijn schone zeil te lopen Ik heb het je wel duizend maal gezegd. Ik heb de hele ochtend er op geboend en moet je nou zien Een vaag gebrom was Tuckers reactie op het stand je. Het was een verzoenend gebrom. „Je hebt geen reden om het te vergeten. Dat komt van al die haast om maar gauw het sportnieuws door de radio te willen horen. In twee minuten had je je laarzen kunnen uittrekken. Hé, jij, Gary, kijk uit wat je doet met die lolly. Ik wil geen kleefvingers op mijn beste trekpot hebben. Marilyn, er is iemand aan de deur. Ga 's kijken wie het is." De deur werd voorzichtig op een kier geopend en een kind van een jaar of elf, twaalf gluurde Poirot achterdochtig aan. Het was een dik kind met kleine blauwe ogen en een plomp soort knapheid. Eén wang puilde uit van het snoepgoed. ,,'t Is 'n meneer, moe," riep ze. Mrs. Tucker kwam, een sliert haar over haar warm gezicht, naar de deur, (Wordt vervolgd)

de Faam | 1967 | | pagina 4