Zondagsdienst HJHL Doktoren Apotheken Wijkverpleegsters: Dierenartsen Kerkdienst Plan Zuid. ZOEK DE MOORDENAAR it Te koop gevraagd: meu bilair, kabinetten (ook geschil derd), oude klokken, mahonie tafels, stoelen, kasten, bureaux, ladekasten, secretaires, ronde tafels, oude ronde papegaai- kooien, ijzeren tuinbanken, wastafeltjes met marmer blad, porcelein en aardewerk, koper, teegeltjes (ook in de muur), glaswerk, oude schilderijen en prenten enz. Hoge prijs. Ook zolder- en kelderopruiming. Gabriëlse, tel. (0 1180) 35 13, Vlissingsesingel 34, M'burg. MEISJE OF WERKSTER GEVRAAGD. Mevrouw Sin- ke, Koninginnelaan 15, Mid delburg. •fa Alles wordt duurder! De fietsen ook Maar wij leveren U, zolang de voorraad strekt, nog Empo-rljwielen voor oude prijzen. Vanaf 183,75. Alléén bij Rijwiel- en bromfietsbedrijf JOH. VADER Noordpoortstraat 57 Middelburg, Tel. 42 36. 'T JANTJE VAN ALLES heeft een nieuwe sortering houten legpuzzles vanaf f 1,45, Jumbo-puzzles vanaf 1,45. Wildebras-plastic contructie- dozen, buigzaam en afwasbaar 4,95, aanvullingszakjes 1, Zilverzegels Korte Noordstraat 1115 Middelburg, Tel. 37 33. p§) j/êufc/jper/afift VW DE VRIES M 1/M'burg Langeviele 65 DE NIEUWE MODEL LEN SPARTA BROMFIET SEN 1966 kunt U reeds in onze Toonkamer bewonderen Met geheel nieuwe J.L.O. mo tor. Met enorme trekkracht Natuurlijk bij Rijwiel- en bromfietsbedrijf JOH. VADER Noordpoortstraat 57 Middelburg, Tel. 42 36. Voor Wildebras-poppen naar T JANTJE VAN AL LES blanke- en negerpoppen 30 c.m. lang, slechts 0,98, grote baby-pop met slaapogen en kambaar haar 12,98. Wil debras-pop speciaal voor kle derdracht met lang haar en slaapogen 8,95. Ziet onze uitgebreide sortering. Zilverze gels. Korte Noordstraat 11-15, Middelburg, Tel. 37 33. ■jir Prima kwaliteit Huish.-, Verplegingsart.- en Gummiwa ren. Prijskourant en gratis proefmonster worden op aan vraag franko toegezonden. 'Fato', Postbus 93, Middelburg TE KOOPBatavus, 3000 km gelopen, Berini en Magneet a.n. en nog enkele andere mer ken en vele losse onderdelen, 't Zanddorp 47, Middelburg. TE KOOP V.V., in zeer goede staat en Fiat 500, oud model, maar zeer goed, gene gen bromfiets in te ruilen. 't Zanddorp 47, Middelburg. TE KOOPT.V. antenne, prijs 25,en kosten afhalen van 't dak. Noordsingel 144, Middelburg. •fa TE KOOPautobanden, alle maten. Vlissingsestraat 4, Middelburg. -fa Zomer vacant ie 1966 per vliegtuig, trein of bus, incl. hotel. Een grote keuze in alle prijsklassen. Vraagt onze pro gramma's. Wm H. Miiller Co. N.V., Boul. de Ruyter 14, tel. 21 71, VLISSINGEN. •fa Ondanks alle prijsverhogin gen leveren wij U nog tijdelijk een geheel complete sportfiets met remnaaf voor 160, met 3 versn. naaf 185, Met 10 jaar garantie op frame en vorkNatuurlijk alleen bij: Rijwiel- en bromfietsbedrijf JOH. VADER Noordpoortstraat 57 Middelburg, Tel. 42 36. TE KOOP1- en 2-pers. Eng. ledikanten, tafels (groot en klein), nachtkastjes, kin derwagen, kinderstoel, box met vloer, kinderledikantje, droog- rekje, dressoir, stoelen, kasten, wastafeltjes. Neufeglise, Vlis singsestraat 4, Middelburg. 30 januariDr, JANZEN. W. K. Hummelen, Markt 67, Middelburg, Telefoon 21 34. De dienst van elke apotheek vangt aan op zaterdag middag 13 uur en eindigt zatter dagmorgen daaropvolgend. 2930 januari: Zr. L. SLABBEKOORN Gortstraat 57, Tel. 3615. 30 januari: OLDEKAMP Meliskerke Telefoon (01186) 2 87. Iedere zondag geopend Taxibedrijf Van Doezelaar Poelendaeleweg 22 Tel. 21 58, Middelburg. Iedere zondagochtend vindt om 10.15 uur een kerkdienst plaats in de Gemeenschaps ruimte van het schoolge bouw Rentmeesterlaan 241. 30 januari, 10.15 uur Ds. P. Joosse. (kerkdienst vanwege de Geref. Kerk te Middelburg) FEUILLETON door AGATHA CHRISTIE 26) Bland hoorde die inlichtingen zwijgend aan. Ver strekt in Hoskins typisch accent gaven ze in korte trekken een goede beschrijving van de maatschappe lijke positie en stand der Tuckes. „Daarom zeg ik, dat het iemand van buitenaf moet zijn geweest", ging Hoskins voort. „Waarschijnlijk een van die lui die in de jeugdherberg van Hoodown logeren. Daar zijn rare lui bij, en het is er altijd een komen en gaan. U zou opkijken als ik u vertelde wat ik ze alle maal in de bossen en struiken heb zien uithalen. Even erg als wat in geparkeerde auto's langs de meent ge beurt." P. C. Hoskins was momenteel een specialist op het gebied van sexuele wandaden. Ze vormden een hoofd bestanddeel van zijn convertarie als hij buiten dienst was en zijn glas bier dronk in „De Os en de Beer". Bland zei„Ik geloof niet dat het iets van die aard is geweest. De dokter zal ons dat wel vertellen natuurlijk, zodra hij met zijn onderzoek klaar is." „Ja, Sir, dat is zijn werk. Maar wat ik maar zeggen wou, je weet nooit waar je met die vreemdelingen aan toe bent. Ze kunnen elk ogenblik gemene dingen uit halen." Inspecteur Bland zuchtte bij de gedachte, dat het niet zo eenvoudig was. Het was allemaal goed en wel voor agent Hoskins om voor het gemak de schuld maar op „vreemdelingen" te schuiven. De deur ging open en de dokter kwam binnen. „Ik ben klaar", zei hij. „Kunnen ze haar weghalen De experts zijn ook aan 't inpakken." „Daar zal sergeant Cottril voor zorgen", zei Bland. „En wat is uw bevinding, dokter?" „Zo duidelijk en ongecompliceerd als 't maar kan", zei de dokter. „Gewurgd met een stuk drooglijn. Niets kon makkelijker zijn. Geen worsteling vooraf. Ik neem aan, dat het kind niet heeft geweten wat er met haar gebeurde voor het gebeurd was." „Tekenen van aanranding?" „Geen enkel. Geen aanranding, geen verkrachting of wat ook." „Dus geen sprake van een sexuele moord „Ik zou zeggen van niet." En de dokter voegde er bij „Ik geloof niet, dat het een bijzonder aantrekkelijk meisje was." „Was ze dol op jongens Bland richtte deze vraag tot agent Hoskins. „Ik zou zeggen, dat jongens weinig voor haar voel den", zei agent Hoskins. „Al zou zij het misschien wel leuk hebben gevonden als ze het wèl deden." „Mogelijk", gaf Bland toe. Zijn gedachten keerden terug naar de stapel humoristische bladen in het boten huis en de krabbels op de kantlijn. „Johny gaat met Kate", „Georgie Porgie zoent trekkers in het bos". Hij zag in dat gekrabbel een beetje 'n triest verlangen. Maar toch leek het onwaarschijnlijk dat Mariene Tuckers dood iets met het sexuele te maken had. Hoe wel je natuurlijk nooit kon wetenEr liepen altijd van die rare, misdadige individuen rond, mannen met een geheime moordzucht die zich specialiseerden in on rijpe, vrouwelijke slachtoffers. Er kon er zo een, ge durende de vacantietijd, in dit deel van de wereld be land zijn. Hij was bijna geneigd te geloven dat het zo moest zijn, want hij zou anders geen enkele reden voor zulk een misdaad kunnen bedenken. Maar we zijn pas aan het begin, dacht hij, het is beter eerst eens te zien, wat al die mensen te vertellen hebben. „Hoe laat is ze gestorven vroeg hij. De dokter wierp een blik op de klok en zijn eigen horloge. „Het is nu even over half zes", zei hij. „Laten we zeggen, dat ik haar voor het eerst om twintig minuten over vijf heb gezien, ze was toen ongeveer een uur dood. Dat is een ruwe schatting. Zeg tussen vier uur en tien minuten over half vijf. Ik zal u nader bericht zenden na de lijkschouwing. U krijgt het officiële rap port met de gebruikelijke lange woorden. Ik ga nu weg, moet nog patiënten bezoeken." Hij verliet de kamer met inspecteur Bland gaf Hos kins opdracht miss Brewis te halen. Hij fleurde wat op, toen miss Brewis de kamer binnenkwam. Hij zag direct, dat ze efficient was en dat hij op zijn vragen duidelijke antwoorden zou krijgen, de juiste tijdopgaven en geen verwarde onzin. „Mrs. Tucker is in mijn zitkamer", zei miss Brewis plaats nemend. „Ik heb haar het droevige nieuws ver teld en haar thee gegeven. Ze is natuurlijk erg ontdaan. Ze wilde het lijk zien, maar ik heb gezegd dat het beter was van niet. Mr. Tucker komt om zes uur van zijn werk en zal zijn vrouw hier komen halen. Ik heb ge zegd, dat ze hem moeten opwachten en hier brengen zodra hij komt. De jongere kinderen zijn nog op het feest, iemand houdt een oogje op ze." „Uitstekend", zei inspecteur Bland goedkeurend. „Voor ik met mrs. Tucker praat zou ik graag willen horen wat u en lady Stubbs me kunnen vertellen." „Ik weet niet waar lady Stubbs is", zei miss Brewis stug. „Ik vermoed, dat ze genoeg van het feest heeft gekregen en hier of daar naar toe is gedwaald, maar ik denk niet dat ze u meer zal kunnen vertellen dan ik. Wat wilt u precies weten „Allereerst alle details van die „Moordjacht" en hoe het komt dat dat meisje, Mariene Tucker, daar een rol in speelde." Kort en duidelijk beschreef miss Brewis het idee van de moordjacht, als een originele attractie voor het feest en hoe ze mrs. Oliver, de bekende schrijfster, hadden verzocht het spel uit te denken. Ze gaf een korte be schrijving van het plan. „Oorspronkelijk zou mrs. Alëc Legge de rol van het slachtoffer hebben gespeeld zei miss Brewis. „Mrs. Alec Legge vroeg de inspecteur. Nu gooide agent Hoskins er een woordje tussen. „Zij en mr. Legge wonen in het huis van de Law- ders, dat rose, bij de Molenkreek. Ze kwamen een maand geleden hier. Ze hebben het voor twee of drie maanden gehuurd." „Juist. En u zegt, dat mrs. Legge eerst het slachtoffer zou zijn geweest? Waarom is dat veranderd?" (Wordt vervolgd) KELOWNA, 15-1-66. Beste vrienden, Dit moet dan zijn „De laatste brief uit Canada". Misschien later Wie weet, Maar nu is het mij onmogelijk. En deze brief wil in de eerste plaats een eerbewijs zijn. Een eer bewijs aan een Vrouw en Moeder, die voort zal blijven leven in de harten van honderden, ja zelfs in Middelburg, die weten hoe vol van liefde ze altijd klaar stond met een woord van troost, met een helpende hand. Niet een brief vol zelfbeklag. Dit grote niet uit te spreken verdriet moet en zal ik zelf dragen. Over die vreselijke 23ste december zal ik heel kort zijn. Wc waren op weg voor de Kerstdagen naar onze zoon Nico, die radio-omroeper is en in Trail, een plaats 400 km van hier. Daar zou den we een dag blijven en dan verder gaan naar onze dochter, die alweer 150 km verder weg leeft met haar man Hans, een bankmana- ger, en drie schatten van meisjes. Het weer was prachtig. Alles was zo wonderlijk mooi. Toen we nog zo wat 40 km van ons eerste doel waren begon het ineens vreselijk te sneeu wen. Dat is niet erg, daar zijn we wel aan gewend. Maar op een zeker plaatsje, ergens onder dat laagje sneeuw, was puur ijs. Dat wist je vanzelf niet. We reden langzaam. Plotseling was alles over. De wagen gleed met alle vier wielen tegelijk van de weg en sloeg om. Er is geen schuld, geen zelfverwijt. Lieve vrienden, spaar mij de rest. Zelf was ik totaal niet gewond. M'n lieve schat was er niet meer. Ga niet die ontzettende eerste da gen beschrijven. Ga niet, toen we haar weg moesten brengen naar haar laatste rustplaats, vertellen van al die liefde en waardering voor haar mooie rustige leven wat we mochten on dervinden. 'k Wil alleen uit een grote liefde voor haar nog het volgende zeggen. Wie was Annie Caljouw. Vrienden, zij was 32 lange gelukkige jaren de zon van uw schrijvers bestaan. Wij leefden niet naast, maar in elkaar. En alweer, er zijn mensen die deze brief zullen lezen, ook daar op Walche ren, die dit weten en zullen getuigen. Zij was de Moeder van onze zoon en doch ter. En uit die zoon en uit deze dochter straalt mij een hulp en een troost tegemoet die niet te beschrijven is. Daar is haar liefde weer. Dat is niet verloren. Zij was de dochter van een nu oud geworden stel mensen. En de lieve zuster van drie andere dochters. Zij allen hel pen mij. En mijn taak is hun te helpen. Zij was de grootmoeder van drie schattige kleine meisjes. Maar zij was meer. Heel veel meer. Zij was de hulp die de brieven mogelijk maakte. Zij corrigeerde en typte alles over wat ik schreef. Zij was dus een deel van deze brieven, 'k Zou eindeloos door kunnen ver tellen. Hoe zij elke week een programma had voor de radio. Met altijd één onderwerp „Helpt elkander en sta elkander bij Hoe zij werkt voor het Rode Kruis, voor kreupele kinderen, vooro lieve vrienden. Het is genoeg. Zij is heengegaan. Haar grote liefde blijft. Want liefde is immers het allergrootste Zonder dat is er immers helemaal geen hoop, geen vertrouwen, geen geloof En nu moet ik eindigen. En wil dit zo heel graag doen met het volgende lied. Voor haar was dit meer dan een lied. Het was haar le ven LEVEN IS GEVEN. Wil ik leven, moet ik geven, Overal en altijd weer. Wil ik stralen, mij bepalen Bij mijn taak voortdurend weer. Wil ik groeien, Godd'lijk bloeien, Tot een eeuw'ge vruchtbaarheid, Moet ik schenken, en niet denken, Aan m'n eigen zaligheid. En nu voor sommige lezers, die dezelfde onzegbaar zware weg hebben te gaan als uw schrijver, slaat uw Boek open en laat elk woord tot uw hart doordringen. Psalm 23 zal U het antwoord geven. Al begrijpt U deze prachtige woorden dan misschien een beetje anders dan ik doe. Het hoofddoel is hetzelfde TROOST EN LIEFDE! Dank U vrienden. En een wel heel eenzaam mens vraagt U schrijf eens een paar woord jes. Laat mij weten, dat ook jullie deze sim pele hartekreet hebben verstaan. Met innige groeten, Uw JAN CALJOUW, R R 5, Kelowna B.C.

de Faam | 1966 | | pagina 4