Dat vindt U alléén bij Lido I SNIP EN SNAP. VERMOUTH ADVOCAAT 25 cent per 7i fles f 3,80 per 72 fles f 1,95 ROTH'S wijnhandel BIJ INSCHRIJVING TE KOOP Gemeente Middelburg Gemeente Vlissingen HUIS MET VOOR- EN ACHTERTUIN, '4, 'S.' -é. •'v.1 SnipDrie ingekomen brieven lig gen op je te wachten, Snap. Snap Zo, waarover handelen ze SnipOver twee oude onderwer pen de verlichting bij een muzikale avondwandeling door onze stad en de ver plichte aanschaffing van een vuilnisemmer en de jaarlijkse kosten daaraan verbonden. SnapBegin maar te lezen. Snip De eerste is van de tweede Dirigent van het Middelburgs Muziekkorps. „Naar aanleiding van uw praatje, als antwoord dienen de op een door U ontvangen brief, waarin een goed be doelde raadgeving gedaan werd aan de Ver. „Uit het VolkVoor het Volk", voel ik mij verplicht om U te ver zoeken enige aandacht te schenken aan onderstaand epistel. De idee van zakbatterijen is, hoe goed ook bedoeld, af te raden. Een fakkel moet niet alléén licht geven op de mu ziek der marcherende muzi kanten, doch ook op straat. Bij ondervinding weet ik, dat marcheren in een slecht ver lichte straat moeilijker is dan in een goed verlichte straat. U sprak, dat U bij ondervin ding weet, dat de Heren van bedoelde Vereniging naar goed bedoelde raadgevingen gaarne luisteren, doch door mij en ook door andere per sonen is het Bestuur al meer dan eens op dit punt gewezen en ook is daarbij de best ge schiktste oplossing genoemd. De beste fakkels zijn n.l. de zogenaamde benzinevergas sers, voorzien van een reflec tor, zoals deze enkele jaren vóór de oorlog werden ge bruikt. Met 4 a 5 van deze lampen is een marcherend muziek corps van plm. 40 man sterk voorzien van goed en doel matig licht. De Heren van genoemde Ver., zoeken momenteel niet naar deze lampen, omreden dat, volgens hen, een zoge naamde open vuur-fakkel meer imponerender en origi neler is. Deze fakkels zijn gevaarlijk, geven zeer slecht licht en een muziekcorps van 40 man moet 80 van deze fakkels hebben wil het zicht op de muziek goed zijn en was het dan nog maar goed!" Snap Dit moet gezegd, een duide lijke uiteenzetting wordt ge geven. Het komt ook mij voor, dat de verlichting met fakkels niet voldoet en bo vendien vind ik ze ook ge vaarlijk. Snip: Terugkeren tot het oude lijkt ook mij aanbevelenswaardig. Nu gaan we vulinisemmertje spelen. Eerst is het woord aan een Dame „Nu valt U mij toch erg te gen, omdat U de verplichte aanschaffing van vuilnisem mers toejuicht. En dat in een tijd, dat we gemaand worden zuinig te zijn en temeer daar er toch nog genoeg nette en overdekte emmers zijn. Neen, het is niet anders dan een na- apen van de grote steden om onze centen, die we met hard werken moeten verdienen en hard nodig hebben om de eindjes aan elkaar te knopen uit de zak te kloppen. Het mag dan netjes zijn, maar die netheid kost ons weer geld. We zijn er nog altijd geko men zonder die vuilnisem mers". SnapJa, eerlijk gezegd, door het schrijven van deze „huis vrouw met een klein inko men" is mijn enthousiasme niet meer zo groot als de vo rige week. Snip Hoor nu eerst naar de stem van een Werkman. Zijn schrijven luidt als volgt „Daar staat dan de mooie nieuwe blinkende vuilnisem mer naast mijn oude die blinkt niet meer hij heeft nu 6 jaar zijn dienst gedaan. Versleten Neen, versleten is hij niet, minstens 6 jaar kon hij nog wel mee. Middelburg wordt mooi, ja, dat is waar, maar dat ver plicht mij in deze dure tijd, waar de huismoeders alles op alles moeten zetten om de week door te komen 5,- per jaar te betalen en ja, als men geld genoeg heeft, is het niet veel, maar als men werk man is en men moet hard voor zijn boterham werken en je doet alles om je gezin op peil te houden en ze klop pen zo verplicht de centen uit je zak, dat wil er bij mij niet in, want ik vind de belasting toch ook niet zo goedkoop. En dan komt er nog wat bij. Wij zijn nog steeds de ge lukkige bezitter van een pri- vaatton. Nu is er kort ge leden in onze Gemeenteraad besloten tot riolering, wat niet voor zijn tijd is. Nu kre gen we de boodschap gelijk met de nieuwe vuilnisemmer, dat we twee nieuwe eiken houten privaattonnen moeten laten maken vóór 1 Decem ber en dat we voortaan tien gulden per jaar moeten beta len. Die nieuwe tonnen kos ten 100,a 120,Nu, Heren, met de beste wil van de wereld, dat kan ik niet betalen. Voor een arbeiders gezin is 100,een kapitaal. Nu vraag ik U om raad, wat Snap Snip Snap Snip Snap Snip Snap Snip Snap Snip Snap Snip Snap moet ik nu met mijn privaat- ton doen Zou het maar nie! het beste zijn om hem in de Watergang leeg te kiepen 7 Dat kost me niets. Heren, ik hoop, dat U er eens over wilt spreken in uw gesnip en gesnap". Benieuwd ben ik te horen wat je hiertegen in te bren gen hebt. Heus, geloof me, èn onze Huisvrouw èn onze Werkman ze zijn de tolk van vele ingezetenen, die niet be schikken over een goed ge vulde beurs. Kom, kom, je moet je niet zo gauw laten meeslepen. Ik blijf er bij het zal een veel beter aanzien op onze stoe pen geven en de gesloten em mers zijn veel netter. Let eens op, hoe vaak thans een hond de emmer of bak om kiept. Dat is niet te ontkennen, maar jij verliest uit het oog de aanschafkosten en de jaarlijkse huurbetaling. Jij vergeet, Snip, dat er vele mensen zijn, die van een zeer klein inkomen moeten leven, ja zelfs van steun van diaco nie of Maatschappelijke Zorg. En deze categorie kan abso luut geen nieuwe wekelijkse uitgaven meer hebben. Ja, daar is weinig tegen in te brengen. En toch dan moet het uitgegeven dubbeltje aan snoep, sigaret of andere on nodige dingen maar gebruikt worden voor deze m.i. inder daad grote verbetering. Ik heb nog geen spijt over dit genomen besluit van onze Gemeenteraad. En wat zeg je van de ton- nenkwestie Wel verbaasd heb ik gestaan, dat in onze goede stad nog het oude tonnenstelsel be staat. Ik dacht niet anders of dat behoorde tot het verle den. Ik wist het ook niet. Die ton nen moeten weg, dat staat vastDie vuile ongezonde toestand mag niet langer blij ven bestaan. En dan nota bene de kosten door de be woner laten betalen. Iedere woning moet aan de riolering zijn aangesloten. En wie zal dat betalen De eigenaar van het pand. Ik weet wel nu jaag ik de huis eigenaren tegen me in het harnas, maar ik zie geen an dere oplossing. Dus wie nog bezitter van een pand zonder riolering is moet verplicht worden tot aanleg over te gaan Ja, goed begrepen verplicht! Gegroet, Snap, ik zie een grote stofwolk op ons aan drijven. Die verwacht ik ook. Advocaat Bonbons Ananas Bonbons Mocca Bonbons per 100 gr PRACTIJKDBPLOMA BOEKHOUDEN. Succesvolle opleiding. J. MULLER, Leraar M.O. Boek houden, Accountant, Molstraat 5, Middelburg. Telefoon K 11802797 per Liter f 2,00 Lange Noordstraat 69, Telefoon 2319, Middelburg. Voor uw feesten glaswerk GRATIS beschikbaar. ten verzoeke van de Heer K. Meertens Jr. in de 1. HERENHUIS genaamd „DE DRIE MEIEN", Korte Delft 18, groot 1 are 84 c.a. Gedeeltelijk verhuurd voor 65,p. maand, ged. in eigen gebruik. Lasten 149,86. 2. HUIS EN TUIN, Laan van Nieuwenhove 6, groot 2 are 90 c.a. Verhuurd voor 45,per maand. Lasjten 68,39. 3. HUIS EN ERF, Rouaanse kaai 47, groot 1 are 28 c.a. Verhuurd voor 8,60 per week. Lasten 115,90. 4. PAKHUIS in de poort achter de Apoth. v. d. Harst, Korte Delft 10, groot 90 c.a. Verhuurd voor 6,50 per maand. Lasten ƒ18,48 en in de 5. Een HUIS EN ERF aan de Grote Markt 18, groot 1 are 62 c.a. Verhuurd voor 4,50 per week. Lasten 83,56. Bezichtiging van al de percelen op Donderdag 6 Oct. en Dinsdag 11 Oct. van 1012 en van 24 uur, de percelen te Middelburg op ver toon van toegangsbewijs. Gesloten briefjes in te leveren vóór of op 15 October 1949 ten kantore van Notaris B. A. VAN VERRE, Middelburg, Rouaanse kaai 35, al waar tijdens de kantooruren biljetten met uitvoerige omschrijving, toe gangsbewijzen voor de panden te Middelburg, en nadere inlichtingen zijn te verkrijgen. TE KOOP BIJ INSCHRIJVING staande Nieuwe Vlissingse weg 162. Bezichtiging 4 October van 1012 en van 24 uur. Briefjes in te leveren Donderdag 6 October bij de Heer C. TAAL, Markt 25, Middelburg.

de Faam | 1949 | | pagina 1