iii®©fe lepeltje, cadeau pak D!i# TEHHË HE Modelslagerij Langeviele. Tel. 872 J. DE KLERK. bij aankoop DE KLOK" LHEERDE Aanbevelend, OP Gevonden Voorwerpen. TREINENLOOP. Zomerdienst 1939. 2 van Leeslampent koper, fumé, zijde of perka kap vanaf 3.95. Schemerlampen, compleet met Kap en Voet, vanaf 9.75. Lampekappen, compleet geplaatst vanaf ƒ2.25 (de betere uitvoering Tafellampjes, origineel Fransche lampjes, zeer voordeelig. Wandlampjes vanaf 95 ct. Strijkijzers, Kookplaten, enz. Stofzuigers, sledemodel (2 jaar garantie) vanaf 29.75. Waschmachines, hout en email, geheel electrisch, 49.50, 65.'—, ƒ110.-, ƒ165.-. tegenover Postkantoor Lange Noordstraat 47 49 Middelburg. Heden gemalen Reuzelsnippers 40 cent per K.G. Bladreuzel 60 cent per K.G. Gerookt Spek 60-80 cent per K.G. 1e kwaliteit Rund-, Kalfs- en Varkensvleesch, extra lagen prijs. Hedenavond versche Leverworst, Gekookte Lever. BEZIET DE PRIJSLIJST WEET U WEL, dat de Vereeniging tot Werkverschaf fing aan Zeeuwsche Blinden, een werkplaats heeft aan de Kalvermarkt en dat U daar kunt koopen Matten, Borstels, Vegers enz. door de Blinden zelf vervaardigd Wil hier aan eens denken als ge een of ander noodig hebt en U aan dat adres vervoegen. II koopt toch ook eenige Loten van onze Inrichting Vele prijzen „MA RETRAITE" DOOR C. JACOBSZ TWEEDE DEEL VII. Een bondgenoote. Louise's lief, aanminnig gezichtje was akelig bleek geworden, en met groote, sta rende oogen keek zij haar pleegmoeder aan. Maar de eigenaresse van „Ma Re traite" verhief zich nog hooger in haar groenen zetel haar oogen rustten trots en gebiedend op het meisje tegenover haar, en haar stem was koud en hard. ,,Ik weet zeer wel, dat de kostschool houder en zijn secondants fatsoenlijke en geleerde mannen zijn, wien het, dank zij hun bekwaamheid in vreemde talen en wis kunde, niet aan lessen ontbreekt. Zij mo gen zich zéér gelukkig prijzen, dat de laat ste wetenschap thans in onze kringen zoo ijverig en nauwgezet beoefend wordt. Het is voor die menschen een welkome bron, om hun schamele inkomsten wat te ver meerderen, want heusch, Liesje-lief een schoolmeester is arm hij leeft in zeer pénibele omstandigheden. Zij zijn gedwon gen, hun inkomsten op allerlei wijzen wat te verhoogen, en al lukt dit nu en dan wel eenszij blijven toch steeds onze min deren. Wij kunnen hen niet als onze ge lijken beschouwen Er zijn standen, beste kind ,,Ik weet het, moeder." Louise had met een trillende stem geantwoord, en haar oogen schoten vol tranen. Zij dacht aan den meester van St. Laurens, haar vriend, die zoo tevreden was, en toch eigenlijk een kommervol bestaan leidde althans vergeleken met dat der zoete kennisjes en charmante vriendjes. En haar denken ging ook uit naar een anderen leermeester, wiens ouders, evenals de hare, om des ge- loofs wille hun vaderland hadden moeten verlaten een armen jongeling, maar rijk aan gaven van hoofd en hart. „Ik moge nu nog kortelijk mijn opinie herhalen", besloot de dame in den groenen, hoogen stoel. ,,Ik heb je het nooit aan iets laten ontbreken je opvoeding was* de zelfde, als die mijner dochters ja, ik gaf je een éducatie1), alsof je óók het bloed van de brave Pick's en Blaauwbeen's in de aderen hebt. En echterhoe weinig dank is mijn loon Louise's wangen bloeiden bij die harde, onverdiende beschuldiging plotseling op onder een warmen, feilen blos, en haar fijne, slanke vingers klemden zich nerveus ineen. ,,Ik ben niet ondankbaarkreet zij smartelijk. ,,Ik wou, dat ik U slechts het duizendste deel der weldaden, die U mij, arme en verlaten weeze schonk, vergel den kon Eiken avond, vóór ik te bedde ga, en des morgens, zoodra ik ontwake, bidde ik God, dat Hij zich uwer ontferme en Zijn bijstand schenke. Méér vermag ik niet ,,Ja, dat kun je juist wélconstateerde de vrouwe van „Ma Retraite" koud. ,,Je kunt je steeds voor oogen houden, dat je den stand en de afkomst van je weldoen ster en hare dochters in alles te respectee ren hebt dat het zeer ongepast is, haar goeden naam door het slijk te sleuren. Je hebt je te gedragen, alsof je zélve een Piek of een Blaauwbeen waart Bestaat er iets tusschen jou en dien secondant van de Fransche school ,,Nnneen stamelde het arme meisje zacht. Maar de blos, die even van haar wangen geweken was, keerde eens klaps, en nog heviger, terug. Want in het kleine, ondeelbare oogenblik, dat haar ant woord had geëischt, was zij zich plotseling bewust geworden, dat haar ontkenning een leugen was, zij het dan ook een onopzette lijke, want dat hen wel degelijk een band verbond, al hadden zij er ook nimmer met één enkel woord van gerept. ,,Dat doet mij véél, héél veel genoegen, kindlief", antwoordde mejuffer Blaauw been met haar minzaamsten lach. „Het zal je daarom al heel gemakkelijker vallen, te doen, wat ik van je eisch. Want je zult mijn gebod gehoorzamen je bent mij immers dankbaar, Chérie en dat zelfs nooit ofte nimmer vergeten De wandelin getjes met dien schoolmeester hebben af gedaan, en den meester van St. Laurens mijd je ook. Niet voor hem zélf, maar je begrijpt mij wel, naar ik denk. Ik heb duidelijk genoeg gesproken, niet waar Langzaam en statig, maar toch met de in hem zoo beminde achtelooze bevallig heid, reed de jongeheer Speleveldt door de olmendreef tot op een tiental ellen van het groote bordes, dat naar de breede deuren van het Huis voerde dan steeg hij zwie rig en behendig af en wierp den haastig toegesnelden Jacob de teugels toe. En nog vóór de koetsier het fraaie paard in den stal had kunnen leiden, weken de breede, zware deuren vaneen en daalde Cathérine de breede, hardsteenen treden af. Een blijde glimlach speelde om des jon- gelings lippen. Met den steek onder den arm en de hand op het hart, boog hij zoo diep, als hem maar mogelijk was, en een oogenblik volhardde hij in die houding. En mejuffer Blaauwbeen's oudste, hem ge naderd zijnde, spreidde haar wijde, licht blauwe rok met beide handen uit en maak te een deftige, correcte buiging. Dan bood zij den modieus gekleeden ruiter haar hand, die hij eerbiedig aan de lippen bracht, en hun oogen vonden elkaar in een blijden, innigen blik. „Ik meende, dat ge vandaag zulke drin gende en gewichtige besognes had, mon ami?"2) opperde het mooie meisje schalks. De zwierig gekleede jonkman lei nog maals de hand op het hart, maakte een tweede buiging, en zei„Ik bewonder uw buitengewoon scherp geheugen, schoone vriendinne Ja, ik héb mijn besognes, en ze zijn vele, zooals ge weetZoude ik echter zelfs niet mijn nachtrust offeren?" Cathérine's mooie, blauwe oogen glim lachten hem onder de lange wimpers dank baar en gelukkig toe. Zij kwam een stapje naderbij, en terwijl zij hem met haar blijde oogen vasthield, fluisterde zij verleidelijk „Werkelijk Hoevele van onze zoete en charmante vriendinnen hebt ge reeds op deze wijze gecomplimenteerd De hand, waar de fijne, kanten lub zoo zwierig over viel, rustte ten derden male op 's jongelings hart, en ook nü boog hij onberispelijk. „Slechts ééne antwoordde hij onver vaard. „Kunt gij raden welke koninginne van mijn hart Het meisje bloosde bij die spontane woorden, maar terwijl zij, het sierlijk en hooggekapte hoofdje koket ter zijde nij gend, haar blijde ontroering zoo goed mo gelijk trachtte te verbergen, antwoordde zij „Werkelijk, uw besognes moeten wel van een zeer bijzonderen aard zijn, dat ze U den tijd laten, om met een dame den spot te drijven Fi done Rougissons3) gij, omdat ge mij maar wat wilt wijsma kenik, omdat ik zoo dom en lichtge- loovig was, uw vleitaal het oor te leenen i Het scheelde maar heel weinig, of de zwierige sinjeur had alwéér de hand op j het hart gelegd, maar hem viel thans iets beters in hij sloeg de handen ineen, als i werd hij plotseling door een smartelijke j wanhoop overvallen, en zijn stem klonk toonloos en verdrietig, toen hij zei „Met het oude liedje zoude ik kunnen klagen „O, ma belle sois moins cruel- le!"4), doch ik weet, dat ge maar een' weinig schertstWat van uw lieve en schoone lipjes vloeit is mij als zoete en welriekende honing. Weet ge wel, dat het doel van mijn komst tweeledig is Het zij mij vergund, U een tweetal geschenken aan te bieden, een goeden, hartelijk geineen den raad, en „Houd toch op Cathérine lachte vroo- lijk en geamuseerd, maar nieuwsgierig te vens. „Ik denk er niet aan Ik mag er zelfs niet aan denken Hoor 'reis, Chérie als De la Cour vandaag komt het is de tweede maal, niet waar - moet je hem alvast maar eens vertellen, dat de hoeken van een driehoek samen 180 graden zijn." „Wat zijn datgraden vroeg het meisje. „Graden Tjadat 's een lastige vraag, Chérie Hethet zijnIk denk, dat hij het zélf niet eens weet Zeg het hem echter gerust, hoorHonderd tachtig graden 't Is maar, opdat hij vol doenden eerbied voor je kennis der wis kunde hebbe „Davidkreet het mooie, trotsche schepseltje verrukt, „kom, laten wij naar binnen gaan en daar verder praten. Ge zult wel dorstig zijn, na een zoo langen tocht." „Uw slaaf is tot gehoorzaamheid gebo- ren", antwoordde de jongeling nederig, j „Hij smeekt zijn schoone gebiedster ech- ter, haar een zilveren doosje poudre5) te mogen offreeren iets nieuws, dat de j schoonheid van heur haren nog verhoogen zal. Tenminste „David fluisterde het meisje weer, en in haar oogen las hij een bekentenis, die aan duidelijkheid maar heel weinig te wen- schen liet. „Maar ik heb mij tóch niet vergist, en dat vind ik heel prettig, monsieur De la Cour! U houdt van Louise, en... Louise houdt van U Ge hebt er elkaar natuurlijk nog met geen enkel woord van gesproken, maar dat komt wel denkt U niet O, Louise is zoo liefzij is een engel, en ik zou er heel wat voor geven, als zij mijn eigen zuster was En daarom zal ik doen, wat ik kan, om haar gelukkig te maken Wordt zij dat, zooals ik wensch, welnu... dan bent U het óók Ik wil van nu af aan uw postillonne d'amour zijn6), ja, véél meer nog een trouwe, toegewijde bond genoote. Mag ik De jonge schoolmeester antwoordde niet dadelijk. Hij blikte in een paar trouwe, reine oogen de oogen van Henriëtte, die voor hem, bij het groote, kunstig gesmede hek van „Ma Retraite" stond. (Wordt vervolgd) NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN TE MIDDELBURG. 887 D. Janse, Noordweg 20. Te bevragen aan het Bureau van Politie te Middelburg des Dinsdags, Donderdags en Zaterdags van 6 tot 8 uur n.m. Rijwielsnelbinder, Zegelring, Jurkcein tuur, Damestasch met inhoud, Heerenhand schoen, Kindercape, Zeilen schort. Bij vindersPadvindersriem met Mes, F. Petiet, Dam 36 Huissleutel, M. G. de Hooge, Bogardstraat 25 Schroevendraai er, K. Davidse, Schoorsteenvegerssingel 20 Damescollier, P. Vermaas, Wal 35 Zadeldekje, S. M. Adriaanse, Koudekerk- sche Weg D 14, 't Zand Drinkbus, Wil lem Arnoldus, Brakstraat 31 Muts, Ber nard Mulder, Koorkerkhof 12 Groenten- kaart, W. Sinke, Langeviele 76 Porte- monnaie, H. Goergen, Lange Delft 61 Ja ponceintuur, C. M. de Rijke, Gortstraat 35 Lot R.K. Vrouw. Jeugdwerk, L. van Roeijen, Zandstraat 21 Dameshand schoen, v. d. Berge, Jasmijnstraat 28 Bro che met boerenknoopjes, Suze Buijs, Lelie straat 48 Bos Touw, J. Wondergem, Brig- damme Damestasch zonder inhoud, H. Buijs, Vlissingschestraat 23 Bril, P. Kasse, Kleverskerksche Weg .3 Portemonnaie met inhoud, J. de Ron, Lage weg 22, 't Zand Insigne, Gerard v.d Berge, Spui straat 2. Indien bij een der vinders voorwerpen worden afgehaald, geve men daarvan ter stond kennis aan het Bureau van Politie. BURGERLIJKE STAND VAN MIDDELBURG. ONDERTROUWDP. van Empel, 30 j. jm. en jkvr. M. C. Boddaert, 23 j. jd. J. H. v. d. Linden, 36 j. jm. en M. Koe kendorp, 27 j. jd. A. van Hemert, 25 j. jm. en A. S. Paulusse, 29 j. jd. M. C. Schoenmakers, 23 j. jm. en J. P. de Hooge, 21 j. jd. W. L. Heijboer, jm. 48 j. en W. F. de Ridder, jd. 41 j. P. Moeleker, 29 j. en J. J. M. Geschiere, 27 j. GETROUWD: A. P. Rouffaer, 36 j. jm. en W. P. Midavaine, 29 j. jd. F. A. Moerdijk, 29 j. jm. en C. H. S. Leuvens, 23 j. jd. J. FrancH^fetsnt, 25 j. en A. Pee- ne, 24 j. P. C. Jansb, 27 j. en D. M. Van- klinken, 24 j. BEVALLEN W. Wattel, geb. Koster, z. J. Malgo, geb. Spruijt, z. M. van Hel leman, geb. Pouwefse C. C. de Hamer, geb. De Voogd, z. OVERLEDENL. de Klerk, 73 j„ jd. K. v. d. Ketterij, 72 j„ echtg. M. de Nooijer R. Stenhuis, 77 j., echtgen. I. Witter J. C. Rijk, 8 j., ongeh. z. 4) Educate opvoeding. 2) Besognes mon ami bezigheden mijn vriend. 3) Fi done Rougissons FoeiLa ten wij ons schamen 4) „O, ma belle sois moins cruelle De eerste twee regels van een oud deuntje: „O, mijn schoone wees minder wreed!" 6) Poudre poeder. Postillonne d' amour bezorgster van minnebriefjes. VAN richting Goes komen aan op alle werkdagen treinen op de navolgende uren; Voormiddaq 6.08 7.08 8.30 9.10 10.03 (sneltrein) 11.32 Namiddag 12.03 (sneltrein) 1.21 3.03 '(sneltrein) 3.16 5.21 6.07 j(sneltrein) 6.20 7.19 8.21 9.03 (sneltrein) 9.37 10.27 11.21 12.03 (sneltrein) NAAR richting Goes vertrekken op alle werkdagen treinen op de navolgende uren; Voormiddaq 5.55 6.18 6.36 7.42 7.58 (sneltrein) 9.29 10.23 Motortrein tot Goes 10.58 (sneltrein) 11.29 Namiddag 12.44 Motortrein tot Goes 'alleen op Dond. en Zat. 1.58 (sneltrein) 3.29 4.29, 5.13 Motortrein tot Goes 6.00 (sneltrein) 6.10 Motortrein tot Goes 7.29 8.24 Motortrein tot Goes 8.58 (sneltrein) S.189.J Indien Uw zitkamer niet groot is, en U hem toch aardig en voordeelig wilt meubelen, dan moet U beslist onze reclame rietsalon zien, bestaande zat2 ritsbank, 2 fauteuils en tafel voor den specialen prijs van f 75, GABRIËLSE Langeviele Middelburg 60 modelkamers

de Faam | 1939 | | pagina 2