„KAVI" Langeviele RECORD-VERKOOP MAGAZIJN „DE VLIJT" Let wel a.s. Zaterdag wordt de zaak gesloten. REGENKLEEDING, J. HOOFTMAN Jr. DAMESHOEDEN A. HUIJSMAN. vanaf Donderdag a.s. Zie verder Etalage Langeviele - J. C. MERK - Middelburg BOONE, t/o de Nieuwstraat, Middelburg. Kledingmagazijn Juffrouw Wedelaar en haar commensalen SNIP EN SNAP* Gevonden Voorwerpen. ADVERTENTIEN. HAARDEN, HAARDKACHELS, FORNUIZEN koopt men het beste bij A. v. ROON, Langeviele 219, M'burg ieuert U uoor 15 cent 10 mooie Inmaakharingen. Grootere 10 stuks uoor 25 cent. Electrlsche Kacheltjes Strijkijzers Theelichtjes Philips prijsvraag J. A. MENNES Bezoekt onze zaak, want Prachtige Gabardine Jassen in beige en blauwe kleuren vanaf f 11.50. Ook in Zwarte Lakjassen z.g. .slikkers" hebben wij groote uitzoek in prijzen vanaf 5.50 Dus ook voor uw Regenjas DOOR C. JACOBSZ. EERSTE DEEL. III. Het echtpaar Borghsteijn en hun zoon. „Zóó kan het niet langer, lieve vrouw De jongen vermagert bij den dag Hij is de laatste twee maanden zeker wel tien pond afgevallen „Tien pond? Och kom! Ik weet zeker, dat hij wel vijftien pond minder weegt Heb je al eens goed op zijn wangen ge let „Natuurlijk, vrouw „Is het je opgevallen, hoe diep zijn öogen zijn ingezonken „Zeker, Liesje „En heb je ook gezien, hoe bleek en doorschijnend zijn neus geworden is „Ja, ja, dat óók, kindje „Maar zijn handen Die zijn het ergste! Herinner je je nog, hoe hij als kind zulke heerlijk mollige vingertjes had Je zou ze zóó hebben opgegeten En nu Och, ik kan wel schreien Vel over been zijn ze Alsals er nog maar been onder het vel is Ik ga er waarlijk aan twijfelen Wat denk jij, lieve man „Nu, zóó erg zal het nog wel niet zijn, Lies. Maar intusschen „Is het al erg genoeg Onze arme lie veling Hij verkwijnt als sneeuw voor de zon „Het ishet is ontzettend, vrouw „Ja, Willem De welgedane juffrouw kreunde. „Gisteren avond at hij maar ne gen boterhammen „En drie eitjes, Lies „Niet waar En van die Geldersche ham nam hij maar vijf sneden „Wat het worden moetik weet het nietik weet het niet Van morgen at hij maar acht boterhammen en vier scharretjes. Als dat zoo doorgaat, vrouw, dan vrees ik het ergste „Als Leentje, die feeks, dat geweten had „Of Dientje „Zij Zij is nog duizendmaal erger „Wij deden beter, hun namen nooit meer op de lippen te nemen, vind je niet Wezens, die het leven en hef geluk van onzen lieveling vernietigd hebben, zijn dat niet waard „Zeker, beste man, zeker En neem nu eens een lekker snuifje. Je ziet zoo bleekje hebt afleiding noodig „Geef dan de doos maar, lieve Licht, dat een sniufje mij weer wat op mijn ver haal doet komen En neem jij eerst, schat! Ook jij moet je krachten herwinnen, want wij zijn Koentje's veilige haven in de bruisende storm van de bulderende golven zijns levens „O, Willem, Willem kreet de corpu lente juffrouw, die van ontroering haar tranen niet meer bedwingen kon. „Dat is mooimooi gezegd, lieve man Je je moet de snuifsnuifdoos maar zélf... zélf halen. Mij ontbreekt de kracht de kracht er voorMaar kom eerst... eersteerst hierIk wil je voor die lieve, troostende woorden eeneen kus geven Waarschijnlijk vindt ge dit gesprek nog al grappig, en in elk geval zult ge het zon derling noemen. Laat ik U eenige ophel dering mogen geven. Ruim vijf en twintig jaar had Willem Borgsteijn op buitengewoon voordeelige wijze in de Nieuwstraat te Vlissingen een zaak in eieren, boter, kaas en visch gedre ven. Steeds had hij de wijze spreuk gehul digd, dat een paard alleen vet wordt onder het oog van zijn meester, en daarom was hij zoo verstandig geweest, winkel en pak huis nooit dan bij hooge uitzondering te verlaten. „Ik werk mee", placht hij steeds te zeggen. „Ik steek zelf de handen uit de mouw, maar zóó, dat ik twee knechts bui ten de deur houd." Nu, er school geen overdrijving in die woorden, en daar de vlijtige man nooit verzuimde zeer ruim te wegen en gaarne eenige wichtjes of een paar lood extra gaf, had hij zich honder den klanten weten te verwerven, een stroom, die niet afnam, maar van jaar tot jaar wies. Zoo kwam het dan ook, dat onze vette- warier na twintig jaar een alleraardigst kapitaaltje had vergaard, en toen zich vrij onverwacht de gelegenheid voordeed, zijn visch- en kaashandel voordeelig te ver- koopen, aarzelde hij geen oogenblik. En daar zijn vrouw ook een stuivertje als hu welijksgift had meegebracht, en de twintig jaren genoemd stuivertje nog wat hadden vergroot, was er niets, dat de brave echte lieden belette, een rustig leven te gaan leiden. Reed beider karretje dus op een zand weg, en waren zorgen hun vreemd de grootste schat van het waardige ouderpaar was hun eenige zoon Koenraad, moeders afgod en lieveling, vaders troetelkind. Van de eerste oogenblikken zijns levens was hij op buitensporige wijze verwend en naar de oogen gezien, een zorg, die met de ja ren niet verminderde, maar vermeerderde, altijd maar door. Gelukkig had deze verkeerde methode van opvoeden den jeugdigen Koenraad veel minder bedorven, dan men allicht den ken zal. Integendeel, hij was altijd even vroolijk, véél te vroolijk vaak, en van zelf zucht viel geen zweempje te bespeuren. Een ambacht had hij natuurlijk niet ge leerd, en van studie was nooit veel geko men, maar van zijn vroegste jeugd maakte hij gedichten (of wat er dan voor door ging), zoodat zijn ouders er geen oogen blik aan twijfelden, of hij zou eenmaal een beroemd dichter worden, bij wien Vondel en Da Costa toch eigenlijk maar rijmelaars waren. Nu moet ge niet denken, dat zijn letter kundige arbeid hem geen tijd voor andere liefhebberijen liet, o neen. Koenraad was zelfs al tweemaal bijna verloofd geweest, maar het eerste meisje zijner keuze had hem te weinig ernstig bevonden, en hem al spoedig gezegd, liever op het aanzoek van een degelijker man te willen wachten. Die les nam onze vriend natuurlijk ter harte, en toen ruim een jaar later een an der meisje zijn hart in laaien gloed zette, had hij zich van meet af zóó waardig en ernstig, zóó afgemeten en somber weten te gedragen, dat de jonge dame hem onom wonden verklaarde, genoeg yan een aan bidder te hebben, wien het huilen altijd veel nader dan het lachen stond. Een ander jongmensch zou in dit geval schier wanhopig geworden zijn, maar wie er ook wanhoopte Koenraad niet. De volgende hoofdstukken zullen U dat wel bewijzen. In elk geval hebt ge nu reeds begrepen, dat Dientje en Leentje, door het echtpaar Borghsteijn zoo minachtend „feeksen" ge noemd, de jeugdige schoonen waren, die Koenraads liefde hadden versmaad, maar óók, dat 's jongelings hart niet zoo zwaar gewond was, als zijn ouders wel dachten. „Ja, dat is een idee riep meneer Borg steijn verrukt, terwijl hij van blijdschap een geweldigen haal aan zijn langen gou wenaar deed. „Een andere omgeving Deze is het, die zijn geschokte zenuwen zal herstellen, die zijn gemartelde geest rust geven zalLiesje, Liesje, wat een denkbeeld Je bent een vrouw uit duizen den, hoor „Ochsprak juffrouw Borghsteijn blozend, maar niet weinig gevleid. „Ik meen hetantwoordde haar echt genoot vol vuur. „Maarwaar moet hij heen Dat is de vraag Zou je broer in Goes „Maar manPraat toch geen onzin Kees heeft negen kinderen, en dan zoo Meneer Borghsteijn krabde zich achter het oor. „Neen, dat gaat niet," sprak hij verlegen. „Maar Kaatje Mijn zuster heeft geen kinderen, een gerieflijke woning, en Veere is een heel aardig stadje. Wat denk je er van De goede vrouw in den leunstoel werd akelig bleek en hief van schrik de handen in de hoogte. „Veere Veere Is dat niet twee uur loopen Willem, dat kun je toch' niet meenen Toe, zeg dat het een grapje is, alsjeblieft „Ja, vér is het", stemde de gewezen vettewarier toe. „We moeten onzen eeni- gen lieveling in onze nabijheid houden, nietwaar „Je raadt mijn hartewensch, schat „Wezenlijk, Lies O, wat ben ik daar blij om En ik geloof, dat ik wat ge vonden heb „O, Willem, martel mij zoo nietZég het toch.! Ik brand van „Tut, tut, liefsteDe brave echt genoot moest nu toch heel even lachen. „Wat denk je van Middelburg „Man, man, je bent een engel Dat je zóó iets bedenken kunt Juffrouw Borgh steijn stotterde van blijdschap en ontroe ring. „Middelburg Ja, daar moet hij heen! Dan kunnen we hem eiken dag bezoeken, 's morgens en 's middags, en 's avonds ook, alsals wij heelheel erg ver verlangeneindigde zij snikkend. En zoo geschiedde het, dat de Middel- burgsche Courant twee dagen later deze advertentie bevatte Wordt gevraagd voor een zeer fatsoen lijk Jongmensch bij zeer fatsoenlijke Bur- ger-Lieden, liefst zonder kinderen, twee gemeubeleerde kamers, met Kost en Be- wassching, den huurprijs van 50 per maand niet te boven gaande. Iemand, hierop reflecteerende, adressere men zich met gesloten briefjes onder de letters W. B. bij de Uitgevers dezer Courant. (Wordt vervolgd) BURGERLIJKE STAND VAN MIDDELBURG. Van 1523 October. ONDERTROUWD: Th. A. van Os, 26 j. en G. T. Gabriëlse, 24 j. A. C. J. van Bijlevelt, jm. 25 j. en E. D. Bon- gers, jd. 22 j. J. Kamermans, jm. 29 j. en J. A. Lammens, jd. 33 j. I. A. Wil- lemsen, jm. 31 j. en J. M. Bosschaart, jd. 22 j. J. de Jonge, jm. 24 j. en C. N. Tin bergen, jd. 23 j. L. Dingemanse, jm. 20 j. en E. Landman, jd. 20 j. J. J. Sukkel, jm. 22 j. en H. Piechota, jd. 25 j. J. van Maaren, jm. 27 j. en G. M. Hamelink, 21 j. J. Joosse, jm. 27 j. en D. W. Auer, 23 j. C. C. B. Lether, 56 j., wedn. en J. H. van de Garde, 53 j., wed. GETROUWD A. Poppe, jm. 24 j. en A. Gabriëlse, jd. 27 j. H. C. J. Geldof, 25 j. en C. M. Kuijs, 23 j. BEVALLENZ. Stenhuis, geb. Pro voost, d. J. P. de Klerk, geb. Poppe, z. A. C. Feij, geb. Littooij, z. J. Goedhart, geb. Griep, z. OVERLEDEN W. J. Cornelisse, 55 j. geh. met N. J. Godeschalk M. Janse, man van J. Clement, 47 j. Wat zegt ge daar nu van, Snap Ons Raadslid Jeronimus heeft de Bezuinigingspartij dus den rug toe gekeerd en zich gevoegd bij De Vrijheidsbond. Snap Daar staat ge toch zoo niet van te zien Snip Ja en neen Politiek staat de heer Jeronimus ongetwijfeld het dichtst bij deze partij. Maar ik dacht, dat h ij vooral op zijn plaats was in de partij, die hem in den Raad bracht. SnapWeet je wel, dat hij enkele jaren geleden al getracht heeft lid van De Vrijheidsbond te worden Men zegt, dat men Z.Ed. toen niet wilde. SnipHé, dat is nieuws voor me. Dat wist ik niet. Snap Het is te hopen, dat de heer J. zich stil, gedwee stelt onder de leiding van den heer Portheine, die De Vrijheidsbond in onzen Raad met eere vertegenwoordigt. Snip Daar kan de heer J. niet anders dan wél bij varen. SnapNu is dus zeven zes en drie een geworden. Snip Hoe bedoelt ge Snap Wel, de Raadsleden vertegenwoor digden zeven partijen en drie Le den stonden alleen. En nu is de heer Mes de eenige eenling. Snip i Ja, maar ik blijf den heer J. be schouwen als vertegenwoordiger van de Bezuinigingspartij. Of is die partij ontbonden Snap Dat laatste zou ik denken. Bestaat deze partij nog dan toch is het de plicht van den heer J. zijn zetel af te staan aan zijn opvolger op de lijst van de Bezuinigingspartij. SnipJa, maar, de Bezuinigingspartij is geen politieke partij. Vogels van diverse pluimage kunnen daarvan lid zijn. Men kan toch wel lid van de Bezuinigingspartij en tevens lid van De Vrijheidsbond Snap Neen, dat gaat niet. Dat voelt ge nu toch zelf wel. SnipJe hebt gelijk, dat kan niet. Snap Wel degelijk beschouw ik den heer J. voor de nog loopende zittings periode van den Gemeenteraad met het zittende Liberale Raadslid be- hoorend tot één fractie. Door zijn lidmaatschap van De Vrijheidsbond moet de heer J. afstand doen van de Bezuinigingyjartij en mitsdien van zijn zetel. Snip Dus we verschillen met elkaar over de vraag Zit de heer J. dit zit tingsjaar als lid van De Vrijheids bond of als lid van de Bezuinigings partij Snap s Ja, zoolang hij niet opstapt, ken ik hem niet als Vrijheidsbonder. Snip Ik had die moeielijkheid maar ont gaan en me eerst tegen September 1935 aangesloten bij De Vrijheids bond. Snap Hij had zich bij de Fascisten moe ten aansluiten, daar was hij mis schien nog beter op zijn plaats. Snip Nu gaat ge er een loopje mee ne men. Snap s Ik denk, dat de Bezuinigingspartij afgedaan heeft en volgend jaar met geen candidatenlijst meer uitkomt. Snip O, en daardoor liep er gevaar, dat de heer J. niet zou terugkeeren in den Raad. SnapZeven jaar geleden deden twee leden van de Bezuinigingspartij hun intrede in onzen Raad drie jaar geleden alleen de heer J. En... 1935? Snip Wat is nu in deze zeven jaren door onzen Bezuiniger bereikt. SnapWat bezuinigen betreft, niets en nog eens niets. Zelfs geen pogingen zijn daartoe noemenswaard door hem aangewend. SnipKom, laten we nu maar van dit onderwerp afstappen. Ik heb nog een schrijven van Mevr. Dentz van Hoek. Zij schrijft ons o.m. „Het is werkelijk aardig, zoo spoe dig de rubriek van Snip en Snap populair is geworden er zijn niet veel menschen, die niet eens even kijken waar Snip en Snap het deze week over hebben". Zij vraagt ons namens de Afdeeling Zeeland van de Nederl. Vereen, tot Bescher ming van Dieren opname van het verslag van de werkzaamheden op 4 October, Dierendag „Aan alle lagere scholen in Zee land, totaal 270, werd een enve loppe met lectuur gezonden bene vens een circulaire, waarin de medewerking van hoofden en leer krachten werd gevraagd (behalve Vlissingen, waar een zelfstandige afdeeling is gevestigd). Ditzelfde aan de Kweekscholen te Middelburg (2), Öostburg (1), Hulst 1en Zierikzee 1 Idem aan 12 Zondagsscholen op Walcheren en 20 op Zuid-Beve land. Op één school te Middelburg en één op 't Zand (Koudekerke) werd een opstellenwedstrijd gehouden, die als altijd bij allen zeer in den smaak viel. De correspondenten te Goes, Zie rikzee en Axel werkten zelfstandig en vestigden ieder in eigen omge ving aller aandacht op het werk van Dierenbescherming. De padvinders van het Leger des Heils verspreiden lectuur over stal- branden, kettinghonden enz. op Walchersche hofsteden. De Middelburgsche Courant plaat ste twee maal een artikel en de afdeeling adverteerde in dit blad en in De Faam. Een aantal Middelburgsche winke liers had de welwillendheid, een reclameplaat voor hun raam te hangen. Het secretariaat kreeg een perma nent bordje, waardoor men ten al len tijde het juiste adres kan vin den voor klachten of voor opgave van nieuwe leden. Een lid gaf een extra bijdrage ter gelegenheid van den Dierendag. Tenslotte zij vermeld, dat enkele bestuursleden het genoegen had den, de toespraken bij te wonen, die het hoofd en een onderwijzer der Chr. lagere school op 't Zand (K.) tot de leerlingen hielden. Het werd een ontroerend uur, 's mor gens van 9 tot 10, in de vriendelijke school. Ontroerend, door de aan dacht van de kinderen en de groote toewijding van deze opvoeders, die „zoo blij waren, dat de vereeniging nog iets anders in de school zag dan een plaats waar sommen en aardrijkskunde wordt geleerd". „Er zijn dingen", zeide ongeveer het hoofd, „die we niet in cijfers kunnen uitdrukken, maar die wij toch ook zoo gaarne aan de kin deren willen medegeven." En de bestuursleden, die dagen tevoren hard voor de zaak hadden gewerkt, geschreven, gepakt, gesorteerd, za gen hier even resultaat van hun arbeid en voelden in dit rustige morgenuur, in dit bijzonder warme, beschaafde milieu, wel heel sterk, dat Dierenbescherming Menschen- beschaving is." All een op een koker 'zenuw-tabletten dat men U geen waardelooze of schadelijke namaak verkoopt. Geldstuk, De Keijzer, Seisweg R 118; Port. met inh., J. Poppe, Lange Geere K 243 Schoolétui, v. Boven, Industrieschool Molenwater Gez. boekje, Eikelenboom, Molenwater M 254 Muts, Klaver, N. Oosterschestraat N 103 Port. met inhoud, Frelier, Noordsingel S 159 2 linnen zak ken, P. Coppoolse, Zandstraat Q 198 Belastingmerk, Knipmes, Damesschort, Gem. Veldwachter, St. Laurens Vulpot lood, M. de Jonge, Veersche Weg S 12 Wollen Muts, A. Joosse, Hoogstraat I 132; Kindertaschje met inh., J. Wondergem, Noordweg S 237 Muts, S. van Schelven, Veersche Singel S 24 Polshorloge, Roose, Abeele 62 Zwarte Muts, W. den Hol lander, Segeersweg V 18 Grijze Dames handschoen, Schout, Gravenstraat I 285 Stuk Raamkoord, Huisse, L. St. Pieter straat F 37 Huissleutel, W. Spruit, Bel- linkstraat G 195; Vulpotlood (Zilver), Magendans, Dam Z.Z. F 152 Jongens cape, P. Lemson, Kalvermarkt K 279 Pakje met inh., F. Steutel, St. Sebastiaan- straat L 152 Zweep, Roest, Eigenhaard- straat P 223 Taschje met inh., M. Kerk- hove, Beenhouwerssingel K 69 Muts, Van Blooijs, Korte Delft F 19 Brilgarni- tuur in étui, Van Oorschot, Langeviele K 385Polshorloge, Bureau van Politie Belastingmerk, A. Wouters, Korte Hee rengracht M 280 Heerenhandschoen, A. de Rijke, Brakstraat O 268 Kaft inh. Schoolschrift, E. Schoonaker, Molenwater M 89 Port. inh. nihil, J. Hengstmanger, Lange Giststraat F 178 Meisjesbaret, Schou, Dokstraat P 178 Binnenbal van Voetbal, Bureau van Politie. Die heeft de ruimste keus. De voordeeligste prijzen en door eigen Smederij goede plaatsing verzekerd. HAARDEN 140 M3 compleet geplaatst 68.75. 200 225 M" compleet geplaatst 125. HAARDKACHELS 35.50 43.50 46.5050.75. KEUKENKACHELS in prachtige kleuren COMBINATIE 33.75. Ons aanvragen is Uw voordeel door onze' lage prijzengeen tusschenhandel. Beleefd aanbevelend, vanaf 7.50 compleet met Snoer. vanaf 2.50 compleet. in diverse p r ij z e n. Hebt U al een formulier voor de nieuwe Wij verstrekken ze U gaarne NOORDSTRAAT 114 TELEFOON 592 wij brengen reeds in prijzen vanaf en vakkundig bediend Ook Bontkragen in alle prijzen A. L. LE COINTRE, Wal 58 MIDDELBURG 2 persoons Lakens gefestonneerd van 125 voor 89 Witte Molton voor Luiers van 24 voor 16 2 persoons Lakens geborduurd van 145 voor 120 Damast Tafellakens 120 X 150 van 98 voor 75 Geborduurde Sloopen zachte kwaliteit van 35 voor 28 Onze beroemde massa Flanel per 10 el van 300 voor 250 Dames Flanellen, schouder sl., pracht kwaliteit van 49 voor 38 2 persoons Flanellen Lakens van 95 voor 79 Dames Flanellen, borst sl. pracht kwaliteit van 90 voor 69 Zeer groote Theedoeken mooie ruit 6 voor 1 gulden. Lange Dames Flanellen zachte kwaliteit van 125 voor 92 Afgepaste Matten 140 X 180 van 39 voor 29 Dames Flanellen Nachtponnen Diverse kleuren, lange mouw van 125 voor 89 Karpet Matten 140 X 180 van 65 voor 55 Heeren Flanellen, dubbele borst zachte kwaliteit van 90 voor 68 Witte Molton Dekens van 49 voor 38 Lange Heerenflanellen Korte mouw van 110 voor 79 Fantasie Wollen Dekens 150 X 200 van 490 voor 390 Nu kunt U nog uw voordeel doen door beneden fabrieksprijzen GROENTEN, CONSERVEN enz. alsmede KRUIDENIERSWAREN te koopen. Doet Uw oordeel SARDINES van 22 cent voor 17 cent enz. Prijs verlaagd tot 70 ct. per flacon. MUZIEKVEREEN. „CRESCENDO" Directeur P. C. J. de Graaf. UITVOERING op ZATERDAG 27 Oct. in de zaal „St. Joris", Balans, Aanvang 8 uur, Entrée 25 ct. (bel. inbegr.). Muziek, Kinderkoor, Tooneel. Na afloop BAL!! KOMT ALLEN NAAR DE GROTE Esperanto-propaganda-avond, zaal Den Boer, Giststr., M'burg, Vrijdag 26 Oct. 8 uur. Gratis toegang iLezing over het ontstaan en nut van Esperanto en proefles volgens een nieuwe methode zullen wor den gehouden door den Heer E. Wensing, leraar Esperanto a. h. Instituut Pont en Volks-Universiteit te Rotterdam. Verzuim niet deze leerz. en gen. avond bij te wonen KNIPCURSUSDames die nog onzen 6-maandelijkschen Cursus willen volgen kunnen zich nog tot 15 Nov. opgeven. Wij leeren II in dien tijd het Patroonteekenen en Knippen van Mantels, Japonnen, Cos tumes enz. Vraagt proefles en condities zonder verplichting. Dag- en avondlessen. Beleefd aanbev., ALFRED WöHLER, Gedipl. Coupeur a. d. Mode-Akademie te Leipzig. Nieuwe Haven 1117, Middelburg Uw Regenjas moet modern, goed water dicht en toch ook als Demi gedragen kunnen worden. Wij kunnen U een jas leveren welke aan al die eischen voldoen. VLASMARKT MIDDELBURG.

de Faam | 1934 | | pagina 1