1RAA6T HELPER'8 BRILLEN Drogisterij SCHULTE THIEME in liet Hois met de Hoede Pilaren, Leden Ziekenfondsen 10% korting LANGEDELFT H 14 MIDDELBURG. met 20 °/o korting Ziet onze Etalages i EERSTE BLAD. SANTJE MIDDELBURG LANGEDELFT mmmm EEN FLACON EAU DE COLOGNE IS ALTIJD WELKOM, IS GEWILD BIJ OUD EN JONG» IN HET HUIS MET DE ROODE PILAREN - MIDDELBURG BIEDT U EEN GROOTE VERSCHEIDENHEID VAN DE BEKENDE FIRMA'S, ALS BOLDOOT, 4711, COTY, DE ORIGINEELE JOHANNA MARIA FARINA EN ANDERE» Impériale van Boldoot» Eau de Cologne Véritable van Boldoot» Ducale Eau de Cologne» Moderne flacon met ebonieten schroefdop Eau de Cologne Imperiale, Eau de Cologne Véritable, Ducale Eau de Cologne» Boldoot's Eau de Cologne, Bloemen Eau de Cologne en Zeep van Boldoot, Voor Kinderen» Bloemen Eau de Cologne met Zeep, merk „Kultur"» Eau de Coty» Eau de Coty in luxe doosjes» Flacons Bloemen Eau de Cologne van Boldoot. Eau de Cologne Johanna Maria Farina,] Halve en kwartgroene Flacons v. Boldoot Achtste Groene Flacons Eau de Cologne] van Boldoot. Eau de Cologne 4711. 4711 in Luxe Geschenkdoozen. „Tosca" van 4711» Yardley Lavendelwater. Geschenkdoozen van Yardley. Old Cottage Lavendelwater» Uralt Lavendelwater. Flacons Odeur, Cheramy, Rhenngold, Tosca, Boldoot. Groote verscheidenheid Luxe Flacons en Eau de Cologne^Spuiten. DOOR C. JACOBSZ. TWEEDE DEEL. II. David Bles is zeer verwonderd en doet op handige wijze een tweede poging. In den winkel van den heer Roerom. Een alleraardigst jongetje komt met papa prenten koopen. „Neen maar, mijn waarde nicht, de wonderen zijn de wereld nog niet uit sprak David Bles, terwijl hij de kamer binnenkwam, en zijn hoed met een nijdig gebaar op een stoel smeet, juist op den horen van Roos, dien zij daar even had neergelegd, en die nu samen met het mo dieuze hoofddeksel op den vloer terecht kwam. „Wat is er dan gebeurd vroeg de weduwe. „Je bent weer eens kwaad, geloof ik", antwoordde David's zuster Dien. „We hebben in langen tijd niets gehad. De heer Bles had "zijn hoed en den ho ren juist opgeraapt, maar smeet met een onverstaanbaar gegrom de beide voor werpen weer neer. „Ja, ik ben kwaad, nij dig, woedendal wat je maar wilIk kom zooeven in den boekwinkel, hier over de deur, naast de kazerne, om een courant te koopen, en wien denken je, dat ik ach ter de toonbank zie JanJan Bril, die met de noorderzon uit Ter Goes ver trokken is, en dus hier te land is gekomen! We dachten al, dat hij dienst genomen had alsals scherpschutter, of zoo iets! Vertel mij eens nnicht, is.is dat uwüw werk, soms David stotterde van kwaadheid, maar de weduwe zag hem onbeschroomd aan. „Ja, beste jongen, daar zorgde ik voor", sprak zij rustig. „Ik vond het beter, dat hij Ter Goes verliet." Juist ging de kamerdeur open, en Santje trad binnen. David, wien een paar hartige woorden op de lippen lagen, wist zich on middellijk te beheerschen, en hoewel hij zeer bleek was, antwoordde hij op honing- zoeten toon „Och, wat lief, hoe aardig Echt iets voor u, waarde nichtAltijd maar zorgen, koesteren en liefhebben, hé? U hebt een hart van dukatengoud Hoe het kwam, dat de hupsche Goese- naar ditmaal door zijn zuster vergezeld werd, is gauw gezegd. Dientje zou een paar dagen bij de weduwe komen logee- ren, en daar David het niet geraden vond, het meisje alleen te laten reizen, had hij haar met de meeste welwillendheid ver gezeld. Of de veelbelovende jonkman al leen het welzijn van zijn zuster, dan wel een nieuwe ontmoeting met het aanvallige Santje op het oog had, durf ik niet be slissen. David opende de courant, en begon te lezen, na zijn nicht eerst heel beleefd te hebben gevraagd „U permitteert Want David wist zeer wel, hoe het hoorde. „Hariep hij na een poosje, terwijl hij opsprong, en het blad boven zijn hoofd zwaaide, „HaKreijesteinAltijd nog Hendrik Kraijestein Ik moet hem zien Ik wil hem hooren! Honderden Goesenaars hebben zich de reis al getroost, om van zijn onnavolgbaar spel te genieten, en ik... ik zou van dit voorrecht verstoken zijn Neen, neenLuister, lieve nichtHoor, waarde zuster! En ook gij, mejuffrouw... laat even die naald rusten, alsublieftWat lees ik hier Dit Maandag 1 Mei. De verwarde schaking, geestig en kluchtig blijspel, gevolgd door Ouderliefde, of De twee Zwitsers, nieuwe opera. Woensdag 3 Mei. Eleonore van Rozalba, of De puinhoopen van Paluzzië, gevolgd door D e sprekende Schilder ij, vroolijke opera. Zaterdag 6 Mei (tot sluiting van het Tooneel en ter beneficie van den Direc teur) De Watergeuzen, of Het Beleg en Ontzet van Middel burg, Historisch Tooneelspel, door Hen drik Kraijestein. Vooraf Het toege- metseld venster. „Is het niet om te huilen van blijdschap?' riep David, terwijl hij zijn zuster van pret een harden klap op haar schouder gaf, zoodat het meisje een schreeuw van pijn niet kon onderdrukken. „Maandag De verwarde schaking Van avond dus O, een schaking is altijd een netelige kwes tie, maar als zij dan bovendien nog ver ward isik kan er niet aan denken De onvolprezen Kraijestein natuurlijk in de hoofdrolHoe zal hij de toeschouwers laten lachen, schateren, bulderen zelfs En dan „Ouderliefde" tot slotZuchten, traneno, wie van avond drie zak doeken meeneemt, komt er waarschijnlijk nog te kort „Ik ga er heenIk moét er heen Ik zal er neenMaar al dit schoone al leen genieten, neen, dat kan ik nietEn daarom, geachte dames, noodig ik U be leefd, maar zeer dringend uit, mij heden avond naar den schouwburg te willen ver gezellen." David had voor het herhalen van zijn uitnoodiging zonder twijfel een gunstig oogenblik gekozen. „Kijk", zoo had hij overlegd, „mijn zuster wil heel graag, dat weet ik, en om haar niet teleur te stellen, kan nicht moeilijk weigeren. Waar die twee dus met mij medegaan, zal Santje nu bezwaarlijk een voorwendsel tot bedanken kunnen vinden trouwens, zij heeft onder geleide van dit voortreffelijk tweetal niets van mij te duchten. Alleen zal ik er voor zorgen, dat ik naast haar zit, maar ik zal voorzichtig zijn. De boom valt niet met één slag „Nu, wat antwoorden de dames vroeg hij vroolijk. De weduwe en Dientje zagen elkander eens aan zij schenen nog geen besluit ge nomen te hebben. Maar Santje legde aan stonds haar naaiwerk neer, en, hoewel zij een kleur kreeg, sprak zij zonder aarzelen: „Ik dank U voor Uw vriendelijke uitnoo diging, mijnheer, maar ik zal er geen ge bruik van maken." Jan Bril stond in het kleine winkeltje naast den heer Roerom achter de toon bank, met zoo'n tevreden uitdrukking op het gelaat, dat men niet behoefde te vra gen, of het hem in zijn nieuwen werkkring wel beviel. Geen laf gesar, of wreede pla gerijen meer, maar hartelijkheid en waar deering de oude boekverkooper had al spoedig gezien, dat hij geen beteren opvolger zou hebben kunnen wenschen. De bleeke, beschroomde, maar zeer leer gierige en goed ontwikkelde jongeling zou spoedig toonen, de rechte man op de rechte plaats te zijn. De oude heer begaf zich naar het woon vertrek achter den winkel en niet lang daarna verscheen een forsch gebouwd man, die zijn zoontje bij de hand hield. „Ik wil beeldjes... beeldjes... beeldjes!" riep het kleine kereltje, elk woord wat harder en aanmerkelijk hooger. „Beeld jes... van Jan de Wasscher en Vader Kin- derschrik Misschien, waarde lezeressen en lezers, zijt ge al op jaren, en zult ge in uw jeugd de prenten, die men hier algemeen „beeld jes" noemde, nog wel hebben gekend. Iedere prent telde 16 a 20 afbeeldingen, en onder elk daarvan las men een-, twee- of vierregelig rijmpje. Soms hadden die „beeldjes" betrekking op een of andere tak van nijverheid meestal echter gaven zij een grappige, maar buitengewoon leer zame geschiedenis te lezen. Vooral het huwelijksleven van Jan de Wasscher en de zonderlinge, opvoedkundige praktijken van den heer Kinderschrik en echtgenoote, waren geweldig populair. „Laat den kleinen man eens wat zien, vriend beval de heer, die er uitzag, alsof men een ruwen, onbehouwen poldergast voor de aardigheid in een duur, modieus costuum had gestoken. Jan Bril glimlachte fijntjes, en haalde van onder de toonbank een pak prenten te voorschijn. Die van Jan de Wasscher lag toevallig bovenop en de deftige heer nam haar onmiddellijk in de hand. „Ha sprak hij zelfbewust, terwijl hij de leelijke prentjes, waarvan de kleuren voor ongeveer de helft buiten de figuren waren gedrukt, vol aandacht bekeek, „dat zijn nu nog eens fraaie gedichten Jan de Wasscher en zijn Griet Trouwen hier, gelijk gij ziet. En dan dit Jan moet nu de glazen spuiten, Maar breekt bijna al de ruiten. Welk een taal, jongmensch Die fraaie dichtregelen zijn ongetwijfeld van Vondel, misschien zelfs van Maarten Harpertsz. Tromp! Denk je ook niet?" Jan Bril keek den luidruchtigen man voor de toonbank in de grootste verbazing aan. „Ik geloof, dat U zich ver Maar de geleerde bezoeker liet hem niet uitspreken, en vervolgde „Jaren ge leden had ik een dik boek met verzen Verzen, jongmensch, o, ellen langVan eenige heb ik de namen nog onthouden. Adam in ballingschapGijsbrecht van AmstelDe onnoozele Palmandenes, dien naam weet ik zoo precies niet meer... en nog andere van dat soort. Rommel was het. Maar enfin jij hebt daar zoo geen verstand van. Pak die beeldjes nu maar eens netjes in, vriend, dan kunnen mijn vrouw en ik thuis op ons gemak nagaan, welke wij het meest geschikt achten. Be zorgen bij den weledelen heer Beheijdt, in de Langeviele. Beheijdt, begrepen Kom, Keesje Goeden morgen (Wordt vervolgd) Ik heb die prent als kind in mijn bezit gehad, en levendig herinner ik mij dit beruchte echtpaar, „Monsieur et Ma dame Croque-mitaine", nog. Zij knipte een babbelziek meisje de tong af, terwijl haar echtgenoot een onverbeterlijken deugniet van een jongen in een kelder opsloot, die vol met ratten was. G. Robijn 8 Co GROOTE OPRUIMING DANIES- CDHFECTIE DE DROGISTERIJ SCHULTE THIEHE (Dit is de beste kwaliteit.) Literflacon 18. Ovale flacon met sproeier en nikk. schroefdop 3.75, .2.30. Platte flacon met nikkelen schroefdop 3.25. Platte ovale flacon met nikkelen knopsluiting 2.75, ƒ2.30, 1.80. Heele Molanusflacon met knopsluiting 2.30. Halve Molanusflacon met knopsluiting 1.30. Halve Molanusflacon met kurksluiting 1.30. Platte reisflacon met sproeier en nikkelen sluiting 1.50. Nieuw model reisflacon met doublé sluiting 0.60. Miniatuurflacon 0.25. Elegante flacon met doublé schroefdop 2.50, 1.60, 1. 0.75. Nieuw model flesch met doublé dop, zeer modern, 1.95, 1.40, 0.75. Een nieuwe platte flacon met nikkelen schroefdop, een zeer voordeehge verpakking, 1.35, 1.70, 2. Hoog vierkant model (nieuw, met zwarte ebonieten sluiting) 1.75, 1.10, 0.60. Ovale flacon met sproeier en schroefdop 2.50, 1.70, 0.75. Vierkante flacon met kurkentrekker 1.85. Vierkante flacon met schroefsluiting 1.90. Groote platte parelflacon, een voordeelige flesch, 4.25. Platte parelflacon met schroefsluiting 2.05, 1.40. Achtkante flacon met geslepen glazen stop 1.85. Platte reisflacon met sproeier en nikkelen dop 1.50, 1.10. Ovale flacon met knopsluiting 2.25, 1.55, 1.35. Platte flacon met knopsluiting, een sierlijk model, 1.10. Platte flacon met sprenkelkurk, groote flesch, 1.25. Achthoekig fleschje met zwart ebonieten schroefsluiting 0.55 Handtaschflacon met doublé sluiting 0.50. Heele Molanusflacon met schroefsluiting 1.30. Heele Molanusflacon met kurkentrekker 1.25. Halve Molanusflacon met kurkentrekker 0.75. Halve Molanusflacon met schroefsluiting 0.80. Achtste Molanusflacon met kurkentrekker 0.50. Miniatuur Molanusflacon 0.25. Dit is een goede Eau de Cologne van Boldoot, een zeer populair merk. Platte flacon met schroefdop 0.75. Heele Molanusflacon met schroefdop 0.90. Halve Molanusflacon met schroefdop 0.50. Vierkante flacon met schroefdop 1.40. Een voordeehge flesch, gevuld met goede Eau de Cologne van Boldoot, drie modellen, 0.85. verpakt in keurige, met goud gedecoreerde doosjes. Heele Molanusflacon met schroefdop 2.40. Halve Molanusflacon met 1 stuk zeep 1.75, 1.65. Halve Molanusflacon met 2 stukken zeep 2. Heele Molanusflacon met 1 stuk zeep 2.70. Platte nieuw model flac. m. doublé stop, 2 stukjes zeep 3.20 Platte nieuw model flac. met 1 stuk zeep 2.15. Platte nieuw model flac. met 1 stuk zeep 1.40. Platte nieuw model flac. met 1 stuk zeep 1. verpakt in wit glacé doozen met gouden bedrukking. Halve Molanusflacon met 2 stukken zeep 1.25. Halve Molanusflacon met 1 stuk zeep 1. Heele Molanusflacon met 1 stuk zeep 1.50. Het populaire merk van Boldoot, verpakt in goud met zwart gestreepte doosjes. Platte flacon met doublé stop met 1 stuk zeep ƒ0.75, 1.20. in luxe verpakking. Modern uitgevoerd doosje, inhoudende: 1 stuk zeep en 1 kris tallen flacon Eau de Cologne met doublé stop 1.70. Fraai goud doosje, inhoudende 1 platte flacon Eau de Cologne met 1 stuk zeep 1.85. Zeshoekige doos, rooden ondergrond, bedrukt met goud, modern motief, 2 stukken zeep en 1 flacon Eau de Cologne Triple 2. Blauwe doosjes met goud bedrukt, zeer mooie uitvoering, inhoudende1 stuk zeep met elegante flacon Eau de Cologne 1.10. 0.80. Met 2 stukken zeep en een grootere flacon 2.25. Roode doosjes met goud bedrukt, inhoudende nieuw model flesch en 1 stuk zeep 0.85, 1.10, 1.75, 2.50. Iets aparts is de verpakking van een flacon Eau de Cologne Impériale met een stuk zeep in een kistje in den vorm van een vleugelpiano, een leuke surprise, 2.50. in zeer fraaie verpakkingen. De sorteering is nog grooter dan het vorige jaar, 0.90, 1.20, 1.15, 1.35, 1.65, 1.85, 2.—. Luxueus doosje, paars met crème, inhoudende 1 st. Cybèle zeep en 1 flacon met geslepen stop „Cybèle, 2.50. Een aardig zakflaconnetje met Bloemen Eau de Cologne 0.20, 0.30. Hoogst fijne uitvoering, in zwart en goud. Doozen, inhoudende 2 stukken zeep en 1 flacon Eau de Cologne 0.75. Doozen, inh. 1 stuk zeep en 1 flacon Eau de Cologne 0.55.1 Doozen, inh. 2 stukken zeep en 1 flacon Eau de Cologne, hoogst modern, 1.05. Zeer fraaie, in goud uitgevoerde doos, inhoudende 2 stukken zeep en 1 flacon Eau de Cologne 1.20. Iets aparts. Doosje in frissche kleuren, inhoudende 2 stukken zeep en I 1 flacon Eau de Cologne, 0.85. Een doos voor Heeren, inhoudende 1 flink stuk zeep, 1 flacon Eau de Cologne en tube scheercrême, 1.05. Een doos voor Dames, inhoudende 2 stukken zeep, 1 tube I huidcrême, 1 pakje shampoon en 1 flacon Eau de Co-1 logne, 1.55. Création 1909 5.—, 3.25, 2.75, 1.90. Création 1929 (enkel Eau de Cologne) 4.3.90, 2.25, 1.25, 0.75. 1 flacon Eau de Coty en 1 stuk zeep 2.25. 1 flacon Eau de Coty création 1909, met 2 stukken zeep 4.25 Doosje, inhoudende 3 flacons Eau de Coty, 1.90. Hyacinthe, Oranjebloesem, Witte Rozen en andere parfums 0.60, 0.75, 0.80, 1.30. in flacons van 0.65, 1.20, 1.85, 2.10. Impériale Prima Doublé Admirable 5.50, 3.- Véritable 5.20 4.35, 2.55 M 3.25, 1.90 K 2.75, 1.65 2.25, 1.40 1.75, 1- Veritable M K A 0.70 0.65 0.60 0.50 Groote achtkante flacon 3.10, in kistje van drie 9.- Heele Molanusflacon ƒ2.10, in kistje van drie 6.15. Halve Molanusflacon 1.20, in kistje van drie 3.50, in| kistje van zes 7. Ronde sprenkelflacon met schroefdop 2.25. Moderne platte flacon 2.50, 1.75, 1. Platte reisflacon met schroefdop 0.60. Miniatuurflacon 0.60. Gebogen zakflacon 0.75. Flacon van 0.2 Liter 3.75. Flacon van 0.4 Liter 7. Flacon met glazen stop J4 Liter 4.75. Achtkante flacon 3.20. Heele Molanusflacon 2.20. Halve Molanusflacon .1.30 Ronde sprenkelflacon 2.45. Heele Molanusflacon met 1 stuk zeep 2.65. Tienkantige flacon, een hoogst elegante flesch, 2.35. Halve Molanusflacon met 1 stuk zeep 1.75. Heele Molanusflacon met 2 stukken zeep 3.05. Halve Molanusflacon met 2 stukken zeep 2.15. Zakflacon met 1 stuk zeep 1.10. Moderne platte flacon met 1 stuk zeep 1.50. Platte flacon met 2 stukken zeep 1.45. Kleine platte flacon met 2 kleine stukken zeep 0.65. Ronde flacon Lavendelwater en 1 stuk Lavendelzeep 1.50. Heele Molanusflacon 2.60. Halve Molanusflacon 1.60. Platte flacon 0.85, 0.45. In luxe doozen 1 platte flesch met 1 stuk ze zp 1.40. Halve Molanusflesch met 1 stuk zeep 2.15. Halve Molanusflesch met 2 stukken zeep 2.55. Flacons van 3.40, 2.10, 1.45. Doos, inhoudende 1 st. zeep en I flacon Lavendelwater 2.75 I Doos, inhoudende 2 st. zeep en 1 flacon lavendelwater, 2.60 Voor Dames Doos, inhoudende 1 flacon lavendelwater, 1 stuk zeep, 1 bus I lavendel talkpoeder, elegant doosje poudre compact 4.90 Voor Heeren Doos, inhoudende houten kuipje scheercrême.. pot Brillantine, 1 bus talkpoeder, flesch Vinaigre, 1 stuik zeep, J 6.30. Doos, inhoudende groote bus talkpoeder, groot stuk badzeep, groote flacon badzout, 4.60. Doos, inhoudende flacon Badzout en stuk zeep- 2.30. Flacons van 0.65, 1.20, 1.75. Flacons van 0.75, 2.25, 2.40. Wij hebben een aardige flacon goede Eau de Cologne van: Boldoot voor 35 cent. Wij kunnen U toonen een schitterende collectie .luxe doozen zeep. De verpakking overtreft die van vorige: jaren.

de Faam | 1933 | | pagina 1