VELO'S zijn niet duur Haarden, Kachels, Fornuizen A. van Roon, Spreekuur Tandheelkundige Hulp. SIES-Wittentrop, Groote Sorteering Mantel- en Japonstoffen. ASTRAKAN en VEULEN voor Korte Jasjes. BONTKRAGEN en VELLEN Gravenstraat 280 mmm\ Da grootste sorteering Langeviele 219, middelburg Middeiburgsch Ziekenfonds Zijden, Fluweelen in effen en bedrukt. Groote Collectie Aparte Garneersfoffen Kanten. SNIP EN SNAP, WASCHMACHINES van af fl. 30. WRINSMACHINES van af fl, 13 De beste fabrieken De voordeeligste prijzen Kachelmagazijn, Smederij, Wringers Als U alles gezien hebt kom dan bij ons en U kunt slagen. Vanaf f 64.-, f 67.-, f 69.- ADVERTENTIEN. GEOPEND Het is noodig er onzen leden nog eens nadrukkelijk op te wijzen, dat het spreekuur voor tandheelkundige hulp is van 12 tot 1 uur, en dat slechts in zeer bijzondere gevallen, of bij afspraak met den tandarts, hiervan mag worden afgeweken. Bestuur M. Z. F. L. ONDERDIJK, Secr.-Penn. NAVAR NAVAR TABAK en SIGARENBEDRIJF Langedelft I 20. NAVAR NAVAR SANTJE DOOR C. JACOBSZ. IV. De heer Beheijdt is ook verontwaardigd. Twee grappige advertentiën, maar niet de gewenschte. Saartje heeft iets vernomen. ,,Dus als ik je goed begrepen heb, komt je dochter niet meer sprak de gewezen bierrijder met een gezicht, rood van kwaadheid. „Is dat alleen, omdat zij gis teren inplaats van om zes uur, een paar minuten later naar huis ging „Daarom ook", antwoordde Seneij be daard. „Zij vertrok echter pas om half acht, en dus niet een paar, maar ongeveer negentig minuten laterDat maakt een groot verschil Maar zij komt bovendien eiken avond een uur te laat „Heb je nog meer te zeggen „Ik heb dit zooeven al gedaan De on smakelijke werkjes, die uw vrouw haar laat verrichten, zooals het stoppen en ma zen van kousen, die niet gewasschen zijn." De heer Beheijdt werd nog rooder en van boosheid slikte hij zijn tabakspruim bijna in. „Dacht je dochter soms, dat zij hier een renteniersleventje zou leiden Dan had zij het mis, hoor En wat mijn vrouw betreft wat zij zegt of belast, houdt steek Had je dochter nog andere grieven „Zeker", sprak Seneij kalm, „het ge drag van uw zoontje Hij heeft haar zoo wat eiken dag geslagen en geschopt „Zwijg bulderde de man van den bierwagen, en hij sprong zóó snel over eind, dat de naden van zijn zwart lakensch pak bedenkelijk kraakten. „Over Keesje geen woord Verstaan Dat ventje is een engel Maak mij asjeblieft niet kwader, dan ik al ben, kerel, want ik gooi je zóó de deur uit Santje's vader haalde diep adem. Be heijdt was een stevig gebouwd, pootig en geadmitteerde Mond, Kies en Tand meester Simon Nathans Dentz van Am sterdam, alhier arriveeren, en van Woens dag den 8sten tot Woensdag den 15den Maart 1815 te spreken of te ontbieden zijn ten huize van J. Smith, in de lange St. Piterstraat, Lett. A No. 73 te Middelburg. Ouders en Voogden Daar het wel en schoon uwer kinderen u niet onverschillig kan zijn, is het een uwer voornaamste pligten, bijtijds naar derzelver tanden te laten zien het in orde brengen derzelven is onontbeerlijk, daar het verwaarloozen onverschoonbaar is. De Tandmeester S. Nathans Dentz, thans een buitengewone reize naar hier moetende doen, biedt u de gelegenheid aan, om uwe tanden te laten in orde brengen, en vooral die uwer kin deren te laten rangeren. Zij bij wier op voeding dit verwaarloosd is, beklagen zich deswegens te zeer, en zijn overtuigd, hoe hinderlijk het missen van tanden in den mond is, en hoe mismaakt de rottige, stompe en ingevallene lippen staan, waar door de stem zijn natuurlijke klank ver liest en het lagchen, inplaats van blijdschap en genoegen, gebrek en mismaaktheid aan duidt. Gemelde dentist zet valsche tanden in, van één tot een geheel gebit, van de na tuurlijke niet te onderscheiden. Neemt de pijnlijke holle kiezen en tanden bijna zon der pijn uit,1) maakt de zwarte schoon en zoo wit als ivoor en verrigt verder wat tot nut en sieraad van mond en tanden kan en moet gedaan worden. N.B. Men wordt verzocht zich bijtijds aan te melden, of daags te voren de adres sen te zenden. (De armen bedient hij gra tis.) Is woonachtig te Amsterdam in de Nieuwe Hoogstraat No. 7,"2) „Dat belooft watlachte de oude Se neij. „Ik wou Wel, dat die duziendkunste- naar mijn tanden er ook eens uit nam, maar dan zonder pijn, weet je, en er splin ternieuwe voor in de plaats zette Een mensch moest op zijn vijftigste jaar nog eens wisselen Willem en de twee meisjes begonnen te lachen, en hun witte gave tanden deden Snip Zoo 's zomers op en bij de klap bank kan je nog al eens wat hoo- ren, hé SnapEn of. Heb je weer belangrijk nieuws opgedaan SnipOch, belangrijk. Vanzelf worden op die plaats graag personen be sproken de doopceel van dezen of genen wordt dan gelicht. SnapZoo, hadden je weer iemand tot mikpunt. Snip Ze hadden het over enkele scherp gestelde artikeltjes in zeker dag blad en de schrijver daarvan moest het kunnen. SnapJa, 'k snap het al lang. Sommige scribenten denken maar, dat zij in hun krant alles te lezen mogen geven. Ook een journalist past be scheidenheid en moet vooral de vormen van wellevendheid in acht nemen. SnipGoed opgemerkt, buurman. Daar liep bedoeld gesprek juist over. Ze waren ontstemd, en m.i. terecht, over een Raadsoverzicht, waarin enkele Raadsleden van veel praten op minder hoffelijke wijze beschul digd werden. SnapNou, ik heb liever een Raadslid, dat vrijuit z'n meening zegt en des noods veel praat dan iemand, die het wel gelooft en zich absoluut niet op de hoogte stelt van de za ken, die in behandeling komen. Snip Accoord. Daar heb je nu bijv. de heerschap hij zelf daarentegen tenger en' niet heel groot, maar toch sprak hij rus tig „Ik denk, dat iemand van uw stand liever niet met de justitie in aanraking komt Die pijl trof doel. Zijn stand Natuur lijk Wie van zijn geld leeft, en in de Langeviele een ruim en keurig huis be woont, verlaagt zich niet tot handtastelijk heden tegenover een zadelmakerGeluk kig, dat deze toch begreep, dat hij tot zijn meerdere sprak Beheijdt's toorn begon dus al een beetje te bedaren, en terwijl hij zijn pruim van de rechter- naar de linker wang deed verhuizen, antwoordde hij kalm, alhoewel zeer uit de hoogte „Nu, vriendik geloof, dat wij dit gesprek als afgeloopen kunnen beschou wen." Daarop vatte hij de tafelschel, klingelde, of er brand was, en beval, toen Ploontje, de werkmeid, verscheen „Laat dien man uit „Ik heb de courant meegebracht", sprak Willem den volgenden Maandag, toen hij 's avonds thuiskwam, ,,'k Vertelde meneer Serlé, dat je bij de Beheijdts weggegaan bent, en wat de redenen waren, en nu mag ik de courant altijd den volgenden avond meenemen, omdat er misschien wel wat voor je in staat, San De Middelburgsche Courant verscheen in dien tijd slechts driemaal per week, n.l. Dinsdag, Donderdag en Zaterdag, en be stond uit één vel druks van ongeveer 48 bij 29 c.M., terwijl de abonnementsprijs 2.50 per drie maanden bedroeg. Was er heel belangrijk nieuws, dat tusschentijds moest gepubliceerd worden, dan verscheen een enkele maal wel eens een extra-num mer, dat, naar ik meen, 5 cent kostte. Toen het avondeten afgeloopen was, sprak Santje „Lees de advertentiën nu maar gauw voor, Willem Misschien wil Saartje dan wel wat op zij schuiven, want zij zit zóó dicht tegen je aan, dat je je armen niet bewegen kunt Allen begonnen te lachen, en Saartje niet het minst. Maar zij kreeg toch een kleur. „Wacht maar, SanAls jij óók eens verloofd bent, zet ik je dat dubbel en dwars betaald, reken er op „Sssstwaarschuwde Santje's moe der, nieuwsgierig iets te hooren. Saartje bloosde weer, en ging wat verzitten Willem haalde de courant te voorschijn. „Ha", begon hij, na het blad even te hebben ingezien. „Dat is nu nog eens een advertentie, die geld in het laatje brengt." (Een advertentie kostte 5 stuivers per re gel.) „Op verzoek van eenïge voorname Heeren en Dames, zal de geëxamineerde zien, dat zij de hulp van den geëxamineer- den en geadmitteerden mond-, kies- en tandmeester gelukkig nog niet noodig had den. „Nü heb ik wat voor je, San ver volgde haar broer, toen de vroolijkheid wat bedaard was. „Luister maar Een bekwame Dienstmeid, met de Pot en Wasch kunnende omgaan, terstond een dienst begeerende, adressere zich bij Heijn, op het Molenwater. „O foei Saartje trok opeens een heel vies gezichtje. „Daar moet je niet naar toe gaan, San Weet je nog, dat ik daar ver leden jaar een dag ben wezen naaien 1 Er zijn tien kinderen, allemaal jongens, en de eene is al stouter dan de andere." „Ik zou nog maar een beetje geduld hebben, Santje ried haar moeder ern stig. „Aan Keesje Beheijdt heb je voor- loopig genoeg gehad Maar een paar dagen later kwam Saar tje even na twaalven de woonkamer ach ter de zadelmakerswerkplaats binnen stormen. „Nieuws, San riep zij haar vriendin, die juist de borden klaar zette, onmiddellijk toe. „Dat huis in de Noordstraat, naast den winkel,8) je weet wel, hé, dat zoo lang leegstond, is plotseling verkocht, en de nieuwe bewoonster is van morgen al verschenen. Gauw je doek en mantel, en er heen méér zeg ik niet (Wordt vervolgd) 1) Hoe hij dat klaarspeelde, is mij een raadsel. Men kende toen nog geen pijn stillende middelen, naar ik meen. 2) Misschien vindt ge 't wel eens aar dig, met advertentiën van voor meer dan honderd jaren kennis te maken, en moge lijk geef ik er u later nog wel eens een. Die van Simon Nathans Dentz was voor dien tijd zeer omvangrijk. Ge hebt natuur lijk al gemerkt, dat de toen gebruikelijke spelling hier en daar van de onze verschilt. 3) De hier bedoelde winkel is die, waarin gedurende tientallen jaren de vroe ger hier ter stede zoo bekende zaak in kruidenierswaren der familie Fak Brouwer gevestigd was. De door haar gefabriceerde Zeeuwsche chocolade was zeer gewild. Voorzitter van de Financieele Commissie, die werd het lag er duimdik op bedoeld ik vind het 'n verdienstelijk Raadslid, hij onderzoekt alles nauwkeurig en... dan heeft men vanzelf ook veel te vragen of op te merken. SnapAls veel praten maar niet is een zich zelf gaarne hooren praten, en als men wat zegt het gesprokene adrem is, dan verdient het heusch geen afstraffing. SnipWat kregen onlangs de wagen bestuurder van onzen sproeiwagen en de directeur van betreffend be drijf in diezelfde krant een repri mande Nou, ze konden het er mee doen SnapJa, dat was nu eens echt klein, kinderachtig. Een klein spatje rein water kwam op den neus van mijn heer de journalist zijn schoen te recht en daarover werd in de krant nu zoon kabaal gemaakt. Snip Niet alleen in de krant, maar naar mij uit betrouwbare bron is mee gedeeld werden beiden de Di recteur was juist bij het vreeselijk gebeuren tegenwoordig op straat flink de ooren gewasschen, d.w.z. op de wijze van de straatjongens uitgescholden. SnapHet mag je overkomen, zeg En nu pas n.b. tegen politie en justitie, omdat de persfotograaf geen op name mocht nemen van de situatie ontstaan door de aanrijding op den Seisweg. SnipJa, dat was al heel vermetel en ongepast. Die mannen hadden daar toch hun bedoeling mee. Vooral een journalist heeft zich stilzwijgend te onderwerpen aan de bevelen van zulke mannen boven dien, hij heeft ze zoo vele malen noodig. Waarom hen dan op deze wijze bejegend Snap Het is vreemd de mannen van de pers kunnen toch soms zoo hoog van den toren blazen. Ze denken, dat ze alles mogen zeggen. Snip Zoo is er ook een Middelburgsche Briefschrijver, die durft in een an der in Zeeland verschijnend dag blad ook vaak zeer sterk gepeperde brieven te geven. Snap Ja, 'k lees dat blad ook. En 's Za terdags kijk ik het eerst naar dien brief en vraag me bij het open slaan van het blad af, hoe zal hij zijn gematigd of sterk gekruid. Snip Maar, apropos, wij durven het ook nog al raak te zeggen. SnapVolkomen waar, maar van ons is het een buurpraatje. Snip'k Zou nog graag wat babbelen, Snap, maar het is nog zoo'n mooien zomerschen dag, 'k moet naar Vlis- singen om een bad te nemen. G'n dag, hoor Snap Gegroet, tot ziens. AANGIFTE LEERLINGEN AVONDSCHOOL VOOR NIJVERHEIDSONDERWIJS. Burgemeester en Wethouders van MID DELBURG brengen ter openbare kennis I. dat aangifte van leerlingen voor de Avondschool voor Nijverheidsonder wijs alsnog zal kunnen geschieden op Donderdag 14 September 1933, des avonds van 7 tot 9 uur, in het gebouw der Ambachtsschool aan het Molen water II. dat het schoolgeld bedraagt 2.per jaar als minimum, naar gelang van het inkomen opklimmend tot 16.per cursusjaar als maximum, en aan on- vermogenden vrijstelling wordt ver leend. Middelburg, den 8 September 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. ONDERDIJK, lo. Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. de winkel in Kruidenierswaren, Tabak, Sigaren, Huishoudelijke Artikelen en Klompen. Aanbev., F, W. ARNOLDUS Breestraat O 146, Middelburg. Ondergeteekende, M. J. SCHROEVERS, bericht hiermede, dat hij zijn Slagerij heeft overgedaan aan C. H. NET. Hij dankt zijn geachte clientèle voor de gunst en het genoten vertrouwen en beveelt zijn opvol ger in aller gunst aan. Aansluitend aan het bovenstaande, deel ik mede, dat ik de Slagerij van M. J. SCHROEVERS heb overgenomen. Ho pende de gunst en het vertrouwen, dat mijn voorganger in zoo ruime mate heeft genoten, eveneens waardig te worden, beveel ik mij beleefd aan. C. H. NET, Jasmijnstraat W 184, Middelburg. Hebt U het nieuwe Sigarenmagazijn al gezien in Middelburq Neen 1 Dan vlug naar 't Recht over Vroom Dreesman. GEEN BANDEROL GEKNOEI! De echte Modjo Sigaren, ons succesmerk, slechts 8 cent. Sigaren voor 2x/2, 3, 4 en 5 cent. Een groot ons Sumatrapruim 10 cent. Een groot ons Brazielpruim 15 cent Tabakken per x/2 pond 20, 25, 30 cent, Baai of Krul. Bij aankoop van 10 of meer Sigaren 1 prima Sigaar CADEAU. Dit alles is slechts mogelijk, daar alle tusschenhandel eenvoudig uitgeschakeld is. Van fabriek rechtstreeks naar verbruiker! EN GROS. DETAIL.

de Faam | 1933 | | pagina 1