A. VAN ROON, v.h. R, J. de ...u„„un, EEN BRIL „FOCUS ASPIRIN T |^DVERTENrDEBLA^^OO^WIIDDELBUR^JE^^^^)ORPE^^^^ALCH^RE^J| Smederij Haard- en Kachelmagazijn KEUKENGARNITUREN en FORNUIZEN OPRUIMING STAAT U VEEL MOOIER Ingezonden Mededeelingen, Vooral Dames eenig op de wereld LANGS EEN MOEILIJKEN WEG Te hooge aanslagen In de Inkomstenbelasting. LANGEVIELE K 219 - MIDDELBURG Tel. 330, biedt U een verscheidenheid van kleuren in voor den meest billijken prijs. Gevonden Voorwerpen. ADVERTENTIEN. Tafel- en Divankleeden. VAN 95 □EFflFIM lijden vaak na sport beoefening aan hoofd pijn. Als altijd helpen ook hier Aspirin- Tabletfen snel en zeker. Let op oranje band en Bayerkruis. Prijs 75 cts.V^n DOOR C. JACOBSZ. Meisjesleed en vrouwensmart. II. „Anna, lieveling, zeg toch eens wat je deert... je bent zoo stil, en een poos ge leden, toen 't nog lichter was, zag ik tra nen in je oogen Neen, schud je hoofd niet, kindje Heeft De Wijse je soms wèèr beleedigd Het was een verrukkelijk mooie avond in het begin van September. Samen met haar dochter genoot mevrouw Udemans in het priëel achter in den grooten tuin van de laatste uren van den wonderschoo- nen dag, een zomerdag zóó heerlijk, als Augustus er slechts weinige gegeven had. Zwaar hing de zwoele geur der nog volop bloeiende kaneelrozen in den fraaien tuin, en zij gaf de warmte iets drukkends, zonder nochtans het gevoel van loomheid te veroorzaken, dat naderend onweer ge voelen doet. Zulk weder was ook niet te duchten, want geen enkel wolkje viel aan den bleekblauwen avondhemel te bespeu ren, en hier en daar lichtte reeds een hel dere ster. Hoog van de takken der boo- men zongen de vogels nog hun hoogste lied zij schenen aan geen rust te den ken, al waren zij dien morgen ook al voor dag en dauw present geweest. „Ik kom eens naast je zitten, kindje." Mevrouw Udemans schoof haar stoel wat nader, sloeg toen den arm om Anna's schouders, en trok het meisje zacht naar zich toe. „Ja, ik heb mij niet vergist 'tWas natuurlijk De Wijse weer, die..." Het meisje barstte in een hartverscheu rend schreien uit. Zwijgend, maar haar teeder omvattend, liet de moeder haar kind weenen. Zij vroeg niets meer nu straks, als Anna wat bedaard was, zou zij wel spreken... zij wist zich immers altijd de eenige toevlucht voor haar kind „Och, moeder", klonk eindelijk Anna's stem, stil en droevig, „Neen, De Wijse was het niet, of ja, tóch wel... althans in direct Ik zei u de vorige week al, dat velen in de stad schijnen te denken, dat ons engagement heel spoedig publiek wor den zal en dat ons huwelijk nog voor Ja nuari plaats vindtGelooft dat hij met mijn weigering genoegen zal nemen, Moe der? Och, zijn bedreigingen lieten ook geen twijfelDwingen wil hij mij, Moe der. o, ik ben soms zoo vreeselijk bang, zoo bang..." Mevrouw Udemans kuste haar kind op de nat beschreide wangen. „Maar Anna, liefste, hij kan je immers niets doen Hoe kan hij je dwingen... dat is-toch onmoge lijk Kom, kindje, schep moed Het meisje trachtte zich met geweld te beheerschen. „Moeder-mijne, deinst hij voor iets terug Welke booze plannen hij smeedt, weet ik niet... maar dat vreese- lijke gerucht van ons aanstaand huwelijk is zijn werk... en, hij zal nog andere mid delen aanwenden, zóó poogt hij mij nü reeds in onze kringen onmogelijk te ma ken, en hij is maar al te goed geslaagd... dat ondervond ik dezen middag O moe der... moeder!" „Wat zeg je lieveling? Dus...?" „Ja, moeder, het is... het is vreeselijk! Zie, het was mij reeds opgevallen, dat vele mijner kennissen mij in den laatsten tijd niet zoo beleefd en hoffelijk groetten, als voorheen... maar nu van middag... lieve, lieve moeder.wat heb ik toch misdaan Niets immers De lippen van het arme meisje trilden, en zij vocht tegen de telkens weer wellen de tranen. Snel sprak zij, in korte, telkens afgebroken nerveuse zinnen. „Ik reed van middag uit om visites te maken u weet het, moeder Toen ik bij Josina Lantsheer kwam verscheen zij niet wel haar vader ,en en hij verzocht mij niet meer te ko men de reden vernam ik niet Elsje van der Heim deed wat later mij het weten Toen de knecht mij aandiende, zat zjj alleen bij haar clavecimbel zij werd dadelijk vuurrood kwam naar mij toe zonder mij zelfs de hand te reiken en sprak„Je moet hier maar niet meer komen, AnnaEen moisje, dat zichzelve zóó weinig respecteert, kan in onze kringen niet langer geduld worden 0, moeder is het niet vreeseljjk? Uit geworpen als als een straatmeid, als als Tranen verstikten Anna's stem, meer zeggen kon zij niet. Moeder en dochter zaten zoo een wijle, zwijgend. Het was nu bjjna geheel donker ge worden, en het frissche avondwindje deed de bladeren trillen. Moeizaam stond Me vrouw Udemans op. „Kom, Anna laten we naar binnen gaan 't wordt koeler „Goed, moeder Het arme meisje antwoordde dof, en zjj rilde, maar het was niet de plotseling ingetreden koelte, die haar huiveren deed. Ten huize van zijn vriend had Lucas De Wijse het middagmaal gebruikt. Eigenlijk was dit zijn plan niet geweest, want slechts even wilde hij een tweetal boeken brengen, maar zijn boezemvriend had hem zoo spoedig niet laten gaan, en dus waren zij naar het bovenvoorvertrek gegaan, dat in de Langedelft op het West- Indische huis uitzag, om met drinken en rooken den tijd te verdrijven Maar einde lijk toch had De Wijse van naar huis gaan gesproken, en toen was de gewezen kapitein in een schaterend gelach uitge barsten. „Ben je nou mal, kerel 1 't Is zóó etens tijd, en we hebben een zeer bijzonder ge recht, waarvan je zeker eens.proeven moet Meestal geef ik nog altijd aan de Fran- sche keuken met haar exquise gerechten de voorkeur, maar, dat moet ik zeggen jullie Hollanders hebben èèn spijze, die meer dan voortreffelijk is, en waarvan wij dadelijk samen zullen genietenoli- podrigoDat lust jij ook wel, hé?" „Welzeker", klonk onmiddellijk Lucas' bescheid. „Of ik dat lust! Nu krijgen ze rnjj hier met geen zeven kabeltouwen vandaan, of het zou moeten zijn, dat Mijn tje niet op mijn presentie gesteld is. In dit geval „Papperlepap", antwoordde De Polig- nac. „Wat mijn geliefde gemalinne wil, kan rnjj geen duit schelenJe blijft dus. En na afloop van onzen maaltijd heb ik een mededeeling, waar jullie allebei met verwondering naar luisteren zullen, vooral Mijntje waarom zul je straks begrij pen, haha Het middagmaal was afgeloopen, en in den grooten tinnen schotel restte van de door De Polignac zoo hooggeroemde spijze nog slechts een heel klein beetje, daar hadden de waardige vrienden wel voor gezorgd. „Maar", zegt wellicht menige lezeres, „Ik ken een heeleboel recepten, maar olipodrigo daar heb ik nooit van ge hoord Wat was dat?" Laat ik het u heel kort mogen zeggen. Dit gerecht bestond uit hoender- en dui- venvleesch, schaapsvoeten, bloemkool, artisjokken en andijvie, alles eerst afzon derlijk gekookt, en vervolgens samen nog een3 gestoofd, onder toevoeging van diverse specerijen en vruchtensappen, worstjes en gestampte beschuit. Ge rilt misschien, en ook ik zou er liefst niet van proeven, maar onze voor vaderen achtten dit wonderlijke mengsel godenspijs. Niet alleen de tijden, ook de smaken veranderen. „En nu de surpriseEen intéressante nouvelleLuister, geliefde vrouwe, en ook gij, voortreffelijke vriend De Polig nac boog twee malen zeer hoffelijk. „Ik heb een aardig huisje gekocht, niet ver van Brau's buiten, aan den Noordweg. Nu weten jullie het. Voila!" „Een huis? Nu weer een huis?" kreet de ongelukkige vrouw doodsbleek. „Vliegt mijn geld toch al niet de deur uit. welke maitresse heb je nu weer? O, ik haat je ik haat je Was ik maar De rest harer woorden ging verloren in een hartverscheurend schreien. Vol schaamte verborg de arme het bleeke, magere gelaat in de handen, en snikte wild, in namelooze wanhoop en ellende. De afschuwelijke De Polignac gaf zjjn vriend een knipoogje, maar vreemd keek hij op, toen deze met de vuist een harden slag op de tafel gaf, en akelig lachend uitriep „Je hebt goed gedaan, George, heel goedEen huisje, ver buiten, en juist daar, aan den Noordwegdat was het eenige, wat mij nog ontbrakNu zal het spel spoedig beginnen!" (Wordt vervolgd). VOOR DE JEUGD. ANTWOORDEN No. 121-124. No. 121. Hans-worst d.i. Hansworst. No. 122. Anna, Gips, Spin, Inkt, Anno, egge, knie, lade, Kast, Mond Appin- gedam. No. 123. Dak, tak, zak, lak, wak. No. 124. Vlier lier. RAADSELS. No. 125. 1, 2, 3, 4, 5 smeert moeder op de boterham. Een 6, 7, 8, 9, 10 kan de kamer soms vrooljjk maken. Welke bloem is 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10? No. 126. Verborgen rivieren in ons land. Onze gele klimroos is verleden zomer bevroren. Een somber kelderraam was de eenige verlichting. Vader kwam stellig als bij wist dat u er was. Volgend jaar wordt h&t oude krot tegen den grond gegooid. No. 127. 'k Ben een plaats, maar ook een staal. Noem rnjj nu eens allemaal, Slechts twee lettergrepen, kom Raad rnjj vlug en wees niet dom. No. 128. Een vogeltje maar zonder staart Dat wordt iets van heel and'ren aard. Wat of het laatste dan wel is? 'k Verklap alleen't is van een visch, En als je dat nu eenmaal weet Zeg dan ook hoe die vogel heet. WETENSWAARDIGHEDEN OP ADMINISTRATIEF EN FISCAAL TERREIN. 5.) De gemachtigde. Verplichting tothetgeven van inlichtingen enz. Art. 74 Wet Inkomstenbelasting luidt ris volgt: „Op de bezwaarschriften wordt uit spraak gedaan door een commissie of den ambtenaar, die den aanslag heeft vast gesteld*. „Indien de Inspecteur dit verlangt, wordt uitspraak gedaan door de schat tingscommissie". „Indien de reclamant het verlangen daartoe heeft te kennen gegeven, wordt hjj vooraf door of vanwege dengeen, die den aanslag moest vaststellen, gehoord. H\j kan ook ambtshalve worden opgeroe pen tot het verstrekken van inlichtingen of om de overwegingen te vernemen, die bij de vaststelling van den aanslag heb ben gegolden. Alle oproepingen worden gedaan op een termijn van ten minste vijf dagen en geschieden, voor zooveel de schattingseommissie betreft, door den voorzitter". „De reclamant kan zich door een ge machtigde doen vertegenwoordigen. Om geldige redenen kan de Inspecteur de vertegenwoordiging door een bepaalden gemachtigde weigeren. De Inspecteur heeft het recht te vorderen, dat de re clamant zijn gemachtigde vergezelt". „De reclamant is, desgevraagd, gehou den den voorzitter der schattingscom missie, den Inspecteur of een of meer door den voorzitter of den inspecteur aangewezen ambtenaren inzage te ver- leenen van boeken of andere bescheiden, die tot staving zijner beweringen kunnen dienen". Wanneer een belastinplichtige in zijn bezwaarschrift heeft meegedeeld, dat hij mondeling wenscht te worden gehoord, dan moet hij, voor de beschikking op zijn reclame wordt genomen, worden ge hoord. Wanneer de beschikking toch wordt genomen zonder de belastingplichtige te hooren, dan is die beschikking nietig. De Inspecteur moet de belastingplichtige alsnog hooren en een nieuwe beschikking nemen. Behalve in het geval, dat de belasting plichtige zijn verlangen kenbaar maakte, kan hij ook ambtshalve worden opgeroe pen teneinde inlichtingen te verstrekken. Tot het verstrekken van inlichtingen is hjj verplicht. Heeft hij bijvoorbeeld gelden van iemand geleend en wenscht de Inspecteur de namen van zijn geldschieter te weten, dan is hij verplicht namen te noemen. Behalve tot het verstrekken van inlich tingen, is hjj verplicht, inzage te ver- leenen van boeken of andere bescheiden. Hij is tot dit alles verplicht. Niet in dien zin, alsof hij door „de sterke arm" kan worden gedwongen in lichtingen te geven en boekhouding, be scheiden enz. over te leggen. Maar wanneer hij niet aan zijn ver plichtingen voldoet, wordt, zooals men dat noemt, de bewijslast omgekeerd. Dit bepaalt art. 75 Wet Inkomsten belasting. Dit artikel luidt «Indien de volgens hoofdstuk VIII ver- eischte aangifte niet is gedaan of niet volledig is voldaan aan de verplichting ingevolge art. 70 of 74, wordt de aanslag gehandhaafd, zoo niet is gebleken, dat en in hoever hij onjuist is". „Hij wiens inzage van boeken of andere bescheiden is gevraagd, wordt geacht die in zijn bezit te hebben gehad, tenzij het tegendeel aannemelijk is gemaakt". Met de in Hoofdstuk VIII genoemde vereischte aangifte wordt bedoeld de in vulling van het aangiftebiljet dat telken- jare begin Mei wordt uitgereikt. Volgens artikel 70 Wet Inkomsten belasting is een belastingplichtige ver plicht wanneer hem zulks wordt gevraagd, de aangifte toe te lichten, te dien einde boeken over te leggen enz. De verplichting ingevolge artikel 74 slaat op de verplichting om bij reclame inlichtingen te geven, boeben, bescheiden enz. over te leggen. Het weigeren van inzage van boeken en andere bescheiden, het weigeren om inlichtingen te geven, verzwakt dus de positie van een belastingplichtige zeer. In de meeste gevallen is afwjjzirg van de reclame er het gevolg van. Artikel 74 zegt tenslotte ook nog, dat iemand, die gereclameerd heeft, zich door een gemachtigde kan doen vertegenwoor digen. De Inspecteur heeft echter het recht om geldige redenen vertegenwoordiging door een bepaald gemachtigde te wei geren. „Het is niet alles goud wat er blinkt." Verder heeft de Inspecteur het recht te vorderen, dat de gemachtigde verge zeld is van dengene, die gereclameerd heeft. VRAGENBUS Lezers hebben het recht kosteloos vragen te stellen over belasting kwestie. Let welAlleen over belasting kwesties. Vragen over andere onderworpen blijven onbeantwoord. Lezers ge' lieven zich mer hun vragen te richten tot de Directie van de N.V. Accountantskantoor „Nationaal buerau voor Adviezen" Nieuwestad 83, Leeuwarden. Postzegel voor antwoord insluiten. Vragen worden per brief beant woord. Belangrijke vragen worden bovendien in dit blad beantwoord. Tenzij de vragers bezwaar hebben Zij gelieven dit dan mede te deelen Van de grootst mogelijke geheim houding kunnen de lezers verze kerd z\jn. Gedeponeerd ten bureele yan Politie Diverse sleutels, Kindertaschje, Dames- taschje, Kaartje spelden, Foudraal met iuhoud, Motor broekpijpen, Koperen ge wicht, Dameshandschoen, Insigne, Kin- derport., Port. met inh., Zwemkaart, Riempje, Snoer koralen. b. Bjj particulieren Nikkelen horloge ketting, Rottier, Oude Vlissingscheweg E 184Beugel (nikkel), Hondsmerk, Nieuwe Haven I 109 Autoband, Heer- inga, N. Vlissingscheweg E 182aPad- vindersriem, Quyere, Julianastraat W 10 Damestasch met inh., A. de Groot, Veer- scheweg S 16Fototoeslel, den Boer, L. DelftHeerenport. met inh., Bastiaanse, L. Viele Jongen hond (fox), Asyl. Seis- weg R 132Kinderport. met inh., P. Snoek, Beddewpbstr. K 130Broche, Biondina, Leliestr. S 172 Vulpen J. Fre- driks, Noordsingel S 172Zilv. broche, J. M. Jansen, Seisweg R 872 kinder klompjes, Zemschool HavendijkLederen riem, K. Suurmond, N. Vlissingscheweg R lh Sierduif, Boelen, Goesche. Koren markt F 56a; Port. met inh., H. King- mans, N. Kerkstr. B 105. Inlichtingen aan het Bureau van Politie alleen Zaterdags tusschen 7 en 8 uur voor de aan het bureau gedeponeerde voor werpen. BURGERLIJKE STAND VAN MIDDELBURG. Van 1017 Aug. ONDERTROUWD: J. Roose, 23j.en J. Mesu, 24 j. J. Koreman, 32 j. en C. H. v. Otterdijk, 31 j. H. A. Ponse, 25 j. en C. P. Sonius, 24 j. GETROUWD: D. de Feijter, 27 j. en E. S. Wondergem, 24 j. J. F. Haarsma, 33 j. en C. Kempe, 32 j. D. H. van Iren, 26 j. en A. Osté, 26 j. A. Verhage, 28 j. en J. O. C. van Loo, 24 j. H. C. de Klerk, 23 j. en J. Vader, 23 j. BEVALLENP. de Wolf, geb. De Ruijter, d. C. J. v. d. Bosse, geb. Maas, z. M. J. de Kramer, geb. Moens, d. H. den Engelsman, geb. Moens, d. F. C. K. Vogel, geb. Adriaansen, d. C. J. van Oosten, geb. de Witte, d. W. C. Schel- lings, geb. Nassau, d. OVERLEDENC. W. van Riel, wed. van J. Pluijmers, 84 j. M. Stofregen, wed. van J. Rooze, 87 j. C. Christiaansen, 55 j. geh. met E. C. Meulmeester. R. Goed- hardt, ongeh. d. 18 j. P. J. de Munck, geh. met B. M. A. Claijs, 28 j. Zeer lage prijzen. Erven GABR1ËLSE, o/h. Postkantoor.

de Faam | 1931 | | pagina 1