Wales-Anthraciet N.V. DE PAAIIW Co.. ADVERTENTIEBLAD VOOR MIDDELBURG EN DE DORPEN OP WALCHEREN. DE LEEMEN WAND No. 50. Woensdag 5 September 1928. Twee en Dertigste Jaargang. BREE. De misdaad van Salomon Bot. HUMOR. Te koop Hollandsche Kroppers Een BOVENWONING te Huur VERSCHIJNT WOENSDAGSMIDDAGS. ADVERTENTIEN KUNNEN TOT UITERLIJK 12 UUR AANGE NOMEN WORDEN AAN HET BUREAU SPANJAARDSTRAAT. PRIJS DER ADVERTENTIEN Van 1-3 regels 45 ct, iedere regel meer 15 ct 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. Bij abon nement voordeetge voorwaarden. UITGEVERSLITTÖOIJ 85 QLTHQFF, POSTREKENING 42280. TELEFOON 238. Aanmelding van nieuwe leerlingen kan dagelijks tusschen de school uren geschieden. Een huiveringwekkende historie, vrii naar een Engelsch gegeven, door SIROLF. (Nadruk verboden alle rechten voorbehouden.) Het was inderdaad een hoogst onver kwikkelijke geschiedenis en alles was aangekomen door een muis. Een grijs, te vroeg en op geweldadige manier ge storven muisje. Het is waar, de heer Salomon Bot had daarin de hand gehad. Of liever, hij had eigenhandig ae val opgesteld, met het verlokkende stukje kaas. Maar niemand zou nog van dezen dierenmoord geweten hebben, indien Salomon Bot, op aandrijven van zijn gemalin, niet op de lugubere gedachte gekomen was, het lijk te gaan begra ven. Het lijk van het muisje |dan. De ongelukkige had tot begraafplaats uit verkoren, het plantsoen. Het plant soen! Voor zijn huis, het plantsoen, dat daar door die gemeente onderhou den werd en dan ook het onbetwistbaar eigendom van de gemeente was. En dus niet van Salomon Bot. Dat moet men wel goed begrijpen. Welnu dan, op dien onheilsdag was Salomon Bot dus met den kolenschop gewapend en met den muis in een papiertje paar het plantsoen gegaan, was over het hekje heen gestapt en was een kuil gaan gra ven. In het plantsoen van de gemeen te. Dat dichtbij een boschje lag, dat aan de heide grensde. En waar men wel eens, volgens de overlevering, een verdwaald konijntje gezien had. Het grat van het jonggestorven muisje was reeds klaar en het tijk was al weer on der de zwarte aarde verdwenen, toen er een zware hand op den schouder van den doodelijk verschrikten Salomon Bot was gelegd. Ik hoef U natuurlijk niet meer te zeggen, dat dit de handl der gerechtigheid was geweest. En dat Sa lomon Bot eenige ©ogenblikken later verbaliseerd was wegens minstens drie vergrijpen en onder verdenking van nog ettelijke andere, zooals daar waren strooperij, wreedheid jegens dieren, ver duistering enz. Drie weken lang had hij in een afgrij selijke angstdroom geleefd. Totdat het vreesetijke papier door een rijksveld wachter die zoo vriendelijk keek ,als een beulsknecht bij hem thuis ge bracht was, waarin de ontzettende me- dedeeling stond, dat Salomon Bot werd opgeroepen, om voor het Kantongerecht te verschijnen, om aldaar te worden ge hoord en te hooren rechtspreken we gens enz. enz. enz. art. zooveel en zoo veel, paragraaf zooveel. (Salomon Bot had nog nooit een1 rechtzitting bijgewoond. Toen hij aan den vooravond van de rechtzitting al les overdacht, hoe hij daar voor den rechter zou staan, hoe spitsvondige ad vocaten zouden trachten, hem door strikvragen vast te praten, hoe schande en gevangenisstraf hem wachtten, brak hem het angstzweet uit. Met mumme lende lippen zat hij in zijh leunstoel, sta rend recht voor zich uit, met groote, verschrikte oogen. Nachten en nachten had hij rusteloos woelend op zijn leger stede doorgebracht. En nu morgen Het leek wel of het heele stadje uit- geloopen was, om Salomon Bot te zien, die terecht moest staan. Hij voelde, hoe iedereen hem nawees en hij meende dreigend gemompel te hooren. Bij het gerechtsgebouw stond het zwart van de menschen. Zoodra Salomon Bot in het zicht kwam, kwamen vier veldwach ters met fel-blinkende knoopen en drei gend zwaaiende klewangs aan hun zij1, de trappen af en namen Salomon Bot zwijgend in hun midden. In die recht zaal stonden weer andere veldwachters, met glimmende helmen op, die veelbe- teekenena naar hun sabels keken en onheilspellend over het koperen gevest aaiden met hun geweldige behaarde vuisten. En daar, recht voor de beklaagden bank, zat de rechterschaar. In het mid den een president, met een baret op, en toga om, met een groote stapel ak ten voor zich. Hij keek Salomon Bot met een wreed glimlachje aan en knikte veelbeteekenend naar den ambtenaar van het Openbaar Ministerie en (de raadsheeren. Dan legde hij een lange, knokige vinger langs zifn neus, en zei op een toon van „nou-heb-ik-je-te-pak- ken-vader" tot Salomon Bot „Beklaagde, gij wordt beschuldigd1 van diefstal van een konijn, een opge zet konijn, met vulsel. Voordat ik uit spraak ga doen, wil ik U vragen hebt gij nog iets te zeggen, voordat gijl ver oordeelt wordt tot levenslange dwang arbeid Onschuldig, Edelachtbare. „Wat is dat brulde de president verontwaardigd, zich tot de raadshee ren wendend „Een oogenblikje. Ik ge loof niet, dat ik deze verklaring mag toelaten. Het zou gelijk staan met het gerechtshof te willen vragen om te gie- looven, dat gij het konijn, met het vul sel, niet gestolen had 1" MaJa, zeker, meneer, edelachtbare, ik-ik-ik bbben onschuldig Na deze beleediging van de recht- bank, liet de president de zaal ontrui- men en (rok het hot zich terug in de VKAAUIi UWCN WINKELIER: Nederlandsch Fabrikaat van de Firma W. A. SPOOR Jr., Culemborg. raadkamer. Nadat de zitting weer her opend was, zeide de president op nor- schen toon „Beklaagde, door een spits vondigheid in de wet, moet ik toestaan dat Uw voorbarige en beleedigende ver klaring, dat gij onschuldig zijit het geen ik hardnekkig bestrijd voorloo- pig wordt aangehoord. Thans geef ik het woord aan den openbaar aanklager" De ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie kneep zijn oogen "half dicht en zej met een ijskoude stem „Wat hebt gij met het konijn gedaan, nadat gij het gestolen had, met vulsel en al Ik ik heb heelemiaal geen konijn gezien, laat staan een opgezet De president stoof op en riepBe klaagde, draai er niet om heen en tracht het hol niet te misleiden 1 Antwoord op de vraag, wat hebt gij met het ko nijn gedaan, nadat gij net gevangen had en gestolen, met vulsel en al Jajaja, jja-a-a. Wat ja vroeg de openbaar aan klager en kneep zijn oogen heelemaal dicht. Ja, edelachtbare. „Een oogenblikje", kwam de presi dent tusschenbeide, „Ik geloof niet, dat deze verklaring van den beklaagde toe gestaan is. Ik weet niet precies wat hij bedoelt, maar ik geloof dat het jets be- teekent, dat in strijd is met het belang van het hot en een beleediging van de rechtbank 1" Nadat de zaal weer ontruimd was, en de zitting opnieuw heropend, waarop de president had verklaard, dat het Hof de verklaring van den beklaagde „Ja" niet kon toelaten, was het woord aan den verdediger. Deze richtte zich tot Salomon Bot, en zei „Ik neem aan, dat gij nooit vroeger beschuldigd zijt van net stelen en vangen van een opge zet konijn „Ik verbied U, meneer om dergelijke veronderstellingen te maken", riep de president uit en hamerde voortdurend op de tafel. „Het is een berucht feit, dat de beklaagde van jongs af aan, opge zette konijnen heeft gestroopt 1" „Neemt U mij niet kwalijk, meneer de presidentwilde de verdediger op merken. „Arresteer dien man, wegens oprui ing en beleediging van het Hof 1" brul de de president. Vier veldwachters sleurden den verdediger weg en wier pen hem in een cel. Waarna de ambte naar van het Openbaar Ministerie voort ging „Salomon Bot gij zult moeten toe geven, dat Uw naam al evenmin bij zonder vertrouwen wekkend is wat zeide gij, toen gijl gevonden werd met de paoten van het konijn in Uw zak?" Ik-ik-ik werd nooit gevonden met pooten van Toen stoof de president op, sloeg met den hamer op tafel en riep„Het Hof wenscht niet langer naar Uwi leugens en beleedigende opmerkingen te luiste ren. Het verhoor is gesloten. De recht bank zal dadelijk uitspraak doen." Eenige minuten later werd' Salomon Bot weggeleid, tusschen zes veldwach ters met getrokken sabels. De presi dent gaf hem een klap om ^ijn ooren en stompte hem in zijn maag, nam hem zijn paraplu af en ging ermee vandoor, terwijl hij hem nog toeriepLevens lang 1 Op dat oogenblik schrikte Salomon Bot met een schok wakker, tengevolge van het porren van zijn echtgen'oote, die hem voor het middagmaal kwam roepen. Den volgenden dag werd hij door den kantonrechter veroordeeld tot 50 ct. boete, wegens het beschadigen van het eigendom van een ander (het plant soen 1). Een handelsreiziger, die een van onze tamelijk onherbergzame eilanden in het Noorden bezocht voor zijn patroon, werd daar opgehouden, doordat er een vreeselijke storm loeide, vergezeld van onweer, hagel en regen. Daarom seinde hij naar zijn patroon Opgehouden door storm en hagel. Wat moet ik doen Het antwoord luidde „Neem je zo- mervacantie, met ingang van gisteren." 0— Het dweepzieke jongemeisje staarde in een poëtische stemming over het landschap en vroeg ten slotte aan den boer Waarom rijdt U eigenlijk met die stoomwals over dat land „Omdat ik dit jaar aardappelpuree kweek", zei de boer. Oom Hé, Keesje, wat zie jij er diep zinnig uit vanmorgen. Waar denk je aan KeesjeIk wilde wCl eens weten, oom, als een wesp' op een brandnetel gaat zitten, zou de wesp dan de brand netel steken, of de brandnetel de wesp Dame (tot Jandlooper) Maak dat je (wegkomt of ik zal mijn man roepen 1 Landlooper O, die ken ik al Dat is dat kleine kereltje die me gisteren zei dat ik weg moest gaan, want dat ie .anders zijn vrouw zou roepen 1 „Ik beweer", zeide de verdediger vol gewichtigheid en met nadruk, „Ik be weer, dat een tomaat, hoe goed gemikt ook, nooit een blauw oog veroorzaakt kan hebben 1" Maar het was tomaat in 't blik', meneer 1 antwoordde de getuige. Een klein jochie, amper drie jaar, begon aan tafel eensklaps te huilen. Wat is ,er vent vroeg zijn moeder verschrikt. „Ohoho, mam, ik heb met mijn tan den op mijn tong getrapt 1" was het antwoord. Meneer Pietersen belde zenuwachtig en luid bij den nieuwen dokter aan. Hij had zich geen tijd gegund naar zijn eigen huisdokter je loopen, want die woonde verder wieg. Het was dan ook een .ernstig geval, want iemand had een been gebroken. De vrouw van den nieuiwien dokter deed open. „Wilde U den dokter spre ken vroeg ze, „Zoudt U morgenoch tend niet terug willen komen Waarom Is de dokter niet thuis O, ja, dat wel. Maar ziet U, U is zijn eerste patient en ik zou het zoo fijn vinden als U morgen kwam', als verrassing voor hem. Want morgen is hij jarig 1 De oude, verloopen tooneelspeler sol liciteerde paar het baantje van portier voor een bioscoop. De baas zeide We moeten beslist iemand hebben met een forsche stem. Heeft U die De tooneelspeler antwoorddeMe neer, laat ik U vertellen, dat ik vorige week bij de kampioenswedstrijden was en dat we daar gezamenlijk gezongen hebben, .U weet wiel, "community sin- ging". Nu, meneer, we waren met zijn vijftigduizenden, hè En toen we mid den jn het „Wien Neerlands Bloed wa ren, liet de dirigent op eens ophouden met zingen, wees met zijn stokje naar mij en zei Niet zoo luid, die bas daar, asjeblief meneer 1 HijDie van Peursum is toch een geluksvogel 1 Alles wat die vent aan raakt verandert in goud 1 ZijZoo hm, ik: wou dan maar, dat hij die gouden armband eens aan raakte, die ik van je gekregen heb. o De beroemde sopraan moest op het concert een solo zingen en de dirigent sloeg de maat. Keesje was vol aandacht en vroeg eindelijk hardop „Mam, waar om slaat die man .met die stok naar die vrouw „Ssst, jongen, hij slaat haar niet", zei moeder met een kleur. „O, nou, mam, maar waaroM schreeuwt ze dan zoo wilde Keesje weten. De nieuwe verslaggever van de Bin- nenbroeksche Nieuwsbode kreeg zijn in structies van den redacteur over „Stads nieuws". Het was beslist noodzakelijk, dat er zooveel mogelijk namen genoemd werden in de berichten, zeide hij. Een poosje later bracht de verslag gever het volgende bericht„Naar wij uit de beste bron vernemen, kocht Kees Binnenvetter vorige week drie koeien van Barend Turfkop. Haar namen zijn Pleuntje, Betsie en Trien." 0 Regisseur (terwijl hij tijdens de repe titie plotseling het orkest laat stoppen): Hé daar, meneer, die waldhoorn daar, waarom doet U niets Waarom speelt U niet mee Waldhoorn Ik heb veertig maten rust meneer. RegisseurNiks mee te maken. Ik heb U aangenomen om te spelen en dan speelt U, begrepen Praat me niet over rust, voordat het stuk afgeloopen js 1 0 Moeder Wat heb je met de poets pommade uitgevoerd, Bennie Bennie De goudvisschen opgepoetst, mam. o— Gastvrouw Maak het U gezellig, da mes, doe alsof U thuis is. Ik ben zelf thuis en ik zou graag willen, dat U dat ook was. Een Ier (volgens de overlevering zou den de Ieren niet bepaald snugger zijn) besloot zelfmoord te plegen. Maar hij wilde niet, dat de wereld dit zou we ten, ten einde geen smet op den familie naam te werpen. Daarom schreef hij het volgende briefje „Ik hoop, dat nie mand zal denken, dat ik zelfmoord pleegde. Mijn dood was slechts het ge volg van een ongeval. De revolver ging af, toen ik hem schoon maakte." o De onvermoeide spreker aan den feestmaaltijd was een ontzettend ver velend mensch. Een van de gasten viel onder een van de speeches van den spreker in slaap. De voorzitter tikte hem zachtjes met den voorzittershamer op het hoofd, maar hij viel weer in slaap. Ten slotte begon hij luid 'te snurken, waarop de voorzitter hem nog wat harder op het hoofd sloeg met den hamer. De man sloeg even de oogen op en zei slaperig„Ga door, sla nog ten beetje harder, ik kan hem nog steeds hooren 1" 0— Bezoeker Spreekt Uw dochter Espe ranto Trotsche gastvrouw Nou en of 1 Als de inboorlingen zelf 1 0— Een boer, die bekend stond voor zijn eigenaardigheden, had eens het volgen de bordje opi het hek rond één van zijn akkers getimmerd „Dit veld zal gratis gegeven geworden aan iemand, die werkelijk tevreden is." Als er dan een liefhebber kwam, vroeg hij „Bent U werkelijk van gan- scher harte en geheel en al tevreden Het gewone antwoord was dan Ja, dat ben ik 1 Waarop de boer dan antwoordde Maar wat voor den drommel moet U dan met dat veld van mij o Portier van een vierderangs hotelle tje Goeie morgen, meneer, hoe heeft meneer geslapen GastNu dat je het zegt, vraag ik het mezelf ook af 1 o— Een weldadig heer bezocht eens een krankzinnigengesticht en juist toen de directeur hem bij een patiënt had ge bracht, die slechts af en toe gevaarlijke aanvallen had, werd de directeur weg geroepen. Blij het heengaan fluisterde de directeur den bezoeker nog toe „Als hij wild wordt en wat tegen je zegt, geef je hem maar in alles gelijk, dan gebeurt er niets". Zoo bleef de wel dadige heer met den patiënt alleen. Op een gegeven oogenblik begon deze met de oogen te rollen, kwam op den be zoeker af en zei, terwijl hij op een hoek van de kamer wees Zie je daar die rooie zwaan Jaja, zei de bezoeker zenuwachtig, Jaja, ik zie hem 1 „Nou", merkte de patiënt toen ©pc eens doodnuchter op, „Dan ben je gek ker dan ik. Want ik zie hem niet 1" Wetenswaardigheden. Is het U bekend dat er in Madrid een familie van honderdjarigen is een moeder van 127 jaar, met 5 zoons van 111, 109, 108, 106 en een Benjaminnetje van 105 jaar? dat alle zes nog heel kras zijn en, naar verluidt, nqg werken dat men te Venetië proeven neemt met een motor, die een vliegmachine een theoretische snelheid van 1030 K.M. per uur moet kunnen geven en lin de oraktijk een snelheid van 750 K.M. per uur dat er in Engeland 562 millionnairs (in ponden sterling wonen dat er in Engeland 4500 menschen wonen met een jaarlijksch inkomen van f 120.000 dat Denemarken nu electriciteit uit Zweden krijgt langs een onderzeeschen kabel dat er 250.000 woorden in de En- gelsche taal zijn of 70.000 woorden meer dan in de Fransche, Duitsche en Spaaiv sche taal samen dat er vorig jaar over de geheele wereld ongeveer 600 millioen gloeilam pen gemaakt werden BURGERLIJKE STAND VAN M1DDELBURO. Van 24—31 Aug. ONDERTROUWD: J. de Wijze, 27j en C. Koster, 26 j. GETROUWD: W. A. Adam-e, 28 j en P. C. de Klerk, 24 j. J. F. Heerer, 25 j. en C. J. Pantus, 21 j D. H ek, wedn. 43 j. en P. Zeeveld, gesch. 28 j P. M. Goeman, 22 j. en J. KirchmanD, 23 j. BEVALLEN: L Koole.geb vanMoo- lenbroeb, d. L. J. Minderhoud, geb Mullié, z. C. M. van de Velde, geb. Smol ders, z. L. Rejjnhoudt, geb. Luitwieler, z OVERLEDENF. A. Kusse, geh. met L. M. Baljé, 52 j. J. den Hollander, ongeh. z. 22 j. STOP DIE RHEUMATIEK 1 Verwaarloos nimmer de geringste aanval van rheumatiek. Die kan u maandenlang pijn en ongemak kosten. Ofschoon weinig menschen bij vochtig of koud weer geheel van rheumatiek levrijd blijven, behoeft deze kwaal niet die kwelling te zijn als het geval is. De oorzaak is gewoonlijk urinezuur, en zooals bekend, is het de taak der nieren om dit urinezuur en andere schadelijke jestanddeelen uit het bloed te filtreeren. Men kan derhalve in het algemeen zeg gen, dat men bevrijd kan blijven van rheumatiek, als de nieren gezond en geregeld werken. Bij slecht weer en nu een gevatte koude, of als ongewone inspanning de nieren verzwakt heeft, is derhalve de eenige veilige weg om de werking de zer allerbelangrijkste organen te ver sterken. Daarvoor wordt geen middel sterker aanbevolen dan Forster's Rug pijn Nieren Pillen, want tenzij de nie ren gezond zijn en goed werken, hebt rij kans niet van rheumatiek verschoond e blijven. Verzuim geen kostbare tijd. Neem Foster's Pillen zoodra gij de minste rheumatische pijn voelt; wek de trage nieren op en versterk ze. en be vrijd u zoodoende van nierverschijnselen als rugpijn, spit, ischias, rheumatiek en die ellendige urinestoornissen. Verkrijgbaar (in glas verpakking met geel etiket let nier vooral op) bij apotheken en drogisten f 1.75 per flacon. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aan 't bureau van politie gedeponeerd de navolgende voor werpen a. Eenige sleutels, (regenjas colbert- costuum en een overhemd), belasting- merk, gewichtje, bril, bu°je inh. rozen krans, paar dameskousen, portemonnaie, paar dameskousen, broche, paar sport kousen, belastingmerk, meisjesmuts. b. Bjj ingezetenenzilver ringetje, M. Peene, Dampoort T 160; belastingmerk, juflr. Laarschot N. Vliss. weg E 113 zakmes, L. Jobse, Tramsingel E 55 bruine handschoen, Fr. Wondergem, Spuistraat F 102 mantelband, A. J. Kab- boord, Krommeweele K 105; belasting merk, A. C. Caljouw, bode Veerevlieger, C. Hamelink, Leliestraat S 149roei spaan, Romejjn, Maasbaai 2 leerboekjes, Mej. v. Heusden. Lambrechtstraat L 88; meisjesjurk, M. Passenier, Schoorsteenve- gerssiDgel Q 91gouden ringetje, A. v. d. Poll, Koepoortstraat E 62a; dames fiets, Vermeulen, Dwarskaai G 111zak mes, C. Vermeulen, Bellinkstraat G 370 snoer koralen, C. v. Veen, Heerenstraat H 131dasspeld (dolkmes) M. D. de Witte. Emmastraat W 147port. met inh. P. Joziasse, Heerengracht M 18 duimstok, A. A. Florisse, Bagjjnhofstr. E 194bankbiljet, Schulte Thieme, LacgdelftbaDd van regenjas, Meerman, Kinderdfik P 96vlipger met bot, P. Vader, Noordweg R 38mantelband, Provoost Noordweg S 203 belastingmerk, Flipse, Beenhouwerssingel K 71zwem pak en handdoek, H. v. Fagel. Seisdam Q 28buissleutel de Witte, Scbroeweg. Inlichtingen aan het bureau van po litie, alleen des Zaterdags tusschen 7-8 uur. AdvertentlAn Morgen een lading in lossing aan buitengewoon lage prjjzeu. Maat 30/50 ad f 3.00 per H.L. 20/30 ad f 2.90 franco huis Middelburg en 't Zandt. lste kwaliteit gegarandeerd. Monsters op aanvraag verkrijgbaar. Beleefd aanbevelend KINDERDIJK P 118, Telefoon 519. TE KOOP: Eenige prima gedragen Heeren-Costuums, ook losse Jassen en Vesten. MULLER, Wagenaarstr. 11, Viissingen (gesloten huis) w. 0. bekroonde. Adres Korte Burg D 11. in de Bellinkstraat, f2,10 per week. Adres Jacobusse, Loskade 250. EveDals andere jaren houden wjj ons beleefd aaubevolen voor het MOFFELEN en NIKKELEN van Kachels, Platen, Koolbakken enz. Spoedig net en billijk. Aan hetzelfde adres nog te koop tegen elk aannemelijk bod1 Eng. Dames-, 1 Meisjes-, 1 Jongens-, 1 Transportrijwiel en 1 Simplex 1 Cyl. 4l/2 P-K. Motor' loopt prima- Beleefd aanbevelend, MOFFELINRICHTING, Lange Singelstraat N 171. door IDS VAN DER PLOEG. Ingenaaid f 2.25 gebonden f 3.00. Jan en Lize van Meerbeeck, broer en zus ter, treden in dit boek op den voorgrond. Tevergeefs zoekt Jan zien te ontworstelen aan de bemoeienissen van een .almachtig God ijdel is al zijn pogen om zijn kind te vrijwaren voor het drukkende droomleven, dat den opbloei van zijn eigen jeugd belem merde. Strijdend tegen het geschreven Woord van God, durft hij zich toch aan de autori teit van dat Woord niet te volle onttrekken en pas als het diepste leed, dat een mensch hier op aarde treffen kan, ook zijn ziel be nauwt, en hij in diepen wrok zich opsluit in zijn verdriet, mag hij ervaren dat het juist God is, die Zijn moegestreden kinderen in Zijn armen rusten laat. Lire, die het leven minder tragisch opneemt en haar dagen opkleurt met wat orgelspel en een vroom versje, heeft een geheel ander karakter. Als Zij door ijdel spel het mooiste in haar leven vergooit en haar hart, nu in de duisternis, weigert te gelooven aan het Licht, dan komt ook zij tot de belijdenis, dat God Zijn kinderen ten doode toe nooit be proeft. Dit werk verscheen als deel IV van den 31en jaargang der CHRISTELIJKE BIBLI OTHEEK. Zij die zich nu abonneeren, ont vangen het direct, alsmede de reeds versche nen deelen VIERDE KERSTBOEK, SCHE MERING door D. van der Spiegel en DE ZWARE EISCH door Marie Woltcrsdorff. Verder zal men in dezen jaargang nog ont vangen DE FAMILIE VAN DONGEN door H. Weiland. Prijs per jaargang ingenaaid f 5.—(franco per post f 0.75 hooger), gebonden f 3.40 meer. Voor het werven van nieuwe leden zijn prachtige premies beschikbaar gesteld. In den catalogus, die op aanvrage wordt toegezon den, staat alles d. a. duidelijk beschreven. G. F. CALLENBACH, UITGEVER NIJKERK. Spoor mos hui)

de Faam | 1928 | | pagina 1