ADVERTENTIEBLAD VOOR MIDDELBURG EN DE DORPEN OP WALCHEREN. Groote keuze D. C. Bouwense No. 44. Woensdag 25 Juli 1928. Twee en Dertigste Jaargang. Uit mijn jongenstijd nIM iii.' in Gero Alpacca, Sola-Zilver Tafel- en Dessertmessen van Herder, Tafel-, Thee- en Ontbijt serviezen. H. H. van 't Westende, C. HUIJSMAN, Lange Geere K 250 VERSCHIJNT 'S WOENSDAGSMIDDAGS. ADVERTENTIÊN KUNNEN TOT UITERLIJK 12 UUR AANGE NOMEN WORDEN AAN HET BUREAU SPANJAARDSTRAAT. PRIJS DER ADVERTENTIÊN: Van 1-3 regels 45 et, iedere regel meer 15 et 3 maal plaatsing wordt slechts 2 miaal berekend. Bij abon nement voordeelige voorwaarden. UITGEVERS LITTÖOIJ 8? QLTHQFF, POSTREKENING 42280. TELEFOON 238. door C. VAN DE WAL. VRAAGTi UWEN WINKELIER GEVONDEN VOORWERPEN. Advertentlën Korte Delft 6 3 en F 25. (Vervolg IV.) Gedurende de pauze zond Frans van Rhijn zijn broertje, dat als toeschouwer aanwezig was, om een ons flikjes, die hij eerlijk onder de twee en twintig spe lers verdeelde. Het scheen, dat deze krachtige versnapering alle .vermoeid heid had doen verdwijnen, want, toen de tweede speelhelft begon, werd de strijd dadelijk met frisschen mioed her vat. Onze kansen stonden van nu af aan gunstiger, daar onze verdediging het kleine doel voor doorboring behoe den moest,; onze voorhoede k!on nu het breede doel onder schot nemen. Of het gelukken zou Gedurende het eerste kwartier deden de „,Voorwaarts"-spelers verscheidene vinnige „aanvallen, maar .onze achter hoede stond als een muur en wist niet van wijken. Hoe onze tegenpartij zich ook weerde, zij1 vond vooral in Cor een Onoverkomelijk struikelbloktoen hij echter bij een volgenden aanval kwam te vallen, werd een hard schot oip ons doel gelost, maar Piet wist den bal nog juist uit den hoek te slaan. Onze tegenpartij scheen den moed te laten zakken op zoo'n geduchten tegenstand had zij blijkbaar niet gere kend, maar, tot ongerustheid bestond nog geen aanleiding, want de stand was nog steeds 12 in ons nadeel. Het spel kreeg nu een ander aanzien, daar de onzen ten aanval trokken, maar thans toonde ook de vijandelijke ach terhoede ten volle voor haar taak be rekend te Zijn, zoodat het zoo vurig verlangde doelpunt maar niet komen wilde. Even later echter stormde Dirk van der Vies met den bal naar voren, en, ziende dat twee tegenstanders op hem; tpercnden, plaatste hij den bal naar Lo, die zich niet lang bedacht, maar een schuin schot op. het doel loste. De bal vloog langs den rechtervoet van den doelman, en de stand was gelijk 2-2 De speeltijd was bijna verstreken slechts enkele minuten restten nog, en het was te zien, dat de„Voorwaarts"<- voorhoede alle pogingen in het werk [stelde, om het winnende doelpunt te Imaken. In snelle vaart renden de jon gens voorwaarts, tot op enkele meters afstand van ons doel, doch Cor stond Weer als een rots, en zoowaar Hij Zond den bal weer met een verren trapi het veld in. De aanval was afge slagen. De Jaatste minuutFrans van Rhijn Schoot op het vijandelijke doel de keeper ying den bal op, doch als een (razende yloog ik op> hem toe. Hij schopte den bal nog juist weg, maar op hetzelfde oogenblik voelde ik een hevigen slag in het gelaat, gevolgd door luide juichkreten mijner makkers. Wat fwas er gebeurd Toen de doelverdediger den bal wil de „wegschoppen, kreeg ik het leder precies tegen den neus, en zoo- sprorig het in het doel. Ik had dus het winnen de doelpunt gemaakt, en dit deed mijn vrienden dansen van vreugde, maar ik deelde jn de blijdschap niet, want de aanraking met den harden bal had mij een bloedneus bezorgd. Vol deelneming schaarden mijn strijd makkers zich dadelijk om mij1 heen, en, terwijl zij het bloeden trachtten te stelpen, juichten ze „Hoera Gewon nen met 32 't Was een schitterend doelpunt, Jacob 1" De leden van „Voorwaarts" vertrok ken, diep' onder den indruk, verdrietig en teleurgesteld. Mijn peus zwol leelijk, en door het Voorgevallene „kreeg ik zulk een af schrik van het voetbalspel, dat ik na dien tijd geen bal meer heb aangeraakt. Eén wedstrijd was mij mieer dan genoeg. En als ik thans langs het Molenwater ga, loop ik nog altijd zoo dicht moge lijk Langs de huizen, terwijl ik mij' haas tig voortspoed. Voor ballen zal ik wel steeds be vreesd blijven. V. Verandering ten goede. Een on aangenaam voorval. Het raadsel niet opgelost. k Toen ik na afloop van den voetbal wedstrijd thuis kwam, sloegen miijn ouders de handen ineen van verbazing. Met een gewonen neus was ik ver trokken, en thans keerde ik terug met een reukorgaan, dat inderdaad voor twee tellen kon. Vader verbood mijl ten strengste in het vervolg aan het ge vaarlijke spel mede te doen, doch dit verbod behoefde ik niet. „Ik speel nooit weer", luidde mijn antwoord. ,,'k'Heb er meer dan genoeg van." „Nu, jongen", zei vader ten slotte, „dat zal wel. Je hebt leergeld betaald." Moe had inmiddels de kamier verla ten, en toen zij1 een poosje later weer binnentrad, overhandigde zij mij een boekje. „Ken je dat nog, Jacob Ik ..begreep niet, wat zij bedoelde. Zeker," het boekje was mij niet onbe kend, want het was een zeer ouder- iwetsch prentenboekje uit haar eigen jeugd en later mijn eigendom geworden. Dat zjj het boekje steeds bewaard had, Wist ik niet. Wat moest ik nu m'et dat oude, versleten ding aanvangen Wat wilde Moe toch „Jacob", begon ze, „Ken je het eerste prentje nog En ja nu vatte ik haar bedoeling, cn Ltoen ik het boekje opende, begon nen we te lachen en vader lachte mee. Het eerste prentje vertoonde de afbeel ding van een man, die met een ver drietig gelaat in een spiegel zijn buiten gewoon grooten neus bezag en onder deze afbeelding stond het volgende rijmpje ijm neus is 't achtste wereldwonder. Wie zóó bedeeld is, is niet zonder Inderdaad, ook de mljine mocht er iwezen Den volgenden morgen, even voor den aanvang van de les, bemerkte ik spoedig, dat ook meneer G. rnjj1 met ver bazing aanschouwde en deze verwon dering deed hem vragen „Zeg eens, vriend Jacob, heb jij: soms het bombar dement van de citadel van Antwerpen 'meegemaakt Alle jongens en meisjes begonnen te lachen, doch met een paar woorden ver telde ik hem het voorgevallene. Toen ik klaar was met spreken, sprak me neer G., zeer deftig, ofschoon een spot lachje in zijn oogen twinkelde „Nu, Jacob, houd dan dien neus in waarde Je zoudt geen schooner eereteeken kun nen wenschen. Thans verzoek ik jullie, bladzijde drie en twintig uit het reken boek te willen opzoeken." Door zijn kranig spel had Gor van der Dennen onze harten plotseling weten te veroveren en eerlijk bekenden we hem spijt te gevoelen over de betoonde on hartelijkheid. Hij nam ons dat echter niet kwalijk, blij dat we zijn vriendschap zochten, en vanaf dat oogenblik toonde hij zich steeds opgewekt en vroolijk en nam hij vol ijver aan onze spelen deel. Een trouwen vriend hadden wij gewonnen. Was onze onderlinge verstandhouding dus goed geworden, die der meisjes dreigde te worden verstoord. Wat toch was er geschied Nora Heuvelink woonde,, daar zij puderloos was, bij een oom en tante, die zeer welgesteld waren. Gelukkig de den zij alles, om het arme kind haar groot gemis eenigszins te vergoeden cn Noortje voelde zich niet ongelukkig. Door hun liefde tot het meisje gedre^ ven, handelden zij' echter zeer verkeerd, want elke wensch, hoe klein ook, dien hun pleegkind koesterde, werd ingewil ligd. Zoo werd het meisje verwend en dit kwam haar karakter niet ten goede zij werd veeleischend en humeurig. On danks al hare pogingen wist zij zich bij de andere meisjes uit de klasse on bemind. Truus Hettema echter intochten alle meisjes graag, hoewel zij wellicht de eenige leerling onzer klasse was, wier ouders het niet breed hadden, haar va der toch was reeds jaren lijdende en dit Voortdurend ziek zijn eischte veel geld. Het arme kind had dus reeds vroeg tijdig kennis gemaakt m'et de zorgen des levens haar vriendinnetjes wisten dit en hadden haar steeds zooveel mo gelijk getroost. Truus was dankbaar voor dit meevoelen, doch recht vroo lijk was zij zelden. Thans vierde Nora haar dertienden geboortedag, en toen haar pleegouders haar eenige dagen te voren gevraagd' hadden, welk cadeau zij het liefst zou ontvangen, had het verwende kind ge antwoord, ziek van verlangen te zijn naar een gouden ringetje met diamant, dat zij in de étalage van Hackcnberg had bewonderd. Oom en tante bewil Nederlandsch Fabrikaat van de Firma W. A. SPOOR Jr., Culemborg. ligden terstond in haar verzoek en nu zou men denken, dat Noor toch wtel tevreden zijn zou. Wie zóó dacht, kende haar niet. Zij wilde het geschenk zelf koopen. „Ziet u, oom en tante, 't is zolo aardig zelf in een goudsmidswinkel te mogen uitzoeken, vindt u niet En in gedachten voegde zij er aan toe „Ze mochten m|ij eens een anderen ring ge ven." Nu weifelden de goede lieden toch, maar zoo als „gewoonlijk, Nora's wil letje zegevierde wederom en toen de groote dag aangebroken was, zag zij haren hartewensch bevredigd. Met een welgevuld beursje verliet zij lang voor den aanvang van den namiddagschool tijd haar woning, dansend van vreugde. Eenlmaal in het bezit van het zoo vurig begeerde kleinood, haastte zij zich naar school, voor welke zij reeds bijna alle meisjes onzer klasse wachtende vond. Natuurlijk wilde Noor haren schat dadelijk bewonderd zien, en, het kleine étui openend, sprak ze, de verbaasde meisjes triomfantelijk aanziende „Nu, (wat zeggen je daar wel van Is hij niet beeldig Ja, mooi was de ring en het steentje flonkerde in den zonneschijn. Maar de meisjes antwoordden niet op1 haar snoe ven, zij zagen elkander veel beteekenend aan. Dit zwijgen verbitterde het trotsche kind, en een minachtend lachje krulde hare Ijppen. „Och, jullie kennen zulke dingen zoo niet, hé?Zeg, Truus", vervolgde zij' onbarmhartig, terwijl haar blik smalend langs het eenvoudige mlan- teltje der aangesprokene gleed, „wat zou jij wel doen, als je zoo iets moois bezat Het arme kind zag haar aan, een ver wijtende blik in de droeve oogen. „Ik zou den ring verkoopen, en het geld aan Moeder geven „Kom, Truus", sprak Stans zacht, ter wijl ze den rechterarm door dien van het bedroefde meisje stak, „Laten we wat wandelen. Noor weet niet, wat ze zegt." Gedurende de les in de vaderlandsche geschiedenis luisterde Nora schijnbaar zeer aandachtig, maar in hare linker hand bevond zich de ring, dien ze met de oogen liefkoosde. Truus, die naast haar gezeten was, scheen bleeker dan gewoonlijk. Het onoplettend zijn was onzen on derwijzer niet ontgaan en hij riep- Nora voor het bord, ten einde eenige jaartal len op te zeggen. Snel legde zij' dus het ringetje in haren lessenaar. Toen zij1 even later haar plaats weer ingenomen had, bleek het kostbare voorwerpje ver dwenen. Er naar zoeken durfde ze ech ter niet. Het volgende uur moesten we een taaloefening, welke meneer G. dien morgen besproken had, in het netschrij1- ven. Thans kon ze heimelijk zoeken, maar het baatte haar niet, het gouden sieraad bleef onvindbaar. Truus nam van haar vergeefsche po gingen weinig nota en schreef stil voort, maar niet weinig ontstelde zij, toen haar buurvrouw zacht, doch duidelijk ver staanbaar siste „Geef terug dien ring,... gauw wiat Het was wreed, zeer wreed zelfs. Het arme meisje staarde "op haar cahier, zonder te zien, terwijl ze te vergeefs poogde haar tranen in te houden. Wat had zij toch gedaan, dat Nora haar zóó grievend bejegende Tranen bevochtig den het taalboek, wild snikte zij1 piolt- seling haar leed uit, en deze ongewone stoornis deed ons verwonderd opzien. Meneer, die al geruimen tijd het twee tal had gadegeslagen, riep Truus bij zich, terwijl hij haar vragend aanzag. Doch zij' antwoordde niet, ze kón niet spreken. Hij legde thans de hand op (haar hoofd en liet haar, het kopje tegen hem1 aangeleund, stil uitschreien. Allepgs werd het geplaagde meisje wat rustiger en nu klonk zijn stem „Truus, kind jeik geloof, dat je mij iets vertel len wil. Ga even met mij mede." Zij verlieten het lokaal. Wij jongens konden natuurlijk op dit oogenblik niet begrijpen, wat er voorgevallen was de meisjes echter vermoedden iets, zoo het scheen. Zij fluisterden met heftige gebaren, terwijl nu de een, dan de ander Nora verwijtende blikken toewierp. Toen een poosje later de deur weer geopend werd, had men zelfs het vallen van een speld kunnen hooren. Aanwer ken scheen niemand te denken de (spanning was te groot. Truus zocht haar plaats weer op en wij bemerkten, dat een gelukkig lachje haar betraand gezichtje verhelderde. Thans wenkte meneer Nora en we derom waren wij alleen. Stans van der Dennen verliet haar zitplaats, en, den arm om Truus' hals geslagen, fluister den de twee meisjes een oogenblik'. Het openen der deur verraste hen, doch meneer G. scheen deze kleine ordever storing niet kwalijk te nemen, integen deel, hij knikte het tweetal vriendelijk toe. Nora schreed met vuurrood gelaat snel naar haar zitplaats, zij' durfde blijk baar niemand aanzien, en het hoofd diep- over haar werk gebogen, begon zij onmiddellijk te schrijven. Welke woorden meneer G. in de gang tot haar gesproken heeft, zijn we nooit te weten gekomen, doch toen wij na afloop1 van den schooltijd door de meis jes volledige kennis van het voorgeval lene namen, konden we gemakkelijk be grijpen, dat de tot haar gerichte woor den het onmeedoogende kind lang, zeer lang zouden heugen. Het onderzoek van den lessenaar bleek vruchteloos, terwijl een nauwkeu rige inspectie van den vloer eveneens geen resultaat opleverde. De ring werd niet gevonden. Waar was hij gebleven? (Wordt vervolgd) EEN ZEGEN VOOR DE MENSCHHEID. Iedere lijder aan verzwakte nieren, die gaarne zijn gezondheid zou her krijgen, behoort Foster's Rugpijn Nie ren Pillen te gebruiken, het middel, dat nieuwe kracht en energie aan tal van angstige nierlijders bracht. Het 25-jarig succes stempelt dit niermiddel tot een ware zegen voor de menschheid. Ook gij kunt daarvan profiteeren. Be gin nog heden met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Merk op hoe uw gezondheid erdoor verbe tert Hoe de rugpijn afneemt, hoe de pijn in uw ledematen en spieren ver mindert, hoe spoedig uw nier- en blaas- stoornissen verdwijnen. Door het ver sterken van uw zwakke nieren raakt gij bevrijd van urinekwalen, rugpijn, rheu- matiek, blaasontsteking, waterzuchtige Zwellingen, ischias en spit. Stel 't niet uit. Laat de trage nierwer king niet van kwaad tot erger worden. Begin dadelijk met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Kom de aangetaste nieren te hulp, waardoor het bloed weder be hoorlijk gezuiverd en verrijkt wordt en het geheele gestel bevrijd wordt van schadelijke onzuiverheden. Foster's Pil len worden vervaardigd in modern in gerichte laboratoria, worden noch bij de vervaardiging, noch bij de verpak king door menschelijke handen aange raakt, en bevatten geen schadelijke be- standdeelen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1.75 per flacon. BURGERLIJKE STAND VAN MIDDELBURG. Als zoodanig zijn aan 't bureau van politie gedeponeerd de navolgende voor werpen a. Koperen Gewicht (2 ons), Lipsslcu- tel, Geldstuk, Lampenkap, Bijbel, Glacé Handschoenen, Vaccinatiebewijs, Porte- ptonnaie niet zilveren beursje, Porte monnaie inh eenig geld, Kindertaschje, Zilveren Kettinkje, Snoertje, Teddy Beertje (speelgoed), Damestasch, Band je van een Damesjapon, Bruine Kinder- portemonnaie met inhoud. b. Bij ingezetenen Kindertaschje inh. lipsskutel, A. Lamper, Volderij'laagte M 92Belastingmerk, H. J. Poppe, Ka poenstraat L 16 Kinderportemonnaie, A. Jongepier, Langeviele I 385 Glazen- snijder, C. Bostelaar, Nederstraat O 203; Zwart linnen Taschje, L. Roskam, Hee renstraat H 132 Bos Sleutels, C. Ver daasdonk, Teerpakhuizenstraat P 33 Broche, J. P. Lucieer, Lange Geere K 241 Zakdoek, G. Verhulst, Lange Geere K 370Horlogeketting, H. v. Sabbe, Spanjaardstraat F 77Vulpen houder, j. Bijleveldt, Klein Vlaanderen M 151 Heerenrijwiel, Goederenbureau Staatsspoor Sleutel, Brugwachtershuis je Kanaal bij Station Dameskousen, D'huy, Boekhandel, Lange Burg B 10 Schoolatlas, J. Drabber, Penninghoek- singel, plein Maljaars Portemonnaie inh. eenig geld, Dronkers, Pottenbak- kerssingel Q 55 Zakdoekje, M. Kamp man, Dam Zuidzijde G 61 Vulpotlood, J. Dubois, Rozenstraat W 232 Gouden Boerenknoop, Gabriëlse, Café „Een dracht" Gele Kanarie, Groosman, Kor te Delft G 13 Elastieken Bal, A. Vis ser, Winterstraat Q 108 Duimstok, J. Kraak, Lange Geere K 237Tabaks pijp, B. Tange, Domb. Schuitvlot Q 208 Lapje Stof, Loocke, Blindenhoek D 62 Bos Sleutels, Hanegraaf, Rozen straat W 237 Flesch Eau de Cologne, A. Verhulst, Arnemuidsch pad T 149 Broche, E. Slot, Noordweg S 223 Pot lood, J. v. Zuiderduin, Koepoortstraat E 62 Wagenmoer, Pattenier, Heeren straat 54 Couvert anzichtkaartcn, P. Leijnse, O. Vliss. Weg E 201 Bruine portemonnaie inh. eenig geld, J. v. Mee- rendonk, Lambrechtstraat L 100 Kin derportemonnaie inh. eenig geld1, P. Ie- gelse, Pottenbakkerssingel Q 53 Por temonnaie, H. Vermeulen, Loskaai P 266 Huishoudschort, Moes, Seisweg R 151 Gouden Broche, JongepierKrij ger, Badhuisstraat 43, Vlissingen. Inlichtingen aan het bureau van po litie, alleen des Zaterdags tusschen 7-8 uur. Van 16—24 Juli. ONDERTROUWD L. Scgboer, 30 j. en C. H. Blaauw, 24 j. GETROUWD D. Taal, 27 j. en M. F. Houtop, 25 j. BEVALLEN A. H. H. Klingcbeil, geb. Bruining, z. C. van den Berg, gcb. Step, d. J. I. Zwigtman, geb. de Witte, z. C. J. Coone, geb. Brozius, d. J. v. Oosten, geb. Bostelaar, d. OVERLEDEN H. H. Londen, wedn. van C. G. Wiskie, 77 j. H. L. E. Dor- maar, 67 j. C. J. de Wolff, 74 j., geh. met J. F. van de Velde J. H. Ludik- huize, 28 j., ongeh. d. J. Wittz, 58 j., geh. met J. van Weele. Ontvangen Werkmansgoederen als Simsonjassen en -Broeken, Keperjassen en -Broeken, Zwarte en Blauwe Kielen, Boezeroenen, Roode en Blauwe Zakdoe ken, geel katoenen Manshemden, Sok ken cn eigen gebreide Manskousen enz. enz. Beleefd aanbevelend, v.h. M. J. TIMMERMANS. Pottenmarkt K 173. 4 PAKJES PUDDING voor 25 cent. Limonade-Siropen, verschillende smaken ZUURTJES 10, 12, 14 en 16 ct. p. ons. Prima Witte en Komijine Kaas. Potjes Haring, Zwitsersche Kaasjes, Busjes Zalm, Busjes Leverpastei. Gemengd Kippenvoer 16 ct. per Kilo, per 5 Kilo 75 cent. Vogelzaad, Zangzaad. Alle soorten KLOMPEN. Brat, Zijde, Garen, Lint, Elastiek, Wit Breikatoen, Sajet, Spelden enz. Beleefd aanbevelend

de Faam | 1928 | | pagina 1