Bioscoopbezoekers! ELECTRO BIOSCOPE KINDERWAGENS Nel Meisje geragd Gevraagd een Dagmeisje ADVERTENTIEBLAD VOOR MIDDELBURG EN DE DORPEN OP WALCHEREN Terkrijgbaarligslistjongfaarilenvleesch D. C. Bouwense Strijksters en Leerling-Strijksters Ulette Meisjes No. 37. Woensdag 6 Juni 1928. Twee en Dertigste Jaargang. HUMOR. Voor de Huisvrouw. Belgisch Huls, Bree 132. INBOEDEL, merk Venus". Kostganger gevraagd. aankomende Knecht. een Loopjongen, NETTE WERKSTER gevraagd. Dienstbode gevraagd. een net Meisje een Keukenmeisje, Flinke Dagdienstbode flinke Dienstbode nette Dienstbode Dagmeisje gevraagd, Dienstmeisje. H. H. VAN 'T WESTENDE, nette Dienstbode. nette Dagdienstbode. De „heer met deftige vriendenkring". Hij werd dien middag heel charmant Voor de Jeugd. Wetenswaardigheden. Een chocolade-pudding. BERGER, St. Janstraat. Advertentlën. MARKT De allerbeste voor den aagsten prijs. Prachtvolle sorteering van af de goedkoopste tot de fijnste uitvoering. Alleen verkrijgbaar bij Korte Delft 6 3 en F 25. gevraagd boven de 14 jaar. Zich persoonlijk of schriftelijk aan te meiden Zeeuwsche Confectiefabriek, Molenwater M 255-256, Middelburg. Na opleiding hoog loon. VERSCHIJNT 'S WOENSDAGSMIDDAGS. ADVERTENTIÈN KUNNEN TOT UITERLIJK 12 UUR AANGE NOMEN WORDEN AAN HET BUREAU SPANJAARDSTRAAT. DE FAAM PRIJS DER ADVERTENTIÈN: Van 1-3 regels 45 et, iedere regel meer 15 ct 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. Bij abon nement voordeelige voorwaarden. UITGEVERSLITTÖOIJ QLTHQFF, POSTREKENING 42280. -TELEFOON 238. Oorspronkelijke schets door S1ROLF. (Nadruk verboden alle rechten voorbehouden.) Toen jonkheer van der Slam tot Pam pers de advertentie drie keer achter el kaar gelezen had, sloot hiiji een oogenblik zijn fletse oogen, ten dacht na. Mis schien sliep hij wel. Doch dit maakte vioor den adellijken jongeman geen ver schil uit. Zijn hersens werkten immers altoos even lui. Nadat hij; zich innerlijk voldoende gesterkt had, opende hij moei zaam weer de oogen, las nog eens de advertentie door en ging recht zitten. Inderdaad, dit was de kans zijns levens. Dit was het aangewezen middel, om verbetering te brengen jn den berooiden toestand van de schatkist van Jonkheer van der Slam tot Pampiers. Dit was werk, juist geschikt voor een adellijk persoon gelijk hij was. Werken, en toch weer niet wierken. Maar wel geld ver dienen. Hm, dat was je ware. Hij knip te de advertentie uit, die luidde „Dames en Heeren, uit den beschaaf den stand, die een deftige vriendenkring bezitten, kunnen zich op onopvallende en heel aangename wij'ze, zonder kosten, tijd of moeite, pen zeer ruim inkomien verschaffen, door als onderwerp! van het gesprek een modern huishoudelijk apparaat ter sprake te brengen, dat schit terend beoordeeld wordt. Zakenkennis absoluut pnnoodig. De strengste ge heimhouding wordt gegarandeerd. La ter worden dan de verkoopsonderhandiei- lingen door steller dezes neutraal inge leid, zonder dat de naam van den agent wordt genoemd. Het doel is dus alleen, aldus namen en adressen te krijgen van personen, die interesse hebben voor het apparaat. De agent, die ons die adressen op- deze aangename wijze ver schaft, ontvangt hboge provisie, waar door rijk inkomen verkregen kan wor den. Schrijf in vertrouwen onder letter X aan het bureau van dit blad." Een uurtje later werd er een brief, met een adellijk kroontje versierd, in de bus geworpen en het adres luidde „Let ter X, Bureau van de Dagbode". Jonk heer van der Slam tot Pampers had de kans zijns levens bij de lokken gegrepien:. Den volgenden morgen werd hiji reeds vroeg om half tien uit zijn adel lijke droomen .gewekt, door het onbe schaafd harde en nadrukkelijke luiden van de bel. Toen hij, haastig in zijln ka merjapion geschoten, de deur van zijln jongezellenwoning opende want zijn huisknecht leed aan chronische afwezig heid stond daar een zeer deftig uit ziend heer voor hietn. Hij had wel iets van een exotische graaf, met typ keu rig jaquet, zijn zwarte zijden das met glinsterende speld en zijn onberispelijke hooge zijden hoed. Doch de desillusie kwam' spoedig, toen hij' den jonkheer zijd kaartje overhandigde, waarop; stond: „jan Pas, Hopfd-inspecteur van deSlik- stof-zuig-machine-maatschappij". Een kwartier later was Jonkheer van der Slam tot Pampers volledig ingelicht. Hij had niets anders te doen, dan bïii zijn zeer deftige vrienden en kennissen het gesprek pp. de Slik-stof-zUig-appara- ten te brengen, er zeer loffelijk over te spreken en dan onder gesloten couvert de namen en adressen op; te geven, van hen die belangstelling toonden. Voor elke verkochte machine Zou hij f25. Ontvangen. De heer Jan Pas had hem zelfs de woorden in den mond gegeven, waarmee hij het gesprek moest inleiden; „Wel, wel, mevrouwtje, wat een prach tig kleedje heeft U daar toch1. Jammer dat het zooveel stof opneemt, hè Ja ja, dat is altijd met die kostbare kleed jes. Daar schiet me opeens wat te binnen. Ze zlijln tegenwoordig toch' w!è heel ver met de techniek, vindt U niet, mevrouwtje Ik zag van de wieek bij een van mijn vrienden zoo'n prachtige Slik-stof-zuig-machine werken, nee maar mevrouwtje, gewloonweg fenomenaal Kolossaal, wat zoog dat ding, er bleef geen stofje over. .Ik geloof beslist, dat er geen beter apparaat bestaat, dan die Slik-stof-zuig-machine Nadat de adellijk uitziende heer Jan Pas vertrokken was, herhaalde jonkheer van der Slam tot Pampers het lesje 23 keer achtereen. En toon zat het in zijn weeke hersens vastgestampt. Waarna hij zich opmaakte, om de eerste slachtof fers uit zijn zeer deftigen vriendenkring te zoeken, die 'hij met een eerste beleefd- heid-zakenbezoek zou vereeren. Lollig baantje, gezellig ppi visite gaan en tege lijkertijd scheppen geld verdienen. Sal lemanders leuk, zag ha, ha Het eerst zou hiji naar de van Pof fersen gaan. Rijke en deftige lui waren dat. Hij moest zich natuurlijk wel heel goed gedekt houden, want die van Pof fersen waren erg op de goede vormen gesteld en hij zou onsterfelijk gebla- zijti, als ze wisten of maar vermoedden, dat hiji agent was voor een stofzuigerfa- briek. Stel je voor, hiji, jonkheer van der Slam tot Pampers, die aan die imlmlers rijke en bar-deftige van Poffersen een.. eenstof.zuiger zou verkoopen, het zou goed zijn, om daar meteen de deur gewezen te worden. Neenee, voora bij die van Poffersen moest hij heel goed op Zijn tellen passen, vooral niets 'aten merken. do|or mevrouw van Poffers ontvangen. Ze babbelde zóó lief en vriendelijk, schonk hem heerlijke thee, offreerde si garetten, enfin, de ontvangst was aller hartelijkst. En de fortuin was den jonk heer allergunstigst gestemd, want tot zijln g'roote blijdschap bracht het deftige, vriendelijke en voorkomende gastvrouw» tje het gesprek zelf op stofzuigers, toen ze, op. een haardkleedje wijzend, zoo ter loops tegen haar bezoeker opmerkte Ik houd veel van die Perzische kleed jes en dat Smyrna-werk, U ook niet „Ik ben er dol op", loog jonkheer van der Slam tot Pampers en, een ingeving krijgend, ging hij voort „Ik heb ér zelf al mijn kamers mee belegd „Och, hoe aardig", kirde het deftige gastvrouwtje, „Hoe charmant. ,U is dus wel een kenner. Vindt U dat dan pok geen aardig kleedje „Een pracht kleedje", beaamde jonk heer van der Slam tot Pampers stralend, gereed om zoo- dadelijk tot den aanval over te gaan. „Ja", ging de rijke mevrouw Poffers voort, „Zegt U dat wel, ik vind het ook een prachtig kleedje. Jammer dat het zooveel stof opneemt, hè Jaja, dat is altijd met die kostbare kleedjes. Daar schiet me opeens wat te binnen. Ze zijn tegenwoordig toch wel heel ver met de techniek, vindt U niet, meneer Ik zag van de week bijl een van m'ijln vrien dinnen Zoo'n prachtige Slik-stof-zuig-ma chine werken, nee maar, meneer, ge- w|oo;nwteg fenomenaal Kolossaal wat zoog dat ding, er bleef geen stofje over, Ik geloof beslist, dat er geen beter ap paraat bestaat, dan die Slik-stof-zuig- machine „Jjjja", stotterde de jonkheer plot seling zeer bleek en verward, „juist mevrouwtje, fenomenaal... hm, hlmi... geen stofje, zei U, kolossaal Jonkheer van der Slam tot Pampers voelde wat men noemt „nattigheid". Het hoe en waarom drong nog niet precies tot z'ijln trage hersens door. Maar dit stond wel vast bij hem Er w'as iets niet in orde. Die woorden, die Zelfde woorden die hij' muurvast in zijn hoofd had zitten, zou ze iets weten Zou ze op een of andere manier Zijn geheim hebben uitgevonden Of was het toe- val, dat zij' juist die zelfde woorden had gebruikt Maar wat moest hiji nu Hij kom toch niet precies dat zelfde praatje nu weer tegen haar gaan houden Wat moest hij in vredesnaam nu zeggen Hij wist het niet. En zenuwachtig nam1 hij afscheid en ging naar huis. Voor van daag had hij genoeg gewerkt. Den volgenden morgen werd hiji om halftien gewekt door een zeer luid en nadrukkelijk geschel. Toen blij Zelf open deed, stond er al weer een zeer deftig uitziend heer vojor hem', die zich voor stelde met de woorden „Mijn naam is van Putten, Inspecteur van de Slik- stoit-zuig-machine-maatschappijlmeneer, ik heb zoo'n idee, dat U heel veel Per zische- en Smyrna-kleeden in huis heeft. Mag ik U even een kleine demonstratie geven van ons fenomenale stofzuigappa raat, de Slik-stof-zuigmachine Toen zei jonkheer van der Slam to': Pampers een heel onnet woord en sloeg de deur voor den neus van den heer van Putten dicht dat de koning van Afghanistan, die onlanigs Berlijto bezocht, vóór deze reis nog nooit de zee of een schipi gezien had dat er evenwel in Centraal Europa ook tientallen millioenen menschen wo nen, die de zee nog nooit gezien en ook nooit zullen zien dat er elke minuut ergens ppi den aardbol duizenden bliksemflitsen plaats vinden ANTWOORDEN Nos. 245—248. No. 245. Vagebond. No. 246. Teer-reet. No. 247. Port-Ier Portier. No. 248. Maas-Sluis Maassluis. "RAADSELS. No. 249. Mijn geheel bestaat uit 8 letters en noemt een dorp; in het Noor den van Zuid-Holland. Mijn 4, 5, 2 Wordt op' school gebruikt. Mijn 8, 7, 3 is een onderaardsche gra ver. Mijn 6, 7, 8 is een plakmiddel. Mijn 1, 5, 6 vindt men soms Jangs den weg. No. 250. Met r ben ik zwartmet v ben ik een lichaamsdeelmet sn een lichaamsdeel van een dier en met z het omgekeerde van zuur. No. 251. Ik ben een lichaamsdeel met één letter er voor word ik een ge reedschap; van den timmerman. No. 252. Mijn eerste is een kleur mijn tweede en derde vormen samen een vlindermijn geheel is een dorpje- in Utrecht. Is het U bekend dat Australië het gróótste aantal bi loscopen heeft per hoofd van1 de be vol king dat er één theater is op; elke 4533 inwoners dat dit cijfer in Amerika bijvoorbeelc 1 ;op de 5756 beloopt dat in Parijs de internationale stand aardmeter wordt bewaard bij het Inter nationaal Bureau van maten en gewich ten dat deze meter vervaardigd is van platina, omdat dit het metaal is, dat het minst van koude- of warmte-inkrim» ping of -uitzetting te lijden heeft Het heele stadje was in rep en roer door een artikel in de krant, met een vette kop; er boven, die luidde„De- helft van de gemeenteraadsleden zijln be driegers Gevolg een rechtsgeding, beslissing in kort geding. Uitspraak de redacteur f 5.boete met de verplichting, de be schuldiging geheel te herroepen. Toen verscheen; een artikeltje, waar boven weer in vette letters stond „De helft van de gemeenteraadsleden zijd geen bedriegers De baas van het bouwwlerk gaf Puf fels een standje en zei „Hoe komt dat toch dat jiijl altijd te laat opi het werk bent Kijk eens naar Pietersen, die woont anderhalf uur Joopien bier van daan, en die js altijd op; tijd'. En jiji wioont hier om het hoekje, en je komt 'tijd te laat „Nou", zei Puffels, „Dat kan makke lijk uitkomen Als Pietersen laat is, kan hij er een stapje opleggen Maar als ik laat ben, geeft het niks, of ik me al haast, want dan ben ik al hier Lastige oude dame „Gaat deze tram naar de Drogekurkstraat, conducteur Conducteur „Ja, Mevrouw." Heelemaal er naar toe, enl ook de Drogekurkstraat in, tot het eind Ja, mevrouw. Wil U den bestuurder dan laten stoppen op nummer 81 Zeker, mevrouw, wtelke étage —o Een kribbig oud heertje hoorde op zekeren morgen van zijn vrouw, dat het 's nachts verschrikkelijk geonweerd had. Toen werd hij woedend en viel uit„Waarom heb 'je mij1 dan voor den drommel niet wakker gemaaktJe weet toch, dat jk geen oog dicht kan doen, als het onweert Trotsche moeder Ik denk dat ik van mijn kleine jongen een artist maak ArtistHeeft bij: eenige speciale eigen schappen daarvan MoederO, ja, bij kan drie dagen zonder eten loopien Marietje was bijzonder ondeugend en op een goeden keer hoopte haar móe der indruk op; haar te maken met de volgende strafrede „Weet je dan niet, Marietje, dat als je zooveel van die- on deugende dingen doet, d'at je dan later ook van die verschrikkelijke ondeugende kindertjes krijgt „O, mam", riep het meisje toen tri omfantelijk, „Nou heeft U- U. leelijk ver sproken Abe Wat is de sterkste waterkracht? Sedee Vrouwentranen GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aan 't bureau van jolitie gedeponeerd de navolgende voor werpen a. Reflector, Schort, Boekje Pianoles, 3aret, Postzegelcatalogus, Ceintuur, Studentenmuts, Hondenriem, Grijs Slab betje (jongenspakje). b. Bij ingezetenen 5 paar gekleurde Manchetten, H. Harriot, K. Breestraat O 174 Kindertaschje met inh., de Boks, Noordweg S 223 Spiegeltje, twlee Zak doeken en een Zilv. Broche, Juffr. Geen- se, Gortstraat I 223 Damesport. met inh., C. Bellaart, Eigenhaardstraat P 208 Port. met inh., Botting, Oud Arn. pad T 13 Port. met inh., Stoomtram „Walcheren" (Autobus) Belastingmerk, Broekert, St. JorisstraatBelastingmerk en Zilv. Broche, Rijksveldwachter Schip1- per, Serooskerke Bruine port, met inh., Ooms, Heerenstraat I 286 Zilv. 3eursje met inh., L. Leemans, Lange Geere K 316 Bruine port, met inh., Geertvliet, Veersche Singel S 42 Blau we Haarkam, Smit, Vlasmarkt K 160 Zweep, M. Buijsse, Teerpakhuizenstraat P 28 Belastingmerk, Heijstek, Hendrik straat W 70 Belastingmerk, L. v. Wal lenburg, Noordsingel S 223 Zilv. Kin derarmbandje, Smolders, Zusterstraat I 205Vulpenhouder (Swan), A. W;olf, BagijnhO'f E 171 Sigarenkoker (inh. Si garen), I. Reijerse, Zusterstraat I 217 Een Mantel, A. J. v. d. Woestijlne, Wa- genaarstraat D 87 Belastingmerk, A. Vermeulen, a.b. Walcheren' II Gouden Manchetknoop-, Wed. Tatenhove, Veer sche Weg T 245Belastingmerk, C. Onderdij'k, Stadswegje R 151b; Baalzak, de Boer, L. GiststraatDop; van Motor rijwiel, L. Vos, N. Vliss. Weg P 128 Damespiolshorloge, M. P. Sturm, Seroos kerke (W.) 26 Port. met inh., P. de Vos, Seisweg R 152 Koperen Sleutel (melkbus), Jo de Rijlke, N. Oostersche- straat N 79. Inlichtingen aan het bureau van po litie, alleen d'cs Zaterdags tusschen 7-8 uur. Een eigenwijs -oud heertje stapte in Amsterdam in den trein voor Haarlem Bij Halfweg stopte de trein, en juist zou men weer vertrekken, toen er een jongeman het perron pp kwam vliegen en in den coupé van het oude heertje sprong. Daar bleef hij een paar minuten lang zwaar zitten hijgen en blazen. Toen hij eindelijk wat 'op adem was gekomen, sprak het oude heertje hem zacht-ver- manend toe „Kijk eens hier, jongeman, je moest toch eigenlijk niet zoo hoeven zitten blazen en hij'gen en puffen. Toen ik ZOO' oud was als jijt, kon ik altijd een trein halen, zonder dat ik zpo vreesefijk zat te hijgen van de inspanning Wij' wisten toen nog, wat loopen1 w'as, zie je? „Meneer", zei het hijgende jonge- mensch, „Neemt U mij niet kwalijk', maar ik miste den trein al in Amster dam KlantMeneer, heeft U -ook kameel harenborstels Winkelier Nee, meneer Ik zou ier immers geen een van verkoopen Nie mand van mijn klanten houdt een ka meel De goede leermeester. Een vriend adviseerde hém1, om naar een bepaalden spraakleeraar toe te gaan die hem wel van het stotteren zou afhel pien. Een paar weken later k'wiam de vriend hem tegen en vroeg Wel hoe gaat het nu Tot eenig antwoord zei de stotteraar „De kat krabt de krullen van de trap-, de kat krabt de krullen van de- trap „Schitterend", riep de vriend uit, „Dat gaat schitterend, geweldig Waarop1 de stotteraar antwoordde Jjjawwlwel, 'dat is-ddddat-is alles gggoed en wwwwel, mmmaar dddat kkkan ik toch nnuniet den heelen dag blijven zeggen. BURGERLIJKE STAND VAN MIDDELBURG. Van 30 Mei—5 Juni. ONDERTROUWD: E. Meijer, 21 j. met J. Batus, 21 j. A. Joosse, 23 j. en S. Goedbloed, 26 j. A. Schoolmeester, 23 j. en 'C. S. Meijlers, 20 j. P. C. Jan- se, 23 j. ,en C. Wattel, 20 j. Th. J Flohil, 21 j. en W. Maas, 30 j. C. M. Pluijmers, 25 j. en S. A. Flo-resse, 21 j. GETROUWD J. F. Kools, 23 j. en D. J. de Vries, 21 j. BEVALLEN C. Sloóver, geb. Zeijle- maker, d. A. J. Janse, geb. de Leeuw, z. C. van Wittene, geb. van Schouwen, d. OVERLEDEN J. F. M. Mes, z. 5 m. C. E. Plugge, man van P. Jonge- pier, 84 j. F. Balleur, man van M. de Jonge, 49 j. R. E. Hattink, man van C. A. Taal, 37 j. ;L. Goedhart, z. 3 j. RECEPTEN. A a r d a p p e 1 s o e p. Op de Vlaam- sche manier is die heel smakelijk e-n taen neemt ervoor een halve K.G. aardappelen, 2 uien, 2 preitjes, 1 selde rijknol, een half ons boter, 1 platte le pel zout, één-en-één-kwart L. water en één-kwart L. melk, 1 ei, en 2 theelepel tjes maggi's aroma. In de pan, waarin de soep gekookt wordt, smelt men de boter e n fruit daarin de fijngesnipperde uien lichtbruin. Doe de geschilde, in blokjes gesneden aardappelen, de ge snipperde prei en in stukjes gesneden selderijknol erbij. Giet het water en het zout er op ,en breng alles aan de kook. Door laten koken, tot de aardap pelen door en door gaar Zijln. Dan de soep door een zeef gieten en de vloei stof in een kom opvangen. Dan wrijft men boven de leege pan al de vaste bestanddeelen door de zeef, terwijl men af en toe wat van de vloeistof toevoegt, Net zoolang, tot alles doorgezeefd is en het mengsel in de pan heelemaal zon der klontjes is. Dan melk erbij, goed heet laten worden en onder vpörtdurenc roeren in de soepterrine gieten, bijl he geklopte ei. Het laatst gaat de aroma erin. Neem op- 1 kan melk ruim een hak ons cacao-pioieder, 20 gram gelatine en ruim anderhalf ons suiker. De melk wordt aan de kook gebracht. Ondertus schen mengt men de suiker en de cacao dooreen, waarna men er de kokende melk bijdoet en dit samen een paar minuten laat doorkoken. De gelatine heeft men in koud water geweekt. Van het vuur voegt men de gelatine bij1 de podding en laat die nu staan, terwijl men af en toe roert. Wanneer de massa ge leiachtig wordt en de gelatine niet meer zakt, laat men de pudding verder met rust en giet hem daartoe in een met koud water omgespoelden vorm. Met een vanille-saus of slagroom', een heer lijk nagerecht. en zoolang de voorraad strekt Rookvleesch vanaf 10 cent per ons, fijne gekookte Lever 10 cent per ons. Tennis vanaf 58, 63, 68, 73, 77,80, 85, 95 Te koop een WERKFIETS f 14,— en een MEISJESRIJWIEL f 15,—. Adres Jasmijnstraat 122. NUTTIGE WENKEN. Is er "ketelsteen in ,Uw; waterketel Ga er dan liefst niet aan timmeren of kloppen. Maar los een eetlepel borax in een ketel heet water op en laat dat een kwartier koken. Dan zal de ketelsteen vanzelf los komen. Is dat lint gewasschen Dan kunt U strijken voorkomen en dus tijd besparen, door het natte lint om een groote flesch te winden en zoo te laten drogen. Het zal er, droog, uitzien als gestreken Op deze manier zullen zakdoeken, kant, enz. er precies als gestreken uitzien, als ze na het wasschen in den vorm getrokken worden en op; een spiegel of tegelmuur gedrukt worden en zoo gedroogd Wor den. Een goede meubelpolitoer is een mengsel van 2 deelen castor-olie op 1 deel azijn. Een zachte doek hierin do.o- pien en de meubels ermee inwrijven. Met een schoone doek uitwrijven. Heeft U flesschen met glazen stop pen Voor limonade, azijn, enz. enz. Wrijf dan een klein beetje glycerine aan den stop, dan zult U nooit last hebben, dat U den stop niet los kunt krijgen. Vlekken op porselein en aardewerk kan mén heel snél verwijderen door wrijven met fijine asch (bijlv. sigaren- asch), bevochtigd met een weinig azijn. Als U wil, dat die gewasschen kant er weer als nieuw zal uitzien, moet U als volgt te werk gaan. Voorzichtig uit knijpen en drukken in heet zeepwater, vervolgens in koud water. Daarna „stij ven", door ze door de melk te halen Aan den verkeerden kant strijken met een tamelijk heet ijzer. Is dat strijkijzer niet heelemaal schoon en blijft het „kleven" ga er dan niet aan krabben met een mes, zooals vele huisvrouwen wel doen. Maar leg een stukje bijenwas tusschen twee flanellen lapjes en strijk daarover heen, met het heete ijzer. Dat is de beste manier om een strijkijzer schoon te maken. Houtwerk (geschilderd), met vlekken en vuile vingers, kan men heel goedop!- knappen door het af te nemén met een zachte wollen doek met warm water, waarin een scheutje koude thee is ge daan. Loopt de goiotsteen, of het fonteintje of een bad niet goed door? Een beetje verstopt door zeep;, enz. Stop dan een handvol soda en een handvol keuken zout in den afvoerpijp. Laat dat Zoio maar een half uurtje zitten en giet er dan een groote ketel kokend water dojo-r. Naspoelen met een ketel warm water. Een kurk, gedoopt in de terpentijn, is een goed middel om .een muizengaatje dicht te stoppen. TE KOOP wegens vertrek naar elders een net onderhouden ook afzonderlijk. Te bevragen 's avonds Da 6 uur. Adres Gortstraat 34 boven. Is het U niet reeds duidelijk gebleken, ■dat Middelburg aan slechts één Bios coop behoefte heeft. Dit bewijst wie ten stelligste het telkens sluiten der Flora-bioscoiop. Nu 'vvfórdt id,oor haat bij vernieuwing een poging gewaagd doch blijken zal dat twee Bioscopen niet floreeren kunnen. heeft de oudste rechten. Zij' heeft al de jaren door bewezen te wieten wat het publiek wenscht. Mevr. de Wed. Streng holt zorgt steeds voor de nieuwste films. Waarom zult U haar Bioscope niet de voorkeur geven Dit is in Uw eigen belang Een geregeld bezoeker, die in geen enkel opzicht in- re latie staat met de Electro- Bioscope of haar eigenares. Adres Spanjaardstraat F 81. Gevraagd een Adres C J. Bliek, Smederjj en Garage, Noordplein. D. de Jager Jr.'s Ijzerhandel vraagt die lust heeft in het vak te worden op geleid. GEVBAAGD. Adres Gortstraat 25. Hotel ,De Abdij" Gevraagd voor de morgenuren, voor 1. h. b. Adres Mevr. Boasson, Stationstr. 270. Zicb aanmalden 's avonds na aeht uur. Mevr. Van Hoek, Rouaansche kade 134, vraagt tegen Augustus wegeDS huweljjk der tegenwoordige. Veel kennis van koken is geen vereischte. GEVRAAGD. Adres bureau van dit blad. Mevrouw Fagginger Auer, Abdijpoort, vraagt eene voor dag en nacht. Gevraagd een voor dag en nacht. Adres Markt C 8. voor 's morgens. Adres Lange Noordstraat 180. Voorhanden prima zwaar Kalf-, Rund en Varkensvl. alsmede puik Schapenvl. aan lage prijzen. Gebraden Rollade 29 ct. per -ons. Gerookt mager Spek fl.00 per Kilo. Aanbevelend, H. C. FREDER1KS, Wagen.str. Tel. 455 Terstond een flink niet beneden de 15 jaar, hoog loon. Zondags vrjj. Mej. J, C. Merk, St. Janstraat 100. Mevr. Brouwer, Lange Singelstraat 175, vraagt tegen Sept. een net Als van ouds is het beste adres voor: Eau de Cologne en Odeurs bij de maat alsmede in flacons. Ook hebben wij1 de beste Eau de Cologne „Impériale" en „4711" voorradig. Verder verschillende soorten Zeepen, ook in doozen. Tevens de echte Karnemelkzeep het „Melk meisje" No. 340 groot stuk aan concur- reerénde prijzen bij v.h. M. J. TIMMERMANS. Pottenmarkt K 123. u niet beneden de 14 jaar, van 8—5 uur. Adres Wagenaarstraat D 84. Gevraagd te Vlissingen Adres Mevrouw Talboo, Boulevard de Rujjter 4, Vlissingen. Gevraagd een Adres Mevr. Keulemans, Seisdam 27

de Faam | 1928 | | pagina 1