Firma B. BOUMAN. ADVERTENTIEBLAD VOOR MIDDELBURG EN DE DORPEN OP WALCHEREN mmm voorwerpen. ver beneden alle concurrentie. Zie verder de Etalages. No. 23. Woensdag 29 Februari 1928. Twee en Dertigste Jaargang. RODI". Voor de Huisvrouw. Lange Delft 120f Middelburg, Voor de Jeugd. Wetenswaardigheden. gtargsrlijka Stand wan Middelburg ZIE ETALAGE. ZIE ETALAGE. heeft een Reuzensorteerlng In Vitrages, Allovernets In alle kwaliteiten, zoowel In effen als gekleurd 36 ct. per el 109 ct. per el Wij verkoopen een 90 c.M. breede allover vanaf 13 ct. per el Verder spotkoopjes in Kleedjes, Loopers, Theekleeden, Fauteuilkleedjes vanaf 14 ct. Perzische Kleedjes 58 ct. Landhuisstoffen, prima kwaliteit 29 ct. per el Ribstoffen 130 breed vanaf Piuchette, pracht kwaliteit In Lingeries bijzondere aanbiedingen voor dames, heeren en kinderen, extra groote keuze tegen extra lage prijzen. Dames Hemden en Pantalons geborduurd 59 ct. met mooie strook 64, 68, 98, 109 ct. Combinés vanaf f 1,18 Nachthemden f 1,49 Vooral in gekleurde Lingerie bijzondere aanbiedingen en wel Hemden en Pantalons vanaf 84 ct. Prachtig zwaar wit katoen Heerenhemd f 1,39 Mooie Festons vanaf 5 ct. per ei Extra breed 12 ct. per el Spotkoopjes in Dameskousen in macco, Fil d'Ecosse en zijde vanaf 29 ct. Heerensokken, allernieuwste dessins 29 ct. Zoo juist ontvangen Heerenoverhemden nieuwste dessins vanaf 98 ct. met slap boord mooiste kleuren 118 ct. Schitterende collectie in fluweel Schoorsteenkleeden prachtig beschilderd f 3,68 Gobelin met fantasie franjes 49 ct. per ei Gobelin Schoorsteenkleeden zeer chique 158 ct. Fluweel Kussens, nieuwste dessins 149 ct. Gobelin Kussens vanaf 48 ct. Prachtige Zephir Kinderpyama's 148 ct. In Lakens, Sloopen, Tafelgoed, Bedstellen enz. bijzondere koopjes. ZIE ETALAGE. ZIE ETALAGE. VERSCHIJNT 'S WOENSDAGSMIDDAGS. ADVERTENTIÊN KUNNEN TOT UITERLIJK 12 UUR AANGE NOMEN WORDEN AAN HET BUREAU SPANJAARDSTRAAT. DE FAAM PRIJS DER ADVERTENTIÊN: Van 1-3 regels 45 ct., iedere regel meer 15 ct. 3 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. Bij abon nement voordeelige voorwaarden. UITGEVERS LITTOOIJ QLTHQFF, POSTREKENING 42280. TELEFOON 238. ui' i Ti in ii i1 minimin i ii urn i im m i in u iwiiwibmi im iiw—ib na mi niiwiiiiiwii in 111 mmi ii Een weemoedig verhaal door SIROLF. (Nadruk verboden alle rechten voorbehouden.) „Zeg, heb je het gehoord, Rodi wloont hier 'weer in de stad Van der Poort straat 3, ik hoorde het van van Klave ren. Waar blijft de tijd, hè Nou, adieu zeg, ik heb geen tijd, moet met den trein mee, adieu, als je haar soms ziet, doe haar dan de groieten van me." Met deze woorden had mijn oude schoolkameraad Bibbeis nu een ge zeten burger en steunpilaar van de za kenwereld mij begroet. We hadden elkaar haastig de hand gedrukt en een iminuut later Was hij verdwenen. En terwijl ik mij, in het drukke stadsgewoel naar mijn kantoor spoedde, op één der grachten, w'erd het wonderlijk stil bij mij van binnen. Zeker, het wlas voor jaar, de boo-men begonnen al uit te botten, al was het amper Maart. Maar dat Wlas het niet, dat mij! een sober zakenman, net als van Klaveren zoo aan het peinzen bracht. Het wlas dat eene wloord, dat hij mij inderhaast had toegewiorpen. En dat eene woord was... Rodi. i 1 J RodiDrommels, ik vergat opeens, dat ik niet eens zooi heel ver meer van de vier kruisjes af was, dat ik grijs (wa9 aan mijn slapen en dat ik 's mid dags een "heele belangrijke transactie aan de beurs moest uitvoeren voor een van mijn cliënten. Alles .vervaagde en daar voelde ik me opeens'weer Vijftien of zestien jaar, in mijn eerste lange broekin de tweede klas van de H.B.S. Rodidaar zag ik haar weer voor mij, het meisje met de twee1 blonde vlechten en die groote zijden strik. Ze droeg altijd zijden strikken. Dat Was toen mode onder de meisjes. Hoe groo- ter strik, hoe mooier. En Rodi had groote strikken. Rodi, het meisje waar de heele klas de meisjes uitgezon derd in wonderlijke eensgezindheid min of meer oip verliefd was. Op school jongensmanier dan. Hetgeen zich hierin uitte, dat Rodi nooit strafregels ofstraf- thema's zelf hoefde te maken, omdat wij, haar vrijwillige slaven dat voor haar deden. Rodi, die altijd pracht-cijfers op haar rapporten had, omdat de grootste „keien" uit de klas waaronder ook ik zelf, men vergeve mij de onbeschei denheid, maar het is al zoo lang gele den eendrachtig samenwerkten om haar vóór te zeggen en op repetities te helpen met drommelsche schoioljon- gensgeraftineerdheid, waartegen elk lee raarsvernuft het moest afleggen. Want Rodi was de roem en de trotsch van de klas. Niet omdat ze zoo knap was, in de geleerde beteekenis van het woord. Maar in de andere beteekenis. En dat wtoog voor ons toen wel het (aller zwaarste. Ze heette eigenlijk Mientje Jansen. Maar sedert we Fransche lite ratuurles in de „tweede" klas kregen, en één van onze „keien" ontdekt had, dat Aphrodite den naam was van een schoonheidsgodin of iets dergelijks, werd Mientje door ons nooit anders meer genoemd dan Aphrodite, hetgeen afgekort werd tot „Rodi". Vanaf dien dag droeg „Rodi" nog grootere Zijden fctrikken. En dwieepte en wij met haar met sentimenteele gedichtjes, van Goethe en Schiller, en richtte wiare verwoestingen in onze harten en1 zak geld-toelagen aan. Ze deed ook eindexa men. Dat wlas de eenigste keer, dat „spieken" absoluut" onmogelijk wlas. Haar examen wias bar slecht. Zóó slecht, dat alle examinatoren het er over eens iwaren ze was zenuwachtig geweest. En haar vorige rapporten waren goed. Zoodat Rodi er toch nog met vlag en wimpel kwam. En meteen uit onze jon- gensdrpömen verdween. Dat was Rodi.. Weer zag ik haar slanke, blonde figuur tje voor meen het werd mij! biji dat lieve beeld uit mijn jeugd zoo vreemd te moede. En ik beslootik zou Rodi Weerzien. Hoe lang was het geleden, 15, ja 20 jaar zoowiat. Maar kom, ze zou immers niets veranderd we zen, w!at ouder misschien, natuurlijk, het wias geen meisje meer, maar een vrouw als zij, vooral blondines, schijnen nooit oud te wlorden immers. En ik zou haar verrassen, me aandienen als „Kwikkie", zoioals ik op school toen genoemd werd, en we zouden schateren over onze on vergetelijke schooljaren Na de beurs ging ik naar het adres, dat van Klaveren had opgegeven. Ik had mij nog wat opgehouden, zoodat het al begon te schemeren. Het viel mij wiel wat tegen, dat de straat waar ze moest wonen er zoo onaanzienlijk uit zag. Dat paste niet in mijn jeugdherin nering, die mij een stralend jongemeis- jesbeeld vóórtooverde. Daar wias het nommer drie. Ik schaam mie te beken nen, dat mij, bijkans veertigjarige, met mijn grijzende slapen, het hart begon te bonzen, toen ik de vervelooze winkel deur opende, en er een schelletje klin gelde. Het vVas schemerdonker in den winkeleen armetierig chocolaterie-win keltje was het. In het achterhuis hoorde ik gestommel en een kinderstem riep schel„D'r is vollek, moedèr Een duf luchtje van uien en wortelen die gekookt wierden, drong mij' in den neus. Intusschen ging er ergens een deur open en een slordig kind, met een vies neusje dat ze telkens ophaalde, en een groezelige schort voor, vroeg met de aangeleerde winkeltoon van haar acht jaren (misschien) „Wablieft U, meneir „Zeg binnen maar, dat ik .Rodi zou willen sprekenzei ik zacht. Het kind haalde nadrukkelijk haar neus op, bleef me w;el een minuut lang aanstaren en rende dan opeens naar achteren, wlaar ik haar hoorde schreeuwlen „O, mioe- dèr, d'r is net zoo'n rare man in de winkel en die wil rodi hebben en dat verkaupe wie niet eens Een paar onverstaanbare wóórden Werden op driftigen toon gezegd, waar na er wleer gestommel naderde. Maar nu zwaarder. Daar ging de deur open, en een dikke vrouw; met een vuile bonte boezelaar voor, schommelde achter de toionbank. Ze veegde haar handen aan haar schort af en duwlde dan een paar korte haarslierten, van haar onmogelijk en onzinnig kort geknipte grauwvale haar naar achteren en vroeg tamelijk snibbig „Wel, wat blieft U nou eigen lijk „Ik... hm, ik ben... Kwikkie zei ik, terwijl er een vreeselijk vermoe den bij mij opkwam. De vrouw nam een dreigende houding aan en kijifte „Sè- geris, lanterfant, kom je mij in de ma ling neme „Nee, nee", zei ik haastig, „Nee, ik ben heusch Kwikkie, is U dan soms niet Rodi, U weet wel, Rodi, van de Hoogere Burgerschool, herinnert U zich nog Het biolle gelaat van de vrouw' ont spande zich. Ze veegde w'eer een grauwe haarpiek naar achteren en sloeg dan op eens haar vette handkluifjes in elkaar en riep uit„Heiremetijd, nou begrijp ik je in eens, Rodi, ja, nou snap ik je. Ja ja, zoo noemde ze me, imaar mie lieve mensch, dat is ook zoo'n langen tijd geleje 'ns k'ijke, nou toch zeker Wel twintig jaar, as het niet meir is Zoo, heb U nog in mijn klas gezete, hoe is 't mogelijk. Wie zei U ook al Iweer, dat U was „Kwikkie", zei ik zacht, met een ge voel, alsof er iets in me w'as doodge gaan, zóó ijzig-kil was de desillusie. „Kwikkie, Kwikkie, o, ja, dan was jij die jongen mit die iks-beenen, haha Nou zeg, Wat ben jij veranderd Enne, nou, zeg es eerlijk, herkende je mij' nog? Niet erg veranderd, hè Nou ja, me haar is d'r af, maar dat is geloof ik alles, voior de rest „O, nee, je bent niets veranderd";, toog ik haastig, terwijl mijn hart ijn mijn borst lag als een klomp ijs. En ik liep haastig naar de deur, terwijl ik tot afscheid riep „Nou, als ik nog eens langs kom loop ik misschien nog eens aan, bonjourRodi En terwijl ik de deur opende en weer achter mij sloot, riep zij „Dat is goed, hoor, hèhè, Kwiikkie, hèhè, ik lach me een ajjp, Kwikkie, hèhè Of het kwiam door het snelle loopen, door de vroege voorjaarsschemering, de lichte, 'ijle mist die op kwiam zetten, ik wieet het niet, maar ik had een prop in mijn keel, die me bij'na tranen uit mijn 'Oiogen perste. En al zal ik er tien kih> meter voor moeten omloopen, nooit van mijn leven zet ik meer een voet in de Poortstraat. Als ik die naam hoor, denk ik aan een kerkhof, aan iets, dat gestor ven is. En dat is er daar ook. Een illusie ANTWOORDEN Nos. 206—208. No. 206. Lorretje d.i. papegaai. No. 207. De witte das. No. 208. De slang. RAADSELS. No. 209. 'k Ben een poëet, bekranst met lauwer- [blaan, Keer me om 'k ben dik met vuil belaan. No. 210. 'k Ben met of zonder R een dier, En tel één letter min dan vier. Ofschoon men ons saam weiden ziet, Toch lijken w!e op elkander niet. No. 211. Ik ben een bak, maar keert ge me pm, Als spijis ik dan te voorschijn kom'. No. 212. Een p. is groen voor de d Bij z. eet men s. en wi Men zoekt de k. bij de v Er is geen hard b. zonder k Vul de letters aan met wloorden, de laatste zijn rijmwoorden. NUTTIGE WENKEN. Goed nieuws voor regenjassen. Het is nu eenmaal zoo, in ons wiater- landje behoort een regenjas of regen mantel eigenlijk tot onze „standaard"- uitrusting, vanwege de groote hoeveel heid regen die er bij ons valt. We heb ben langdurige regenperioden, in vóór- en najaar, en als het wiat tegenloopt ook nog in zomer en winter. Wat dus het bezit van een regenmantel wel recht vaardigt. Maar zoomin als het alle koks zijn, die lange messen dragen, zijn alle regenmantels, gabardines, enz. op den duur niet overal regendicht meer. Ze lekken soms door, op bepaalde plaatsen. Vooral als ze oud worden. En daarvoor doet nu een Engelsche huisvrouw' het volgende doeltreffende middel aan de hand. Haal in een drogistwinkel een stukje witte bijenwas. Spreid de regen jas uit op een hard vlak, met de goede kant naar beneden. Neem het stukje bijenwas en wrijf er de plekken, die weer waterdicht gemaakt moeten wor den, flink mee in, zoolang, toit de plek ken eenigszins grijs van kleur worden. Strijk er dan over met een tamelijk warm ijzer. Voordat de stof nu tijd heeft om koud te worden, moet zij', aan de goede kant, krachtig geborsteld worden. Daarna de jas ophangen en gedurende een etmaal laten hangen. Als men de jas "(of mantel) dan wieer gaat gebrui ken, zal men zien dat de plekken, die eerst water doorlieten, weer geheel „dicht" zijn geworden. Op die manier kan men zelfs een heele oude regen jas weer heel goed bruikbaar maken. En de kosten zijn al heel gering, de kwlestie van enkele centen. Dit spaart U geld, ditspaart U tijd; het geeft gemak, het geeft p r o f ij t. Houdt de oliekan steeds goed gesloten met dop of kurk. Doet men dat.niet, dan wordt de olie slechter, doiet de pit van Uw petroleumstel of lamp verkoolen en geeft minder hitte of licht. Het gebeurt wel eens, dat twee gla zen in elkaar gezet Zijn, toen ze weg gezet iwierden om om te wasschen, en dat ze dan heel moeilijk los te krijgen zijn. Hier is een aardig middeltje daar tegen. Zet het onderste glas in een kom wiarm water. Giet in het bovenste glas koud water, Dan zullen de glazen heel makkelijk, zonder breken, uit elkaar te halen Zijn. Het is verstandig glazen, waaruit melk is gedronken, eerst met koud wlater om te spoelen, vóór men ze in het warme afwlaschwater doet. Koffievlekken kunnen uit teere stoffen verwijderd w'orden, door ze met glyce rine in te borstelen en daarna in lauw warm water uit te spoelen. Vervolgens aan den verkeerden kant strijken. Aangeslagen zilver moet men in aard appelwater zetten. Na 'een poosje ziet het er uit als nieuw Terpentijn is een prachtig middel óm porseleinen baden, emailléwerk, enz. mee schoon te maken. Mahoniehout kunt U uitstekend afne men met aZiju of koude thee. Heetwiaterzakken en andere voorwer pen van rubber moeten om de twee maanden afgewiasschen worden met wa ter, Waarin een weinig soda of ammonia is opgelost. Dat is het behoud van de rubber en voorkomt hard worden en barsten. Wanneer U koek, cake, enz. bakt, kunt U heel goed drie eieren vervangen door een theelepeltje gelatine-poeder, oipr gelost in een beetje heete melk, en dat door het deeg wierken. Een glimmende jaskraag kunt U weg- 'maken door afnemen met een lapje met een weinig ammonia of azijn. Staal dat geroest is (bijv. messen) neme men af met een schijfje ui en laat het dan een dag liggen. Daarna poetsen met amaril-poeder en petroleum (een papje maken) of met een papje van steengruis en terpentijn. U heeft maar de helft van de suiker noodig, die U anders gebruikt, als U bij gestoofde vruchten de suiker voegt, nadat ze gekookt zijn en niet onder het koken. RECEPTEN. Op anderhalve liter bouillon van an derhalve pond soepvleesch, neemt men Wat wiorteltjes, doperwtjes, stukjes bloemkool en peterselie. Verder een klei ne lepel zout. In plaats van zelfgetrok ken bouillon kan men ook bijv. 6 mag- gi's blokjes in anderhalve liter kokend water oplossen. Het vleesch wórdt gewasschen, diep gekerfd en met koud wlater en zout jopgezet. 3 uur zachtjes laten koken. Dan het vleesch er uit nemen en den bouillon zeven. De groenten schoonma ken, de wiorteltjes in dunne reepjes snij den en alles in zoo weinig mogelijk ko kend water met wat zout gaar koken. Daarna de groenten zonder water bij' den bouillon voegen en er vóór het opdoen de gehakte peterselie door doen. Dit is het recept voor de heerlijksteJu- liennesoep Mayonnaise-saus. Neem 4 dooiers van hard gekookte eieren en vermeng die met 4 rauwie eierdooiers, tot alleis wit is. Dan langzaam, aldoor naar den zelf den kant kloppend, er 14 lepels sla-olie bijdoen. Ten slotte 4 eetlepels azijn met wat zout erdoor. Een heel fijn nagerecht. Dat is een roomschoteltje, w'aarvoor noodig is op 0.3 L. slagroom (voor on geveer 6 personen) 1 kokesnoot, 4 eet lepels poedersuiker en 2 eetlepels ca caopoeder. De kokosnoot wordt van bast en schuil ontdaan en fijn geraspt. De geraspte noot w|ordt met de suiker en cacao vermengd. De room wlordt stijf geklopt, waarna men er het andere mengsel voorzichtig doorroert. Chocolade-vla. Op een halve kan melk, neemt men anderhalve eetlepel maizena, twee-en-een-halve lepel cacao, 4 eetlepels suiker en een stukje vanille stokje. Men laat op een hoekje van ka chel of fornuis de vanille in de melk trekken. Een weinig van de melk ge bruikt men, om cacao en maizena aan te mengen. De melk met vanille wordt aan de kook gebracht. De maizena roert men door de suiker en de cacao1 en mengt dit met het beetje melk tot een glad papje. Dit giet men, onder voortdurend roeren in de kokende melk. De vanille Wordt er uit gehaald en de vla even doorgekookt. Dan, onder af en toe roe ren, laten bekoelen. In een schaal gieten en er, desgewenscht, schuimpjes bij ge ven. Kip met rijstrand Daarvoor nemen we 2„jonge kippen, foelie, peterselie; Wjorteltje, zout, 1 lepel kerry, 4 ons rijst en driekwart liter citroensaus. De kippen worden in stukken gesneden, ge wasschen er, in ruim kokend water met zout en de in een neteldoeksch lapje gebonden kruiden gaar gekookt, wat on geveer een uur a 5 kwartier duurt. De rijst wordt op de gewone manier gaar gekookt en, als men wil, als ze half gaar is, met de kerry vermengd. Daarna de rijst in een goed koud omgespoielden rijstrand drukken. De schotel heeft men vooraf verwarmd en hier stoirt men nu den rijstrand onmiddellijk op. De stuk ken kip w'orden er in gelegd, die men daarna bedekt met citroensaus (van kip penbouillon gemaakt). Dat zal me een smulpartij Wlorden, als het op tafel komt! Panvisch. Op 1 pond gekookte stok- visch neemt men 1 K.G. gekookte aard appelen, 1 pond gekookte rijst (droog), 2 uien, een kleine halve L. kooknat van de visch, met 2 maggi-bouillonblokjes en 1 flinke eetlepel mosterd, peper en zout, en 1 ons boter. In een ciiep ijze ren potje fruit men de fijngesnipperde uien met driekwart van de boter licht bruin. De gekookte visch wiordt van de graten ontdaan en fijn gehakt, de aard appelen wlorden ook fijngestampt, waar na beide met de rijst blij de gefruite uien gaan. Alles door elkaar roeren met het vischwater en de bouillonblokjes, waarna men het flink heet laat worderj en naar smaak afmaakt met mosterd, pe per en zout. Dan alles in een vuurvas ten schotel doen, den bovenkant met paneermeel bestrooien en daarop de rest van de boter in kleine klontjes verdoe len. De schotel in een vrij w'armen oven zetten en zorgen, dat de bovenkant een mooi korstje krijgt, wat ongeveer een kwartier zal duren. Heeft men geen oven, dan doet men het dooreengemeng- de gerecht zoo heet mogelijk op in een dekschaal. Slemp! Hiervoor nemen wie op 2 kan melk, 2 kleine eetlepels maizena, 6 platte eetlepels suiker, een stukje foelie, een stuk pijpkaneel van een vinger lang, een sfuk of 8 kruidnagelen, een paar schepjes thee en driekwart saffraan. Al de kruiden doet men bij elkaar in een neteldoeksch lapje, dat men dichtbindt en in de melk doet, die men langzaam aan de kook brengt. Nu een poosje la ten trekken, tot er een goede smaak aan is, hetgeen ongeveer een half uur duurt. Af en toe het lapje met kruiden zacht jes uitknijpen tusschen tw'ee lepels. Dan gaat de suiker erbij en laat men de melk, met de aangemengde maizena nog een minuut of wat doorkoken. Ten slotte haalt men de kruiden er uit. De slemp is gereed Is het U bekend dat er bij, het maken van een tele foonontvangapparaat gebruikt wlorden aluminium, zijde, koper, rubber, vlas, nikkel, mica, schellak, lood, katoen, zil ver, ijzer, wtol, plania, zink en goud dat onlangs in Niederbreisig aan den Rijn in Duitschland, tusschen Bonn' en Coblenz een heetWaterbron is ontstaan, die de grootste van Europa is dat er te Parijs een nieuwsblad uit komt, „L'Arlequin", w'aarin artikelen voorkomen in het Duitsch, Spaansch, Italiaansch, Engelsch en Fransch dat een achtjarige koe (Holstein) op een boerderij' bij Petersboro (Ontario; Canada) een record heeft geslagen door 19.669 (Ejig. ponden melk en 819 Eng. ponden bótervet te produceeren in 305 dagen dat een ingenieur te Klagenfurt (Weenen) waterschoenen heeft uitgevon den, waarmee hij over de Woerthersee, een meer van 12 K.M. breedte, wan delde dat men een net van steenen buizen in de nabijheid van Keulen ontdekt heeft, die door de Romeinen in het jaar 80 w'erden aangelegd om' wlater uit den Eiffel naar Colonia Agrippina, het tegenwoordige Keulen te voeren dat de buizen nog in uitstekende staat zijn BEVRIJD U VAN DIE RUGPIJN Rugpijn waarschuwt u, dat uw nie ren verzwakt kunnen zijn. Uit rugpijn blijkt dan, dat gij een specifiek nier middel dient te gebruiken om deze be langrijke levensorganen te versterken. Waag u niet aan uitstel Begin onmid dellijk Foster's Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken. Dit middel kan aan de nie ren nieuwe kracht geven, zorg dragen voor goede bloedzuivering, en rugpijn, blaasstoornissen, waterzuchtige zwellin gen, pijn in de spieren of gewrichten, matheid, vermoeidheid, zenuwachtig heid, duizeligheid en urinestoornissen doen verdwijnen. Tal van mannen en vrouwen, die ge durende de laatste 25 jaren leden aan nierkwalen en de pijnlijke verschijnselen daarvan, getuigden, dat Foster's Pillen hun kracht en gezondheid herstelden. Aarzel nietDe werking van dit spe cifieke middel is rechtstreeks op denie ren gericht, en als deze organen goed werken, wordt het bloed behoorlijk ge zuiverd en krachtig. Daarom worden Foster's Rugpijn Nieren Pillen dan ook algemeen aanbevolen tegen rheumatiek, lendepijn, ischias, rugpijn en andere ernstige gevolgen van nierzwakte. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1.75 per flacon. Een bekend tooneelspeelster ging met haar hondje wandelen, toen ze haar grootste concurrente ontmoette, die een nieuwe bontmantel aan had! Haar hond je begon dadelijk heel vriendelijk tegen de andere tooneelspeelster op te sprin gen, waarom zijn meesteres suikerzoet zei O, lieve vriendin, neem het die stoute Fidel asjeblieft toch niet kwa lijk, maar dat dier is gewoonweg dol als hij' konijn ruikt Als zoodanig zijn aan 't bureau van politie gedeponeerd de navolgende voor werpen a. Diverse Sleutels en Handschoenen, Manchetknoop, Regenjas, Manchet knoop, Portemonnaie, Blauw Schortje, R.K. Kerkboekje, Belastingmerk, Boek je en Pet. b. Bij ingezetenen Bos Wol, C. Wis se, Kinderdijk, P 115 Klos Handga ren, Maas, Wal B 111 Hond, Koioman, Kinderdijk P 114 Mandje Aardappelen, H. C. Wouters, Noordwieg R 12 Zak mesje, J. Roth, Oude Kerkstraat K 96 Kinderport. m. inh., A. Alewijnse, Lond. Kaai ff 51 Portemonnaie, P. Klap, Vlasmarkt K 155 Belastingmerk, J. C. Kieboom, Heerenstraat H 129 Zakmes je, W. P. Nelissen, N. Oosterschestraat N 99 Kindertaschje, H. Sabben, Span jaardstraat F 77 Kinderport. met inh., P. Steutel, Simpelhuisstraat L 172 Be lastingmerk, A. Vogel, Achtersingel Q 321 Collier, J. Maartense, Julianastraat W 7 Beursje met inh., Mevr. Vroom, Stationstraat P 44 Heerenfijlwiel, Huy- brechtse, Hal, Markt. Inlichtingen aan het bureau van po litie, alleen dós Zaterdags tusschen 7-8 uur. Van 20—28 Februari. ONDERTROUWD A. Roth, 20 j. en B. K. E. Weiland, 22 j. GETROUWD J. Beeuw'kes, 38 j. en C. J. Baljeu, 34 j. BEVALLEN M. Jacobse, geb1. Wie- lemaker, d. W. M. de Visser, geb. An- thonisse, z. C. M. GroeneW'egen, geb. Behage, d. H. M. E. van 't Westende, geb. de Mari, z. J. F. Brandenburg, geb. Borgs, z. OVERLEDEN J. Maljers, W'edn. van M. Teekmanj 83 j. W. de Lange, on- geh. d., 39 j. L. R. Bosschaart, ge huwd met M. C. Provoost, 52 j. J. Kempe, w'edn. van M. Marijfe, 55 j. vZï'V::;

de Faam | 1928 | | pagina 1