|V< Voorjaars-Japonnen M. VAN L00, ADVERTENTIEBLAD VOOR MIDDELBURG EN DE DORPEN OP WALCHEREN. II II II G. ROBIJN Co. Porselein, D. C. Bouwense No. 22. Woensdag 22 Februari 1928. Twee en Dertigste Jaargang. Zenuwen of Praatziekte? B Zéér voordeelige prijzen. BEVONDEN VOORWERPEN. Mooie Herdershond te koop. Zie onze Etalage I Korte Noordstraat. V Nieuwe Woning te koop, zoo goed ais nieuwe Buitaar. Te koop een Petroleumkachel en een Wieg. Kinderwagen te koop. verschijnt 's woensdagsmiddags. advertentiën kunnen tot uiterlijk 12 uur aange nomen worden aan het bureau spanjaardstraat. Voor de Jeugd. LANGEDELFT H 14. MT ZIET ONZE ETALAGES Burgerlijke Stand van Middelburg Advertentlën. Ontvangen een schitterende sorteering in de laatste Nouveauté's In Thee-, Ontbijt- en Tafelser viezen m. zeer fraaie décors. Groote keuze In Engelsche Kop en Schotels en de aller nieuwste Eng. Wandborden. K. Delft G 3 en F 25. Fantasie-Costumes f 12,50 Blauw Kamgaren Costumes - 19,50 JongeheerenCostumes - 11,50 Kinderpakjes - 4,75 Matrozenpakjes - 3,75 Cheviot Broekjes - 0,85 Manchester Broekjes - 1,10 Nieuwste dessins OVERHEMDEN en ZELFBINDERS, HOEDEN, PETTEN, BARETTEN. EEN PAKHUIS, tfe mi' DE FAAM PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1-3 regels 45 ct., iedere regel meer 15 ct. 3 maal plaatsing wordt slechts 2 tniaal berekend. Bij abon nement voordeelige voorwaarden. UITGEVERS LITTOOIJ QLTHQFF, POSTREKENING 42280. TELEFOON 238. Te veel praten en te wteinig luisteren het is een euvel waaraan in onzen drukken gejaagden tijd nog wel eens een enkele vrouwi (erger durf ik het niet te zeggen) lijdende is. Er zijn van die menschen, die als wer velwinden je huis binnenstuiven en, zon der meer te verlangen dan alleen maar dat je naar hen luistert, toch je doodmoe kunnen maken, menschen die je een voudig geen gelegenheid geven, om zelf ook nog iets te zeggen. Nu Wieten we wel, dat deze gevallen meestal kwesties zijn van zenuwover spanning, edocheen weinig oefe ning in zelfbeheersching zou velen al een aardig eindje op streek brengen. In een Engelsch vrouwenblad men schijnt daar meer tegen lezeressen te durven dambij ons, zou je zoo zeggen las ik een aardig stukje, wlaarin deze echt-vrouWelijke hebbelijkheid op een vroolijke, spottende manier in het juiste daglicht werd gesteld. Men zal misschien vinden dat de schrijfster wiel 'n beetje overdreef, maar toch zullen, dat wieet ik zeker, sommigen er mee in een, ziji het dan ook vergrootenden, spiegel kij ken. Daarom meen ik er goed aan te doen het hier, wiat vrij; vertaald, weer te ge ven. Handige jongemeisjes kunnen] het als tooneelstukje uitvoeren. In dat ge val stelt het tooneel een eetkamer voor en hoort men in 't begin de stemmen van buiten naderen. In de gang van een groot heerenhuis stapt een^jonge dame binnen. Langs het bellemeisje dat haar heeft openge daan, loopt ze op het binnenmeisje toe dat juist de deur van de eetkamer uit komt. Ik wóu mijnheer Jones spreken, zegt zij op hooghartige manier. Het spijt mij, Mevrouw, maar mijn heer Jones O, ik weet wel wat u zeggen wilt, maar mij hoeft u niet te vertellen, dat hij alleen patiënten helpt bij1 afspraak, Iwant ik heb een afspraak. Vanmorgen heb ik getelefoneerd en gezegd dat ik de dokter p e r s o o n 1 ij k spreken wil de, en daar ga ik niét van af. Ik ben niet van plan mij door een assistente te laten behandelen, daarvoor ben ik in veel te zenuwachtigen toestand. (On derwijl is ze al tot de dorpel van de eetkamer genaderd, terwijl het meisje steeds meer achteruit treedt.) Mijn ge val eischt een zeer preciese behande ling dus juffrouwi, doe me een ple zier en ga nu .dadelijk den dokter ver tellen dat Mevr. Cussedy er is. Maar Mevrouw', de dokter Geen „maren", laat me nu toch eindelijk binnen dat ik kan gaan zitten, en ga onderwijl den dokter zeggen dat ik er ben. Maar Verspil nu asjeblieft niet nog méér tijd, ga maar. Het meisje laat haar nu binnen geeft haar een stoel en weggaande, bromt ze in zichzelf wiel Ze zal hebben te wach ten tot Mevrouw; thuis komt." Als Mevrouw; Cussedy eindelijk rustig alleen zit, kijkt ze eens nieuwsgierig rond en praat dan als in zichzelf nie mand hier 't idee 1 om net te doen of hij 't zoo vreeselijk druk heeft, dat hij je niet zelf behandelen kan, en niemand hier die op hem wacht. Hij kan natuur lijk wiel net met iemand bezig zijn bin nen, maar hij had dan toch beter d i e patiënt aan zijn assistente over kunnen laten om mij ten minste dadelijk zelf te kunnen helpen. Ze begint ongeduldig door de kamer te wandelen en praat dan weer verder Maar ik moet me kalm houden Mak kelijker gezegd, dan gedaanWees maar 's kalm, terwijl je zit te wach ten op marteling. Zeker marteling noem ik het, wat ze dan ook al beweren van pijnloos En dan, wie zal zeggen hoe ik er mee uitzien zal de eerste dagen. Ze neemt haar spiegeltje uit haar taschje en bekijkt zich. Wat zal het me voor een gezicht geven, die tand er uit, en die (zij voelt aan de verschillende snij tanden) juist de voorste tanden zullen 't meest pijn doen bij1 't trekken denk ik... O, maar iwW hóórde ik daar Was het niet een gil O ja, nu al wéér En dat noemen ze dan pijnlooze be handeling. 't Is toch wel erg óók, zoo n wachtkamer zonder geluiddemping Plotseling kijkt ze uit het raam en merkt, dat het katten zijn die zoo schreeuwën o katten och och, m'n arme zenuwen", praat ze weer verder, „als ik nu al zóó ben, wiat zal het dan straks wel wezen als ik bij den dokter ben. Laat ik er toch aan denken kalm te zijn alleen maar kalm rustig en kalm! rustig Ja, het gaat pl twat .beter nu." 'V Werkelijk praat ze nu op iets kalmer toon weer verder Geen slechte kamer anders hier. Maar je moet niet vragen wiat de man zijn patiënten laat betalen, om zijn ka- 'mers met zooveel smaak te kunnen meubileeren. Toch is het ;wiel een pret tige uitzondering een tandarts-wachtka mer zóó keurig verzorgd te zien, en met zulke goede nieuwe lectuur. Ik zal eens w;at gaan lezen, het kalmeert mijn zenuwen misschien een beetje. Ze opent achtereenvolgens een paar (boeken, slaat wiat bladeren om, en springt 'clan opeens, gejaagd w'eer op. Hé, ik wiou dat de man nu maar klwlam, ik vind het gewoon lomp om me zoolang te laten wachten. En w'at is het toch jj'zig stil hier, nu dat ge schreeuw opgehouden heeft. Ik ben be nieuwd wat ze daarbinnen nu doen. Hè, die verschrikkelijke stilte. Als 't nog even duurt, dan bèl ik. Ik kan niet langer wachten. Ze belt hevig met de tafelschel. Juist komt een voor de wiandeling gekleede dame binnen en zegt vrien delijk „Goeden middag, Mevrouw, ik vrees dat Maar de patient valt haar in de rede: „Beste mevrouw, u hoef niet te vree zen, ik kom hier om den dokter, ik ver onderstel dat u mevrouw is Nee ik neem geen excuses aan, ik heb per telefoon met den dokter afgesproken dat hij mij zelf behandelen zou en daar houd ik mij aan. 't Is erg genoeg met zulke zenuwen zoo lang té moeten zit ten iw'achten, en zou u me op 't laatst nog willen vertellen dat ik niet gelegen kom Maar ik wóu zeggen Ja natuurlijk, u wil zeggen dat hij het te druk heeft en ik zal me door de assistente moeten laten helpen. Maar ik weet precies wat er van waar is, ik zit hier nu al een half uur en in al dien tijd is er nog niemand gekomen of gegaan. Het was heusch zoo; gemak kelijk niet voor me om vanmiddag uit te breken en nu ben ik niet van plan nog onverrichter zake terug te gaan, want een assistente daar ben ik niet van gediend. Maar u vergist u, want Neen, ik vergis me niet. Drie uur vanmiddag wias de tijd die ik noemde, en drie uur heeft de dokter genoteerd om voor mij open te houden en dan op 't laatst te moeten hoören De ander probeert niet langer iets in 't midden te brengen, ze kijkt even ver veeld naar buiten alsof ze denktvoor je nu héélemaal uitgepraat bent, zal ik maar niets zeggen dan opeens houdt de patient op en vraagt haar Wat wilde u nu eigenlijk vertellen? Wel, zegt de aangesprokene een voudig wat ik al 'n paar minuten te gen u probeer te zeggen en wat mijn meisje u al dadelijk heeft willen duide lijk maken dat dokter Jones, volor wie u blijkbaar komt, niet hier woont, maar hiernaast. U hadt verkeerd aange beld. ANTWOORDEN Nos. 202—205. No. 202. Leer ree. No. 203. Polen. No. 204. Edam mode. No. 205. Maurik. RAADSELS. No. 206. Ik ben een vogel en een vodje Ik praat, ik fluit er ben ook stom' Men zet mij in een kooi te pronken, Men veegt mij Wég. Is dat niet dom No. 207. Welk is het deftigste dier in den tierentuin No. 208. Welk is het vlugste dier op aarde KUNSTJES. De spiegel van Karei den Grooten. (Oplossing.) Kijk, dat had die slimme knecht zóó gedaan. Telt nu maar eens na of er niet aan alle kanten 12 zitten. Een luciferskunstje. Leg vijftien lucifers naast elkaar op tafel. Piet neemt het eene einde. Jan het andere einde der rij. Elk neemt op zich om* som beurten, een tot drie luci fers jwleg te nemen, al naar hij verkiest. Het doel is om te voorkomen, dat iemand den laatsten lucifer zal moeten ^wegnemen. Naar 't schijnt hebben beiden gelijke kans, doch de Speler, die het geheim kent, kan altijd den ander dwingen den laatsten lucifer te nemen. Hoor maar. De overwinning wordt steeds behaald door den speler die den lOen lucifer (wegneemt en er 5 op tafel laat. Ge steld dat Piet met Jan speelt en Jan aan de beurt is terwijl er nog 5 luci fers zijn. Als Jan er nog één neemt neemt Piet er drie, neemt Jan er tjwlee, dan Piet ook twiee, neemt Jan er drie dan Piet één. In elk dezer gevallen laat Piet den laatste -voor Jan. Het beste is het om in 't begin te zorgen, dat er negen lucifers blijven liggen dan is het voor je tegenpartij onmogelijk om er vijf te laten liggen. Ga maar na Op dezelfde wijze moet je Zorgen dat er bij den aanvang 13 overblijven. Je be gint dus en neemt er twee wieg. Zijn beide spelers even knap, dan wint de beginner. Voor den Lei:puzzle wedstrijd, uitge schreven door de N.V. v.h. C. A. Schulte Co. alhier wiorden de volgende namen der prijswinners (sters) meege deeld le prijs Aart v. d. Gruiter, Noordweg R 26 Willem van Dort, Se- geerstraat H 73 en Teo de Ruyter, Dam F 6 2e prijs Henriette C. J. de Graaff; Annie Reekers, L. Gortstraat K 25 en Neeltje Mulder, Jodengang R 227 3e prijs Jo Reekers, L. Gortstraat K 25; Leen Dingemanse, Langeviele K 213; Jan Kuyper, Beddewïjkstraat 131 en Paula Ingelsen, Bellinkstraat G 192. RECEPTEN. Nu is het de tijd voor Noordzeegar- nalen weer. Laten we daarom eens gar- nalencroquetjes maken. Op één-en-eenf kwiart ons gepelde garnalen nemen we anderhalve d.Liter melk (anderhalf kop je), 1 eetlepel bloem, 1 eetlepel boter, wiat peper, zout en gehakte peterselie en een half ei om te paneeren. De gar nalen wlorden in water met zout gewas- schen. Nu bereiden wie saus, door boter en bloem aan de kook te brengen en er bij scheutjes de melk bij te doen. Een minuut of tien (onder roeren) gaar laten koken. Nu de garnalen en de kruiden er door en het mengsel op een bord uitge spreid stijf laten worden. Echter zóó, dat het goed te hanteeren blijft. Dan neemt men ongeveer eén-zesde deel van het deeg op een lepel, maakt dat met een anderen lepel zoo glad mogelijk en rolt er dan een croquetje van. Door fijn paneermeel rollen en zorgen, dat er geen barstjes in komen. Dan door het ei rol len (dat met water geklopt is) en dan nog eens door paneermeel rollen en ten slotte drie croquet) es tegelijk in vet of sla-olie, waarvan de blauwe damp af slaat, bruin (en knappend) bakken. Een voedzaam en lekker nagerecht is rijst met appelen. Op 2 ons rijst neemt men 1 K.G. zure appelen, 1 ons suiker, een halve citroenschil en ruim driekwart Liter water. Snuifje zout. De gewasschen rijst zet men met het water, zout en citroenschil op flink vuur. Als het kookt, de geschilde, gevierendeelde en van klokhuis ontdane appelen erbij. Op een zacht vuur gaar laten worden. Dan de citroenschil eruit halen en er met een houten lepel vlug de suiker door roe ren, zonder de korrels fijn te wrijven. Krijgt U eters met de feestdagen en zint U nu op een fijn soepje vooraf Of wilt U de huisgenooten tracteeren Neem dan eens Tomaten-consommé, wiaarvoor noiodig is (voor 4 personen) anderhalve liter wlater, zout, anderhalve pond mager kalfspoulet, 2 eetlepels to matenpuree, een half ons fijne vermicelli, 4 ei 'en 1 theelepeltje maggl's aroma. Het vleesch moet met het koude water (opgezet wlorden, met zout. Drie uur zachtjes laten koken, daarna de vloei stof zeeven, et de tomatenpurée door roeren en de vermicelli ruime en kwar tier laten meekoken. Totdat Ze gaar is. Het ei wordt in de soepterrine; geklopt met de aroma, waarna de soep er In gedaan kan wlorden en op tafel gebracht. Botersaus. Die wórdt nu nog al eens gegeten bij gekookte visch of aardap pelen, nietwaar Goed, neem dan pp een halve liter w|ater 4' eetlepels tarwe bloem', 4 eetlepels boter en 2 maggi bouillonblokjes. In het kokende water lost men de bouillonblokjes op. De helft van de bo ter wordt vervolgens met de bloem ver warmd, onder voortdurend roeren. Als dit een gelijk papje is geworden, giet men er langzaam, aldoor roerend, den bouillon bij. Even laten doorkoken. Dan de pan van het vuur nemen en de rest van de boter in kleine klontjes erdoor ïnengen. ONTVANGEN de nieuwste OK in Kasha, Wollen Tricot, Ribstof, Veloutine en Crêpe de Chine. Als zoodanig zijn aan 't bureau van politie geaeponeerd de navolgende voor werpen a. Diverse Sleutels en Handschoenen, Haarstrik, Port. met inh., Dameszak doek, Sleutel van een Melkbus, Snoer Parels, Handbeschermer, Reisgids in etui, Haarlint, Port. met inh., Honden zweep, Blauw zakje met inh., Belasting- merk, Heerenrijwiel. b. Bij ingezetenen Zwart Hondje, Zuidwieg, Sleperssingel Q 177 Rolletje geldstukken, J. Kasteel, W 60Dolk mesje, L. Freekenhorst, Beenhouwers- singel K 69cBelastingmerk in etui, Mej. v. Winkelen, Rott. Kaai O 240 Autostep, D. v. Flier, Wal A 10 Bro che, v. d. Bliek, Dokstraat P 170 Re- dicule met inh., Mersie, SeisWteg R 93 Tabakszak, W. Christiaanse, Brigdamme B 139 Dameshandschoen, P. C. Bie- sen, K. Delft A 88 Belastingplaatje, Cor Vermeulen, Punt O 220 Geldbeurs met inhoud. Postkantoor, Middelburg Port. met inh., Cato Hercules, Vliss. straat K 48Belastingmerk, C. Cor- nelissen, Veersche Singel S 134Be lastingmerk, P. Davidse, Noordstraat L 109 Redicule met inh. en Collier, C. v. Belzen, Hendrikstraat W 65 Rolletje Koperdraad, P. de Vos, Seisw'eg R 152; Hondje, Bukviel, Suikerplein F 117; Zak mesje, J. de Keijzer, Spanjaardstraat F 85 Damesport. met inh., C. v. d. Linde, Sleperssingel Q 305. Inlichtingen aan het bureau van po litie, alleen dos Zaterdags tusschen 7-8 uur. OM JONG TE BLIJVEN. Het feit, dat uw gezondheid te wen- schen overlaat, is waarschijnlijk de eenige reden, dat gij u door lichte zor gen reeds zenuwachtig, versleten en oud gevoelt. Misschien zijt gij een dier noo- delooze slachtoffers van een nieraan doening. Laat deze te voorkomen nier- ziwakte u niet oud maken voor uw tijd. Zoek en verbeter de oorzaak van uw kwaal. Tracht weer flink en gezond te worden. Die pijn in de lendenen, die ellendige blaasstoornissen, hoofdpijn en duizeligheid, dat afgematte, zenuwach tige gevoel behoeven u niet langer te kwellen. Alle tesamen maken uw leven tot een last, die zoodra gij uwi nieren verzorgd hebt, verdwijnt. Verzwakte nieren kunnen met Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen versterkt worden, waardoor gij u in elk opzicht jonger voelt. Begin onmiddellijk met tiet gebruik. Zonder uitstelWacht niet, tot gij last krijgt van rheumatiek, is chias, spit, blaasontsteking of water zucht. Ook tegen dergelijke ernstiger kwalen worden Foster's Pillen aanbevo len, doch voorkomen is altijd beter dian genezen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let fier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1.75 per flacon. Van 13—21 Februari. ONDERTROUWD Ch. F. Wiessner, 26 j. en A. A. Bogaars,, 20 j. GETROUWD A. Petiet, 25 j. en J. E. JoóSse, 21 j. J. P. Radder, 28 j. en M. M. Meinsma, 25 j. C. P. van Dort, 35 j. en N. Tange, 36 j. J. Nolet, 27 j. en R. de Rijke, 24 j. C. M. de Rijke, 25 j. en J. SchuihVerve, 24 j. BEVALLEN M. C. Baljeu, geb. de Smit, z. N. de Kam, geb. Knuijlt, d. G. C. A. Westerterp, geb. Romijn, d. J. J. Hoek, geb. Damen, z. H. Fem me, geb. van den Heuvel, z. C. Dro- gula, geb. Dingemanse, d. M. Janse, geb. Cornelisse, d. L. J. Koole, gebl van Sluijs, z. "C. C. Gabriëlse, gebl Vreke, d. Ph. L. van de Voorde, geb. Bosschaert, z. J. L. den Hollander, geb. Van Sluijs, z. K. J. Keulemans, geb. Flipse, z. OVERLEDEN M. Jongepier, 73 j. iwed. C. J. Adriaanse C. Jongepier, 66 j. geh. met J. K. Meulmeester L. A. Hajer, 62 j. geh. met C. Weeda. Adres Spanjaardstraat E 86. Te huur gevraagd omtrek Vla=marht. Adres J. Roskam, Winterstraat. Jacob Catsstraat. Adres H. J. Neugebauer, timmerman en metselaar, Segeerstraat. TE KOOP Adres Nieuwe Haven 112. Adres Werfstraat P 150. Zoo goed als nieuwe Adres Dam Zz. G 60.

de Faam | 1928 | | pagina 1